Liebregts: Priem was op hij punt gekomen dat moest veranderen Sterk bezet open Zeeuws snelschaakkampioenschap Bel voor laatste ronde heeft nog niet geklonken Portisch wint Hoogoventoernooi Arie Kriekaard wil na dit seizoen nog wel een jaar onder de lat AANHANG SEROOSKERKE PLEEGT ZEEUWSE INVASIE IN ADUARD NA NEGEN JAAR FRISOL NU BIJ Tl RALEIGH LIEBREGTS SOLLICITEERT NAAR FUNCTIE VAN WEGCOACH WIELERPLOEG PETER POST 'PAPIEREN SCHORSING' VOOR KEETIE VAN OOSTEN JOOP WATTEL: 'WE SPELEN EEN THUISWEDSTRIJD' VRIJDAG 3 FEBRUARI 1978 Door Peter de Jonge DRUNEN - Cees Priem gebruikte gistermiddag tijdens de presentatie van de profwielerformatie TI Raleigh-McGregor in het Autotron te Drunen de lunch aan één tafel met zijn vroegere directeur sportief Piet Liebregts. Het was een soort galgemaal, want na negen jaar onder de hoede van Liebregts te hebben gereden koerst de 28-jarige beroepswielrenner uit Wemeldinge dit seizoen met een nieuwe ploegleider: Peter Post. Liebregts bekeek zijn vroegere pupil dan ook met het oog van een vader wiens zoon het oude nest gaat verlaten. „Het is goed voor hem dal hij veranderd is van ploeg", stelde Liebregts, „want ook wanneer Frisol niet zou zijn gestopt was hij op het punt gekomen dat hij aan verandering toe was". Priem knikte instemmend, maar voegde er onmiddellijk aan toe dat het voor hem nog flink wennen is. Hij was immers bijna vergroeid met zijn vorige extrasportieve merk en het is wijd en zijd bekend dat. de relatie tussen hem en Plet Liebregts meer dan uitstekend was. Bovendien is Priem er de man niet naar om van ploeg te verwisselen zoals som mige anderen van broek In veel opzich ten is de noodgedwongen verandering voor hem dus van zeer ingrijpende aard. Positie Ook sportief gezien zal er voor Priem heel wat veranderen. Bij zijn vorige baas stond hij altijd te boek als de „be schermde renner". Hij was niet de uit gesproken kopman, maar hoefde ook niet als knecht te fungeren. Bij Raleigh, na Flandria de sterkste wielerploeg ter wereld en in de breedte misschien wel de formatie met de meeste potentiële winnaars, wordt de naam van Priem niet in het rijtje van beschermde coureurs genoemd. Die posities zijn er wel voor Jan Raas (in de voorjaarsklas siekers), Ger Knetemann (voor de wed strijden, waarin Raas door gebrek aan vorm niet kan schitteren) en Hennie Kuiper (voor het grote rondewerk). Priem kijkt overigens niet pessimistisch tegen het komende seizoen aan. „Er zijn nogal veel kopmannen ln deze ploeg", laat hij weten. „Op die mannen wordt tijdens de koers veel gelet. Het zou wel eens in miin voordeel kunnen zijn als de andere ploegen juist die mensen bij zonder in de gaten houden Ik zou daar van kunnen profiteren" De nuchtere Priem voegt daar echter wel onmiddel lijk aan toe dat hij zich bewust is van zijn positie binnen de ploeg Hij kan alleen zijn eigen kans grijpen „als ik me in de Kees Priem: profiteren van de aandacht voor Jan Raas.... DRUNEN - Piet Liebregts uit Dord recht, de vroegere manager van de profwielerformatie Frisol en tegen woordig manager van de ploeg Bode- Shimano, zal vandaag (vrijdag) in een brief aan de KNWU solliciteren naar de functie van wegcoach voor de ama teurs. Liebregts stelde gisteren in Drunen, tij dens de presentatie van de Raleigh- ploeg, de huidige coach Joop Middelink van zjjn voorgenomen sollicitatie op de hoogte Middelink. die 18 jaar coach van de KNWU is geweestheeft het hoofdbe stuur van de Wielren Unie laten weten akkoord te gaan met de nieuwe trainingsopzet,, waarbij voor hem een plaats is ingeruimd in het nieuw op te richten schoutingsteams. Liebregts, die zich de laatste vijfjaar uitsluitend met. profs heeft, beziggehouden, zei van me ning te zijn dat hij de amateurs niet is ontgroeid. „Ik heb in de afgelopen jaren alleen maar meer ervaring opgedaan". De prof-wielerploeg van Tl-Raleigh ziet er als volgt uit: Hennie Kuiper. Gerrie Knetemann. Jan Raas. Cees Priem. Gcrben Karstens. Aad van den Hoek. Piet van Katwijk. Henk Lubberding, Jan Huisjes. Johan van de Velde. André Gevers. Klaus Pelcr Thaler i Duitsland). Frank de Gendt. José de Cauwer. Paul Wellens. Wil- friend Wesemael (allen België) en Bill Nickson Engeland). koers nog niet, kapot heb moeten wer ken" Jan Raas herhaalde t ijdens de voorstel ling van de equipe zijn standpunt dat hij in ieder geval één grote wedstrijd wil winnen en „als het mogelijk is meer dere". Na een jaar afwezigheid (een En gelse krant noemde het terughalen van Raas het rechtzetten van een vergis sing) moet hij bij Raleigh zijn vorig jaar met. het winneen van Milaan-San Remo en de Gold Race opgebouwde reputatie waarmaken. „Deze ploeg is stukken sterker dan waar ik vorigjaarin zat. dus ik kan veel meer steun krijgen dan vorig seizoen", stelde Raas. Slechts twee coureurs hoeven hem niet, te steunen in de klassiekers. Hennie Kuiper, die zijn seizoen uiteraard afstemd op de Tour de France, en Ger Knetemann. Ik hoef Raas. Kuiper en aanverwante artikelen niet. uit de wind te zetten", zei Knete mann. „ik snuffel maar wat rond in het peloton.ik ben zogezegd de grote snuffelaar". Op één punt is de Raleigh-formatie ook duidelijk sterker dan vorig jaar. Er zijn coureurs bijgekomen met een vlijm scherpe eindspurt. Post:Daar ontbrak het ons aan. Wij moesten in de finale steeds maar aanvallen, omdat we geen spurters hadden" Jan Huisjes en de Westduitser Klaus Peter Thaler zullen in de finale moeten lonen dat zij zich met de rapste spurters kunnen meten Op veel fronten belooft het een bij zonder spannend wielerjaar te worden met dc Tour de France als absoluut hoogtepunt. Voor TI Raleigh ,de ploeg waar twee miljoen gulden in is gesto ken, is uiteraard een hoofdrol weg gelegd. „Met dit zware parkoers heeft Kuiper een grote kans om de Tour de France te winnen, maar we moeten Hi- nault niet onderschatten en verder zijn er natuurlijk nog Thevenet, Zoetemelk en Van Impe", zei Post. Met die coureurs zal in hel voorjaar echter geen rekening mee moeten worden gehou den. Wie het daar zwaar te verduren zal krijgcp is Dieter Thurau. die van Ra leigh naar IJshoerkc is gegaan. „Hij heeft nogal wat kritiek op onze ploeg gehad", zei Post, „maar dit jaar rijden wij niet meer voor hem maar tegen hem". Het wordt dus een lange hete zomer in de profwielersport. KLOETINGE - De protestcommissie van de KNWU heeft wielrenster Keetie van Oosten-Hage uit Kloetinge een „papieren schorsing" van een week opgelegd. Ze kreeg die straf omdat ze tijdens een wielerwedstrijd op 12 juni van het vorig jaar in Hilversum het bevel van de jury om de wedstrijd te verlaten negeerde. Keet ie werd uit de wedstrijd verwijderd omdat ze volgens de jury in ploegver- band reed. wat in criteriums niet. is toegestaan. Voor het rijden in ploegver- band en het niet opvolgen van een jury-beslissing was een schorsing van een maand voorgesteld De protestcommissie maakte er een week van. Van 11 maart, (het begin van het Nederlandse wegseizoen) tot en met, de zeventiende van die maand mag zij niet koersen. Het heeft, voor de Zeeuwse lerares echter geen enkele nadelige consequentie, want de eerste wedstrijd voor dames wordt, pas 18 maart, gehouden. Keetie van Oosten werd vorige week gehoord door de protestcommissie. „Ik had toen al in de gaten dat ik voor combinerijden niet gestraft zou worden. Maar ja. ik wist natuurlijk dat. ik ten allen tijde wel de wedstrijd had moeten verlaten". De renster van de Beck's Bier-ploeg is blij dat er nu een einde is gekomen aan de lange procedure. „Als ik op dat moment, geweten had wat voor rellen daardoor allemaal zouden ontstaan was ik onmiddellijk afgestapt, want daar is alle ellende begonnen". Zoals bekend bemoeide ook de toenma lige begeleidster van de dameswielrenners. Dini Brinkman, zich met de af faire. waarmee ze zich de woede op de hals haalde van Keetie van Oosten en andere bekende wielrensters. Ze zette daarmee haar eigen positie op de tocht. De problemen rond de begeleidster leidden er toe dat Keetie van Oosten en Wil Kwantes niet meegingen naar het wereldkampioenschap wielrennen in San Cristobal. Door al die moeilijkheden werd ook de behandeling van de strafzaak tegen Keetie van Oosten opgeschort, maar met deze „schorsing" lijkt de affaire uit de wereld. CURSUS KORFBAL- SCHEIDSRECHTER DRUNEN - De profwielerformatie TI Raleigh heeft voor zijn drie kopmannen. Hen nie Kuiper. Ger Knetemann en Jan Raas. in de belangrijke wedstrijden altijd speciaal racemateriaal achter de hand. Deze antieke tweewielers vormen overi gens niet. het geheime wapen van de wielerploeg. Ze werden slechts gebruikt tijdens de presentatie van de ploeg gisteren in Drunen Maar ook in dat geval was Peter Post (rechtsi in de nabijheid om zijn vedetten van de tiodige aanwijzingen te voor- Geen winnaar eerste prijs lotto en toto DEN HAAG (ANP) - Lotto enoch toto van het afgelopen weekeinde, nummer 4. heeft een winnaar van de hoofdprijs. Zowel bij toto als lotto blijft een be drag staan voor de eerste prijswin naars van het komende weekeinde. In de jackpot van de lotto zit ruim 150.000 gulden, in die van de toto bijna 50.000. De resultaten van toto en lotto nummer 4 zijn: Lotto: GOES - In de Tjoba-kantine te 's-Heer Hendrikskinderen is een korfbal- scheidsrechtercursus gestart. Liefst 25 aanmeldingen uit vijf verschillende ver enigingen t.w. Togo. Tjoba, ONDO, TOP en Swift kwamen binnen, een re cordaantal. De korfbalvereniging Tjoba spant de kroon met 11 deelnemers. Dit jaar start de cursus voor het eerst in de nieuweopzet. In vergelijking met vorige' inleg 3.669.725 gulden, beschikbaar jaren zijn er thans vier praktijklessen aan verbonden d.m.v. wedstrijdbcgeleï- ding, met daarnaast de gebruikelijke zes theonelessen. Als docent treedt-op J. Versteeg uit Oud-Beijerland. VLISSINGEN - Hel open Zeeuws sr schaakkampioenschap, het zogeheten Pechiney-toernooi. beleeft over enkele weken het eerste lustrum. Deze vijfde editie van dit, in korte tijd al zeer be kende schaaktoernooi, is ook dit jaar sterk bezet. Hoewel de inschrijving van hettoernooi noglangnietgesloten isen de sterkste Nederlandse spelers zoals WIJK AAN ZEE (ANP) - De Hongaarse grootmeester Lajos Portisch heeft het 40c hoogovenschaaktoernooi gewonnen. Portisch speelde donderdag in de elfde en laatste ronde remise met Mccking uit Brazilië. Hij kwam daardoor op zcht punten uit elf partijen in het toernooi waarin hij geen enkele nederlaag leed. Het halve punt uit zijn partij met Mee- zwart tegen Miles van leer zou trekken king maakte hem onbereikbaar voor zijn enige overgebleven concurrent Vik tor Kortsjnoi, die de laatste ronde begon met een punt achterstand op Portisch. De slotronde die dit keer aan spanning had ingeboet, omdat de eerste plaatsen reeds vastlagen, zorgde toch nog voor enig spektakel, dat de partij Mecking- Portisch snel in remise zou eindigen was te verwachten. Maar dat Kortsjnoj met bevreemdde Achteraf verklaarde Kortsjnoj voor de partij geen agressieve bedoelingen gehad te hebben. Miles bood remise aan, maar Kortsjnoj sloeg het af omdat het te vroeg was. Door slap spel van de Brit stond de kandidaat voor de wereldtitel niet te lang daarna zeer goed. In een luttel aantal zetten kreeg Miles een lawine van zwarte stuk ken over zich heen. De slotaanval werd met kracht gevoerd en verbouwereerd gaf Miles op. Hij viel door di t, net buiten de prijzen. Najdorf (Argi - Timman (Nedi remise; Miles iGbri - Kortsnoj 0-1. Sosonko (Ned) - v d. Sterren (Ned) remise. Mecking Brai - Portisch (Hon) remise, Panno (Arg) - Kavalek (VS> re mise, Ree (Ned) - Andersson (Zwe) remise. Eindstand: 1 Lajos Portisch (Hon) 8; 2 Viktor Kortsnoj 7,5; 3 Ulf Andersson (Zwe) 6,5; 4/5 Hans Ree (Nedi en Jan Timman (Ned) 6; 6 Oscar Panno (Arg) 5,5; 7/9 Miguel Majdorf (Arg). Anthony Miles (Gbr) en Henrique Mec king (Bra) 5:10 Genna Sosonko (Ned) 4.5; 11 Lubosh Kavalek (VS) 4; 12 Paul van der Ster ren (Ned) 3. Sosonko en Timman nog niet hebben gereageerd in verhand met hel Hoog- overloernooi, waaraan zij deelnemen, is hel bij de organisatoren van de schaakclub Vlissingen nu al duidelijk, dat de meestergroep er weer zeer sterk uit zal komen te zien. De nummers vijf en zes op de Neder landse ratinglijst, Frans Kuypers uit Eindhoven en Cor van Wijgerden uit Rotterdam, hebben al definitief inge schreven, evenals de kampioen van België, Ronald Weemaes, de Belgische internationaal meester Jean Boey (speler bij Volmae/Rotterdam). de be kende Gentse speler Bernard de Bruycker. de winnaar van de A-groep van vorig jaar Moeyersons uit Antwer pen en de voormalige jeugdkampioen uit België Johan Goormachtïgh. Evenals ieder jaar is ook de kampioen van Zeeland gerechtigd deel te nemen m deze selecte meestergroep en Jan See- lenian van Zlerikzee heeft dan ook al van deze gelegenheid gebruik gemaakt om zijn deelname te bevestigen. In tegenstellingtotanderejaren worden de groepen thans uit 16 spelers samen gesteld en niet uit 12. zodat iedereen 15 partijen van 7 minuten moet spelen prijzenbedrag 1.889 662.47 gulden Eerste prijs: geen winnaars, vier-vijfde deel van de prijs wordt gelijkelijk ver deeld over de andere rubrieken, een vijfde deel naar de jackpot van lotto nr. 5 Tweede prijs: 9 winnaars, bruto 36.182,10. Derde prijs: 144 winnaars, bruto 2866.60 Vierde prijs: 7091 winnaars, 63,20. Vijfde prijs: 12848 winnaars, 38,90. Toto: Inleg 773.798 gulden, prijzenbedrag 367 554.05 gulden. Eerste prijs: geen winnaars, een derde deel van de prijs naar de jackpot van nummer 5. tweederde gedeelte wordt gelijkelijk verdeeld over de andere ru- birken bruto Naast de meestergroep is ook de A- groep nu al van een zware bezetting ver zekerd. Diverde hoofdklasseschakers Tweede prijs hebben ingeschreven, zodat ook hier 28.179.10 grote strijd verwacht mag worden. Ook Derde prijs: 107 winnaars, bruto nu zal tijdens het toernooi de titel snel- 1660,20. schaken bij de diverse jeugdcategorieên ophet spel staan. Ook hier zijnper groep 16 spelers, die zich tijdens een plaat- singstoernooi van een plaatsje hebben verzekerd Dankzij de financiële mede werkingvan Pechiney Nederland NV, de aluminiumfabriek in het Sloegebied is voorzitter, M. Pronk, secretaris, M. v dit lustrum toernooi weer mogelijk. Ook gemeente, provincie en Zeeuwse Schaakbond hebben subsidies be schikbaar gesteld De organisatoren verwachten ook dit jaar minstens 150 deelnemers Officieel arbiter is weer Martin de Bolster uit Den Haag. mo menteel competitieleider van Neder land. Het toernooi wordt gehouden in de aula van de mts te vlissingen. Voormalig manager William Riordan heeft de Amerikaanse tennisser Jimmy Connors een proces aangedaan. Riordan claimt, dat Connors geweigerd heeft hem overeengekomen commissie- gelden te betalen voor het afsluiten van contracten. WIELERC0MITE YERSEKE - Een dezer dagen is het wielercomité Yerseke opgericht Hierin hebben zitting L. van de Parel, Hoepen, penningmeester, A. Bierste ker, J. Tolhoek en J. Kopmels. Op 6 mei aanstaande zal er te Yerseke weer een wielerronde zijn voor ama teurs. veteranen en trimmers. Men is naarstig aan het zoeken naar een ander parkoers dichterbij de kern. De voorzitter van het comité maakte duidelijk, dat besloten is tot de oprich ting van het comité, omdat in vooraf gaande jaren de leiding en organisatie van een wielerronde slechts bij twee personen berustte, namelijk bij Ko Tol hoek en hemzelf. Daar Tolhoek ook nog graag meefietste in de koers stond ik er meestal alleen voor en dit is toch wel een beetje teveel van het. goede. SEROOSKERKEIKRABBENDIJKE - De KNVB werkt, zaterdag de vijfde ronde af van de nationale beker- competitie. Nog 31 clubs zijn er in de strijd, waaronder bekende namen als IJsselmeervogels. Noordwijk. ACV Assen en Go Ahead Kampen. Bij die laatste 31 zijn echter ook nog steeds twee Zeeuwse clubs: Krab- bendijke en Serooskerke. Krabbendijke speelt zater dag in Gouda tegen Jodan Boys en Serooskerke maakt van de uitwedstrijd naar het Groningse Aduard een leuke weekendtrip. Vooruitblikken naar deze duels doen we met twee routiniers: doelman Adrie Kriekaard van Krab bendijke en laatste man Joop Wattel van Serooskerke. Twee doorgewinterde clubmannen. Frappant detail is. dat ze allebei 33 jaar zijn en aan hun 17e seizoen in het eerste elftal bezig zijn. Ze geven Serooskerke en Krab bendijke een redelijke kans om nog verder te bekeren. Twee Zeeuwse clubs bij de laatste 16 van Neder land. het zou uniek zijn. Maar dan moet er eerst zaterdag gewonnen worden. Onmiddellijk na afloop wordt er zaterdag in de kantine van Owios (Oldenbroek) geloot voor de volgende wed strijden. En misschien kunnen Serooskerke en Krab bendijke dan definitief zeggen: „De bel voor de laatste ronde had nog steeds niet geklonken KRABBENDIJKE ZEKER NIET KANSLOOS BIJ JODAN BOYS KRABBENDIJKE - Adrie Kriekaard, doelman van Krabbendijke. heeft er nog geen moment spijt van gehad, dat hij vorig jaar aan een tweede voetbalcarrière is begonnen. In 1976 had hij, aan het eind van de competitie, al een afscheidswed- strijd gespeeld. Maar toen Krabbendijke vorig jaar, na één seizoen zonder Kriekaard te hebben geprobeerd, met keepersproblemen worstelde, was de 'vete raan' toch weer bereid om in te springen. Met Adrie KreKriekaard op zijn ver trouwde stekkie onder de lat, is Krabbendijke bezig aan een schitterend seizoen. Na een matige start (één nederlaag.'.) heeft Krabbendijke geen wedstrijd meer verloren. Dc formatie van trainer Henk Houtekamer voert nu de ranglijst aan in de derde klas en is bovendien aan een indrukwekkende bekercompetitie bezig. Daarin werden achtereenvolgens Wolphaartsdijk, Rillandia, Meeuwen en Zwer ver uitgeschakeld. De minder gunstige lotingalleen tegen Meeuwen mocht Krab bendijke voor eigen publiek spelen - was geen enkel probleem. daardoor hebben we een elftal dat erg goed in elkaar steekt. )OSti Saj* Krabbendijke is aan een race bezig die voorlopig nog niet te stuiten lijkt Voor Adrie Kriekaard is dat opvallende seizoen oveigens geen verrassing'„We hebben in de laatste drie seizoenen eigenlijk steeds in de top van de derde klas meegedraaid. In het eerste jaar moesten we zelfs een beslissingswed strijd spelen tegen Dinteloord. Die ver loren we met 10, anders waren we gelijk doorgegaan naar de tweede klas." Die sprong naar de Zeeuwse top zit er dit jaar wel in. Door overwinningen op Se rooskerke en Zaamslag heeft Krab bendijke afstand genomen van de con currentie. „We krijgen nu de onderste ploegen, maar ook daartegen is het moeilijk spelen", waarschuwt Adrie Kriekaard. „Alleen als we gecon centreerd door blijven gaan is dat kam pioenschap te verwezenlijken." Gunstig Ondanks de leuke successen in de be- Uitdaging kersttijd blijft voor Krabbendijke de competitie voorop staan. Maar toch leeft iedere speler naar de wedstrijd te gen Jodan Boys toe. Krlekaard:„We hebben gehoord dat het technisch een knappe ploeg is. Dat zou alleen maar gunstig zijn. Afbraakvoetbal ligt ons nu eenmaal niet." In Gouda komt Krabbendijke voor het eerst na vele weken weer eens zonder invallers aan de aftrap. Louis de Bruyne is hersteld van een keeloperatie en Ko Vogelaar en Rinie Oostdijk zijn net op tijd terug van de wintersportvakantie. De kracht van Krabbendijke schuilt volgens insiders in het evenwicht Adrie Kriekaard',,Ko Hoogesteger in de de fensie en Ronnie Schrier in de voor hoede. Dat zijn de enige jongens die eruit springen bij ons. En verder loopt Hans Tollenaar de laatste tijd op het. middenveld erg goed te voetballen. De overige spelers werken wat harder en Met zijn routine heeft Adrie Kriekaard eveneens een belangrijke inbreng Hij kwam al op zeer jeugdige leeftijd uit voor vertegenwoordigende elftallen en betreurt het.,dat er tegenwoordig geen Zeeuws team van zaterdagvoetballers wordt geformeerd. Als Krabbendiike volgend jaar nog geen vervanger heeft, zal Kriekaard ook volgend seizoen wel tussen de palen staan. „Ik heb gezegd dat ik op zal stappen, zodra er een ander komt. Maar voorlopig ziet her daar niet naar uit. want de keeper van het tweede elftal durft het mentaal niet aan Ik moet. t rouwens bekennen, dat de tweede klas een uitdaging is voor me Ik heb er alles voor over. om daar nog eens een jaar in te spelen." Krabbendijke vertrekt niet zoals Se rooskerke op vrijdag. De reis naar Gouda is aanmerkelijk korter. De te genstander echter, op papier althans, beter. Maar Krabbendijke is zeker niet kansloos, vooral niet als de Bevelandse ploeg speelt zóals in de uitwedstrijd te gen Zwerver. „Ik hoop in ieder geval, dat het zaterdag weer zo'n wedstrijd wordt als tegen Zwerver", besluit Adrie Kriekaard. „Met twee aanvallende ploegen, die propaganda maken voorde voetbalsport. Michel Platini. één van de beste voetballers van Frankrijk, zal zijn con tract bij AS Nancy-Lorraine niet verlen gen. Er gaan geruchten, dat Platini in onderhandeling is met FC Barcelona, JOOP WATTEL ADRIE KRIEKAARD SEROOSKERKE-Serooskerke speelt zaterdag in Groningen 'vooreigen publiek'. Dc inwoners van het dorpje Aduard in de provincie Groningen mogen zich ver wachten aan een ware invasie van Zeeuwen, die Serooskerke naar de volgende ronde komen schreeuwen. Drie bussen, stampvol met supporters, reizen de selec- ticgroep zaterdagmorgen achteraan. Als ze zaterdagmiddag op hel veld van Aduard de Zeeuwse strijdliederen aanheffen, zal dal ongetwijfeld emoties teweeg brengen bij de 'eupfïghters' uit Serooskerke. „Als we eenmaal op het veld staan, dan tweede klas Twee nederlagen in de af- is het net alsof we thuis spelen", zegt Joop Wattel enthousiast. „Die enorme belangstelling van de supportei's is een geweldige ruggesteun voor ons. Heel het dorp staat achter ons team. De midden stand heeft zelfs bussen gratis be schikbaar gesteld, om alle aanhangers naar Groningen te vervoeren Laatste man Joop Watlel ervaart dit ab solute topseizoen in de geschiedenis van de voetbalvereniging Serooskerke als een droom. Vele jaren heeft hij als een naamloze voetballer rondgelopen in de tweede klas van de afdeling Zeeland. In de laatste drie seizoenen is hij. tijdens de grandioze opmars van 'Seroos' overeind gebleven Hij was geen uitblinker toen Serooskerke nog afdelingsvoetbal speelde. Maar met een optimale inzet wist hij zich te handhaven in de defen sie. toen het team onder trainer Ver- sluvs achtereenvolgens promoveerde naar de eerste klas Afdeling, de vierde klas KNVB en vorig jaar naar de derde klas. Onbevangen Serooskerke is ook dal eerste jaar in de derde klas onbevangen tegemoet getre den. Aanvankelijk zag het er zelfs naar uit, dat de formatie van Henk Verslu.vs onmiddellijk dooi' zou stomen naai' de gelopen weken waren een streep door de rekening. „We zitten ook niet direct te springen om een kampioenschap", be weert. Joop Wattel. „Je speelt er wel voor, maar op dit moment lijkt de ver- eiiging nog niet capabel om tweede klas te gaan spelen Na de sensationele winst op Amemui- den heeft Serooskerke zich serieus op de bekerstrijd geworpen Wattel:..Tegen Amemuiden zagen we het in de rust niet meer zitten. We stonden met 3-1 achter en hadden de volgende ronde al afge schreven In de tweede helft hebben we erg goed gevoetbald. We wonnen toch nog met 4-3 en toen hebben de spelers er pas goed zin in gekregen." Serooskerke overleefde ook de duels te gen NOAD'32 en eerstelasser Barend- recht. De aanvalslinie. met de ge broeders Chris en Jan Riemens en de veelvuldig opkomende Han Lobbezoo. tilde het bescheiden clubje zowel in de competitie als in de bekerstrijd boven de grauwe middelmaat uit ..En toch", vindt Joop Wattel. „wordt het overige deel van de ploeg wel eens te gemakke lijk over het hoofd gezien. Ik geef toe, dat de voorhoede het sterkste deel van Serooskerke is. Maar het is toch type rend. dat onze achterhoede, waarmee we ook in de Afdeling hebben gespeeld. ieder jaar eenzelfde aantal tegengoals heeft. Ongeveer één gemiddeld per wed strijd. Dat is toch ook een verdienste van jongens als Jaap Allaart, onze be trouwbare voor stopper, en niet te ver geten Wim van Haveren, het sluitstuk van de defensie. Om er maar eens een paar te noemen." Onderschatting Serooskerke vertrekt vrijdagmorgen en blijft overnachten in Aduard. Het elftal, waarmee Henk Versluys de vol gende ronde wil halen, staat nog niet vast. Chris Riemens sukkelt nog steeds met een liesblessure. Bram Vader wacht op een uitspraak van de officiële ■waarschuwing, die hij tegen Kloetinge opliep, en Jaap Allaart is ook niet vol ledig fit. Trainer Versluys verwacht echter, dat die blessures mee zullen vallen. Hij is alleen bang voor onder schatting. „Het is wel een vierdeklas ser, maar die jongens zijn ook niet voor niets zo ver doorgedrongen. Versluys wil in ieder geval behoudend starten in Aduard .Maar als de tegen stander zich er voor leent, zullen we toch wel overschakelen op een aanvallender systeem", zegt Joop Wattel. „Want Se rooskerke is een ploeg, die graag 3an- valtJe moet toch ook wel wat riskeren, als je zo ver doorgedrongen bent Joop Wattel heeft voor zichzelf een af scheid gepland. Maar hij wil nog niet zeggen voor wanneetfJa dit succesvolle seizoen zal de afscheidswedstrijd in ieder geval nog wel een jaar uitgesteld worden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1978 | | pagina 15