Bijzonder sterk seizoen 77 atleten op midden- en en van Leo de Pee Zeeuwse afstand op speer en hoog lange WILLY VAN DER KUYLEN DOOR BLESSURE NIET VAN DE PARTIJ VIER KOPLOPERS IN FINALE 3E KLAS LIBRE Liverpool grijpt Supercup met superscore: 6-0 DAMES LIEPEN AFGELOPEN JAAR SNELLER DAN ZE OOIT DEDEN! België wil Spelen in 1988 organiseren PZC/sport 13! OEMOEMENOE VERLOOR SCHELDE WON POLO-DUELS SPASSKI- K0RTSN0J REMISE PARSDAEN 8E Twee Zeeuwen in nationale tafeltennisteams LIVERPOOL - Het kon bijna niet meer mis gaan. Liverpool was dinsdagavond op eigen terrein voorbestemd de houder van de Supercup, de trofee, die de houders van de Europese bekers voor landskampioenen en bekerwinnaars tegenover el kaar brengt, te worden. Daar stonden twee dingen borg voor. Ten eerste het resultaat in Hamburg 1-1en ten tweede het feit dat de Westduitsers nauwelijks gemotiveerd waren. De aandacht van HSV is nu eenmaal volledig gericht op de nationale competitie, ten einde het internationale voetbaleontact niet te verlie zen. In de bekertoernooien (voor bekerwinnaars en van de DFB) is de Hamburger Sport Verein immers al uitgeschakeld. Inderdaad behaalde Liverpool voor 35.000 toeschouwers een simpele zege te staan. Tegen schoten van Kennedy en McDermott kon doelman Kargus op HSV <6-0i. Bij de rust stonden de Mer- zich nog met succes weren. Maar ii seysidebewoners al met 2-0 voor door 40e minutut stond zelfs hij machteloos treffers van de Engelse international Thompson i21e minuut) en midden veldspeler McDermott (vijf minuten voor rust) Trainer Arkoc Oezcan (HSV): ..Ik ben geschokt. Het is onvoorstelbaar dat er kende beroepsspelers zulke ama- teurfouten kunnen begaan. Zonder de toen opnieuw McDermott opdook ei» van tien meter kon inschieten (2-0). McDermott zou in de tweede helft uit groeien tot de meest succesvolle speler van Liverpool. Binnen drie minuten tilde hij zijn club naar 4-0. Zowel in de 56e als in de 58e minuut liet invaller Bertl hem alle ruimte, zodat er voor uitblinkende Rudi Kargus zou het een Kargus geen beginnen aan was. nog grotere debacle voor ons zijn ge worden" Kevin Keegan (HSV en oud-Liverpool): „Ik voel me teleurgesteld, want juist vandaag had ik me heel wat voorgeno men. Mijn ploeggenoten hebben echter In de slotfase lukte alles bij Liverpool. De Westduitse verdediging, die al lang niet meer volledig geconcentreerd was. moest nog tweemaal capituleren. Vijf minuten voor het einde passeerde Fairclough doelman Kargus (5-0) en met te snel het -hoofd laten hangen. Mijn nog slechts twee minuten te spelen be- oude kameraden moet ik een groot paalde Dalglish de eindstand op 6-0. VLISSINGEN -- Het jaartal 1977 komt opmerkelijk vaak aan de top voor in de Zeeuwse at- letiekranglijst 'aller tijden', die te vinden is in de zopas door Zeeland §portatleet Cees van den Bulck geproduceerde Zeeuwse Bestenlijst 1977. Dat wijst op een bijzonder sterk seizoen van de Zeeuwse atleten, met name de heren midden- en lange afstandslopers, de hoogspringers en Delta Sporter Leo de Pee uit Middelharnis in het bij zonder over de hoogspringlat en de speer, en bij de dames op de loopnummers. Met name de lopers uit Hulst hebben aan de top weer danig 'huisgehouden'. Vanaf de 1500 meter tot de marathon prijken ze nu metéén uitzondering op de beste plaats van deze ranglijst. De Mid delburgse EMM-atleet Hein Cuja heeft heterglangvolgehouden op de 1500me ter. maar hij is na bijna twintig jaar eindelijk verdrongen door Hulstenaai Jo Schoutdie eind mei op Papendal een schitterende 3.47.3 realiseerde, ruim drie seconden sneller dan de beste tijd van Cujé, die op zijn beurt danig op de huid woi;dt gezeten door Niek Flipse van AV '56 Goes. Schout staat vervolgens aan top op de Engelse Mijl, de 2000 meter, de 3000 me ter, de 5000 meter. Daarna is het de beurt, aan zijn ploeggenoot Piet Vonck, die in het afgelopen seizoen drie nieuwe Zeeuwse records verwezenlijkte: op de 15 km (waarbij hij én ploeggenoot Wies van Houte Marathonloper Johan Ant- heumsse naar het derde plan verwees), de 10 Engelse Mijl (waarbij hij zijn clubmaa ts Wies van Hou te en Hugo van Duysse meetrok langs Marien van Prooijen. de AV '56-atleetuit SintrMaar- tensdi.jk) en het uurrecord. Ook in dit geval meer succes voor de Hulsterse lo pers: Guust Bours en Wies van Houte verdrongen Johan Antheunisse naar de vierde plaats. Cujé: één record De Marathonatleet nam op zijn beurt het record op de 20 km over van Wies HAARLEM - Met goede verwadchtin- gen begon Oemoemenoe in Haarlem aan de wedstrijd tegen dc Ruggb.v Club Kinheim. Die club had wel al enkele wedstrijden gewonnen, maar stond niet erg hoog genoteerd in de ranglijst- Het werd toch weereen nederlaag: 13-0. Aanvoerder Peter Kruijk weet het ver lies aan een gebrek aan zelfvertrouwen. De voorwqaartsen zijn n bijna elke wedstrijd gelijkwaardig of zelfs ster ker dan de tegenstanders. De door de sterke mannen van de scrum gewonnen ballen kunnen door de driekwarten echter niet toch achter de try lij n van de tegenpartij worden ver voerd. Zo was het ook zondag. Oemoemnoe was tenminste gelijk waardig aan Kinhiem Bij de veldwisse- ling was het nog maar 3-0 door een kick. Kort. na de rust dacht Oemoemenoe op een 3-4 voorsprong, te komen toen Petei Kruijk geliujk met een verdediger naai een bal dook, die achter de Kinheim trylijn was gekomen Kruijk dacht de bal iets eerder-aangeraakt, te hebben van Houte, die echter nog onverslaan baar is op de 25 km, de 30 km en de marathon. Slechts één record nog rest Hein Cuje in deze bestenlijst, namelijk op de 3 km hindernisloop. waarop hij de Zeeuwse achtervolgers nog ver voor blijft. Tot de opmerkelijkste Zeeuwse presta ties kwamen zonder twijfel in het afge lopen seizoen van Leo de Pee. die dooi studie enkele jaren moest afhaken, maar sterker dan ooit temgkwam.Zijn speerworp van exact zestig meter was iets meer dan drie meter beter dan de prestatie, die Piet'Versluysvan Dynamo zes jaar lang aan de top hield, en zijn hoogtepsomg hoogtesprong van 1 96 EgntOniQ meter luidde voor de Zeeuwse springers 3 een nieuw tijdperk in Insiders verwachten danook, dat in het nieuwe baanseizoen de Zeeuwse at- letiekafdcling kan bogen op een of wel licht meerdere twee meter-springers, want na Leo de Pee hebben ook Mara- thonner Leo Boucherie eii vooral Schelde Sportjunior Luc van Laere uit stekende vorderingen gemaakt. Ook hij liet de Zeeuwse recordhoogte van 1.9(1 nieter van vorig seizoen al ver achter zich. De twee laatste records bij de heren (to taal waren het er niet minder dan negen i kwamen op rekening van Niek Flipse (de 1000 meter» en zijn AV '56-ploegge- noot Peter Molenaar, die in september op Papendal een Zeeuwse recordhoogte van 3.90 meter overbrugde, met de polstok overbrugde. nog steeds 'overeind". In 1943 Liep de Vlissinger de sprint in 10.9 een tyd, die door drie atleten is geevenaard. Daar voor en daarna realiseerden vijf Zeeuwse atleten een tijd van 11.0 se conde. in het afgelopen seizoen deden dat. Daan van Oosten en Paul Sturm van AV '56. Alser momenteel aen Zeeuwsesprinter is. die het record van De Pagter kan verbeteren, dan is het Paul Sturm wel. maar de Goese junior heeft te weinig tijd om te trainen. Maar als het de huidige Zeeuwse sprinters (vooral Sturm en Daan van Oosten, ook AV '561 een beetje meezit, dan beleeft Gerrit de Pagters record zijn 35-jarig bestaan niet meer. De Pagter zelf zal er het meest verheugd om zijn.... cords (800 meteren 1500meter, terwijl ze de vijfkamp nieuwe stijl aanvoer- t),waarbij zusje Brigit. de Nijs een nieuw record op de 3000 meter afleverde.Jo- landa de Jong van Schelde Sport liep een nieuw record op de 100 meter hor den Het oudste damesrecord is dan van Verie Koster van Marathon op het nummer speerwerpen haar worp van 36 60 meter dateert van 15 jaar terug De Zeeuwse Bestenlijst verschijnt dit keer voor liet 25e jaar. de eerste werd samengesteld door Staf Dobbelaere. Het waren toen niet meer dan enkele getypte doorslagvelletjes. nu is het een 'lijvig' boekwerk van dertig pagina's, waarin Cees van den Bulck circa 200 wedstrijden heeft verwerkt. Daarin komt duidelijk de groei van de Zeeuwse atletiek in de breedte tot ui ting. compliment maken' Bob Paisly (manager van Liverpool): Liverpool werd de vierde winnaar van de Supercup in de voetbalgeschiedenis ,,Ik ben trots op mijn ploeg. Vandaag na Ajax, Dinamo Kiev en Anderlecht. hebben we bewezen, dat FC Liverpool Voor de Engelse recordlandskampioen niet dood is. Het is meer levend dan een aardig resultaat, dat overigens ver- ooit." Tijdens een (uitermate kille regenbui konden de Westduitsers de eerste twin- Ajax tweemaal der geen enkel rendement oplevert. Net als voor HSV is de nationale competitie van eminent belang voor Liverpool, dat tig minuten aardig standhouden tegen vierpunten achterstaatopNottingham het offensief van Liverpool. Keegan had Forest, zelfs tijd voor enkele fraaie doorbraken, die de nationale doelman Rav Clemence tot driemaal toe grote moeite bezorg den Toch nam Liverpool de leiding Niemand lette in de 21e minuut bij een hoekschop van Heighway op de meege komen verdediger Phil Thompson. Hij ving de bal met de borst op en schoot onhoudbaar langs Kargus. Grotere druk De historie van de wedstrijden om de supercup is: 1972: Ajax-Glasgow Ran gers 3-1 en 3-2.1973: Ajax-AC Milaan 0-1 en 6-0.1974: Niet gespeeld iBayem was Europacuphouder der landskampioe nen, FC Magdeburg won de beker voor bekerwinnaars). 1975: Dinamo Kiev- Bayern München 1-0 en 2-0. 1976: An- derlecht-Bayern München 1-2 en 4-1. Na dit doelpunt kwam de verdediging 1977: Liverpool-Hamburger Sport Ver van HSV onder een steeds grotere druk ein 1-1 en 6-0. Het wordt zeer eentonig, maar het 100 meterrecord van Zeeland Sport-erelid Gerri t de Pagter (reeds meer dan veertig jaar enorm actief in de atletieki staat Bij de dames is er op de sprint wél een verheugende ontwikkeling, met sterke junioren als Els Vader van Zeeland Sporl en Lillian Gillissen van Dynamo natuurlijk niet zo verrassend. De dagen van Cora van de Boog-HoÊnan aan de top van de ranglijsten op de 100 en 200 nieter lijken daarom geteld, want de elektronische tijden van de snelste Ne derlandse meisjes uit Zeeland res pectievelijk 11.8 en 12.01 van Els Vader en 11 S en 12.0 van Lilian Gillissen op de 100 meter en de23 96 van de Souburgse en de 23.99 van de Middelburgse op de 200 meten zijn ofiïcieel zelfs sneller dan de handgeklokte tijden van Cora van de Boog 11.6 op de 100 meteren 23 9 op de 200 meter Kann de Nijs van Hulst zorgde in het afgelopen seizoen voor twee nieuwe re- SINT-JANSTEEN - Na vier ronden in de Zeeuws-Vlaamse biljart-finale 3e klas libre gingen zondagavond in Sint-Jansteen vier spelers aan de lei ding met allen een verliespartij. Ko Dieleman van POP Axel en T. Aartsen van SBC Sluiskil lijken dc belang rijkste kanshebbers. Aarscn herstelde zich schitterend nadat hij zijn eerste BRUSSEL (AFP)- Op de algemene vergadering van het Belgisch Olympisch Comité heefl voorzitter Raoul Mollet bevestigd, dal België van plan is zich kandidaat te stellen voor de organisatie van de Olympische zomderspelen in'1988. Enige tijd geleden bracht Mollet het idee naar voren van een sa menwerkingsverband. voor de organisatie van de spelen, tussen de Bene lux. Noord-Frankrijk en het Rijnland in West-Duitsïand. Dit idee is door het IOC echter met weinig enthousiasme ontvangen. Het Belgisch Olympisch Comité stelt nu voor de spelen te beperken tot het eigen land. waarbij Brussel als centrum zal fungeren Deze stad zal in de organisatie worden bijgestaan door zogenaamde 'satelliet-steden', zoals bijvoorbeeld Antwerpen. Luik, Charleroi en Gent. De voorzitter van liet Belgisch Olympisch Comité meent.dat de idee uit voer baar is. mede in verrband met dc geringe afstanden, die de diverse steden scheiden. Bovendien zijn er goede verbindingen, zowel per t.rem als over de autowegen. Door Deze spreiding zou er geen. met hoge kosten gepaard gaand, olympisch complex gebouwd moeten worden, maar zouden bestaande ac commodaties, weliswaar aangepasten gerenoveerd, gebruikt kunnen worden voor de verschillende evenementen Een dergelijke aanpak zou het probleem van het onderdak brengen van de atleten goeddeels oplossen. Hel Belgisch Olympisch Comité rekent daarvoor en ook voor de totstandkoming van het olympisch dorp. op de medewerking van de universiteiten partij zaterdagmiddag had verloren van Nico Goossen (WBC Walsoorden), Goossen maakte de 80 caramboles vol in 39 beurten, terwijl Aarsen toen slechts 61 punten had staan. Ko Doieleman maakte aanvankelijk een ijzersterke indruk maar in zijn derede aprtij, tegen Paul Baert, bleek ook hij kwetsbaar. Dieleman verloor die partij in 30 beurten met een achter stand van 18 caramboles. De finale van dit kampioenschap wordt zaterdagmiddag gespeeld. De organisa tie is in handen van de biljartvereniging Den Oduden arend in Sint-Jansteen Deze Steense club levert zelf dit keer Frans van de Berge won schaatsmarathon DEN HAAG - De Zeeuwse schaatser Frans van de Berge heeft maandag avond een marathonwedstrijd voor B-rijders in Den Haag gewonnen. In de vorige wedstrijd eindigde hij als De Zeeuwse schaatsers kwamen dit weekeinde verder in actie op de 500 en 1500 meter Daarbij werden vier per soonlijke records verbeterd. Van de Be rge deed dat op beide afstanden met tijden van respectievelijk 44 38 en eens geen deelnemers aan de eindstrijd. WBC uit Walsoorden is met vier man sterkste vertegenwoordigd. De kopgroep bestaat verder uit de spe lers Goossen <WBCi en Jaap Michielsen van DOS uit Hoek. Jaap Michielsen verloor echter zondagavond laat in de vijfde ronde ook nog van Paul Baert in 21 beurten en daardoor moet de man van DOS toch ook wel als uitgeschakeld beschouwd worden. De finalepartij gaat waarschijnlijk tussen Aarsen en Diele- De stand na 4 ronde was- 1 Ko Dieleman (POP) 4 6 2,27 18 2 T Aarsen (SBC) 4 6 2.68 15 3 N. Goossen (WBC) 1 6 2.45 12 4 Jaap Michielsen (DOS) 4 6 2,40 19 5 Paul Baert (WBC) 4 4 2.21 17 6 Ro Baerl (WBC) 4 2 2,52 12 7 Anton van de Bosch (WBCi 4 2 8 Wiily de Boeij (Horem.t 4 0 2.14 13 TERNEUZEN- Het team van Schelde2 en de adspiranten van de Terneuzense poloclub speelden deze week in Mid delburg hun eerste competitiewed- u. „v,,,strijd tegen Luctor 2 en Luctor ad- 2 20.30. Mart Stevense reed op de 1500 spiranten. persoonlijk record met Schelde won beide duels met grote 2.23 89 Op de 500 meter realiseerde hij een tijd van 46.05 Wim Hirdes was op de 1500 meter eveneens sneller dan zijn be ste prestatie tot nu toe Hij kwam tot 2.25.08. Op de sprint reed hij 47 47. ko Goeree kwam uit op 47.70 en 2 29.77. vermacht De reserves wonnen met 14-3 en de adspiranten moesten zelfs geen enkele tegengoal toestaan (14-0). EINDHOVEN' - PSV's spelbepalende middenvelder Willy van der Kiivlen zal van- dan de verdediger. De scheidsrechter avond niet van de partij zijn in dc tweede wedstrijd van de derde ronde voor de oordeelde echter andcers. HEet bleel UEFA-cup tegen het Westduitse Eintracht Braunschweig. Aanvankelijk wilde 3-0. Kinheim slaagde er in wel een try te Kees Rijvers de beslissing over het al dan niet meespelen van Van der Kuvlen, die drukken die werd geconverteerd, waar- gisteren 31 jaar werd, uitstellen tot vlak voorliet begin van de wedstrijd, maar een door de stand op 9-0 kweam. kort vooi korte training gisteravond in Braunschweig leerde dat Van der Kuvlen nog der- tijd werd het nog 13-0 toen Kinheim mate veel last van een vorige weck tijdens de (raining opgelopen heenblessure nogmaals wist door te breken. De terug- ondervindt, dat meespelen tegen dc Westduitse UEFA-cupdeelnemer onverant- gehaalde Luc Ringoot kweet zich be- woord zou zijn. Reeds na Hen minuten verdween Willy van der Kuvlen bij de PSV-training gis teravond hinkend richting kleedkamer Kees Rijvers ..Het heeft in deze situatie weinig zin de beslissing nog verder uit (e stellen Van der Kuvlen speelt morgen niet Mogelijk kan hij wel een speelhelft van de partij zijn. maar wanneer de bles sure zou verergeren, zijn we hem min stens acht a negen weken kwijt En dat vind ik een te groot risico De komende maanden zullen we Van der Kuylen ze keren vast. in de vaderlandse competitie echt nog wel nodig hebben" Door het wegvallen van Willy van der Kuylen zal vanavond tegen Eintracht Braunschweig precies hetzelfde elftal, dus met de Brit Nick Deacy binnen de lijnen staan als zondagmiddag in het voetbalwereld Als ik er vanuit ga dat Breitner. in Eindhoven toch de sterkste Eintrachtspeler. gewoon meespeelt, kunnen we nooit voor verrassingen ko men te staan. Ik verwacht een bijzonder offensief Eintracht Braunschweig, dat zo snel mogelijk met één doelpunt de marge zal willen verkleinen" hoorlijk van zijn taak. terwijl Hans van Dijk. die lange tijd wegens een operatie uitgeschakeld was toonde weer bijna helemaal terug te zijn. En dat is dan toch een lichtpunt. AARDENBURG - Veldrijder Guido Pa- ridaen uit Aardenburg heeft tijdens het weekeinde in België weer aan twee crossen meegedaan. Zaterdag werd hij veert iende in Aalst in een rit voor profs en amateurs. Eerste werd Mare de Block die met 1 uur en 5 minuten de snelste van de 42 deel nemers was. Hij werd gevolgd door Enk Desruelles. Vijfde werd een andere Ne derlander. Willy Brouwers Zondag Olympisch Stadion legen Ajax. m welke werd Paridaen achtste in Deinze/Zeve wedstrijd Van der Kuvlen overigens ren in een rit met 46 deelnemers Cros- nauwelijks werd gemist. Kees Rijvers skoning Roger de Vlaeminck werd hier ..Men moet zich nu ook weer met ver- eerste voor Mare de Block en Eric Dos- kijken op die 4-1-overwinning. Een paar ruellcs. jaar geleden zou het beslist een meer opzienbarende prestatie zijn geweest Van der Kuylen is in mijn ogen nog al tijd een van de belangrijkste schakels in het elftal van PSV. omdat hij onder meer met grote precisie lange ballen kan geven Zo heel veel spelers die dat kunnen, zijn er nu ook weer niet" icgal ge- Breitner Hoewel er in Braunschweig i heimzinnig wordt gedaan over het w el of niet meespelen van Paul Breitner, gaat PSV-oefenmeester Kees Rijvers er zonder meer vanuit dat de ex-inter national van het Westduitse elftal mee zal spelen Paul Breitner trainde dins dagmiddag met Eintracht mee. maar moest wel voortijdig afhaken. Branko Zebec. de trainer van Braunschweig: „Breitner heeft op dit moment minder last van zijn blessure dan eind vorige week, maar helemaal fit is hij beslist nog niet" Kees Rijvers Er gebeuren in enkele uren tijd wel meer wonderen in de Over de eventueel in Braunschweig te scoren doelpunten deelde PSV-mana- ger Ben van Gelder mee. dat wanneer de wedstrijd zou eindigen in een 2-0-zege voor Eintracht er een verlenging zou worden gespeeld De in die verlenging gescoorde doelpunten van PSV zullen dubbel tellen. Van Gelder „Zou zowel PSV als Braunschweig één maal scoren, dan plaatst PSV zich dus voor de vol gende ronde" Mocht er na 90 minuten plus verlenging nog geen beslissing gevallen zijn. dan zullen er strafschoppen worden geno men De vermoedelijke opstelling van beide teams" Eintracht Franke - Borg, Zembski. Haebermann en Merkhoffer - Ristic, Grzyb en Breitner (Grobei - Handsehuh. Dremmler en Popivoda. BELGRADO - De zesde partij voor dc schaaktweekamp in Belgrado tussen Boris Spasski en Viktor Kortsjnoj (de finale van het kanddatentoernooi) is dinsdagavond in de tweede zitting in Remise geëindigd. Er werden nog vier zetten gedaan. Toen accepteerde Spasski het remise- voorstel van zijn tegenstander. Kortsj noj heeft, nu de leiding in de tweekamp met 4-2 De zevende partij staat voor woensdag op het programma. Het ver volg van de partij in de tweede zitting Afgebroken stand: wit (Spasski): Kgl, Tg3, Pc.6, Pionnen a5. b4, h3. zwart (Kortsjnoj): Kf8. Tb2. Pc4. pionnen a6, f6 g5 41 Te3-c3 (afgegeven zet.i. Pc4-e5, 42 Pc6xe5. f6xe5.43 Tc3-c5.Tb2xb4.44. Tc5xe5. Tb4-h4. remise. WAGENINGEN - Zaterdag neemt een jongens- en een meisjesteam deel aan jeugdlandwedstrijden tegen Duits- Willy v d Kuylen r.-i i vierde gisten heejt hij geweten ook Ploegmakkei Brandts en Hwrie Lubsc sloppen PSV Van Beveren - Krijgh, Van Krs vens en Brandts - Willv van de Kerkhof. Poortvliet en Deacy - René Kerkhof. Deykers er. Lubse Scheidsrechter is de Hongaar Paiotai De wedstrijd begint om half acht en zal zowel via de Nederlandse als de Duitse tv als samenvatting worden uitgezon- De Sportcommissie van de Nederlandse tafeltennisbond heeft hlervoorook twee Zeeuwse spelers aangewezen, te weten an de de Vlissinger William du Fossé tWilnoi bij de jongens en Ingrid van Osselaar i MZ'. William speelt samen met Jos En- gelhardt 'Corboi en Honk van Spanje «Shot terwijl ?.liddelburgse Inrid is op gesteld samen met Marjo Pazie (Hoon horst i en Mariette Willems i.Megaclesi. WOENSDAG 7 DECEMBER 1977

Provinciale Zeeuwse Courant | 1977 | | pagina 13