Rinus Verberkmoes is niet bang voor strijd met Temeuzense Boys Verlies tegen Zierikzee kan voor Terneuzen funest worden Biervliet neemt zaterdag het nieuwe clubhuis in gebruik Skandia Sauna houdt in C- P ule Hopen op gelijkopgaande wedstrijd met veel aanvallend voetbal VLEUGEL VERDEDIGER ALF YSEBAERT: NIEUWE TRAINER: SLUIS HEEFT NOG IETS GOED TE MAKEN Zeeuws-Vlaamse derby in vierde klas zaterdagvoetbal VRIJDAG 10 FEBRUARI 197S ZEEUWSCH-VLAANDEREN TERNEUZEN - Alf Ysebaart. de 31-ja- rige vleugelverdediger van Terneuzen, is er bepaald niet gelukkig mee, dat af gelopen zondag Kees Verkaart zijn ren tree maakte bij Zierikzee. Met de voor Terneuzen zo belangrijke thuiswed strijd tegen Zierikzee voor de boeg had hij het liever anders gezien. Hij bekent maar al te graag dat hi j angst heeft voor het treffen van zondag. Alf Ysebaart: „De terugkeer van Kees Verkaart heeft Zierikzee een mentale injectie gegeven. Samen met dat gelijke spel tegen Vlis- singen komt dat voor ons zeer slecht uit. Hij mag dan conditioneel nog niet helemaal in orde zijn, ik ben bang dat één knappe actie van hem ons de das om zal doen. Voor ons is er zondag dan ook maar een parool: keihard werken en ervoor zorgen dat we zeker niet ver liezen. Dat zou voor ons dan nog we! eens funest kunnen worden". De loopbaan van Alf Ysebaart binnen de voetbalvereniging Terneuzen is even grillig als de prestatie-curve van Ter neuzen zelf. Vanuit de jeugd maakte hij al snel kennis met het eerste elftal. Als een te weke rechtsbuiten duurde het echter lang voor hij erkenning afdwong. Die erkenning kwam er echter pas toen hij als vleugelverdediger ging opereren. Eerstin heteerste en later in het tweede. Toen hij onder Rinie Dey twee jaar gele den kampioen werd met het tweede achtte hij zijn tijd gekomen om lager te gaan spelen. Lange tijd zag het er naar uit dat Alf Ysebaart deel zou gaan uit maken van het roemruchte zevende elf tal van Terneuzen, een elftal van derti gers dat momenteel furore maakt in de laagste klassen van de afdeling. „Ik zag toen gewoon een beetje tegen de verre uitwedstrijden op. Ik vond het wel mooi, kampioen en promotie naar de reserve eerste klas. Toch vond ik het uiteinde lijk een uitdaging om in die eerste klas te gaan spelendaardoor ben ik toch ho ger blijven spelen en daar heb ik geen spijt van. Ik heb met het tweede een fan tastische tijd gehad", zo zegt Alf Yse baart. De drang om lager te spelen kwam ook vorig jaar weer boven, maar toen een groot deel van de eerste elftalselectie Terneuzen verliet zag Alf Ysebaart zijn kans schoon om zich opnieuw in het eerste te spelen. „Ik vind het altijd nog een eer om op mijn leeftijd in het eerste ke kunnen spelen", zo zegt Alf Ysebaart. Binnen het elftal van Terneuzen ver vult Alf Ysebaart een soort vaderrol. Hoewel hij geen aanvoerder is, heeft hij op het veld toch een belangrijke rol omdat hij vrijwel voortdurend bezig is met het geven van aanwijzingen. „Een erfenis van Rinie Dey", zo zegt hij. „Die heeft me aangeleerd om veel te praten. Dat heb ik gedaan en soms ergerde ik me aan mezelf. Toen we met een groot gedeelte van het begin van dit seizoen zijn overgestapt naar de eerste ben ik dat automatisch blijven doen. Ik ben veruit de oudste van de ploeg. Vrijwel iedereen is tussen de twintig en de vijfentwintig en som migen zelfs nog jonger. Ik voel me soms net een vader over het elftal". Hoewel Terneuzen een vrij sterke com petitiestart kende is de ploeg tijdens de laatste wedstrijden behoorlijk aan het terugzakken. De tomeloze inzet van de eerste wedstrijden lijkt verdwenen en heeft plaats gemaakt voor een wat laco niekere houding binnen de selectie. Alf Ysebaart ervaart de vormverlies aan de lijve en zegt zelf dat hij momenteel min der speelt dan in de beginfase van de competitie. „Ik zie dit niet alleen bij de ploeg, maar ook bij mezelf. Het is eigen lijk begonnen by BSC toen we daar met 3-0 verloren. Vanaf die wedstrijd hebben we nooit meer het niveau van daarvoor gehaald. Vooral tegen Vlissin- gen en ook tegen Rood Wit speelden we toen erg sterk", zo zegt hy. Verder analyserend haalt Alf Ysebaart nog meer reden tot de wat mindere pres taties van Terneuzen naar voren. Ysebaart: „Wellicht hebben we in de be ginfase wat boven onze krachten ge speeld. Misschien hebben we ons teveel willen afzetten op de groep die weg is gegaan. We waren uiteindeUjk toch maar een by elkaar geraapt geheel. We hebben toen tegen elkaar gezegd dat we zouden tonen dat we niet onder joefden te doen. Die gedachte maakte ons sterk, Toen we dat eenmaal bewezen hadden zyn we er iets te gemakkelyk over gaan denken. Gevolg is, dat iedereen plotse ling veel te veel met de bal loopt en dat- er tw einig wordt gecombineerd. Daar naast doet de winterperiode er geen goed aanWel spelen, niet spelen daar door raak je uit het ritme en daarnaast hebben we de pech gehad dat we in vriendschappelyke wedstrijd altyd met een heleboel invallers aantreden. Ook al niet bevordelyk voor de ploeg". Voor zichzelf heeft Alf Ysebaart uitge maakt dat hij nog geruime tijd zal blijven spelen. Zolang men hem bij de voetbalvereniging goed genoeg acht voor een plaats in het eerste op dat ni veau: anders kiest hij moeiteloos voor een lager eleftal dat dicht in de buurt speelt. „Stoppen met voetballen zie ik me voorlopig nog niet doen, misschien niet zo lang meer in het eerste maar in ieder geval binnen de vereniging. Ik heb vroeger nooit de behoefte gehad om van club te veranderen en nu ook niet. Op dit gebied blijf ik nog een echte Ter- neuzenaar", zo besluit hij ons gesprek. Chiel Harte HELEMAAL DOOR LEDEN GEBOUWD BIERVLIET - Met veel feestvertoon gaat de voetbalvereniging Biervliet za terdagmiddag om twee uur het zelf gebouwde clubgebouw nabij het voetbalveld in gebruik nemen. Met de plaatselijke harmonie voorop vertrek ken om kwart voor twee vanaf café Het Oude Raadhuis bestuur en genodigden naar het voetbalveld, waarna de feeste lijke opening zal plaatsvinden. Daarmee gaat voor de v.v. Biervliet een lang gekoesterde wens in vervulling. zelfwerkzaamheid van de leden woordt dan beloond met een schitterend stenen gebouw waarin ruimte is voor maar liefst 100 zitplaat- Het is dan ook niet ten onrechte dat voorzitter G. Ingels trots is op de leden die de bouw van dit clubgebouw hebben gerealiseerd. „Het is voor die mensen een geweldig karwei geweest. Wemogen ons alleen maar gelukkig prijzen, dat we binnen de vereniging nog zo veel mensen hebben, die iets voor de club willen doen, want werkelijk alles is door de ei- Temeuzen-verdediger Alf Ysebaart: „Wij mogen zondag niet van Zierikzee verlie zen...". SPORTHAL VARIA OOSTBURG TWEE PLOEGEN NIET OPGEKOMEN OOSTBURG - Door met 1-1 gelijk te spelen tegen de nummer twee van de tanglijst in de C-poule van het zaal voetbal in Oostburg heeft Skandia Sauna twee punten voorsprong vast gehouden. De wedstrijd tegen Vooruit BV eindigde in een 1-1 geliukspel. Ad ministratief Personeel speelde met 0-0 gelijk tegen De Buitenlust maar blijft op de laatste plaats. Steba won met 3-1 van het hoger geplaatste NMB/Blon- dcel. In de D-poule gingen twee wedstrijden niet door. Alheo-Trimclub eindigde in een reglementaird 5-0 zege voor Alheo omdat Trimclub met te weinig mensen verscheen. Chez René belde op het laatste moment af en dat betekende 5-0 winst voor Rabobank II. De enige wedstrijd in D-poule die nor maal doorging was die tuSfcen PTT Oostburg en Temboy s II. PTT Oostburg trok met 6-1 aan het lantste eind en staat daardoor (voorlopig) aan de kop. In de B-poule forse winst voor Remboys I tegen OBV. Het eindresultaat was maar liefst 11-2. Aers Olie haalde ook flink uit tegen Kanbar. 9-3. Riemens kon niet winnen van Zeelandia. Door de 5-2 winst bhjft Zeelandia in de strijd om de derde plaats. Rabobank I kwam wat verder van de onderste plaatsen af door met 5-1 te winnen van Veteranen. 11 7 2 2 16 43-23 Trico/Noble J-L 11 7 1 3 15 23-19 Diepvries 6 2 3 14 33-28 Peugeot 11 6 1 4 13 36-22 Dhaenens/Veid. 11 6 1 4 13 41-35 Rest Oud Sluis 11 5 2 4 12 32-19 Horacht/Varkens 11 4 2 5 10 29-31 Oktopus 10 4 0 6 8 23-28 Baiselaere li 2 0 9 4 23-57 Eksakt 10 1 1 8 3 19-39 B-POULE: CoCobar C* &?- 9 Tem Boys I 11 1 19 58-178 Aers Olie 11 8 1 2 17 32-30 Zeelandia 11 8 0 3 16 51-31 OBV 11 5 1 5 11 29-34 Veteranen 11 5 0 610 37-30 Rabobank I 11 4 0 7 8 31-31 Riemens 11 3 0 8 6 23-45 Karibar 11 0 10 2 12 58 Van Looy/Groosman 11 0 1 10 1 4-55 C-POULE: Skandia Sauna 10 8 1 1 17 60-14 Vooruit BV 10 6 3 1 15 41-17 NMB/Blondeel 10 4 3 3 11 34-25 Steba 10 4 1 5 9 29-42 Int Tip- Bron 10 4 1 5 9 29-42 De Buitenlust 10 4 1 5 9 27-50 Eloy 9 3 2 4 8 28-32 De Rode Leeuw 9 3 2 4 8 29-38 Adminlstr. Pers. 10 0 2 8 2 18-46 D-POULE: PTT Oostburg 12 8 1 3 17 49-30 Amro 11 8 0 3 16 40-24 Rabobank n 11 7 1 3 15 37-22 De Sikkels 11 6 1 4 13 37-35 Alheo 12 6 0 6 12 33-35 Pauls Music C. 11 4 1 6 9 48-50 Witte en Boussen 11 4 1 6 9 42-48 Chez René 11 4 1 6 9 42-48 Temboysü 12 3 1 8 7 26-41 Trimclub 12 3 1 8 7 31-53 SLUIS - Rinus Verberkmoes, de am bitieuze trainer van Sluis, is allerminst bang voor de uitwedstrijd van zijn elf tal morgen tegen Temeuzense Boys: „Afgaande op de eerste wedstrijd in Sluis zeg ik, dat we kansen hebben. Temeuzense Boys is me toen erg tegen gevallen. Bij ons was het toen nog een puinhoop en als je dan ziet met wat voor een mazzzel-goals de boys winnen, dan zeg ik dat het geen groot elftal is. Wij zullen op winst spelen, emit halen wat erin zit. Als we winnen brengen we tenslotte toch de aansluiting met de sub-top tot stand". Rinus Verberkmoes is wat zyn uitspra ken betreft een tegenpool van zijn col lega Rini Dey. Waar Rini Dey veel voor- TERNEUZEN - Morgen, zaterdag, treffen de twee Zeeuws-Vlaamse za terdag-vierdeklassers, Temeuzense Boys en Sluis elkaar op het Zuider sportpark in Terneuzen. Een wed strijd voor beide ploegen zo op het oog van generlei belang meer. Ter- neuzense Boys is door de 3-2 neder laag van afgelopen zaterdag tegen Tholense Boys zo goed als uitge schakeld voor de titel en Sluis koestert al lang geen aspiraties meer in die richting. Wat blijft is een pres- tige-dueL Temeuzense-Boys telt 1 punt meer dan Sluis, dat de laatste weken dankzij een opmerkelijke re vival geruisloos naderbij is geslopen. Beide trainers, Rini Dey en Rinus Verberkmoes, geven op deze pagina hun visie op het komende strijd- gebeuren en gaan tevens wat dieper in op de problemen waarmee ze ge confronteerd werden. zichtigheid in zijn uitspraken legt. zegt Rinus Verberkmoes precies waar het naar zijn mening op staat Verberk moes: „Temeuzense Boys is een moei lijke tegenstander, dat beseffen we, maar wij hebben nog iets goed te maken na die slechte thuiswedstrijd, je kunt inderdaad min of meer van revanche- gevoelens spreken. De wil om te winnen is by ons zeker aanwezig, maar het is beslist niet zo, dat we defensief zullen spelen en proberen uit een counter te scoren. Nee, wat ons betreft wordt het een open wedstrijd. Tenslotte hebben we allebei geen kansen meer op een kampioenschap en ook over degradatie hoeven we ons geen zorgen meer te ma ken. Dat komt morgen misschien in de wedstrijd tot ui ting. Momenteelziterbij ons een stijgende lijn in en we hopen cue morgen te kunnen continueren". De stijgende lijn, waar Rinus Ver berkmoes op doelt, is inderdaad on miskenbaar aanwezig. Na een kwak kelend begin is Sluis aan een opmer kelijke revival bezig. De laatste drie competitiewedstrijden leverden het maximale aantal punten op. Achter eenvolgens werden Kapelle (uit 1-2), Wolfaartsdijk (uit 1-2) en SPS (thuis 3-1) achter de zegekar gebonden. Die herrij- zing van Sluis is grotendeels het werk van Rinus Verberkmoes, die een half jaar geleden zijn brede schouders on der een zwaar karwei zette. Immers, Sluis verkeerde na het plotselinge ver trek van de vorige trainer Roel Kat- touw in moeilijkheden. Een nieuwe trainer was bepaald niet gemakkelijk te vinden. Tenslotte werd Verberk moes op het allerlaatste moment be reid gevonden om naast zondag vierde klasser Biervliet (waar hij hoogstwaarschijnlijk zal vertrekken) ook Sluis onderzijn hoede te nemen. Rinus Verberkmoes: „Ik trof hier een puinhoop aan. De animo was helemaal zoek en er waren wat problemen met spelers. De vorige doelman Dick van Heist was gestopt, zodat ik met een nieuwe keeper (Guido d'Hoore) moest gaan werken. Jos Spee vertrok naar In- dië en Jaap Ras, de topscorer van de voorgaande seizoenen werd vanwege zijn knie-blessure definitief voor voetbal afgekeurd. Daar kwam dan nog bij dat Paul Spee voor 7 wedstrijden geschorst werd. Ookzaterdagishy ernog niet bij". Nieuw elftal „Ik moest dus praktisch met een com pleet nieuw elftal beginnen. Op zich is dat geen probleem, als de basis maar groot genoeg is, maar die was juist veel te smal. Zelf was ik nieuw en ik heb in middels wel de ervaring, dat wanneer je als trainer ergens voor het eerst begint je zeker een halfjaar nodig hebt om er achter te komen wat er in een club leeft, en wat er zich in het verleden heeft afge speeld. Ik ben nu zover dat ik die fase achter de rug heb". De samenwerking tussen trainer en spelers verbeterde zienderogen, dat be wijzen de resultaten onomstotelijk. Niet alleen de resultaten, ook het spel zelf wordt volgens Verberkmoes beter. Ver berkmoes: „Erzitnulyninonsspel, die was in het begin niet te bespeuren. We worden meer en meer een team. Er is beslist merer animo. In het begin was het allemaal zo rommelig, dat is nu ge lukkig voorby. We creëren nu ook vol doende kansen. Alleen de afwerking is nog wat problematisch, maar daar wordt aan gewerkt. Toezegging Het gaat Rinus Verberkmoes momen teel naar den vleze bi j Sluis. In die mate zelfs dat hij het bestuur al toegezegd heeft dat hij ook de komende 2 jaar aan Sluis verbonden zal zijn. Verberkmoes: „Ja, we hebben een mondelinge prin cipe-overeenkomst gesloten. Getekend heb ik nog niet, maar die handtekening komt nog wel, dat is niet zo belangrijk, want wat ik toezeg kom ik na ook". Belangstellend informeert Rinus Ver berkmoes naar de mening van zijn col lega Rini Dey: „Ik ben het met hem eens. dat. het een leuke wedstrijd kan worden. Wij zullen in ieder geval probe ren te voetballen, proberen het spel te maken. Maar dat Temeuzense Boys nu werkelijk de beste ploeg in de vierde klas is, zou ik niet durven beweren. Ze ker niet na wat ze hier in Sluis hebben gepresteerd. Voor mij is Rillandiade be ste ploeg. Nee, ik wat niet kapot van de Boys, zoals ik dat trouwens van de hele zaterdag vierde klas niet ben. Volgens mij wordt er in de zondag vierde klas beter voetbal gespeeld". Sluis komt morgen vermoedelijk in de zelfde succes-opstelling in het veld als de laatste competitie-duels. Bram Beun, laatste man, is de enige omtrent wie nog twijfels bestaan. Pas vlak voor de wedstrijd wordt beslist of hij zal meespelen. RINIDEY, TRAINER VAN TERNEUZENSE BOYS: TRAINER TEKENDE EEN JAAR BIJ TERNEUZEN - Gevraagd naar zijn verwachtingen van de wedstrijd Ter- neuzense Boys - Sluis, die morgen op het Zuidersportpark in Terneuzen wordt gespeeld, zegt Rini Dey. trainer van de thuisclub, glimlachend: „Ik denk elke week, dat we zullen winnen, dat denk in nu dus ook weer". Om er vervolgens serieus aan toe te voegen: „Zonder gekheid, ik verwacht dat wc elkaar niet veel zullen ontlopen. Ik voorzie een gelijkopgaande wedstrijd roet, naar ik hoop, veel aanvallend voetbal. Ik durf zonder meer te stellen, dat wij het betere voetbal spelen, maar dat is uiteraard nog geen evangelie dat wc ook zullen winnen. Er hangen ons trouwens nog een paar schorsingen bo ven het hoofd. Rolf Wilting en Jack Dingenouts zullen om die reden mis schien ontbreken". Rini Dey weet weinig van Sluis. Dat is niet zo vreemd, want Sluis vertoeft, al enkele jaren in de anonimiteit en dat is er, sinds Jaap Ras op medisch advies met voetballen is gestopt, beslist niet beter op geworden. Rini Dey over sluis: „Wat ik me van de vorige wedstrijd (1-3 voor Tem. Boys, red.) herinner is dat het een ploeg is met weinig echte uitblin kers. Ze zaten toen in een mindere pe riode, die hebben ze nu afgesloten. Dat bewijzen de resultaten van de laatste weken wel. Ik vermoed dat bij Sluis een revanchegedachte leeft, Daardoor zou de wedstrijd toch nog interessant kun nen worden, ondanks het feit dat we beide kansloos zyn voor een kampioen schap". Dat Temeuzense Boys in dit stadium al kansloos is voor de titel moet voor Rini Dey een teleurstelling zyn. De verwach tingen by de Boys waren voor de aan vang van de competitie hooggespan nen. De komst van Rini Dey als trainer moest de ploeg nieuwe impulsen geven, terwyl tevens de komst van Adrie de Putter en Peter 't Gilde (beiden van Hoek) een meer dan welkome verster king van de selectie was. De verwach tingen konden echter niet worden waargemaakt, ondanks dat de begin fase toch redelijk verliep. In december tendeerde de prestatiecurve in de ver keerde richting: drie nederlagen op ry. Na de 3-2 nederlaag van afgelopen za terdag tegen Tholense Boys lijkt het doek definitief gevallen. Rini Dey weer: „Ik had vóór de competitie nrijn basis opstelling rond. Die heb ik inmiddels wel 4. 5 keer moeten wyzigen. Het is goedkoop om de blessures als excuus aan te voeren. Da t argument gaat wel op voor een klein ploegje. maar niet voor een vereniging als Temeuzense Boys. Wij hebben een brede basis, dan moeten blessures op te vangen zijn. Aan de an dere kant zeg ik: iedere keer dat je je opstellning wijzigt, vergt het van' de ploeg weer aanpassing, het ritme valt weg. Hoe lang zijn we Adrie de Putter (knie) en Peter 't Gilde (wachtend op een operatie) nu al niet kwyt? van mijn aanvankelijke opzet is niets terecht ge komen. Maar om nu te stellen dat we zonder die blessures kampioen waren geowrden, dat gaat me toch te ver". Probleem Temeuzense Boys kampt bovendien nog met een bijzonder probleem. Men is blijkbaar bevreesd om op voorsprong te komen. Vooral in de sleutelwed strijden deed dit angstcomplex zich gelden. Rinie Dey: „Neem nu afgelopen zaterdag. Na een kwartier in de tweede helft komen we met 1-0 voor in een wedstrijd waarvan iedereen zei dat de gene, die het eerste doelpunt zou maken ook zou winnen. Amper twee minuten later maakt Tholense Boys alweer ge lijk. Komen we later wéér voor, maar verliezen wc uiteindelijk toch nog met 3-2. Hetzelfde maakten we tegen Nieuwland-uit mee, 10 minuten voor tijd met 1-0 voorkomen en dan toch nog verliezen met 2-1. Zoiets is funest, zo wordt je natuurlijk nooit kampioen. Voor mij is het onverklaarbaar en als je dan nog mooie doelpunten tegen kreeg, dan zou je je er nog mee kunnen vereni gen. Maar het zijn regelrechte blun ders. Bij een voorsprong lijkt de ploeg in verdedigend opzicht verlamd te worden. Er is dan sprake van een be paalde paniek of angst, of hoe je het ook zou willen noemen. En de fouten wor den juist gemaakt doorspelers, die toch wel een zekere ervaring hebben. Vreemd genoeg lopen ze zolang we niet voor staan goed te voetballen, maar eenmaal op voorsprong verliezen ze hun kop". Ondanks de tekortkomingen in verde digend opzicht is Rini Dey niet ontevre den over de vorderingen, die wèl ge- boektzyn. Zijn vertrouwen in de spelers is onaangetast gebleven, hetgeen moge blijken uit het feit dathy deze week met het bestuur overeenstemming heeft be reikt over een contractverlenging van één jaar. Rini Dey ziet toch wel toe komst-perspectieven: .Natuurlijk zie ik die op voetbalgebied waren we tot nu toe iedere tegenstander de baas, maar er ontbreekt nog iets. Temeuzense Boys was een vereniging waar het, eerlyk is eerlijk, wat het trainen betreft, vrij ge zapig toeging. Dat heb ik proberen te veranderen. Verplichte training inge voeld en een hardere aanpak, dat vergt natuurlijk ook weer aanpassing van de spelers en misschien is die overgang dit jaar wel te groot geweest Maar ik mag beslist niet mopperen. Kyk maar eens hoe er deze week getraind is, terwijl in feite het seizoen voor ons al teneinde is. Toch een optimale opkomst en inzet, dan zeg ik: dat hebben we in ieder geval al bereikt. Bovendien ben ik over het spel ook tevreden, althans in aanval lend opzicht De opbouw is redelijk ver zorgd en we hebben nu, na lang zoeken, een behoorlijke middenveldbezetting. Ook wat de inzet betreft, kan ik niemand iets verwyten. Dat Jack Din genouts dit seizoen al tweemaal een of ficiële waarschuwing heeft gehad zegt mij voldoende. Ik predik geen hard voetbal, begrijp me goed, maar dat hij toch ook al een sliding durft te maken is een typerend voorbeeld. We moeten het alleen verdedigend nog wat bijspij keren, maar daar hebben we nu de tijd voor. In theorie hebben we dan nog wel een kans op het kampioenschap, prak tisch gezien is het natuurlijk onmoge lijk". Tenslotte is het laatste woord toch nog gericht aan het adres van Sluis: „We zullen hen met aanvallend voetbal te gemoet tren. Ik weet wel, dat is een cli ché, dat alle trainers graag gebruiken, maar dat 9 van de 10 niet kunnen of vil len waarmaken. Ik hoop, dat ik morgen kanbewijzen, dat ik die ene ben die het dan wel doet". Rini Dey: „Ik denk elke week dat we zullen winnen...' gen leden verwezenlijkt. Aan heel de bouw is geen buitenstaander te pas ge komen en zonder iemand tekort te wil len doen moet ik in dit verband toch wel de naam van Johan de Pauw noemen. Wat die aan uurtjes aan de bouw heeft besteed is ongelooflijk. Vrijwel iedere avond was hij present, iedere zaterdag was hij er en hij heeft er zelfs zijn kerst vakantie voor opgeofferd. Zonder hem geloof ik niet dat we erdoor waren ge komen. Maar nogmaals: Ik wil niemand iets tekort doen", vertelt voorzitter G. Ingels. Binnen de voetbalvereniging had men gehoopt dat men iets eerder het club gebouw in gebruik had kunnen nemen. „Maar dat neemt niet weg dat we er ont zettend blij mee zyn; de vreugde is er zeker niet minder om", aldus voorzitter Ingels. Anderhalf jaar Een tijdsbestek van ongeveer an derhalf jaarheeft de voetbalvereniging Biervliet nodig gehad om het bouwwerk te realiseren. Voorzitter In gels: „Toen zijn we begonnen met het aanvragen van de vergunningen. Maar voordat alle vergunningen binnen zijn ben je al een maand of zes verder. Met de werkelijke bouw zijn we ongeveer begin vorig jaar begonnen". Johan de Paauw, de grote stimulator achter de bouw van het clubhuis, zegt hierover datmen vrijwel precieseen j aar bezig is geweest „We kregen vorig jaar op 22 februari de vergunning binnen en de zaterdag daarop zijn we tiirekt be gonnen met het graafwerk. Voor mezelf was het afgelopen zaterdag precies de 150e keer dat ik naar de bouw toeging", zo zegt hij. Wie zaterdagmiddag het fraaie club gebouw bekykt, zal kunnen begrijpen dat voorzitter G. Ingels Johande Paauw naar voren schuift. Hij heeft niet alleen aan de bouw meegewerkt maar hetook de tekeningen voor het gebouw ge maakt. Verder heeft men onder zyn su pervisie alles zelf gedaan. Weliswaar was er wat steun van de plaatselijke aannemers, maar dat beperkte zich tot wat advies en het gebruik van mate- riaaL Over de realisering van het totale project is Johan de Paauw zelf uiterst tevreden, zeker wat de medewerking van de leden betrof. „Natuurlijk vielen er wat mensen af die zich in eerste in stantie hadden opgegeven maar er kwamen er ook weer helpen die zich eerst niet- hadden aangemeld. Alles bij elkaar genomen ben ik tevreden, alles is naar wens verlopen", zo vertelde hij dinsdagavond. Opvallend is wel dat het clubgebouw op sommige punten wat afwijkt van de gebouwden die elders als clubgebouw dienst doen. „Dat heb ik met opzet gedaan", zegt Johan de Paauw, „ik heb in bepaalde dingen ge zocht naar iets anders. Het moest toch iets van onszelf hebben". De zeer fraaie bar valt meteen op als men de lokaliteit binnenstapt. Het blijkt een eigen ontwerp van Johan de Paauw. Onder het motto 'vakmanschap is meesterschap' heeft hij die daar zo uit het vuistje neergezet, zonder teke ning of wat voor aanwijzng dan ook. „Ik ben er naar mijn eigen idee en ge voel aan begonnen. Zo wou ik hem heb ben en zo is hij er ook gekomen", is de reactie van Johan de Paauw als we een opmerking maken over de bar die plaats biedt aan acht zitplaatsen en waarachter Rinus de Regt straks de scepter zal zwaaien. Voorzitter G. Ingels benadrukt van zijn kant dat het clubgebouw louter en al leen voor clubdoeleinden zal worden gebruikt „Het is zeer zeker niet de be- doelingdatwij gaan concurreren met de horeca. De openstelling is louter en al leen voor sportieve doeleinden", zo zegt hij. Voor de financiële kant van de bouw heeft men nauwelijks steun ondervon den. Subsidie via de gemeente Terneu zen is er niet en behoudens een bijdrage van de NSF, die 10% van de brutos- tichtingskosten bedraagt, moet de vv Biervliet zelf voor de kosten opdraaien van het gebouw dat iets meer dan een ton kost Voorzitter G. Ingels hierover „Het groolste deel van ditbedrag isdoor de leden verdiend. Ik schat dat dit op ongeveer 60 mille komt We hebben on geveer 45.000.- moeten lenen en daar voor hebben we natuurlyk wel gemeen tegarantie gehad. Maar het blijft voor een kleine vereniging als Biervliet toch een gigantische opgave. Voor het eerste jaar hebben we dan ook een verlies inge calculeerd". Eén ding staat nu al vast Het fraaie clubgebouw zal er zeker toe bydragen dat de w Biervliet een gezonde vereni ging blyft en, dat vier jeugd- en seniore nelftallen zich nog dikwyls aangenaam zullen verpozen in het clubgebouw. „Maar", zo zegt voorzitter Ingels. „het komt ook eindelijk tegemoet aan de ei sen qua representatie. We kunnen nu eindelijk eens gerust een scheidsrechter ontvangen en het bestuur van de tegen partij. Als dan straks ook nog eens wordt begonnen met de realisering van een tweede veld. dan zyn we een heel eind op de goede weg. De volgende wens is dan de uitbreiding van de kleedac commodatie. want voor acht elftallen is twee lokalen toch te weinig". Chiel Harte

Provinciale Zeeuwse Courant | 1978 | | pagina 37