Havenschap wil vijf hectare grond in Sloe voor schoonmaakbedrijf Overeenkomst ruimen bom onder garage te Breskens Kapitein vermoedelijk verdronken bij aanvaring in Nauw van Bath (§ll PZC/p OLAU-LINE TEN DELE IN ANDERE HANDEN TEN BATE VAN RIVER SCHELDT COMPANY almanak Havenschap Terneuzen wil 10 ha kanaaleiland verkopen aan Sas van Gent ROOSENDAAL IN GESCHIL MET DOW OVER LEIDING UleKKer VRIJDAG 10 FEBRUARI 1978 provincie MIDDELBURG-Het dagelijks bestuur van het havenschap Vlis- singen wil van de raad van bestuur een krediet van acht miljoen gulden om bij de Westhavendam - in de omgeving van Schelde- poort - een terrein van twintig hectare op te hogen. Of de aanleg van een opgehoogd terrein daar mogelijk is, moet nog nader wor den onderzocht, maar het havenschapsbestuur wil daar - als er mogelijkheden zijn - River Scheldt Cleaning Company een ter rein aanbieden van vijf hectare om er een schoonmaakbedrijf jaar.Voor 1978 zijn de grondprijzen be- Vlissingen geeft het dagelijks bestuur aan. dat in het Sloegebied ongeveer 1440 ha. terreinen kan worden uitgege ven. Er is nu 585 ha. uitgegeven en er ligt een claim (optie met koopverplich ting en reservering) op 355 ha. Netto- uit te geven is nog 467 ha. (307 ha. opge hoogd terrein, 160 ha. niet opgehoogd terrein. Er is berekend, dat de uitgifte termijn is te stellen op ongeveer zestien voor tankers te beginnen. KREDIET ACHT MILJOEN VOOR TERREINWERKEN Omdat het terrein aan de haven moet liggen, heeft het dagelijks bestuur be keken welke locatie voor dat doel denk baar is Men tekent bij het voorstel aan. dat voor de omgeving van de West havendam „beperkende bepalingen" gelden in verband met de aanwezigheid van het munitie-depot. Als er een haven wordt gemaakt komt er ongeveer 400.000 kubieke meter onbruikbare spe cie vrij. er is in totaal ongeveer 1,8 mil joen kubieke meter zand nodig om het terrein op te hogen en een dijk te maken. Men attendeert er nu de raad van be stuur op. dat voor dit doel een deel van het zand kan worden gebruikt, dat vrij komt als de haven voor Eurogas wordt gegraven- daar komt namelijk een mil joen kubieke meter zand meer be schikbaar dan aanvankelijk was ge dacht. Als beide werken worden gecom bineerd, is dat financieel aantrekkelijk. Begonnen kan dan worden met het doorbaggeren van de afsluitdam in de Voorzitter ZLM installeerde commissie voor watervoorziening GOES - Voorzitter F.C. Verhelst van het gewest Zeeland van het Landbouw schap heeft donderdagmiddag in hotel "De Korenbeurs' in Goes de commissie watervoorzieningen geïnstalleerd. De commissie heeft de opdracht gekregen een onderzoek in te stellen naar de mo gelijkheden die het gebruik van zoet water voor de landbouw in Zuidwest- Nederland biedt. Tot voorzitter van de commissie is de heer A.J.G. Doeleman, voorzitter van de ZLM, benoemd. Hij vertelde dat het on derzoek dat de commissie gaat verrich ten parallel loopt aan onderzoekswerk dat ook in de rest van Nederland wordt verricht Het werk is. zo zei de heer Doeleman. gestart omdat men nog weinig af weet van mogelijke voordelen diehetwerken met zoet water, zoals het doorspoelen van sloten, biedt. Vooral voor Zuidwest-Nederland is het van belang de mogelijkheden en beperkin gen te kennen, bijvoorbeeld in verband met de toekomst van het Grevelin- genmeer, waarover in 1985 een beslis sing wordt genomen. Het onderzoek richt zich echter ook op het Haringvliet en het toekomstige Zoommeer. In de commissie, gevormd op initiatief van de ZLM, zitten als leden en ad viseurs de heren ir. J.P. Asjes (cultuur technische dienst), ing P. Baars (provin ciale waterstaat), dr ir C.W.C. van Bee- kom (hoofdingenieur-directeur be drijfsontwikkeling voor de landbouw), ir G D. Kloosterboer (Waterschap Schouwen-Duiveland). ir HRakers (Wa- termaatschappij Zeeland), ir H. van der Tuin (rijkswaterstaat) en ing B. van der Weert (commissie waterbeheersing en ontzilting). Auto in sloot in Zierikzee ZIERIKZEE - De auto van de uit Zierikzee afkomstige W.R. raakte don derdagmiddag om ongeveer kwart voor drie totaal vernield doordat hij in de sloot terecht kwam. Het ongeluk ge beurde toen R. op de Julianastraat in de richting van de provinciale weg reed. Volgens R's verklaring was zijn aan dacht afgeleid omdat hij met zijn pas sagier zat te praten. Quarleshaven in juni van dit jaar. Van daar, dat het dagelijks bestuur de raad van bestuur op 16 februari het voorstel doet geld te geven voor de haven en het ophogen van het terrein bij de WEst- havendam Perspectief In „bijgestelde" nota over het finan cieel perspectief van het havenschap ZEEUWSE Inspraak Het gebeurde in een van de Wal- cherse kerkgebouwen tijdens een dienst, die in het teken stond van de jeugd Die icas dan ook in groten ge tale aanwezig en kreeg gelegenheid actief deel te nemen aan hel gebeu ren, onder meer door het beantwoor den van door de dienstdoend predi kant gestelde vragen. Tot. de schare kinderen, die hun ken nis van het geestelijk leven mochten demonstreren, hoorde ook het acht jarige dochtertje van de predikant. Ze zwaaide ijverig met haar vinger tje, maar werd door haar vader vanaf de preekstoel tactvol overge slagen om de schijn van bevoorde ling te vermijden, zodat ze sterk in het nadeel geraakte Maar omdat op een ingewikkelde vraag tenslotte niemand het ant woord wist en zij maar bleef zwaaien, kwam ze tenslotte toch aan de beurt. „Mirjam, jij weet het antwoord?" vroeg haar vader vertederd De reactie werkte ontnuchterend. „Nee." sprak Mirjam voor het front van de gemeente, „ik weet niks, maar ik moet héél nodig een plasje doen En dat probeer ik nu al vijf minuten aan je te vragen." In een kort jaaroverzicht over 1977 geeft de directeur van het Vlissingse haven schap aan, dat de gronduitgifte „de laatste jaren vVel iets te wensen over laat." „De hoop is gevestigd op de ge reedkoming van de Quarles- en Bijle- veldhaven. waardoor uitermate ge schikte percelen aan het water zullen ontstaan, die aantrekkelijk kunnen zijn voor bedrijven van uiteenlopende aard." Een overzicht van de werkgele genheid in Vlissingen-Oost geeft aan, dat het aantal arbeidsplaatsen tussen 1973 rn 1977 weliswaar is gestegen van Inbrekers nemen boeken vol postzegels mee TERNEUZEN - In de nacht va» woensdag op donderdag is ingebroken in een winkel, waarin oude munten, strips en postzegels worden verkocht, in de Nieuwstraat in Terneuzen. De in brekers kwamen binnen nadat zij de voordeur hadden geforceerd. Zij gin gen er vandoor met enkele boeken vol postzegels. De Temeuzense recherche heeft de zaak in onderzoek. 2769 tot 3982, maar dat de werkgelegen heid tussen 1976 en 1977 daalde van 4152 arbeidsplaatsen tot 3982, een teruggang met 170 stuks „Er zijn duidelijk nieuwe stimulansen nodig om een verdere te rugval van het aantal arbeidsplaatsen te voorkomen," aldus de heer Van Ko nijnenburg Hij geeft in het overzicht aan, dat het totale aantal schepen in de havens van het havenschap gelijk bleef, maar dat het bruto-registertonnage met zeven tien procent steeg, met name omdat de boeienligplaats meer in trek kwam. Aan havengelden inde het havenschap in 1977 1,9 miljoen gulden tegen 1,5 miljoen in 1976. Om meer greep op Duitse markt te krijgen Geen gevolgen voor personeel VLISSINGEN - Olau-Line-veer- dienst tussen Vlissingen en Sheemess is met ingang van donderdag gedeelte lijk overgegaan in andere handen. De exploitatie van de dienst berust nu bij Olau-Line (UK) United in Sheemess. In deze BV nemen Olau Line A/S in Ko penhagen en de TrampschifTahrt GmbH (TT-Linie) in Hamburg elk voor vijftig procent deel. Doel van de nieuwe opzet is vooral om in Duitsland een sterker greep op de markt van En- geland-gangers te krijgen, zo vertelde een woordvoerder van de TT-Linie, die de directie over de Olau-Line voert. „Om in Duitsland greep op de markt te krijgen, zijn hoge investeringen voor re clame en publiciteit nodig." zo ver duidelijkte men donderdag desge vraagd. „In de nieuwe opzet is het stre- •ven erop gericht met name het hoog seizoen te verlengen. Door een bewer king van de Duitse markt wordt het mo gelijk, datje een piekperiode op Vlissin- gen-Sheemess van zes weken kunt ver lengen tot bijna dertien weken Het gaat erom nu de Duitse markt in de richting Vlissingen Sheemess om te buigen." Volgens de woordvoerder van de TT-Li nie heeft de nieuwe organisatorische opzet van de Olau-Line Vlissmgen- Sheemess geen gevolgen voor het per soneel. „Mogelijk, dat het in de toe komst nodig is wat Duitstalig personeel aan te trekken," zo werd gezegd. „In Vlissingen zelf zal er niet veel verande ren." De inbreng van de Hamburgse TT-Linie maakt het mogelijk, dat van die kant uit de Duitse markt intensief wordt be werkt. Voor de TT-Linie betekent de deelname in de BV Olau Line United in Sheerness tegelijk een verbreding van de eigen activiteiten Nu onderhoudt men vijf veerdiensten in het Oostzee gebied en heeft- men daarmee vaste voet op de Scandinavische en de Duitse markt In dit pakket kan men nu Enge land inbrengen, via de dienst Vlissin- gen-Sheerness. Het omgekeerde geldt voorde Britse markt ten aanzien van de doorverbindingen naar Scandinavië, zo zei men op vragen naar de achtergrond van het samengaan van Olau-Line A/S Kopenhagen en de TrampschifTahrt GmbH in Hamburg in de - overigens al bestaande - BV Olau-Line Limited te Sheemess. De Olau-Finn is op de dienst Vlissingen-Sheerness intussen weer in de vaart, na verbouwing van het vrachtdek. GLOEDNIEUW... fantastische kollektie GOUDEN VRIENDSCHAPSRINGEN Maar liefst 9 modellen in echt diamant geslepen 14 krt goud per stuk f 45,- per paar 86,- GRATIS NAAMGRAVURE! goudcentrum \f\N DEF3MADËN Kli.mv- Madé, Prï.nien'ede Vliss"ig?n De RP 17 van de rijkspolitie te water speurt n kapitein van de Arunda. de vermoedelijk verdronkr. VOOR 960.000 GULDEN „GEEN KANDIDATEN VOOR VESTIGING VAN BEDRIJVEN" MIDDELBURG-Het dagelijks bestuur van het havenschap Terneuzen stelt de raad van bestuur voor bijna tien hec tare grond van het voormalige kanaal eiland te Sas van Gent te verkopen aan de gemeente Sas van Gent. Dagelijks bestuur en gemeente zijn het eens ge worden overeen prijs van bijna 960.000 gulden. Dat blijkt uit een voorstel aan de raad van bestuur van het Temeu zense havenschap, die 16 februari ver gadert - half twaalf 's morgens - in het stadhuis van Terneuzen. bracht." aldus de toelichting. Het dage lijks bestuur van het havenschap acht het „een feit, dat het voormalige ka naaleiland meer geschikt is voor recrea tie en woonbebouwing dan voor hande. en industrie. Een eerste aanzet met een zwembad en tennisbanen is daarvoor reeds aanwezig," zo schrijft men de raad van bestuur In de vergadering van het Terneuzense havenschap komt voorts aan de orde een voorstel om de optie van Aug De Meyer BV op een stuk terrein van ruim 41 000 vierkante meter aan de Zweden- weg bij de Zevenaarsweg-te Terneuzen te verlengen. Het bedrijf heeft laten we ten, dat men nu nog niet kan beslicraag of het terrein in erfpacht moet worden genomen. Verder wordt- voorgesteld te gen 2 gulden per vierkante meter een terrein van 4000 vierkante meter op het kanaaleiland van Sluiskil te verhuren aan rijkswaterstaat. Deze dienst wil Men laat we- (jaar damwandplanken opslaan in ver- de zes jaar, die het haven- band met het in december begonnen herstel van de Middensluis in Temeu- (Slot van pag. 1) de auto gezet, in een deken gewikkeld en zijn naar huis gereden, warme (het, Arunda zal worden geborgen, was don- dokter gebeld en naar bed," vertelt kas- derdagmiddag nog niet bekend. telein Binks. Shock Stuurman Visser van de Arunda heeft aan zijn angstige en ijskoude avontuur een shock overgehouden. Volledig ver kleumd krabbelde hij donderdagmor gen de zeedijk bij Bath op. De blauwbekkende stuurman werd ge vonden door Donald Binks, de eigenaar van het cafeetje Land- en Scheldezicht aan de Bathse Dijk. „We hadden gehoord, dat er een aanva ring was gebeurd en dat er mensen werden vermist. We zijn in de auto ge stapt om te gaan kijken. Plotseling za gen we hem over de dijk komen. Hij zag blauw van de kou. Hij kon nauwelijks meer lopen. We hebben hem achter in Donderdagmorgen rond half half twaall was stuurman Visser al weer redelijk staat te vertellen, wat er zich zo onge veer op de Westerschelde heeft alge- speeld. Hoe het precies is gebeurd, dit weet ik niet. Ik stond beneden t»c' klaar te maken. We moeten lanuoa zuiger geschuurd zijn en de pijp gerekt hebben. We waren zo lek als een zeden konden niets doen. D'r was niks meet aan te redden. We zijn samen van boort gesprongen. Ik ben met de stroom mee naar de wal gezwommen. Hoe lang ik In het water heb gelegen, ik weet 't, nlel meer. Het was verschrikkelijk, een kou. Dat schip interesseert, me niet Maardat m'n maat erin gebleven is... i een zwemtocht in het Het dagelijks bestuur van het haven schap laat. de raad van bestuur weten, dat men sinds april vorig jaar in onder handeling is met de gemeente over het voormaüge kanaaleiland. ten, dat er schap eigenaar van de grond is, „geen enkele serieuze kandidaat zich heeft aangemeld voor bedrijfsvestiging." „De boekwaarde van de grond loopt steeds op en zal binnen niet al te lange tijd de marktwaarde overschrijden. De ren teverliezen zullen in dat geval ten laste van de exploitatie dienen te worden ge- Advertentie) Over kosten verleggen (Van onze Haagse redacteur) DEN HA AG-Dow Chemical Nederland BV in Terneuzen en het gemeentebe stuur van Roosendaal en Nispen heb ben met elkaar een geschil over de on dergrondse ethyleenleiding van Pemis ligt er al sinds 1966. De gemeente Roos endaal heeft zich in het verleden sterk tegen de doorkruising van haar terreu verzet, maar verleende uiteindelijk toe stemming. De transportleiding ligt on geveer anderhalve meter onder de op- Café-eigenaar Donald Binks vond de tot. op het bot verkleumde stuurman Visser. Terneuzen. De Westbrabantse pervlakte, gemeente heeft het bedrijf gevraagd de Doordat de Suikerunie in Roosendaal leiding in het toekomstige bedrijfster- haar bedrijfsterrein tussen de leidin- rein van de Suikerunie in Roosendaal naar de speciale leidingenstraat te ver leggen, zodat de suikerfabriek daar be- zinkputten kan aanleggen..De Terneu zense chemische fabriek voelt er niets voor de kosten van dit karwei te dragen en heeft de administratieve rechter van de Raad van State in Den Haag inge schakeld. De pijpleiding tussen het Rot- terdamse havengebied en Terneuzen VriLEHTiJN EH0Ö1FE5TUH Voor uw bloemengroet naar waar ook ter wereld: Langevielesingel 34 Middelburg Tel. 01180-25253 (5S4 bloemen sn tmncentrmn GARAGEHOUDER EN GEMEENTE AKKOORD VERGOEDING SCHADE NU GEREGELD BRESKENS - De bom die vermoede lijk onder het pand van garage Vroon in Breskens ligt, kan worden geruimd. Garagehouder A. Vroon heeft daarover een overeenkomst getekend met de gemeente Oost- burg. Deze overeenkomst handelt vooral over de schadevergoeding die het bedrijf krijgt omdat de ga rage tijdelijk gesloten zal moeten worden. De heer Vroon had het aan bod van de gemeente enige tijd in beraad gehouden om met zijn ad vocaat te overleggen, maar don derdag heeft hij het akkoord gete kend. Dit houdt in dat niet alleen de schade die ontstaat bij een eventueel ex ploderen wordt vergoed, maar ook de bedrijfsschade. Hoe hoog die is. wilde heer Vroon niet kwijt- De gemeente-secretaris van Oost burg, de heer P J I. Verhage zal nu een draaiboek samenstellen, in overleg met politie en de explosie- ven-oprulmingsdienst. Het is al wel duidelijk dat de operatie, die, naar de heer Vroon verwacht, over ongeveer een maand zal kunnen worden uitge voerd,met de nodige omzichtigheid zal worden verricht. Alle ramen en deuren van panden en woningen in de omgeving zuilen tijdens de werk zaamheden geopend dienen te zijn. Overigens is de heer Vroon zelf er nog niet helemaal zeker van dat er een bom onder de betonnen garagevloer ligt Enkele jaren terug, in 1967 is de vloer van de garage vernieuwd. De oude vloer is toen verwijderd en er zijn ook vloerbalken weggehaald Verder heeft een dragline onder de garage gegraven, waarna er zand is gestort en een vloer is gelegd. De NOS is van plan om binnen de garage, vlak boven de put die zal worden gegraven om de bom te zoe ken en onschadelijk te maken, en- Kele op afstand bediende camera's aan te brengen, zodat, het publiek precies kan zien, hoe de specialisten van de explosieven-opruimings- dienst te werk gaan 500-pondsbom De zaak van de bom kwam aan het licht, nadat er in april vorig jaar een ernstig ongeluk met explosieven in de omgeving van Breskens was ge beurd. Volgens tipgever P, Keymel. oud.inwoner van Breskens, die nu in Den Haag woont, zou de bom een 500-ponds bom kunnen zijn. maar anderen beweren 250 pond De heer Keymel verklaarde eerder tegenover de PZC dat hij de bom in oktober 1944 zelf had zien liggen. Volgens de neer Keymel zou de bom zich op een diepte van 2,5 meter bevinden. Al hoewel er in Breskens na de oorlog het een en ander is veranderd, was de heer Keymel zeer zeker. Hij had pas de politie van zijn kennis op de hoogte gesteld na het dodelijk on geluk. Sergeant G Kruiswijk van de ex plosieven-opruimingsdienst denkt dat het weghalen een zaak van en kele dagen zal zijn. Overigens is het niet zeker of de bet rokken bom na de oorlog wel of niet onschadelijk is ge maakt. en waar hij precies onder de garage ligt. De gemeente Oostburg heeft, nadat besloten werd de born op te ruimen, nogal wat moeite gehad om de risico's daarvan verzekerd te krijgen. Vooral omdat het een en an der via het ministerie van bin nenlandse zaken moest lopen, daai het ministerie verplicht is aan de gemeente Oostburg alle kosten te vergoeden. genstraat en de Roosendaalse Vliet wil gaan gebruiken voor de aanleg van zo genaamde bezinkputten. moet de lei ding daar verdwijnen. Op 8 december 1977 besloot het ge meentebestuur van Roosendaal en NU pen Dow te vragen de ethyleenleidm; binnen twee maanden te verleggen Dow wil daaraan meewerken, man; wenst niet op te draaien voor de koste:' die op meer dan een miljoen gulden worden geschat. De voorzitter van de afdeling rechtsp raak van de Raad van State beslist van daag - vrijdag - over het verzoek van Dow om schorsing van de aanschrijvin? van de gemeente A. G. Heijboer in Goes overleden GOES - Woensdag is in Goes op 54-ja- rige leeftijd de heer A. G. Heijboer overleden. Hij is directeur geweest van de onderlinge waarborgmaatschappij van de Zeeuwse GBTB en hij heeft ge durende 11 jaar zitting in de Goesc ge meenteraad gehad, waarvan een korte tijd als wethouder. De heer Heijboer kwam in 1945 in dienst bij het boekhoudkantoor van tie Zeeuwse CBTB. In 1951 stapte hij over naar de buitendienst van de onderlinge waarborgmaatschappij pij van <jc CBTB. In 1957 trad hij in dienst bij de algemene Friese levensverzekerings maatschappij als inspecteur en zesjaai later kwam hij weer bij de CBTB terug In 1973 werd hij benoemd tot directeui van de onderlinge waarborgmaat schappij van de CBTB. Twee jaar later nam hij in verband met zijn gezondheid ontslag. Van 1903 tot 1964 was de heer Heijboct lid van de gemeenteraad van Goes voor de CHU Hij bedankte voor hel raadslidmaatschap om gezondheids redenen. Van eind november 1960 lol medio januari 1961 was hij wethouder De heer Heijboer heeft veel be stuursfuncties bekleed, zoals m de her vormde kerk, het onderwijs, de politiek en het ziekenhuis in Goes.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1978 | | pagina 2