Overschot begroting van Hulst dekt kosten beleidsplan b en w DE MUYNCK PZC/, Rioleringswerken kosten Hulst tot 1982 vijf en een half miljoen Bouw overdekt bad in Hulst begint in tweede helft 1978 Voor 'De Warande' 2,3 ton extra subsidie in Sint Jansteen Leuke kmderbrillen te kust en te keur! Bedrag dit jaar ruim zes ton WERK HEIKANT VERGT FORSE INVESTERINGEN PROVINCIE BETAALT 10 PROCENT Echtpaar Hamers Aardenburg vierde 65-jarig huwelijk FINANCIEEL BELEIDSPLAN HULST BILJARTEN DINSDAG 3 JANUARI 1978 streek STADSKANTOOR IN 1982 OP PROGRAMMA HULST - Het overschot op de begroting van Hulst voor 1978 bedraagt 610.000 gulden. Dat bedrag zal volgens de be groting worden aangewend voor wer ken die zijn opgenomen in het finan cieel beleidsplan 1978-1982 van de ge meente Hulst. Ook de overschotten voor de volgende vier jaar worden in de meerjarenbegro ting genoemd. De kosten van de priori teiten die het college van b en w aan de hand van het overschot hebben samen gesteld komen goed overeen met de be schikbare gelden In 1979 is het overschot dat voor ver- 1 schillende prioriteiten mag worden ge bruikt berkend op 496.000 gulden, in 1980 zal het 584.000 gulden bedragen, in 1981 600.000 gulden en in 1982 558.000 gulden. Tot de werken waarvoor dit jaar geld beschikbaar wordt gedacht door b en w (de raad moet de meerjarenbegroting eind januari vaststellen) behoort onder meer het maken van een plan voor het pand aan de Grote Markt 24 De kapi taalsuitgaaf bedraagt 115.000 gulden, terwijl de lasten worden berekend op 16.100 gulden. De kosten voor de ver bouw van het pand, dat zal gaan dienen als stadskantoor is in de meerjaren begroting van 1982 opgenomen. De kos ten zijn geraamd op 3,2 miljoen gulden. De bouw van een nieuwe vleugel is op- BELEIDSPLANNEN VAN BEN W HULST IN BEGROTING: HULST - De meerjarenbegroting 1978- 1982 van de gemeente Hulst gaat uit van vijf concrete beleidsplannen met acht beleidspunten op het tiveede plan. De vijf hoofdpunten van het beleid in het financieel beleidsplan zijn: Huisvesting van de administratieve diensten in het pand Grote Markt 24. dat eerst gerestaureerd zal moeten worden: De bouw van een overdekt zioembad twaarmee in dit jaar zal worden begon nen); Onderhoud, reconstructie en ver vanging van wegen, straten en riolerin gen; Maatregelen ten behoeve van riole ringen in verband met de zuivering van het afvalwater; Voorzieningen voor de sport en de recreatie, onder meer in het omvanrijke plan Zoetevaart en voorzieningen voor de gemeenschapshuizen. Daarnaast zien benwals belangrijke beleidspunten tot en met 1982 onder meer afronding van de bebouwing in het noorden van de gemeente en uitbreiding van het woongebied in zuidelijke rich tingmeer voorlichting en inspraakmo gelijkheden over de ruimtelijke orde ning, het onderzoeken van mogelijk heden om in de woningbouw meer va riatie toe te passen en het verder uit bouwen van de samenwerking met de Belgische buurgemeenten en de Duitse zuster gemeente Michelstadt. genomen in de lijst van werken na 1982, evenals de verbouw van het stadhuis. Een bedrag voor het maken van een plan voor de verbouw van het Hulster stadhuis is al wel in de prioriteitenlijst voor 1978 opgenomen. Burgemeester P J. G Molthoff toonde zich zeer tevreden over het resultaat dat de ambtenaren hebben gehaald met de meeijarenbegroting. „Er is heel veel denkwerk en arbeid aan te pas geko men, maar het resultaat mag er zijn Het is een zaak van prioriteiten stellen bin nen het raam van de mogelijkheden", zei de burgemeester- Overigens zal de meerjarenbegroting elk jaar worden aangepast, terwijl er ook een jaar verder wordt gerekend. De eerste bijstelling van de meerjaren begroting wordt eind volgend jaar ver wacht Dan wordt het financiële be leidsplan 1979-1983 gepresenteerd. Hulst is de tweede gemeente in Zeeland die met een meerjarenplanning werkt. In Goes wordt al twee jaar met een der gelijke opzet gewerkt naast de gewone begroting. Vlissingen zal volgend jaar met een soortgelijke begroting aan de raad voor de dag komen. Foto: het pand Markt 24 te Hulst, waarvoor dit jaar een plan zal worden gemaakt. De kapitaalsuitgaven voor het maken van dit plan bedragen 115 000. JAARLIJKS 1750 METER VERVANGEN HULST - Aanleggen en verbeteren van rioleringen zal de gemeente Hulst de komende jaren 5,75 miljoen gulden aan kapitaalswerken kosten. In het finan cieel beleidsplan 1978-1982 slokken wegen en met name rioleringen een fors deel van de pot op. Met name de aanleg van riolering in Heikant en daarmee gepaard gaande andere werken vergen forse investeringen, die in 30 jaar zul len worden afgeschreven. De aanleg van riolering in Heikant (theoretisch zou dit jaar kunnen worden begonnen) kost een bedrag - volgens een berekening van de gemeente - van 902.000 gulden. Daarbij komt dan nog de aanleg van een persleiding vanaf de riolering van Sint Jansteen naar Heikant voor een bedrag van 570.000 gulden en straatwerk in Heikant voor bedrag van 516.000 guldenzodat, de riolering Heikant zo'n 1,9 miljoen gul den zal kosten. Volgens de afdeling financiën van de gemeente Hulst en het college van bur gemeester en wethouders is het tegen woordig niet meer mogelijk om werken aan bijvoorbeeld rioleringen uit te voe ren in het raam van een jaarlijkse begro ting. De totale rioleringswerken in de Gift SINT-ANN ALAND- De gereformeerde gemeente van S in tr Ann aland heeft een. gift van tweeduizend gulden ontvangen.' gemeente Hulst zijn niet eens allemaal in het eerste vijfjarenplan opgenomen. Tijdens de planperiode zal jaarlijks on geveer 1750 meter riolering, die meer dan 30 jaar oud is, moeten worden ver vangen. Het totale pakket van te treffen voor zieningen aan de rioleringen en de aan leg van nog ontbrekende rioleringen bedraagt naar raming 5.750.000 gulden (exclusief aanpassingen riolering Graauw, waarvan nog onvoldoende ge gevens bekend zijn)', zover de aan biedingsbrief bij de meerjarenbegro- B. en w. stellen'de raad met het. oog op de financiële positie van de gemeente en de overige nodige activiteiten voor om het totale pakket aan rioleringswerken in een periode van twintig jaar uit te voeren. Overigens wijst het college erop dat het in de toekomst mogelijk kan zijn dat op aandrang van het waterschap Hulster Ambacht, en gedeputeerde sta ten het tempo van uitvoering van de rioleringswerken moet worden ver sneld. De werkzaamheden aan straten vraagt toten met 1982 jaarlijks een bedrag van ongeveer 150.000 gulden, waarvan 125.000 gulden door derden zal moeten worden uitgevoerd. Ook dit onderdeel trekt een zware wissel op de budgettaire ruimte in de plan periode. enerzijds vanwege de uitbrei ding van de gemeente, anderzijds van wege een bestaande achterstand in het onderhoud van klinker- en keibestra tingen tegelpaden," merken b. en w. op. Er zal dit. jaar worden begonnen met de reconstructie van de weg Hulst- Graauw De totale kosten zijn geraamd op 4,5 miljoen gulden. Hierin zal naar alle waarschijnlijkheid een subsidie van 90 procent uit het provinciaal fonds worden verkregen. Ook een groot aantal andere voorzie ningen heeft het college in de meerja renbegroting opgenomen. Dit jaar zal een begin worden gemaakt met het aanleggen van het parkeer terrein voor vrachtwagens in Hulst (in dustrieterrein Hogeweg). Wat betreft de gemeentereiniging wordt opgemerkt dat er in de toekomst mogdlijk een kos tenstijging komt als de stortplaats van de CVI aan de Stellestraat dicht zou moeten.B. en w. beramen zich op dit moment over het plan voor een nieuwe begraafplaats aan de Van der Maelste- deweg. Stop de neutronenbom Als reaktie op de ingezonden brief van dhr C.F. Holman in de P.Z.C. van 24- 12-1977. namens het initiatiefcomité 'Stop de Neutronenbom' te Middelburg het. volgende: Dat onze toespraken voor dhr Holman niet overtuigend waren, is jammer, maar niet onoverkomelijk. Dat de atoombom op Japan en het bezit van deze bommen door vele landen tot op heden de vrede waarborgt is een grove misvatting. Denk aan de burgeroorlog in China, oorlog in Korea, Vietnam, Laos Cambodja, het, Midden Oosten, Midden- en Zuidelijk Afrika, Indonesië (Oost Timor) enz.enz. Er is na de tweede wereldoorlog nog geen wereldvrede geweest. Er is geen oorlog in Europa, dat is waar. Maar is daar een neutronenbom voor nodig om die situatie te behouden? En is dat dan de enige weg? Wel een erg simpele rede nering, vooral als de ontwikkeling van de neutronenbom tevens betekent.: - Verstoring van het ontwapenings- overleg tussen Oost en West dus. opvoe ring van spanningen. - Het in gang zetten van een nieuwe ronde van de kembewapenln gswed- loop. - Stimulering van de wens van vooral kleine landen om de hele splijtstofcy clus in bezit te krijgen om zelf kern wapens te gaan maken. - Het. verspillen van enorme hoeveelhe den geld, energie en grondstoffen waar niemand echt beter van wordt. Wapens als de neutronenbom maken het mogelijk kernwapens in te zetten in lokale conflicten. En denk dan eens aan het Midden-Oosten. Ook deze argumenten zullen dhr. Hol man misschien niet kunnen overtuigen. Het is triest te lezen dat een mens pleit voor de weg naar totale vernietiging in plaats van te zoeken naar de rede. D.P. de Leeuw, Lid van het initiatiefcomité 'Stop de Neutronenbom Middelburg' KOSTEN ONGEVEER DRIE MILJOEN HULST - In de meerjarenbegroting 1978-1982 spreekt het college van bur gemeester en wethouders de verwach ting uit dat in de tweede helft van het pas aangevangen jaar een begin zal kunnen worden gemaakt met de bouw van het overdekte zwembad. De pro vincie Zeeland heeft per brief al laten Burgemeester van Terneuzen: 'Van de burgers is 90 procent goedwillend' TERNEUZEN - Burgemeester C. Oc- keloen van Terneuzen heeft tijdens een redevoering op de maandagmiddag ge houden jaarlijkse, traditionele nieuwjaarsreceptie opgemerkt, dat ze ker 90 procent van de burgers goedwil lend is, en achter het beleid van de ge meente staat. Maar dat juist zij te weinig worden gehoord. „Wij nemen beslissingen als be stuurders ook voor hen. Dat wordt ge waardeerd. Het gezonde verstand van deze mensen moet het richtsnoer zijn voor ons beleid". Ook merkte de heer Ockeloen op, dat van iedere 100 gulden, die de gemeente uitgeeft, er 60 tot 70 afkomstig zijn van de gewone man, die in plaats van ze aan de belastingen te betalen er best iets anders mee had wil len doen zonder daarbij tot welstand te geraken. De heer Ockeloen zei tegen de 1VT17TTWTA A RCH~1<YlVf~,I?l?T,enkele honderden inwoners van Ter- liltiU W 1 neuzen, die het stadsbestuur hun goede PORGY EN BESS mnse"voor 10,8 k*""nen aanbMe"- TERNEUZEN - In Porgy en Bess te Ter- neuzen wordt op 7 januari een nieuwjaarsconcert gegeven. Om 21 uur zullen daar dan optreden Oscar Harris, Humphrey Campbell en The Twinkle Stars. weten dat een tegemoetkoming van tien procent in de kosten kan worden verwacht. B en w denken dat met de bouw van het overdekte zwembad een kapitaal suitgaaf gemoeid zal zijn van drie mil joen gulden. B en w verwachten dat in de tweede helft van 1978 voldoende fi nanciële middelen aanwezig zullen zijn om de bouw van het zwembad te beta len. Het bedrag dat de gemeente Hulst in dit- jaar beschikbaar zal hebben be draagt 2,45 miljoen gulden. De gemeenteraad van Hulst heeft inder tijd haar voorkeur uitgesproken voor bouw van het zwembad bij 'Den Dul- laert'. Dat gebeurde tegen de zin van de meerderheid van het college. In de aan biedingsbrief spreekt het college er nogmaals zijn voorkeur voor uit om het. overdekte bad ten zuiden van Hulst te bouwen in het plan Zoetevaart. Men wijst erop dat de inspraakproce dure over de structuurstudie van de gemeente dit aangeeft. Binnenkort, zul len de raadsleden voorstellen over de bouw van het zwembad, de locatie en de exploitatie verwachten. Het exploita tietekort is vastgesteld op 215.000 gul den per Jaar. dat in de huidige tijd er teveel aandacht wordt gegeven aan de sterkte waarmee een boodschap wordt gebracht en te weinig aan de inhoud ei-van. De zeer druk bezochte receptie werd muzikaal opgeluisterd door het duo P. Van de Bulck op klarinet en A. Kar- reman aan de vleugeL AARDENBURG - In Jiet bejaarden centrum Coensdike te Aardenburg is maandag feest gevierd. Het echtpaar STICHTING KREEG IN '77 AL 5,5 TON HULST - Als de gemeenteraad instemt met het voorstel in de meerjarenbegro ting krijgt de Stichting 'De Warande' in Sint Jansteen in 1979 een extra subsidie van 230.000 gulden voor het gemeen schapshuis. In de raadsvergadering van augustus stelde de raad al een krediet van 550.000 gulden beschikbaar. B en w in de aanbiedingsbrief bij het financieel beleidsplan 1978-1982: „Uit onlangs met het bestuur van de Stich ting De Warande te Sint Jansteen ge voerd overleg is gebleken, dat met het beschikbare bedrag geen gemeen schapshuis kan worden gerealiseerd dat aan redelijke behoeften voldoet In ons prioriteiten voorstel voor 1979 hebben wtf een extra subsidie ad 230.000 gulden Postzegelverzamelaars komen bijeen in Den Dullaert Hulst HULST - Zondag is er een bijeenkomst van de postzegelverzamelaars 'Het Land van Hulst' in Den Dullaert te Hulst. De nieuwtjesdienst is aanwezig vanaf 9.30 uur met de nieuwe uitgiften van Nederland, Nederlandse Antillen. Xuri- name en België. Daarna volgt de verga dering. Tenslotte is er een gratis verlo ting, een veiling en de kwartjesloterij. SCHADE AAN TWEE TELEFOONCELLEN TERNEUZEN - Twee telefooncellen hebben het moeten ontgelden tijdens de jaarwisseling. Van de cellen aan de Oostkade in Sluiskil en die bij de Ter- neuzense Scheepsbouwmaatschappij heeft men de apparatuur vernield. De politie vermoedt dat de daders de geld- laatjes hebben geleegd, maar de PTT weet dat niet zeker omdat niet bekend was hoeveel geld er in kon zitten. opgenomen voor uitbreiding van het bestaande plan" Uitbreiding van het 'Malpertuus', het, gemeenschapshuis in de kern Clinge, zal wat b en w betreft pas in 1981 aan de beurt komen Voor dat jaar houdt het college rekening met een kapitaal suitgaaf van drie ton. Beleidsplan Ook het bestuur van 'Den Dullaert' te Hulst wil uitbreiden. Het stichtingsbe stuur werkt momenteel aan een be leidsplan voor de komende jaren Daar uit zal naar de mening van b en w de behoefte aan die uitbreiding dienen te blijken. In afwachting van dat onder zoek houdt het college voor 1981 reke ning met een uitgaaf van eveneens drie ton. Ook de bibliotheek, die in 'Den Dullaert' is gevestigd, heeft te kennen gegeven te willen uitbreiden. Dat geldt ook voorde dependance in Kloosterzande. Bij b en w rijzen enkele vragen over de uitbreiding van de bibliotheek. Men vindt onder meer dat de behoefte aan nieuwbouw nader moet worden aange toond. In de prioriteitenlijst van de meerjarenbegroting wordt geen reke ning gehouden met nieuwbouw voor de bibliotheek. Honderden mensen op nieuwjaarsbijeenkomst college b en w Hulst HULST - Honderden mensen hebben maandagavond de nieuwjaarsbijeenkomst in het stadhuis te Hulst aangegrepen om het college van b en w de beste wensen voor 1978 aan te bieden Vertegenwooixfrgers van maatschappelijke instellingen, vereni gingen, het bedrijfsleven en anderen maakten van de gelegenheid gebruik om nieuwjaarswensen met b en w uit te wisselen. De bijeenkomst in het stad huis nam ongeveer anderhalf uur in be- Charmante meisjes- en stoere jongensbrillen. Veilige brillen met onbreekbare kunststof glazen. Deze moderne brilleglazen zijn optisch perfekt. Het zijn dus volwaardige brilleglazen met een optimale scherpte. Bovendien zijn ze zo licht als een veertje en beslaan nauwelijks. OPTIEK SPECIAALZAAK Ganzepoortstraat 3 - Tel. 01100- 15214 GOES M6 M. Hamers en L. C. Hamers-Van Mee- nen was namelijk 65 jaar getrouwd. En dat was aanleiding voor een feestelijke receptie, waar onder anderen het vol tallige college van b en w van Aarden burg acte de presence gaf. Burgemees ter drs W. L. A. Lockefeer sprak het diamanten paar toe en overhandigde het een tinnen bord met het wapen van de gemeente. Ook de directrice van Coensdike, mev rouw A. van der Spek, hield een toe spraak: haar vader, die zelf bewoner is van Coensdike, overhandigde namens de bewonerscommissie het echtpaar een fruitmand. Het echtpaar Hamers woont al sinds 1969 in Coensdike. Daar voor woonde het gezin Hamers in Zuidzande waar de heer Hamers lan darbeider was. Het echtpaar heeft twee zoons die beide met hun echtgenotes het feest bijwoonden. 's Avonds heeft men het feest in de fami liekring voortgezet in restaurant 's Landswelvaren te Aardenburg. CLINGE - In café 'Iris' te Clinge werd een biljartwedstrijd gespeeld in het kader van het 'Clingse nederlaagtoer- nooi' tussen de Clingse biljartclub 'De Gouden Kroonen de biljartclub 'DOS' uit Hoek. 'De Gouden Kroon' won met 246-133. De individuele uitslagen: E. Aerts - P. Dieleman 69-31. J. P. de Bruyn - L. de Blaay 38-10, J. Ivens - A. de Kraker 31-14, J. Bolsens - A. Hofman 21-22, A. van Bunder - J. Klaassens 22-15, L. Pauwels - J. Pijpellnk 14-19, J. Lambrechts - L. de Kraker 42-16, J. D'Alluin - P. Dierman 9-6, Zaterdag 7 januari vindt er weer een wedstrijd plaats in het kader van het nederlaagtoemool. 'De Gouden Kroon' speelt dan in zaal 'Iris' tegen de bil jartclub 'Walsoorden' De wedstrijd be gint om 19.00 uur. Ben w Axel hielden nieuwjaarsreceptie AXEL - Traditiegetrouw werd maan dagavond in de raadszaal van het Axeise stadhuis een nieuwjaarsrecep tie gehouden door het college van b en w. Veie tientallen vertegenwoordigers uit het zakenleven van verenigingen uit de sportwereld en particulieren kwamen burgemeester en mevrouw De Kam en de overige leden van het col lege hun beste wensen voor een voor spoedig 1978 aanbieden. Maandag werd overigens ook bekend dat wethouder J. Deurloo (chu) Axel per 1 februari gaat verlaten. Gedurende de drieënhalf jaar dat hij wethouder is ge weest beheerde hij de portefeuille van financiën. De heer Deurloo heeft binnen het bedrijf waar hij werkt een functie aanvaard in Utrecht in de omgeving waarvan de familie zich dan ook zo spoedig mogelijk zal vestigen. Foto: Het diamanten paar samen met de twee zoons en schoondochters. BIJEENKOMST FOTOCLUB IN TERNEUZEN TERNEUZEN - Morgen woensdag houdt de fotoclub 'De Leeuwtjes' uit Terneuzen een bijeenkomsbin een van de zalen van 'De Opstandingskerk' te Terneuzen. Eerst wordt een reiscollecüe met foto's van diverse fotoclubs bekeken. De leden moeten de foto-opdracht 'Landschap pen' inleveren en ontvangen daarna de nieuwe foto-opdracht 'Vrij'. De bijeen komst begint om 20.30 uur. GEMEENTE VLISSINGEN Onttrekking aan het openbaar verkeer Burgemeester en wethouders van Vlissingen, ge let op artikel 12, tweede lid, van de wegenwet, brengen ter openbare kennis: dat gedurende veertien dagen, te rekenen woensdag 4 januari 1978, ter gemeentesecretarie, afdeling algemene zaken, kamer 118, voor een ieder ter inzage ligt het besluit van de gemeente raad van 30 september 1977, nr. 6-4, goedgekeurd door gedeputeerde staten van Zeeland bii be schikking van 5 december 1977, nummer 9796/11726. afd. 2, bur. waterstaat, totonttrekking aan het openbaar verkeer van gedeelten van de Lampsinsstraat en Aagje Dekenstraat. Vlissingen, 30 december 1977. Burgemeester en wethouders voor noemd, de burgemeester, Th. J. Westerhout. de secretaris, J. W. Peters. ADVERTEREN DOET VERKOPEN Ideeën7 wennen? klachten? kom naar: buro voorlichting stadhuis (kamer 34) schrijf: antwoordnummer 2 ideeén-inspraakbus of bel: 15100 toestel 333 of 337 GEMEENTE VLISSINGEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 1978 | | pagina 4