Meerderheid winkeliers vóór openhouden winkels op zondag Studiedag ZLM Xho] bouwplanvernieuwing Raad opbouwwerk Goes besprak rapportleren en laten leren9 autobedrijf w. j. sonke BOUWGROND WOENSDAG 11 JANUARI 1978 WISSEL BEVELANDEN WISSEL SCHOUWEW ROVINCIALE ZEEUWSE COURANT RESULT AA T KNO V-ENQUETE IN ZEEUWSCH- VLAANDEREN NIEUWE WET WINKELSLUITING: WINKELS OP ZONDAG DICHT OOSTBURG - In (le gemeenten Philip pine, Hulst, Aardenburg en Nieuw- Namen wil de overgrote meerderheid van de middenstanders hun winkels openhouden op zondag. Ook in Oosl- burg en Sas van Gent is men voor openstelling op zondag maar daar zijn er in verhouding meer tegenstanders, Dit is gebleken uil de enquête die het Koninklijk Nederlands Ondernemers- verbond heeft samengesteld over de stand van zaken en de wensen ten aan zien van de winkelsluiting in Zeeuwsch-Vlaandereen. e enquête is gehouden nadat de tweede kamer op 23 juni 1976 een nieuwe winkelsluitings wet aannam die ondermeer bepaalt dat winkels op zon dag n iet open mogen zijn en dat de colleges van b. en w. slechts de keus hebben uit de donderdag of vrijdag voor eventuele koopavonden. Verwacht wordt dat deze wet in de loop van 1978 in werking zal treden. De nieuwe wet heeft vooral in Zeeuwsch-Vlaanderen problemen met zich mee gebracht omdat in veel ge meenten de winkels op zondag zijn geopend. Het KNOV heeft de enquête ingesteld op verzoek van het district Zeeuwsch-Vlaanderen Dat is een uit zondering omdat het KNOV altijd op het standpunt heeft gestaan dat de vraag of men open of dicht wil zijn een zaak van de individuele ondernemer is Het KNOV heeft de resultaten van de enquête dan ook zonder enig com mentaar doorgegeven. Het KNOV vindt dat de ondernemers zelf een standpunt moeten bepalen, een belangrijke taak voor de plaatselijke verenigingen De horeca is niet bij de enquête bet rokken Ondoorzichtig Het onderzoek heeft uitgewezen dat er op het gebied van de winkelsluitingen momenteel een verbrokkelde situatie bestaat. Als voorbeeld noemen de sa menstellers van het rapport de plaats Nieuw-Namen Van de dertien win keliers die hebben geantwoord op de vragen (er weden twintig formulieren verzonden) hebben er slechts zes gelijke openingstijden: van 9 tot 12 en van 13-19 uur De overigen hanteren allemaal an dere tijden Ook in de andere plaatsen bestaat een dergelijke toestand In Oostburg blijkt het aantal antwoorden op de vraag wat de gewenste sluitingstijden zijn een nog grotere verwarring te hebben opgele verd. Er bleken 24 verschillende openings- en sluitingstijden. Van de 69 deelnemers bleken er slechts 36 de voorkeur te geven aan een ononderbro ken openingstijd van 9 toi 18 uur In deze gemeente willen vier onderne mers een halvedagsluiring en lieten er Zangavond WOLPHAARTSDIJK - De zangvereni ging 'De Lofstem' uit Wolphaartsdijk houdt zaterdag een zangavond in het kerkgebouw van de gereformeerde ge meente aan de Villa Novastraat. De avond begint om 19.30 uur. Medewerking wordt verleend door de zangvereniging A-capella uit Yerseke. Biljart OUD-VOSSEMEER - In de competitie van de Oud-Vosssemeerse biljartver eniging de 'Poedelaars' speelde J. Ko ning met 22 beurten de kortste partij, maakte H. Buitenhuis met 19 caram boles de hoogste serie en scoorde met 4,35 tevens het beste gemiddelde. De uitslagen waren als volgt: P Tim mermans - H Buitenhuis 0-2. J. van Gorsel - J Komngs 0-2. L. Klippel - J. Heyboer 2-0. W. Bevelander - M. Sterk 2-0. J. Smit - M Pipping 0-2. IN DE COMPETITIE VAN DE Oud-Vos- semeerse biljartvereniging 'Nooit ge dacht' speelde Jan van Meer met 24 beurten de kortste partij, met, 12 caram boles. de hoogste serie en met 2.25 hel beste gemiddelde De uitslagen waren als volgt: J. van Meer - A Goedegebuure 2-0. W. Spaparow-Josde Klerck2-0, Jan de Klerck - A. van der Zande 0-2. M. Goedegebuure - C .Vroegop 2-0, A. Goedegebuure - W. Saparow 0-2, Jan de Klerck - C Vroegop 0-2. Bij het B-team speelde D. Hendrikse de kortste partij met 27 beurten en kwam P. Steyns met 1.44 tot het beste gemid delde. De uitslagen waren als volgt: J. van Meer-T. Schoep 2-0. P. van Treven - S Hommel 2-0. D. Hendrikse - P. Steyns 0-2. F. Zweegers - S. Hommel 0-2. Na tien wedstrijden heeft bij hte A-team Jos de Klerck de leiding met 13 punten en een gemiddelde van 2 79, 2 W Heyboer 12 punten en 3.98. 3 M. van Hees 12 punten en 2 08.4 Jan de Klerck 12 punten en 1.65. 5 C. Vroegop 11 pun ten en 1.75.6 M. Goedegebuure 9 punten en 1.29. 7 K. Geuzen 8 punten en 1.64. 8 A van der Zande 8 punten en 1.30. 9 W. Saparow 6 punten en 1.62.10 A Goede gebuure 6 punten en 1.26. 11 Jan van Meer 5 punten en 1.78. Bij de Oud-Vos- semeerse biljartvereniging 'De Treffers speelde men de tweede bekerronde, waann Bart. den Hollander met 21 beur ten de kortste partij maak te. De hoogste serie was voor Joep de Reus met 11 ca ramboles en het beste gemiddelde voor dezelfde speler met 3 25. De uitslagen waren: F. Hommel M.zn - P Vis 0-2. B. den Hollander - P de Leeuw 2-0. C. Bur gers - Jac. Etienne 2-0. J. de Reus - H. Hommel 2-0. Voorde competitie speelde men eveneens en hier scoorde Joep de Reus de hoogste serie met 11 caram boles terwijl de kortste partij en het be ste gemiddelde voor Kees Burgers wa ren met 19 beurten en 2.14. De uitslagen waren als volgt F. Hommel - J. de Reus 2-0. G. Havermans - C. Burgers 0-2. B den Hollander - J de Reus 0-2. F. Hom mel M. zn. - P. de Leeuw 2-0. G. Haver mans - LL. van Wezel 0-2. P. Vis - J. de Reus 2-0. C. Burgers - B. den Hollander 2-0, G Havennans - J. de Reus 0-2, H, Hommel - S. Etienne 2-0. Na 12 wed strijden leidt P. Vis in de rangschikking voor H. Hommel. 68 weten voor een koopavond te zijn. bij voorkeur op woensdagavond In Oost- burg is dat momenteel ook zo Vóór een opening op zondag waren 55 winkeliers Zij gaven t e kennen het liefst op zondag open te zijn van 14 lol 18 uur - Veel ondernemers lieten weten dat zij hun bedrijven op zaterdag tot 18 uur open willen houden Volgens de nieuwe wet kan dat slechts lol 17 uur In Oostburg hebben alle 69 benaderde ondernemers hun formulieren ingele verd. De wens om zondag open te mogen blijven is kennelijk ook ingegeven door het feit dat zij schatten dat op zondag 15 procent van de weekomzet wordt be haald. In Sas van Gent werden van 55 ver zonden enquêteformulieren er veertig Vrachtwagen beschadigt stoep in Zierikzee ZIERIKZEE-Maandagmorgen heeft een zware vrachtwagen van het expedi tie bedrijf T. uit Wamel ui Zierikzee ern stige schade toegebracht aan een ouderwetse stoep De schade aan de stoep, die particulier eigendom is, ont stond toen de chauffeur de bocht in de nieuwe Boogertstraat te ruim nam De politie maakte proces-verbaal op. Zilveren jubileum commandant brandweer RENESSE - De commandant van de vrijwillige brandweer in de gemeente Westerschouwen, de heer J van Sluyters, is 25 jaar brandweerman. Dit jubileum zal zaterdagavond worden ge vierd tijdens de jaarlijkse feestavond van de brandweervereniging Paraat in bistro Le Rabot in Renesse. De heer Van Sluyters begon zijn brand weerloopbaan in de voormalige ge meente Noordwelle. De huldiging van de brandweercommandant begint om 19.00 uur. Tevens zal afscheid worden genomen van de heer J. Tuinman, die wegens het bereiken van de 55-jarige leeftijd per 1 februari zijn brandweer- functie neerlegt. Voorlichting over Israël GOES - De Zeeuwse werkgroep 'steun aan Israël' houdt op vrijdag 20 januari een voorlichtingsavond in de Ooster- kerk aan de Bergweg te Goes, aanvang 20.00 uur. Er wordt informatie gegeven over ver plegen in Israël en werken in een kib boets. Zuster De Gier. zal vertellen over het werk in het Hadassah (Estheri- ziekenhuis in Jerusalem. Er is ook een lectuurtafel aanwezig, met algemene informatie over land en volk van Israël. BURGERLIJKE STAND REIMERSWAAL Geboren: Jacobus I. K. zv. J. M. Kaan en M. Jobse; Thomas A., zv. A. Aarnoudse en A. M. Kosten Selia M., dv. G. J. Maas en J. J. Oostdijk: Susanne, dv. R. J. Masclé en W J. W. van der Aa: Christina F., dv. E. F. A Kats en A. C. Gijzel: Ja- coba C.. dv. J. J. Prins en C. G. van C. G. van Belzen; Monique, dv. M van Leeuwaarden en M. E. Ch. L. Walbeek: Pieter W C.. zv. C. J. Berman en G Beeke; Johanna dv. J. Boone en G. van Houte; Timmy, zv. J. L Reijnhout en M. C. van Stee: Johannes N., zv. W. D. Berk en J. M. Eckhardt. Ondertrouwd: J. Brouwer, 34 jr en J. W. van Stee, 22 jr.: J. L van Stee. 25 jr. en A. H. Hager. 21 jr.: F. Kriekaard. 19 jr en E. J van Koeveringen. 20 jr.: W. J F. Hoogstrate. 22jr. en M J. van Stee. 18jr. Getrouwd: P. Jansen. 21 jr. en A. Mar kus. 18 jr.: L. M. Bax, 25 jr en C. A. W. Joossen, 17 jr.. E. Besseling. 27 jr. en M. Schouwenaar, 27 jr.; J de Feijter, 24 jr. en M. J. Neels. 21 jr.. H. J. Lobbezoo, 23 jr. en M. Butijn. 19 jr P van Weele. 20 jr. en E. S. M. Saarloos. 20jr D. Sonke. 23 jr. en A. C. M. Scheele. 20 jr.. L. F. van Steenbergen. 28 jr. en E A F Huurdema.22 jr. D. G van den Berge. 22 jr. en A. J. van Gilst. 19jr.. J Brouwer. 34 jr. en J. W van Stee. 22 jr. Overleden. M. Marcusse. 87 jr.: wv C. de Looff. L. M. Buitendijk, 103 jr.. wv. A. Boone; P. van Goudswaard. 83 jr.. wv. C. de Looff'; L. M. Buitendijk 103 jr.; wv. A. Boone: P Goudswaard, 83 jr.; wv. M. J. de Bakker: D Wagenaar. 55 jr.. ev. M A Westrate. J. Nagelkerke. 94 jr.. wv. N. Blok. BRUINISSK Geboren Johanna M d v J. van Pope- ring en C. C. C M van den Berg: Jos z v L. J. Kempe en W. A L. van Aken Getrouwd: C. van de Tonnekreek 22 jr en K. Buijs 19 jr. Overleden: J Wolthuis 70 jr: J. van Po- pering 72 jr e v M. Romeijn. BROUWERSHAVEN Geboren RobertL. L zv L. Lodiersen P H van Bremen: Jacob L z v W J. de Wee en M. W. StoeL Getrouwd: S. Hart en M. J. de Nooijer. W. J J. de Groote en J. J. Vermue; G. W Ultee en T Bokelaar. GEMEENTE DUIVELAND: Geboren: Fernando, zv A J. Bom en A. D. van Hooijdonk. Dingena A., dv. J. P. de Jonge en J. M. Verhoek; Michael, z v. P. J. van Nennn en H van Leeuwen: Jannetje N.. dv. J. Dooge en W. ten Brmke. Nikolaas P. C.. zv N. C Kort en L Kristelijn: Elizabeth J dv. C Steen- poorteen H. J de Bruine: Cornelia dv. J. L. van den Hameren M. M. van de Kas- teele; Marïnus J..zv.v. J.Hoogeslegeren M. W den Herder: Johannes zv. M Matthijsse en T. van der Have Getrouwd" J J. van 't Hof. 20 jr. en J Post. 19 jr. J A van Bemaen. 27 jr en J. C. Hendrikse 20 jr R v» de Kamp. 74 jr. en M C. Krakeel 59 jr Overleden: S. van Klinken. 68 jr ev A J. Westerhoud: K. K. Eerlanri. 81 jr.. ev J.H. Dróge: D. van de Vaate. 78 jr.. ev E. den Bleijker J. J. de Braai 64 jr.. ev. W. van der Wielen: L. van der Stel. 74 jr.. ev A. M. Boogerd. teruggestuurd Niemand sprak zich uit tegen een koopavond en maar twee be drijven voelden iets voor een hal vedagsluiring Hel merendeel van de bedrijven is op zondag open Men be haal! dan een omzet die neerkomt op twintig procent van het weeklotaal Ne genentwintig ondernemers willen de winkel op zondag openhouden elf zijn daar op tegen Van de 108 enquêteformulieren die in Hulst werden rondgestuurd, kwamen er 92 terug Op de vraag over de koop avond antwoordden 71 winkeliers te genstander daarom te zijn, zijn er voor In Hulst bleken 86 bedrijven voor ope ning op zondag en slechls zes legen Volgens de ondernemers in Hulst zou op zondag liefst 24 procent van de week- omzel worden behaald In het rapport wordt dit cijfer zeer opvallend genoemd Zeventig tot tachtig procent van de zondagomzet wordt in Hulst toege schreven aan winkelende Belgen In Sint Jansteen werden vijftien for mulieren rondgedeeld en kwamen er twaalfingevuld lerug Vijf ondernemers willen op zondag open blijven acht wil len een koopavond en zes een hal vedagsluiring De zondagomzet wordt in Sint Jansteen geschat op vijf procent van de weekomzet In Nieuw-Namen werden twintig for mulieren uitgezet en dertien ingevuld Twaalf ondernemers willen graag op zondag open zijn (er wordt een omzet cijfer van twaalf tot vijftien procent opgegeven). Acht zakenmensen zijn vóór een koopavond en zeven willen een halvedagsluiting Van de 25 uitgedeelde enquêteformulie ren in Aarden burg kwamen er negen tien ingevuld teiug Ook hier zijn de meeste bedrijven op zondag open en wordt een omzet van 26 procent van het weeklotaal gehaald Geen van de on dernemers wil een halvedagsluiring. POEDELAARS SPELEN BILJARTFINALE OUD-VOSSEMEER - De Oud-Vos- semeerse biljartvereniging 'De Poede laars' houdt donderdagavond in de zaal van de heer H. Buitenhuis een leden vergadering. Naast de behandeling van de vereni gingszaken wordt ook defïnale gespeeld om de clubbeker tussen Wim Bevelan deren Jan van Gorsel. De aanvangis om *ht uur Auto's botsen op Grevelingendam ZIERIKZEE-Op de Grevelingendam botsten dinsdagmorgen twee auto's op elkaar. De heer J M.S. uit Krimpen aan de IJssel reed over de parallelweg rich ting Rotterdam. Toen hij links af sloeg om de grote weg le bereiken, reed hij op de auto van de heer M.W W.. die hem op de parallelweg tegemoet kwam. De schade was groot. De politie maakte proces-verbaal op. achttien willen een koopavond en zes tien een opening op zondag In Axel werden van de vijftig formulie ren er vierenveertig terugontvangen Alle zaken doen er mee aan de koop avond waar een omzet van acht tol ne gen procent van de weekomzet wordt behaald Op zondag is in Axel geen en kele winkel geopend In Philippine t enslot te reageerde van de 26 ondernemers 22 De koopavond is er niet zo in trek" ..één ondernemer reageerde op die vraag. Wat betreft de zondagopening alle middenstanders zijn open en willen dat zo houden Op zondag wordt 29 procent van de om zet behaald Aanbesteding van werken 'De Brede Watering' in Goes GOES- Het bestuur van het waterschap 'De Brede Watering van Zuid-Beve- land' heeft in de 'Prins van Oranje' te (lues het verhogen en verzwaren van de zeedijk lussen dp 43-50 meter van de Reigerbergschcpolder en ongeveer dp 44 meter van de Zimmermanpolderaan de Westcrschelde in de gemeente Reiinerswaal. met bijbehorende wer ken in het openbaar aanbesteed. Vi RAPPORT INTENSITEIT LANDGEBRUIK BEHANDELD rtiei chrt n hie AUTODIEFSTAL IN KAPELLE KAPELLE- In de nacht van maandag op dinsdag is bij de firma Eversdijk in Kapelle een personenauto gestolen. De auto, een Mercedes, stond in de, openstaande, garage naast het woon huis van de heer Eversdijk. Het lin kerportier van de auto stond open. De diefstal moet tussen elf uur's avonds en acht uur 's morgens gepleegd zijn. De politie stelt een nader onderzoek in. maar ziet geen verband met de zwen- delzaak in Mercedessen in Zeeland. BILJARTEN OUD-VOSSEMEER - In de competitie van de Oud-Vossemeerse biljartver eniging 'Krijt op Tijd' maakte R. Voormeulen de kortste partij mei 20 beurten, haalde Kees Wessels de hoogste serie met 19 caramboles en maakte met 3.58 tevens het beste ge middelde. De uitslagen waren- G. Minheere-B Douw 0-2: D Aarnoudse - F Hommel J.zn. 2-0: J. Potappel - K Wessels 0-2: J Rijstenbil - W de Leeuw 0-2: Henk van Daalen-T Schot 2-0" A Havermans-H Zeeman 2-0: A Hommel-D Polderman 0-2: Ant- van Daalen - L Vroegop 2-0' R Voormeulen - F Hommel Abrzn 2-0- J Kruf-D VadersO-2'Han van Daalen-R Mosch 2-0' T van der Logr - R Gouds waard 0-2: S Schetters-A Goudswaard 2-0. Classis Goes komt 26 januari bijeen GOES- De Classis Goes van de her vormde kerk houdt donderdag 26 ja nuari de Classicale Vergadering in 'De Hoogte' te Goes Na de opening door ds H. A. van Loon worden de praeses en de assessor gekozen. In deze fune ties zijn herkiesbaar respectievelijk ds Ph. M. Becht en da A. M Attema. Voorts zal onder meer de afgevaardigde t,er synode verslag uitbrengen en zullen er mede delingen worden gedaan over het ge sprek van de BMC met de leden van de commissie tot beheer van 'Het steunfonds van de Classis Goes der Ne derlands Hervormde Kerk'. De vergade ring begint om 19.00 uur. De hoogste inschrijvers waren A. Jager BV uit Midwoldc met 13.888.000,- en Aannemingsmaulschappij Hakkers- Schermers BV uil Werkendam met 11.643.000,-. Als laagslen schreven het aannemingsbedrijf Van Oord-Utrecht BV uit Odijk met 10.737.000,en het Baggerbedrijf Bos en Kalis BV uit Pa- pendrecht met 10.296.000.- in. Van het aannemers- en handelsbedrijf Van Oord-Werkendam BV uit Werkendam kwamen drie alternatieve aanbiedin gen binnen, le weten het eerste voor 10.546.000,-, liet tweede voor 10.696.000.- en het derde voor 10.296.000.-. De gunning is aangehou den. Optreden Pete Sayers in 'De Vrijbuiter' GOES - De entertainer, zanger, liedjes schrijver en mulli-instrumentalist Pete Sayers treedt vrijdagavond op in bar de Vrijbuiter in Goes. Sayers is een blue-grasse en folk musi cus. die na reizen door Europa naar de Verenigde Staten toog. daar naam maakte en optrad met artiesten als Chet Atkins, Buffv St -Marie. Jonhnny Cash, Kris Kristoffersen en Mike Seeger In het begin van de zeventigerjaren keerde hij terug naar Europa. Sayers heeft op getreden op belangrijke country- en folkconcerten en hij heeft een serie tele visieprogramma's over count ry-muziek gepresenteerd Tijdens zijn optredens begeleidt Pete Sayers zichzelf op gitaar, banjo, autoharp. dobro en ukelels Het optreden m de Vrijbuiters begint om half negen Expositie van Joos van der Plas Bergen op Zoom BERGEN OP ZOOM- Joos van der Plas exposeert van 14 januari tol 30 januari zijn werk in de molstraat 10A in Bergen op Zoom Het werk bestaat uit olieverven, aqua rellen. gouaches, paslels en tekeningen De stichting'ETC expositie' organiseert de tentoonstelling die 14 ja- nuari.oml6 00 uur. door ProfKo Sar- neel wordt ingeleid De openingstijden zijn dagelijks van 13 30-17 00 uur. zater dag en zondag 13 30-18 00 uur Ook vrijdag van 13 30 tot 18 00 uur en van 19.00 tot 2100 uur is de expositie geopend VOSSENBAL IN HULST HULST - Onder zeer grote belangstel ling heeft de stichting 'Algemeen Hul ster Carnaval De Vossen* zaterdag avond in 'Den Dullaerl' haar vossenba! gevierd. KRINGVOORZITTER: SCHAALVERGROTING OOK IN LANDBOUW SINT-MAARTENSDIJK - De Vereni ging voor Bedrijfsvoorlichting en de ZLM-kring Tholen en Sint-Philipsland hebben dinsdag in Haestinge te Sint- Maartensdijk een studiedag gehouden over bouwwplanvernieuwing. Voorzit ter. M. C. J. Kosten wees erop, dat de aanpassing aan de stijgende kosten voorheen gestalte kreeg in een enorme stijging van de arbeidsproduktiviteit door mechanisatie en chemische plan tenziekten- en onkruidbestrijding. Ook zijn de bedrijven qua oppervlakte gro ter geworden. „Bedrijfstechnisch heb ben wij ons dus zeer zeker aangepast,- maar ons bouwplan is sinds 1939 wat intensiteit betreft nauwelijks gewij zigd. De veranderingen zitten vooral in de kleinere gewassen", aldus de heer Kosten. Hij bracht verder naar voren dat 'Brus sel' ieder jaar weer de gestegen ar beidsproduktiviteit opslokt. „We vra gen ons dan toch wel eens af, hoe lang landbouwcommissaris Gundelach ons nog kan blijven activeren om steeds maar meer te geven en minder te ont vangen. Gelukkig beschikken we over een goed ontwikkeld agrarisch voor lichtingsapparaat en vakbekwame on dernemers, waardoor wij binnen de EEG onze plaats als boer en tuinder veilig kunnen stellen. Mits. de voor waarden waaronder wij moeten werken niet door allerlei politieke maatregelen worden ondergraven", zo besloot ZLM- voorzatter Kosten. Een werkgToep onder leiding van land bouwer M. Ph. van der Weele had voor deze studiedag een lijvig rapport ge maakt over de intensiteit van het grondgebruik. Het ging daarbij met name om een bedrijfseconomische stu die van 12 en 36 ha bedrijven, zowel met eigen mechanisatie als loonwerk. Grenzen Ing. O. Hoekstra en ir. C. A. A. A. Maenhout van het PAGV uit Lelystad belichtten de grenzen van de bouwpla nintensivering'. Het frequenter verbou wen van aardappelen en suikerbieten kan de gezondheid van de grond en de opbrengst beïnvloeden. Grondontsmetr ting is daarvoor een oplossing, maar al leen bij zware besmetting wegen de kos ten op tegen de baten. Bedrijfsvoorlichter L. N. Bax, die het rapport van de weerkgroep toelichtte, benadrukte dat de teler in het algemeen op de prijs weinig invloed kan uitoefe nen, maar wel op de kg-opbrengst. Daarom blijft voor de individuele teler het verkrijgen van zo hoog mogelijke kg-opbrengsten per ha van het hoogste RAAD DOET IN LATER STADIUM UITSPRAAK „EDUCATIEF VIERJARENPLAN OP 1 NOVEMBER NIET KLAAR" 's-HEER-ARENDSKERKE - De raad voorliet opbouwwerk van de gemeente Goes heeft dinsdagavond het rapport 'Leren en laten leren' van de project groep vormings- en ontwikkelings werk voor volwassenen van de Goese culturele raad besproken. Die bespreking van het rapport, dat zoals bekend een inventarisatie geeft van het aanbod en het gebruik A'an mo gelijkheden voor vorming, ontwikke ling en scholing voor volwassenen in Goes, was nog maar globaal. In een la ter stadium, wanneer de projectgroep met een aantal concept-aanbevelingen komt, zal de raad voor het op bouwwerk een duidelijke uitspraak doen. De samensteller van het rapport, ir D. Eveleens gaf een toelichting op zijn werkstuk Hij zei voor zichzelf tot de slotsom te zijn gekomen dat op het ter rein van het vormings- en ontwik kelingswerk en onderwijs voor vol wassenen in Goes veel geboden wordt, maar dat voor erg veel onderdelen van dat aanbod toch wel een bepaalde voor opleiding vereist wordt. ..Volgens mij zit hier de sleutel om iets met het rapport te doen." aldus de heer Eveleens. Wethouder J. H. Roose merkte naar aanleiding van de toelichting van de heer Eveleens op dat hij zijn twijfels heeft over de mogelijkheid om op l no vember dit jaar een educatief vierjaren plan klaar te hebben voor het vormings- JAARVER(;\I)ERI\<; VOGELVRIENDEN' OL'D-VOSSEMEER - Vrijdag wordt in het clublokaal van de heer Saparow de jaarvergadering gehouden van de Oud-Vossemeerse vogelkwekersvere- niging 'De Vogelvrienden'. De agenda omval naast de jaarversla gen van secretaris I Potappel en pen ningmeester Vroepop ook een be stuursverkiezing De aanvang is om achi uur Een aantal leden zal deelnemen aan de Nederlandse kampioenschappen die in 'Het Turfschip' ie Breda worden gehou den Men zal hier 17 vogels inzetten van de kwekers I Potappel (6). J Neele 181 en I Berkev (3) In totaal zullen 6009 vogels aanwezig zijn en ontwikkelingswerk in Goes. Dit door de gemeenteraad vast te stellen plan moet - dat is een eis van het ministerie van erm - in samenspraak met de be langhebbenden opgesteld zijn. ..Als ik dan denk aan de door andere Bevelandse gemeenten gewenste regio nalisatie op dit terrein, dan vraag ik me af of die datum haalbaar is." aldus de heer Roose. Hij stelde verder dat het erop lijkt da t de culturele raad het vormings- en ontwik kelingswerk in Goes als enige gaat be heersen Dat bestreed de heer Eveleens. „De culturele raad heeft, de hele zaak aangezwengeld. Het is naar mijn oor deel echt niet zo dat de cultruele raad het vormings- en ontwikkelingswerk in eigen hand zou willen houden. Dat blijkt uit de geluiden die in de cultruele raad Gespreksgroep voor ouderen in Goes GOES - Donderdag beginnen in Goes de gespreksgroepen voor ouderen 'iedere tijd is leeftijd'. Dat gebeurt tij dens een bijeenkomst in de voormalige pastorie aan liet kerkplein te Goes, aan vang 14.30 uur. Deze bijeenkomst wordt belegd door het bureau vormingswerk van de culturele raad Goes en de protes tantse interkerkelijke stichting voor maatschappelijke dienstverlening in Zuid- en Noord-Beveland. Middenstand van St. Annaland vergadert SINT-ANNALAND - Vandaag woensdag houdt de middenstandsver eniging 'Aktiva' uit Sint-Annaland haar jaarlijkse ledenvergadering. Deze be gint vanavond om 19.45 uur in de zaal van hotel 'De Gouden Leeuw'. Ol DKimOM) OUD-VOSSEMEER - De Oud-Vos semeerse school voor openbaar lager onderwijs 'Die Heenetrechtschool' houd! vrijdagavond in de gemeen schapsruimte van het scholencomplex in de Burgemeester Versluysstraat de jaarlijkse ouderavond Hierbij zullen mededelingen worden gedaan over allerhande schoolzaken. dia 's worden vertoond over de afgelopen schoolreis en de heer H Nieuwenhuis. fysiotherapeut uit Tholen zal een lezing houden over rugklachten bij school kinderen De aanvang is om half acht zijn opgegaan om te komen tot een sa mengaan van cultruele raad en raad voor het opbouwwerk." Accommodatie De raad voor het opbouwwerk zal een lijstmaken van de noodzakelijk geacthe accommodaties in Goes. Naar zo'n ver langlijstje vroeg wethouder Roose. „Wat ziet de raad voor het opbouwwerk nu als een basis-uilrusting voor de ge meente. We willen graag planmatig te werk gaan. Ik voel er niets voor een be- ieia te voeren vanuit de gedachte, „wie het eerst komt het eerst maalt." De heer J. P. G. van Ooijen vond dat het opstellen van zo'n accommodatieplan niet tot gevolg mag hebben, dat drin gende gevallen lang blijven liggen. Aan het begin van de vergadering die deze keer werd gehouden in gebouw 'Samenspel' in 's-Heer-Arendskerke, kwamen de huisvestingsproblemen van de peuterspeelzaal Goes-Centrum aan de orde. De heer D. de Baar leverde kri tiek op de manier waarop de samen stelling van het bestuur van de stichting Jeugd en jongeren Goes <SJJG) tot stand is gekomen belang. Het effect is dermate gray, het voor het arbeidsinkomen var stens even groot belang is als de ia siteit van het bouwplan, aldus de! Bax. 's Middags werd in zeven dis< pen nader op de problematiek ingfj waarbij een forum de diverse beantwoordde. te li) dit lelt Schietingen OUDELANDE - Bij de heer J. F. de Rijke te Oudelande, gaf de handboog vereniging 'Juliana' een schieting op de' liggende wippen. Hieraan werd door 51 schuters van 15 verenigingen deel ge nomen. Uitslag van de eerste wip, hoofdvogel C. v.d. Dries van Eensge: andheid uit 's Heerenhoek, eerste zij vogel P. Daalman van A. D. L. M. uit Kwadendamme, tweede zij vogel A. A. Martens van Vios uit s' Heerenhoek, eerste bovenkal Math. Koole van Con cordia uit s' Heerenhoek, tweede bo venka! F. J. Ossewaarde van Doel naar Hoger uit Wollphaartsdijk, Eerste on- derkal G. M. Geense van Eensgezind heid uit s' Heerenhoek. tweede onder- dkal C. Baas van Juliana uit Oudelande. eerste klep J. de Koeyer van Diana uit Yerseke. tweede klep J. Hense van Edele-Handboog uit Oudelande. derde klep R. de Meester van St. Andries uit Wemeldinge. meeste kleine vogels Math. Koole van Concordia uit s' Heer enhoek, acht vogels. Uitslag van de tweede wip, eerste hoofdvogel J. C. de Koeyer van Diana uit Yerseke, tweede hoofdvogel C. Baas van Juliana uit Oudelande, eerste zijvogel F. J Os sewaarde van Doel naar Hoger uit Wolphaarsdijk, tweede zijvogel P Daalman van ADLM uit Kwaden damme. derde zijvogel 'A. Hense van Edele-Handboog uit Oudelande, vierde zijvogel J. Goetheer wan Juliana uit Oudelande, eerste kal H. de Fouw van Jacoba van Beieren uit Goes, Tweede kalC. v. d. Dries van Eensgezindheid uit s' Heerenhoek. derde kal Math. Koole van Concordia uits' Heerenhoek. vierde kal N. Schouwenaar van Juliana uit Oudelande De vliegende vogelprijzen waren voor P. Daalman van ADLM uit Kwadendamme en A. A. Geense van Zorgvliet uit Ellwoutsdjjk. Meeste kleine vogels P. Daalman zes vogels. Voorzitter Martens herdacht bij schieting te Ovezande OVEZANDE - In zaal Rentmeest Ovezande gaf de handboogveret 'Spes-Nostra' een schietïng gende wippen. In verband methft seling overlijden van voorzittei Martens was het voltallige 1» aanwezig, en vice-voorzitter M. lemekinders sprak een kort he kings woordt uit, gevolgd door nuut stilte. Een groot aantal schutters was li aanwezig, 75 schutters van 17 gingen. Uitslag van de eerste hoofdvogel Leo de Jonge van ADD Kwadendamme, de beide zijvogö den niet afgesdhoten en bij loüi; gewezen, eerste bovenkal H. Koer: Spes-Nostra uit Ovezande. twee: pf venkal J. F. de Rijke van Edele boog uit Oudelande, eerste onder! v. d. Dries van Concordia uit s' Hu hoek, de tweede onderkal werdve eerste klep F.. Koens van Spes-Ki uitOvezande. tweede klep H. Hen; Edele, handboog uit Oudelande klep P. Oostdijk van Willem-Te Ovezande. meeste kleine voge Koens van Spes-Nostra. de vlies vi vogelprijzen waren voor J. Korsta: mevrouw Koens, beiden van Sp; stra uit Ovezande. Uitslag vï tweede wip, eerste hoofdvogel F. van Spes-Nostra, tweede hoofdvo; Zagers van Edele. Handboog uitd lande, eerste zij vogel A. Lindenben Doel naar Hoger uit Wolphaan tweede zijvogel Jac. Doene van U uit Kwadendamme. derde zijvog Koens van Spes-Nostra. vierde H. Koens van Spes-Nostra. eerai mevrouw Hense van Edele, hand uit Oudelande, tweede kal C. Guchle van Spes-Nostra uit Oven derde kal J. A. Rijk van A. D. LK Kwadendamme, vierde kal Jac veer van Edele, handboog uit lande, meeste kleine vogels J Z; van Edele-handboog uit Oude! acht vogels. Op hoorzitting instemming met bestemmingsplan Oud-Vossemeer De commissie ruimtelijke van de gemeente Tholen avond in 'De Vosssenkuil' ting voor het nieuwe ontwerp bn mingsplan 'Dorpsweg'. Het daarbij om een toekomstige uil! ding tussen Dorpsweg en Kalisbi een gebied van 6,5 hectare waan toekomst 170 woningen gebouwd nen worden. De realisering dar wordt in fasen uitgevoerd omdat» tot 1980 voldoende zal hebben aail ruimte voor 50 huizen. Het planos? nog niet geheel vol, zodat de eerslii Dorpsweg beperkt blijft tot 33 ra gen of bungalow Op de hoorzitting waren ongevee aanwezigen die tegen het plan nog agrarische gebied geen noa swaardige bezwaren inbrachten gemeester J E. van Boeïjen kom inwoner van Bergen op Zoom ges» Stellen, die in de Dorpsweg-oi nog maar kortgeleden 5 hectares had gekocht. De grond ligt echteti* derde realiseringsfase, zodat, do aanwezige boomgaard voorlopig blijven. De vragen beperkten zicM ook tot ontsluiting en auto-pafl ruimte Voor wat dit laatste betref met 18 parkeerplaatsen voorlopigs de behoefte te voorzienHet is duiKi dat het gemeentebestuur met dil| verder kan gaan. De bevolking to? zich niet afkerig van gemeen telijkoi werd verzekerd dat het in Oud" semeer om een kalme groei gaat. De commissie ruimtelijke ordening vervolgens in principe instemmen het verzoek van Cebeco-zuidwes' het bestaande bedrijfsgebouw Sint-Annalandse Haven met 1500rrl te breiden Dat zal dan ten koste! van een vijftigtal parkeerplaatsen' de jachthaven, maar die hoopt mtf andere wijze te kunnen compenseif elijke nnfc I n hield din< z uil' een hi>^ I HONDA-DEALER Fruitlaan 16, Goes Tel. 01100-15415-14987 M Te huur te Kruiningen: 2 ha 80 a te Kloetinge: 40 a WEILAND Nadere inlichtingen bij: H. M. BLOK Ez. Tervaten 1, Kloetinge. iedereen leest de krant altijd en overal. BEKENDMAKING GEMEENTE REIMERSWAAL Burgemeester en wethouders der gemeen',' Reimerswaal maken bekend, dat zij voornemens zijn met toepassing van artikel 19 van de wetopd? ruimtelijke ordening' en artikel 50, lid 8 van dt woningwet bouwvergunning te verlenen voor tót bouwen van een berging voor klein fruit a Meezeweg te Waarde. De gemeenteraad heeft bij besluit van 27 sep tember 1977 verklaard, dat voor het betreffend; gebied een wijziging van het bestemmingspl» wordt voorbereid. De bouwaanvraag ligt daarom met de bijbetó> rende stukken met ingang van 12 januan 1ST» gedurende veertien dagen voor iedereen ter in zage op de gemeen tesecretarie, afdeling algemene zaken. Gedurende bovengenoemde termijn van veertien dagen kan iedereen die bezwaren heeft tegen dei' plannen, deze indienen bij burgemeester en wei- houders van Reimerswaal. Kruiningen. 11 januari 1978 Burgemeester en wethouders voor noemd. de burg. H. Boer. de seer, B. G. Munriik.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1978 | | pagina 20