Wiegel vindt 24 provincies „wat aan de hoge kant" PvdA-fractie komt met een nieuwe defensienota Ministeries beschikken over 298 adviesorganen PZCX Vriendenbezoek vergroot kans op studiesucces Vissers mogen twee weken geen tong en schol vangen Ontvoerde Franse rechter teruggevonden Spanning in Beiroet, Vijfendertig Pakistani uitgewezen Parlementaire delegatie naar Nieuw-Zeeland STARFIGHTER NEERGESTORT VRIJDAG 10 FEBRUARI 1978 binnen-buitenland 13 ONDERZOEK IN WAGENINGEN: WAGENINGEN (ANP) - De eerste jaars student is gemiddeld 42 uur per week voor zijn studie in de weer. Daarnaast besteedt hij wekelijks 63 uur, dat is ongeveer de helft van zijn vrije tijd, aan slapen, aankleden en wassen. Daarbuiten wordt de meeste tijd opgeslokt door eten en huishoudelijke zaken (20 uur) en fa milie- en vriendenbezoek (ook 20 uur). Gebleken is dat meer vriendencontact, minder familiebe zoek en meer culturele activiteiten samengaan met een hogere slaag kans voor het propadeutisch exa men. Dit leert een onderzoek van het Bureau Onderzoek van Onderwijs (BOO) van de Landbouwhogeschool in Wagen ingen. Een verklaring voor die hogere slaagkans zal volgens het BOO kun nen zijn, dat in contact met vrienden en bij culturele activiteiten de stu dieproblemen aan de orde komen. Aangezien vriendencontact en - in mindere mate-culturele activiteiten het. slachtoffer worden van een zwaardere studiebelasting, ligt de veronderstelling voor de hand- dat een nog grotere studiebelasting de slaagkansen niet vergroten, aldus het onderzoeksverslag Gemiddeld blijken de eerstejaars studenten 35 tot37 uur perweek over de boeken gebogen te zitten en in collegezaal of practicum. Daarnaast heeft hij per week een of zes nodig voor het reizen van en naar colleges en practica, het kopen van boeken, niet aansluitende uren, kleine koffie pauzes en dergelijke. Het onderzoek bevestigt een conclusie van eerdere studietijdmetingen, dat de verschil len in studietijd tussen geslaagden en gezakten voor de propadeuse (het eerstejaarsexamen) uiterstgering is. De gemiddelde netto studietijd van 36 uur voor de eerstejaars is hoger dan de 33 uur die een landelijk tijd- bestedingsonderzoek voor scholle ren en studenten aangeeft. Volgens het BOO kan vermoedelijk worden aangenomen, dat veel studenten in de Wageningse propedeuse aan hun maximum inspanning zitten. LONDEN-Engeland kent met ingang van donderdag een nieuw biljet van 1 pond. Op de voorzijde van het in vergelijking met de vorige uitgave iets kleinere biljet staat hetzlejde protret van koningin Elisabeth als op het biljet van 5 pond. Het serienummer wordt, in zwart, nog slechts één keer aangege ven. Achterop slaat een in groen uitgevoerd portret van Sir Isaac Newton.. TOTAAL RUIM 3500 LEDEN DEN HAAG - De Neder landse ministeries beschik ken gezamenlijk over in to taal 298 interne adviesorga nen met ruim 3500 leden. Het gaat hierbij om interdepar tementale commissies die overwegend uit ambtenaren bestaan en die tot taak heb ben adviezen uit te brengen aan ministers en staatssec retarissen. Dit blijkt uit een overzicht dat de Weten schappelijke Raad voor het Regeringsbeleid heeft sa mengesteld. Het merendeel van de departemen ten heeft meer vaste dan tijdelijke adviesorganen. Een uitzondering op deze regel vormen defensie, verkeer en waterstaat, volkshuisvesting en ruimtelijke ordening, en justitie. Opvallend is dat ruim de helft van de permanente adviesorganen in 1970 oi later is ingesteld. Zowel de per manente als de tijdelijke advies commissies zijn voor het merendeel interdepartementaal samengesteld. Meer dan negentig procent van de adviesorganen bestaat uit ambtena ren van twee of meer departementen. Het minst open voor ambtenaren van andere departementen zijn ad viescolleges van landbouw en visserij en van defensie. Wordt het aantal ontmoetingspun ten tussen de departementen, zowel in de interne als de externe commis sies opgeteld, dan komen daaronder meer nauwe betrekkingen tussen fi- nanciri en binnenlandse zaken naar vorea Dat geldt ook voorfinancinen economische zaken en voor econo mische zaken, sociale zaken en land bouw en visserij onderling. Verder signaleert de raad dat bij de interne adviesorganen een belangrijk deel van de departementen de meeste ontmoetingspunten heeft met het ministerie van financiën. Dc interne commissies hebben overigens niet alleen ambtenaren als leden. Dertien commissieleden zijn geen departementsambtenaar en vertegenwoordigen in totaal 135 verschillende maatschappelijke or ganisaties. Zij komen vooral voor in interne adviesorganen van volks gezondheid en milieuhygiëne, eco nomische zaken en onderwijs en we tenschappen. Het ministerie van landbouw en visserij heeft vrij veel leden afkomstig uit de produkt- en bedrijfschappen. NADER BERAAD OVER REORGANISATIE VAN BINNENLANDS BESTUUR DEN HAAG (ANP) - De minister van binnenlandse zaken Wiegel heeft donderdagmiddag in de tweede kamer gezegd zich nader te willen beraden over de reorganisatie van het binnenlands be stuur ondanks het feit dat de onzekerheid over de reorganisatie naar zijn mening al veel te lang heeft geduurd. Hij deed dat tijdens de behandeling van de begroting van bin nenlandse zaken. Vrijwel alle fractie-woordvoerders hadden hem om meer duidelijkheid over zijn plannen gevraagd. VAN 19 FEBRUARI TOT 6 MAART DEN HAAG (ANP)-Van 19februari tot stuurslid Gouda (groothandel) stelde 6 maart zullen Nederlandse vissers niet dat er bij die verwerkende bedrijven die op de tong-en scholvangst mogen gaan. veertien dagen met het niet-binnenko- Doel van dit verbod is te voorkomen men van tong en schol een half miljoen dat grote hoeveelheden zogenaamde aan loon gemoeid is. Bovendien meende kuitzieke of magere schol worden aan- Gouda, dat er dit jaar-in tegenstelling gevoerd en op de afslagen doordraaien, tot vorig jaar - geen magere schol meet Het gaat hierom schol die op het punt kan doordraaien, omdat ze doodeen- staat kuit te schieten of dit net gedaan voudig niet wordt aangevoerd, heeft: deze vissen zijn zeer mager en De maatregel moet. zoals trouwens alles van slechte kwaliteit. Het vangstver- wat het Nederlandse ministerie op het bod zal ook voor tong gelden omdat hel gebied van de quotering regelt, nog wel in de praktijk voor de visser niet doen- de goedkeuring van de EG hebben, lijk is tong te vangen zonder tegelijk schol in zijn netten te krijgen. Het verbod wordt ingebracht in de be- flSJlf* SITAflTAÏR schikkingen tot uitvoering van EG-be- sluiten inzake de visquotering, die op het ministerie van landbouw en visserij IVlXJIh J. rV in voorbereiding zijn. De minister van SfTZTA AT T\ land bouw en visserij heeft dit ech ter al- AJlh i /1/1/y// leen willen doen onder voorwaarde, dat utrecht - Wanneer een leerling of het visserijbedrijfeleven zelf deze maat- s(ndent gedurende zijn stageperiode regel wenste. Het bestuur van het pro- bij een onderneming of andere instel- duktschap voor vis en visprodukten ijng produktieve arbeid verricht, moet heeft donderdagmiddag die wens te daarvoor een vergoeding worden be kennen gegeven, zij het met een betrek- taald. Het CNVzegt dit in een brief aan kelijk krappe meerderheid: 12 be- de ministers van sociale zaken en on- stuursleden waren voor, 8 tegen, 1 derwijs, waarin commentaar wordt ge stemde blanco. Er waren vooral noga) leVerd op de stage-nota van hun voor- bezwaren van de kant van handel en gangers, de ministers Boersma en Van werknemers bij handel en visverwer- Kemenade. kende industrie. Men tilde er daar nogal jjet CNV gaat ervan uit dat een stage zwaar aan dat er niet ook tegelijk maat- een onderdeel is van het leerproces, regelen worden uitgevaardigd om voor Elke vorm van produktieve arbeid die de verwerkende bedrijven en werkne- niet uit onderwijsoogpunt noodzakelijk mers de gevolgen op te vangen. Be- moet daarom uit de stages worden geweerd. Wanneer tijdens de stage geen produktieve arbeid wordt verricht, heeft de stagiair dan ook geen recht op beloning, behalve dan een reële vergoe ding van zijn kosten. Het CNV meent dat er een duidelijk on derscheid moet worden gemaakt tussen verschillende soorten van stages. De stages die vooral zijn bedoeld om de stagiair in de gelegenheid te stellen zich meer algemeen te oriënteren, ziin ge woonlijk kort van duur. De stagiair zal dan weinig of geen produktieve arbeid verrichten en dus in het algemeen geen recht hebben op een beloning voor zijn werk. Duidelijk anders is dit bij een be roepsvoorbereidende stage, omdat dan gedurende een langere periode produk- tief werk moet worden verricht. De sta giair heeftdanminof meer de rechten en plichten van een werknemer. Het bedrijf profiteert van zijn werk en behoort daar een passende vergoeding voor te beta len. Het CNV is het dan ook niet eens met de opvatting van de ministers Boersma cn Van Kemenade dat het be drijf de opbrengsten van dat werk mag gebruiken ter bestrijding van de kosten die aan de stage verbonden zijn De bewindsman noemde vijf concrete punten waarop hij wijzigingen wil aanbrengen in de plannen van zijn voorganger. Het voorgestelde aantal van 24 provincies nieuwe stijl vindt hij Vat aan de hoge kant'. Wiegel denkt eraan dat aantal te verminderen. Verder vraagt hij zich afofin de plannen het evenwicht tussen de drie bestuur slagen - rijk, provincie, gemeenten - wel gegarandeerd is. Ten aanzien van de de centralisatie van rijkstaken stelde de bewindsman dat die mogelijk in een nog grotere versnelling kan worden ge bracht en dat wellicht meer taken daar voor ln aanmerking komen dan die tot nu toe daarvoor in aanmerking zijn ge bracht. Een vraagteken zette hij achter dekriteiia bij de systematische aanpak van de gemeente herindeling. Zowel de kamer als het ministerie zou veel sisyfusarbeid bespaard kunnen blijven als wij in goed overleg met de vaste kamercommissie bepalen welke de kriteria van kamer en minister zijn." zo zei Wiegel. Het vijfde punt waar Wiegel aan twijfelde was of de reorgani satie in één klap dan wel in fasen uitge voerd zou moeten worden. DEN HAAG (ANP) - Tien Nederlandse parlementariërs vertrekken dit week einde voor een officieel bezoek van ne gen dagen aan Nieuw-Zeeland. De Ne derlandse parlementariërs uit de eerste en tweede kamer zijn hiertoe uilgenodigd door de plaatsvervangend voorzitter van het Nieuwzeelandse parlement, j. r. Harrison. De delegatie wordt geleid door tweede kamervoorzitter dr. A. Vondeling en be staal verder uit de eerste kamerleden VanHemerttotDingshof(wd). Kolthofl (pvda) en Elfferich (cda). Uit de tweede kamer gaan mee: Van Leyenhorst en Van der Sanden (cda), mej. Kappeyne van de Coppello (wd), Kosto en Voort- man (pvda) en Van Dis (sgp). Het groot ste deel van de delegatie wordt op 26 febniari in Nederland terugverwacht De Nederlandse parlementariërs zullen zich op de hoogte stellen van de werking van het parlement in Nieuw-Zeeland. dat maar uit één kamer bestaat en be sprekingen voeren met parlementariërs en ministers. Zjj zullen zich op de hoogte gaan stellen van de landbouw, de bosbouw en de in dustrie in het land en ook ontmoetingen hebben met Nederlandse emigranten. Veel aandacht zullen de Nederlandse parlementariërs besteden aan de wijze waarop men in Nieuw-Zeeland hel vraagstuk van rassenminderheden op lost. de werking van het instituut om budsman dat men er al sinds 1962 kent, Treinenloop tijdens spitsuur in de war DTRECHT (ANP) - Een goederentrein die donderdagmorgen tegen zeven uur met een defecte locomotief tussen Wecsp en Bussum strandde, is er de oorzaak van geweest dat heel wat fo renzen die ochtend te laat op hun werk verschenen. Dr moest een locomotief uit Amersfoort komen om de trein weg te slepen en dat duurde een uur. In die tijd vielen er op de trajecten Amsterdam-Utrecht en Am- slerdarn-Amersfoort verschillende trei- "E/üt en traden er vertragingen tot VjHig minuten op. Daarna duurde het nog enige tijd voordat de treinen weer precies volgens de dienstregeling kon den rijden. De nieuwe minister van binnenlandse zaken stond lange tijd stil bij de pro blematiek van de burgemeesters-be noemingen. De procedure rond die be noemingen wil hij meer op één lijn brengen dan gebeurt. Er is overleg gaande over het instellen van ver trouwens-commissies uit de gemeente raden bij benoemingen, zo vertelde Wiegel. Een probleem daarbij is het ga randeren van de privacy van kandida ten voor burgemeestersposten, aldus dc minister- „Wij moeten een duidelijke keuze ma ken tussen benoemde of gekozen bur gemeesters, en niet via allerlei proce dures de mogelijkheden inperken van de commissarissen van de koningin om te komen met de meest geschikte kan didaat. Voorop moet staan de kwaliteit van de kandidaat Er moet niet alleen gekeken worden naar wie een gemeen teraad wil. Ook moeten de landelijke politieke verhoudingen in ogenschouw worden genomen, evenals de door stroming van burgemeesters, en ook burgemeesters van gemeenten die op geheven worden moeten een plaats krijgen," aldus de bewindsman. het onderwijs aan volwassenen, de praktijk die men heeft opgedaan met de vrederechters en de werking van de ra dio-omroep in Nieuw-Zeeland. Het tweede-kamerlid Van Leijenhorst, tweede vice-voorzitter van de CDA-frac- tie en woordvoerder van deze fractie in zake de problematiek der Molukkers brengt eind februari, begin maart een bezoek aan Ambon. Hij doet dit. nadat hij als lid van de Nederlandse parlemen taire delegatie een rondreis dooi Nieuw-Zeeland heeft gemaakt. Van Leijenhorst hoopt, voorafgaande aan zijn bezoek aan Ambon, in Dj akarta overleg te kunnen plegen met rege ringsautoriteiten. Akkoord PTT met Zuid-Afrika over giro-betaalkaarten DEN HA AG/UTRECHT (ANP)-De PTT heeft eind vorig jaar een overeenkomst gesloten met Zuid-Afrika, die het mo gelijk maakt op ongeveer 35 postkanto ren in de belangrijkste steden van dat land geld op te nemen met de Neder landse blauwe girobetaalkaarten. Dat staat in het blad 'Sociaal economisch management' van de centrale van ho ger personeel en de centrale van hogere functionarissen bij overheid en onder wijs. De PTT heeft tot dusver geen rucht baarheid gegeven aan deze uitbreiding. Volgens het blad veronderstellen ver ontruste PTT'ers dat datniet voor niets is: „Binnen de PTT-organisatie bestaat nogal wat weerstand tegen een dergelijk akkoord met een land, dat door zijn apartheid flink wat emoties loswoelt. Juist in een periode dat daar andere in stellingen - zoals banken - hun relat ies met Zuid-Afrika aan het inkrimpen zijn. gaat de PTT. een staatsbedrijf, in dat land opereren." Een woordvoerster van de PTT zei des gevraagd, dat het bedrijf streeft naar een zo groot mogelijke klantenservice. Als er daarom behoefte bestaat in Zuid-Afrika geld op te nemen, probeert de PTT dat mogelijk te maken..Hoe d at land politiek ligt, daar bemoeien we ons verder niet mee", zei zij. Ten aanzien van de herziening van het decoratie-stelsel zegde Wiegel toe dat in de memorie van toelichting voor de begroting van volgend jaar een fase ring zal worden aangegeven voor de uiteindelijke oplossing van het 'lint jesregen-probleem'. De bewindsman zegde eveneens toe dat in de loop van dit en volgend jaar de nog resterende ontwerpen herziening grondwet bij de kamer ingediend zul len worden. In een debat met D'66-woordvoerder Brinkhorst weigerde Wiegel een studie toe te zeggen naar mogelijkheden om kabinetsformatie-overleg te toetsen anders dan bij het eerste optreden van een nieuw kabinet Brinkhorst stelde dat een deel van het formatie-werk nu niet door de volksvertegenwoordiging getoetst kan worden. Een nieuw kabi net is alleen verantwoordelijk voor dat deel van de formatie waarbij het tot stand komt zo zei hij in een interruptie. De minister verklaarde niet in te zien Binnenkort is de benoeming te ver wachten van mr. A. van der Willigen tot buitengewoon en gevolmachtigd am bassadeur in Tanzania en de Comoren. Mr. A. van der Willigen (51) was sinds 1972 gevolmachtigd minister in Parijs. Hij volgt mr. J. C. van den Berg op die onlangs is benoemd tot ambassadeur in Ierland. DEN HAAG (ANP)-Van dc zijde van de PvdA-fractie in de tweede kamer zal rond de komende Prinsesdag. als de re gering de rijksbegroting -1979 indient, een nota over het noodzakelijk geachte defensiebeleid worden gepresenteerd. Dit heeft het PvdA-kamcrlid Stemer- dink meegedeeld. De mededeling kwam, nadat minister Kruisinga van defensie aan de tweede kamer had doen toekomen de nota, welke Stemerdink als minister van de fensie in het kabinet-Den Uyl, in juni vorig jaar opstelde ten behoeve van de kabinetsformateur. In deze nota sig naleerde de toenmalige bewindsman een aantal knelpunten op het terrein van de defensie. De knelpunten-nota van Stemerdink gaat er van uit. dat de meerjarenramin- wie in een eerdere fase van een forma tie door de kamer ten verantwoording geroepen zou moeten worden. PARIJS-Rechter Noel Daix uit Lyon is met touwen aan een boom vastgebon den buiten de stad teruggevonden. Hij had de hele nacht aan de boom vast gebonden gezeten. De 55-jarige alleen wonende rechter was maandag door drie mannen overvallen en meegeno men. Bij zijn bevrijding bleek dat hij sinds die dag niets meer gegeten had. Het echtpaar dat rechter Daix ten slotte uitzijn benarde positie wist te bevrijden vertelde donderdagmorgen dat de ma gistraat er erg aan toe was. Het had ge vroren die nacht, zijn maag was leeg. zijn ogen en mond dichtgeplakt met pleisters. Veel steekhoudends over zijn ontvoerders wist Daix donderdag nog niet te vertellen. In Lyon begint men te geloven dat de overval niet het werk van een of andere grote „gang des Lyonnais" kan zijn ge weest. maar eerder de wraak van een oi meer kleinere vissen, die de rechter een lesje wilden leren. gen moeten worden aangehouden. Al leen voor wat betreft de personele sec tor. de noodzakelijke vergroting van het aantal burgerpersoneelsleden, ziet Stemerdink als oplossing meer geld. Voor de steeds meer geld vragende in vesteringen en de exploitatie bepleit Stemerdink beheersing door verder gaande internationale samenwerking, vooral door integratie, standaardisatie van materieel en gezamenlijke produk- tie. „Als blijkt dat kostenstijgingen, als gevolg van hoge ontwikkelingskosten en onvoldoende samenwerking, niet in de hand gehouden kunnen worden, dan zullen aantallen verminderd moeten worden." aldus Stemerdink. De oud-bewindsman vindt, dat de huidige bewindslieden van defensie op Kappler. SS-politiechef Kappler overleden HANNOVER (DPA) - De uit Italiaanse gevangenschap gevluchte voormalige SS-politiechef van Rome, Herbert Kappler, is gestorven. Dit werd donderdag uit welingelichte bron vernomen. Kappler is 70 jaar geworden. Hij werd vorig jaar augustus na een ge vangenschap van dertig jaar op spec taculaire wijze uit het militaire hos pitaal in Rome zwaar ziek zijnde be vrijd door zijn vrouw Anneliese Kap- pler-VVenger. Een uitleveringsverzoek van de Ita liaanse regering werd naderhand op grond van het geldende Duitse recht af gewezen. De voormalige Gestapo-leider Kappler werd na de Tweede Wereldoorlog als oorlogsmisdadiger tot levenslange ge vangenisstraf veroordeeld wegens hel ter vergelding van een aanval van de ondergrondse op Duitse soldaten laten neerschieten van 335 Italiaanse gijze laars. grond van zijn knelpuntennota met claims moeten komen. In elk geval gaat hij zich zetten aan de uitwerking van zijn nota om in het komend najaar duidelijk, met cijfermateriaal te kunnen aangeven, hoe de knelpunten kunnen worden weggewerkt. In zijn knelpuntennota gaf de toenma lige minister van defensie een uitvoerig overzicht van de internationale situatie. Voor wat betreft de nucleaire bewape ning is Stemerdink van mening, dat Ne derland de keuze voor de nucleaire ta ken. waarop het zicli in de toekomst zal concentreren, niet te lang mag uitstel len. Terwille van een goede operationale planning binnen de NAVO moetbekend zijn. welke inbreng van Nederland mag worden verwacht. BEIROET - Uit het oostelijk deel van Beiroet werden donderdag weer ge vechten gemeld. Bij een inspectietocht langs de „groene lijn" en enkele „hete plekken" in de christenwïjk Ach- rafieha, bleek een en ander uit persoon lijke waarneming nogal mee te vallen. De knokploegen van de rechtse chris tenpartijen en de sluipschutters zorgen nog wel voor spanningen. In het grens gebied tussen moslim- en christen-Bei- roet was niemand te bekennen, geen Sy rische tanks, laat staan controlepos- ten.In moslim West-Beiroet waren de meeste winkels donderdag gewoon open. De moslim-linkse militia's en Pa- lestijnen staan geheel buiten de huidige gevechten. Inmiddels proberen de Syriërs met harde hand orde en rust in Oost-Beiroet en omstreken te herstellen. Het zou nu nog maar uitsluitend gaan om de tegen stand te breken van de zeer goed ge trainde en bewapende „Noumour", dat wil zeggen tijger-militia van de ultra rechtse, liberale Nationale Partij van oud-president Khamoun. Op het poli tieke vlak wordt druk overlegd om de hele situatie binnen de perken te hou den. De Libanese minister van buiten landse zaken, Boutzof, is in Damascus en een hoge delegatie van Syrische of ficieren, onder wie minister van defensie Mustafa Tlass, probeert in Beiroet de Syrische militaire gemoederen tot rust te brengen. wat Detroit ue huidige ontwikkelingen op nucleair gebied, met name het be schikbaar komen van wapens met een versterkt stralingseffect over een gerin ger gebied, merkte Stemerdink in zijn nota op, dat grondig moet worden on derzocht welke consequenties het in voeren van nieuwe typen kernwapens zal meebrengen. Volgens Stemerdink moet wooral wor den nagegaan of de grotere afschrik wekkende werking in vredestijd, voort vloeiend uit de militaire bruikbaarheid van deze wapens, opweegt tegen het verhoogde risico van nucleaire escalatie in geval van een militair conflict Een ander zal ook moeien worden be zien in relatie met de omvang en opzet van de conventionele strijdkrachten. DEN HAAG (ANP) - Vijfendertig poll- tieke vluchtelingen uit Pakistan moe ten Nederland verlaten. Twee of drie van hen zijn al teruggevlogen naar Pa kistan, de rest wordt binnenkort op het vliegtuig gezet De stichting Vluch telingenwerk in Amsterdam heeft dit gemeld. Volgens woordvoerder J. Stuijt is de stichting verrast door de 'massale uit zetting'. Stuijt: „Het ministerie van justitie heeft ons op 6 januari om advies gevraagd. Wij hebben toen gesprekken gevoerd met de Pakistani. Daarop heb ben we het ministerie gezegd dat de asielaanvragen veelal serieus genomen moesten worden." Volgens Stuijt besloot het ministerie echter tot een collectieve uitwijzing. Begin februari ging er volgens de stich ting een brief van staatssecretaris Haars naar alle politiebureau's met een nega tief oordeel over de asielaanvragers. „Een cynische beslissing' vindt de Stichting Vluchtelingenwerk. Zij heeft er bij de staatssecretaris op aangedron gen de nog aanwezige Pakistanen de kans te geven om beroep aan te tekenen. De stichting overweegt ook voor enkele Pakistanen een kort geding aan te spannen om uitzetting te voorkomen. Volgens een woordvoerder van het mi nisterie van justitie vallen de Pakistani niet binnen de termen die justitie voor politieke vluchtelingen hanteert. In het totaal hebben rond de honderd Pakis tani asiel aangevraagd in ons land. De aanvragen van de resterende Pakistani zijn nog in behandeling. VAN LEIJENHORST OOK NAAR AMBON UFFELTE (ANP) - Tussen Ruinerwold en Havelte is don derdagmorgen een Starfïghter van de vliegbasis Leeuwar den neergestort De piloot is er goed afgekomen: hij is ge sprongen. De vermoedelijke oorzaak is volgens de luchtmachtvoorlich tingsdienst in Den Haag brand. De piloot van een vliegtuig achter het verongelukte toestel zou dat hebben gezien. De piloot wasde 24-jarige eerste luitenant J. E. J. van Zijtveld uit Leeuwarden. Hij is inmiddels met een helikopter naar de vliegbasis teruggebracht Het ongeluk gebeurde tijdens een oefenvlucht van twee star- fighters. Het was de 30e Nederlandse starfïghter, die neerstortte. De schade op de grond is beperkt gebleven tot een omgeploegd weiland Van het vliegtuig is weinig over. Alleen de motor en een staartstuk waren nog duidelyk te onderscheiden. IN NAJAAR VERVOLG 'KNELPUNTENNOTA

Provinciale Zeeuwse Courant | 1978 | | pagina 13