ENGELSE ROCKFORMATIE STEUNT MINDERHEDEN IFonseca 1 PANDA EN DE DEUGZIENER Band is in meer dingen dan alleen tophit geinteresseerd radio Wij bedrijven politiek met een kleine p Uwaardappelpuree dweept met gebakken schol met champignons. televisie ER IS WEER 'N CHRISTELIJK FAMILIEBLAD I* *E_r° DINSDAG 6 DECEMBER 1977 Advertentie Rosé van naam: u proeft de s Portugese zon 6: I, HILVERSUM-1 it genoegen o en iedere geiegenne n zonnig pnisie bi| 600 DtLCAVE 'Door Pieter Schut) Wanneer je de aankomende hit 2-4-6-8 Motorway van de Londense Tom Ro binson Band hoort, denk je te maken te hebben met een nieuwe Engelse hit- groep. Tussen alle commerciële wijsjes valt Motorway weliswaar op door het flitsende gitaarspel en de meeslepende zang, maar van een groep die in eigen land al omschreven is als ..the most im portant new band in Britain" verwacht je toch meer. Na enkele verhalen in En gelse muziekbladen gelezen te hebben, begint Tom Robinson me steeds meer te interesseren. Hij zegt zeer zinnige dingen en blijkt in meer dingen dan een tophit alleen geinteresseerd te zijn. De Tom Robinson Band bestaat uit geëngageerde rockers. Maar de muziek komt op de eerste plaats. „Wij zijn mu zikanten, dat is ons beroep", zegt Tom. „We zijn geen politieke beweging, maar het lijkt me een natuurlijke ontwikke ling dat je songs gaat schrijven over dingen die je interesseren". In januari van dit jaar richtte Tom zijn band op. Het was in de tijd dat de punk- rockbeweging in al zijn hevigheid m En geland losbarstte. Toch heeft de TRB niets met punk of new wave te maken, hoewel de groep veel waardering kan opbrengen voor de jongens die zich via deze nieuwe muziekvorm manifesteren. Robinson brak met zijn oude groep Ca- féSociety. een voornamelijk akoestisch spelende band. die één onopvallende el pee uitbracht Tom. die basgitaar speelt en zingt ontmoette zijn oude school kameraad Danny Kustow Deze uitste kende sologitarist had na wilde avontu ren in Israël wel zin om met zijn oude maat een rockband te vormen Tom en Danny, beiden achter in de twintig, trokken de tieners Brian Taylor idrums) en Mark Amber (keyboards) aan om de groep te completeren De Tom Robinson Band bouwde een reper toire van goedklinkende, stevige rock muziek op In de teksten, die de songs vergezellen, laat Robinson echter duidelijk weten hoe hij denkt over so ciale en politieke misstanden in zijn land. En vooral door dit laatste aspect trok de TRB de aandacht De groep gaat te keer tegen de ex treems-rechtse partij The National Front, tegen de discriminatie van min derheden zoals negers, homofielen en ongehuwde moeders, en tegen het vast houden van mensen in gevangenissen zonder dat er bewijzen zijn voor de mis daden die zij gepleegd zouden hebben. Bonus „Wat wij bedrijven, is politiek met een kleine p". zegt Tom Robinson in de NOS-studio in Hilversum. Hij wordt al en toe aangevuld door Brian Taylor, die de grootste lol heeft met een 'red dingsvest dat hij eerder die dag (tijdens zijn eerste vlucht) uit een KLM-toestel heeft gepikt Mark Amber ligt op een bank te slapen en Danny Kustow is het Hilversumse centrum ingegaan om een overhemd te kopen. Na een langdurige aanval van meligheid worden Tom en Brian uiterst serieus wanneer het ge sprek op de band komt. ..Wanneer we geen goede rockmuziek zouden maken, zou niemand zich iets van ons aantrekken", meent Tom. ..De mensen willen vermaakt worden. Wat wij met onze teksten doen. moetje zien als een bonus Als je op het podium gaal preken en zegt: dit is de boodschap bla- blabla dan let niemand op. We zijn pas later op het idee gekomen om de songs iets zinvols mee te geven. We wilden niet zingen over Califomiof over wat ik op mijn verjaardag deed". „Het is gegroeid, het was beslist geen weloverwogen plan Ik raakte geïnte resseerd in wat er op straat gebeurt. Ik ontmoette de jongens en we liepen sa men in betogingen mee. We wilden ons verzetten tegen de Engelse nazipartij, The National Front. De Duitsers waren tegen de joden. The National Front Of het nu een schaal aardappelen is of een schaal rijst. Macaroni of aardappelpuree... Zo gauw ze kennis hebben gemaakt met vis is er geen houden meer aan. Toscaanse makreel of makreel in 't groen. Gebakken schelvisfilet met gember of wijting op z'n Italiaans. Kabeljauwfilets a la douce France of makreel Hawaii. Gekookte schelvisrolletjes met peterseliesaus of ildc schol... i, als ze eenmaal verkikkerd zijn bp vis, dan is er geen houden meer aan. En geef ze eens ongelijk. Doe meer met vis, omdat 't zo lekker is. V[{ Produktschap voor Vis en Visprodukten, Javastraat 2k Den Haag. ''■•z,, NEDERLAND-1 NOS-NOT 18 10 Tijdschrift - vooruitzending NOS 18 45 De Fabeltjeskrant 18 55 Journaal EO 19 04 Herkies drooirboom tekenfilmserie 19 10 EO-kinderkrant 19 30 Het kleine huis tv-serie 20 20 Urkerkoren zingen ?0 30 Hoe zouden wij dan leven? documentaire serie 00 Een wandeling in het bos natuurfilm 21 25 Tenslotte NOS 21 35 Journaal 50 Pen Haag vandaag 22 05 Kortweg culturele informatie 10 Beeldspraak 22 55 Journaal NOS 18 45 Paspoor' informatie voor Italianen 18 55 Journaal TROS 19 04 Calitnero. tekenfilm 1917 "21" spelprogramma NOS ?n 00 Journaal TROS 20 25 Hitboulevard muzikaal programma 30 De verpleegsters t v-serie ???0 Aktua-TV NOS ?3 10 Journaal 14 00-16 00 Schooltelevisie 17 00-18 00 Schooltelevisie 18 00 Voor de kleuters 18 05 Voor de kleuters 18 30 Open School 19 00 Jeugdui'z 19 40 Meded 19 45 Journ 20 15 Amusprogr ?P 50 Wetensch progr ?1 40 De nood van Sint Niklaas muzikaal spel 22 25 Joum en Wetstraat 14 00-1P 00 Schooltelevisie 17 00-18 00 Schooltelevisie 18 00 Voor de kleuters 18 05 Voor de kleuters 18 30 Open School 19 00 Jeugduhz 19 40 Meded 19 45 Joum 20 15 Docum progr 21 05 Ludwig van Beethoven speelfilm 18 on Kleuterprogr 18 05 Kinderprogr 18 30 Spelprogr 18 45 Voor de vrouw 19 15 Region magazire 19 '.'9 Weer- ber 19 30 Joum 19 50 inform progr 20 45 Licht muzprogr 21 45Joum OOTheaterkroriek 50Joum FRANKRIJK-RIJSEL 13 00 Journaal 13 45 Blijl toch bij ons 18 02 Op het goede uur 18 27 Voor de kinderen 18 55 Un mystère par jour Le trésor de Saim-Bamabé 19 10 Voor de vrouw 19 15 Pe trus. pétro. pet role 19 20 Reg nws 19 43 Vertel eens. 20.00 Journaal 20 30 Gevar programma Daarna Lettres d un bout du monde II pleut sur Santiago mon amour Tens lotte nws. Het kleine huis Ned 1 19.30 uur Salomo is een negerjongen die van huis is weggelopen en na een aantal omzwervingen een tweede huis vindt bij de familie Inguls. Hij gaat met de meisjes IngwJs naar school en alles lijkt naar grote tevredenheid te ver lopen. Toch is dit maar schijn en dat merkt alleen Salomo. Hij voelt zich niet helemaal thuis in de blanke sa menleving Als dan zijn broer hem op het spoor komt. neemt hij een besluil dat in feite erg goed bij zijn naam past. Beeldspraak Ned 1 22.10 uur. Het tijdschrift 'De Nieuwe Gemeen schap' verscheen van 1934 tot 1937 en vormt vanavond het onderwerp vooi het programma Beeldspraak Dr blad is een product van enkele redac tieleden van het blad 'De Gemeen- schap'.die zich afeetten tegen de koers die 'De Gemeenschap' volgde Eerst nog voorzichtig, later openlijk wordt er gesympatiseerd met het fascisme naar Italiaans model. Men kan 'De Nieuwe Gemeenschap' een onbelangrijk blad noemen. Er waren meer fascistische blaadjes, zoals 'Ar- tisto' en 'De Bezem' Maar men kan dit blad ook als voorbeeld zien van de mentaliteit: hoe sommige katholieke schrijvers al ver voor de Tweede We reldoorlog gevaarlijk nepen om tuchtmeester, concentratiekampen en boekverbranding. Hitboulevard Ned 2 20.25 uur Nederlandse artiesten en een quiz alles gepresenteerd door Willeke Al bert! Drie ingrediënten van het programma Hitboulevard. Drie spe ciale gasten zijn Jan Blaaser. Boudewijn de Groot en Frans Hal- sema.De quiz bestaat uit ver schillende onderdelen, zoals 'Noem de tune' en het onderwerp dansen. De verpleegsters Ned 2 21.30 uur Er hangt een promotie in de lucht en de twee mogelijke candidaten doen om het hardst hun best om een stapje hoger te komen. Dat is echter snel klaar als een van hen. Ruth, een fout maakt bij het vervoeren van een pa tient. De promotie kan Ruth wel ver geten. maar het probleem zit dieper, want de hoofdzuster geeft in eerste instantie de verkeerde persoon de schuld van de fout. De zaak wordt uitgezocht voor de vakbond, wan t de laatste persoon dreigt het werk neer te leggen, in verband met de valse beschuldiging. Ruth komt er uit eindelijk aan te pas om precies te zeggen hoe de vork in de steel zit. De hoofdzuster moet nu bakzeil halen maar wreekt zich op Ruth De nood van sinterklaas BRT 1 21.45 uur Tijdens hun ronde hebben sin terklaas en Zwarte Piet één kindje Cecilia, vergeten Een dorpsmuzi kant en een torenwachter zullen het probleem oplossen, dat rond een chocolade boot draait Een en andei is gebasseerd op de gelijknamige.no- velle van Felix Timmermans. Ludwig von Beethoven BRT 2 21.05 uur Wie was Ludwig von Beethoven, wat was Ludwig von Beethoven en wat voor mens stond er achter zijn in drukwekkende oeuvre? Vragen die de kijkers bezig houden tijdens de uitzending van de Oost Duitse speel film over deze wereldberoemde com ponist keert zich tegen de mensen met een an dere huidskleur. Als je hun gezichten ziet. dan realiseer je je pas wat er aan de hand is Tijdens concerten liet de Tom Robinson Band informatiebulletins verspreiden. Naast gegevens en grappen over de band. konden de fans daarop informatie aantreffen. Zoals bijvoorbeeld wat te doen wanneer je gearresteerd wordt. Reactie Zinvolle opmerkingen over muziek en alles wat daarmee te maken heeft, no teerde Tom in een artikel, dat hij schreef voor het weekblad New Musi cal Express. Het was een reactie op een stuk van Bill Nelson van de groep Be Bop DeLuxe. dat eerder in het weekblad verschenen was. In zijn stuk schreef Robinson onder meer: „Een goede song kan iemands leven veran deren", waar hij verderop aan toe voegde: „Al zou muziek maar een heel klein beetje de vooroordelen en de into lerantie in deze wereld kunnen ophef fen. dan is het de moeite waard om dat te proberen". Mark Amber schrikt wakker van de vraag of een song echt iemarids leven kan veranderen: ..Nee, natuurlijk niet", zegt hij. „Een goede song kan alleen helpen bij het vormen van een mening". Mark doetzljn ogen dicht en slaapt weer In. It's only rock 'n roll, but i like it". Robinson zingt het bekende Stones- nummer. Brian Taylor (zijn bijnaam is The Dolphin), „Je moet niet praten over iemands leven veranderen. Je verandert nooit iemands leven. Misschien kun je wel bereiken dat. rip luisteraar na gaat denken". Echt kennismaken met de muziek van de TRB is op dit moment in Nederland nog niet mogelijk De eerste elpee wordt pas volgend jaar verwacht, evenals op tredens in ons land Voorlopig moeten we het doen met. Motorway Op de ach terkant van deze single staat het Dy- lan-nummer I shall be Released. Dit nummer maakt deel uit van de cam pagne die de band voert voor de vrijla ting van George Ince. Over Ince later meer Titels van andere nummers van de Tom Robinson Band zijn onder meer Glad to be Gay (over homofielen). Po wer in the Darkness. Up against the wall (de nieuwe singel). We aint gonna take it. Winter of'79 (over the nation front) en A brother like Martin. Punk Terug nu naar het artikel in New Musi cal Express. Tom snijdt het onderwerp punk aan: „Na de beatles heeft het tien jaar geduurd voordat reggae en punk de hele zaak weer opentrapten. Muziek van jongeren, muziek van rebellen, eindelijk. Per definitie is rock er voor rockfans en niet voor hun ouders. De reden dat er meer over de Sex Pistols dan over Be Bop DeLuxe of de Tom Ro binson Band geschreven wordt? Sim pel - jonge Dave neemt God save the Queen van de Sex Pistols mee. Zijn va der wil de plaat niet in zijn huis heb ben. Dave neemt Live in the Air Age (de laatste elpee van Be Bop DeLuxei mee en het kan papa geen moer schelen. Of erger: hij vindt de plaat misschien wel goed. Muzikaal gezien is Johnny Rotten geen Yardbird. maar in zijn medium bereikt hij hetzelfde effect". „Ja. de Yardbirds hadden een voortref felijke techniek", licht Tom toe. „Maar ook radicale ideeën. Rotten heeft radi cale ideeh. maar geen muzikale tech niek. Zijn ideeèn overtreffen echter het gemis aan techniek. De reden waarom wij. hoewel we geen punkband zijn. toch Rotten waarderen, is dat hij de mu- ziekbusiness 'n schop onder de kont verkocht heeft. Je kunt over de muziek van de Pistols denken wat je wilt. maar zij maken in ieder geval weer een vorm van muziek die toebehoort aan de jonge generatie. Deze muziek is niet van de business, ofwasdatin ieder geval niet in oorsprong. Punk gaat in tegen alles wat de business muziek wil laten zijn: aar dig. beschaafd, respectabel, lekker in het gehoor liggend, melodisch, muzi kaal. clever, smakelijk. Muziek, dat is tegenwoordiger de Eagles en ouders zijn daar ook gek op. Rock is geïnstitutio naliseerd. Hele families gaan naar shows van Genesis. Yes. Pink Floyd Dat is wat er van onze rebellie over is". „Dan komt er ineens punkrock". Tom gilt en spuugt bekende Engelse vierlet- t erwoorden als. shit en piss uit „De mu ziek is weer eigendom van de kids. Zoals de Beatles dat vroeger waren. Punkrock overtreedt alle regels. Maar dat is wat de rockmuziek van huis uit deed". De stel ling dat ook punkrock nu alweer eigen dom van de business dreigt te worden, kan Robinson delen: ..Ja. zo is rock 'n roll nu eenmaal. Je hebt het gezien met Bill Haley. Elvis Presley en de Rolling Stones" Waarom EMI? Een vraag die de leden van de Tom Ro binson Band logischerwijs tijdens ieder interview moeten beantwoorden, is natuurlijk waarom zij uitgerekend bij de platenmaatschappij EMI een contract tekenden. Want was het niet EMI dat de Sex Pistols na al het rumoer rond de single Anarchy in the UK ont sloeg? Robinson noemde de Sex Pistols de belangrijkste groep sinds de Beat les. „EMI is gewoon de beste maat schappij1'. zegt Brian. „W'e hadden eer der andere aanbiedingen, maar we hebben gewacht tot er bij EMI plaats voor ons was. Andere maatschappijen hadden ook net nieuwe groepen aange trokken en we wilden daar niet op de derde plaats of zo komen". Wat is er waar van het verhaal dat EMI het nummer Glad to be Gay niet als single uit wilde brengen?, lijkt me een logische volgende vraag. Glad to be Gay neemt het op voor homofielen. Tom maakt er geen geheim van dat hij ho mofiel is. Bedachtzaam en serieus ant- woordt hij: „Het is niet waar. Ik denk dat EMI wel bereid is om het nummer uit te brengen. Maar ze zijn natuurlijk erg gevoelig voor de publieke opinie en het laatste dat ze willen, is nog zo'n pu bliek schandaal als ze al hadden met de Sex Pistols". „Driekwart van de band is niet homo fiel. Dus uit politiek oogpunt is het voor de anderen niet zo belangrijk om deze song op de plaat te zetten, als het voor mij is. Het is een lied. waar ik me per soonlijk erg bij betrokken voel. De an deren steunen me. Ze willen het num mer graag spelen, zonder dat ze zich eraan ergeren en met het risico dat er moeilijkheden door zouden kunnen komen, zoals bijvoorbeeld een verbod om op bepaalde plaatsen op te treden. Het uitbrengen van Glad to be Gay zou een goede zaak zijn voor homofielen in Engeland, maar het zou een slechte zaak voor de Tom Robinson Band kun nen betekenen. We moeten dit nummer uitbrengen, omdat er zoveel vooroor delen zijn tegen homofielen. Maar juist omdat er vooroordelen zijn. wordt het moeilijker om het uit te brengen, kun je dat volgen? Daar moeten we tegen vechten". Haat „Maar er zijn misschien wel urgentere zaken. Wanneer je ziet wat er mei zwarte mensen in ons land gebeurt moeten we eigenlijk het nummer Win ter of '79 over het National Front eerst op de plaat zetten". Waarom reageren Britten zo agressie! als je zingt over homo's of negers? Tom ..Hoe beroemder je wordt, des te moei lijker krijg je het. Johnny Rotten ij waarschijnlijk de meest gehate En gelsman op dit moment, om stomme re denen. Er zijn werkelijk vreselijkslechte mensen in Engeland. Die anderen pij nigen en van ze stelen, mensen neerste ken. Zware criminelen, maar memand haat ze De mensen haten arme. kleine l:»(- Meded voor land- en tuinbouw 1? 30 NNvs 12 41 Rndiojourr 12 55 Europa van morgen 13 10 <S> Orgelmu ziek 13 '.'5 Beursplein 5 brur-sber 13 30 n Middagje AVRO muziek inform en service (15 30 Nws 1533 Radiojourr i 17 00 Voor ons gerraak» (door ons ge kraak» i kinderprogr 17 20 OVERH VOORL S'aa'srech'elijkc al ternatieven voor de Neder! Ar tiller 17 30 Nws 17 32 Radiojourr 17 50 «S» Folklive PP 18 19 Ui'z van de VVD AVRO 18 30 Nws 18 41 Per Saldo za kelijke bespiegelingen 19 00 Trefpunt doeum NOS 19 15 iS> Aceoord muziek door amateurs AVRO 20 oo <s> AVRO Totaal Theater gevar progr 30 Nws 2? 40 Radiojourr i 23 55 Nws WOENSDAG TROS 7 00 Nws 7 02 <Si Rustig by- komen 7 30 Nws 7 41 Ak»ua-oeh»end- ediMc 8 30 Nws 8 36 Gym voor de huis- Hagenaars kunnen informatie krijgen over kabeltelevisie DEN HAAG - geopend, wa: nen stellen In Den Haag is vrijdag- ui 'informatiewinkel' r inwoners vragen kun- ,'er de kabeltelevisie waarvan de aanleg binnenkort stad zal beginnen. De NV Case ma zal de aanleg en exploitatie van de kabeltele visie verzorgen. Er zullen ongeveer 180.000 aansluitingen moeten worden gemaakt. Eind 1982 zullen de werk zaamheden zijn voltooid. De dames van de informatiebalie ver wachten in de eerste plaats de vraag. 'Wanneer ik?' Maar ook met moeilijke probelemen zoals 'móet ik toestaan dat ze een leiding leggen in mijn huis' of'ik ben kamerbewoner - krijg ik nou ook een kabel?', maar ook met vragen over de kosten kunnen de Hagenaars in de informatiewinkel Drie Hoekjes 27 te recht. VARA biedt bond tegen vloeken touw 8 45 si Kom cr maar eers by ipsprek 10 00 iS) Wa» zegje me rou iosprekker er muziek 1030 Nws 10 33 SiTourja-Toerree 11 45iS>Cafe-char- HILVERSUM-2 DINSDAG 12 00 Ir de Boerderij licht progr OVERH VOORL 12 49 Uitz voorde landbouw KRO 13 00 Nws 13 11 Echo Magazine 13 45 Voor de verarderirg gezirskatechese 14 00 Large vingers schoolradio 15 00 Ir de wachtkamer 16 00 Nws 16 03 Spreekuur NOS 17 00 Het zal mijn tijd wel durer milieupro blematiek 17 20 <s> Euroligh» 17 40 Tarrbu inform er verzoekpl voor de Artillianer ir Nederland 17 55 Meded 800Nws KRO 18 11 Echo 18 30tS)Op Vleugels piano-improvisaMes 18 50 Verkenning inform progr 19 00Kerk m meervoud reportage 19 30 tSt Zin in muziek 20 00 Nws 20 05 Overweging 20 15 1 S> Concert Klass en moderne muziek 21 30 Spektakel 1977-1978 cul» progr NOS 23 00 sMet het oog op morgen 123 05 Aktual overz Radio-TV 23 10 De krant van morgen 23 20 Den Haag vandaag 23 52 Yoga 23 55 Nws WOENSDAG VARA 7 00 Nws 7 11 Ochtendgvm 7 20 In de Roode Cirkel nieuwsprogr <8 00 Nws 8 50 Ombudsman 9 00 Jan Goris- sen met zyn elektronisch accordeoror- gel NOS 9 20 Wat heeft dat kind?, pe dagogische rubriek 9 35 Waters» VARA 9 40 Schoolradio 10 00 Ra dioweekblad 1100 Nws 1103 Ra dioweekblad 1 vervolg) 11 30 De Franse opera (10) HILVERSUM-3 excuses aan HILVERSUM-De VARA heeft de Bond tegen het vloeken excuses aangeboden voor het uitzenden van het liedje 'Vloe ken' in de 'Sonja's goed nieuws show' van vrijdag 25 november. Met het volgens de VARA. 'min of meer satirische' liedje, waarin de betrek kelijkheid van alle opwinding rond een actie tegen het vloeken tot uitdrukking moest komen, werd een pro grammaonderdeel afgesloten waarin voor- en tegenstanders van de anti- vloekacties op haltepaaltjes in Am sterdam aan 'het woord waren ge weest. Het liedje viel totaal anders uit. Dit, aldus de VARA in zijn brief aan de bond tegen het vloeken, is helaas door de makers van het programma niet tijdig genoeg ingezien. Johnny Rotten, alleen maar omdat hi; zegt wat hij denkt en een individu pro beert te zijn. Vooroordelen kun je niet verklaren. In Nederland zou men onj waarschijnlijk ook weigeren als we ovei de Molukse treinkapers zouden zingen" Een opvatting die ik niet deel. Brian vertelt over de campagne vooi George Ince. „George is op het moment de bekendste gevangene in Engeland. Hij is op uiterst dubieuze bewijsvoering veroordeeld tot vijftien jaar wegens een beroving. Hij werd door twee poli tiemensen herkend van een foto. De man die beroofd is, heeft later gezegd dat het George Ince niet was. Niemand kan zeker weten of George het wel ol niet gedaan heeft, dat weet alleen George zelf. Alles wat wij zeggen, is dat de bewijzen die tegen hem aangevoerd zijn, er nogal verdacht uitzien". „Hij zit al vijf jaar. ze gaven hem veel drugs. Hij kreeg er hallucinaties van. wist niet meer waar hij was. Toen dat uitlekte naar de pers is men daarmee gestopt". Tijdens concerten speelt de Tom Robinson Band het nummer van I shall be Released van Bob Dylan voor Ince. „Toen hij trouwde, mocht hij een uur de gevangenis uit", vertelde Brian, „Iedereen kreeg champagne, zelfs zijn bewakers, maar George kreeg niets, geen druppel".Tonv „Wij waren uitge nodigd op zijn bruiloft, vanwege de campagne. Het was verschrikkelijk Krankzinnigen zijn het". Veel te snel moeten we ons gesprek beïndigen. Tijd is kostbaar voor de band. die momenteel met 2-4-6-8 Mo torway aan de top van de Engelse hit- parade staat „Ik heb al drie weken geen tijd gehad om mijn kleren van de was serij op te halen", meldt Tom Het korte uitstapje naar Nederland, ter promotie van de single, kon net even tussendoor Eindelijk eens een „popster" die visies heeft die niet alleen op hemzelf betrek king hebben. DINSDAG 12 03 (S) VAR A's zoekplaatje 14 03 (S) Spitsbeeld (14 45 Engels popnieuws 15 45 Popnieuws uit New York 16 03 (S) LP-top-20 en de Tip-LP 17 03 (S) Alfred Lagarde NOS 18 03 De vacaturebank 18 10 (S) NOS-maal VARA' 19 02 tS) Popreconstructie 20 02 iS) Nashville 21 02 (S) Popdonder ca 23 02 (S) Wach ten op middernacht 0 02 <S> Nacht drie-draai 2 02 (Si Peter Holland 5 02 (S) Truck WOENSDAG KRO 7 02 (S) Drie op je boterham 9 03 (S) Pepopdrie 11 03 iS) Drie draalt op verzoek HILVERSUM-4 DINSDAG 12 00 (S) Intermezzo kamer- en or kestmuziek 13 00 (S) De meest ver kochte klassieke tien 13 30 iS) Koren korpsen 14 00 Nws 14 02 (Si Om het boek. boekenrubriek 14 30 (S) Guita- rit-drie-draai 2 02 (S) Peter Holland 5 02 (S) Truck WOENSDAG NCRV 7 00 Nws 7 02 Het levende woord 7 08 (S) Te Deum Laudamus ge wijde muziek 7 30 (S) Preludium' klass muziek en cult nieuws 9 00 Nws 9 02(S) Onder schooltijd 10 00 (Si Orkestpalet Het Amsterdams Philh Orkest en so list 11 30 (S) Plaiennieuws 1Advertentie1 ligt nü in 4000 winkels en kiosken (f 1,25). EVEN PUZZELEN 61-139 Journalist Roepstra volgde Panda naar de woonkamer cn stelde daar zijn bandooname-apparaat op „Wie van u is meneer Jollipop?" vroeg hij Die doet alles zelf. hoorde ik Mis schien heeft hij een paar nuttige tips voor onze lezers?' De bediende was eerst wel even verrast, maar toen becon hij smakelijk te vertellen over het ver bouwen van eigen groenten en het ko ken op open vuur en hel. repareren van het huis. Buiten sloop echter iemand rond. die Hobbeldonk zo grondig wilde vernielen dat er niets meer te herstellen zou zijn Dat was de heer Duiter. die wat springs tof uit een van zijn fabrieken had ge haald en die nu bezig was om het ont plofbare goedje bij de buitenmuur neer te leggen "Dit huis moet plat..." kon men hem ho ren mompelen. „Die verslaggever moet zien hoe de boel om hem heen Instort Dat zal hem stof voor een stukje over oude boel geven!" En hij vierde een lont uit naar enkele struiken waar hij een ontsteker had verborgen... Horizontaal: 1 stadsdeel. 4 organische verbinding; 7 plaats in Irak: 8 meisjes naam. 9 kloosterlinge: 11 kei: 13 plaats in Syrië: 15 gebak. 16 plaats in Rusland: 17 kweken: 21 kwezelachtig: 25 rivier in Turkije; 26 rivier in Bolivia: 27 kem: 28 bloem: 29 plaats in Somalia: 30 kaf ferdorp. 31 ellen. Vertikaal: 1 breuk: 2 lijntje: 3 wijze: 4 slot 5 watertje: 6 verhaal: 8 meisjes naam. 10 keurig: 12 dis. 14 kracht- machine: 17 genotmiddel. 18 stuk stof: 19 plaats in Jordanië. 20 provincie in Z-Airika: '21 leuning: 22 plaats in China: 23 verlaagde toon; 24 platte steen Oplossing vorige puzzel: 5 L .EE Ur-iKE Ys C O'NGE.UMAiL EiNi HOTrven APEL 5 1 Bk 0 EMH nr pVAARi» I -JP 0BAJ>EBEL T 0 LKiABBL.E 5 RJMfc) AT 1 LÉMui E ENJJ M nKlLJ FiR 5 MAL rh'G È.RE I0B5AUT

Provinciale Zeeuwse Courant | 1977 | | pagina 12