Ex Eintrachtspeler Frank: „PSV haalt volgende ronde HalitranA+D Zaalhandbaldames in zware finale STORMVOGEL MACHTIG IN DUEL ZWEMCOMPETITIE JIM VAN DE VREE0E TEGENSTANDER JAN VOLGENDE DE LANGE Ruiters willen terrein in de gemeente Goes SINTERKLAAS REIKTE DE PRIJZEN VAN MAC SCHELDEGOUWEN UIT 'MET KOMST BREITNER VERDWEEN DE RUST UIT DE PLOEG' 55 ZESDE PARTIJ K0RTSJN0J- SPASSKI WERD AFGEBROKEN FINALE DERDE KLAS LIBRE STRAFFEN VAN UEFA Rompelberg wil tweemaal aanval werelduurrecord DINSDAG 6 DECEMBER 1977 DORTMUND - Op zijn minst één YVcstduilser zal er woensdagavond niet rouwig om zijn wanneer Eintracht Braunschweig door PSV uitgeschakeld wordt in het UEFA-cuptoernooi. Het is de Borussia-Dortmundspeler Wolfgang Frank, die za terdagmiddag in de Bundcsligawedstrijd tegen landskampioen Borussia Mön- chengladbach twee van de drie Dortmunder doelpunten voor zijn rekening nam. Twee maanden geleden speelde Wolfgang Frank nog voor Eintracht Braun schweig, scoorde het enige en beslissende doelpunt in de UEFA-cupwedstrijd tegen het Russische Dinamo Kiev (eerste ronde), maar was toen min of meer gedwongen hij de Braunschweigse ploeg te vertrekken, nadat de dames Frank en le haren waren gevlogen. Breitner elkaar op een ordii „Dat meningsverschil was slechts een van de oorzaken dat ik beter mijn kof fers kon pakken", zegt Wolfgang Frank, die vier jaar geleden als de nieuwe top scorer werd binnengehaald bij Al kmaar-Zaanstreek. maar zich nooit als zodanig heeft kunnen manifesteren. „Ik was op dat hele Eintracht Braun schweig volkomen uitgekeken. En ik niet alleen trouwens. Ik weet zeker dat enkele andere spelers ook hun bezwaren hebben tegen de huidige gang van za ken. Tot nu toe heeft Ernst Fricke. de voorzitter, daar nog nauwelijks op ge reageerd Maar nu ook trainer Branko Zebec heeft laten welen dat hij aan het eind van dit seizoen zal opstappen, moet er toch zo langzamerhand bij het be stuur van Braunschweig wel een lichtje opgaan dat men totaal op de verkeerde weg is". Grootste plezier Wolfgang Frank scoorde in de drie seizoenen dat hij voor Eintracht Braun schweig uitkwam, een kleine 80 doelpunten en was voor een groot ge deelte medeverantwoordelijk voor de toppositie die de club de laatste twee jaar in de Westduitse Bundesliga in nam. „De heb altijd met het grootste ple zier bij Eintracht Braunschweig ge werkt. Er heerste rust in de groep. Het Eintracht-bestuur raakte door die uitr stekende prestaties kennelijk wat uit zijn doen. Er zouden en moesten enkele spelers van naam worden aangetrok ken" De firma Jaegermeister werd in de arm genomen en dit bedrijf kon best wat re clame gebruiken. De Zweedse inter national Hasse Borg werd met het Jaegermeister-geld gekocht, terwijl ook Paul Breitner vanuit Spanje naar West-Duitsland werd teruggehaald. Met die laatste transfer echter heeft Eintracht Braunschweig zich flink in de vingers gesneden. Let maar eens op". Rust verdwenen „Alles moestop de kaart Breitner wor den gezet, zo werden wij bij het begin van deze competitie geïnstrueerd. Breitner moest alle vrije trappen ne men; Breitner moest ingooien; BELGRADO - De zesde partij tussen Boris Spasski en Viktor Kortsjnoj is maandagavond in Belgrado na dc vee rtigste zet van de met zwart spelende Kortsjnoj afgebroken. De partij wordt dinsdag voortgezet. In het eindspel met aan beide zijden toren, paard en drie pionnen is het meest voor de hand lig gende resultaat een remise. Spasski. die met 1.5-3.5 achterstaat, opende wederom met 1 e2-e4. waarop Kortsjnoj opnieuw zijn lievelingsverde- diging. het Frans, koos Tot en met de zesde zet was het verloop gelijk aan dat van de tweede en vierde partij In het tweede duel koos Spasski met Dg4 voor een wilde aanval, die hem een nul be zorgde. in de vierde partij werd het re mise Toen speelde Spasski 7. a3-a4. Ditmaal probeerde Spasski. die vrijdag wegens een verkoudheid uilstei van de zesde partij had gevraagd, het met 7. Pgl-13 De partij verliep als volgt: wit; Bons Spasski. zwart: Viktor Kortsjnoj. 1 e2-e4. e7-e6: 2 d2-d4. d7-d5. 3 Pbl-c3. Lf8-b4: 4 e4-e5. c7-c5; 5 a2-a3. Lb4xc3 schaak; 6 b2xc3. Pg8-e7: 7 Pgl-f3. Lc8-d7:8 d4x 5. Db8-c7:9 Lfl-d3. Ld7-a4: 10 Lcl-e3. Pb8-d7; 11 Ddl-bl. Pe7-c6:12 P13-d4. Pd7xe5: 13 Ld3-b5. Dc7-a5; 14 Lb5xa4, Da5xa4. 15 0-0, 0-0; 16 Dbl-b3. Da4xb3; 17 c2xb3, Tf8-c8; 18 Pd4-b5. Pe5-g4; 19 Pb5-d6, Pg4xe3: 20 f2xe3. Tc8-c7; 21 a3-a4. Pc6-e5:22 b3-b4. b7-b6; 23 e3-e4, b6xc5: 24 e4xd5. e6xd5; 25 Tfi-di. c5xb4; 26 c3xd4. Pe5-c4; 27 Tdlxdö. Tc7-d7; 28 Pd6-f5. Td7xd5: 29 Pf5-e7 schaak, Kg8-f8; 30 Pe7xd5, Ta8-d8; 31 Pd5-c3, Td8-d2; 32 a4-a5. Td2-c2; 33 Pc3-b5, a7-a6; 34 Pb5-d4. Tc2-d2; 35 Pd4-c6, Td2-b2; 36 Tal-dl, g7-g5; 37 Tdl-d3, h7-h5; 38 h2-h3; h5-h4: 39 g2-g'3, H4xg3; 40 Td3xg3, l7-f6. MIDDELBURG - De biljartvereniging Dampoort gevestigd in café Benelux te Middelburg houdt organiseert op 10,11 cn 17 december dc eindstrijd derde klas libre, van bet district Walcheren- de Bevelandcn. De volgende acht spelers hebben zich voor deze wedstrijden weten te plaat sen; J. Lahri'tRaedt.huysi, Middelburg, J Marijs (Dampoort), Middelburg; L. v d. Berg (A. L. M Goes: W P. D. v.d. Ameele (Dampoort). Middelburg, M. Hoondert <D O SOvezande. J. Vleugel (B V. W Wemeldinge; P. v.d. Dnes (L B. V Lewedorp J. C Gab- rièlse (A B V.i, Vlissingen. Als reserves zijn aangewezn; le C. Raas (De Toekomst) 's-Heerenhoek: 2e J. .1. van Hekken (V. O G Goes 3e L, Korff IV. E G.i. Oost-Soubure Breitner moest de strafschoppen ne men; Breitner moest dit en Breitner moest dak Doodziek werd je ervan. Niemand heeft nog een greintje zelf vertrouwen bij Eintracht Braun schweig. Breitner kan alles toch veel beter. Daarmee is de rust uit de ploeg verdwenen. En dat was nu juist voor Branko Zebec, een uitmuntend trainer overigens, nu net de basis van waaruit hij zijn spelers optimaal kon motive- BERN - De strafcommissie van de Europese voetbal Unie (UEFA) heeft maandag vier spelers een schorsing van een wedstrijd voor een Europese bekerwedstrijd opgelegd Het zijn Gtyula Visneyei en Michel Renquin van Standaard Luik, Manfred Zapf van Fc Magdeburg en Vladimir Goesajev van Dynamo Tlflis. Het viertal had tijdens wedstrijden voor het toer nooi om de UEF A-beker op 23 november een gele kaart ontvangen. Hierdoor staan de gestrafte spelers op 7 decem ber. als de returns worden gespeeld, buitenspel. Al weken voordat, in Eindhoven de eerste wedstrijd tegen PSV werd ge speeld. kondigde zich de terugval van EintrachtBraunschweigaan.Delaatste maand heeft; de ploeg van trainer Branko Zebec geen enkele maal meerde winstpremie kunnen opstrijken. „Dc ben er zelfs van overtuigd", zegt Wolfgang Frank, „dat PSV woensdagavond in de return een nog hogere score dan twee weken geleden kan bereiken In Eindhoven, als ik althans op de versla gen en de tv-samen vattingen afga, moet Eintracht Braunschweig een geweldige wedstrijd hebben gespeeld Toch wint PSV met2-0. Verdedigend kunnen zede zaken kennelijk nietaan. En aanvallend stelt het allemaal nog minder voor". „Men heeft, alleen Danilo Popivoda. maar die maakt momenteel een vormc risis door Ook in de interland Joegos- laviè-Spanje kon 'Popi' niet imponeren en moest uitgewisseld worden. Boven dien zal Eintracht Braunschweig op ei gen terrein het spel moeten maken. Zelfs wanneer ze daarin slagen, kan dat. alleen maar in het voordeel van de Ne derlanders zijn. PSV was in mijn 'Ne derlandse tijd' al een geweldig goede ploegen datmoet de laatste jaren alleen nog maar verbeterd zijn. lees en hoor ik links en rechts...". Niet alleen Wolfgang Frank, maar ook hij Eintracht Braunschweig zelf ge- ROGER DE COSTER LIMA - De Belgische motorcrosser Ro ger de Coster heeft in Lima een over tuigende zege behaald in de 250 cc- klasse. De wereldkampioen won beide manches en eindigde met grote voor sprong als eerste voor Ivan Bulos(Peru). looft men dat PSV voorlopig de laatste UEFA-cuptegenstandcr zal zijn. Niet alleen moeten er ten minste drie doelpunten worden gescoord om zich voor de volgende ronde te plaatsen, maar bovendien moet Branko Zebec voor de zoveelste maal in dc laatste twee maanden een gelegenheidselftal in het veld brengen met plaatsvervan gers voor Holzer, Hollman, Erlcr, Lü- beeke (die te Iaat werd gecontracteerd en derhalve geen UEFA-cupwed- KAPELLE - De gezamenlijke besturen van de Koninklijke Nederlandse van Landelijke Rijverenigingen, afdeling Zuid-Beveland, willen van de ge meente Goes een terrein om vijf a zes maal.per jaar een concours op te or ganiseren. Deze wens is naar voren ge komen op de vergadering van de bestu ren in Kapelle. De voorzitters van Paardebloem, Kloetinge, Jacoba var. Beieren, Goes. Dijkruiters. Wolphaartsdijk, Weel- ruiters. Nisse en Reimerswaal, Kruinin- gen hebben dan ook besloten de sport raad van de gemeente Goes een brief te schrijven waarin ze verzoeken een ge sprek over dit onderwerp toete staan. De voorzitters van de Zuid-Bevelandse rijverenigingen wijzen er in hun brief op dat het aantal actieve beoefenaars van de ruitersport de laatste jaren enorm is gestegen. De ruitersport mag zich een van die sporten noemen, die percenta- gegewijs de laatste tijd de meeste sport beoefenaars tot zich trekt.. Illustratief op Zuid-Beveland is wel de toename met twee rijverenigingen in dc laatste twee jaar Jacoba van Beieren uit Goes en Dijkruiters uit. Wolphaartsdijk. De grote bloei van de ruitersportheefter toe geleid, dat steeds georganiseerd moeten worden: con coursen, waarvan ook het aantal deel nemers steeds steigt. Een normaal streekconcours trok nauwelijks drie jaar geleden zo'n zestig deelnemende combinaties: nu meer dan het dubbele van he dit aantal. De besturen hebben in 1977 dan ook met veel passen en meten hun concoursen kunnen organiseren. In 1978 zal dit op de bestaande terreinen met meer mogelijk zijn. Daarbij komt nog, dat bijvoorbeeld de Weelruiters moet wachten met het organiseren van concoursen tot het graan gedorst is. Het. concours moet dan op een stoppelveld verreden worden De rui terverenigingen hebben deze situatie weizien aanko men: de laatste jaren werden diverse in stanties benaderd. Door meerdere oor zaken bleven de pogingen echter vruch teloos. Toch laten de besturen zich met ontmoedigen door deze stand van za ken Ze hopen dan ook dat de gemeente Goes na het gesprek vijf a zes maal per jaar een terrein van minimaal drie hec tare - het noodzakelijke oppervlakte van een concoursterrein - ter be schikking zal stellen. strijden mag spelen) en waarschijnlijk ook Paul Breitner, die nog altijd last heeft van een hielblessure. Da tbetekentdatde 'vos van de Balkan', zoals Zebec in West-Duitsland wordt genoemd, bijna een compleet nieuw middenveld in el kaai' moet knutselen en waarschijnlijk - net als twee weken ge leden in Eindhoven - de reeds afge schreven spelers Wolfgang Grzyb en Alexander Ristic, de huidige jeugdtrainer bij Braunschweig, weer zal moeten oproepen om de benodigde elf spelers aan te kunnen laten treden „We zullen nu op de thuiswedstrijd moe ten gokken", oordeelde Branko Zebec een kleine veertien dagen geleden in Eindhoven, nadat zijn ploeg binnen vijf minuten door PSV op een 2-0-achter- stand was gezet Zebec rekent daarbij op zijn nationale doelman Bemd Franke, op zijn spelbepalende midden velder Karl-Heinz Handschuh (beide spelers behoren in West-Duitsland tot de zgn. A-spelersüjst) én het publiek in Braunschweig. Voor een PSV-ploeg. die zelfs zonder de aanwezigheid van Willy van der Kuylen (die vermoedelijk ook woensdagavond niet aanwezig zal zijn) een royale 4-1- zege kon behalen op Ajax. behoeft dat alles echter nauwelijks reéle problemen op te leveren DEN HAAG - Fred Rompelberg, de Limburgse stayerkampioen van Neder land bij de profs, gaat twee pogingen ondernemen het werelduurrecord ach ter handelsmotoren op een binnenbaan scherper te stellen. De eerste keer komt Rompelberg in ac tie op zondag 11 december, om 15 uur. in het sportpaleis Ahoy te Rotterdam. Ook indien Rompelberg in zijn streven slaagt zal hij een tweede aanval doen op woensdag 14 december, om 18 uur. in het sportpaleis van Antwerpen. in dit land hebben we het écht allemaal nodig. natuurlijke vitaminen haal nude voordelige gezinsverpakking en blijf {it, de hele winter door! Een produkl van Mijnhardl. dus uilsluilend verkrijgbaar bij apotheker en drogist. WEST-BERLIJN - Het Nederlandse damesteam heeft nu al meer bereikt in het toernooi om het wereldkampioenschap in de B-groep dat menigeen verwachtte. Door de overwinning van 12-10 op Noorwegen werd maandagavond in West-Be- rlijn plaatsing voor de eindronde een feit, In deze tweede fase wordt door acht teamsgestreden om vijf'vrijbrieven' voor het volgend jaar in Tsjechoslowakijete houden toernooi om de wereldtitel in de A-groep. Na het verrassende onbeslist tegen West-Duitsland (10-10) en de ruime overwin ning op Spanje 15-9) had Nederland maandag aan een gelijkspel tegen de Noorse dames voldoende om het eerste doel te bereiken. Hel werd een zege, dienog veel groter had kunnen uitvallen. „Het had wel 20-10 voor ons kunnen worden", zei een verheugende coach Jan Alma na afloop. „We moesten tegen de langzame Noorse speelsters op de break out spelen Daar kwamen zog zeker zeven a acht kansen uit voort, die niet benut werden. Daarom was de eidnscore erg geflatteerd voor Noorwegen." Inhetbegïn kon Nederland weinig vat krijgen op het Noorse speltype. Voorduizend toeschouwers liepen de Scandinavische dames uit tot 3-0 De Nederlandse speelsters verloren echter geen moment hun zelfverzekerdheid. Hannie de Kok. opnieuw topscore (zij maakte in 3 wedstrijden 17 treffers), scoorde 3-1 en na 4-1 wisten Peggy Brouwers (li en Hannie de Kok (2) de zaken recht te trekken (4-41. Noorwegen nam opnieuw een voorsprong, maar In grid van Koppen zorgde er voor dat toch met gelijke stand kon worden gerust (5-5i. In de tweede helft werd de marge tussen de teams nimmer meer dan twee treffers. Na een Noorse treffer egaliseerde Hannie de Kok met haar vierde doelpunten Marjo Smeets zette Nederland voor het eerst op een voordelige stand (7-6i. Hannie de Kok deed er nog een schepje boven op<8-6i Toch kwam Noorwegen nog terug tot 8-8. In de slotfase gaf de betere conditie van de pupillen van Jan Alma de doorslag. Mieke Pottuyt en Ingrid van Koppen versloegen de Noorse doelvrouwe (10-8) en via 10-9. 11-9 (Potuyt). 11-10 werd het tenslotte 12-10 door de zeer succesvolle Hannie de Kok. „Wij hadden gewoon de beste zenuwen. De overwinning was volkomen verdiend", aldus Alma. die zich nu met de ploeg kan gaan opmaken voor de zware finaleroonde. Nederland eindigde met vijf puin ten uit drie wedstrijden als tweede in poule A. Ook de Westduitse dames kwamen op vijf uit drie uit. maar hadden betrere doelcijfers. In de laatste poulewedstrijd won West-Duitsland maandagavond met 18-10 van Spanje. Bij de rust was de stand 10-4 voor de Westduitse dames, die ondanks de vrij hoge score niet konden overtuigen Geplaatst voor de finaleronde: West- Duitsland. Nederland. Joegslavïë. Frankrijk. Roemenie. Zweden. Dene makren en Polen Programma voorwoensdag7 december groep I: West-Duitsland - Frankrijk. Joegoslavië - Nederland Groep II: Polen - Roemenië, Denemar ken - Zweden. Donderdag 8 december: groep I: West- Duitsland - Joegoslavië. Nederland Frankrijk. Groep II: Roemenië - Dene marken. Zweden - Polen. De wedstrijden, die mee blijven tellen, zijn: Groep I: West-Duitland -Nederland 10- 10. Joegoslavië - Frankrijk 22-11. Groep II: Roemenië - Zweden 7-7: Polen - Denemarken 9-9. Pnui 'Breither van Eintracht Brauns- weig. Met zijn komst, verdween de rust uit de ploea DIRECTEUR NOC DEN HAAG-Jhr. R. C. W. von Bose(4I), tot voor kort directeur van de Neder landse Ski Vereniging, zal op 1 januari 1978 als directeur bij het Nedcrlandsch Olympisch Comité in dienst treden. Hij volgt in deze functie de heer A. J. Schuwer op. die het NOC op 1 april zal verlaten. De heer Von Bose begon zijn lopbaan als beroepsmiliairen trad in 1965 in dienst van de ANWB. waar hij verschillende functies bekleedde In 1972 werd hij door de ANWB gedetacheerd bij de Ne derlandse Ski Vereniging. VLISSINGEN - De Stormvogel heeft zondagmiddag in het overdekte zwem bad te Vlissingen met groot overmacht de tweedeontmoeting voor de Zeeuwse competitie van startvergun- ninghouders gewonnen van De Zuidwesters uit Middelburg en Onder dak uit Zierikzee. Zowel de Vlissingse meisjes als de jongens bleven hun te genstanders in eigen huis de baas. Vooral in de estafettes was het kracht- verschil duidelijk te zien. Van enige strijd was dan ook geen sprake. De officieuze uitslag luidde: 1290,0. jongens: 1 de Stormvogel 1114,7 vlinderslag meisjes - 12 jaar: 1 Mariette 2 de Zuidwester 1202.6. 3 Onderdak Bilius Stormvogel 48.7, 2 Christine 1281.9. Schulze, Stormvogel 52.7, 3 Miranda Vooral bij de meisjes ging de strijd om van de Klosster, Stormvogel 53.6. de 2e plaats tussen de Zuidwester en 50 meter vrije slag meisjes - 14 jaar" 1 Onderdak, die op de Zeeuwse ranglijst Wïlleke Huber, Stormvogel. 34.8.2 Anja op respectievelijk de 8e en 9e plaats Saman, Onderdak 39.6. 3 Conny staan. De Middelburgers hadden over Stoutjesdijk Onderdak 44.2. de gehele wedstrijd slechts 6.5 seconden 50 meter vlinderslag meisjes - 10 jaar 1 mindernodigdandeploeguitZierikzee. Margriet Berevoels. Onderdak 43.4. 2 Toch zaten er in de ploeg van Onderdak Joke Keymel Stormvogel. 43.5 3 Nanda enige veelbelovende krachten. Zo won Marcusse. Stormvogel 44.2 Linda van de Vlies bij de meisjes onder 25 meter vlinderslag jongens - lOjaarO 1 de 10 jaar zowel de 25 m vlinderslag als Remy Marsman. Onderdak. 23.8. 2 Ant- de 25 meter vrije slag in goede tijden Bij honïe Dïeleman Stormvogel 24.5. 3 Ar de Zierikzeese jongens deed Remy jan Zwart Onderdak 25.0. Marsman het uitstekend. Met de komst 50 meter rugslag jongens - 12 jaar: 1 van Willeke Huber is de Stormvogel- Remco Stroo Stormvogel 43.9. 2 Bem- ploeg nog beter geworden. Zij viel op djan Bekkers. Stormvogel 44.6.3 Robert dooreen uitstekende schoolslag en was Smink Zuidwester 46.7 bij de meisjes onder de 14 jaar op de 50 50 meter schoolslag jongens - 14 jaar 1 meter vrije slag zelfs bijna 5 seconden Peter Antheunissen Zuidwester 42 3. 2 sneller dan nummer &wee. De uitslagen waren: 25 meter vlinder- Robbie van Peenen Stormvogel 42.8, 3 Rick Verhage Zuidwester 43.1. slag meisjes - 10 jaar- 1 Linda van de 50 meter rugslag jongens - 10 jaar 1 Vlies, Onderdak. 21.0 2 Isolde van de Fransjan van Kogelenberg Stormvogel Kreeke. Zuidwester 22.3. 3 Kanna Oos terling, Stormvogel 24.2. 50 meter rugslag meisjes onder de 12 VLISSINGEN - Jim van dc Vrecdc uit •Sas van Gent mag proberen om de op mars van de Goesenaar Jan de Lange in het persoonlijk schaakkampioenschap van Zeeland te stuiten. Gezien de bla kende vorm. waarin De Lange verkeert, ■zal dat nog niet direct een gemak kelijke opgaaf zijn. Gcrl van Rij moet tegen zijn jeugdige clubgenoot llel- muth Cardon uitkomen in de zesde ronde van deze titel wedstrijd die op za terdag 21 januari in Vlissingen zal worden gespeeld. Ook in de eerste klas brandt de strijd om de eerste plaats nu pas goed los. Hans Cuiper uit Vlissingen moet Paul van der Velden uil Koudekerke bestrijden cn Johan Maes neemt hel op tegen club genoot Mare Cardon. beiden uil Sas van Gent. Bij dejeugd zit Eric Brouwer uit Vlissin gen op rozen Hij moet in de voorlaatste ronde - dejeugd speelt zeven ronden in tegenstelling tot de senioren die negen ronden in de slagzijn - tegen clubgenoot Ruche Bozko, een speler die te licht is voor Brouwer Ook is er na vijf ronden een definitieve stand opgemaakt na be rekening van de zogeheten weerstand- spunten. Hier volgen indeling en standen. HOOFDKLAS: J. de Lange - J van de Vreede. G van Rij - H. Cardon. C de Wolf - W van Wijnen: J Thole- naar- M Wise: J Seeleman - A. den Hamer: K Nieuwelïnk-A Kogelei B Henderikse - J de Jager: M den Hollander - H. van de Graaf: C. Provoost - M. Westerweele. A. van der Weel - S. Sanders A.Jonkheer-A Keijmcl.J Maliaars - C Overveel T Riemens - H. Tjoonk P Rotte J Zwarts: J. de Decker - S. van der Heijden, J. de Baare M van Eekhout EERSTE KLAS: P van der Velden - H Cuiper: Joh Maes-M. "Cardon: R van Oorschol Joh. Boone. F Snijders -M Zolnei.T Posi - W Flissebaalje V Droogers - T. van Gemert; A. Stoffer J Hanssens; H. Smit Rooters W. Riemens: B Niezgoda J. Bosch A-JEUGD: R Bozko-E Brouwer F Kayser-H Grollen. P Koster H Provoost. H Masslnk - L Gijssel M de Smit -K Bode. E Baientsen-P Passenier Stand na vijf ronden na betekening van de weerstandspunten: hoofdklas IJ de Lange. Goes 4' 2G van Rij. Sas van Gent 4. 3 C Wolf Middelburg 4. 4 H. Car- don. Sas van Geni 4; 5 J. van dc Vroede. Sas van Gent 4 6 M Wise. Vlissingen 3' 7 W. van Wijbers, Goes3'j 8 A. Kógeler. Middelburg3. 9 J Seeleman. Zierikzee 3. 10 J. Tholenaar. Goes 3:11 A. den Hamer. Sas van Gent 3; 12 J de Jager. Middelburg 2' 13 M den Hol lander. Kruiningen 2'-.- 14 C. Provoost, Sas van Gent 2'15 S. Sanders. Middelburg2' 16A vandcrWcel Middelburg2''-. 17M Wes terweele. Goes 21.' 18 H v an de Graaf. Vlis singen 2'/..19B. Henderikse.Middelburg2' 20 k. Nieuwelink. Sas van Gent 2' 21 P Rotte. Middelburg 2: 22 H. Keïjmel. Koude kerke 2. 23 A. Jonkheer Middelburg 2: 24 C. Overwoei. Zierikzee 125 H Tjoonk. We- iiïi-jiiinge i' 25 J Maijaais. Middelhuis i'v. 27 J Zwaris. Bruinisse 1 28 T Riemens. Ooslbure 1 29 S van der Heijden. Koude kerke 130 M. van Eekhout. Vlissingen 1 31J de Decker. Vlissingen 1: 32 J de Baare. Mid delburg Va EERSTE KLAS 1 Joh. Maes. Sas van Gent -1 2 H Cuiper, Vlis singen 4. :t P van der Velden. Koudekerke4:4 R. van Oorschot Vlissingen 3: 5 F. Snijders. ■Sas van Gent 3 6 M Zolner. Middelburg 3 7 M Cardon. Sas van Gent 3' 8 W Flissebaalje. Middelburg 2'9 V. Droogers, Vlissingen 2'>•-.•: 10 T. Post. Vlissingen 2' 11 Joh. Boone. Koudekerke2'v. 12J Hanssens. Vlissingen2. 13 A. Stoffer. Koudekerke2 14T. van Gemert. Vlisangen 2. 15 N. Smit Roeters, Vlissingen 1 16 B. Niezgoda, Vlissingen 1. 17 W Riemens. Sas van Gent 1: 18 J. Bosch. Koudekerke 1. A-JEUGD 1 E. Brouwer Vlissingen 41., 2 H. Provoost Temeuzen 3 v;. 3 H. Groffen. Vlissingen 3'/..; 4 H Massink, Vlissingen 3:5 F. Kayser. Vlissin gen 3: 6 P Koster. Middelburg 3: 7 P Pas- scruer, Middelburg 2. S M de Smit. Vlissingen 2 9 R. Bozko. Vlissingen 2: 10 k Bode. Sas van Gent l' .- 11 L. Gijssel. Wemeldinge 1 12 E. Barentsen. Middelburg 0. 37.1.2 André Reijnhout Zuidwester 37 6. 3 Kees Leijnse. Stormvogel 3 25 meter vrije slag jongens - 10 jaar: jaar 1 Christine Schulze. 43.8. 2 Coby Antliöme Dielemah. Stormvogel. 18.9.2 van Dienst, Onderdak. 44.3. 3 Francis Richard Elliot. Stormvogel 29 3.3 Remy Hasrsma. Stormvogel 45.1. 50 meter schoolslag meisjes - 14 jaar: 1 Anne Visser, Stormvogel 44.9, 2 Willeke HJuber, Stormvogel. 45.4, 3 Erika de Kok, Stormvogel 46.3. 50 meter rugslag meisjes- 10 jaar: 1 Ka rma Beun. Onderdak. 42.5. 2 Margriet Marsman Onderdak 29.7 50 meter vlinderslag jongens - 12 jaar: 1 Robert Smink Zuidwester 53.2.2 Remco Stroo Stormvogel 54.4. 3 Emiele de Vis. Stormvogel 54.7. 50 meter vrije slag jongens - 14 jaar: 1 Peter Antheunisse. Zuidwester 33.5. 2 Berrevoets. Onderdak. 43.0. 3 Anja de Martin Smolders Stormvogel 33.8. 3 Vlieger Stormvogel 44.0. 25 meter vrije slag meisjes - 10 jaar Linda van de Vlies Onderdak 17.9, 2 Ilsolde van de Kreeke Zuidwester 19.7.3 Elise Cijsouw. Zuidwester21.2.50 meter Sjaak Leijnse. Stormvogel 34.2. 50 meter vlinderslag jongens - 10 jaar 1 Fransjan van Kogelenberg. Stormvogel 38.12 Marcel Falhaber, Stormvogel 38.3, 3 Kees Leijnse Stormvogel 39.8. JIM 1)1 KOUDEKERKE - De clubkampioenen van de motor- en autoclub Schclde- gouwen ontvingen ditmaal de kam pioensbekers uit de handen van sin terklaas. Dit gebeurde na afloop van de sïnterklaasrit in hotel Walcheren te Koudekerke. waar de sint het ereme taal uitreikte aan de A-klas-équipe Poclman-Schuitema cn aan de B-klas kampioen, het echtpaar r. Seits. De goedheilig man uit Spanje had zich bijzonder ingespentien voor de Middel burgse autoclub. Met- enkele van zijn knechten had hij een gezelligheidsrit op Walcheren uitgestippeld voor de Scheldegouwen-leden en hij was bo vendien na afloop van de rit vele prijzen komen uitreiken. Ondanks het mistige weer waren vrij dagavond toch nog 41 équipes van start gegaan te Koudekerke om te. onder- voinden wat voor listige puzzelfoefjes Sint en Piet hadden uitgedacht. Het bleek een zeer eigenwijze puzzelrit te zijn waarbij wedsiiijdervaring en reg- iementskennis geen enkele garantie ga ven voor een goed resultant Er werd vooral vindingrijkheid van dc deelne mers gevraagd omdat praktisch wel bi; iedere controlepost een voorwerp inge leverd moest worden, dat sterk met de sint zelf te maken had. Maar ar en toe ook gaven de controleurs langs de route met, gulle hand. Een van sints zwarte knechten fungeerde als oriëntatiepunt en was daartoe langs de weg aan een boom vastgebonden. Na afloop van de rit kwam de sint zich op de hoogte stellen van het resultaat. Vanzelfsprekend deelde hij aan iedere deelnemer een cadeau uit. maar gaf ook met gulle hand aan de vaste medewer kers van de MAC Scheldegouwen. Hij zei zeer verheugd le zijn met de beslis sing van desportcommissie om dit jaar voor het eerst in plaats van de wildrit een Sint Nicolaasrit. te organiseren. FEYEN00RD BOOS ROTTERDAM - Dc cerste-divisieclub Vcendam heeft zich de boosheid van Feyenoord op de hals gehaaid. Noch een verzoek van het Rotterdamse mana gement, noch een persoonlijk gesprek tussen Fe venoord-voorzitter Leo van Zandvliet en diens collega Bart N'ij- land hebben ertoe kunnen leiden dat de noordelijke club het bekerduel tegen Feyenoord op een andere dag dan tweede kerstdag wil spelen. De uitslag was als volft: 1G. Bruggeman-M. Bruggeman 30 strp: 2 A. Hoilesteile-mevr. HoUesteUe 30 sim; 3 J. Biese-mevr. Biese 30 strp; 4 p. Poelmand. Schuïtema 30 strp: 5 A. Deegens-mevr. Dee- gens 30 strp: 6 S. Dingemanse-mevrouw Din- gemanse 60: 7 C. Bodc-J. Bom 60; 8 Rob Vos-Corrie Gilis 60:9 G. P v. d. Voorde-mevr. v. d. Voorde 60:10 W. Joziasse-mevr. Joziasse 60:11C. de Bruijne-mevr deBniiJneSO; 12W. v d. Voorde-mevr. v d. Voorde 90:13 p. Wljk- huïs-mevr. Wijkhuis 90. 14 A. Toltc-N Ver- heuleOO:15R. P Nonnekes-mcj. Straks 90; 16 C. Seits-R. Seits 90: 17 A. Engelaan-mevr. Engelaan90,18L Wouters-B. Wouters90:19 M- J. Minheere-M. HiUebrand 90. 20 de heer Hamelink-mevr. Hamelink 90; 21 A. M. Westr veer-mevr. Westveer 90; 22 C. v. d. Broek- mevr. v. d. Broek 92. 23 de heer Din- gemanse-mej. Dingemanse 120: 24 H. Schout-A. Schout 120: 25 I. Flipse-J. H. v. Wijnen 120: 26 H. v d. Zanden-mevr. v. d. Zanden 120: 27 A. Vijfhuizen-P. Voorbraak 120; 28 Joke v. d. Wetering- Erwin Maas 150; 29 H. Schaarman-J. v d. Dorpel 150: 30 Leo Bimmel-LitaSmulderl53:3l M Nccle-mevr. Neele 172:32 P C. Meulblok-M. Schipper 180; 33 Eg. Allaerls-A. den Braber 180; 34 C. J. Zeegers-mevr Zeegers 180. 35 Ad Scherp- Hermie Leijnse 180: 36 A. Kranenburg-p. Sterkenbure 210:37 Klaas Verh8ge-Piet Jon- gepier210:38Te-.;n van Rooijen-JaapTukker 240:39 C Mater-R de Nooijer240; 40C Plat- schorre-R. Seits 270:41 L Wensveen-B Hoek

Provinciale Zeeuwse Courant | 1977 | | pagina 11