JAN POORTVLIET BIJ VOORLOPIGE WK-SELECTIE Topduel Britse competitie eindigde in gelijkspel VVCS EN WON ROEPEN HULP VAN OVERHEID IN Veertiende partij kandidatenmatch werd afgebroken PZC/s Facchetti: Verzwakking Oranje al na finale München begonnen Ex-Arnemuidenaar heeft vooral kans als vleugelverdediger 11 TEAMS ST. ALOY SPELEN DUELS TEGEN HONGARIJE BREGMAN TE DUUR VOOR VVV CH0UF0ER BEMIDDELAAR Nieuwjaar Gewenst! ^narcissen slechts florddo DINSDAG 3 JANUARI 1978 (Door Joop van den Berg) EINDHOVEN - Voor Jan Poortvliet zijn de wereldkampioen schappen voetbal in Argentinië niet langer een onbereikbaar ideaal. Integendeel: deze ex-speler van Arnemuiden behoort tot de voorlopige oranjeselectie, die door de bondscoaches Ernst Happel, Jan Zwartkruis en Arie de Vroet op papier is gezet. In Eindhoven weet Jan Poortvliet dan ook te melden: „Van de KNVB heb ik een brief ontvangen, waarin me wordt gevraagd of ik bereid ben met de Nederlandse selectie naar Argentinië te gaan. Zeven spelers van PSV hebben die brief gekregen: Jan van Beve- ren, Adrie van Kraaij, Ernie Brandts, Willy van der Kuijlen, Willy en René van de Kerkhof en ik. Natuurlijk heb ik laten weten dat ik wel bereid ben. De andere PSV-ers trouwens ook". sport Jan Poortvliet MILAAN (AP) - Giacinto Facchetti, aanvoerder van de ploeg van Inter- nazionale uit Milaan en van het natio nale elftal, heeft maandag gezegd dat volgens hem op de wereldkampioen schappen in Argentinië de ploegen van Brazilië en van de bondsrepubliek de grote favorieten zullen zijn, en dat de Braziliaanse ploeg nog een tikje beter was dan de Westduitse. Hij vond dat de Braziliaanse ploeg over een paar 'natuurtalenten' beschikte waarop sterk kon worden vertrouwd, zoals Zico. Hij verwachtte niet dat Nederland zou winnen „omdat de verzwakking van die ploeg, alhoewel goed gecamoufleerd, meteen al na de finale van Munchen was begonnen" Vierde groep WK Volgens Carlos Alberto Lacoste, de tweede voorzitter van het organisatie comité van de eindronden van het we reldkampioenschap voetbal in Ar gentinië, wordt op 12 januari pas be slist welk land als eerste wordt ge plaatst in de vierde groep. Argentinië, West-Duitsland en Brazilië zijn zeker van plaats nummer één in de drie an dere groepen. Carlos Alberto Lacoste zei dat voor de vierde groep Italië, Ne derland en Polen kandidaat zijn. France Football ZEIST - Nog deze week zullen de belangenorganisaties WCS (spelers) en WON (oefenmeesters) de hulp van de overheid inroepen om daadwerkelijke inspraak binnen de voetbalbond te krijgen. In een brief aan de ministers van CRM en sociale zaken zullen de belangenorganisaties uit de doeken doen op welke wijze de KNVB de rechten van de VVCS en de WON negeert. De aanleiding van het nieuwe conflict tussen de belangenor ganisaties en de KNVB is het reclamecontract, dat de voetbalbond met het bemiddelingsbureau Inter Football heeft afgesloten. Bij de totstandkoming van dat contract heeft de KNVB geen overleg gepleegd met de belangenor ganisaties. Dat was voor George Knobel, afgevaardigde van de WON in het sectiebestuur betaald voetbal, een van de redenen om op te stappen. Jaap van der Leek, secretaris-generaal van de WON: „Toen de KNVB vorig jaar de overheid om subsidie vroeg voor de instandhouding van het betaald voetbal, heeft de toenmalige minister van CRM een aantal voorwaarden gesteld. Die sub sidie is door de minister inmiddels toegezegd, maar de KNVB houdt zich niet aan de voorwaarden". Een van de voorwaarden was, dat de KNVB zich niet zou inlaten met organisaties die zich bezighouden met arbeids bemiddeling. Van der Leek: „Het contract met Inter Football had er dus nooit mogen komen. Die overeenkomst is volledig in strijd met de afspraak, die destijds tussen de KNVB, de belangenorganisaties en de overheid zijn gemaakt". Ook heeft de minister gesteld, dat over arbeidsvoorwaarden alleen met de belangenorganisaties overleg gepleegd mag worden. In het reclamecontract met Inter Football worden echter ook arbeidsvoorwaarden gesteld. Van der Leek: „Van democratisering binnen de voetbalbond is in wezen nog niets terechtgekomen. De rijkssubsidie voor het betaald voetbal loopt daardoor gevaar". De belangenorganisaties beraden zich vandaag over de in houd van de brief aan de bewindslieden. Van der Leek: „Onze brief zal aansluiten aan die van de FNV, die de overheid onlangs heeft gewezen op het beleid van de KNVB. De voetbalbond krijgt een uitkering van 13 miljoen gulden uit de opbrengst van toto en lotto. De FNV heeft gevraagd dat be drag niet uit te betalen, voordat de KNVB zich houdt aan de gemaakte afspraken met betrekking tot het democratise ringsproces". HULST - Het dames- en herenteam van de Graauwse tafeltennisvereniging St. Aloysius krijgt vrijdag 20 januari bezoek van het Hongaarse nationale dames- en heren team. Toine Mens van de Zeeuwsvlaamse vereniging heeft bericht ontvangen dat de leiding van de Hongaarse selectie ingestemd heeft met het voorstel een ontmoeting met Aloy te houden. De Hongaarse ploeg speelt een dag eerder in Helmond tegen Nederland een wedstrijd voor de Super Liga. Vrijdagavond om 19.30 uur zullen de beste Hongaarse tafeltennissers hun vaardigheid demonstreren in de grote zaal van Den Dullaert. Trekpleister is ongetwijfeld Istvan Jonyar, de wereldkampioen van 1975. die momenteel een achtste plaats inneemt op de wereldranglijst. De andere twee heren zijn waarschijnlijk Gabor Gergely en Tibor Klampar.res- pectievelijk tiende en elfde op de wereldranglijst. Bij de damesploeg is Beatrix Kishazi met een zevende plaatst de best gerang schikte speelster op de wereldranglijst van 1977. Verder zullen naar wordt verwacht Judith Magos Europees kampioene 1974 en 16e op de wereld ranglijst) en jeugdspeelster Gabrielle Szabo (22ste op de wereldranglijst) van de partij zijn. BELGRADO (AN?) - Onder hier en daar gewijzigde omstandigheden werd maan dag de finale van het kandidatentoernooi in Belgrado voortgezet, nadat het er rond de jaarwisseling naar uit had gezien dat er een te snel en niet voorspoedig einde aan de tweekamp tussen Viktor Kortsjnoi en Boris Spasski leek te komen. maandag door het Franse voetbalblad 'France-Football' gekozen tot beste elf tal van 1977. Doordat de Westduitsers zowel in Europa als in Zuid-Amerika tot goede resultaten kwamen en Nederland slechts uitkwam in duels in Europa moesten de Nederlanders met een tweede plaats genoegen nemen. Het grootste probleem voor het voetbalblad was dat de verschillende elftallen geen gelijk aantal wedstrijden speelden, waardoor het klassement moeilijk te realiseren was. Het klassement luidt als volgt: 1 West-Duitsland 7 gewonnen 3 gelijk en 1 verloren: 2 Nederland 5-1-0: 3 Spanje 4-1-1-: 4 Oostenrijk 5-3-0 en Frankrijk 3-3-1: 6 Hongarije 9-3-3. Eerder al was er een aanwijzing, dat Jan Poortvliet, een grote kans maakt om de reis naar Argentinië mee te maken. En kele weken geleden namelijk gaf het bemiddelingsbureau Inter Football in Amsterdam een feestje, omdat er een overeenkomst was bereikt tussen de KNVB en IF over de reclame- en spon soraangelegenheid rond het Nederlands elftal. Natuurlijk waren op dat feest be kende „oranjeklanten" als Jan van Be- veren, Rob Rensenbrink, Willem van Hanegem, Ruud Krol, Wim Jansen. Willy en René van de Kerkhof en zovoort, enzovoort. Maar ook spelers als Jan Poortvliet, Kees Bregman (libero van MSV Duisburg) en Sparta-doelman Pim Doesburg bleken te zijn uitgeno digd. Verrassing Jan Poortvliet wil wel bekennen: „Dat was ook voor mij een verrassing. Ik had er zeker niet op gerekend. Toevallig bracht ik een paar vrije dagen in Zee land door, toen ik een telefoontje kreeg van Jan van Beveren. Hij vertelde me dat ik ook was uitgenodigd voor dat feest van IF. En natuurlijk vond ik dat belangrijk genoeg om te gaan". Dat In- ter Football de uitnodiging via Jan van Beveren speelde, is begrijpelijk. Uit de spelers is namelijk inmiddels een zoge naamde „Raad van Oranje" gevormd, die namens de spelers de onderhande lingen met de KNVB, met het bemidde lingsbureau IF en met eventuele an dere instanties voert. In die raad heb ben zitting: Jan van Beveren, Ruud Krol, Willem van Hanegem en Wim Rijsbergen. En dat alles bewijst dan, dat bonds coach Ernst Happel al geruime tijd Jan Poortvliet op het oog heeft voor zijn Ar gentine Argentinië-selectie. Inter Foot ball is namelijk al maanden bezig mei de reclamecampagne rond het Neder lands elftal. Om die reclamecampagne goed te kunnen voorbereiden wilde IF de namen van de voorlopig geselecteer den. Ernst Happel (die ook meedeelt in de reclame-opbrengsten) bleek daar be grip voor te hebben en gaf zijn lijst van voorlopig geselecteerden op. Daar was denaam van Jan Poortvliet reeds bij. En zo kon het gebeuren, dat de oud-Ar. nemuidenaar werd uitgenodigd vooi het IF-feest in Amsterdam. Selectie Die voorlopige selectie heeft Jan Poortvlietwel verrast: „Maar ik ben niet van plan me door deze onverwachte ontwikkeling gek te laten maken. Ik blijf er nuchter onder. Voorlopig blijf ik me vooral concentreren op PSV. Dat lijkt me ook het beste voor mijn kansen op het Nederlands elftal. Wanthoe betet ik voor PSV draai, hoe groter de kans dat ik inderdaad met het Nederlands elftal naar Argentinië ga. Voorlopig spiegel ik me zelf nog niets voor. De laatste tijd gaat het uitstekend met me bij PSV, maar het is natuurlijk ook mo gelijk dat ik een terugval krijg. En dan kan ik het Nederlands elftal wel verge ten". Maar als we de zaken met Jan Poortvliet even op een rijtje zetten, moeten we toch concluderen, dat de kans zeer groot is, dat hij tenslotte te recht komt bijde definitieve selectie van 22 man voor Argentinië. Poortvliet heeft namelijk als vleugelverdedigei de aandacht van de bondscoaches ge trokken. En voor de twee vaste vleugelverdedigers van oranje (Wim Suurbier en Hugo Hovenkamp) staan de opvolgers nog niet in de rij. Poortvliet: „Bij PSV heb ik zo langza merhand op vrijwel alle plaatsen ge speeld in achterhoede en middenlinie. De laatste tijd opereer ik vaak in de middenlinie. Maar niet op een vaste stek, want we spelen dikwijls in de mandekking en ik heb dan steeds een vaste tegenstander. Maar de meeste wedstrijden heb ik toch wel gespeeld als linkerverdediger. En als vleugel verdediger maak ik misschien toch een redelijke kans om in de definitieve se lectie te komen. Na Suurbier en Ho venkamp komen daarvoor in aanmer king Martin Jol van FC Den Haag, Petei Arntz van AZ, Piet Wildschut van FC Twente en ik dus". Jan Poortvliet is realist genoeg om te zeggen, dat hij nauwelijks een kans vooi zich zelf ziet op het middenveld van VENLO-l ANP) - Cees Bregman gaat niet naar FC VW. Maandag kon geen over eenstemming bereikt worden tussen de Limburgse degradatiekandidaat en de Nederlandse libero van de bundesliga- club MSV Duisburg, die in West-Duits land een lange schorsing moet uitzitten. De persoonlijke eisen van Bregman en de transfersom voor MSV Duisburg vormden samen een te hoog bedrag vooi FC VW. oranje: „Daarvoor is de concurrentie veel te groot. Er zijn immers midden velders genoeg. Noem maar op: Willem van Hanegem, Johan Neeskens, Jan Pe ters. Willy van der Kerkhof, Willy van der Kuijlen, Wim Jansen en Jan Bos kamp". Voor Poortvliet is het natuurlijk .een voordeel, dat PSV nog altijd op in ternationaal niveau meedraait: „Zolang PSV in de Europacup speelt, timmeren we nog aan de weg. En een voordeel vooi mij is natuurlijk ook, dat ik in die Euro pacupwedstrijden steeds meer inter nationale ervaring krijg". Niet alleen de naam van Jan Poortvliet kwam als een verrassing op dp lijst van voorlopige geselecteerden. Ook Simon Tahamata van Ajax, Sije Visser van NEC, Johnny Metgod van Az, Arnold Muhrcn en Piet Wildschut (beiden van FC Twente) zijn door het trio; Happel- Zwartkruis-De Vroet bij de 'yoorlopi- gen' geplaatst. Op 16 april moet een voorlopige selectie van 40 man bij de FIFA zijn opgegeven. Inmiddels heb ben de coaches 33 namen ingevuld maar enkele daarvan staan nog niet vast. Zo is er bijvoorbeeld ook nog al tijd de naam van Johan Cruijff bij, ter wijl de speler van Barcelona nög altijd bij zijn beslissing blijft om niet naar Argentinië te gaan. Ernst Happel wil echter deze week nog met Cruijff gaan praten („Maar waar en wanneer precies zeg ik niet, want dan krijg ik een hele meute journalisten en fotografen ach ter me aan", aldus Happel). Ook Eddy Treytel staat bij de voorlopigen, maar deze doelman van Feyenoord heeft in middels laten weten er niets voor te voelen mee te vliegen naar Argentinië: „Daar kom ik toch niet in actie en dan De wedstrijd tussen de nummers een en twee van de ranglijst was overigens een zeer teleurstellende. Er werd hard en slecht gespeeld. De partij stond bol van de vrije schoppen en het was helemaal niet verwonderlijk dat de doelpunten uit strafschoppen vielen. Na het drukke kerst-nieuwjaarsprogramma (alle clubs speelden niet minder dan vier wed strijden in een periode dat andere lan den een winterstop hielden) waren de twee topelftallen niet in staat normale doelpunten te produceren. Van dit gelijke spel profiteerden de nummers drie en vier, Liverpool en Ar senal. Beide clubs wonnen. Liverpool versloeg Middlesbrough met. 2-0 en staat nog slechts een doelpunt op stad genoot Everton achter. David Johnson scoorde met een fraaie kopbal uit een voorzet van Heighway in de 29e minuut. Elf minuten voor het einde zorgde Heighway met een vliegend schot zelf voor 2-0. Arsenal kwam tegen het dit seizoen te- voel ik er niets voor om vijf weken van huis te zijn". Niettemin heeft Happel de volgende kanshebbersvoor Argentinië op papier staan: doelverdedigers: Van Beveren Schrijvers. Jongbloed, Treijtel: ausput- zers: Krol, Van Kraaij en Metgod: voor stoppers: Rijsbergen. Dusbaba. Brandts: vleugelverdedigers: Suurbier, Hovenkamp. Poortvliet, Jol, Arntz, Wil schut. Sije Visser: middenvelders: Neeskens. Van Hanegem, Jansen, Willy van de Kerkhof, Boskamp, Van dei Kuijlen, Thijssen, Peters, Arnold Muh- ren: vleugelspitsen: René van de Kerk hof, Rep. Rensenbrink, Tahamata en Ling: centrumspitsen: Cruijff en Kist. Voorlopig lijkt Arie Haan (Anderlecht), die in West-Duitsland bij de wk wel van de partij was, buiten de boot te zijn ge vallen. Ook de twee doelverdedigers, die in België actief zijn (Nico de Bree en Jan de Ruiter), staan niet op de lijst. Maar nu Treytel heeft laten weten van de Argentinië-reis af te zien, is er voor een van hen weereen kans. Voorde lijst van 40 spelers aan de FIFA moet wor den opgegeven, rest er nog veel tijd. Veranderingen zullen ongetwijfeld nog worden ingevoerd. Maar de kans is zeer groot dat Jan Poortvliet er in ieder ge val bij is. genvallende Ipswich Town niet verder dan één doelpunt, acht minuten voor rust van David Price. De treffer was niettemin voldoende voor de overwin ning. Schade beperkt Aldus beperkten Arsenal en Liverpool de schade ten opzichte van Nottingham Forest enigszins. De koploper onder leiding van de opschepperige coach Brian Clough veroverde in de druk be zette voetbalweek zes punten. De prestatie van Forest werd slechts overtroffen door Manchester City dat uit vier wedstrijden de maximale winst van acht punten haalde. De laatste wedstrijd, uit tegen Leicester City, werd met 1-0 gewonnen. Gary Owen benutte een strafschop. Charly George benutte voor Derby County eveneens een strafschop en legdamet nog twee treffers, alvorens geblesseerd van het veld te lopen, de ba sis voor de winst met 4-2 op Coventry. De verrassing van de dag was de over winning van het onder de rode degrada- tiestreep geklasseerde Newcastle Uni ted bij Leeds United: 0-2. Newcastle kende dit. seizoen veel pech en had dit ook in Leeds. Verdediger David Barton werd per draagbaar van het veld gedra gen na een overtreding van de eens door Ajax gewilde Joe Jordan. De Schotse spits werd voor de zevende keer dit seizoen met een officiële waarschuwing geconfronteerd. Manchester United baarde ook weer opzien door de thuis wedstrijd tegen Birmingham City met 1-2 te verliezen. Uitslagen van de maandag gespeelde voetbalwedstrijden, Engelse afdeling, eerste divisie: Arsenal-Ipswich 1-0, As ton Villa-Queens Park Rangers 1-1, Chelsea-West Bromwich 2-2. Derby-Co ventry 4-2, Leeds-Newcastle 02, Leices ter-Manchester City 01. Liverpool-Mid dlesbrough 2-0, Manchester United- Birmingham 1-2, Norwich-West Ham 2-2, Nottingham Forest'Everton 1-1 Stand: Nottingham Forest 24.37: Ever ton 24. 32: Liverpool 24. 32: Arsenal 24. 31: Manchester City 24, 30: West Brom wich 24,28: Coventry 24.28: Norwich 24. 28: Leeds 24, 26: Derby 24. 25. ROTTERDAM - Oud-FC-Den-Haag- voorzitter Herman Choufoer is op ver zoek van contractspeler Lex Schoen maker bereid gevonden om te bemidde len teneinde Den Haags enige profclub weer gezond te krijgen. Deze week vindt er een gesprek plaats tussen voorzitter Arons, de teruggetreden on bezoldigd manager Van Hal en Choufoer. De laatste speelt met de gedachte om Van Hal voor te stellen om slechts als vice-voorzitter op te treden en Eddy Hartman, mits de eveneens deze week uit te brengen uitslag van een medisch onderzoek positief uitvalt, een gedeelte van de managerswerkzaamheden op te dragen. Inmiddels informeerde voorzitter Arons telefonisch bij Piet de Visser naar diens bereidheid de Tsjech Malatinsky op te volgen en voerde Arons op oudejaar al een gesprek met Rob Baan. momenteel trainer van VW. Derde kandidaat is Pim van de Meent. Schotland Uitslagen van de Schotse eredivisie: Aberdeen-Dundee United 1-0, Celtic- Motherwell 01, Hibemian-Clydebank 2-0, Partick Thistle - Rangers 1-2, St. Mirren-Ayr 2-3. In het gebouw van de vakbond werden 17 toeschouwersrijen ontruimd en ble ven de spelers ook in hun afzonderings cellen voor elkaar zichtbaar. Het nog wel aanwezige publiek, zo ongeveer ach terin de zaal, zat ook niet meer in het donker, maar in het volle licht Een ander nieuwtje is ook dat Viktor Kortsjnoi, de dissident die uit zijn Ne derlandse periode nog altijd de Neder landse titel in zijn bezit heeft, niet meer HANDBALT0ERN00I VOOR PUPILLEN GOES - Ondanks het feit dat lang niet alle Zeeuwse verenigingen die wel in de Zeeuwse zaalhandbalcompetitie uitkomen, hebben ingeschreven voor het traditionele pupillen-toernooi van de jeugdcommissie afdeling Zeeland van het Nederlandse Handbal Verbond, is de commissie er toch in geslaagd om voor de achttinen ingeschreven teams een leuk programma samen te stellen. Dat begint vandaag (dinsdag) om 9.15 uur in de gemeentelijke sporthal te Middelburg. De deelnemende vereni gingen zijn: EMM: Zeeland Sport: Marathon: Uto pia: Sluiskil: Delta Sport: Walcheren en DHC. De prijsuitreiking van dit jaar lijkse pupillentoemooi is om 17.00 uur. C. v. Leuven, secretaris van de afdeling Zeeland, reikt de prijzen uit. op het toneel bij het schaakbord zijn zetten overweegt, maar net als Spasski vanuit zijn cel vanaf het grote demon stratiebord. De nieuwe situaie heeft voor de nodige opwinding in het Sow- jetkamp gezorgd. Marina Spasski, de vrouw van Bons, protesteerde dan ook fel tegen de verplaatsing van de afeon- deringscellen van links naar rechts. Kortsjnoi besloot tot zijn nieuwe speel wijze, nadat een oude vriend hem tele fonisch had verteld dat de verhalen dat hij gehypnotiseerd zou worden, op waarheid berusten. In het verloop van de veertiende partij, heeft hij daar nog geen groot voordeel van gehad, want de situatie op het bord na 40 zetten was bepaald niet in zijn voordeeL Met een kwaliteit en een pion meer, heeft Spas ski volgens kenners winstkansen als de partij, die maandag vijf uur duurde, wordt uitgespeeld. Kortsjnoi leidt nog steeds met 7.5 tegen 5.5. Het zettenverloop van de na 40 zetten afgebroken partij in de tweekamp tus sen Boris Spasski en Viktor Kortsjnoi was als volgt: Wit; Spasski Zwart: Kortsjnoi 1. E2-e4 e7-e5; 2. Pbl-c3 Pg8-f6; 3. g2-g3 d7-d5; 4. e4xd5 PfBxd5: 5. Lfl-g2 Pd5xc3: 6. b2xc3 L©-d6; 7. Pgl-8 0-0; 8. 0-0 c7-c5: 9. d2-d3 Pb8-c6:10. PB-d2 Dd8-d7; 11. Ddl-Q Dd7-c7; 12. Pd2-e4 Ld6-e7; 13. Lcl-e3 c5-c4: 14. d3-d4 Lc8-e6; 15. Tfl-dl Ta8-d8; 16. Df3-e2 Le6-d5; 17. Tal-bl e5xd4; 18. c3xd4 Tö-e8; 19. Pe4-c3 Ld5xg2; 20. Kglxg2 Pc6-a5:21. De2-8 Pa5-c6; 22. DB-e2 Pc6-a5: 23. a2-a4 b7-b6: 24. De2-Q Dc7-d7; 25. Tbl-b5 Pa5-b7: 26. Le3-f4 Pb7-d7; 27. Lf4xd6 Le7xd6; 28. Pc3-e4Ld6-e7; 29. c2-c3 g7-g6; 30. g3-g4 Te8-f8; 31. Tdl-bl a7-a6; 32. Tb5xb6 f?-S; 33. g4-B TfBxE: 34. DG-e2 Dd7xa4; 35. Tb6-b7Td8-e8; 36. Tb7-c7 Le7-d6, 37. Tc7xc4 Te8xe4; 38. Tc4-c8t Kg8-g7; 39. De2xe4 Da4-a2; 40. Tbl-fl Da8-f7, afgebroken. BELGRADO - Kort.sjnoj aan zet tijdens de finale van het kandidiaten-schaaktoer- nooi. De 14e partij vandaag werd na 5 uur en 40 zetten afgebroken. Spasski die met wit speelde, gaf zijn 41e zet onder couvert af. (Advertenties Fleuriger dan deze aanbieding kan bijna niet. vandaag Iféll'IiuL.. b'J inlevering van deze annonce 'n feestelijke bos - voor afl jt Lange Delft 99, Middelburg. Walstraat 90, Vlissingen. NOTTINGHAM-!ANP) - Een benutte strafschop vier minuten voor het einde heeft verhinderd dat Nottingham Forest een nog grotere voorsprong nam in de Engelse eerste divisie. Door het rake elfmeter schot van Trevor Ross eindigde het Engelse topduel Nottingham Forest - Everton onbeslist in 1-1. Het doelpunt, waarmee Forest in de 24e minuut van de eerste helft de leiding nam, werd (door Robertson) eveneens uit een strafschop gescoord.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1978 | | pagina 11