Bejaardenhuis Oostburg dankzij legaat nu beter geoutilleerd V eel tentoonstellingen voor duivenliefhebbers in het winterseizoen Gemengde gevoelens comité leefmilieu over gewestplan kanaalzone FAMILIE BERICHTEN DINSDAG 6 DECEM8ER 1977 Wissel Zeeuws-Vlaanderen REVALIDAHEKAMER EN KAPSALON HAL WERD HERINGERICHT OOSTBURG - Het bejaardentehuis 'De Burgt' in Oostburg heeft dankzij een legaat van 60.000 nu de beschikking over een goed uitgeruste revalida- tiekamer, een eigen kapsalon en een geheel vernieuwde en gezellig inge richte hal. Dezer dagen zijn de aanwin sten offcieus in gebruik genomen, na dat er een jaar aan de realisatie ervan was gewerkt Het grote bedrag is afkomstig uit de nalatenschap van de in Oostburg gebo ren mevrouw J. Clarisse-de Kok. die in 1975 op 86-jarige leeftijd in 'De Burgt' overleed In haar testament had zij be paald d at zowel het bej aarden tehuis "De Burgt' als 'Rozenoord' in Sluis beide een bedrag van 10.000 zouden krijgen, maar dat dat tehuis waarin zij zal wonen op het ogenblik van haar overlijden enig erfgenaam zal worden. „We wisten niet dat we in haar testament, dat op 10 mei 1968 was opgesteld, voorkwamen", al dus de stichtingsvoorzitter, de heer H. A. R. de MuL 'De Burgt' kreeg dus de hele nalatenschap en ontving, nadat de 10.000 aan 'Rozenoord' waren betaald en nog enkele kleine legaten waren uit gekeerd. in totaal 60.000. Volgens de heer De Mul kreeg 'De Burgt' er de vrije beschikking over en waren er aan de be steding van het geld geen voorwaarden verbonden. Het bestuur wist niet dat mevrouw Cla risse-de Kok zo vermogend was. Men was er wel van op de hoogte, dat ze ge- ruimte tijd in Amerika had gewoond. Voor de besteding van het geld kwamen diverse ideëen naar voren. Ook de 80 Van de Sande Noordstraat 57 - Terneuzen staat 'eeuwig' voor u klaar Boekverkoper sinds 1860 nen. Uiteindelijk werd, en dat vooral een idee van de adjunct-direc trice, mejuffrouw A. M. Aemoudts, be slist dat men er een revalidatieruimte van zou maken. Daarvoor werd hetmor- schelde en Zeeuwsch-Vlaanderen. Vele bewoonsters van 'De Burgt' hebben er samen vier maanden aan gewerkt Ver der werden voor de hal een kleedenkele nieuwe stoelen, een tafel en een tuarium gebruikt waaraan, nu ook het schemerlamp aangeschaft, waardoor Sint Antoniusziekenhuis een mortua rium heeft, niet meer zo'n grote behoefte bestond. Het grootste deel van het geld deze hal veel gezelliger is geworden. Van het restantje van het geld werden tens lotte een Sinterklaaspak en twee pak- is aan de kostbare instrumenten, voor ken voor Zwarte Piet gekocht. „Tot nu GOES-Prins van Oranje. 20 uur: kome die 'Volgend jaar, zelfde tijd' met Ton van Duinhoven en Ina van Faassen. HULST - St. Liduinaziekenhuis, 18-21 uur: uitzending radio Nightingale. VLISSINGEN - Bachten Komme 19.30-21.30 uur: contactavond Soos Ge handicapten. BIOSCOPEN BERGEN OP ZOOM - Roxy, 20 uur: Slap shot. 16 jr. Luxor. 20 uur Clockwork orange. 16 jr. GOES - Grand. 20 uur. Cassandra cros sing. 12 jr. HULST - De Koning van Engeland. 20 uur: De twee vechtjassen van Trinity. 12 jr. 20.30uur: Lichtop groen voorde maagd, 18 jr. MIDDELBURG - City. 20 uur: Sidecars racers. OOSTBUKG - Ledel. 20 uur: Drie Tiro- lers in heet Bangkok. 16 jr. TERNEUZEN - Luxor. 20 uur Heerlijk snoepgoed, 16 jr. VLISSINGEN - Alhambra, 20 uur: Exorcist II - The Heretic 16 jr. TENTOONSTELLINGEN BERGEN OP ZOOM - Stichting ETC. 13.30-17 uur werken Joop Mijnsbergen GOES - Museum voor Noord- en Zuid- Beveland. 10-12 en 13.30-17 uur: 'Water vliet, een verdwenen landjuweel'. Grote Kerk, 11-17 en 19-21 uur: expositie Belgische en Nederlandse kunstenaars. HEILLE - Landbouwmuseum. 10-12 en 13-17 uur' Oude landbouwwerktuigen. HULST - Burgerzaal Stadhuis. 9-12 en 14-17 uur Kunst uit Zeeland IV MIDDELBURG - Rijksarchief, 9-12.30 en 13.30-17 uur: '150 jaar kanaal Gent- Temeuzen', Vleeshal, 18-18 uur: groep Web. Openbare bibliotheek, 10-12 en 14-17,30 uur: foto's Middelburgse Foto- en Diaclub. Zeeuws Kunstenaarscentrum 14-17 uur: keramiek van Duncan Wylie. Galerie Pictura, 11-18 uur: 'Grafische kunst 1850-1950'. Galerie 't Groentje, 14-17 uur: werken Jos van der Berg en Annie Goedbloed. NISSE - Galerie 'De mooye staak', 8-20 uur: werken Messemaker. OOSTBURG - Galene 'Collaert'. 11-16 uur werken Paul Versteeg TERNEUZEN - Museum. 14-17 uur: 'Kunst zonder schijn'. Artikof. 8-18 uur. gobelinwandkleden van Riek Sanderse. Openbare Bibliotheek, 9-12 en 13.30- 17.30 uur- werken Carla Pols en over zichtstentoonstelling van hulpmidde len voor blinden. VLISSINGEN - Stedelijk Museum. 10- 12 en 14-17 uur. 'Natuurlijke liefde', wer ken kunst- en natuurfotograaf Bob van Sen. HULPCENTRA Noord- cn Midden-Zeeland - Goes, tel. 01100-14444 (Ook voor milieuklachten). Zeeuwsch-Vlaanderen - Terneuzen. tel. 01150-94444 (Ook voor milieuklachten). Telefonische hulpdienst Zeeland - Voor geestelijke en sociale nood, tel. 01180-155551 van 09.00-01.00 uur. Hulpdienst Zeeland - Op bijbelse grondslag voor mensen in nood. tel. 01180-36251 van 10.00-24.00 uur, week ends van 20.00-24.00 uur. Zeeuwsch-Vlaanderen - Hulpgroep bij drankproblemen (AA) tel, 01179-1473 of 01172-2168. deze revalidatiekamer uitgegeven. Re gelmatig komt er nu een fysio-thera- peut Verder werd de kapsalon inge richt. Aanvankelijk hoefde dit met zo voor de bewoners, maar nu de salon er is. wordt er veel gebruik van gemaakt. Eens in de twee weken komt er een kap per. Maar iedere bewoner is vrij zijn ei genkapper ofkapsterte vragen naar 'De Burgt' te komen en deze mag dan ge bruik maken van de salon. Tenslotte kreeg de hal een grote op knapbeurt. Dit werd mogelijk door de postboxen te verplaatsen Aan één wand kwam een wandkleed van bijna twee bij drie meter naar een ontwerp van mevrouw Ouwendijk. Het is een Sint bezocht de schooljeugd van Cadzand CADZAND- Sint, Nikolaas heeft maan dagmorgen een bezoek gebracht aan de schoolkinderen van Cadzand Eerst, luisterden Sint en Piet een feestprog ramma op in de kleuterschool en ver volgens gingen ze naar het vor mingscentrum 'Hedenesse'. waar de leerlingen van de lagere school waren uitgenodigd voor een feest.. Dit in tegen stelling tot andere jaren, toen de Sint altijd op school kwam. Het feest werd gehouden op initiatief en ook verzorgd door het personeel van 'Hedenesse' Met spel en zang werd de komst van Sin terklaas daar afgewacht. Diens aan komst. vormde het hoogtepunt van het feest. dat. verder bestond uit allerhande spelletjes. pakt i Politie Terneuzen daders en heler inbraken in café's TERNEUZEN - De gemeentepolitie van Terneuzen heeft de daders van inbra ken in twee Temeuzense café's achter haald. Een derde man werd aangehou den wegens heling. In de loop van zaterdag arresteerden agenten in een huis in de Nieuwediep- straat. waar ze tijdelijk verbleven, de 17-jarige F. B. uit Terneuzen en de even oude Amsterdammer P M. B Zij bekenden begin deze maand zo'n 200,- rookartikelen en drank te hebben gestolen bij de 'Flamingobar' in de Dijk- straat en de 'Floridabar' in de Korte Kerkstraat. Het grootste gedeelte van de buit was nog in het huis aanwezig Later hield de politie de 23-jarige G M. uit Terneuzen aan in verband met he ling. Het drietal is inmiddels weer op vrije voeten. Raadscommissies Axel vergaderen AXEL - Morgen, woensdag, en do. derdag worden in Axel drie vergaderin gen van raadscommissies gehouden De commissie voor de gemeentebedrijven vergadert woensdag, aanvang 19 00 uur evenals de commissie voor onderwijs, culturele en jeugdzaken In de raadscommissie gemeentebe drijven komt onder meer het voorstel van burgemeester en wethouders aan de orde om de woonomgeving aan de oost zijde van de Nieuwendijk te verbeteren Donderdagavond vergadert de com missie gemeentefinanciën. aanvang 20.00 uur Op een waterski naar Acapulco voor een een suèdejack? Onzin! Niet nodig! Mode van ver - dicht bij huis.. M'la/bor/ -ïf cyis//i// &ccf//Aicve Ccttéuy - Burchtstraat 14, Tel. 24 62 De hal van het bejaardentehuis 'De Burgt' in Oostburg kreeg een wat gezelliger aanzien dankzij de aanschaf van enkele nieuwe meubeltjes. Het wandkleed ivcrd door bewoonsters van het tehuis gemaakt. bewoners kregen inspraak bij de plan- schematische kaart van de Wester toe moesten we die steeds huren", aldus de heer De Mul. Vandaag zijn deze kos tuums ingewijd. Wat 'Rozenoord' in Sluis met het geld heeft gedaan, is niet bekend, althans de directeur kon daar over geen inlichtingen geven. Grote belangstelling; voor sint in Hengstdijk HENGSTDIJK - Onder grote belang stelling kwam zaterdagmiddag de smt met zijn zwarte pieten in het gym nastieklokaal te Hengstdijk aan. De voorzittervan hetsinterklaascomitë, de heer Ed. Collet, heette hem namens de kinderen en de ouders, die tot in de ui terste hoekjes van het lokaal zaten, wel kom Onder de aanwezigen was ook burgemeester mr. M. Somers van Hon- tenisse. Onder leiding van het onderwij zend personeel en de leden van de werk groep werden liedjes gezongen en ge dichten gedeclameerd De sint trakteerde vervolgens de kinde ren N a afloop van het kinderfeest bracht hij een bezoek aan de zieken en alleenstaanden van Hengstdijk. Sint in Clinge CLINGE - Zondagmiddag kwam de sint met zijn zwarte pieten per schip van 'd'Annewuitens' van Kapellebmg in de wijk het Zeegat te Clinge aan. Na een wandeling door het kerkdorp, begeleid door de Clingse fanfare Weldoen door Vermaak, met het majorettenkorps, nam de goedheiligman zijn intrek in het cultureel centrum NMalpertuus, waarbij hij verwelkomd werd door wet- houder B. de Keijzer van de gemeente Hulst die zei. dat hij uit ondervinding weet. dat de wint niet alleen de wensen van de Clingenaren kent. maar ze ook altijd verwezenlijkt. In zijn antwoord zei de sint, dat hij ge zorgd had voor het kleedlokaal van de voetbalvereniging en dat hij trots was op de prestaties van de Clingenaren op het laatste solistenconcours te Clinge en wel in het bijzonder op de prestaties van de gebroed ers Jos. en Albert van der Kelen. Ook zei hij dat de tennisvereni ging. wat hem betreft, nieuwe ten nisvelden kan krijgen. Daama volgde een traktatie van de leerlingen van de kleuter- en basisschool, die in grote ge tale met hun ouders aanwezig waren. ZEEUWS-VLAAMSE DUI VENRUBRIEK Fietsendief aangehouden TERNEUZEN - Dc Temeuzense politie heeft de 20-jarige Engelsman I. K. B. aangehouden omdat hij bij een bewo ner van de Nieuwediepstraat drie fiet sen had gestolen. De eigenaar zag onderdelen van de rij wielen maandag op het erf van één van de buurhuizen liggen. Nader onderzoek bracht aan het licht dat B. de fietsen had gestolen voor sloopdoeleinden. De jon geman is ingesloten in het politiebu reau BIERVLIET - Het winterseizoen in de duivensport is in volle gang. Deze week kunnen de liefhebbers op verschillende plaatsen terecht. Zeer tot de verbeel ding spreekt de organisatie van de dia-avond donderdag 8 december te Zuiddorpe. De nationale kampioenen Gebr. Breman uit Genemuideu tonen daar via dia's en met behulp van een door ben uitgegeven hoekje hoe zij de weduwschap-methode met doffers en duivinnen in de praktijk brengen. Hoe zij dus in staat zijn met bijvoor beeld 20 koppels in hel volle seizoen met 40 duiven te spelen, terwijl het gros dei- liefhebbers, om met 40 duiven te spelen, over 80 vliegduiven moeten beschikken. Wekelijks spelen zij tegelijkertijd met doffers en duivinnen. De door hen be haalde successen in de nationale com petitie 'Wie Heeft ze Beter' spreken duidelijke taal. Op 9 december is het op verschillende plaatsen inkorven voorde jaarlijkse tentoonstelling, want voor za terdag en zondag 10 en 11 december staan er heel wat tentoonstellingen op de winterrooster: EMM Terneuzen, .De Snelvliegers' te Oostburg met als at tracties het rad van avontuur en bon nenverkoop. .Strijd in Vrede te Groede. (zaterdag). Met rad van avontuur en zondagmiddag een bonnenverkoop evenals in Sas van Gent, als voorproefje voor de 32e kampioenendag op 18 de cember Ook .Steeds Sneller' te IJzen- dijke slaaf, voor dit weekende op het rooster P V Hoop' Biervliet houdt haar tentoonstelling zaterdag 17 en zon dag 18 december en daar is het zater dag wellicht een drukte van belang, want dan draait hel rad en wordt er een interessante bonnen verkoop gehouden. Deze week kwam een nieuw boek uit, dat de duivensport nu eens op een an dere wijze belicht. De meeste nieuwe boeken waren de laatste jaren meer re clame-boeken voor bepaalde be roepsverkopers. dan dat ze informatie bevatten voor de practiserende liefheb bers André Christiaens, een man, die door jarenlang sterk spel heeft bewzen. dat hij met alleen over duiven kan schrijven, doch bovendien ook kan spelen schreef. Kampioen met Vleugel kennis. Het is van zowel de beginnende als de ervaren duivenliefhebbers een boek. waaraan hij veel steun kan hebben in de beoefening van zijn hobby. Christiaans behandelt, in zijn boek bijna alle onderdelen van de duivensport, doch specialiseert zich in een nieuwe versie van de destijds zo ver guisde vleugeltheorie van Van der Schelden, de man. die weggeschreven werd. doch die men later toch gelijk moest geven Voor ieder, die op eigen hok met andere ogen zijn duiven eens wil bestuderen, een boek dat de prijs ten volle waard is SUGGESTIES OVERGENOMEN Tweede deel 'Breskens in oude ansichten' BRESKENS - Bij 'De Zeeuwse Boekhandel' in Zicrikzee verscheen het tweede deeltje van 'Breskens in oude ansichten', samengesteld door Jaap Keijmel. Hij zocht 78 -vaak kostelijke- foto's en ansichten uit en geeft aan de hand van uitvoerige bijschriften een vrij getrouw beeld van het leven in een vissersdorp, zo'n 50, 60 jaar geleden. Het gezicht van de straat werd er be paald door wandelaars, karren, fietsers en een enkele auto. Lange rokken, bonte schorten, hoge boorden en ryglaarsjes markeerden de ongemakkelijke mode van die dagen. 'Breskens in oude ansichten' deel twee biedt naast een collectie charmante schoolfoto's (met vrijwel alle namen, laat dat maar aan Keijmel over) beelden van de Handelshaven, het bierhuis-lo gement Jaap Keijmel, de befaamde burgemeester Van Zuijen, de zang school 'Concordia' van de Van Mellefab- nek. molen 'De Zonnebloem' en tearoom 'Suza', de muzikanten van 'Uit het volk. voor het volk' en -onvermij delijk in Breskens- het. bedrijvige leven in en om de vismijn. De foto's dateren uit de periode tussen 1880 en 1930 en zijn een aantrekkelijke aanvulling op het eerste boekje, dat ook werd samengesteld door Jaap Keijmel. maar helaas alweer is uitverkocht St. Niuolaas bij alleenstaanden CLINGE - Zestig alleenstcenden te Clinge vierden het sinterklaasfeest bij café Tante Truus (De Snelle Duif) aan de Molenstraat te Clinge. De sint werd er toegesproken door voor zitter Th. Goossens Sinterklaas dankte exploitante Tante Truus voor het vele. dat ze voor de Clingse alleenstaanden doet en gaf haar een envelop met in houd. Aan pastoor J van der Heijden schonk hij een leren polstas De andere dames ontvingen een bonbonnière en de heren een zakdoek met sleuteletui De verdere avond werd met het zingen van liederen doorgebracht Sinterklaasfeest KPJ St-Jansteen Sint-Jansteen - In Sint-Jansteen kon het sinterklaasfeest van de KPJ van de Steense afdeling wegens omstandigde- den vrijdag niet doorgaan De leden houden het feest nu vrijdag 16 december in café Sport te Sint Jansteen. Het feest begint om 20 00 uur. Sinterklaasfeest in Heikant HEIKANT - In Heikant werd het sin terklaasfeest voor de kinderen van de kleuter- en de basisschool gevierd in liet cultureel centrum 'T Heike. De Sint, werd daar toegesproken door meester Zwartelé. die zei. dat het Sin terklaasfeest voor alles een kinderfeest is en moet blijven De muziekvereniging 'Heikant' zorgde met fanfare, drumband en majorettenkorps voor de opluiste ring van het feest. Geholpen door zijn zwarte Pieten trakteerde daama de sint. de vele kinderen. ONTGOOCHELD DOOR ENKELE ONDERDELEN ZELZATE - Het gewestelijk comité leefmilieu kanaalzone heeft met ge mengde gevoelens kennis genomen van het 'gewestplan Gentse en de kanaal zone' Het gewestplan werd begin ok tober gepubliceerd in het Belgische staatsblad Het comité leefmilieu, dat zich uitvoerig heeft beziggehouden met de totstandkoming van het plan con stateert in een mededeling aan de pers dat men enerzijds blij is dat een aantal suggesties is overgenomen. Anderzijds is men ontgoocheld over weer andere onderdelen van het plan De persmededeling „Wij stellen met vreugde vast dat het terrein tussen Sidmar en Zelzate (Rosteyne) be schermende groene bufferzones wordt en dit ondanks andersluidend advies van de 'commissie van advies voor de streek Oost-Vlaanderen'. die er am bachtelijke nijverheid wou laten inplan ten". Het comité is verder gelukkig met het feit dat het terrein voor St. Jan Bap tist beschermende groene zone wordt, terwijl men ook blij is met de medede ling dat een aanzienlijk deel van de Kamemelkpolder natuurgebied wordt. Daarnaast stelt het comité leefmilieu ontgoocheld vast: dat de ambachtelijke nijverheidszone aan de Kamemelkpolder voor het be drijf J de Nul en voor het waterzuiver ingsstation fel uitgebreid wordt, zodat het ganse bos van het stort zal moeten verdwijnen. dat het terTein van de oude zwart- selfabriek Madou op de grens met Wachtebeke tot zone voor zwaar-indu- strie wordt verklaard. Dit betekent dat men midden een zone van woningen, landbouwbedrijven, bossen, kampeer terreinen en recreatieoorden, zwaar be zoedelende industrie zal kunnen neer zetten". Het gewestelijk comité leefmilieu komt dan tot twee conclusies- 'dat tweemaal een bedrijf voorrang kreeg op de ge zondheid van de bevolking en dat de in plant van luchtverontreinigende zware industrie op het terrein van de vroegere zwartselfabriek Madou hoegenaamd niet kan worden geduld' Sint bezocht Cokesfabriek SLUISKIL - Sint-Nicolaas bezocht za terdagmiddag de Cokesfabriek t~- Sluiskil. Negentig kinderen van ACZ werknemers hadden de goedheilig man opgewacht. De clowns "Woepie en Jodokus' zorgden samen met drie pieten voor de vrolijke noot tussen het uitreiken van de ca- deaus's door. Ook de onderdirecteur. W. Oranje, en de heer M. Dumoleyn van norcnnppiszaken waren present. Voetbal SINT-JANSTEEN - Het tweede elftal van Steen speelde op het Steense voetbalveld een lïchtwedstrijd tegen het eerste elftal van Sluiskil. Steen ver loor de voetbalwedstrijd met 0-5 na een ruststand vaan 0-1 Ruildag KIELDRECHT - Het Centrumwyk- comitë te Kieldrecht houdt zondag de laatste ruildag in dit seizoen van oude spullen, o m kaarten, prenten, zegels, munten, fietsplaatsjes, ringen en derge lijke. Zoals altijd zijn ook de baten van deze ruildag bestemd voor het wijkwerk van de wijk Sint bij PPJ Graauw GRAAUW - De KPJ-afdeling Graauw hield het sinterklaasfeest in haar club gebouw in zaal V. de Ca luwe te Graauw, Voorzitter P Boénne ontving de sint met zijn zwarte Piet. die aan ieder van de 33 leden een cadeau, een gedicht en een pakje overhandigde De verdere avond werd met het zingen van sin terklaasliedjes en een gezellig samen zijn doorgebracht. De afdeling Graauw houdt vrijdag 16 december een quiz in het clubgebouw bij V de Caluwé. Deze avond begint om 20.00 uur. Sint onthaald in Nieuw-Namen NIEUW-NAMEN - In Nïeuw-Namen werden de sint met zijn zwarte Pieten in het cultureel centrum De Kauter door de voorzitter van de Nieuw-Namense sport- en feestcommissie, de heer J Lockefeer. ontvangen. Eersthad de smt met zijn zwarte Pieten een rondwande ling door het dorp gemaakt, begeleid door de fanfare De Seheldezonen uit Nieuw-Namen De kinderen van de kleuter- en de basisschool zongen onder leiding van het onderwijzend personeel het Spaanse gezelschap toe Ieder kind kreeg een pakje met snoep Verder trad het poppenkastgezelschap Koole uit Sint-Niklaas op na de surp rise-uitdeling Sint bezocht bejaarden in Zaamslag ZAAMSLAG - Tijdens zijn bezoek aan „De Rank" in Zaamslag heeft sin terklaas aan ruim tachtig bejaarden van het Open Bejaardenwerk specu laaspoppen uitgedeeld. Na het bejaardenbezoek vertrok de sint naar het „Klupuus" van de stichting Sociaal en Cultureel Werk in Zaamslag. waar hij in gezelschap van een groot aantal kinderen een uitvoering van een musical bijwoonde De musical werd door 21 zwarte pieten ten tonele ge bracht Op zaterdag 10 december houdt het süchtings werkbestuur een dans- en oefenavond in het „Klup'uus". De avond wordt afgewisseld met bingospel. GROENTEVEILING BARENDRECHT Aardappelen: EIGENHEIMER 11-18. an dijvie kas 93-1.46 natuur 73-1 05, boerenkool 39-80. Chinese kool 67-72. knolselderij st 10 40-55. 12 37 54. 15 29-43.20 4-33. kilo s 17-24. rode kool 7.5-28. gele kool 11-43, groene kool 29-45. witte kool 11-30. koolrapen 29-30, pe terselie 66-87, prei exp. 47-67 binn. 30-50, ra dijs rood 43. selderij 39-71. spitskool 27-89. uien grof 9-21, middel 6-16, drieling 5-7. ge schoond 68 bonken 15-28, winterpeen grof 18-22 midd 11 -17, fijn 9-12, witlof A14.00-4 30 A II 2.80-3.60 b I Bii 2.50-2.80. D II 2 79-3.00 afwijkende 1.90-2.70. stek 1.30-1.80. AARDAPPELTERMIJNMARKT 5 december. Consumptieaardappelen bintje klei 40 mm opwaarts, laten: april: 11.80: bie den: april: 11.30; slot: april: 11,40; stemming: mei: kalm; openstaande posities: april: 1450. 50 mm: laten: april: 13,40; bieden: april: 13,20; slot: april: 13,40; stemming: mei: kalm; openstaande posities: apriL- 297. CENTR. VEILING GOES-KRABBENDUKE 5 december Per kg: witlof A 250. All 90, BH 100. groene sav. kool 140-43: rode kool I 30- 34: witte kool 111: boerekool 125-40; spruiten A89-93. All 38-59. B 35-36; waspeen 8: prei: I 26-35, II 15-25; aardappelen groot 10: knol selderij 34-41; kroten I 26-32; per stuk knol selderij met groen 28, kropsla 126. n 4. UTRECHT - Op de paardenmarkt in Utrecht zijn maandag 328 dieren aangevoerd. De prijzen waren voor luxe paarden 2450-3550. werkpaarden 14252425, oude paaiden 1300- 2225. 3-jarige paarden 12252150. 2-jarige paarden 12251700, hitten 950-1150, veulens 400-1050, pnnies 140-500. Oudeslachtpaarden per kg geslacht gewicht 4.20-5.00. jonge slachtpaarden 4.70-5.35. De handel was voor slachtpaaiden rustig, voor ponnies lui en voor de overige paarden kalm. LEIDEN - Aanvoer totaal 2139. waaronder 1172 slachtmnderen, 60 varkens en 907 scha pen en lammeren. Prijzen (in guldens per kgi; stieren le kwal 7.558,00, 2ij kwal. 7,057,40, vaarzen le kwal. 7.10-7.80. 2e kwal. 6,50-6,90, koeien lekwaL6.60-7.70.2ekwal, 6,10-6.50.3e kwal 5.60-6.00, worstkoeien 4,60-6.00: extra kwal en dikbiflen 9.00-13.75. slachtvarkens extra kwal. boven notering. lekwaL 3,50-3,55, 2e kwaL 3.453.50.3e kwal. 3.40-3.45. Prijzen (in guldens per stuk): schapen 180-230. lammeren 190-240. Overzicht (resp. aanvoer, handel en prijzen): slachtrunderen: redelijk vlot - hoger, varkens: redelijk - goed - hoger en schapen en lammeren: redelijk - matig - stabieL BARNEVELD - Aanvoer 2222.963 stuks, stemming vlot Prijzen in guldens per 100 stuks: eieren van 50-51 gram 12.88.5556 gram 15.60, 60-61 gram 17,54 en van 65-66 gram Politie Hulst zag vreemd voorwerp in de lucht HULST- Verschillende leden van de groep Hulst van dc rijkspolitie heb ben zondagavond op grote hoogte een vreemd voorwerp gezien. Deze waarneming werd ook ge daan door leden van de Belgische rijkswacht in het Waasland. Het voorwerp stond ongeveer tien minuten stil aan de hemel, waarna het langzaam zuidwaarts bewoog Aan de ene kant vertoonde het voor werp twee witte lichten en aan de an dere kant één rood licht. Het waren geen knipperlichten, zoals men die bijvoorbeeld aantreft bij vliegtuigen en helicopters. De waarnemingen van het vreemdsoortige vliegende voorwerp werden gedaan omstreeks elf uur 's avonds Heden overleed tot onze diepe droefheid, zacht en kalm. mijn geliefde broer, behuwdbroer en oudoom PIETER TOLLENAAR op de leeftijd van 62 jaar. A. Tollenaar A. Tollenaar-Pladdet Kinderen en klein kinderen Hoek, 4 december 1977. Hassiestraat 2. Correspondentieadres: Noordstraat 1, Hoek. De begrafenis zal plaatshebben op donderdag 8 december aanstaande om 14.45 uur op de algemene begraafplaats te Hoek. na vooraf gaande rouwdienst vanuit het Ned. Hervormd Kerkcentrum, aanvangende om 14 00 uur. Gelegenheid tot condoleren in het Kerk centrum. na de begrafenis. Bedroefd maar dankbaar voor wat hij voor ons allen is geweest, is van ons heengegaan mijn lieve man. onze zorgzame vader, behuwdvader en opa PIETER FOCKE op de leeftijd van 75 jaar Cadzand. J. S. Focke-de Die Koudekerke. J W Focke W. E Focke-Hissink Peter Cadzand: W J Focke T Focke-Moens Mario Angelo Cadzand, 5 december 1977. Ringdijk Noord 5 De teraardebestelling zal plaatshebben don derdag 8 december om 14.00 uur op de Algemene Begraafplaats te Cadzand Gelegenheid tot condoleren na de teraarde bestelling in het gebouw 't Zwin' Na een liefdevolle verpleging in het, Bejaarden centrum 'de Vurssche' is zacht en kalm over leden onze schoonzuster en tante SARA CHRISTINA SCHEELE in de ouderdom van 83 jaar. Namens de familie: J. Scheele Axel. 3 december 1977. Bejaardencentrum 'de Vurssche' Correspondentieadres: de heer J. Scheele. Koestraat 8. Axel- De teraardebestelling zal plaatshebben op woensdag 7 december aanstaande om 14.45 uur op de Algemene Begraafplaats te Axel. Vooraf wordt een samenkomst gehouden in de kapel van het Bejaardencentrum die aan vangt om 14 00 uur 'de Vurssche' Gelegenheid tot condoleren i na de teraardebestelling. I Bedroefd maar dankbaar omdat we hem zo lang in ons midden mochten hebben, delen wj) u mede dat toch onverwachts van ons is heenge gaan. voorzien van de H, Sacramenten der Zie ken, mijn geliefde man, vader, groot- en over grootvader. broer, schoonbroer, oom en neef AUGUST ROMAN echtgenoot van Emelie Francisca de Poorter in de ouderdom van 91 jaar IJzendijke E Roman-de Poorter Aardenburg. M Verkeste-Roman P. Verkeste Oostburg A. Roman R Roman-Schram Oostburg. H. Jonckheere-Roman O. Jonckheere Oostburg: A. Pijfferoen-Roman P. Pijfferoen Klein- en achter kleinkinderen Familie Roman Familie De Poorter IJzendijke. 4 december 1977. Huize 'Emmaus', condoléanceadres: Zandstraat 31, Oostburg De plechtige uitvaartdienst, gevolgd door de teraardebestelling, zal plaatshebben op woens dag 7 december aanstaande om 10.30 uur in de parochiekerk van de H. pligius te Oostburg. Gebedsdienst tot intentie van de overledene hedenavond om 19 uur in de kapel van huize 'Emmaus' te IJzendijke.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1977 | | pagina 17