Avoriaz: festival voor de 'fantastische' film PANDA EN DE ONGELUKSZOEKER \E£öi±t/ GESTEUND DOOR NEDERLANDSE ZAKENLIEDEN Eurovisie songfestival radio televisie EVEN PUZZELEN MAANDAG 30 JANUARI 1978 Nederland komt als elfde land aan de beurt tijdens het Eurovisie Song festival, dat op 22 april in het Palais des Congrès in Parijs wordt gehou den. Dit was het resultaat van de loting, die in Parijs onder toezicht van de EBU (Europees Omroep Unie) heeft plaats gehad ter bepaling van de vol gorde waarin de solisten van de in totaal twintig deelnemende landen zullen optreden. )door Pieter van Lier op) AVORIAZ - Duizend kilometer vliegen, twee uur in de bus en vervolgens een besneeuwde Alp bestijgen, dat is iets wat volgens de Nederlandse Ski Vereniging een toenemend aantal vaderlanders zich jaarlijks aanhaalt. Maar dat dan niet met de bedoeling om daar op 1800 meter hoogte de godsganselijke dag in de bioscoop te gaan zitten. Alleen vanwege die lichtelijk absurde omstandigheden verdient het filmfestival van Avoriaz het om te worden aangemerkt als „fantastisch". Maar is er meer, zoals wijlen Hamlet het zo kernachtig placht uit te drukken. „Fantas tisch" vooral zijn de onderwerpen die worden behandeld in de films die voor Avoriaz werden geselecteerd. En zo is er verder het verbazing wekkende feit dat, waar Nederlandse filmmanifestaties altijd en eeuwig wor stelen met de financiering vanwege een gebrek aan sponsoring, er in Frankrijk dus een filmfestival plaatsvindt dat zwaar gesteund wordt door Neder landse zakenlieden. De verklaring is minder zonderling. Avoriaz namelijk is een betrekkelijk nieuw ski-oord (tien jaar geleden werd er de eerste steen op een andere geplaatst), gesitueerd in de Haute Savoie, buiten gewoon aantrekkelijk ontworpen door architecten die ervoor bekroond werden met de Eguerre d'Argent. En in die mondaine, „sneeuwzekere" win tersportplaats met zijn 600 kilometer aan skipistes en tal van exclusieve faci liteiten. heeft een Nederlandse projec tontwikkelaar (Robex BV) ruim 100 ap partementen te koop of te huur. Vandaar dat die maatschappij erbij is gebaat de naam Avoriaz een wereld bekende klank te verschaffen. Het mede-organiseren van het „Festival du film fantastique" (dat dit jaar voor de zesde keer heeft plaatsgevonden) is daar een probaat middel voor. Zo'n koppe ling van cultuurdienst aan zakenbelang is overigens een volstrekt normale pro cedure in de festivalbusïness. Zelfs in Cannes hebben de zakenlieden een dermate dikke duim in de pap, dat een .besluit van de organisatie, om het fes tival van 1978 met een flink aantal da gen in te korten, onder pressie van de plaatselijke horeca moest worden te ruggedraaid. In Avoriaz zal iets dergelijks zich niet makkelijk voordoen, want het heeft toch al zo'n bescheiden omvang. Het duurde vijf dagen en gaf vorigeAveek in de competitie welgeteld 12 films te zien. Curieus was dan wel dat er voor de beoordeling van die 12 films (waarvan er uiteindelijk vier werden bekroond) een jury was samengesteld van maar liefst 16 personen. Onder hen beroemdheden als Karei Appel, de regisseurs Friedkin, Caccoyannis, Leone en Vemeuil, de ac trices Birkin en Moreau. de acteur De- Ion en de schrijver Arrabal. Gestikt Er grondig heeft dit gezelschap zich niet van haar taak gekweten, in aan merking genomen dat men de Grand Prix toekende aan een mager werkstuk als Full Circle, van Richard Longcrane. Een thriller waarin Mia Farrow, kin derlijk en neurotisch als vanouds, ge teisterd wordt door syndromen als ge volg van het feit dat haar filmdochter tje in een appel is gestikt. Om alles te vergeten verhuist ze naar een enge villa, waar toevallig de geest rondspookt van een vermoord klein meisje dat zelf ook al weer een moord op haar prille geweten had. En de geest van dit wicht heeft aan kwaadaardig heid in 35 jaar niets ingeboet. Tal van Mia's relaties en ook zijzelf worden daar slachtoffer van. Een uitgesproken slechte film is Full Circle misschien niet. de fotografie met name is zeer verdienstelijk. Maar het scenario wringt aan alle kanten en de suspense-momenten zijn bedacht door een computer en werden meestal pas in de montage tot stand gebracht. En van Mia Farrow is het onbegrijpelijk dat ze na zoveel jaren in-activiteit op film gebied, zich heeft laten terughalen voor het spelen van een rol die zoveel op haar optreden in Rosemary's Baby lijkt en tegelijkertijd zoveel fletser is. Minder stekeblind betoonde zich de of ficiële jury door het geven van extra prijzen aan The Last Wave (van Peter Weir) en Eraserhead (van David Lynch). Weir is een Australiër die twee j aar terug in Cannes en elders respect afdwong met Picnic At Hanging Rock. The Last Wave wordt gekenmerkt door een buitengewoon verzorgde filmische uit werking van een voor Europese ogen exotisch gegeven. Een rituele moord op een Australische inboorling die be paalde stamwetten had overtreden, blijkt kosmische reacties op te roepen. Richard Chamberlain (meestal een on uitstaanbaar acteur, maar ditmaal vol doet hij uitstekend) krijgt door zijn ad vocatenpraktijk en door speciale visio naire gaven, lucht van een ophanden zijnde catastrofe, maar hij is niet bij machte de vloedgolf te keren die uitr eindelijk een heel continent van de we reldkaart zal vegen. De film is extra in teressant door zijn marginale aandacht voor de treurige omstandigheden waarin Australië's oorspronkelijke be woners thans moeten leven. Rampzalig voor een juiste appreciatie van The Last Wave was de slordigheid die deze film over het doek liet gaan met de derde en zevende acte verwisseld. In de persjury is er door Fred van Doom van de Haagse Post en door ondergete kende hard voor geknokt om dit Australische werkstuk desalniettemin bekroond te krijgen, maar de horde Franse scribenten ging dermate dema gogisch te keer om te afschuwelijke humbug van L'Ange et La Femme er voorde Persprijs door te slepen (volwas sen schreeuwlelijkers die zich er niet voor schaamden om stiekem dubbele stembiljetten in te leveren) dat er geen houden aan was. Nog voor in de zevende stemmingsronde (één keer stemmen is leuk, vinden ze in Frankrijk, maar zeven keer stemmen is nog veel leuker) de be treurenswaardige beslissing viel trok de Nederlandse afvaardiging zich gege neerd uit de chaotische beraadslagin gen terug. NOS-NOT 10.00-12.00 Schooltelevisie TELEAC 18.15 Toneelspelen (1) NOS 18.45 De Fabeltjeskrant 18.55 Journaal NCRV 19.04 Popparade 20.00 Minivoetbalshow 21.05 De Lucy Show, tv-serie NOS 21.35 Journaal NCRV 21.50 De tijd stond even stil 22.55 Eerlijk gezegd dacht ik. 23.05 Onderwijzen, kunst of kunde?, gesprek 23.30 SYMBIOSE NOS 23.34 Journaal NOS 18.45 Paspoort: voor Spanjaarden 18.55 Journaal KRO 19.05 Tom en Jerry 19.10 Peppi en Kokki 19.25 De kris Pusaka, jeugdserie NOS 20.00 Journaal KRO 20.25 Dagboek van een herdershond, tv-serie 21.15 Rondje Theater 22.05 Brandpunt 22.45 Geloven tussen 12 en 17. religieus programma NOS 23.15 Journaal. 14,00-16.00 Schooltelevisie. 17.00-18.00 Schooltelevisie. 18.00 Jeugdserie. 18.15 De kinderen van appartement 47a, jeugdserie. 18.40 Open School. 19.10 Inform, progr. 19.40 Morgen. 19.45 Joum. 20.10 Weerber. 20.15 Spelprogr. 21.00 Grote lui, kleine lieden, tv-serie. 21.50 Gesprekken. 22.40 Journ. en Wetstraat. BELGÏE FRANS 14.00, 14.30 en 15.00 Schooltelevisie. 17.40 Kleuterprogr. 17.45 Kinderprogr. 18.05 Magaz. voor oudere kijkers. 18.45 Inform, progr. 19.15 Sportprogr. 19.29 Weerber. 19.30 Joum. 19.55 Le televiseur, tv-spel. 20.55 Inform, progr. 22.20 Journ. FRANKRIJK-RIJSEL 13.00 Journaal. 13.35 Reg. magazine 13.50 Blijf toch bij ons 18.00 Op het goede uur. 18.27 Voorde kinderen. 18.55 L'ac- cusèe. serie. 19.15 Voor de vrouw. 19.20 Reg. nws. 19-43 Vetel eens. 20.00 Journaal. 20.30 What happened to Rose mary's baby?, tv-film. 22.10 La part de vèrite: Alain Peyrefitte. 23 05-23.20 Nws. Popparade NED 1,19.04 uur Het NCRV-programma begint maandagavond me t een door Sandra Reemer en Eddie Becker te presente ren aflevering van 'Popparade'. In dit programma, dat zich niet stoort aan de hitlijsten, maar veel potentiële hits voor 'morgen' brengt, kan u dit maal kijken en luisteren naar onder anderen: Peter Allen, Greg Kihn, Robert Gordon, Art Sullivan, The Dooleys, Kayak, Alan Jeffers, Ebony, Coco en Henry lane met het Ebony, Coco en Henry lane met het debuut van de maand. Tien jaar harttransplan tatie NED 1, 21.50 uur Een gewoon ongeluk - twee vrouwen steken een straat over en worden aangerede - had ongewone gevolgen. Gevolgen die in de geschiedenis op getekend zouden worden zoals de eerste maanlanding, de moordaan slag op John F. Kennedy en het slui ten van de Berlijnse muur. Dit onge luk, op zondag 3 december 1967 was de inleiding tot de eerste geslaagde harttransplantatie ter wereld. De Zuidafrikaanse chirurg dr Christiaan Neethling Barnard gebruikte het hart van de dodelijk verongelukte uit Kaapstad afkomstige Denis Darval precies tien jaar geleden bij een hart transplantatie bij één van zijn ern stige patiënten, Louis WaskanskL Deze rigoreuze ingreep verlengde het leven van Waskanski met 17 dagen. De medische wereld noemde de hart transplantatie daarom 'geslaagd'. In 'De tijd stond even stil', een NCRV- rubriek waarin aandacht wordt be steed aan opmerkelijke gebeurtenis sen uit het verleden, praat Jan van Hillo met onder anderen Jurriaan Andriessen, die speciaal voor deze uitzending het muziekstuk 'Hart Move' schreef, dat hij op de synthesi zer speelt. Onderwijzen, kunst of kunde? NED I. 23.05 uur 'Onderwijzenkunst of kunde?' is de titel van een NCRV programmaserie over de leraar en zijn taak in de klas. In deze vierde aflevering stelt de NCRV de discrepantie tussen on- derwijsintegratie en de wenselijk heid dat kinderen zich ten volle kun nen ontplooien, aan de orde. Dat men in Nederland leerlingen met ver schillende begaafdheid en tempo in de eerste jaren van het voortgezet onderwijs in één klas bij elkaar tracht te houden, heeft ook voor de leerkracht consequenties. Het maakt het lesgeven er met gemak kelijker op. Vormen van 'gedifferen tieerd' onderwijs bieden een moge lijke oplossing. In 'Onderwijzen, kunst of kunde?' worden een aantal vormen van gedifferentieerd onder wijs behandeld. Dagboek van een herdershond NED 2.20.25 uur In de derde aflevering van een acht- delige TV-beweridng door Willy van Hemert van de trilogie 'Kroniek eener parochie' van de dichter-pries- ter Jacques Schreurs heeft kapelaan Odekerke hetzwaar te verduren. Zijn parochie, waarover hij als een her dershond waakt, vindt het uiterst verdacht dat hij zich 's nachts op de fiets met een zestienjarig meisje ach terop naar een sterfgeval spoedt. Bo vendien is kritiek geuit op de manier waarop hij kathechismusles geeft. Pastoor Bonhomme toont zich dan nog zeer verbaasd als hij Odekerke met een kruiwagen vol bloemen in de kerk aantreft. Maar de moeite die Odekerke zich getroost om het kerk koor wat op niveau te brengen wordt, beloond: de pastoor is erg tevreden. Grote lui, kleine lieden BRT 2100 uur 'De Belgische familie' is de titel van de aflevering van 'Grote lui, kleine lieden', die de BRT vanavond uit- zendt. De familie Bellamy zet zich in voor Belgische vluchtelingen het plan wordt geopperd een Belgische familie in huis te nemen. Als de Wa len arriveren, blijkt dat het om een boerenfamilie te doen is. De vol wassenen voelen zich in huize Bel lamy allerminst op hun gemak, en de kinderen zijn doodsbenauwd. Daarbij komt nog, dat de vluchtelin gen weigeren zich te wassen. Als Ri chard thuiskomt, besluit hij danook de Belgen m het bediendenverblijf onder te brengen. De bedienden zijn daar echterniet bijster gelukkig mee. Stromingen BRT 1, 21.50 uur In 'Stromingen', een BRT-prog- ramma over de evolutie van het den ken in de Verenigde Staten, staat vanavond professor Frans Thomas S. Kuhn centraal. Th am as Kuhn heeft als historicus van de natuurwe tenschap en ais wetenschapsnlosoof grote invloed uitgeoefend op de he dendaagse wijsbegeerte, sociologie en psychologie van de wetenschap. Sedert 1964 is Kuhn als professor in de wetenschapsgeschiedenis ver bonden aan de universiteit van Prin ceton in de Amerikaanse staat New Jersey. Kuhn behoort samen met sir Karl Popper. Stephen Toulmin en Paul Feyerabend tot de wijsgeren die het actuele denken over de na tuurwetenschappen hebben ver sneld. Hij wijst er in zijn boek 'De structuur van wetenschappelijke re voluties' op. dat strikt logische crite ria niet voldoende zijn om de weten schappelijke activiteit te karakteri seren. Hij gaf met zijn boek de aanzet tot een nieuwe stroming in de filoso fie, die de wetenschap wat minder ra tioneel durfde te benaderen. De in het Nederlands vertaalde druk van Kuhns boek verscheen in 1972 op de markt door drukkerij Boom te Mep- peL L'Ange et La Femme! Een zoveelste film die de Frans-Canadees Gilles Carle lijkt te hebben gemaakt, met geen andere bedoeling dan te bewijzen dat eigenlijk iedereen jaloers op hem zou moeten zijn, omdat hij is getrouwd met de beeldschone Carol Laure. Dat is die actrice van wie u zich misschien herinnert dat Makavejev haar in Sweet Movie door de chocolade heeft gehaald. Beter is ze nooit meer geweest en goed zal ze we! nooit worden. Van Eraserhead hoef je niet te houden, om toe te moeten geven dat hij in elk geval bijster origineel is ontworpen en er door zijn naargeestige zwart-wit-fo- tografie en intens troosteloze inte rieurs zeer onrustbarend uitziet Knap is het gebruik van kleinschalige tru cage-effecten. Maar lekker is anders. Een sul van een vent maakt een meisje zwanger, maar het eind van het liedje is dat rare paling-achtige beestjes uit de ruimte de zwangerschap blijken te hebben veroorzaakt De moed er scheept de sul op met de zorg voor de boreling: een afschuwelijk on ophoudelijk mekkerend gedrochtje dat eruit ziet als een geslacht konijn in een steunkous en dat gaat schuimen als het wordt doorstoken. De film is een met zieke humor doordrenkte nachtmerrie, waar sommige Franse critici een mees terlijke weergave m meenden te her kennen van de nakende ondergang van de Amerikaanse consumptiemaat schappij. En gelachen dat we toen heb ben! De meeste in Avoriaz vertoonde „fan tastisch" films bleken in de praktijk trouwens minder op de zenuwen dan op lachspieren te werken, al kreeg je er soms ook nogal jeuk van: De stad New Orleans bedreigd door een zwerm moordzuchtige bijen (in The Savage Bees). Een stad in Arizona die wordt in gesponnen door een horde van DDT ag ressief geworden Tarantula-spinnen (in Kingdom of Spiders). Neushoorn op drift in een provinciestad (in een onhan dige filmadaptie van Ionesco's Rhino ceros. curieus alleen door de cast met Zero Mostel. Gene Wilder en Karen Black). Krokodillen die stukjes mens gevoerd krijgen van een gek met een zeis ■Death Trap, een nieuw onverkwikke lijk broddelwerkje van Tobe Hooper die al op The Texas Chainsaw Massacre kon worden aangekeken). Ratten die de macht aan zich proberen te trekken in een Middeneuropees land in de jaren twintig of daaromtrent. Die laatste film, Rat Saviour van de Joegoslaaf Papic. had ik trouwens ook wel een onderscheiding gegund. Het is een zeer enerverende parabel over het fascisme dat telkens opnieuw de kop blijkt op te steken in tijden van crisis. De beeldspraken zijn heel subtiel en scherp getrokken in een magnifieke at mosfeer, maar bekeken als gewoon een horrorfilm, blijft, heteven goed een ijzer- sterk werkstuk. Op bescheidener niveau was ook Ruby de moeite waard. Griezelig, maar tevens heel speels af en toe. Het gaat over de wraak van een vermoorde gangster, wiens geest bezit neemt van zijn doofstomme dochtertje. Speciaal aan trekkelijk zijn de geintjes die Curtis Harrington zich heeft gepermitteerd met citaten uit diverse filmgenres van de jaren vijftig. Het geheel speelt zich af in een drive in-bioscoop, waar een film wordt vertoond over een vrouw van 20 meter, die te keer gaatals King Kong. Ik heb zelden zoiets eigenaardigs gezien. Concurrentie Samenvattend dient te worden erkend, dat Avoriaz dit jaar niet een revelatie heeft opgeleverd als tijdens vorige fes tivals Duel en Themroc (in 1973), Phan tom of Paradise (1975) en Carrie (1977). Avoriaz gaat in zijn specialiteit voor het „fantastische" genre (science fic tion. enge beesten en duivelse machten: in de praktijk) duidelijk gebukt onder de concurrentie van het festival van Sitges. HILVERSUM-1 De Fransen ontkennen dat echter en dichten hun Avoriaz een prestige toe als „het Cannes van de winter". Mal is het dan ook dat, ondanks de over het algemeen magere programma's, de Franse media aandacht besteden aan Avoriaz, alsof er inderd aad ik weet niet wat allemaal gebeurt op die sneeuwhoop. En daardoor heeft Avo riaz naar verloop van tijd een mag neetwerking gekregen op vooral de „beau monde van het Franse filmwe zen. Een attractie op zich. In verhouding met Cannes kom je. in Avoriaz bijna geen journalisten tegen, maar bij voortduring breek je er je nek over beroemdheden van het kaliber Alain Delon. Jean-Pierre CasseL Georges Moustaki. Jeanne Moreau, Ag nes Varda, Guy Béart. Serge Gainsbourg. Irene Papas. Mylëne De- mongeot. Iemand als Bernard Menez krijg je toe vallig pas in de gaten wanneer hij zijn puntneus in je oog steekt tijdens een graai naar een schaal kaassoesjes. Claude Brasseur heb je pas in de gaten als hij tijdens een choucroute-party vraagt of je de mosterd even wil aanrei ken. Jodie Foster kom je driemaal per dag in de hotellift tegen en op zeker moment laat ze zich ontvallen dat ze smoorverliefd is op Alain Delon: „Die grote sterke mooie Fransman, die nooit antwoordt als ik iets tegen hem zeg". Delon is trouwens de enige die het wordt toegestaan tijdens de filmvoorstellin gen sigaren te roken. En tijdens een gala-diner, krijgt men hem met een spelletje pandverbeuren zo gek dat hij warempel een liedje gaat zingen. Jeanne Moreau heeft drie bontjassen: een witte, een zwarte en een blauwe. Re gisseur William Fnedkin (van The French Connection en The Exorcist) die kort geleden Moreao heeft getrouwd, beweert dat zijn echtgenote onder psy chiatrische behandeling zou moeten, indien ze hem adviezen zou vragen voor de tweede film die ze binnenkort zelf gaat regisseren. Yves Boisset meldt tijdens een wande lingvan deene bioscoop naar de andere dat zijn geplande film (over een CIA- aanslag op het leven van de paus) niet kan doorgaan, omdat de producent plotsklaps is verdwenen, met mede neming van'het reeds verzamelde „tax shelter"-geld. Sergio Leone (de vader van de Italiaanse western) zegt een bloedhekel te hebben aan de films van Sergio Corbucci (de oom van de Ita liaanse western). En Guv Béart zong zijn oude science fiction-chansons in een met laserstra len versierde driedubbele dia-verto ning die werd geprojecteerd tegen een sneeuwhelling van anderhalve kilome ter in het vierkant. Een aardig festival kortom, dat Avoriaz. Als ze er volgend jaar nou ooknogeens in slagen een paar goede films bij elkaar te krijgen, wordt het helemaal geweldig. 'Jan Rap en zijn maat' komt terug DEN HAAG (ANP) - Het Belgische be roepstoneelgezelschap 'Mechels Mini- tuur Theater' gaat het toneelspel 'Jan Rap en zijn maat' van Yvonne Keuls het komende najaar ook in Nederland op voeren. De Stichting Nederlandse Dramatisch Werk in Den Haag heeft dit meegedeeld. Ze voegde er aan toe: „om te kunnen voldoen aan de enorme vraag naar dit stuk van de kant van het grote publiek en de schouwburgen. Het suk is dit seizoen in in ons land uit. gebracht door de Theaterunie, die er om organisatori sche redenen niet meer dan honderd voorstellingen van kan geven. Yvonne Keuls werkt mee aan de Belgische pro- duktie, die op 1 september in première MAANDAG VPRO: 12.00 (S) Het VPRO-forum beantwoordt vragen. 12.26 Meded t.b.v. land- en tuinbouw. 12.30 Nws. 12.41 (Si Antwoord Reakties van luisteraars. 13.00 (S) D. Collete, Vrouwenprogr. 14 00 (S) Embargo, inform, progr. 15.00 (S) Radio Vrij Belgie, inform, progr, 15.30 (S) Nws. 15.33 (S) Doodsangst therapie, hoorspel. EO: 16.15 (S) Lichten uitzicht, meditatie en gewijde muz. 17.00 (S) Ei gen Wijs, kleuterprogr. 17.20 OVER- HEIDSVOORL. Uitz. van het Minis terie van Financien. 17.30 Nws. 17.32 (S) Klankbord: Aktualcomment., inform, en muz EO- 18.09 EO-Metterdaad: Liefdadigheid 18.19 P.P.: Uitx van de CPN 18.30 Nws 18 41 (S) Wij hebben een woord voor de wereld, gewijde muz. 19.00 (S) (S) Ronduit, muz. en infor. voor jongeren. 19.40 (S) De bijbel open, bij belstudie. 20.00 (S) Ga er eens voor zit ten, beschouwing. 20.40 Brazilië van daag. inform, progr. 20.55 (S) Tenslotte. NOS: 21.05 (S) Hobbyscoop. 21.30 Voor blinden en slechtzienden. 21.40 Open school. 22.25 BOND ZONDER NAAM. 22.30 Nws 22.40 Boerebont. progr. over boeren en tuinders. VOO: 22.55 Inform, show met actual, en muz. 23.55 Nws. Werktheater naar Londen AMSTERDAM (ANP) - Het Werkthea ter geeft van 27 februari tot 6 maart in Londen een reeks voorstellingen met 'Als de dood' (Scared to death) en 'Je moet er mee leven' (You 've got to live with it). De Engelstalige voorstellingen worden afwisselend gegeven in ziekenhuizen, the Ova House en het In stitute of Contemporary Arts. In het ene stuk houdt de Koöperatieve Vereniging het Werktheater zich bezig met stervensbegeleiding In het andere wordt met de dood gespeeld en met het conflict dat de dood aanwezig is terwijl ze wordt ontkend en verzwegen. Internationaal vocalistenconcours DEN BOSCH (ANP) - Het 25e inter nationaal vocalistenconcours in Den Bosch wordt van 26 augustus tot 7 sep tember gehouden met eerste prijzen van 2.500,- voor de vier stemsoorten: sopraan, mezzosopraan-alt, tenor en bariton-bas, en een reeks andere prijzen. Verdeeld naar voorkeuren voor orato rium. opera en het kunstlied worden drie stijlperioden onderscheiden. De jury wordt gevormd door Maus Willem- sen. Nederland. Anton Dermota, Oos tenrijk. Lode Devos. Beigië. Dorothy Dorow. Engeland, en de vroegere prijs winnaars mezzosopraan Vicorica Cor- tez, Roemenië, bariton Bernard Kruy- sen, Nederland, sopraan Halina Lu- komska, Polen, en bas-bariton Siegmund Nimsgem, West-Duitsland. DINSDAG AVRO: 7.00 Nws. 7.02 <S) AVRO-klok. (7.30 Nws 7.41 Radiojoum.) 8.30 Nws. 8 36 Gym voor de huisvrouw. 8 45 De Groenteman. 8.50 Morgenwijding- 9 00 (S) Dansmuziek, folklore. 9.15 Open School. 10.00 Radio Lawaaipapcgaai. 10.10 Arbeidsvitaminen. (10.30 Nws. 10.33 Radiojoum.) 11.30 (S) Rondom Twaalf. HILVERSUM-2 MAANDAG 12.00 Het nuttigenvan etenswaren is toegestaan. 13.00 Nws. 13.11 Hier en nu. 13.30 Schoolradio. NOS: 14.30 Open school. NCRV: 15.15 Allegro con spirito. 16.00 Nws. 16.03 Rozegeur en prik keldraad 17 55 Meded. NCRV: 18 00 Nws-18.11 (Si Hieren nu. Aansl.: Makroj 18.40 (S) Muziek in vrije tijd. 19.30 On derwijzen - kunst of kunde?. 19.50 (S) Psalm van de week 20.00 Nws. 20.05 (S) Radio Kamerorkest en viool. Klass. muz. 21,35 (S) Literama. 22.40 (S) As sepoester dichtbij huis. LuisterspeL NOS: 23,00 (S) Met het oog opnmorgen. 23.55 Nws, DINSDAG KRO: 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgym. 7.25 Badinerie. Oude kamermuziek. 7.54 Overweging, 8.00 Nws. 8.11 Echo. 3.30 Aubade. Orkestmuziek. 9 00 De letter' M. (9.30 Scheepspraat. 9.35 Waterstan den) 10,30 Schoolradio. (11.00 Nws. 11.30 Ouder worden we allemaal. HILVERSUM-3 MAANDAG 12.03 iS) Joost mag niet eten. 14.03 Ra diojoum. 14.06 (S) Pop-kontakt 1. 15.03 (S) Pop-kontakt 2. 16 03 (S) Cees van Zijtveld. NOS: 18.03 De vacaturebank. 18.10 (S) NOS-maal. AVRO: 19.02 (S) Het Steenen Tijdperk. 20.02 Radiojoum. 20.05 (S) Superclean dreammachine. 21.02 (S) De negen-uur-show. 22.02 Ra diojoum. 22.05 (S) Pim Jacobs' Platens- cala. 23.03 (S) Candlelight (00.02 Ra diojoum.) KRO: 01.02-07.00 (S) KRO-op-drie. DINSDAG VARA: (Van 7.00-8.00 Actual, via Din gen van de dag.) 7.02 (S) Gesode- meurders. 9.03 (S) Pep op drie. 11.03 (S) Dne draait op verzoek. HILVERSUM-4 MAANDAG 13.00 (S) Tussen de middag: een uur Sjostakowitsj uitgevoerd door het Om roep Orkest met solist. 14.00 Nws. 14.02 Keuren en kiezen, een progr. over ons koop- en leefgedrag. 14.30 Haken en ogen. serie over bedrijfstakken in moei lijkheden. 15.00 (S) Het La Salie Kwar tet: kamermuz. 16.00-17.00 (S) Nieuwe Amerikaanse Jazz DINSDAG TROS: 7.00 Nws. 7.02 (S) Capriccio. 9.00 Nws. 9.02 (S) Als reizigers onderweg- 9.03 (S) Van heinde en verre. 10.00 (S) Opus tien tot twaalf t ADVERTENTIE STAAT DER NEDERLANDEN LENING 137S PER 13-79/1333 bedrag open bedrag koers de koers wordl na de inschrijving op dinsdag 31 januari 1978 vastgesteld aan de hand van de koersen en bedragen waartegen is ingeschreven (tendersysteem) Inschrijving 31 januari a.s. van 9 tot 15 uur door tussenkomst van bank of commissionair in effecten Collega's stellen vertaalster schadeloos vóór weigeren Nijhoff-prijs DEN HAAG (ANP) - De vertaalster van buitenlands letterkundig werk in het Nederlands Anneke Bras- singa. krijgt 5.000 gulden als fi nanciële schadeloosstelling voor het weigeren van de Marlinus-Nij- hoffprijs '77. Het bedrag komt van de collega's die vorig jaar de open brief aan de jury van de Marlinus Nijhoffprijs voor vertalingen onder tekenden. Dit heeft contactpersoon Joost de Wit meegedeeld. Anneke Brassinga behoorde niet tot de ondertekenaars. In de brief werd stelling genomen te gen het besluit de Nijhoffprijs '76 niet te verlenenWinnares van de prijs '77 bleek solidair te zijn met de onderte kenaars van de brief en weigerde de Prijs. a«++-HB+ifc=bii» -fd+hJMd ïi+v-mwtHI Horizontaal: 1 mannelijk dier: 4 weg: 7 Indische dadel: 10 rivier in Italië: 11 te: 13 muzieknoot: 14 kledingstuk: 16 nummer; 17 via: 19 ongaarne: 21 rivier in Frankrijk: 22 plaats in Italië 23 idee: 25 verharde huid: 27 reeds: 28 gevolg: 29 militair: 30 Chinese maat: 31 voorzetsel: 32 zonder glans: 39 voorzetsel 40 fami lielid Vertikaal: 1 dwarsmast: 2 in het jaar der wereld: 3 moeder: 4 onmeetbaar getal: 5 meisjesnaam: 6 de dato: 7 onvoorzien: 8 kleur-9 zonder einde: 10 voor: 12Noach: 14 metaal- 15 strafwerktuig: 18 tijdperk: 20 familielid: 23 stevig: '24 bloem- 26 hoogste punt.: 33 bergplaats: 34 water in N.-Brabant: 35 anonymus: 36 lager on derwijs: 37 militair: 38 voorzetsel. Uitslag vorige puzzel: IBBAHTftANS 1ERGI EjËCgjA a a s t |t I NHOHPHE IrBTte neur, .LUITERjïesy JSBniun AIT •jcarc>usBNB -ISfflEHOE TS RP ENTBMljj r 'R

Provinciale Zeeuwse Courant | 1978 | | pagina 7