BOM AL GEBARSTEN: KNOBEL STAPT OP PSV balanceerde tegen Vitesse lang op rand van nederlaag; 2-2 Schaatsinterland flop SENSATIONELE ZEGE VAN V0LENDAM OP AZ: 2-1 Situatie Telstar al hopeloos Van Zanten ziet af van kandidatuur chef d'equipe KAPITALE FOUTEN VAN RIJSBERGEN WIM PRINSEN OVERLEDEN T MAANDAG 79 DECEMBER 1977 sport ZEIST - Precies vier weken na zijn benoeming tot lid van het sectiebestuur betaald voetbal van de KNVB heeft George Knobel het bijltje erbij neergegooid. Zaterdag liet hij het bondsbestuur weten dat hij zijn zetel in het sectiebestuur betaald voetbal met onmiddellijke ingang ter beschikking stelde. Knobel heeft in vier weken ervaren dat het onmogelijk is samen te werken met de bestuursleden Jacques Hogewoning en Ton Zwikstra, die een groot wantrouwen jegens de Maastrichtse oefenmeester koeste ren. Daarmee is de bom in het nauwelijks een maand geleden geïnstalleerde nieuwe bestuur betaald voetbal gebarsten. Knobel maakte als afgevaardigde van de belangenorganisatie WON (oefen- meesters) deel uit van het sectiebestuur betaald voetbal. Jaap van der Leek. sec retaris-generaal van de WON en woordvoerder van Knobel: „Er viel niet samen te werken. Knobel werd in het bestuur gediscrimineerd. Bij de taak verdeling werd voorbijgegaan aan zijn specifieke technische deskundigheid. Hij is met betrekking tothetNederlands elftal volledig gepasseerd". Dat gebeurde volgens Van der Leek „omdat Hogewoning en Zwikstra het verleden nog steeds niet kunnen verge ten". Hij doelt daarmee op het toernooi om het Europees kampioenschap in 1974, toen Knobel ontslag nam als bondscoach. Van der Leek: „Hogewo ning en Zwikstra hebben Knobel sindsdien gewantrouwd. Vanaf de eerste dag heerste binnen het bestuur een vijandige sfeer. Hogewoning en Zwikstra voelen zich blijkbaar te groot om een streep onder het verleden te kunnen zetten". Het werd Knobel al snel duidelijk dat binnen het bestuur de dienst wordt uit- gemaaktdoor Hogewoning en Zwikstra. De inspraak van de belangenorganisa ties. die door minister Van Doom van erm als voorwaarde voor subsidie werd geëist, stelt in de praktijk nauwelijks iets voor Van der Leek: „Zolang Hoge woning en Zwikstra de touwtjes in han den hebben, verandert er wezenlijk niets. Er zijn binnen het bestuur twee partijen: de werkgevers en de werkne mers. De twee afgevaardigden van de werknemers, Martin Snoeck en George Knobel, hebben nauwelijks iets in te brengen". Dat is volgens Van der Leek gebleken bij de totstandkoming van het re clamecontract tussen de KNVB en het bemiddelingsbureau Inter Football. „De belangenorganisaties hebben ge steld dat met IF niet in zee kan worden gegaan zolang het bureau zich bezig houdt met arbeidsbemiddeling. Er wordt door het ministerie van justitie een onderzoek ingesteld naar de prak tijken van IF. Martin Snoeck en George Knobel hebben zich dan ook prin cipieel verzet tegen de overeenkomst met IF. De KNVB trekt zich er echter niets van aan", aldus Van der Leek. Voor Knobel wasdat.dan ook een van de redenen zijn zetel beschikbaar te stel len. Van der Leek. „De KNVB brengt op deze manier de subsidie van het betaa ld voetbal in gevaar. De overheid heeft ge steld dat de KNVB in goed overleg met de belangenorganisaties FBO iclubs). WCS (spelers) en WON een subsi dieplan moet opstellen. Maar er is geen sprake van overleg. De KNVB legt de eisen van de minister domweg naast zich neer. Wij zullen de minister van erm dan ook laten weten d at van de inspraak van de belangenorganisaties in de prak tijk helemaal niets terecht komt". Knobel en Snoeck zijn eenlingen bin nen het sectiebestuur betaald voetbal. Zij staan machteloos tegenover Hoge woning en Zwikstra, die de overige be stuursleden (afgevaardigden van de clubs) gemakkelijk aan hun zijde krijgen- Van der Leek: „Van objectivi teit bij de notulering van de vergade ringen en bij de berichtgeving aan de persmedia is geen sprake. De KNVB neemt het niet al te nauw met de waar heid. Knobel voelt zich daardoor in persoon beledigd". Martin Snoeck is het in grote lijnen met de kritiek van Knobel, die door Jaap van der Leek namens hem wordt geuit, eens. Snoeck: „Ook ik heb grote bezwa ren tegen de wijze waarop het contract met Inter Footbal tot stand is gekomen. En ook ik heb gemerkt dat de KNVB het met de berichtgeving niet al te nauw neemt Toch is dat voor mij nog geen aanleiding uit het bestuur te stappen" De WON zal zich vandaag beraden over de stappen, die nu ondernomen moeten worden. Van der Leek brengt het ontslag van Knobel ter sprake bij de FNV. Van der Leek: „Dit is een poli tieke zaak geworden. De overheid moet worden ingelicht Het is immers de overheid geweest die de inspraak van de belangenorganisaties heeft geéisL Dat er van die inspraak in de praktijk niets terecht komt, moet daarom wor den gemeld". In de vacature in het sectiebestuur be taald voetbal, die nu door het ontslag van Knobel is ontstaan, moet binnen zes weken worden voorzien. Van der Leek: „Een profiel is inmiddels ge schetst, maar de naam moet nog worden ingevuld. Het zal niet gemakkelijk zijn, want we zoeken naar een man die een huid heeft als een olifant en die in staat isdestrijdmet Hogewoning en Zwikstra aan te binden". Georges Knobel, die, aldus mr. Tripels van de KNVB, zijn zetel in het bestuur betaald voetbal met onmiddellijke in gang ter beschikking heeft gesteld. ZEIST- De Amsterdamse zakenman Jack van Zanten heeft de spelers van het Nederlands elftal zaterdagmid dag meegedeeld af te zien van zijn kandidatuur voor de functie van chef d'equipe van Oranje tijdens het toernooi om het wereldkampioen schap voetbal in Argentinië. Van Zanten: „De bestuursleden Hoge woning en Zwikstra van de KNVB zijn zo fel tegen mij gekant, dat het voor de spelers geen enkele zin heeft vast te houden aan mijn kandida tuur. Ik heb ze daarom gevraagd niet langer op mijn benoeming aan te dringen". Enkele uren eerder had het bonds bestuur van de KNVB voor de tweede achtereenvolgende maal be sloten dat Van Zanten niet als chef d'equipe in aanmerking kon komen. De KNVB is van mening dat de voetbalbond over voldoende profes sionele krachten beschikt om het Nederlands elftal te begeleiden. Dat besluit was twee weken geleden ook al gevallen, maar omdat de spelers bleven aandringen Van Zanten te benoemen, werd het verzoek op nieuw in behandeling genomen. Jack van Zanten was zaterdagmid dag overigens nog niet op de hoogte van het besluit van de KNVB, toen hij van zijn kandidatuur afzag. Van Zanten: „Ik wist niet dat de KNVB INMIDDELS AL EEN BESLISSING HAD GENOMEN. Ik heb van mijn kandidatuur afgezien omdat, door de houding van Hogewoning en Zwikstra, een behoorlijke samen werking toch nooit mogelijk zou zijn gewest Mijn benoeming tot chef d'equipe zou onder deze omstan digheden nooit in het belang van het Nederlands elftal zijn". De Oranje-leveranciers, de spelers en de drie belangenorganisaties FBO (clubs), WCS (spelers) en WON (oefenmeesters) hebben er weken lang bij de KNVB op aangedrongen Jack van Zanten aan te trekken. Ruud Krol, woordvoerder van de spelers van het Nederlands elftal: „Als we zo lang van huls zijn. hebben we behoefte aan iemand die ons men taal begeleidt. Een soort praatpaal bij wie we terecht kunnen voor niet- specifieke voetbalzaken. Van Zanten was voor ons de aangewezen man". Het bondsbestuur van de KNVB is wél bereid in te gaan op de wens van de spelers een chef d'equipe te be noemen, als die man maar geen Van Zanten heet. Het sectiebestuur be taald voetbal denkt in eerste instan tie aan Jan Zwartkruis. Aan de spe lers is gevraagd ook met een kan didaat naar voren te komen. Nog deze week zal het sectiebestuur met de spelersraad van het Nederlands elftal rond de tafel gaan zitten om de volgende fase in de onderhandelin gen over een chef d'equipe te be spreken. Jack van Zanten heeft de spelers van het Nederlands elftal verzocht zijn aanstelling als begeleider van de ploeg voor Argentinië niet langer te verlangen. ARNHEM - PSV heeft in Arnhem op de rand van zijn eerste nederlaag gebalanceerd. Het thuis nog ongeslagen Vitesse legde de Eindhovenaren het vuur zeer na aan de schenen en kon pas in de slotfase van een overwinning worden afgehouden. De 15.000 toeschouwers op het sfeervolle Monnikenhuizen kwamen rij kelijk aan hun trekken. Bij vlagen werd zeer aantrekkelijk ge voetbald, er was volop sensatie en de Arnhemse doelpunten wa ren juweeltjes. Vooral in de eerste helft werd PSV door Vitesse met zijn eigen wapens bestre den. Niet de Eindhovenaren. die verde digend en op het middenveld de handen meer dan vol hadden, maar de Arn hemmers ontwikkelden de meeste counterbedrijvigheid. Angst kende de thuisclub allerminst en de inzet was op timaal. Omdat het defensief nogal eens haperde bij PSV ontstonden er vaak ha chelijke momenten voor de vesting van Van Beveren. Hoewel hij om beurten door Deijkers en Stevens werd ge schaduwd slaagde Bosveld er toch in menige verbinding met de Arnhemse aanval tot stand te brengen. Overrompelend was de actie waaruit de openingstreffer ontstond. De opge komen vleugelverdediger Zaaijer gaf in de 23ste minuut een afgemeten voor zet en tegen de magnifieke kopbal van spits Bursac wasdoelman Van Beveren kansloos: 1-0. PSV was de kluts even kwijt en het scheelde maar weinig of de zwak spe- ROTTERDAM - Twee kapitale fouten van Wim Rijsbergen, in de 22e en 43e minuut, hebben Feyenoord tegen FC Den Haag twee punten gekost. Het eerste verlies van de Boskov-equipe in dit seizoen in de eigen knip. In de 22e minuut stapte de blonde international bij een ongevaarlijke Haagse aanval over de bal heen. waardoor Henk van Leeuwen. uitgerekend een oud- Feyenoorder, de score kon openen: 0-1. Vlak voor het rustsignaal moest Rijs bergen Van Leeuwen weer laten gaan. Diens pass op Albertsen werd door de Noor verzilverd: 0-2. In de tweede helft liet scheidsrechter Beek zich al spoedig vervangen door zijn grensrechter Borger. Beek kreeg last van een operatiewond aan de •achillespees. Met twintig minuten ver traging werd het spel hervat. Feyenoord heeft in de tweede helft met vervangers voor Snoek en Nico Jansen (Budding en Melis) constant de aanval gezocht. In de 53e minuut had Willy Kreuz succes met een afstandsschot: 1-2. Verder liet FC Den Haag het niet komen. Het liep zelfs uit naar 1-3, toen Martien Jol bij gebrek aan Feyenoord-verdedigers ongehin derd kon scoren nadat de bal hem uit een vrije trap van Ouwehand had be reikt BREDA - Profwielrenner Wim Prinsen (32) is zaterdagmiddag aan een har tinfarctoverleden. Prinsen werd, na in St-Willebrord een voetbalwedstrijd te hebben gespeeld met zijn vereniging De Jonge Renner, in de auto terug naar zijn woonplaats Hank onwel. Een me depassagier wist de auto op een vlucht strook te manoeuvreren. Een am bulance was snel ter plekke, maar hulp mocht niet meer baten, want op weg naar het Bredase Diaconessenzieken- huis is Prinsen overleden. Wim Prinsen was beroepsrenner sinds 1 januari 1970 Hij kwam achtereenvol gens uit voor GoudsmitrHof. Canada- Dry, Frisol en Gero. Voor volgend wielerselzoen had hij vorige week een contract getekend bij Bode-Shimano. Hoewel Prinsen geen vedette was, wist, hij zich de eerste Jaren van zijn prof carrière regelmatig in de prijzen te rijden. In het nationaal kampioenschap kwam hij bijvoorbeeld enkele keren goed voor de dag. In 1971 werd hij tweedeiachter Joop Zoetemelk); in 1972 vierde en in 1973 zevende. In de Ronde van Frankrijk - die hij driemaal vol tooide - ontpopte hij zich als een goed klimmer. HAMAR - Daar stonden ze in het koude Hamar. Tjaart Kloosterboer. Egbert Oever en Henk Gemser. De drieschaar die verantwoordelijk is voor het wel en wee vann de Nederlandse schaatssport. De cijfers logen er niet om. Nog nimmer had de Nederlandse schaatsploeg zo diep moeten buigen voor de Noren: 374,5 - 247,5. Noorwegen - Nederland, de ouverture van het schaatsseizoen was op een giganti sche flop uitgedraaid. In het winterse Hamar werd Nederland zonder pardon met beide benen op het ijs gezet. Vermorzeld, weggevaagd, kortom gedeklasseerd. Een conclusie die de heren dwarszat, maar geen van hen zocht naar excuses. Klooster boer: „Ik heb gezegd dat ik na de interland tegen Noorwegen mijn mening zou geven. Wel, die is kort en krachtig: we werden gedeklasseerd. We lopen nog weken achter, misschien zelfs maanden. Ik vraag me af of we dit jaar in de buurt van deze Noren kunnen komen. Onze basis is saml. Eigenlijk hebben we nog maar twee rijders die ons met goed fatsoen op de internationale wedstrijden kunnen ver- woordigen. Dat zijn Van Helden en Kleine. We moeten het seizoen maar zo goed mogelijk zien door te rollen". Zeker voor Hans van Helden, de koploper van het Nederlandse schaatsen, althans dat had hij in Nederland bewezen, is deze interland tegen Noorwegen een deceptie geworden Met name op de vijf kilometer kreeg Van Helden een bittere pil te slikken In zijn rit tegen Europees kampioen Jan Egil Storholt. een van de vier S'en van de Noren, leek hij aanvankelijk op een redelijke tijd en de ritzege af te stevenen. Eén van de weinige lichtpuntjes, want een ritzege betekende voor de Nederlanders dit weekeinde al een hele prestatie. Echter na drie kilometer maakte Storholt van Van Helden een speelbal De Noor versnelde twee maal in de bocht en sloeg een gat van vele meters. Een klap die zelfs de nuchtere Van Helden niet te boven kwam Nog tijdens de rit zei Van 't Oever: „Dit is ongelooflijk wat hier gebeurt. Van Helden krijgt een pak slaag. Storholt speelt met hem". De visie van Van 't Oever was juist Van Helden klapte in elkaar en eindigde in de matige tijd van 7.36.2 op ruim negen seconden achter Storholt. Het bewiis was na de sprint ook op de langste afstand geleverd. De Nederlandse top is zelfs niet meer in staat de Noren daarin bij te blijven. Het 'blok' van de all-rounders: (resp. 500. 3000. 1500. 5000 meter. puntentotaali Storholt (Noorwegen) 39.4 t 1) 4 15.0 2). 2 012 li. 7.27 5 3i 167.050 Stensen (Noorwegen) 40.3 4). 4.13.6 1). 2.03 6 5i. 7.22 3 ll. 167.996 Stensjhemmet (Noorwegen) 39.9 2). 4.15.4 3), 2.02 9 3). 7.32.6 4). 168.693 Van Helden (Nederland) 40.5 5). 4.20 0 7). 2.02 1 2). 7 36.2 6). 170.053 Sjoebrend (Noorwegen) 40 6 7). 4 17 6 5). 2 03.5 4), 7 34.8 5), 170.179 Kaarud (Noorwegen) 40.4 5). 4 19.0 6), 2.04.8 7), 7.41.4 8), 171.306 Andersen (Noorwegen) 40.2 3), 4.24.1 (10), 2,05.0 8). 7 45.7 (10), 172.452 Van der Duim (Nederland) 40.6 7), 4.23.0 8), 2.07.0 (10), 7.35.5 7), 172.516 Schalij (Nederland) 40.9 (10). 4.24,8 (11), 2.05 3 9), 7.44 7 9), 173.269 Oudshoom (Nederland) 40.6 7). 4 23,4 9), 2,07.5 (11), 7.45.8 (11), 173.580 Vriend (Nederland 40.9 (10). 4.25 5 (12). 2.09.7 (12), 7.53.5 (12). 175.733 Kleine (Nederland) ged. 4.17.0 4). 2.03.9 6). 7.25.8 2). 128.713. Het blok van de sprinters ziet er als volgt uit (resp. 500, 1000, 500, 1000 meter en puntentotaal) Roenning (Noorwegen) 38 5 1). 1 19 4 2). 38.7 1). 1.20.5 3) 157.150 Valentijn (Nederland) 39.2 2). 1 19.9 4), 39.6 2). 1.22.1 t 7). 159.800 Konsmo (Noorwegen) 40.2 5). 1.19.4 3). 40.8 (10). 1.20.6 i 4). 161.000 Govaert (Nederland) 39.9 4). 1.21 8 7). 40 8 <9i. 1 19.9 2). 161550 Pedersen (Noorwegen) 40.2 5). 1.21.8 7). 39.8 (4). 1 22 0 6). 161.900 Uilkema (Nederland) 39.8 3). 1.22.3 (11). 40.1 (5). 1.23.0 9), 162.550 Kraayeveld (Nederland) 40 3 8). 1.21.8 8). 40.7 (8). 1.22.4 8). 163.100 BJoerang (Noorwegen) 40 2 5). 1.22 0 4i, 40.4 (6), 1 23.6 (11). 163 400 De Jong (Nederland) 40.4 9). 1.21.5 5l. 41.4 (12). 1.21.8 5), 163.450 Didriksen (Noorwegen) 40.5 (10). 1.21 4 5). 41.0 (11). 1.23.0 i 9) 163 700 De Boer (Nederland) 40.7 (11). 1.22.6 (12). 40 6 (7). 1.25.2 (121. 165 200 Engelstad (Noorwegen) ged. 1,19,2 1). 39.7 3). 1.19.6 1). 119.00. HEERENVEEN - De Nederlandse dames hebben de interlandwedstrijd tegen Rusland in Heerenveen met een verschil van 65 punten verloren. De Sovjet-Unie behaalde op het totaal van vier afstanden 208,50 punten. Nederland kwam niet erder dan 143,50 punten. In het individuele eindklassement bezette Tatjana Averina de eerste plaats (185.184 punten), voor haar landgenotes Golovankina (185.960) en Stepanskaja (186.878). Sijtje van der Lende was met de vijfde plaats - 187.908 punten de beste Nederlandse. Bij de juniores, die buiten mededinging deelnamen, eindigde de Russische Bog- roejeva met 188.179 punten op de eerste plaats. lende Poortvliet had bij een paniekerige terugspeelbal in eigen doel gescoord, Vijf minuten voor rust liet de concentra tie Vitesse even in de steek en onmid dellijk profiteerde Van Kraay met een afstandsschot waarop doelman Beuk- hofzich verkeek: 1-1. Vitesse verwerkte deze tegenslag kra nig. De Arnhemmers gingen nog on stuimiger in de slag en nauwelijks een .minuut later was de voorsprong her overd. Met een gave pass lanceerde Bosveld de rappe Meyers, die behendig Poortvliet omspeelde en vervolgens ook Van Beveren op het verkeerde been zette: 2-1. Een waardevolle treffer op een psy chologisch belangrijk moment De om zetting bij PSV - Stevens en Poortvliet verwisselden van plaats - bracht na de hervatting niet direct de nodige rust in de Eindhovense gelederen. Vitesse bleef aandringen en zou met wat meer fortuin de wedstrijd stellig in zijn voordeel heb ben beslist. Middenvelder Das schoot na een kwartier buiten bereik van Van Beveren tegen de paaL Alle Arnhemse hoop was tien minuten later gericht op spelbepaler Bosveld, toen hij de truc kendoos opentrok en na Van Kraay ook Poortvliet in de luren legde. De Arn hemse aanvoerder zag zijn kromme in zet achter doelman Van Beveren door de paal gekeerd. Opnieuw redde het houtwerk PSV voor een grotere achter stand. Vitesse dat in deze boeiende slij tageslag veel van zijn krachten had ge vergd raakte in de slotfase duidelijk ln ademnood. Toen pas kon PSV de druk verleggen en de sporadisch in stelling gebrachte Van der Kuylen kwam tot zijn eerste schotvaardige acties. Verdediger Van Kraay kwam er echter andermaal aan te pas om PSV op ge lijke hoogte te brengen. Zijn treffer was niet het gevolg van een rechtuit ge speelde kans, maar vloeide voort uit een omstreden, door Van der Kuylen genomen vrije schop. Poortvliet schoot door een woud van spelers tegen de paal maar in de rebound trof Van Kraay de roos: 2-2. In de allerlaatste minuut leek het uitge putte Vitesse ook de halve winst nog te ontglippen. Deijkers trof op zijn beurt de paal. Een overwinning zou een te royale beloning zijn geweest voor PSV, dat ln Arnhem op de valreep toch al goed wegkwam. Adrie van Kraay trniis één en al vreugde, nadat hij PSV op 2-2 heeft gebracht. Verder v.ln.r. in vreugde e. Kuylen, Bosveld top de grond), Deijkers en René van der Kerkhof. verdriet: Van der VOLENDAM - Volendam heeft gisteren de sensationele 2- loverwïnning op rivaal AZ'67 op uitbundige wijze gevierd. Eerst in het volgepakte Volendam-stadion. waar de duizen den supporters van de 'palingclub' hun favorieten na afloop luidkeels bejubelden; later in de tientallen bars, waar een enorme hoeveelheid drank in de dorstige kelen van de Vo- iendamse aanhang verdween. Hoofdfiguur in het AZ-drama was doelman Rizah Meskovic, die schuld had aan beide Volendamse treffers In de 21e mi nuut van de tweede helft sloeg hij het leer na een kopbal van Dick Helling in eigen doel. Daarop veroorzaakte de Joegos- laafhands toen hij de bal buiten het strafschopgebied metde hand beroerde. Dick Bond verzilverde de vrije schop, en zo stond Volendam verrassend met 2-0 voor. Pas ln de laatste minuut kon AZ de 'eeri redden toen invaller Bert van Marwij k schitterend in schoot. 2-1. Er waren liefst 17.000 toeschou wers. wat voor Volendam een record betekende. Trainer Jan Mak gewaagde van een tactische overwinning in deze na rust vaak sprankelende Noordhollandse derby. Zijn AZ-collega Cor van der Hart sprak-heel andere taal, vond de eerste Volendam-treffereen buitenspelgevalen weeserop dat AZ het spel moest maken Hoe het ook zij: tactisch heeft Volendam bijzonder sterk ge speeld. De thuisclub hield het speelveld klein, en daarop had AZ. dat zijn aanvallen te veel via het centrum leidde, geen afdoend antwoord. Er zat trouwens ook te weinig dreiging ln de AZ-acties. Pas toen men met 2-0 achter stond, ging het lange tijd hautain spelende AZ feller voetballen. Maar top scorer Kees Kist werd uitgeschakeld door hetsterke centrale duo van Volendam. Fred André-Kees Guyt. DEN HAAG (ANP) - Het eerste wedstrijdweekeinde van de 'tweede ronde' van de competitie in de eredivi sie heeft vier winnaars op geleverd, namelijk Go Ahead Eagles, Volendam, Amsterdam en Den Haag. De grootste winnaar echter was PSV dat met een ge lukkig gelijkspel („Wij zijn hier heel goed weggeko men", zei Jan van Beveren) bij Vitesse kon vertrekken. Gaf PSV zijn vierde punt in dit seizoen prijs, de con currentie deed het niet be ter, of zelfs slechter. Geen van de eerste tien hal verwege het seizoen be haalde twee punten en twee verloren er zelfs. Feyenoord liet zich voor de tweede keer in een com petitie 'inpakken' door FC Den Haag, AZ'67 ver speelde zijn tweede en derde punt aan de kleine provinciegenoot Volen dam. In de staartgroep Is dit weekeinde een gat gevallen tussen Telstar en de rest Telstar verloor voor de zesde keer in successie zonder een doelpunt te maken en winnaar Amsterdam, nog steeds voor laatste, kwam daardoor al zes pun ten voor op de ploeg uit de IJ mond. AJAX Barry Hughes is al veertien Jaar voetbaltrainer In die tijd is hij met zijn ploegen altijd met nederlagen vertrokken uit de Watergraafs meer Zondag behaalde Haarlem echter een punt bij Ajax en dat was geen toeval Ajax zette alles op een kaart, centrumspits Geels. Toen bleek dat Geels in de lucht tegen over Piet Huyg geen potten kon breken volhardden de zwak spe lende vleugels Meijer (vervangen door Tahamata) en Llng ln het hoog-voor-de-pot-spelen. Geels scoorde ten slotte toch een keer, maar dat was na een gave diepte pass van Ruud Krol. Van den Berg bracht de verdiende gelijkmaker voor Haarlem op het bord: 1-1. FC TWENTE FC Twente trof Utrecht aan met een fantasie-verdediging door bles sures van Co té. Tervoort en Hil- debrand. Na rust moest aelEs de in gevallen debutant Van Tamelen de bewaking van Twentes meest ge vreesde aanvaller Thoresen wor den opgedragen. Het pakte vooi Utrecht allemaal goed uit. Twente scoorde niet. Utrecht, dat Van Maurik nog naar voren stuurde, ook niet trouwens: 0-0. NAC-SPARTA De 9000 toeschouwers bij NAC- Sparta hebben tamelijk veel moe ten ontberen. Een gelijkspel zonder doelpunten was de enig juiste uit- slag en dat zegt voldoende Alleen de doellieden Pim Doesburg en Jan de Jong kwamen boven de grauwe middelmaat uit. R0DA JC RodaJCen NEC scoorden ook niet. De Limburgers hebben het ten minste nog serieus geprobeerd, maar zij strandden voortdurend iop de muur van NECs-elers, die tot iedere prijs doelpunten wilden voorkomen. In de eerste aanleg be tekende dat het terugtrekken van veel mankracht op eigen helft, in de tweede plaats veel overtredingen maken. NEC werd meer dan veertig keer bestraft door scheidsrechter Draaisma. die de gele kaart ln de zak hield. GO AHEAD Scheidsrechter Van Ettekoven heeft zaterdag bij Go Ahead-VW de stopwatch weer herhaaldelijk stilgezet. Go Ahead had daarvan het meeste profijt. In de verlenging van de eerste helft maakte Van Kooten het openingsdoelpunt. Na rust probeerde VW wat terug te doen. maar de voorhoede kon geen vuist maken. Geen wonder eigen lijk. want de echte vuurlijn, Kur- cinac, Hilkes, Javanovic ontbrak wegens blessures ln zijn geheel. Door Huib Janssen werd het toch nog gelijk, maar een paar minuten later hergaf Groeneweg de ade laars. die uit de wedstrijden met VW, Volendam. Telstar en Am sterdam in de laatste weken zeven punten rijker werden, hun voor sprong TELSTAR Telstar lijkt afgeschreven. Trainer Mircea Petescu denkt al aan de op bouw voor het volgende seizoen in de eerste divisie. Zijn collega Pim van der Meent van Amsterdam denkt aan zijn vertrek bij de lieverdjes, die hij graag wil verlaten als zij nog ln de eredivisie zitten. Die kans is. na het doelpunt van Van Bommel nog aanwezig. Am sterdam behield aansluiting met VW. Go Ahead. Haarlem en FC Utrecht-

Provinciale Zeeuwse Courant | 1977 | | pagina 11