ALS LEEUWEN VECHTEND MIDDELBURG VERNIETIGD BERDIJKS ILLUSSIE: 5-0 Terneuzentrainer Tijssen grootste compliment van verdient allemaal Vogelwaarde hield RCS in bedwang: 1-1 Internos en Jong Ambon stomen stug door in 3d Sluiskil: moeilijk uitduel gewonnen: 1-0 Na verlies in Made is toekomst voor Zierikzee zeer somber AXEL EN CLUZONA AAN ELKAAR GEWAAGD Verlies RKTVV van belang voor staart Leo Koch speelt toch Steen derde slachtoffer van Goes: 3-0 Vosmeer lijkt zijn inzinking te boven MAANDAG 19 DECEMBER 1977 MIDDELBURG -Als leeuwen vechtend voor iedere meter grond en vooral na rust herhaaldelijk als in de groen-witte gloriedagen combinerend heeft Middelburg topclub Berkdijk met een 5-0 nederlaag naar huis (bij Kaatsheuvel) terugge stuurd. Het moet de Brabanders worden toegegeven: ze gingen met opgeheven hoofden, omdat ze tot het eind toe sportief bleven strijden onder het motto alles of niets, maar juist daardoor kreeg Middelburg een enorme vrijheid, die met name de overal aanwezige Henn.v Wijs. een briljant kansen creeerende W'im Dekker en een naar zijn oude vorm groeiende aanvoerder Kees van der Sluis uitbuitten om de tegenstander te confronteren met datgene, wat Middelburg zelf in de laatste wedstrijden aan den lijve ondervond: een forse nederlaag. „Dit moest eens komen", jubelde trainer Adrie van den Driest „Nu heb je gezien, waartoe een compleet Middel burg in staat is We zijn uitgegaan van het gegeven keihard te werken, de rest zou dan vanzelf wel komen". Vanzelf ging het in de eerste helft overigens nog niet. al kreeg Middelburg een enorme ruggesteun met het openingsdoelpunt van Simon Harinck in de 15e minuut, toen de spits een magnifieke combinatie tussen Gert Booy en Kees van der Sluis ferm met het hoofd verzilverde. MIDDELBURG - Er is toch weer sprake van enige aansluiting in de eerste klas E voor Middelburg. Na de zege met 5-0 op Berkdijk. VOAB bereikte een 0-0 bij Vcerse Boys. Belangrijker voor de staartclubs was de 3-0 nederlaag van RKTVV bij De Valk. Sint Michielsgestel heeft voor sendatie gezorgd door RBC in eigen huis met 2-1 te verslaan, waardoor DESK na de 3-0 tegen Schijndel alleen aan de leiding gaat. Sparta won met 1-0 bij Baronie. Een omgecompliceerd spelend Berkdijk sloeg keihard terug, maar de Zeeuwse eerste klassers hielden het. hoofd koel. Ze lieten zich niet opjutten door het pu bliek om toch maar "naar voren, naar voren" te stormen, integendeel: de ploeg nam geen risico, bleef verdedigend inge steld, vooral omdat de lange pass op Kees van der Sluis, die aan de buiten kant vaak gaten probeerde te trekken, zonder meer slecht was. Gerard van Belzen, de Middelburgdoelman, die een oetrouwbare indruk maakte, moest zelfs in de 26e minuut gestrekt naar de hoek duiken om een schot van Berk dijkmiddenvelder Jos Damen on- schadellik te maken. Op een psychologisch belangrijk mo ment, onmiddellijk nadat de uitstekend leidende arbiter Van Gastel de tweede helft had laten beginnen, kwam Mid^ delburg op 2-0 door een fraai doelpunt van Henny Wijs. die de bal naar de grond kopte, tussen de benen van Berkdijk doelman Henny Netten door. Het was het sein voor de Zeeuwen om hun grote talenten te gaan demonstreren: als een harmonica schoof de groen-witte ploeg van achter (iedereen hielp om de Berk- dijkaanvallen te keren i naar voren (iedereen hielp ook om de acties op te zetten) on der de waarlijk bezielende leiding van Henny Wijs. Van den Driest; „Wijs was een vrije rol toebedacht Hij heeft zo'n enorme dis- ciplina, dat hij zelf aanvoelt wat hij moet doen. Hij viel daarvoor vaak in de defensie terug. Dat had tot het gevolg, dat voorstopper Peter Huissoon of laatste man Wim Koster konden opko men, waardoor je meer variatie in het spel kreeg". Wijs zelf dook naar har telust in de counter. De middenvelder: „Er werd goed bewogen door de ploeg, je kom altijd een bal kwijt, en dat alles DESK RBC Berkdijk Sparta Baronie Sclüjndel De Valk St. Michielsgestel Veerse Boys RKTW Middelburg 13 9 1 3 19 27-12 13 6 5 2 17 23-13 13 6 3 4 15 21-20 13 6 1 6 13 28-25 13 4 4 5 12 21-24 12 4 4 4 12 13-16 13 5 2 6 12 32-29 13 3 6 4 12 27-28 12 3 5 4 11 10-12 11 3 4 4 10 11-14 12 3 3 6 9 19-30 12 2 4 6 8 10-19 Het openingsdoelpunt voor RCS. maar Vogelwaarde kwam toch nog gelijk MIDDELBURG - Het lijkt niet kapot t kunnen voor Vogelwaarde in de vierde klas H. Zelf speelden de leiders bij con current RCS 1-1, maar oook de overige achtervolgers verpseelden punten. 0 19 21- 5 RCS Zeelandla Domburg Hontenlsse Zeeland Sport Breskens Clinge Ria 12 4 3 5 Aardenburg Philippine 11 3 7 113 7 1 13 15- 9 1 13 18-17 2 12 11-11 3 12 13-11 3 12 9- 9 4 11 17-16 4 11 12-14 12 2 4 6 RCS - VOGELWAARDE - Boeiend en attractief RCS was zeker in de eerste helft sterker. Vogelwaarde had weinig in tebrengen, maar doelman Van de Vijver hield lang stand. Toch werd het ewen kwartier voor rust 1-0 door een uitgekiende kogel van Jan Bil. Vogelwaarde startte na rust vinnig Binnen vijf minuten was de balans in evenwicht door de mee-opgekomen Ronnie Lambert: 1-1. De rest van het stevige duel leverde wel aantrekkelijk voetbal op, maar toch weinig open doelkansen. ZEELAND SPORT - BIERVLIET - Geen al te beste partij, maar wel dik verdiend door Zeeland Sportgewonnen. Biervliet begon ontstuimlg. maar was snel uitgespeeld Na een half uur maakte Rudi van de Weele er 1-0 van. Hij schoot nog tegen de lat en Tonnie Doeland trof de paal. Direct na de rust verdween een keiharde voorzet van Ronald Thümann via een verdediger in het Biervlietrdoel: 2- MADE -Na de 3-1 nederlaag tegen Ma- dese Boys, begint de toekomst er voor Zierikzee nu wel erg donker uit te zien. Duidelijk trad in deze wedstrijd ook nu weer aan het licht dat het bij de Schouwenaren na het wegvallen van Kees Verkaart aan een spelmaker ont breekt. Tegen de niet-grootst spelende Brabanders heeft Zierikzee zeker de kans gehad om de wedstrijd in zijn voordeel te beslissen. Had men voor de rust met wat meer overleg gespeeld, dan had men de eerste speelhelft met een beslissende voorsprong kunnen af sluiten. Madese Boys liet weliswaar een aantal doelrijpe kansen liggen, maar ook bij Zierikzee ontbrak hel aan een man in de voorhoede, die van de geboden kansen die de weinig impone rende verdediging weggaf, te profite- Gebrek aan overleg en het ontbreken van een paar snelle mensen op zijn vleu gels speelde Zierikzee, dat het naast Verkaart ook nog moest stellen zonder Wim Overweel (militaire dienst Duits land) ernstig parten. Vast staat nu wel dat er nog zoiets als een wonder zal moe ten gebeuren om Zierikzee uit zijn be narde positie te redden. In de eerste helft, die een gelijkopgaande strijd met wisselende kansen voor beide doelen gaf te zien, kreeg de thuisclub ln de elfde minuut een belangrijke ruggesteun, toen Arnold Vercouteren uit een trek- balletje van de overigens op de rechter vleugel falende Gerard Smeedink, msrt. een strafschop kon scoren' 1-0, De eerste vijf minuten na de rust brachten voor Zierikzee de genadeslag. Door twee kapitale blunders Madese Boys de 1-0 achterstand ombuigen in een 2-1 voor sprong In de tweede minuut verzuimde de verdediging bij een voorzet van Henny Hofkens in te grijpen, waardoor Ad Bouwens de bal in het doel kon lo pen: 1-1. Dne minuten later was het weer raak toen Kees Struik de bal tus sen zijn benen door liet gaan en de vrij achter hem staande Henny Hofkens geen moeite had om de stand op 1-2 te brengen. Zierikzee ging hiema wel drukken, maar de bezoekers wisten met hun counters nog het meeste gevaar stichten Twaalf minuten voor tijd wist, Jan Delheij de strijd definitief in het voordeel van de bezoekers te beslissen toen hij ongehinderd van buiten het strafschopgebied kon aanleggen en raak schoot. 3-1. i profiteerde van de Vlissingse nonchalance en Cor de Regt verkleinde de achterstand tot 2-1. Het werd toen nog wel even spannend, maar toen Ro nald Thümann er 3-1 van maakte was de strijd beslist DOMBURG - ZEELANDIA - Er leek niets aan de hand. Domburg speelde be ter en kwam voor rust door Toon Mara- nus en Tonnie van Ierssel op 2-0 De strijd leek gestreden toen Maranus er tien minuten na rust 3-0 van maakte. Toen echter kwam Zeelandia los Karei Leenhouwers en Bram Gilde (uit ee vrije trap) verkleinden de achterstand bin nen enkele minuten tot 3-2 en Theo van Hercules zorgde zlefs nog voor een ver rassende 3-3 eindstand. CLINGE - BRESKENS - Een spannend duel. De eerste helft verliep gladjes zon der al te veel krachtsverschil Op slag van rust maakte Jan de Lobel er 0-1 van. Clinge toonde nu echter karakter en veel inzet Doelman Jan Manneke was in grootse vorm en stond veel Clinge- doelpunten in de weg. maar was kans loos in de 27e minuut toen een kopstoot van Van Van Goethem door Guillaume Drumont handig werd verlengd: 1-1 HONTENISSE - RIA - Een zwakke wed strijd, die beter met 0-0 afgesloten had kunnen worden. Hontenisse kreeg zelfs iets betere kansen. Ria besliste de strijd twaalf minuten voor tijd. Een hard schot van Egbert Audenaerd stompte doelman George van Damme voor de voeten van Jack Wille, die Ria op 0-1 zette. PHILIPPINE - AARDENBURG - Een aantrekkelijk duel met redelijk goed voetbal. Philippine was in het veld iets sterker, al gaven de beide verdedi- gingwn weinig kanse nweg. Een kwartier voor tijd maakte Hans Laureter 1-0 van rn toen iedereen zich met deze stand leek te hebben verzoend werd het in blessuretijd door Roel de Cuijper nog 1-1 werd natuurlijk ook bewerkstelligd door de verlossende goal een minuut na rust". Wim Dekker maakte er in de 21 e minuu t simpeltjes 3-0 van nadat hij eerst tegen keeper Netton had opgeschoten en de bal vervolgens naar Johnny Tahapary gerold was, die Dekker toen op maat bediende. Middelburg kreeg kansen bij de vleet, onder meer via een schitte rende dubbele één-twee van Wijs en Dekker (Henny Wijs schoot net naast) en van Simon Harinck, die op zijn beurt de Berkdijkdefensie voor schut zette maar net naast tikte. Met de fraaiste treffer van de wedstrijd scoorde Wim Dekker 4-0: Kees van der Sluis zag de ongelooflijk handige mid denvelder vrij staan, bereikte hem op de centimeter en met een halve omhaal knalde Wim Dekker min of meer in de lucht hangend de bal achter Netten. Na een corner van rechts bepaalde Gert Booy (die ook steeds sterker gaat spe len, maar nog niet nauwkeurig passt) de eindstand op 5-0. Voor de enige Zeeuwse eerste klassers wordt het. zodoende een vrolijk kerstfeest AXEL - Nadat uit publicaties was gebleken, dat Leo Koch de komende vier weken vanwege een derde knieoperatie niet beschikbaar zou zijn voor Axel, deed het wat vreemd aan, dat hij in de tweede helft van Axel - Cluzona toch de plaats innam van Jan de Regt. In de voorbije week bleek namelijk, dat Leo Koch om diverse redenen niet geholpen kon worden in Hil versum. Koch zelf hierover: „Nor maal had ik maandag geopereerd moeten worden, maar door een sterf geval bij dokter Hermans ging dit niet door. Toen zou de operatie vrijdag plaatsvinden. Toen bleek echter, dat het losgeslagen stukje kraakbeen in mij knie niet vindbaar was. Ondanks veel oefeningen heeft men het niet kunnen vinden Dat is iook de reden waarom ik zaterdag morgen naar huis ben geestuurd. Toen heeft men mij ook verteld, dat ik gerust kan voetballen Pas als het weer boven komt zal de dokter mij helpen, maar dat kan misschien wel een jaar duren". In het geval Leo Koch speelt ook mee. dat hetstukje kraakbeen, dat in zijn nie is losgeraakt, slechts de grootte heeft van een erwt en dat Koch bij de behandeling hiervan zelf de plaats moest lokaliseren. „Het is een gek geval. Last heb ok er niet van. maar ik voel het wel", zo zei Leo Koch. AXEL - Dat het voor de degradatie zo belangrijke duel tussen Axel en Clu zona uiteindelijk isgeëindigd in een 1-1 gelijkspel is nauwelijks verbazing wekkend te noemen. Na een eerste helft, die het aankijken nog volledig waard was, bakten beide ploegen er in de tweede helft nog nauwelijks iets van. Gevolg een wedstrijd, die als de bekende nachtkaars uitging en een wedstrijd die vrijwel niets om het lijf had. Niettemin startte Axel uiterst offensief Trainer Rudy Steel had verdediger Al- bert Emelaer in de voorste linie gepos teerd om meer aanvalskracht te creë ren. Steel ..Hij kopt goed. en hij heeft een goede trap Ik wou met drie spitsen spelen, vandaar, dat mijn keus op hem viel". De keus van Steel viel zeker voor de rust nog niet zo slecht uit In de eerste helft zorgde Albert. Emelaer via ge durfde overstapjes voor nogal wat ge vaar. waartegen Cluzona nauwelijks verweer had. Zo bezorgde deze gelegen- heidsspits reeds na een kwartier Jaap Lensen een unieke kans. Helemaal vrij voor de overigens uitstekende keepende Peter Maas knalde Lensen te gehaast in de handen van deze doelman. Kort daarop moest Peter Maas gestrekt naar de hoek op een knal van George Gema- ert. Vier minuten later knalde Gemaert. ondanks een zware bloeduitsorting net boven de knie, toch één van de betere Axelaars, in de vlucht rakelings over. Na een half uren spelen kwam Axel verdiend aan de leiding toen de door gebroken Piet Gans binnen het straf schopgebied onderuit werd gehaald door aanvoerder Toon van Steenpaal. Scheidsrechter Simon Verdaasdonk deponeerde de bal terecht op de stip en Piet jrkans voltrok zelf het vonnis van elf meten 1-0 voor Axel. In vrijwel dezelfde minuut kwam Clu zona op gelijke hoogte. Ad Damen knalde een vrije trap hard op doeL Rob Wieland kreeg de bal niet klemvast. stompte hem tegen Toon van Steenpaal en via diens lichaam caromboleerde de bal in het doel: 1-1. Op slag was de strijd ook gestreden. Rudy Steel bracht na de rust weliswaar Leo Koch nog in het veld voor Jan de Regt, maar het gaf Axel niet die aan vallende impulsen, die hij verwachtte. Gevolg was wel, dat de als aanvaller be gonnen Jaap Lensen steeds verder ach teruit ging voetballen, dat Cluzona de zaak achterin moeiteloos dicht hield en dat Dickie de Pooter vaak te alleen stond als Axel-aanvaller Rudy Steel hierover „Dat Jaap Lensen meer achteruit zou gaan spelen was de bedoeling. Alleen zou Leo Koch dan meer vooruit moeten gaan spelen en dat is er niet helemaal uitgekomen. Omdat hij ook te veel op het midden veld verscheen bleven onze spitsen wat geïsoleerd". In de smakeloze tweede helft kwam ook weer eens duidelijk boven, dat Axel nog altijd een spelbepaler op het midden veld ontbeert en dat het in aanvallend opzicht teveel afhankelijk is van het op- purtinisme van Dickie de Pooter. Niettemin was Axel-trainer Rudy Steel na afloop realistisch genoeg om de uit slag naar waarde te schatten. MIDDELBURG - Internos stoomt hard door in de derde klaas D gezien de forse 6-1 zege op NSV. Jong Ambon blijft bij door de verdienstelijke 1-3 uitover- winning in Koewacht. Goes hoort ter dege in de top na de 3-0 winst tegen Steen en ook Hoofdplaat lijkt zich her steld te hebben getuige de 4-2 zege op Meto. Moerse Boys won met 2-1 van Dosko en HVV speelde 1-1 tegen DIOZ. Internos Jong Ambon Moerse Boys 11 8 2 1 18 24- 6 17 24-14 16 21-16 14 26-18 14 23-16 13 12-15 12 23-25 11 15-19 9 16-1S 9 13-23 8 16-32 7 13-23 GOES - Hoe duur zal de inzinking Goes komen te staan van enkele wedstrijden terug? Toen werden maar liefst acht wedstrijdpunten op verspeeld. Nadien herstelde Goes zich knap. Zeker ook omdat Wim v.d. Merwe met Ad Lamain een prima duo vormt inm de Goes-ach- terboede. Steen was het derde slachtoffer van een goes spelend Goes. -3-0. Hiermede be hield Goes een kleine kans op de race naar de titel terwijl Steen definitief af haakte Steen was gehavend naar Goes gekomen en miste duidelijk het juiste ritme In de eerste helft was Goes de betere ploeg en stond dan ook verdiend bij rust met 2-0 voor. Al na 8 minuten scoorde de mee opgekomen laatste man Ad Lamain na een slechtgenomen cor ner van Jan de Grip Steen kreeg weinig kansen. De enige kans in de eerste helft was voor Edwin Francken. maar hij vond doelman Slabbekoom op zijn plaats In de 30 minuut, trok Jan Hannwijk de bal schitterend voor naar de vrijstaande Hemrr.y Versluis, die even fraai doelpuntte 2-0. Steen beleefde een moeilijk laatst kwar tier, maar proobeerde via de counter ge vaarlijk te worden, wat echter al voor het Goese strafschopgebied op niets uitliep. In de tweede helft begon Steen met een offensief, dat echter zelden ge vaar stichtte in het Goese straf schopgebied Na 20 minuten achtte Steen trainer Luteijn het tijdstip aan gebroken om alles of niets te spelen. Hij had Sturm al gewisseld voor aanvaller Eddt van Rematel en wisselde Pleunis idie begonnen was als laatste man) in de tweede helft als middenvelder voor de lange van de Velde. Het werd voor Lu teijn en zijn mannen niets. Vier minuten voor tijd trok v.d. Sluis de bal voor waar Amdre Schillemans klaar stond om 3-0 te laten aantekenen Koewacht-Jong Ambon De Middelburgers hebben verdiend ge wonnen. al heeft het heel wat moeite ge kost de eminente Koewacht-doelman Rudi Matthijs te verschalken. In de eerste helft al waren de beste kansen voor Jong Ambon (vooral via Pieter Telussa. Tuankotta en Pentury), maar steeds was Matthijs te sterk. Koewacht werd slechts zeer zelden gevaarlijk. Rust 0-0. Nadat Koewacht-speler Tonnie Buijs een officiële waarschuwing had gekre gen wegens het wegtrappen van de bal werd het uit een voorzet van Frans Waisapy door Wim Rissakotta 0-1. Een pass van Vlassenrood bereikte op de rand van buitenspel Van Goethem. die gelijkmaakte (1-1), maar Dick Manu- huwa zorgde voor een 1-2 voorsprong. Een kopbal van René Hazelager werd daarna van de lijn gebaald en de -span ning was helemaal boorbij toen Pieter Telussa de eindstand uit een hoekschop van Waisapy naar 1-3 kopte Hoofdplaat-Meto Een bliksemstart. van Hoofdplaat be- tenkende binnen tien minuten een 2-0 voorsprong door Bennie Pielaet en Fons Soulimans. Daarmede was ook de rust uit de Hoofdplaat-ploeg, die nog steeds zijn laatste man Bennie Smit mist. Meto kon voor rust terugkomen tot 2-1 door Rinus Bakx en dezelfde speler maakte er even na de rust 2-2 van. De toch al niet hoogstaande wedstrijd leek te verzan den Totdat na 26 minuten Cor van de Velde loeihard in de kruising kogelde. 3-2 Toen kwam Hoofdplaat wer in zijn oude doen. Meto moest terug en zeer verdiend werd het nog 4-2 toen Fons Soulimans een van de lat terugketsende terugspeelbal opnieuw voorzette en Jan Jonkman de eindstand op 4-2 bepaalde. MIDDELBURG - In de vierde klas G lijkt Vomeer zijn inzinking toch wel te boven. Tegen Roosendaal werd 8-0 ge- HVV-DIOZ speeld. Overige uitslagen: De 1-1 eindstand geeft een juist beeld Odio - Steenbergen 1-0, Alliance - Hoeven 2-0, van de wedstrijd. DIOZ liet in de eerste DIVO - Oudemolen 0-2. Kaaise Boys - Kruis- helft de kansen onbenut. De ruststand land 0-0. DEVO - Halsteren 0-0. dan ook 0-0. Jan van de Boom Halsteren zorgde in de tweede helft voor de wat trj^nce fortuinlijke openingstreffer, want de iets steeni£jLen te ver voor zijn doel staande doelman Drvo Jos van de Kinderen tikte de bal net Roosendaal onder in plaats van over de lat, 0-1. Een Vosmeer kwartier voor het einde bewees de wissel Kaaise Boys Jack de Booij opnieuw zijn waarde en hij odio bepaalde de eindstand op 1-1. 5Ey° Oudemolen Hoeven 13 7 6 0 20 26-10 11 8 3 0 19 22-10 13 4 7 2 15 15-10 13 4 6 3 14 24-17 12 5 3 4 13 13-15 13 4 5 4 13 17-16 13 3 6 4 12 14-18 11 2 5 4 9 12-15 12 4 1 7 9 15-26 13 2 5 6 9 12-22 12 2 4 6 8 13-17 12 1 5 6 7 12-19 MIDDELBURG - Voor Zierikzee wordt VOS MEER - ROOSENDAAL - De eerste het na de 1-3 thuisnederlaag in de helft was Roosendaal het meest in de tweede klas B tegen Madese Boys ook aanval. Na drie minuten al moest Kees maar somber. Temeer daar BSC een 2-2 Timmermans op de doellijn redding bereikte bij Gastel. Axel speelde 1-1 te- brengen na een te harde terugspeelbal gen Cluzona en nog knapper was de 1-1 van Bram van de Zande. die doelman van Terneuzen bij leider TSC. Sarto Henk van Dalen nietondercontrole kon speelde 1-1 tegen Rood Wit krijgen. De Roosend aal-druk leverde 9 TSC Gastel Rood Wit Terneuzen Sarto Madese Boys Cluzona Axel Vlissingen Sprundel 12 7 3 2 17 20-10 hoekschoppen op. maar vlak 13 5 6 2 16 32-21 nist wist Vosmeer via Rien Vaders ge- 12 6 3 3 15 19-13 vaarlijk te worden, maar redde doelman 11 4 4 3 12 18-14 De ^reede- De tweede helft drong Vos- 12 5 2 5 12 13-11 meer sterk aan- Roosendaal was met 13 4 4 5 12 20-15 snelle uitvallen toch de gevaarlijkste 11 3 5 3 11 10-13 ploeg. Henk van Dalen redde prachtig 9 4 2 3 10 9- 5 na een doorbraak van Nico van de 12 2 5 5 9 6-10 Heuvel en tipe een schot, van Ewald 12 1 5 6 7 8-27 siebenetoverzijndoeL Hetbleefechter bij 0-0. 10 1 3 6 5 13-24 MIDDELBURG - Het gaat goed met Sluiskil in de eerste klas van het zon- dagafdelingsvoetbal. De Zeeuwsch- Vlamingen hebben de moeilijkste uit wedstrijd naar Walcheren met 1-0 ge- wonnm. DFS is na de 2-0 nederlaag op Robur nu de naaste achtervolger van Sluiskil. Onderaan is het voor SDO ook triest gesteld na een 2-1 thuisnederlaag tegen Schoondijke, zeker nu IJzendijke met 2-0 van Noormannen won. Luctor verzamelde een punt tegen buurman Patrijzen: 2-2. Sluiskil Lewed Boys DFS Com Boys Patrijzen Walcheren Schoondijke Noormannen Robur IJzendijke SDO Luctor 12 7 5 0 19 20- 4 11 6 2 3 14 15-11 12 6 2 4 14 24-19 11 5 3 3 13 10- 9 11 5 2 4 12 18-14 11 3 5 3 11 18-15 11 4 3 4. 11 16-16 12 3 4 5 10 14-15 10 3 3 4 9 11-13 10 3 2 5 8 8-17 11 1 4 6 6 4-14 OOSTERHOUT - Voor de 1-1 bij kop loper TSC verdient Temeuzen-trainer Harry Tijssen misschien wel het groot ste compliment van allemaal. Immers, voor de aanvang van deze competitie hadden veel trainers zich voorgenomen om dit seizoen aanvallend te gaan spe len. Bij veel clubs is dat er nooit ofg slechts zelden uitgekomen, maar als er dit seizoen één ploeg vriend en vijand heeft verrast met aanvallend voetbal dan is het wel Terneuzen onder leiding van Harry Tijssen. Dat er gezien de aanvallende gedach- tengang van Tijssen nederlagen zoals tegen BSC en Gastel kunnen plaatsvin den moet door de supporters m aar op de koop toe worden genomen. Zelfs in de uitwedstrijd tegen koploper TSC heeft Temeuzen alles op de aanval gezet en het gelijke spel dat iteindelijk uit de bus kwam was in feite een magere beloning voor de lef, die Temeuzen daar an dermaal ten toon spreidde Met Jack Begijn als vervanger voor de nog steeds geblesseerde Alf Usebaert als linkervleugelverdediger ls Temeu zen in het wedstrijdgebeuren nauw elijks de mindere geweest. Met Jan de Block als uityblinker op het middenveld heeft, het zelfs de beste kans op winst gehad. Maar het ontbreken van een goaltjesdiel in de voorhoede heeft een Tcmcuzenzegc in dc weg gestaan. Gevolg was wel. dat er door het aanval lende patroon van Temeuzen een wed strijd ontstond, die het aankijken vol ledig waard was. TSC nam na een half uur weliswaar de leiding, toen de uitste kend leidende scheidsrechter Van Hamn de thuisclub een strafschop toe kende, toen spits George de Block bin nen zijn eigen strafschopgebied Hans Snoeren onderuit haalde. Louis Damen liet Thijs van Boven, die zich in Ooster hout duidelijk herstelde van zijn zwakke optreden van vorige week. van elf meter kansloos In de voorbije fase had Temeuzen overigens al enkele kan sen laten liggen om op voorsprong te komen Zo knalde George de Block na voorbereidend werk van Jan de Block in WALCHEREN - SLUISKIL-Een pittige diende winst kwam vijf minuten voor wedstrijd met scheidsrechter Rooze als tijd door Jan Moreau: 2-1. de beste man van het veld. Walcheren had voor rust nog een overwicht, maar CORN BOYS - DFS - Een beter Com kreeg tegen de uitsteekende Sluiskil- boys won verdiend. Een sterke wed- verdediging geen kans. Rust 0-0.Sluiskil strijd van de thuisclub, die dan ook zette Walcheren na mst onder druk. Het meer kansen kreeg. Na 25 minuten zette duurde echter tot zeven minuten voor George van de Berge vier tegenstanders hel, einde eer Paul Vercouteren de op het verkeerde been en zorgde voor Zeeuwsch-Vlamingen aan de toch wel 1-0. Tien minuten na de rust bepaalde verdiende winnende treffer hielp (0-1). dezelfde speler de eindstand op 2-0. Walcheren deed er daarna nog alles aan, maar ondanks de nodige spanning bleef LUCTOR - PATRIJZEN - Het heeft Pa- de stand ongewijzigd trijzen niet tegen gezeten in Heinkens- zand Van Leeuwen. Wijs en Schipper troffen het houtwerk. De voorsprong LEWEDORPSE BOYS - ROBUR - Een had dus eigenlijk groter moeten zijn. stevige wedstrijd De thuisclub begon want Zuidhof (1-0 voor de rust) en erg goed en kreeg in de beginfase vee Schipper (6 minuten na de rust) haddie kansen Robur moest alle hands aan die op 2-0 bepaald, toen Huib Westdorp dek hebben om tot de mst de stand op en Peter Verbart in de slotfase nog voor 0-0 te houden Vijf minuten na de mst een verrassende 2-2 eindstand zorgden, werd het. door Tom Huyskens 1-0. Rudi Woord maakte gelijk (1-1), maar de ver- SDO-SCHOON DUKE-De afwerking is nog steeds uitermate slordig bij SDO. Schoondijke begon erg goed SDO kwam aliengs meer in het stuk voor. maar kreeg geen kansen. Een minuut voor de mst verdween een vrije trap enigszins fortuinlijk via het lichaam van De Bart in het SDO-doel: 0-1. De tweede helft kende veel middenveld spel Een zwak weggewerkte bal ko gelde Ronald de Paepe ineens in de bo venhoek (0-2), waarna het alles of niets offensief van SDO volgde. Een hoek schop van Ivo Kuijpers kopte Paul de Booij hard in (1-2), maar ondanks een serie kansen bleef het daarbij. Schoon dijke kreeg zelfs nog nog de beste kans in de laatste minuut, maar SDO- doelman Broekaerts stopte de straf schop IJZENDIJKE - NOORMANNEN - Een gelijkopgaande wedstrijd met twee sterke verdedigingen. Rust 0-0. Een kwartier na de hervatting leverde een hoekschop een doelworsteling op, een werkelijk schitterende actie van J an waaruit Jo van de Voorde 1-0 scoorde en de Block Hij pikte na een halfuur de bal een kwartier voor tijd loeierde Wemer ver op eigen veld op. omspeelde daama van de Bulcke de stand naar 2-0 Wat iederee. die hij tegenkwam om vervol- Noormannen ook nog probeerde. Uzen- gens ook Ad Blewanus, en scoorde de dijke-doelman Jan Verdonk hield de gelijkmaker stand op 2-0. het zijnet en voorkwam doelman Ad Blewanus een Temeuzen-doelpunt op schoten van Kees Garos en Fons Baart. Dat Temeuzen uiteindelijk een punt meepakte was het gevolg van het Zeeuwse offensief in de tweede helft en

Provinciale Zeeuwse Courant | 1977 | | pagina 13