Met de stijlvolle lijn, lezers schrijven OPENBAAR ONDERWIJS BETER? Neem de VW-Derby mee voor 'n pittige proefrit. Pak 'm stevig aan. En zoek niet van die brave stukken weg uit. Juist in bochten en op slecht wegdek toont de VW-Derby z'n voortreffelijke rijkwaliteiten. Voorwielaandrijving houdt hem koersvast op het rechte pad. Al rijdend blijkt hoe gul de VW-Derby is met comfort èn ruimte! Vier volwassenen hebben volop bewegingsv^foejj&p' igs Opvallend ook, de soepele, geruisloze motor die super loopt W* op normale benzine. ^gjj Met een kofferbok van liefst 515 liter kon de VW-Derby véél aon. Kampeerbagage van het hele gezin? Geen probleem. Een $ajpfe. reuzebestelling in een fl^|| tuin-centrum? lljL Kom moor op! Andere punten die voor hem pleiten: De zelf-corrigerende stuurinrichting betekent extra veiligheid en is in deze klasse. Olie verversen om de 7.500 km en slechts eens in de 15.000 km onderhoudsdiagnose! GEWOON EVEN REKENEN De eerlijkheid van Don In de PZC van 6 februari 1978 probeert de fractievoorzitter van de P v d.A. in de Staten van Zeeland met veel omhaal van woorden aan te tonen hoe eerlijk hij wel is. Ik zou daar toch wel een paar kanttekeningen bij willen maken. Op mij komt die eerlijkheid over in de zin van ..Eerlijk delen, maar ik een beetje meer dan jij". Dat is overigens niet zo'n wonder, want daar is ook de hele kabi netsformatie op stuk gelopen. Bij de eerlijkheid van Don zet ik de vol gende vraagtekens: 1. Is het eerlijk om al in begin december met je grote tegenstander te smoezen om een ander - het CDA - iets te ontne men waar men recht op heeft? 2. Is het eerlijk om dit dan tot eind de cember te verzwijgen en het pas mee te delen als er naar gevraagd wordt? 3. Is het eerlijk om je politieke tegen stander er te laten in lopen, want- als van CDA-zijde geen kontakt was gezocht was de heer Don rustig doorgegaan? 4. Is het eerlijk om te suggereren dat men over alle drie de PPR-handteke- ningen kan beschikken, terwijl men slechts de principe-toezegging voor één handtekening heeft? 5. Is het eerlijk om aan de vice-voorzitter van het CDA een briefje te ontfutselen op een moment dat men nog niet over het aantal handtekeningen feitelijk be schikt? 6 Is het politiek gezien eerlijk om ge bruik te maken van de kennelijke onwe tendheid van de VVD-gedeputeerde Schlingemann (nog afgezien van het volstrekt onoprechte van zo'n mon sterverbond)? Nee. bij die eerlijkheid zet ik een groot aantal vraagtekens! En dan te beden ken dat de heer Don onze nieuwe gede puteerde gaat worden! Voor hem moest een bekwaam en gewaardeerd man als de heer Stenvert wijken, want de heer Don zat al zo lang in de wachtkamer! Gelukkig heeft het CDA aan al dat ge konkel niet meegedaan. Laat het CDA in dit geval maar de minste zijn en ge woon met lijst 2 uitkomen. H.P.I. de Jonge. Slotstraat 6 's Heer Arendskerke. Wiegel De heer Welleman van Kortgene moet zijn hart weer eens luchten in uw blad van 3 februari om het kabinet-Van Agt wat af te kraken en dan zijn de heren Wiegel en Andriessen de twee zon debokken. Ja, hr. Welleman. u als man van de P.v.d.A, kunt het moeilijk slik ken dat er een kabinet Van Agt is geko men. Dat moest er ook niet komen, weet u waarom niet? Alle overheden en alle machten zijn van God en die zijn er naar Zijn bestel, toelating of en gratie Of dat Carter is in Amerika, de machthebbers in Rusland of een kabinet Van Agt of ze rood zijn of zwart.. Toen ik in Duitsland werkte voor de oorlog in een klein boerendoipje was er vlakbij een muur. Daar stonden deze woorden in het Duits: Zwart en rood, des volkes dood. Het heeft geen zin om kranten vol te schrijven over de beste prestaties van het kabinet Den Uyl. Elke Nederlander die niet met oogkleppen oploopt, ziet de resultaten. Aan de rand van de afgrond, de zwaarste lasten op de sterkste schouders, daarom komt een kleine zelfstandige die 60 uur per week werkt, nog niet aan het minimumloon en gaan alle kleine bedrijven en ondernemingen kapot. Nu schrijft de heer Welleman: laat die grootschreeuwers van het kabinet Van Agt nu maar eens daden laten zien. Ze zijn nog geen twee maanden in functie en houden het hoofd koel. Gezien de grote warwinkel van schuiven en op schuiven van het vorige kabinet, mag je wel de tijd hebben om tot, bezinning te komen. Verder ziet de heer Welleman de heer Wiegel staan naast H.M de Konin gin met zijn jasje open. Ik vermoed, heer Welleman. dat het in het vervolg mis schien nog nodig is voor alle leden van het kabinet om ook de hemdsmouwen op te stropen. We kunnen het kind ge rust bij de naam noemen: er waait een revolutionnaire wind. ook in Nederland. Straks springen de vakbonden op de ketting, want die maken vanda ag ook in Nederland voor een groot deel de dienst uit. En als je dan ja knikt tegen de vak bonden, zoals oud-minister Boersma en Den UyL is dat wel de weg van de minste weerstand. Er is in Nederland een sto koude man met een helder verstand Weet je. wat die weg zegt? We zouden allemaal een stapje terug moeten. Weet je wie dat is? Dat is Vader Drees, onze oud-ministerpresident. Vele oudjes in ons land noemden hem Vader Drees, de man door wie de noodwet-Drees in wer king trad. Daarom waren oude mensen zo blij meteen kleine uitkering. Dat was een der voorvechters van de vroegere S.D.A.P We mogen gerust gerechtvaar digde kritiek hebben, maar als we de hand in eigen boezem steken, heer Wel leman, hebben we geen centimetermeer nodig om de gebreken van een ander uit te meten. Rlemens Krabbendijke. Schoppen en trappen Nog maar enkele maanden geleden stonden linkse vakbonden, milieugroe pen en linkse partijen dagelijks te schelden op Hoechst en andere be drijven- Waar ze maar konden zetten ze de voet voortdurend dwars aan de indu strie in opkomst. Als nu een industrie - Hoechst - door een totaal gebrek aan afzet van haar vezel grondstoffen een klein deel van haar produktie sluit, schreeuwen de linkse broeders zo mogelijk nog harder ..Schoppen van voor en trappen van achteren", noemen ze dat in Zeeland geloof ik. De linkse jongens jagen Midden Zee land" systematisch naar de W W A Schenke. Havenweg 82,Nieuwdorp. In de P.Z.C. van 4 februari stond een bericht over een zekere dr. Bolleman. die gepromoveerd was op een proef schrift waarin hij het openbaar onder wijs verdedigde. Hij schrijft daarin o.a. het volgende: „Openbaar onderwijs waarin kinderen wordt geleerd elkaar geestelijk te verdragen èn te lijf te gaan. verdient de voorkeur boven bijzonder onderwijs, christelijk katholiek, hu manistisch of ander-istisch, waarin men er alleen op uit is gelovige kerkgangers te kweken". (Einde citaat). Dr. Bol leman zal hopelijk niet verbaasd te zijn op deze pseudo-wetenschappelijke on zin reakties te krijgen. Hoe droevig is het met het peil van de Nederlandse we tenschap gesteld wanneer men kan promoveren op een proefschrift, dat, zo blijkt al uit de korte citaten, zo willekeu rig en persoonlijk bevooroordeeld het bijzonder onderwijs afkraakt. Dr. Bolleman beweert dus dat iemand die zijn kind naarbepaaldp maatstaven opvoedt, indoktrineert. Nog daargela ten. dat indoktnneren een veel te zwaar beladen woord is voor wat het bijzonder onderwijs doet, zou ik enkele kritische kanttekeningen bij dit proefschrift wil len maken. Ieder is vrij in zijn keuze tussen openbaar en bijzonder onderwijs, doch de manier waarop dr. Bolleman het openbaar onderwijs propageert, getuigt 'van zoveel levensbeschouwelijke voor ingenomenheid, dat we in zijn geval pas goed aan indoktrinatie kunnen gaan denken. Wanneer een christen zijn kind opvoedt vanuit en naar het evangelie, indok trineert hij dat kind met een christelijke levensbeschouwing, aldus dr. Bol leman Dacht hij dan dat het openbaar onderwijs niet uitgaat van een levens beschouwing die het kind indok trineert? De chr. school gaat uit van de Bijbel. Dr. Bolleman met zijn openbare school gaat uit van een vaag huma nisme en/óf van de levensbeschouwing der twijfel, de filosofie van de onzeker heid. de filosofie van: er zijn geen abso lute waarden en normen. De openbare school indoktrineert het kind dus wel degelijk, en wel met de filo sofievan de twijfel, en ook meteen soort humanisme, of dat nou liberaal of so cialistisch getint, is. Dacht dr. Bolleman nou werkelijk dathij, meerdan anderen, aan indoktrinatie kon ontkomen? Dr. Bolleman wil variatie in levensbe schouwelijke ervaringen, maar die erva ringen kan het kind alléén verwerken als hij een hechte basis heeft. Als men een kind taal wil leren, zal men het zijn moedertaal moeten leren, anders leert het nooit een enkele andere taal. Als men het kind levensbeschouwing wil le ren verwerven, dan moet men het zijn eigen levensbeschouwing meegeven, want anders zal het nooit kunnen den ken en oordelen over andere levensbe schouwingen. Dr Bolleman wil het kind voor de keuze stellen tussen niets en niets, want het heeft zich niets eigengemaakt, en kan gemakkelijk in de greep komen van al lerlei gevaarlijke ideeën Uit de korte weergave van dit proefschrift maak ik ook op dat er in alle levensbeschouwin gen iets goeds zou zitten. Dus ook bv. in Hitiers nazisme! Arme Duitse jon geman, die Hitlerss iideeën als zoete koek slikte jongeman, die Hitiers als zoete koek slikte omdat hem geen weer stand was bijgebracht vanuit een bij bels christendom. Dan is ook het com munisme met zijn onmenselijke Staats terreur goed. dan is ook het Boeddhisme goed met zijn aanvaarding van alle aardse leed, dan is ook het nihilisme goed, dan kunnen we alles loslaten. Dan is er geen absoluut goed en geen abso- luut. kwaad, wanteen mens magimmers zelf kiezen. Wat een heerlijke maat schappij van eigenzinnigheid zal dat worden. Iedereen die zelf kiest! Maar., .zonder absolute waarden kiest ieder mens zichzelf, zijn eigen eer en be lang! Snapt dr. Bolleman niet dat de le vensbeschouwing der vrije keuze op zich weer al een keuze van levensbe schouwelijke aard is? Waar haalt hij dan het recht vandaan om anderer opvoe ding indoktrinatie te noemen en de op voeding van zijn eigen levensbeschou wing vrije keuze? Het is diep betreurenswaardig dat ge leerde heren waaronder waarachtig een theoloog (co-promotor prof. dr. De Jong) zo slecht de nood van de tijd verstaan, en de zoekende, onzekere, losgeslagene mens van de 20e eeuw nog meer in de kou zetten, nog minder ruggesteun ge ven, hem nog meer waarden ontnemen, door de publieke opinie te beïnvloeden met een zo vooringenomen proefschrift als dat van dr. Bolleman. De mensen vooral de jonge mensen, verkommeren in al dat gerelativeer en die vage pseudo-wetenschappelijke kletskoek van veel wetenschappers. Vooral de jeugd is het zat om altijd maar zelf voor de leeuwen te worden geworpen een nooit maar zelf voor de leeuwen te wqr- den geworpen, en nooit eens antwoord te krijgen op hun vragen. Een mens heeft het nodig als iemand hem vertelt hoe het eigenlijk zit. Uit zichzelf hééft een mens geen houvast, dat moet hem geschonken worden, vooral tijdens de opvoeding. Geef hem geen houvast, dan wordt het wildgroei van de ergste soort, vatbaar voor de meest gevaarlijke ideeën. Dr. Bolleman brengt alle opvoeding die houvast en absolute waarden geeft in verband met 'vooroordelen en oogklep pen'. Wat pen'. Watdachhthhiij van het vooroordeel dat niiets zeker zou zijn? van het vooroordeel dat niets zeker zou zijn? Wat dacht hij van de oogkleppen van de twijfel en het alles maar relative ren. en nooit eens ergens in te kunnen geloven. Wat een armzalige mensen kweekje dan! Want geloof, dat heeft een mens nodig, dat is hem ingeschapen. En dat geloven moet ook aangeleerd en op gebouwd worden van jongsafaan, want anders staat heel zijn denkwereld op losse schroeven. Wat verstaan veel stu deerkamermensen de praktijk slecht, een praktijk die een wereld te zien geeft van mensen 'moe en afgemat als scha pen die geen herder hebben' of hoogstens herders die de schapen aan hun lot overlaten en zeggen: zoek het zelf maar uit. want ik weet het ook niet. en ik wil je niet indoktrineren. Wanneer een ouder kennis heeft gekre gen van God. dan heeft hij de plicht ook zijn kind in die kennis van God op te voeden. Dat is Gods opdracht: de ene mens moet de ander helpen om Hem te vinden, en dat begint al in de scholen. De chr. scholen proberen niet in de eerste plaats gelovige kerkgangers te kweken, maar zij verstaan de opdracht van Jezus, om vissers van mensen te zijn, en een zo groot mogelijke oogst bij Hem te brengen. En dat alles uit liefde vóór die mensen, omdat Christus het volledig heil voor ieder leven is. Wellicht gelooft dr. Bolleman niet in Christus, dat is zijn goed recht. Maar hij heeft niet het recht het etiketje 'indoktrinatie' op andere levensbeschóuwelijke opvoe dingen te plakken en zo voor te wenden zelf niet te indoktrineren. De indok trinatie van dr. Bolleman is veel ge vaarlijker, omdat die komt in het schaapsvel van 'de vrije keus', terwijl in feite deze opvoeding de mens in de wil dernis brengt, zonder houvast, zonder moraal, zonder God. Overigens vermoed ik dat ook veel voorstanders van openbaar onderwijs de uitspraken van deze geleerde niet graag voor hun rekening zouden willen Het bijzonder onderwijs in ieder geval, of dat nou christelijk is of humanistisch, hoeft zich niets te laten vertellen door vooringenomen wetenschapsmensen, die op dubieuze gronden promoveren op nog dubieuzer proefechnften. W. Jansen. Hoek. De kroon van Stefanus Blijkbaar sympathiseert de heer Mans handen uit de Erasmusflat te Goes nogal met het communisme, althans 'dat hebben we weer kunnen opmerken, zoals al meerdere malen, uit de P Z.C. van 3 februari in de rubriek 'Lezers Schrijven'. Misschien is hij wel lid van de communistische partij, doch dit is hier in ons land nog vrij. dankzij de vrij heid die wij nog mogen bezitten, tot welke partij wij willen behoren In de communistische landen is dit wel enigs zins anders, doch dit is dan dank zij de gebonden vrijheid. Vrijheid als je jezelf met het communisme vereenzelvigt, anders bestaat er de kans dat men in banden komt te zitten. Een gevolg dan van de vrijheidstrijders zoals dit ge noemd wordt. Ik meen toch, en dat niet alleen voor mezelf, dat we dankbaar zouden mogen zijn. dat de Russische le gers in de laatste wereldoorlog niet ver der zijn doorgedrongen, zodat ook wij onder hun juk gekomen zouden zijn. Ze mogen zich beroepen op het verzet dat ze toen pleegden, doch het verzet van de communisten was er geenszins op ge richt om het Oranjehuis weer terug te krijgen We zouden dan misschien wel van de knellende banden van het na zisme verlost zijn. doch dan om plaats te maken voor de knellende banden van het communisme. Het onderscheid lig» niet zo ver uit elkaar. Dat de heer Mans handen blij was dat liij uit het con centratiekamp bevrijd werd door dt Russen, neem ik aan. Mocht dit somsd! drijfveer geweest zijn van de heer Mans- handen's sympathie voor het com munis me. dan zou ondergetekende r. tot het fascisme kunnen behoren, dar ik - ook in een strafkamp opgeslote zijnde - bevrijd werd door een duits Oberfeldwebel. Ik heb me daar niet door laten misleiden, ik ben geble ven wie ik was, voor mij bleef het nog een van onze vijanden. Nu mag de heer Manshanden over he: communisme schrijven wat hij wil ef het fascisme beoordelen als de gevaar lijkste bende, voor mij geldt nog steeds dat het beste is wat wy kunnen wenset van beiden bevrijd te blijven Ook a komen ze onder de leuze van bevrijding Beiden zijn satanische machten. Vc God afgekeerd en de'satan en de wereld toegekeerd, dit is in feite het beginsel van het communisme met zijn vertak kingen. C. Kleineplft Wolphaartsdjjl Heeft u (niet hondebezitter) een hond? Onlangs vernam ik, dat de gemeen'/ Middelburg wederom een activiteit rijker is geworden. Blijkbaar zal ee ambtenaar iedere niet geregistreeirè hondebezitter met een bezoek vereren De niet-hondebezitter dient dan beantwoorden de vraag: 'Heeft U wek niet een hond?', waarbij tevens ee handtekening moet worden gezet. Afgezien van het twijfelachtige nut vc de actie, ben ik van mening, dat d! niet-hondebezitter hierdoor onnodis' wordt lastig gevallen: immers hü herf niets uit te staan met de hondebeni tersdie geen belasting willen betalen. Hoe de ambtenaren dan wel de zwart-blaffers moeten opsporen is h'~ zaak, desnoods volgen zij de buiten lopende honden (al of niet. vergezeld van een hondebezitter) naar de woning waai zij thuishoren en beginnen daar® controleactiviteiten. Op deze wijs wordt de overlast in ieder geval beperk! tot- de trouw belasting betalende hon debezitter. Zoals het er echter nu uitziet, kunne bezoek aan huis en problemen slecM worden voorkomen door het aanschaf fen van een hond en vervolgens het be talen van de hondebelasting. Met spanning wacht ik nu af, wanneer alle niet-autobezitters en wie wed welke andere niet iets bezitters - dus gewoon mensen, die ergens niet aan mee wensen te doen - een bezoek krijgen var een of andere ambtenaar met het ver zoek of het bevel ja of nee te antwoorden op een zinloze vraag F. Stro: Middelbur? PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VRIJDAG 10 FEBRUARI m Een gevaarlijke onderneming Er komt een volledige reorganisatie van het schooltoezicht voor alle scholen met uitzondering van de universiteiten. Met de laatste zullen de inrichtingen voor hoger beroepsonderwijs evenwel trach ten contacten te leggen. In het kader van deze reorganisatie werd genoemd voor Zuid-Nederland, aangeduid als het derde district, met Middelburg als standplaats, een hoofdinspecteur voor speciale diensten, een tot hiertoe onbekende functie. Al dus vernemen wij uit een interview, dat de PZC (PZC 03-03-78 bl. 7) had met de nieuwe titularis. Deze nieuwe districtshoofdinspecteur is belast met het coördineren van de scholenbouw, waaronder de planning, de schoolbegeleidingsdiensten en 'structuurdoorbrekende' scholen gemeenschappen als die van mavo-la ger beroepsonderwijs. Zijn bemoeienis sen omvatten het kleuter- toten met het hoger beroepsonderwijs. Naast de 3 distnctshoofdinspecteurs voor speciale diensten komt het ge reorganiseerde traditionele toezicht op de verschillende schooltypen. Nu is het toezicht geregeld in de wetten voor de onderscheiden schoolsoorten. Hoewel dit op vage wijze geschiedt en er daardoor wel wat ruimte is voor ver schillende uitlegging, zal er een gewel dige goocheltoer voor nodig zijn om het nieuwe ambt in overeenstemming met de bestaande wetten te brengen. Nu heeft de vorige minister al bewezen, dat men heel goed kan reorganiseren op grond van een wet. die nog niet tot stand is gekomen. Zo ging de samensmelting van inspecties voor lager- en kleuteron derwijs uit van een ontwerp van wet op het basisonderwijs, die het tot hiertoe nog niet tot een parlementaire behan deling heeft gebracht en misschien in het geheel niet in het Staatsblad zal ver schijnen <De nieuwe hoofdinspecteur schijnt daarentegen te menen, dat deze samensmelting wel een wettelijke grondslag had.) Verder werd in Zeeland, ook toen experimenteerterrein, tijdens de laatste zomervakantie een eerste aanzet gegeven tot hoger onderwijs nieuwe styl, dat nog niet verder geko men was, dan de Contourennota en de Nota Hoger Onderwijs in de Toekomst. Misschien is men voor de nieuwe or ganisatie van het schooitoezicht uitge gaan van de tegenwoordige situatie, waarin zowel het lager als het voortge zet onderwijs staan onder het hoogste gezag - na dat van de minister - van één inspecteur-generaal, tevens directeur- generaal. Hoe vaag de omtrekken van de nieuwe orde van zaken nog zijn, blijkt uit. de mededeling van de nieuwe districts hoofdinspecteur. dat hij zijn taak nog niet scherp omlijnd ziet. De reorganisatie zou nodig zijn om de afstand tussen de inspecties in het land en het departement te verkleinen. Dat wil zeggen de inspecteurs in dit kleine land. als rijksambtenaren volledig on dergeschikt aan hun ministerie, zouden daarvan te ver af staan. Men is eerder geneigd aan te nemen, dat het depar tement hen nog vaster in de hand wil nemen en hun persoonlijk initiatief be ter onder controle wenst te brengen. In dat gevoelen wordt men versterkt, wan neer men verneemt, dat de nieuwe Mid delburgse districts-hoofdinspecteur steeds departementsambtenaar is ge weest, dus niet voortkomt, zoals de tot hiertoe functionerende inspecteurs, uit de onderwijspraktijk, wat een geleide lijke, natuurlijke overgang van onder wijspraktijk naar onderwysbestuur waarborgde en onnodige wrijvingen voorkwam. De inspecteurs verliezen nog meer zelfstandigheid, doordat zij geen kantoor aan huis meer zullen mo gen houden, maar verwezen worden naar een regionaal kantoor, voor Zee land één. Afgaande op het interview zal het gevestigd zijn in het pand in gebruik bij de hoofdinspecteur op het Damplein in Middelburg. Het minder kwetsbaar maken van de inspecties en het verzeke ren van meer privacy voor de inspec teurs zyn de fraaie argumenten voor de nieuwe regeling. Aldus worden de inspecties dichter bjj het departement gebracht. Te vrezen is, dat ze verder komen af te staan van 'het veld'. Deze regionalisatie zal spoediger zijn beslag krijgen, naarmate dc iijn-Van Kemenade sneller wordt doorgetrok ken, aldus werd verklaard tijdens het interview Met andere woorden de afge- treden minister zet zijn politiek door over het hoofd van zijn opvolger heen. Wellicht heeft Van Kemenade in de laatste dagen van zijn bewind de be noeming van de nieuwe topambtenaar bewerkstelligd. Daarop zou kunnen wijzen het feit, dat het publiek eerst nu, in februari verneemt, dat reeds per 1 ja nuari een zo hoog ambtenaar met Mid delburg als standplaats was benoemd. Wat betreft de regionalisatie, in de Con tourennota betekende deze: overdracht van taken en bevoegdheden van hogere naar lagere niveaus, maar soms ook het omgekeerde. De laatste tendens heeft het duidelijk gewonnen van de eerste. In feite is het nieuwe schooltoezicht een hiërarchische, trapsgewijze opge bouwde bureaucratie, gecentraliseerd in het departement, zorgvuldig ge scheiden van de schoolpraktijk. Het bu reaucratisch karakter van het nieuwe schooltoezicht wordt geaccentueerd door het feit. dat niet een onderwijsman tot de hoge functie in Middelburg ge roepen werd. maar een departements ambtenaar, wat tot voor kort ondenk baar was. Een dergelijke straf gecentraliseerde ien daardoor gedisciplineerde) bureaucra tie, in het leven geroepen, niet krach-, .tens, maar ondanks de wet, hoort niet .thuis in een democratisch land, maar eerder in een autoritaire staat, zoals wij ten tijde van fascisme hebben leren kennen. Indien de wijze van besturen, zoals die op het underwysmlnisterie ten tijde van Van Kemenade gebruikelijk was. door alle ministeries zou worden overgeno men en daartegen door gebrek aan waakzaamheid van de zijde van de be volking niet meer verzet zou worden ge boden dan Van Kemenade ondervond, zou het kunnen gebeuren, dat op een goede, of liever op een kwade morgen, het argeloze Nederland ontwaakte on der een totalitair bewind. A. M. van der Giezen. jr. Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 1978 | | pagina 8