Ie 1978 voor Zeeland geen schokkende zaken te verwachten Schuttershof huldigde secretaresse Hesselink Burgemeester W olter s ziet jaar 1978 vol vertrouwen tegemoet DINSDAG 3 JANUARI 1978 GEDEPUTEERDE BOERSMA VOOR PVDA VLISSINGEN: NIEUWE JAAR INGELUID IN 'T ANKER VLISSINGEN - „In het Zeeuwse zijn er dit jaar geen schokkende zaken te ver wachten. Ook niet wat betreft de werk loosheid. Ik vraag me echter wel af of op dit gebied ook in de toekomst de problemen uit zullen blijven. Gelukkig heeft men bij 'De Schelde', ondanks alle malaise die er in de scheepsbouw heerst, dankzij de marine een enorm brok werkgelegenheid kunnen behou den. Dat gebeurt echter wel door de vervaardiging van 'oorlogstuig' en dat is, dacht ik, toch wel iets dat tegen onze principes ingaat". Dit. verklaarde maandagavond gedepu teerde mr J P. Boersma voor circa 100 aanwezigen op de nieuwjaarsbijeenkomst van de PvdA. afdeling Vlissingen. Deze, haast 'tradi tionele' avond werd gehouden in wyk- gebouw 't Anker In zijn rede stelde mr Boersma de 'onrechtvaardigheid in de wereld' centraal Hij wees er daarbij op hoe bevoordeeld men in Nederland is ten opzichte van de landen in de derde wereld en die naties waar een dictato riaal regime heerst. „Ondanks dat er in Nederland vele zaken nu niet direct rechtvaardig genoemd kunnen worden, zoals de grote verschillen in inkomens, het onderscheid tussen de personen die wat meer intelligentie hebben en de ar- bieders en de plaats van de vrouw in de samenleving, geloof ik dat Nederland een van de meest rechtvaardige landen ter wereld genoemd mag worden", aldus de gedeputeerde. Wat betreft de lan delijke politiek noemde hij 1977 een 'vreemd' jaar. „Er is volgens my vorig jaar heel bewust gestemd, waardoor de PvdA winnaar werd als nooit tevoren. Daarom zullen de verkiezingen voor de provinciale staten en de gemeenteraad ook erg belangrijk zijn. Ik geloof dat dan ons geloof in de toekomst bevestigd zal worden". zo verklaardede heer Boersma. Tijdens de nieuwjaarsbijeenkomst wa ren er verder verschillende, wat meer I ontspannende activiteiten zoals een verloting, bingo en samenzang. Tevens was de heer Orlande Gut ierrer uit Chili aanwezig met informatiemateriaal over zijn land De heer Guttierrer verblijft sinds anderhalfjaar, met vrouw en kin deren, als politiek vluchteling in Mid delburg Hij trach. en met. hem andere vluchtelingen, de Nederlanders bewust te maken van de politieke situatie ln zijn land. die naar zijn zeggen sinds de val van Allende zeer verslechterd is GOES - Ziekenhuis De Bevelanden, 15.15-16 30 uur- uitzending Nomen Nes- cio: HULST - St. Liduinaziekenhuis. 18-21 uur: uitzending radio Nightingale: MIDDELBURG - Kuiperspoorttheater, 23.30 uur: Zeeland Suite m.m.v. Leo Cuypers, Willem Beuker e.a.: VLISSINGEN - Bachten Komme', 19.30-21 30 uur. Contactavond Soos Ge handicapten: YERSEKE - Zaal 'De Haven'. 19.30 uur: Motor- en autosportfilm: Bioscopen BERGEN OP ZOOM - Roxy. 14 uur Mar.' Poppïns, a.l.: 20 uur: The spy who loved me. 12 jr.: 23 uur: Hse, harem- bewaakster van de oliesjeik, 18 jr.: Luxor. 14 uur: Alice in Wonderland, a.l. 20 uur: Ontsnappingsavond uit het ver geten continent, 12 jr GOES - Grand. 20 uur: The deep, 16 jr. HULST - De Koning van Engeland. 20 uur Greta huis zonder mannen. 16 jr. MIDDELBURG - City, gesloten t/m 4 januari a.s.. OOSTBURG - Ledel, 20 uur: Superpret. in het liefdesbed, 16 jr TERNEUZEN - Luxor. 20 uur: Blote stoten, die van het spel genoten, 16 jr: VLISSINGEN - A lhambra. 20 uur: Twee door het dolle heen. 12 jr. Ten toonstellingen CADZAND - Bad- Galerie 'In de kleine kelder'. 11-17 uur- werken Guido Met- GOES - Museum voor Noord- en Zuid Beveland, 10-12 en 13 30-17 uur- 'Water vliet. een verdwenen landjuweel' 'Die ren op prenten': Openbare Bibliotheek, 10-17 uur: beeldhouwwerken van Anton Beysens: HANSWEERT-'d'Ouwe Schoole'. 16-17 uur: pentekeningen van Piet Pons en affiches Amnesty Intemation'; HEILLE - Landbouwmuseum, 10-12 en 13-17 uur: Oude landbouwwerktuigen: MIDDELBURG - Zeeuws Museum, 10- 12 en 13 30-17 uur: eisen van Louis Heymans: Rijksarchief. 9-12.30 en 13.30-17 uur: '150 jaar kanaal Gent-Temeuzen': Vleeshal, 10-17 uur: werken Zeeuwse Kunstkring: i Zeeuws Kunstenaarscentrum. 14-17 uur: 'Zeeuws landschap": Galerie Pictura, 11-17 uur: etsen van F S Haden en J N Whistier: NISSE - Galerie 'De mooye staak', 8-20 uur: werken Messemaker: OOSTBURG - Openbare bibliotheek. 10-17 30 uur- overzicht materialen voor blinden en slechtzienden: SLUIS - Raadskelder. 10-12.30 en 15-18 uur werken Paul Decq en Stefan Po- nette: TERNEUZEN - Galerie 'Des Beaux Arts'. 14-18 uur: werken Gerad Menken" VEERE-Ned Herv. Kerk, 14-17 uur:'De bijbel op Veers' antiek': HULPCENTRA Noord- en Midden-Zeeland - Goes, tel 01100-14444 (ook voor milieuklachten). Zeeuwsch-Vlaanderen -Temeuzen. tel. 01150-94444 (ook voor milieuklachten) Telefonische hulpdienst Zeeland-Tel. 01180-15551 dag en nacht bereikbaar Hulpdienst Zeeland - Op bijbelse grondslag, voor mensen in nood, tel 01180-36251 van 10 00-24.00 uur. week ends van 20.00-24.00 uur. Zeeuwsch-Vlaanderen - Hulpgroep bij drankprobleem (AA) tel. 01179-1473 of 01172-2168. Nieuwjaarsreceptie b en w Sas van Gent werd druk bezocht SAS VAN GENT - Enkele honderden inwoners van Sas van Gent zijn maan dagavond naar het culturele centrum 'De Spe.ve' gekomen, om daar bur gemeester en mevrouw Dusarduijn en de overige leden van het college van b en w een goed 1978 te wensen. Het was zo druk dat velen lange tijd in de rij op hun beurt hebben moeten wachten. Het stadsbestuur had aan deze jaarlijkse receptie wat meer inhoud gegeven door in een aangrenzende zaal een kleine expositie met de titel 'Sas '77' in te richten Aan de hand van foto's waren allerlei voor Sas van Gent en haar inwoners belangrijke gebeurtenissen uit 1977 naar voren gehaald. Ook hingen er tekeningen van allerlei objecten, die in Sas van Gent en in de kernen Philip pine en Westdorpe zijn gerealiseerd. De hammond-organist Mare Verschel den zorgde voor de muzikale omlijsting van deze receptie. Vlissinger in beroep tegen weigering van vergunning voor bouw kuikenhokken Van ome Haagse redacteur) DEN HAAG - De heer J. F. Kodde uit Vlissingen is bij de kroon in beroep ge gaan tegen de weigering van het ge meentebestuur van Vlissingen om hem een vergunning te verlenen voor de bouw van drie kuikenhokken bij de Ge- rbrandystraat. Ook wil hij dat de kroon de vernietiging gebiedt van de ken nisgeving van burgemeester en wet houders van Vlissingen, waarin hun voornemen om twee van zijn drie kuikenhokken te sluiten, werd aange kondigd. Omwonenden hebben het Vlissingse gemeentebestuur laten weten op allerlei manieren hinder te ondervinden van de kuikenhokken. In dit verband zijn on der meer stank- en geluidsoverlast ge noemd. De heer Kodde vindt dat het al lemaal best meevalt, vooral nu het. mid delste hok inmiddels buiten gebruik is gesteld en uit elkaar is gehaald De twee resterende hokken veroorzaken, zo be toogt hij bij de kroon, geen hinder. Eerst zal de Raad van State de partijen horen en daarna doet de kroon uitspraak. Bewoners van flat Schutterijstraat klagen over slechte televisie-ontvangst VLISSINGEN - Bewoners van de flat aan de Vlissingse Schutterijstraat hebben bij de PTT-klachtencommissie in Den Haag hun ongenoegen geuit over de, nu al bijna een half jaar durende slechte tv-ont vangst. De brief hierover ging vergezeld van een lijst met 82 handtekeningen. De klacht geldt, volgens de ini tiatiefnemer tot deze 'handtekenin gen-actie', de heer M. J. Voshol, met name de ontvangst van Nederland 2. .Door een bibberend beeld of strepen erover is dit net. letterlijk 'het aanzien met waard' Soms valt zelfs het gehele beeld weg. Nederland 1 gaat. hoewel de beeldkwaliteit, tijdens de feestdagen ook te wensen overliet,," zo verklaart de heer Voshol. Zijn ervaringen worden ge deeld door de andere flatbewoners waarbij er ook nog klachten best aan bij bewoners van huizen aan de de Spui straat. Volgens de heer W. C. van Son, die meehielp bij het inzamelen van de handtekeningen, kunnen er drie dingen als de -mogelijke- 'boosdoeners' worden aangewezen: een bouw-kraan op de Noordzeeboulevard, de kranen van de KMS 'De Schelde' en een te laag ge plaatste antenne op het dak van de flat De woningbouwvereniging 'Goed Wo nen', eigenaar van de flat, heeft de oor zaak nog niet. kunnen ontdekken Afscheid van Piet 't Hooft in jongste nummer van het 'Zeeuwse Tijdschrift' VLISSINGEN- In het laatste nummer van 1977 van het 'Zeeuws Tijdschrift' nemen Merien Verburg en M. P. de Bruin in twee artikelen afscheid van de architect Piet 't Hooft, die 27 november overleed. De heer 't Hooft, die wordt omschreven als 'bouwer en ziener', was mede-redacteur van het 'Zeeuws Tijd schrift'. In de komende jaargang wil men in een breder kader aandacht be steden aan het leven en werken van de heer 't Hooft. Ir G. Sophia van Holthe tot Echten be steedt, in dit nummer aandacht, aan 'De stadspomp te Sint Anna ter Muiden' En prof dr L Strengholt vraagt zich al 'Cats, curiositeit of cultuurbezit Tenslotte beschouwt Kees Cijsouw het vuils tort wezen in Zeeuwsch-Vlaande renda I. he! a fgelopen jaar regelmatig dc gemoederen bezig hield De foto's in dit nummer zijn weer van Wim Riemens TIEN JAAR BIJ STICHTING WELZIJNSWERK VOOR OUDEREN AKTIEF SINDS DE OPRICHTING MIDDELBURG - In hei diensten centrum Schuttershof in Middelburg is maandagmiddag de secretaresse van de stichting Welzijnswerk voor oude ren, mevrouw G.K. Hesselink-Mondria, gehuldigd in verband met haar tienja rig bestuurslidmaatschap. De huldiging, die plaatsvond tijdens de nieuwjaarsreceptie van de stichting, werd bijgewoond door een groot aantal bejaarden. De heer J.W. Elzing. lid van het stich tingsbestuur, prees in zijn toespraak de grote inzet en de vele activiteiten die mevrouw Hesselink sinds de oprichting van de stichting -tien jaar geleden- heeft ontwikkeld. „Als de secretaresse er niet is. draait de hele zaak in de soep", aldus de heer El- zing, „wij hopen dat. u dit werk nog vele jaren zult blijven doen". De heer Elzing noemde mevrouw Hes selink ..een leidinggevend figuur in Zeeland", gezien haar functies als presi dente van de Zeeuwse vrouwenraad en Dam- en schaaksinuiltaan WESTKAPELLE - Bar 'De Schuur' te Westkapelle hield in samenwerking met de jeugdcommissie van voetbal vereniging 'De Noormannen een dam- en schaaksimultaan De opkomst viel de organisatoren tegen: er meldden zich twintig deelnemers. Dammer Willem LieVerse was bereid ook de drie opgekomen schakers party te geven De tegenstand was echter te groot, hij verloor alle drie partijen. Bij het dammen bleef hij ongeslagen, alle negen partijen werden door hem ge wonnen J. Houmes die de overige dammers partij gaf. won dertien van de zestien gespeelde wedstrijden, twee partijen eindigden in remise en één party verloor hy. In de pauze werd een verloting gehou den. die bijdroeg tot de totale opbrengst voor de jeugdreis van 'De Noormannen' Nieuwjaarsreceptie b en w Vlissingen zeer druk bezocht VLISSINGEN - Zeer velen hebben maandagmiddag van de gelegenheid gebruik gemaakt burgemeester en wethouders van Vlissingen de beste wensen voor het nieuwe jaar aan te bieden. Dat gebeurde tijdens de tradi tionele nieuwjaarsreceptie in de bur gerzaal van het stadhuis, waar het bijna voltallige college honderden handen te schudden kreeg. Gemeenteraadsleden. ambtenaren, vertegenwoordigers van politie, brand weer. Koninklijke Marechaussee. Ko- ninklyke Marine, rijkspolitie te water en vele andere instellingen en instanties boden b en w gelukwensen aan. Ook wa ren er veel vertegenwoordigers van ver enigingen, middenstand en particulie ren. Daarnaast was ér gelegenheid voor de bezoekers van de nieuwjaarsreceptie, onderling gelukwensen uit te wisselen Tydens de byeenkomst was wet houder A Lorier van volksgezondheid en mi lieuhygiëne en personeelszaken verhin derd. Nieuwjaarsreceptie Borsele druk bezocht HEINKENSZAND - B en w van de ge meente Borsele hebben maandagavond de traditionele nieuwjaarsreceptie ge houden. In het gemeentehuis in Heinkenszand kwam maandagavond vanaf zeven uur een groot aantal inwo ners de leden van het college de beste wensen aanbieden voor het komende jaar. Onder de bezoekers van de druk bezochte receptie bevonden zich verte genwoordigers van de middenstand, het verenigingsleven, het bedrijfsleven en ook vele raadsleden. Bezoekersaantal zwembad 'Dol-Fijn' Nieuwerkerk omhoog NIEUWERKERK - In 1977 bezochten in totaal 36.707 mensen het overdekte in structiezwembad 'Dol-Fijn' te Nieuwerkerk. In 1976 waren er dat ruim 2000 minder. Het nieuwe zwem bad te Bruinisse heeft volgens het jaar verslag weinig invloed gehad op het bezoekersaantal van 'Dol-Fijn'. Uit het jaaroverzicht van 'Dol-Fijn' blykt, verder dat in 1977 ruim 2000 min der kinderen en schoolzwemmers het overdekte bad bezochten dan in 1976 Het bezoekersaantal van volwassenen, bejaarden en mensen die particulier les sen nam in vergelykmg met 1976 daar entegen toe met ruim 2,200 Het. aantal verkochte abo nementen gaf een sty- ging met 1885 te zien- het lidmaatschap van het provinciaal opbouworgaan stichting Zeeland. ..Deze functies illustreren de grote ac tiviteit van een bestuurslid", meende de heer Elzing In haar dankwoord zei mevrouw Hes selink totaal verrast, tezijn: „Ik ginghier argeloos heen om een aantal mensen een voorspoedig nieuwjaar toe te wen sen. Overigens wil ik dit. werk graag blyven doen. Het plezierige aan deze taak is. datje er echt bij bent betrokken. Je ziet duidelyk de resultaten van de besluiten die je hebt genomen" Mevrouw Hesselink kreeg voor haar vele werk een oud-zilveren bestek en een grote bos bloemen aangeboden. In haar nieuwjaarstoespraak memo reerde het bestuurslid mevrouw Ph L. de Groot het overlyden van jonkheer IF. den Beer Poortugael. oud-bur gemeester van Veere. „Hy was een uniek mens en we zullen hem erg missen". Ter nagedachtenis van jonkheer Den Beer Poortugael werd een minuut, stilte in acht genomen Verder zei mevrouw De Groot te hopen dat ook dit jaar weer de vele vrijwilli gers in het bejaardenwerk hun taak met grote inzet zullen verrichten. In dit kader wees zij op het tienjarig bestaan van de stichting Welzijnswerk voor ouderen, dat dit jaar wordt gevierd. Foto- mevrouw Hesselink (links) ty- densde huldiging Afscheid van gemeentesecretaris op nieuwjaarsreceptie Sint Philipsland SINT-PHILIPSLAND De nieuwjaarsreceptie in Sint-Philips- land droeg dit jaar een bijzonder ka rakter. want naast de gelukwensen die men het gemeentebestuur kon aanbie den was er tevens de gelegenheid af scheid te nemen van de gemeentesec retaris de heer Verbree. die per 16 ja nuari benoemd is tot burgemeester- secretaris van Benthuizen, een ge meente van 2850 inwoners. Onder de vele belangstellenden waren bestuursleden van verenigingen en af gevaardigden van het. bedrijfsleven Het was deze avond duidelyk dat het werk van deze scheidende functionaris tij dens zyn vieijarige periode in Sint-Phi- lipsland algemeen gewaardeerd wordt Door het vertrek van de heer Verbree zullen er verschillende bestuursfuncties vacant komen. Plaatselijk zat hy in het bestuur van de stichting van het dorps huis 'De Wimpel', was daarnaast verte genwoordigd in het bestuur van de in terkerkelijke stichting voor maat- schappelyke dienstverlening, had te vens zitting in het. federatiebestuur hiervan, genaamd Veras, en was ook doorgedrongen tot het, provinciaal be stuur en zat landelyk in de adviesraad In de politiek waren de bestuursfuncties van de heer Verbree- secretaris van het verband van de CDA-bestuurders en tweede secretaris van het provinciaal orgaan van de AR en bestuurslid van de CD A-stat,encentrale. Automaat in Oud-Vossemeer leeggehaald OUD-VOSSEMEER - Onbekenden hebben in de nieuwjaars nacht de kauwgumautomaat van een kap perszaak in de Voorstraat te Oud-Vos semeer geleegd De diefstal is waar schijnlijk enkele uren na middernacht gebeurd. BILJARTEN Bingo IN NIEUWJAARSTOESPRAAK TELEURGESTELD OVER RELLETJES OUDEJAARSAVOND MIDDELBURG - In zijn nieuwjaarstoespraak zei de burge mes ter van Middelburg, drs P. A. Wolters, maandagavond ,met vol vertrouwen" het nieuwe jaar tegemoet te zien en at het streven van het gemeentebestuur gericht is op „parïcipatïe" en om te komen tot „compromissen" tussen de verschillende bevolkingsgroepen. Hoewel hij de „problematiek" van het besturen ook „als een uitdaging" zag. zei hij toch niet te willen voorbijgaan aan de ongeregeldheden, die zich in een wijk van Middelburg hebben voorge daan. Hij zei dan ook „zeer teleurge steld" te zijn over. wat hij noemde „dc uitspatting op oudejaarsavond in Mid delburg." e burgemeester doelde in zyn nieuwjaarsrede, die hij tijdens e tradi tionele .Open Tafel' in de Burgerzaal van het stadhuis itsprak. op de relletjes in de Stromenwyk in de nacht, van za terdag op zondag, waar brandweerlie den en polit ie bekogeld werden met ste nen en vuurwerk Enkele politiemannen liepen hierby lichte verwondingen op Ondanks deze teleurstellende houding van enkelen, hoopte hy datook in deze wyk doormiddel van inspraak het ge meenschappelijk belang voorop gesteld wordt. Tydens deze informele nieuwjaarsreceptie, die door zeer velen werd bezocht om het gemeentebestuur de beste wensen voor 1978 aan te bieden, zei de burgemeester niet te willen te rugblikken op het afgelopen jaar Wel wees hij op de geringe bevolkingsgroei, die Middelburg het vorig jaar kende. Het percentage van 0,5 procent noemde hy een ..te verwaarozen groei." want dit zou immers betekenen dat Middelburg dan pas over 83 jaar het aantal van 50 000 inwoners zou bereiken, aldus de burgemeester, die deze geringe bevol kingsgroei gunstig voor de ontwikke ling van Middelburg noemde Vooruit ziende op 1978. meende hy dat het een „moeiüjk aar" zou worden, maar ook „een uitdaging" als er geloof s in „de OUD-VOSSEMEER - De kantine van het Vosmeerse sportpark was zater dagmiddag geheel gevuld met kinderen, toen de ontspanningscommissie van de' 'WI Vosmeer', die bestaat uit Toon Brusselaars, Peter Timmermans en Leo Havermans. er een bingo-middag hield. Spelleider was vice-voorzitter Jan Heyboer. Circusprogramma voor jeugd Dauwendaele MIDDELBURG- In het ontmoetings centrum Dauwendaele te Middelburg is vandaag (dinsdag) voor de schooyeugd een circusprogramma te zien. onder de titel 'Stoot je hoofd niet'. Dit prog ramma. dat om 14 00 uur begint en be stemd is voor kinderen van 6 tot en met 12 jaar. is een onderdeel van de activitei ten die Kultureel Werk 'De Hayman' ty dens de kerstvakantie verzorgt voor de jeugd in Middelburg-Zuid en Dauwen daele. Woensdag wordt de cir cusvoorstelling herhaald maar dan in het Zuiderbaken Dc aanvang is weer 14 00 uur Voor donderdag staat een te kenfilmfestival op het programma ln het ontmoetingscentrum Dauwendaele en vrijdag kan men dit festival bijwonen in het Zuiderbaken. Dit tekenfilmfes tl- val begint om 10.00 uur. daadstelling" en „vertrouwen in het be stuursbeleid ijdens deze bijeenkomst werd ook de nieuwe voorlichtings ambtenaar van de gemeente, de heer A. C. de Jonge, voorgesteld. Voor de heer De Jonge, die afkomstig is van de afdeling voorich- ting van dc gemeente Vlissingen, was het maandag de eerste dag in zijn nieuwe functie. Hij is de opvolger van de heer M. A. Mondeel. die op zijn ver zoek in oktober eervol ntslag is ver leend. Schietingen 's-HEEREN'HOEK - De handboogvere niging 'Vios' hield haar jaarlijkse wild- sehieting op de liggende wippen te 's-Heerenhock. Er namen 94 schutters aan de schieting deel uit 17 verenigin gen. Uitslag van de eerste wip: hoofdvogel A. v d Dries van Vrye-Schutters uit 's- Heerenhoek. eerste zyvogel J. v. d. Dries van Concordia uit 's-Heerenhoek. Tweede zijvogel H A Mol van Jacoba van Beieren uit Goes. Eerste bovenkal R. de Meester van St,. Andries uit- We- meldinge, Tweede bovenkal Jac. Doene van Vfctoria uit Kwadendamme. Eerste onderkal C. Bek Z VAN ADLM uit Kwa dendamme. Tweede onderkal B. Ver- meule van Zeelandia uit Overzande. Eerste klep C D. Raas van Vooruitgang uit Kwadendamme. Tweede klep P. Oost.dyk van Willem-Teil uit Ovezande. Derde klep J Janse van Vrije-Schutters uit 's-Heerenhoek, vierde klep J. de Koever van Diana uit Yerseke Meeste kleine vogels B v d Dries van Eensge zindheid uit 's-Heerenhoek. vyf stuks De vliegende vogelpryzen waren voor L. de Karaker van Vios uit 's-Heerenhoek en L, de Jonge van ADLM uit Kwaden damme. Uitslag van de tweede wip: De beide hoofdvogels met elk een haas werden geschoten door C Raas van Vooruitgang uit Kwadendamme Op deze wip waren 25 hazen te schieten Eerste zijvogel T Kopmels van Doel naar Hoger uit Wolphaartsdyk. Tweede zy vogel C Priem van Zeelandia uit Ove zande. Derde zyvogel A. v d Dries van Vios uit "s-Heerenhoek. Eerste kal Jac de Baar van Willem-Teil uit Ovezande. Tweede kal P. Vette van Concordia uit 's-Heerenhoek, Derde kal Jac. v. d Dries van Vios uit. 's-Heerenhoek, Vierde kal, C. v. d. Guchte van Spes-Nostra uit Ove zande Meeste kleine vogels Jac. v d Dries van Vios uit 's-Heerenhoek. vier vogels OFFICIËLE PUBLIKATIE GEMEENTE MIDDELBURG Bestemmingsplan Dauwendaele II De burgemeester van M'burg maakt ingevolge artikel 31 van de wet op de ruimtelyke ordening bekend dat de goedkeuring van het bestemmingsplan Dauwendaele n onherroepelyk is ge worden. Het plan ligt met de daarby behorende toelichting voor iedereen ter inzage op de gemeentesecretarie, kamer 15. Middelburg, 3 januari 1978 De burgemeester, drs. P. A. Wolters SINT-JANSTEEN - De Stecnse bil jartclub 'Den Ouden Arend' hield in haar lokaal in café-restaurant 'Den Ou den Arend' haar clubwedstrijden. De uitslagen van de eerste avond: E. Merckx-E. d'Hooghe 40-54, E. Merckx-Chr. Jansens 40-29 en E Merckx-A de Smet 40-14. De uitslagen van dc tweede avond* F van Eck-E. van Goethem 100-36 en E van Goethem-J. Josiasen 50-107. Prognostiek CLINGE - Aan de prognostiek wed strijd bij W Hcrdewel te Clinge namen 167 personen deel. Er waren 20 prijswin naars De extra prijzen waren voor W de Cock, A. Ruymbeek, E. van Haute. G. Piessens. en Th. Schelfhout, CLINGE - Aan de prognostiek wed strijd bij A, Megroedt te Clinge namen 256 personen deeL Er waren 27 prijswin naars De extra prijzen waren voor: R. Blindeman, A. Rottier, F. d'Hanis, E. van der Kelen en P. de Cock. Kerstschieting te Kwadendamme KWADENDAMME - In café 'Dc Kroon' gaf dc handboogvereniging 'Victoria' een schieting op de liggende wippen. Er waren 39 schutters aanwezig. Uitslag van de eerste wip: hoofdvogel- C Kopmels van Doel naar Hoger uit Wolphaartsdijk, eerste zy vogel O. Steenaert van Vooruitgang uit. Kwadendamme: tweede zijvogel Jac. Vermuë van Jacoba van Beieren uit Goes: eerste bovenkal Jac. Doene van Victoria uit Kwadendamme. tweede bovenkal Leo de Jonge van ADLM uit Kwadendamme. eerste onderkal Kees Doene van Victoria uit Kwadendamme, tweede onderkal Math Kolle van Con cordia uit 's Heerenhoek, eerste klep J. Verdonk van Doel naar Hoger uit Wolp haartsdyk, tweede klep P. Oostdijk van Willem Teil uit Ovezande. derde klep Jac de Baar van Willem Teil uit Ove zande. meeste kleine vogels P Mooyman van Victoria uit Kwaden damme, acht vogels De vliegende vo gelpryzen waren door Jac. Vermue van Jacoba van Beieren uit Goes en A. Boonman van Vrije Schutters uit 's Heerenhoek. Uitslag van de tweede wip: eerste hoofdvogel R de Meester van St Andries uit Wemeldinge. tweede hoofd vogel Mart. Verdonk van Doel naar Ho ger uit Wolphaartsdyk. eerste zyvogel: H Koens van Spes-Nostra uit Ove zande Tweede zijvogel mevrouw Steenaert vein Vooruitgang uit Kwa dendamme. derde zyvogel H Koensvan Spes Nostra uit Ovezande. vierde zy vogel C. Kopmels van Doel naar Hoger uit Wolphaartsdijk. Eerste kal Leo de Jonge van A D.L.M. uit, Kwadendamme, tweede kal M Verdonk van Doel naar Hoger uit Wolphaartsdyk Derde kal G M. Geense van Eensgezindheid uit 's- Heerenhoek. vierde kal K. v Steenber gen van Willem Teil uit Ovezande. Meeste kleine vogels R. de Meester van St. Andries uit Wemeldinge, negen stuks. Jaarvergadering schippersvereniging 'Schuttevear' STAVENISSE- De koninklijke schippersvereniging Schuttevaer, af deling Stavenisse hield in café M. Smits haar jaarvergadering. Voorzitter Ph. J. de Rijke sprak in zijn openings woord onder meer over het behoud van de haven in Stavenisse mede dankzij het streven van de vereniging. Voor de vijftig aanwezigen noemde hij dit een zaak met groot belang voor de kleine kern Stavenisse. „Hetbetekent het be houd van veel voorzieningen in het dorp", aldus de heer De Rijke:. By de behandeling van de huishoude lijke zaken kwam de contributie voor 1979 ter spra ke. De plannen van het lan delyk hoofdbestuur over de wijze van inning en hoogte van de bijdragen van de donateurs werden door de vergade ring afgekeurd. Als reden hiervoor kwam naar voren dat. by een andere wyze van inning waarschijnlyk een groot aantal leden zal opzeggen Verder zal het landelijk hoofdbestuur verzocht worden te protesteren by Rijkswaterstaat over de uitvaart situa tie van het kanaal door Zuid-Beveland by Hansweert Dit. omdat men de ooste lijke uitvaart onaanvaardbaar acht voor de binnenvaart. Er werden nog 15 voorstellen besproken die naar het hoofdbestuur voor verdere behandeling zijn doorgestuurd. De avond werd verder gevuld met een film van mevrouw Sturris over het leven aan boord van een binnenschip. By de verlo ting ten bate van de afdelingskas werd door het erelid A. J J Tazelaar een door hem op een verloting in 1976 gewonnen Schuttevaer vlag aan de vereniging te rug geschonken waarna deze op zyn verzoek per opbod werd verkocht. Nieuwjaarsreceptie Westerschouwen HAAMSTEDE - In het gemeentehuis van Westerschouwen werd maandag avond een druk bezochte nieuwjaarsreceptie gehouden. Burgemeester H. P Everwyn. de wet- houdersL. K Hoogerhuisen M J. Steur, gemeentesecretaris J. W. de Jonge en hun dames namen in deze jaarwis selingsbijeenkomst vele gelukwensen in ontvangst. Niet alleen velen uit de plaatselyke bevolking, maar ook bezit ters van tweede huizen boden b en w hun gelukwensen aan, Vertegenwoordi gers van brandweer, jeugdsocleteiten. rijkspolitie en sportverenigingen uit de kernen Burgh-Haamstede, Renesse. Noordwelle en Serooskerke bezochten deze nieuwjaarsreceptie. COLLECTE SINT-ANNALAND - De collectebussen by de kerktelefoon van de hervormde gemeente te Sint-Annaland bevatten een bedrag van 2716.-. Hiervan werd 1700.voor de kerkvoogdy en 1016.03 voor de riiakonie bestemd VRIJE GIFTEN Bij de gereformeerde gemeente van Sint-Annaland kwamen drie vrije giften binnen met in totaal een bedrag van 2125.- VEEMARKT LEIDEN LEIDEN - Aanvoer- totaal 1683, waaronder I098.slachtrunderen, 52 varkens en 533 scha pen en lammeren Prijzen (ln guldens per kg): stieren ie kwal. 7.55-8.00. 2e kwal 7.05-7.40. vaarzen le kwal 7.05-7.75. 2e kwal 6.35-6.85. koeien le kwal 6,60-7.65. 2e kwal. 5.95-6.40 rn 3e kwal. 5.55-5.85 Slachtvarkens extra kwal boven notering, le kwal. 3,50-3,55. 2e kwal 3,45-3,50 en 3e kwal. 3.40-3.45. Prijzen (in gul dens per stuk) schapen 200-250 en lammeren 190-270. Overzicht iresp. aanvoer, handel en prijzem: slachtrunderen redelijk redelijk - iets lager en schapen en lammeren matig - lager,varkens redeiyk-redelijfc-tetslageren schapen en lammeren: redelijk - redelijk - duur ROTTERDAM, 2Jan. - Prijzen excl. btw vast gesteld in guldens per 100 kg af bedrijf op auto volgens kwaliteitseisen binnenland cq. ex port. Klei-aardappelen binnenland: Bintje 35-55 mm los verladen 8.00-8,50. Bintje 50 mm opw los verladen 12.25-12.75, Bintje 55 mm opw. 12.50-13.00. Eigenheimers 35 mm opw 15,00-17,00. Zandaardappelen binnenland- Binlje 35 mm opw. 8,25-8,75. Klei-aardappe- len export. Bintje 35-50 mm los verladen 7,50-8.00. Bintje 50 mm opw. los verladen 12,25-12.75. Zandaardappelen export: Bintje 35 mm opw. 825-8.75 Voeraardappelen 4.50- 5.75 Stemming rustig. UTRECHT, 2 jan.- Aanvoer 321 stuks. Prijzen ln guldens per stuk: luxe paarden 2425-3525, werkpaarden 1450-2400, oude paarden 1400- 2300. 3-jarige paarden 1300-2200. 2-jarlge paarden 1000-1775, hitten 725-1125. veulens 475-1100. pontes 175-550: in guldens per kg ge slacht gewicht: oude slachtpaarden 4.40-5.20 en Jonge slachtpaarden 4.70-5.40. Handel: oude slachtpaarden vlot, jonge slachtpaar den rustig, ponies zeer matig. Groenteveiling Barendrecht van 2 januari - aardappelen, bintje 14-17. eigenheimer 7-12, furore 14-17. andijvie A 1.46-2.19. B 1 20-1 52. boerenkool 35-75. Chinese kool 30-34. knof- seelderU st. 1020-54.12 24-50.15 26-47.2016-27. 25 4-9. rode kool 8.5-33. groene kool 16-52. witte kool 9-30. koolrapen 27-29. peterselie 24-55. prei exp. 57-67, binnenl. 25-62, selderij 28-70, spruiten Ad 1 71-1,21. ad2 35-1.06, ad3 35-98. ad grof 1 42-85, ad grof2 35-99. ad grof 3 35-78. bl 84-1 09. b2 44-82. b3 35-44. uien grof 10-18. middel 8-13. drieling 5-8. bonken 17-30. pikler geschoond 32-69, witlof al in dozen 2.10-2 80, A2 134-182. Dii 94-1 43, afwijkend 40-1.15. winterpeen 11-23. Rotterdam, 2 januari Consumptieaardappelen, bintje 40 mm op waarts. slot 11.10; laten 11 50. bieden 11.00. Geen omzet, stemming kalm. Aardappeltermljnmarkt, Rotterdam. 2 ja- Consumptieaardappelen, bintje 50 mm op waarts. slot 13.20. laten 13,50, bieden 13.30 Geen omzet, stanming kalm. Zaalvoetbal Vlissingen VLISSINGEN-In het zaalvoetballocr- nooi te Vlissingen schijnt het voor PGV 1 moeilijk te zijn om tot volle winst te komen. Ook nu werd het weer tegen VAIV 1 een 3-3 gelijk spel. Markt Boys 1 behield zijn tweede plaats op de rang lijst door LHterton 2 met 4-2 te kloppen. VAW 2 verzamelt in de laatste wed strijden nogal wat punten. VAW met 4-2 van Walcheren 2 en verwierf hierdoor de derde plaats. PZEM 2 zakt steeds meer af en verloor met 8-1 van koploper RWS 1. Uitslagen 2e klassen: PGV 1-BW13-3: Uiterton 2-Markt Boys 12-4: Walcheren 2-VAW 1 2-4. PZEM 2-RWS 1 1-8. RWS l 9 8 1 0 17 38- 5 Markt Boys 1 9 5 2 2 12 35-27 VAW 1 9 5 1 3 11 24-19 BW 1 9 4 3 2 11 23-24 Walcheren 2 9 2 3 4 7 21-27 PZEM 2 9 3 1 5 7 14-28 PGV 1 9 1 4 4 6 18-21 Uiterton 2 9 1 0 8 2 13-35 PVS 2 krijgt het gezien het verloop van de wedstrijden in de laatste weken steeds moeilyker. RVS won met 2-1 van het laag geklasseerde Pechinev 2. De grote verrassing was wel dat Rode Lan taarndrager PVS3 een grote overwin ning behaalde op VAW 2 PGV 2 kwam eindelyk tot een overwinning, al was het maar mager: 1-0 van BW 2 RCS2 won zyn wedstrijd tegen RWS 2 met een klein verschil 5-4 Uitslagen 3e klasse. Pechlr.ey 2-PVS 2 1-2: PVS 3-VAW 2 9-3: PGV 2-BW 2 1-0: RCS 2-RWS 2 5-4 PVS 2 10 8 I 1 17 37-14 RCS 2 10 7 2 1 16 30-18 PGV 2 10 6 0 4 12 22-18 RWS 2 10 4 2 4 10 29-26 BW 2 10 4 1 5 9 24-19 VAW 2 10 4 1 5 9 28-31 PVS 3 10 2 0 8 4 20-41 Pechiney 2 10 1 1 8 3 14-37 SCHIETINGEN KOEWACHT - Aan de schieting bij 'De Oude Molen" te Koewacht namen 37 schuters deel. De uilslag: hogevogel R. Smet. Koewacht, eerste zyvogel: Fr. Vonck, Sint-Jansteen: tweede zijvogel: -J. Pardon, Kloosterzande. grootste aan tal t4 stuks): R. Ongenae. koewacht, KLOOSTERZANDE - Aan de sehieting bij Jac. de Waal te Kloosterzande na men 28 schutters deel. De uitslag: ho gevogel: Fr. van Kruyssen. Klooster zande. eerste zij- en tweedc zijvogel: E. dc Maat, Ossenisse. extra vogel: Fr. van Kruyssen. Kloosterzande, grootste J aantal (7 stuks): R. Verschoten. Kloos terzande. HULST - Aan de schieting bij W. Blom- maert te Hulst namen 35 schutters deel. De uitslag: hogevogel: E van Laere. Hulst, eerste zyvogel: W. Preencn, Hoofdplaat.: tweede zyvogel: C. van Gassen, Hulst: grootste aantal (5 stuks): Brouwer. Sas van Gent; extra vogel: Van Swaal, Hulst. SLUISKIL Aan de schiet ing bij H Dat- linga te Sluiskil namen 87 schutters deel De uit slag van de eerste wip: hoge vogel: J. Stoffels, Sluiskil: eerste zy vogel: A Timmerman, hoofdplaat: tweede zyvogel: P Kerksbulk, Sas van Gent. grootste aantal (5 stuks): E. He- mclsoct. Sluiskil. De uitslag van de tweede wip: hogevo gel: J StofTels. Sluiskil, eerste zyvogel: W Tieleman, Axel. tweede zyvogel: A Goethals, Watervliet^ LAMSWAARDE - Aan de schieting by P Classens te Lamswaarde namen 45 schutters deeL Dc uitslag: eerste wip. hogevogel: A. Verdurmen. Graauw. eerste zyvogel: A. Remeljn. Ossenisse: tweede zyvogel: R. de Guytenaere. Vo gelwaarde: extra vogel: A. van Dyk. Vo gelwaarde. grootste aantal (5 stuks): mevrouw Hoop. Kloosterzande: De uit slag van de tweede wip- hogevogel F. Pieters, Kloosterzande. eerste zyvogel: J Moorthamer. Kuitaart, tweede zij vogel: R van Goethem. Noordstraat, grootste aantal (6 stuksi: pater Colsen, Terhole, extra vogel: A. Stallaert, Vo gelwaarde.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1978 | | pagina 5