Kou en lawaai hinder voor Sundquest in openingsronde Zelzate Koelikov grootste bedreiging voor Eric Heiden bij sprintkampioenschap ZUIDAFRIKAANSE COACH: KRITIEK IS NIET FAIR Happel weigert aanbod Feyenoord PZC/s KNAU ZEELAND VREEST MEER AFGELASTINGEN Verzwakt Nederlands team uit superliga NEDERLAAG TEGEN LUDO DIEUS OOK VERLIES TEGEM SCHERZ VVD niet achter brief aan KNVB FINALE LIBRE Overwinning Jansma/De Nijs 17 EEN WINNAAR IN LOTTO 5 Maertens/Clark winnen Antwerpse zesdaagse Schorsing twee spelers Veendam Wereldrecord 1500 meter vrije slag dames Cierc wint van Wiersma De Nooijer verlaat Oostkapelle Girardengo overleden Finale jeugdbeker zaalvoetbal VRIJDAG 10 FEBRUARI 1978 (Door Peter Verhage ZELZATE - Hans Sundquest's handen voelden als klompjes ijs: het I angst was hi j in de eerste ronde van de strijd om het Europese kampioenschap bandstoten in de ijskoude en zeer rumoerige Eurohal in Zelzate gedwongen om op de stoel toe te kijken hoe tegenstander Ludo Dielis naar de zege glipte. Toch hield de Nederlandse bandstoot- kaïnpioen (de eerste individuele titel, die de 37-jarige Papendrechter in de ereklasse behaalde in 30 jaar) de Belgi sche titelhouderredelijk bij. Na veertien beurten was de openingspartij voor bei den bekeken en dat betekende voor Dielis het tweede algemeen moyenne DEN HAAG - De WD-fractie in de tweede kamer heeft donderdag avond besloten niet achter de briel aan de KNVB te gaan staan, die na mens een groot aan lal kamerleden is opgesteld. De fractieleden Erica Verkerk-Terpstra en Wim Keja. die nauw bij het opstellen van de briel betrokken zijn geweest, hebben deze overigens op persoonlijke titel wel ondertekend. De brief, thans afkomstig van de fracties van PvdA, CDA. D'66 en de twee WD-kamerledcn. dringt erbij het bestuur van de KNVB ?n bij hei bestuur van de sectie betaald voetbal oo aan zich t.e realiseren dat het Argentijnse regime, verantwoor delijkvoor ernstige schending van de mensenrechten in dat land, de we reldkampioenschappen voetbal als propagandstunt voor eigen doelein den dreigt te msibruiken. Bij de KNVB-bestuurders-wordt erop aan gedrongen officiële gelegenheden zo veel mogelijk te mijden en op geen enkele manier steun te betuigen aan het Argentijnse bewind. De WD-fractie zegt nu dat zij er geen behoefte aan heeft voor de reeds lang overeengekomen wereldkampioen schappen voetbal in Argentinië bij zondere aanwijzingen te geven aan de KNVB omtrent het gedrag van de deelnemers. Dit dient aan de KNVB en de deelnemers zelf overgelaten te worden. „Internationale sporteven ementen", aldus de WD-fractie. „vinden veelvuldig plaats in landen metdictoriale regimes, waarde men senrechten worden geschonden, in dien gedragslijnen voor sportorgani saties moeten worden ontwikkeld, dient dit te geschieden ten aanzien van alle landen waar de mensenrech ten worden geschonden", aldus de WD-fractie. (na landgenoot en titelverdediger Raymond Ceulemans) en voor Hans Sundquesthet derde ronde gemiddelde: even meer dan tien. Ritme Sundquest had dit verlies ingecal culeerd, maar toch aanvalsplannen ge smeed. die moeilijk te realiseren waren omdat hij de opstoot wel nam, maar miste. Dielis liep snel weg. Sundquest kwam regelmatig knap terug, maar de kou sloeg hem alle ritme uit de vingers. „Op het moment dat ik alles uit de kast wilde halen, gmgdatniet. omdat ik geen gevoel meer in de vingers had. En dan dat lawaai.verzuchtte de Zuidhol lander. die toch al erg snel afgeleid is Laconiek Ludo Dielis bleef er lacomek onder: „Och, kou", merkte hij op. „in Spanje heb ik een toernooi gespeeld met over de 40 graden hitte. Ik weet niet wat erger is". Dielis zou tevreden zijn als hij in Zel zate tweede wordt achter landgenoot Ceulemans. die tegen de Spanjaard Ja- vier Arezana even achter bleef (56-44) maar vervolgens rap naar de finish joeg met knappe series van 83, 38 en 30. De Oostenrijker Johann Scherz verraste met een zege op de Franse kampioen Francis Connesson; 200 tegen 189 in 28 beurten. Oddo (Ita) 74 21 17 3.52 Mueller(WD1) ..200 21 51 9.52 Scherz (Oosi200 28 46 7.14 Connesson (Fra) 189 28 32 6.75 De uitslagen van de eerste partijen uit de tweede ronde zijn: Scherz 200 28 28 7 14 Sundquest 164 28 30 5.85 Connesson 200 14 61 14.28 Mueller105 14 57 7.50 De uitslagen van de ei Arenaza iSpa) Ceulemans (Bel) Sundquest (Ned) Dielis (Bell ronde zijn: 80 13 17 6.15 200 13 83 15.38 143 14 33 10.21 200 14 40 14.28 VLISSINGEN - Morgen (zaterdag) gaat in café 't Wieltje te Vlissingen de finale van de eerste klas libre district Wal cheren/De Bevelanden van si art. De wedstrijden beginnen om 13.00 uur. De deelnemers zyn. F.B. Huntink (ABV, Vlissingen) 6 84: J. Schouten (ABV, Vlis singen) 5.39: C. de Jonge (HBC. Heinkenszand) 5.32: J H. Rentmeester (DOS Ovezande) 4.39: G. Hoogers (KOT Middelburg) 4.86: LP de Rijk (ALM. Goes) 4.49: J Snoep (VOG. Kloetinge) 4.43: J.F. Knonïes (ALM. Goesi 4.42. ROTTERDAM - Jan Jansma en Karin de Nijs hebben donderdagavond in het Rotterdamse sportpaleis Ahoy een koppelwedstrijd gewonnen. In de finale bleven ze Joost Bom en Ineke Hussaerts voor. Jan Eversdijk werd met Tineke van der Kluft vierde. Niek Flipse werd met Brigit de Nijs in de series uitge schakeld. Flipse had de hele dag met koorts op bed gelegen en was daarom niet in optimale conditie De uitslag luidt: 1. Jansma/de Nijs 4 33.69: 2. Bom/Hussaerts 4.34.40: 3. Chris Samplonius/Elly Verhulst 4.34 48: 4 Jan Eversdijk/Tineke van der Kluft 4.39.93. sport VLISSINGEN - Als er op korte termijn geen verbeteringen worden aange bracht aan de afictiekaccommodaties in Zeeland, zullen afgelastingen van seniorenwedstrijden in het komende seizoen steeds vaker voorkomen. Tot deze conclusie komt de technische commissie van de KNAU afdeling Zee land in het jaarverslag over 1977- Ge wezen wordt onder meer op de bij zonder slechte toestand waarin de ac commodaties in Terneuzen, Vlissingen cn Middelburg zich bevinden. Deson danks heeft de afdeling Zeeland ook DEN HAAG - Lotto vijf van het afgelo pen weekeinde kent één winnaar van de eerste prijs, die bruto 666.666,67 ontvangt. Ook de tweede prijs, groot bruto f 174.246.50) gaat naar één per soon. Voor de eerste prijs van toto vijf komt niemand in aanmerking. Er waren 46 deelnemers, die één fout maakten. Dc gegevens van lotto 5 zijn: Inleg: 3.668 348' prijzenbedrag: 1 893.792.29: eerste prijs: 1 winnaar, die bruto 666.666.67 ontvangt: tweede prqs' 1 winnaar, die bruto 174.246.50 ontvangt, derde prijs: 250 winnaars, die elk bruto 1.045,40 ontvangen: vierde prijs: 9.570 winnaars, die elk 36.40 ont vangen: vijfde prijs' 14 704 winnaars, die elk 23.70 ontvangen. De gegevens van toto 5 zijn: Inleg 540.692: prijzenbedrag: 305.835.90 eerste prijs geen winnaar, 1/3 naar jackpot van toto G, rest, in gelijke delen naar tweede en derde prijs: tweede prijs ZELZATE - Ludo Dielis heeft zich tijdens de openingspartijen van het Europees 46 winnaars, die elk bruto ƒ2.495,30 kampioenschap bandstoten in Zelzate aangediend als een vade belangrijkste ontvangen derde prijs: 611 winnaars. titelkandidaten die elk 229,90 ontvangen. ANTWERPEN - De Belg Freddv Maertens en de Austratiër Danny Clark hebben donderdagavond de 39ste zes daagse van Antwerpen gewonnen. Het winnende koppel werd op de voet ge volgd door het Nederlands/Australi sche duo Pijnen-Allan die weliswaar in dezelfde ronde finishten, maar een zeer grote puntenachterstand hadden. De slotavond van de Antwerpse zes daagse heeft de vele duizenden toe schouwers veel spektakel gebracht. Vooral door toedoen van Rëné Pijnen en Don Allan werd het, alsnog een knet- I terend wielerfestiva! De aanvallen van N Pijnen en Allan werden echter razendk- nap gepareerd boor Maertens en Clark. Maar al dat geweld van de sterkste kop pels leverden voor de 'kleintjes' enorme problemen op. In de laatste uren van dé zesdaagse werden zij nog op vele ronden achterstand gezet, Voor de Neder landers Nico Been en Gerrie van Ger- wen was de overmacht, zo groot, dat zij een uur voor de grote finale van de baan stapten Hun achterstand was opgelo pen tot 45 ronden De eindstand van de zesdaagse is: 1 Maertens (Bel)/Clark (Aus) 609 punten: 2 Pijnen (Ned)/Allan (Aus) 338: 3 op een ronde: Demeyer (Bel)/Hermann (Licht.) 616: 4 Van Lin den (Bel)/Karstens (Ned) 506: 5 Bracke (Bel)/De Bosscher (Bel) 385: 6 op twee ronden: Frank iDem/Fritz (Wdl) 263. De andere koppels hadden twintig tot een endertig ronden achterstand. Ger Slot en Stan Tourne hebben de amateurzesdaagse van Antwerpen ge wonnen. Ook in de laatste rit. don derdagavond werden zij als winnaar af- gevlagd. Een kwartier voor tijd sloot het Nederlands/Belgische paar zich aan bij twee andere koppels (Senden/Spekt en Lemo/Colijn) die al eerder een ronde winst hadden genomen. De eindstand in de Toekomstzesdaagse 's: l Tourne (Bel)/Slot, (Ned) 57 punten: op drie ronden: 2 Caethoven/Caethoven 'Bel) 68: op vier ronden- 3 Birges- sen/Persson (Den) 49: 4 Torfs/Toelen !°e" 39: 5 Pirard/Koot (Ned) 33: 10 Minneboo/stander (Ned) 7. ZWOLLE (ANP)- De degradatie van de Nederlandse tafeltennisploeg'uit de superdivisie van de Europese competi tie is vaststaand. Donderdagavond be haalde bet Nederlandse team tegen Tsjechoslowakije niet een winstpartij, sterker nog: aan de positieve zijde van de balans stond na zeven partijen slechts een game winst, die junior Ro nald Rijsdorp behaalde tegen Jaroslav Kunz. Het Nederlandse team was duidelijk verzwakt door het ontbreken van Nico van Slobbe en Bert van der Helm. maar ook Bettine Vriesekoop haalde geen punt. ZEIST - Veendam zal met weinig plezier aan het bekerduel tegen Excelsior te rugdenken Niet alleen werden de 'be woners van de lange leegte' uitge schakeld. bovendien liepen twee spe lers, Korte en Wierenga, een schorsing van één wedstrijd op Een derde Veen- dammer. Van der Land, kwam er met een boete vanaf. Ook Excelsior kwam niet- ongeschonden uit de strijd, al zijn de st raffen aanzienlijk lichter. Nijssen en Borggraaf kregen een boeking en de zaak Swanenburg wordt donderdag avond mondeling behandeld dc gedetailleerde uitslagen van de wed strijd. die voor 1200 toeschouwers in de Stilo-sporthal van Zwolle werd ge speeld. zijn: Ronald Rijsdorp - Jaroslav Kunz 18-21, 24-22.18-21: Han Gootzen - Milan Orlowsky 13-21. 16-21; Bettine V riesekoop - Ilona Uhlikova 18-21.15-21. Jaap van Spanje/Han Gootzen - Milan Orlowskï/Jindrieh Pansky 10-21. 16-21: Bettine Vriesekoop/Han Gootzen - Dana Dubinovayjindrich Ptfransky 14- 21. 10-21. Ronald Rijsdorp - Milan Or lowsky 16-21. 14-21: Han Gootzen - Ja- roslaw Kunz 13-21.12-21. WIJK AAN ZEE-„Acht jaar hebben wc hard gewikt om de twee badminton- bonden in Zuid-Afrika, de blanke South African Badminton Union en rlo 'gekleurde' South African Badminton Association, samen te brengen in cén overkoeplende organisatie. In sep tember vorig jaar is dat eindelijk ge lukt. Dat betekent dat op alle niveau's blanken en kleurlingen geïntegreerd zijn: zowel in de bestuurlijke,organen als op spelersniveau. En deze ontwik keling vindt niet alleen plaats bij het badminton, ook in andere takken van spart wordt eraan gewerkt. Niemand werkt barder aan de rassenintegratie dan de sportmensen in Zuid-Afrika zelf." Aan het woord is Harry Stavridis. oud voorzitter van de Zuidafrikaanse bad- mintonbond. die in Nederland is als be geleider coach van de negen Zuidaf rikaanse spelers die het komende week einde in Beverwijk deelnemen aan de internationale kampioenschappen van Nederland en daarna spelen in West- Duitsland en Engeland op de 'England all in'. Tegen de komst van deze groep spelers is van verschillende kanten hef tig geprotesteerd. Met name de werk groep Zuidelijk Afrika IJmond heeft zich geweerd in brieven aan de organi- BRISBANE - De Australische zwem ster Tracey Wickham heeft woensdag in Brisbane een nieuw wereldrecord gevestigd op de 1500 meter vrije slag met een tijd van 16 minuten en 14.93 seconden. Hei oude record stond sinds 22 augustus van het vorig jaar op naam van de Amerikaanse Alice Brown met 16 minuten 24.60 seconden gevestigd in Mission Viejo. (Van onze correspondent) ROTTERDAM - Het is uitgesloten dat Ernst Happel terukeert naar De Kuip. Hoewel de Oostenrijker een aantrekkelijk aanbod van Feyenoord heeft gehad, laat hij Feyenoords directie weten geen be langstelling te hebben omdat hij bij andere clubs aanzienlijk meer kan gaan verdienen. Welke clubs dat zijn laat de interim bondscoach op dit moment nog in het midden. Dat hij bij FC Brugge vertrekt is intussen wel zeker. De situatie is momenteel zelfs zo dat Happel niet eens meer wenst te praten over een eventueel tegenvoorstel van Club Brugge. Happeldie nog even wacht, of er zich wellicht nog meer gegadigden aan dienen. denkt over een week of twee. drie zijn beslissing te nemen. De vraag Feyenoord wat nu? dringt zich onwillekeurig op. De alternatie ven: Kees Rijvers (PSV) en Spitz Kohn (FC Twente) zitten beiden nog twee jaar aan hun clubs vast- gekluisterd. Van Rinus Michels wiens naam ook terloops gevallen is. hoewel hij niet officieel als kan- didaattrainer door de spelersraad is voorgedragen, is bekend dat hij waarschijnlijk na de wereld kampioenschappen coach van het Nederlands elftal wordt. Namen van onder andere Henk van Brussel (Go Ahead Eagles). Jan Rab (FC Dordrecht). Rob Baan (WV) en Feyenoords eigen jeugdtrainer Leo Beenhakker worden door aanvoer der Eddy Trey tel als belachelijk van de hand gewezen. Ook die van Kurt Linder en de Tsjech Jezek kunnen de goedkeuring van Treytel niet wegd ragen. Door dit alles lijken de kansen van Cor Brom. die gisteren nog ver klaarde geen trek meer in Feyenoord te hebben, duidelijk gestegen. Feyenoord zelf heeft in elk geval de naam van de huidige Sparta-trainer. die ook bij FC VW in de belangstel ling staat, nog niet doorgestreept. Om de zaak nog ingewikkelder te maken circuleren ook nog de namen van Pim van der Meent (FC Am sterdam) en zoals die van de waar schijnlijk weer naar z'n geboorteland vertrekkende Tomislav Ivic lAjaxi en Anton Malatïnsky (FC Den Haag). LAKE PLACID (ANP) - Jcvgeni Koeli kov, de sprintkampioen ondanks een val op de eerste 500 meter - hij zege- vierdeop de tweede 500 meter en was op de 1000 meter tweemaal onbetwist de snelste - geldt op dit moment als de grootste bedreiging voor Eric Heiden in het wereldkampioenschap van de schaatssprinters het aanstaande week einde in Lake Placid. Met de tweede plaats in 1975 achter zijn landgenoot Alexander Safronov en de derde vorig jaar achter de Amerikanen Heiden en Peter Mueller heeft hij zich duidelijk gemanifesteerd als een van 's wereld supersprinters. Bovendien staan alle sprintrecords op naam van Koelikov, op de 500 meter met 37.000 seconden, op de 1000 meter met 1 minuut 15 33 secon den,, en op de sprint-vierkamp met 151.190 punten (37.24-1.15.70-38.10- 1.16.00), alle overigens gevestigd op de wonderhaan van medeo. Ook in het westen echter heeft hij zich meermalen duidelijk gemanifesteerd als een vol waardig lid van de sprintelite, al was zijn greep naar de wereldtitel steeds ontoereikend. De sprint bij de schaatsrijders is wel eens een kansspelletje genoemd Niet geheel ten onrechte, want een kleine misrekening - om maar te zwijgen over een zo gevreesde slipper over het ys - kan alle kansen in een seconde doen de valueren tot een vodje Wie kan daar be ter over oordelen dan Jos Valentijn, reeds enige jaren eveneens behorend tot de snelsten op de kortste afstanden. Telkens echter bezweek hij onder de druk van de spanning Hij hoopt nu er iets op te hebben gevonden, waar door hij mee relaxed aan de start komt. Twee uur voor de race, na zich te hebben inge reden, strekt hij zich in de rust van zijn kamer uit op bed met een boek om een kwartier voor zijn race wederom op het ijs te verschijnen. Naar hij hoopt - en na de ervaring met zijn experiment te In zeil heeft luj er ook vertrouwen in om meer geconcentreerd, maar ook men taal meer ontspannen zijn race te kun nen rijden Met Koelikov behoren tot Heidens grootste concurrenten wederom Peter Mueller, die vorig jaar in Alkmaar beide keren op de 500 meter sneller was. maar de hierdoor verkregen winst op de 1000 meter volledig aan Eric Heiden ver speelde. de Canadees Gaetan Boucher, die bijna drie weken geleden te Davos blijk gaf in glanzende vorm te verkeren met tijden als 38.19 en 1 15.56. maar bij het wereldkampioenschap der junioren te Montreal toch wel teleurstelde, en de Zweed Johan Granath. die te Davos met een puntentotaal van 154 535 tot een nieuw Zweeds record kwam. maar hiermee toch met twee punten achter stand op Boucher eindigde Niet weg te cijferen zijn echter ook de Russen Valeri Moeratov, nationaal sprintkampioen in 1977 en dit jaar tweede achter Koelikov en Alexander Safronov. die met de Rus sische ploeg, evenals de Nederlanders, hier al zo'n tien dagen verblijft, en de Noren Frode Roenning en de kampioen van 1977, Kai Arne Engelstad. Tot de hoogst genoteerden behoren de Noren echter niet. DAMES Sylvia Burka verdedigt bij de dames haar wereldtitel, die zij met grote over macht - bijna twee-en-een-half punt voorsprong op de winnares van de zilve ren medaille, Leah Poulos - in Alkmaar veroverde. Ook nu geldt zij weer als de grote favoriete Vanuit het. Nederlandse kamp mag de grootste pressie worden verwacht van Haitske Valentijn - Pijlman. Of die eenterdermate groot zal zijn. dat zij daarmee in de concurrentie kan penetreren tot het erepodium, zoals in 1977 - toen derde achter Burka en Poulos - zal mede afhankelijk zijn van de hanmd van vrouwe Forluna. Immers, zoals ook in Almmaar zullen de ver schillen tussen de "achtervolgers' van het Amerikaanse duo wederom mini maal zyn Sijije van der Lende zal onge twijfeld eveneens tot dat. groepje beho ren Verder starten in het oranje Ina Steenbruggen en Sophie Westenbroek- Met Jos Valentyn bestaat de Neder landse heren-vertegenwoordiging uit Miel Govaert. Sies Uilkema en Andre Kraaijeveld. van wie wel prestaties mo gen worden venvacht, maar niet die rei ken tot het ereplat.form voor 1978 een omvangrijke wed strijdkalender samengesteld. „Het is onze taak", vindt de secretaris van de tc. „om een programma te presenteren in eigen provincie, waarin iedere atleet zich kan vinden en niemand hoeft te klagen over te weinig wedstrijd gele genheid." Lichtpunten zijn de in het afgelopen seizoen in gebruik genomen at letiekbaan in Hulst en de verwachting dat rondbaan en sintelbaan in Zierikzee binnenkort worden aangepast. Verbetering moet volgens de afdeling Zeeland ook worden aangebracht in de regeling van de zogenaamde 'wilde lo pen'. Het aantal overtredingen was in het afgelopen seizoen - gering, maar wanneer het in sporadische gevallen toch aan de orde kwam. bleek dit nog wel eens problemen op te leveren De KNAU heeft overigens veel wilde lopen gelegaliseerd, door in het trimlopen- boekje voor het seizoen 1977/78 ook deze evenementen op te nemen De jaarlijkse algemene vergadering van de KNAU afdeling Zeeland is vast gesteld op donderdag 23 februari in ho tel Ockenburgh in Goes. De vergadering begintom halfachtl satie van de kampioenschappen en aan b. en w. van Beverwijk. De werkgroep betoogt dat het deelnemen van de Zuidafrikanen indruist tegen de prin cipe-uitspraken van de verenigde naties en ae brief van oud-minister van crm. Van Doom. waarin wordt gevraagd aan de sportorganisatie in Nederland con tacten met Zuid-Afrika op het sportieve vlak te mijden. Stavridis betoogt dat het hier niet. gaat om een officiële delegatie van zijn land, een argument dat door de organisatie in Beverwijk is overgenomen „Onzespelrs komen hier individueeL niet als verte genwoordigers van heiland Ze moeten zelfs een gedeelte van de reis zelf beta len. Daarom is ook onze sterkste speler afwezig, hij vond het te duur." LEEDS (API-De Schotse international Gordon McQueen, uitkomend voor het Engelse Leeds United, zal voor een re cord bedrag van zo'n twee miljoen gul den (450.000 pond) worden aangekocht door Manchester United. Jevgcni Koelikov. de Russische sprin- ter. is bij dc wereldkampioenschappen in Ijake Placid de belangrijkste con current voor Eric Heiden Jos Valentijn: ontspannen aan de start komen' AMSTERDAM (ANP) - Rob Clerc heeft de tweede partij uit de tweekamp met Harm Wiersma na 64 zetten gewonnen. Door die overwinning na bijna vijf en een half uur dammen leidt Clerc nu in 'tweekamp '78" met 3-1. De Amsterdamse grootmeester, met zonnebril spelend, maakte gebruik van de gelegenheid om bij de negende zet tot de aanval over te gaan door een voor post op veld 24 te plaatsen Hetwerdeen moderne ilankspel partij waarin Wiersma de omsingelings tactiek toe paste. Deze spelmethoddiek heeft de wereldkampioen waarschijnlijk te lang volgehouden. Clerc kreeg gelegenheid om een sterke centrum-positie op te bouwen waarbij hij enige keren het vijandelijke veld 23 bezette. Wiersma vertelde iater dat de 34e en 35e zet van Clerc hc-m verrast hadden en van dit moment waren de kansen geheel voor Clerc. Tegen de 40e zet begon Clerc te gen Wiersma's lange vleugel een aanval die van beslissende betekenis zou blijken. Na nog een tiental zetten for ceerde Clerc een doorbraak en bereikte de damlijn Toch meende Wiersma dat het eindspel remise zou zijn geweest als hij met zijn 56e zet met 42-48 had voort gezet in plaats van het gespeelde 42-47. Nu won Clerc na enkele zetten door een verrassende finesse deze 5 1/2 uur du rende partij. Een rechtvaardige over winning. OOSTKAPELLE - Ondanks het feit dat de YV 'Oostkapelle' kans heeft op pro motie naar de vierde klas van de KNVB. heeft Chris de Nooijer uit Vlis singen nu al besloten aan het eind van het seizoen zijn contract niet meer te verlengen. Dit heeft hij aan het bestuur en de selectie-groep medegedeeld. De Nooijer heeft Oostkapelle vier jaar getraind. Onder zijn leiding werd de zo lang begeerde promotie naar de le klas afdeling bereikt. 'Het is goed om van tijd tot tijd eens van vereniging te verande ren', lichtte de Nooijer zijn beslissing tóe. Hij liet overigens wel weten dat er momenteel nog geen contacten met an dere verenigingen zijn. maar dal hij graaag zijn trainersloopbaan wil voort zetten. ALESSANDRIA (ANP) - Constate Gi rardengo, de eerste van de grote Ita liaanse wielrenners, is donderdag op 86-jarige leeftijd in zijn woonplaats Alessandria overleden. Girardengo werd in 1912 professional en reed tot 1935. In zijn succesperiode, die aan het eind van de twintiger jaren werd afge- loten, won hij 126 wedstrijden op de weg en meer dan duizend op de baan. Tot zijn grote t riomfen behoren Milaan - Sar. Remo (zes keer), de Ronde van Lombardije (drie keer), de Ronde van Italié (twee keer) en negen kampioen schappen van Italië op de weg in suc cessie. De reeks Italiaanse titels werd in 1926 afgesloten door Alfredo Binda. die daarna een aantal jaren ongenaak baar bleek. MIDDELBURG - Zaterdag wordt in Kapelle, in de nieuwe sporthal Groene Woud, de finale afgewerkt van de Zeeuwse jeugdzaalvoetbalbeker. In een aantal sporthallen verspreid door de provincie zijn sinds de kerstvakantie de voorronden afgewerkt en die ge slaagde toernooien hebben de volgende poule-indeling voor aanstaande zater dag opgeleverd. Poule A: Oostburg. Kruiningen, Oostkapelle. Vlissingen; Poule B- Zierikzee. Krabbendijke. HVV, Middelburg. De wedstrijden beginnen om twaalf uur. De wedstrijd om de 3e en 4e plaats wordt gespeeld om half vijf en de finale begint om vijf uur. De prijsuitreiking is om half zes gepland. Als scheidsrechters zijn aangewezen: A M. Rooze. A. Rudolph. W C Bos. R M W. Schot. J. Oosterboer. J Dalmijn, P K. A. van Raan en R Meeuwsen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1978 | | pagina 17