Voor eenwording Europa beslissingscentrum nodig Besluit vestigingsplaats ambulancevervoer nodig NV-vorm PZEM moet worden gehandhaafd Reimerswaal wil leao bij de mavoschool 'Con Amore' trad op met het Zeeuws mannenkoor VOGELRUILBEURS ZIERIKZEE MAANDAG 23 JANUARI 1978 LID EUROPEES PARLEMENT IN MIDDELBURG: STUDIEDAG VAN CDA MIDDELBURG - Bij het streven naar fle eenwording van Europa zal men meer dienen uit te gaan van het solida riteitsbeginsel. Op dit punt is een men taliteitswijziging nodig; voor het be sturen dient er een Europees beslis singscentrum te komen, dat bindende bevoegdheden heeft voor de aangeslo ten lid-staten met daarnaast een vol waardig Europees parlement. Aldus zaterdagmorgen de heer F. J. van der Gun - lid van het Europees par lement - op een te Middelburg gehouden studiedag van het CDA die als motto had 'De christen-democratische visie op de toekomst van Europa'. Sprekend over het solidariteitsbeginsel herinnerde de heer Van der Gun aan de arme gebieden in Europa, zoals Zuld- Italiê, Ierland en bepaalde delen van Engeland. Hiervoor zullen offers moeten worden gebracht, aldus de heer Van der Gun, anders verliest het hanteren van het begrip 'Europese eenheid en wel vaart' iedere geloofwaardigheid. In de loop van zijn betoog noemde de heer Van der Gun het teleurstellend, dat dit Jaar nog geen rechtstreekse 'Europese' verkiezingen kunnen worden gehouden. InEngeland zijn vertragingen ontstaan; men wil daar blijkbaar eerst nationale verkiezingen houden. Op deze door het kader- en vormings werk van het CDA in de Concert^ en Ge hoorzaal georganiseerde studiedag was de heer Van der Gun de enige inleider: in de middaguren werd door een betrek kelijk klein gezelschap levendig gedis cussieerd over de oobouw van Europa en de rol van de christen-democraten in dit werk. Aanslag Aan het begin van zijn betoog stelde de heer Van der Gun, dat men met de ont wikkeling van Europa in een soort cri sissituatie was terechtgekomen na drie oorlogen in nog geen tachtig jaar. De oprichting van de kolen- en staalge meenschap was echter een eerste stap vooruit; verder samenwerking en een heid werd toen het ideaal. Bij het opma ken van de balans van twintig jaar Europese gemeenschap moest de heer Van der Gun echter vaststellen, dat op het enthousiasme van 1958 'een behoor lijke aanslag is gepleegd'. De burger merkte er weinig van dat er een gemeen schap is. Overigens vond de heer Van der Gun het onjuist te constateren dat erin die twintig jaar weinig gebeurd zou zijn. Vooral door de christen-democra ten in de verschillende landen is veel voor de gemeenschap gedaan en zo hebben deze groeperingen veel invloed gehad op de gang van zaken in Europa, zo stelde hij vast. Er kan thans al van een geïntegreerd Europees landbouw beleid worden gesproken, zo vervolgde hij. en ook op sociaal terrein is al het nodige gedaan. Wel bestaan er nog enorme welvaartsverschillen. Het woord solidariteit is gemakkelijk in de mond te nemen; het gaat er om achter dit begrip te staan als er offers gebracht moeten worden. „Voor de geloofwaar digheid is het nodig dat intern wat aan die solidariteit wordt gedaan", aldus de heer Van der Gun. die een goed teken noemde dat nu er negen lid-staten zijn er meer de neiging bestaat in de mon- GOES - Huize Den Berg, 16 uur; uitzen ding Nomen Nescio. Ziekenhuis De Bevelanden Zuid. 15.30- 16.30 uur: uitzending Nomen Nescio. MIDDELBURG - Gasthuis. 20-21,15 uur: uitzending Rawa. VLISSINGEN - Bethesda-St.-Joseph- ziekenhuis, 19.45-21.15 uur: uitzending Rawa BIOSCOPEN BERGEN OP ZOOM - Rox.v. 20 uur: The spy who loved me, 12 j; 23 uur: Ilsa. ha rembewaakster van de oliesjeiks. 18 j. GOES - Grand, 20 uur: Abba the movie, a.1. HULST - De Koning van Engeland. 14.30uur: Een leven vol perversiteit, 16 j: 20 uur: orca, a.1.; 20.30 uur: Cousin- cousine. 12 j. MIDDELBURG - City20 uur: The deep, 16 j. TERNE UZEN - Luxor, 20 uur: Goodbye Emmanuelle, 16 j. VLISSINGEN - Alhambra: wegens ver bouwing gesloten. diale politiek als eenheid naar buiten te treden. Als oorzaken van feilen en gebreken noemde de heer Van der Gun de sinds twintig Jaar geleden sterk gewijzigde omstandigheden. Werkeloosheid kende men toen niet, er was eerder een tekort, aan arbeidskrachten en het, Inflatieper centage was tweeëneenhalf tot drie pro cent, terwijl dat in enkele landen nu al tot vijftien a zeventien is opgelopen Dit heeft bijgedragen tot de wat crisisach- tige sfeer die er nu om de gemeenschap is. zo stelde de inleider, die voorts nog aanstipte, dat bij het grote bedrijfsleven de geneigdheid om te komen tot een werkelij ke gemeenschap nie t zo groot, i s Men belijdt wel de Europese geest en mentaliteit, maar zodra zich complica ties voordoen rijn de landen eerst, ge neigd de eigen zaken zoveel mogelijk te redden: in welk verband de heer Van der Gun de ontwikkelingen tijdens de oliecrisis in herinnering bracht. Nu. met. de werkeloosheidsbestnjding is er weer geen coördinatie van het beleid: „Als de toestand ernstig wordt valt men terug op de nationale behoeften". Toenemende invloed Wc! heer Van der Gun een toe nemende invloed van het Europese parlement signaleren, hoewel dit nog altijd in onvoldoende mate functin- neerL Een rechtstreeks gekozen Euro pees parlement zal dit verbeteren, al dus de heer Van der Gun, die er nog op wees dat men bij het streven naar een leefbaar en democratisch Europa niet alles gecentraliseerd moet gaan rege len. In dediscussie werd vrij langstilgestaan bij de verhouding van de onderscheiden nationale partijen die zich tot. doel ge steld hebben tot een Europese partij te komen Verder kreeg de loonkos tenontwikkeling in Nederland de aan dacht. die hoger is dan in de andere lid staten en zo een element vormt, waann Nederland een storende invloed kan hebben op de integratie van Europa. Geconstateerd werd nog. dat het over leg van werknemers, werkgevers en overheid in Luxemburg geen volwaar dig overleg is, waarmee Europa uit de voeten kan. De studiedag werd geleid door de heer M van Ditmarsch uit Katwijk aan Zee en was georganiseerd en voorbereid door de heer P. A Wilderom uit Vlissin- IN VLISSINGEN VLISSINGEN - De Vlissingse mandoli nevereniging 'Con Amore' gaf zater dagavond in het Scheldekwartier een zijn niet gewend aan samenspel en heb ben nog weinig routine Om de stap wat minder groot te maken hebben we vorig concert, waaraan medewerking werd jaar een jeugdorkestje opgericht Het verleend door het Zeeuws Man nenkoor. Het jeugdorkest van de man- telt nu negen leden" De dirigent van het grote orkest van de mandolinevereni- dolinevereniging trad deze avond voor ging merkte voorts op dat de voorberei- het eerst op. Voor de pauze bracht het grote orkest van 'Con Amore', onder leiding van de heer J Eckhardt. een zestal werken ten ding vooreen avond als deze erg veel tijd vergt Het laatste concert van 'Con Amore' was in oktober 1976, ter gele genheid van het veertig-jarig bestaan r prog ramma heeft 'Con Amore' zelden Na afloop van het concert waren er bloemen voor de solisten en voor de di rigenten TENTOONSTELLINGEN BERGEN OP ZOOM - Stichting ETC. 13.30-17 uur: werken Joos van der Plas HEILLE - Landbouwmuseum, 10-12 en 13-17 uur: Oude landbouwwerktuigen. KRUININGEN - Hal Gemeentehuis, 10-12 en 13.30-16 uur: 'Kijk... uit de kunst', werken Zeeuwse kunstenaars. MIDDELBURG - Vleeshal, 10-17 uur werken Harr Scheffer. NISSE - Galerie 'De mooye staak'. 9-20 uur: werken Mesemaker. Terneuzen - HJal Stadhuis, 8.30-12 en 13-17 uur: grafische werken M. C. Escher. Galene 'Des Beaux Arts'. 14-18 uur. werken Didy Waalwijk de Baan: VLISSINGEN - Stedelijk Museum. 10- 12 en 14-17 uur: 'Natuurlijke liefde', wer ken kunst- en natuurfotograaf Bob van £5en HULPCENTRA Noord- en Midden-Zeeland - Goes, tel 01100-14444 look voor milleuklachten). Zeeu wsch-Y'laandercn - Terneuzen. tel. 01150-94444 (ook voor milieuklachteni Telefonische hulpdienst Zeeland - Tel. 01180-15551 dag en nacht bereikbaar. Hulpdienst Zeeland - Op bijbelse grondslag, voor mensen in nood, tel. 01180-36251 van 10 00-24.00 uur, week ends van 20.00-24.00 uur. Zeeuwsch-Vlaanderen - Hulpgroep bij drankprobleem (AA) teL 01179-1473 ol 01172-2168. gehore Met name het Kozert in C van van de vereniging De ongeveer veertig Vivaldi, waarbij Marine Eckhardt op- leden tellende vereniging gaat af en toe trad als soliste, en de Suite voor Mandoli naar concoursen, maar een z Mandolineorkest van Joh B Kok vielen goed in de smaak bij het talrijke pu bliek. blijkens het landdurige applaus Vervolgens trad het Zeeuws Man nenkoor. onder leiding van de heer H Beekman op. Vooral de werken van Schubert, 'Heilig' en 'Die Nacht', en het bekende 'Kalinka', gearrangeerd door de heer Beekman, oogstten succes De heer D. Jacobs, die bij 'Kalinka' als so list optrad, deelde in het succes van het Mannenkoor. Het jeugdorkest van 'Con Amore'. onder leiding van mevrouw J. van Leerzem. trad na de pauze op en bracht werken van Joh B Kok De jeugdige muzikan ten wisten het publiek op hun hand te krijgen. Het Zeeuws Mannenkoor oogstte voor de tweede keer van de avond veel succes met onder meer Old Black Joe van Foster en het Pel grimskoor uit de opera Tannhauser van Wagner Tot slot, van de avond trad het grote orkest van 'Con Amore' nogmaals op Wederom kreeg het publiek waar voor zijn geld Zowel Ungarische Skiz- zen van H Schmitt als Die Heimreise van K Wölky kreeg applaus Dirigent J Eckhardt van 'Con Amore' toonde zich zeer tevreden over de be langstelling voor deze muziekavond „We hadden 350 man verwacht, er zitten nu echter 450 belangstellenden in de zaal" De jeugdige leden traden deze avond op in het jeugdorkest De heer Eckhardt hierover- „Als leerlingen en jeugdige le den ineens in het orkest zouden komen, veroorzaakt dit moeilijkheden, want zij Twintigjarig bestaan afdeling Hcinkenszand Katholieke Vrouwen Organisatie N. C. B. HEINKENSZAND - In aanwezigheid van bijna alle leden vierde de afdeling Heinkenszand van de Katholieke Vrouwenorganisatie het twintigjarig bestaan. De avond begon met een Eucharistieviering verzorgd door ei gen leden. In haar openingwoord memoreerde de voorzitster mevrouw Van den Dries- Van Riet de aanwezigheid van de op richter van de afdeling, de heer J. C. van 't Westeinde, thans erevoorzitter van deN. C. B. Zeventien leden die twint ig jaar lid wa ren kregen een corsage opgespeld Het bestuur verzorgde een optreden als 'Va der Abraham en zijn smurfen' Na een goed verzorgde fonduepartij kwamen Thomasvaer en Pieternel met weten swaardigheden over de afgelopen twin tigjaar De voorzitster, die twintig jaar bestuurslid van de afdeling is. kreeg eer geschenk aangeboden Bovendien, van de ontspanningsleidsters, een schilderij van Indonesisch handwerk GESLAAGD Aan de rijksuniversiteit te Utrecht slaagde voor het MO-B-examen ort hopedagogiek (cum laude) de heer Jaap van Gilst. voorheen Colijnsplaat Motorjacht door brand beschadigd in haven Stavenisse STAVENISSE- Zondagmorgen is in de haven van Stavenisse een motorjachtje aanzienlijk door brand beschadigd Omstreeks half zeven in de ochtend was men herig om het jacht, eigendom van de familie De K. uit Capelle aan de Ijssel. gereed te maken om te gaan va ren Daarbij werd een oliekachel omge stoten. waardoor brand ontstond De brandweer moest er aan te pas komen om het vuur te blussen. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor Grote belangstelling voor tiende Lach-In Middelburg-Zuid MIDDELBURG - Voor de tiende Lach-Inèen revue in carnavalsstijl, die de wijkvereniging Zuid te Middelburg het afgelopen weekend opvoerde, bel stond bijzonder veel belangstelling. De toeschouwers kregen een gevarieerd programma voorgeschoteld met hoog tepunten uit de afgelopen tien jaren en een aantal nieuwe sketches. Vrijdagavond begon het carnavalsfeest met de Lach-In voor de bejaarden die voor een volle zaal zorgden Zaterdag middag werd de kinder-Lach-In gehou den en zaterdagavond werd deze kleurrijke show gespeeld voor een bom volle zaal van het Zuiderbaken, het wijkgebouw waar alle camavalseven- ementen van de wijkvereneniging Zuid worden gehouden en dat in deze tijd is omgedoopt tot Blussershol In het kader van dit tweede lustrum werden twee medewerkers gehuldigd Allereerst werd de Burgemeester van Groot Abeele (Jacques Cats) hulde ge bracht voor de wijze waarop hy als 'buutredenaar' tien jaar achtereen zijn jaarlijks praatje hield en waarbij zowel problemen als vrolijke zaken uit de wyk en de gemeente aan de kaak werden ge steld Hij kreeg zijn eigen creatie in mi niatuur uitgereikt. Frans Bliek werd benoemd tot brandmeester der opper maneblussers De onderscheiding werd uitgereikt door de eerste prins in Mid delburg-Zuid, prins Manus, die evenals de andere prinsen die in de loop van deze tien jaar de scepter in Middelburg tijdens de carnavalsperiode zwaaiden, was uitgenodigd en de festiviteiten luis ter bijzette. Onder toeziend oog van prins Richard en zijn raad van elf werd het revueprogramma in vlot tempo af gewerkt Bij het kinderprogramma werd Romke Schrage evenals vorig jaar tot.kinderprinscamaval gekozen Trudy Geldof werd zijn hofdame en Richard Ooms werd tot hofjonker uitgeroepen B. EN W. ZIERIKZEE: VOORLOPIG STANDPUNT ZIERIKZEE - B en w van Zierikzee kunnen zich verenigen met de con clusies van hel rapport 'Onderzoek naar de structuur van de Provinciale Zeeuwse Energie Maatschappij'. Het rapport, dat tot de slotsom komt dat de nv-vorm van de PZEM gehandhaafd dient te worden, is het resultaat van een door een ambtelijke commissie uitgevoerde studie naar de mogelijke structuurvormen van het energiebe drijf. B en w vragen de gemeenteraad, in verband met de op maandagavond 30 januari om 20.00 uur te houden openbare raadsvergadering, deze me ning te onderschrijven en als voorlopig standpunt van Zierikzee aan de raad van bestuur mee te delen. Het college stelt de raad voor aan het Overkoepelend Orgaan Bejaardenwerk Schouwen-Duiveland en Sint-Phlllps- land een bijdrage te verlenen van 0,10 perinwoner, en dat over de jaren 1976 en 1977 Dit komt neer op een bedrag van totaal/ 1771.60 Vooreen subsidie 1978 zal aan de raad een apart voorstel wor den gedaan De raad gaat verder vaststellen voor hoeveel woonwagens het woonwagen centrum 'De Val' bestemd is In de rege ling 'Woonwagenschap Midden- en Noord-Zeeland' is dit aantal bepaald op tien In cie Komende raadsvergadering komt verder een voorstel aan de orde tot ver koop van bouwgrond aan de Sim Joostmeet aan de makelaars J Bij de Vaate en P Korstenbroek. voor her bouwen van 5 woningen en 8 garages De verkoopprijs is berekend op totaal 37 080,- B en w merken in een toelich ting aan de raad op. dat de te bouwen woningen uitsluitend zullen worden verkocht aan personen die economische binding hebben met Schouwen-Duive land Dezelfde makelaars willen woningen bouwen op twee percelen bouwgrond aan de Regenboogstraat/Wevershoek het college stelt de raad voor hiermee akkoord te gaan voor 14.280,- Het aannemingsbedrijf Van der Sluis en Van Dijk te Hardinxveld-Giessendam wil de panden St Domusstraat98en 104 en het tussen deze panden gelegen stuk- bouwgrond kopen Het bedrijf wil de panden restaureren en op het braaklig gend terrein twee nieuwe woningen bouwen. B en w stellen de raad voor met de verkoop van de in het Havenkwart ier gelegen panden en bouwgrond akkoord te gaan voor in totaal 70 925.- In Zierikzee zullen verder veertien premie-koopwoningen worden ge bouwd door de nv Bouwfonds Neder landse Gemeenten, dat wil zeggen als de raad goedkeuring geeft aan het voorstel van het college aan het Bouwfonds twee kavels in hei be stemmingsplan Poortambacht VI grond te verkopen voor in totaal f 200.993.52 ZIERIKZEE - In het 'Huis van Nassau' werd zaterdagmiddag een geslaagde ruil- en verkoopbeurs gehouden waar voor een driehonderdtal grasparkie ten, kanaries, 1 ropische vogeltjes, grote parkieten en kwartels waren bijeenge bracht door leden van de verenigingen 'Zang en Kleur' uit Zierikzee en 'De Schouwse Zanger' uit Burgh- Haamstede. Het was voor de eerste maal dat op Schouwen-Duiveland een ruil- en ver koopbeurs voor vogelliefhebbers werd gehouden: er was de hele middag een flinke regionale belangstelling Het aanbod was wel groter dan de vraag, maar de organisatoren van deze midd ag waren zeer te spreken over de levendige Twee gewonden bij eenzijdig ongeval nabij Kortgene KORTGENE- Twee personen zijn zon dagavond tegen haJf negen gewond ge raakt bij een ongeval op rijksweg 17 tussen Kortgene en het viaduct bij Kats. Van hen is de 19-jarige J. P. M. P. uit 's-Heer Arendskcrke, er het ernstig ste aan toe: hij is met een schedelbasis- fractuur opgenomen in het ziekenhuis te Middelburg. De andere gewonde. J. op *t H. uit 's- Heer Arendskerke. had rugklachten en is ter observatie in het Middelburgse ziekenhuis gehouden. De twee gewonden, alsmedé'twee an dere jongelui, N. uit 's-Heer Arends kerke en L. uit Wilhelminadörp. die on gedeerd bleven, zaten in een auto. die bestuurd werd door P. Dejongeluizaten te kletsen, met het gevolg, dat de be stuurder wat van de weg werd afgeleid en bijna in de berm belandde. Luid werd hij daar door de anderen op geatte ndeerd. waardoor hij zo'n ruk aan het stuur gaf, dat de auto over de kop sloeg. Even later naderde uit de richting Kort gene een auto, bestuurd door J. V uit Kortgene. Deze zag de op rijn kop lig gende auto midden op de weg te laat en botste, hoewel hij nog remde er tegen aan. De auto van V. liep hierbij enige schade op. De auto van P. werd totaal vernield. MC VB Koudekerke bijeen KOUDEKERKE- De afdeling Koude kerke van de NCVB hield de maande lijkse bijeenkomst Ds Olieman uit Dordrecht sprak deze avond over ver schillende stromingen en secten en be handelde speciaal de Jehova's Getui gen De volgende vergadering is 15 feb ruari. Mevrouw Tak-Polak uit Middel burg zal dan spreken over het Joodse Paasfeest Vergadering 'Tryfosa' ST ANNALAND- De jaarvergadering van de hervormde vrouwenvereniging 'Tryfosa' te St Annaland die woensdagavond wordt gehouden, be gint niet om 21 00 uur. zoals abusievelijk in de PZC van vrijdag werd vermeld, maar om 19 00 uur belangstelling „Omdat er onderling een leerzame gebeurtenis worden ge- ook heel wat contacten konden worden noemd, die volgend jaar zeker zal wor- gelegd en nuttige informatie werd uit- den herhaald", aldus deelde een van de gewisseld kan deze ruilbeurs voor veel initiatiefnemers na afloop mee Schouwse en Zierikzeese vogelvrienden Foto: een overzicht van de ruilbeurs. VOORSTEL: VERZOEK AAN MINISTER KOOPAVOND OP VRIJDAG REIMERSWAAL - B en swaal blijven van mening dat in de re gio behoefte bestaat aan de mogelijk heid tot het volgen van lager econo misch-en administratief onderwij. Het college stelt de raad dan ook voor op nieuw een verzoek te richten tot de mi nister van onderwijs en wetenschap pen een afdeling leao aan de openbare mavo-school te Kruiningen op het scholenplan voor 1980-1981-1982 te plaatsen. „Plaatsing op het scholen plan houdt nog niet in bekostiging van heeft de commissie midden- en kleinbedrijf dan ook geadviseerd bij gemeentelijke verordening geen ver lenging van de wettelijke sluitingstijd van Reimer- kappersbedrijven voor te stellen. B en w vragen de raad een aanvullend crediet van 25.797,beschikbaar te stellen voor het bouwrijp maken van het bestemmingsplan 'Waarde-Zuid' en van 27.626.- voor het bouwrijpmaken van het bestemmingsplan 'Boomdijk'. Me dewerking van de raad wordt ook ge vraagd voor beschikbaarstelling van een crediet van 32 500.- voor het bouwrijp maken van het terrein van de voormalige Julianaschool aan de Mor- 1 odestraat te Krabbendyke, en voor de rijkswege vun het begin af, aldus het «P een Can ana^.at a.anl f 1 I.) h/lil i Een crediet groot 162.000,-vraagt het college voor het aanleggen van een parkeerterrein bij de Hoofdstraat- Hansweertseweg-Marconistraat te Kruiningen. Voor de realisering van dit plan moetverdereengrondruil worden aangegaan met de gereformeerde ge meente te Kruiningen. college in een toelichting op het betref fende voorstel aan de gemeenteraad, die op dinsdagavond 31 januari om 19.30 uur in openbare vergadering bij eenkomen in het gemeentehuis. In de raadsvergadering komt een voor stel van b en w aan de orde tot vast stelling van een nieuwe koopavondver ordening. Het is namelijk nodig, dat, al vorens de nieuwe winkelsluitingswet in werking treedt de vrijstellingsrege lingen die de gemeenten op grond van de nieuwe wet wensen te treffen, vast gesteld zijn. In Reimerswaal zijn twee verordeningen van kracht die voorzien in een koopavond op vnjdag tot 21.00 uur: voor de kappersbedrijven is gere geld dat die op werkdagen -uitgezon derd op zaterdag- geopend rijn tot 19 00 uur. De gemeente is verplicht volgens de nieuwe wet één avond - donderdag of vrijdag - aan te wijzen als koopavond. Gelet op het advies van de commissie voor het midden- en kleinbedrijf en de wensen van de winkeliers zoals die be kend geworden zijn via een enquête van de Kamer van Koophandel stellen b en w de raad voor als koopavond de vrij- dagavond aan to wijzei, De onwera- f".00'b«c F 1 d„e brak" In de vacature van ds G. van Bruggen F. D. Groenleer werd voorzitter van schippersschool WE ME LD INGE - De heer F. D. Groenleer is gekozen tot voorzitter van de school voor schipperskinderen Prinses Beatrixschool in Wemeldinge. De heer Groenleer werd gekozen als opvolger van de heer A. Veerhoek, die wegens het bereiken van de leeftijd van 70 jaar aftrad. Ook de heerC.de Kraker trad om die reden af lil zijn plaats werd tijdens de algemene ledenvergadering in de gemeenschapsruimte van de verordening die hierin voorriet is in middels aan de Kamer van Koophandel voorgelegd. Voor de kappers geien op gruuu van uc ssrjSiZ n— pralit,eheerveerhoek van 18.30 uur. Uit een onder de kappers aanK«°°ra gehouden enquête is b en w inmiddels gebleken dat de wettelijk toegestane openingstijd voldoende is en daarom werd gekozen de heer P. Louwerse. Na het huishoudelijk gedeelte van de vergadering werd afscheid genomen van de vertrekkende bestuursleden Advertentie Parkeren op Europa Boulevard: gratis bus naar RAI 23/24/25/26/27/28jan. dagelijks van 9-17 uur toegang f7 50 AMSTERDAM ral Trein-Toegang-biljetten bij NS-stations tSlot van pagina 1) in het Goese politiebureau voldoende ruimte voor de vestiging van de epa, overigens buiten de verantwoordelijk heid van de politie om. „We moeten ernaar streven om ook het hulp centrum voor midden- en noord-Zee land onder te brengen bij de cpa. Dat hulpcentrum zit al in het politiebuteau en het zou een gelukkige combinatie zijn. Technisch is het geen probleem", aldus de heer Lindenbergh. Een van de nieuwe regels uit de wet am bulancevervoer is al op 1 januari 1978 van kracht geworden: iedere ambulan cehouder moet vanaf die datum een vergunning hebben van gs ..Er kunnen dus geen nieuwe auto's meer bijkomen en dat is maar goed ook. want er rijn er waarschijnlijk al teveel", betoogt wetr houder lindenbergh. Hij tekentaan dat er na de inwerkingtreding van de cen trale meldpost (vanaf 1 juli 1979 dust geen enkele ambulanceauto meer mag rijden zonder een opdracht van de cpa. De Goese wethouder ziet een centraal regelende post voor het ambulancever voer persoonlijkduidelijk zit ten:..Waarom wil je een cpa? Omdat, men stelt dat het momenteel niet altijd goed functioneert. Bij een cpa gaan we ervan uit dat er binnen 15 minuten, met een uitloop van 2 minuten, een zieken auto moet,zijn. Een cpa kan een snellere hulpverlening waarborgen en dat is erg belangrijk". De heer Lindenbergh geeft, grif toe dat de voorstanders van een cpa niet erg groot zijn m getaL ..Het is een opgelegde zaak. Men doet alleen mee. omdat het duidelijk moet volgens de wet", zegt wethouder Lindenbergh. Als voornaamste reden voor die afwerende houding, noemt de heer Lindenbergh de hoge kosten die met een cpa gemoeid rijn. De post. moet namelijk continue bezet zijn met aan het hoofd een direc teur-arts. Dat betekent dat er tenminste 7 personeelsleden in dienst van de cpa genomen moeten worden De heer Lin denbergh erkent het probleem van de hoge kosten. Hij vindt dan ook dat de cpa ruimer dienstbaar gemaakt moet worden dan alleen voor het regelen van het ambulancevervoer Als mogelijk heid brengt hij naar voren: uitbreiding van het takenpakket van de cpa, bij voorbeeld met een hulpcentrum en met het ziekenvervoer idat nu apart gere geld is via particulieren stichtingen en öergelljkei In de verdere toekomst acht de heer Lindenbergh het niet onmoge lijk dat een centrale meldpost samen met allerlei andere voorzieningen voor gezondheidszorg wordt ondergebracht in een brede districts gezondheids dienst idgdi. Er zal dan wel in de regio volop bereidheid tot samenwerking Ds. L. Korevaar deed intrede in Middelburg MIDDELBURG - Tijdens een druk bezochte kerkdienst in de Oostkerk te Middelburg deed ds L. Korevaar zon dagmiddag zijn intrede als hervormd predikant van de Middelburgse Oost kerkwijk. De nieuwe predikant, die in de plaats is gekomen van ds Ytsma. ge bruikte als tekst voor de prediking het laatste gedeelte van vers 15 uit Jozua 24:..Kiest dan heden wie gij dienen zult De dienst werd onder anderen bijge woond door een aantal predikanten en vertegenwoordigers van andere kerken In een dankwoord aan het eind NCVB WEMELDINGE VERGADERDE WEMELDINGE - De afdeling Wemel dinge van de NCVB hield haar maande lijkse bijeenkomst in het dorpshuis te Wemeldinge Gastspreker van deze avond was ds J J Hietkamp uit Goes, die het had over de geestelijke begelei ding van zieken De volgende bijeen komst werd vastgesteld op donderdag 23 februari NCVB Vrouwenpolder hield bijeenkomst VROUWENPOLDER - De afdeling Vrouwenpolder van de NCVB hield de maandelijkse bijeenkomst onder lei ding van de presidente, mevrouw Jo- ziasse-Louwers Ds G J van Pij keren uit Meliskerke hield een lezing over het- Ook had de nieuwe predikant lo vende woorden voords Roodenburg. die tfldens een vacatureperiode van ruim een jaar. veel werk heeft verzet als con sulent Ds Korevaar was zondagmorgen, even eens tijdens een goed bezette dienst in aanwezig moeten zijn, Het verleden heeft aangetoond dat. die bereidheid lang niet altijd aanwezig is. Kosten Burgemeester mr F. G. A. Huber van Goes, voorzitter van de afdeling Zee land van de vereniging van Neder landse gemeenten, brengt naar voren dat dc staatssecretaris van volks gezondheid zich op het standpunt heeft gesteld dat een hulporganisatie am bulancevervoer zichzelf moet bedrui pen. ..Dat wil zeggen: de verzekeringen be talen. ook in de kosten van een "cpa benadrukt de heer Huber ..De zieken fondsen hebben de redenering van de staatssecretaris niet in dank afgeno men. Er is nog een hele discussie over aan de gang. met tegenstrijdige opvat tingen. Daarbij speelt ook hei eisen pakketdat aan de bemanningen inrich ting van ambulances gesteld moet wor- HOOG EN LAAG WATER den". Mr Huber vertelt dat er onlangs eendoorbraak isgekomen: eenTilburgs ziekenfonds verklaarde rich bereid de Dinsdag 24 januari cpa te financieren, met als voorwaarde Vlissingen het verkrijgen van inspraak bij de toe- Terneuzen wijzingvanambulanceritten. „Daarben Zierikzee ik wel voor. Wie betaalt, heeft zeggen- Hansweert schap Dat is een gouden regel in Ne- Wemeldinge derland". zegt burgemeester Huber- Kreekrak dat De volgende vergadering Ls op 15 weikou, dat hem enSjn grajufa, dc MM Sraari Nofarte w van wouw» uit de bucgse oostkerkwijk leu deel is ge- Midd.11)urg ^reeSt dan over allerW vallen Ook had de nieuwe predikant lo- zaken op notarieel gebied NCVB B1GGEKERKE WAS BIJEEN B1GGEKERKE - De afdeling Big de Oostkerk. bevestigd doords L J. van gekerke van de NCVB hield een verga- dep Brom ui" Blokzijl Ds Van den dering onder leiding van de presidente Brom. een studiegenoot van de nieuwe mevrouw N H Kodde-Melis predikant, hield de prediking naar aan- De rayoncontact vrouw mevrouw leiding van Jesaja 12 en Filippenzen 3- Kolff-Hoogendoorn vertelde over het 17 tot 41 Tussen de beide diensten was werk van de NCVB in Zeeland Na de er voor genodigden een broodmaaltijd pauze vertoonde mevrouw Huibregtse te gebruiken een film - NAP NAP uur cm uur cm uur cm uur cm 2.00 191 14.19 200 8.36 195 20 46 178 2 29 207 14.53 215 9.12 209 21 21 192 3 29 142 15.49 153 9.18 167 21.20 148 3 09 218 15.34 226 943 220 21.53 205 350 172 16.06 183 932 189 2147 168 3.36 235 15.52 243 9.49 225 22.10 186

Provinciale Zeeuwse Courant | 1978 | | pagina 5