Plannen winkelcentrum Lammerenburg ontvouwd Amgas nog steeds zonder punten Raad Domburg krediet voor beëindigen van wateroverlast Schuttershof Echtpaar Boogert vierde 65-jarig huwelijk SANDROYERS GEVEN DE NATUUR DE VRIJE LOOP 99,95 KEURSLAGER SCHOUWENAAR EERSTE FASE KAN IN FEBRUARI 1978 BEGINNEN OOK BOUW WONINGEN VLISSINGEN Als alles meezit kan volgend jaar februari begonnen wor den met de eerste fase van de bouw van het winkelcentrum Lammerenburg in Vlissingen. Dat is dinsdagavond be kend gemaakt op een voorlich tingsbijeenkomst van de Vlissingsc Ondernemers Centrale in 'Open Hof\ In dat plan is-naast een supermarkt- ook de bouw van winkels en woningen bo ven die winkels op genomen. Als het bouwproces spoedig verloopt, zal de eerste fase -de winkels- waarschijnlijk rond het najaar van 1978 gereed kunnen zijn Met de bouw van de tweede fase zal waarschijnlijk in 1983 kunnen worden begonnen. De omvang van de eerste fase bedraagt, ongeveer 1900 vierkante meter bruto- vloeroppervlakte. Het karakter van de winkels zal in de eerste fase in hoofd zaak liggen in de sfeer van dagelijkse boodschappen. Eerst met de tweede fase van het winkelcentrum kan het specifieke wijkgerichte karakter naar voren komen Koopavonden in Middelburg MIDDELBURG - De Middelburgse Centrale van Ondernemers in het mid den- en kleinbedrijf, haar leden om. in afwijking van de wettelijke regeling, winkels op zaterdag 3 december te slui ten om 18.00 uur. vanaf dinsdag 29 no-_ vember de winkels open zijn tot 21.00 urn-. De koopavonden lopen tot en met zaterdag 3 december in verband met de Sint Nicolaas verkoop. Ook rond de kerstdagen zullen er koopavonden ge houden mogen worden, vanaf dinsdag 20 december tot en met vrijdag 23 de cember, eveneens tot 21.00 uur. Bromfietser licht gewond bij botsing MIDDELBURG - Bij een botsing met een personenauto is dinsdagmorgen te gen half negen de 16-jarige bromfletsei A. V. uit Middelburg licht gewond ge raakt. V. kwam vanuit de richting Koudekerke over de Breeweg in Mid delburg en sloeg op de kruising van d^ Breeweg met de Koninginrmelaan plot seling linksaf. De hem tegemoetko mende automobilist P. J W. uit Koude kerke, kon hem niet ontwijken. De bromfietser reed voorop de auto Pei ambulance werd hij naar het Gasthuis vervoerd- Nadat een keuzing aan de voet. daar was behandeld, kon hij naar huis. De materiële schade was licht. Inleidingen in gebouw gereformeerde gemeente OOSTKAPELLE - Vrijdagavond 18 no vember houdt de heer I. 't Lam in het verenigingsgebouw van de gerefor meerde gemeente te Oostkapelle twee inleidingen met dia's over respectieve lijk de bestrijding van lepra en Guate mala. Tijdens de pauze zullen met de hand gemaakte artikelen uit de derde wereld te koop worden aangeboden. De bijeenkomst begint om half acht. Tot. het. verzorgingsgebied van het win kelcentrum LaMmerenburg worden ge rekend de wijken Bossenburg. Wege- vliet, Westerzicht. Zuidbrok. Papagaai enburg en West-Souburg. Men heeft, be rekend dat in 1978 het woningbestand daar zal zijn uitgegroeid tot 2100 wonin gen. De verwachtingen -zijn dat in de naaste toekomst, het verzorgingsgebied zal uitgroeien tot. ongeveer 11.000 con sumenten Wat voor branches er in het te bouwen winkelcentrum zullen komen is nu nog moeilijk aan te gevenMaai-op basis van de bestedingscijfers en ervaringen el ders opgedaan, neemt men globaal aan dat de supermarkt, ongeveer 750 vierkante meter zal vergen, de voedings- en genotbranche 400 vierkante meter, de duurzame goederen 400 vierkante meter en de diensten 350 vierkante me ter. Een belangrijke vol bij de bereikbaar heid van het winkelcentrum zal de we- gensïtuatie zijn. Zo denkt men aan be veiligde oversteekplaatsen voor voetgangers en fietsers, en aan een goede aansluiting via de Wegevlietweg voor auto's De winkels -negen in getal- zullen links aansluitend aan het gebouw ANWB-wandeltochten in Middelburg MIDDELBURG - De ANWB houdt op zaterdag 19 en zondag 20 november in Middelburg de Luctor et Emergo-wan- deltochten. Tijdens deze wandeltochten kunnen de deelnemers verschillende at tracties bezoeken. Zo zal de klooster- galerij van de Abdij geopend zijn. In de wandeltocht is de beklimming van de Lange Jan opgenomen en een rondlei ding door het Middelburgse stadhuis. Tenslotte omvat, het programma van de Luctor et Emergowandeltochten een bezoek aan het Zeeuws Museum, waar films over de Middelburgse munomen- ten en over het eiland Walcheren wor den vertoond. De route van de wnade- ling door Middelburg is zes kilometer lang. De vertrekpost is beide dagen ge vestigd in de foyer van de Schouwburg, geopend van negen uur 's ochtends tot halfdrie 's middags. Bijeenkomst NCVB Sint-Laurens SINT-LAURENS - De NCVB Sint- Laurens vergaderde onder leiding van de presidente mevrouw Maas-Grif fioen. Tijdens deze bijeenkomst sprak de heer De Regt uit Kamperland over Israël en vertoonde dia's uit dat land. De vol gende vergadering van de NCVB is op 15 december, als het- kerstfeest samen met de gereformeerde vrouwenvereniging en de hervormde vrouwengroep Sint- Laurens gevierd zal worden. MIDDELBURG - De soos 'Second Home' houdt zaterdag een popsessie, waarbij onder andere optreden DIM en een nieuwe, rond Ad Meeuwsen. gefor meerde groep. Het optreden begint om 20.30 uur in het gebouw aan de Ooster- scheldestraat. ZAALVOETBAL MIDDELBURG MIDDELBURG - In de eerste klas van het zaalvoetbal in het rayon Middel burg blijft Maartense Tapijt I aan de leiding door een 6-1 zege op Amgas. De Pinten en Krammetje Dump staan sa men op de tweede plaats van de rang lijst. Brammetje Dump versloeg FC Laurens I met 2-1 en De Pinten stuurde Draadkrabbers I met een 2-0 nederlaag naar huis. De stand in klas 1 is: Maartense TapUt 7 6 1 0 13 28- 7 De Pinten 6 5 0 1 10 26- 9 Brammetje Dump 6 4 2 0 10 17- 6 Amemuldenl 5 3 2 0 8 8-4 Draadkrabbers I 7 3 0 4 6 14-12 Luctor 6 2 1 3 5 10-17 FC Laurens I 6 0 15 1 6-14 Pechlney 6 0 15 1 4-26 Amgas 5 0 0 5 0 6-24 Hooizolder versloeg Amemuiden H met 3-1 en blijft ongeslagen aan kop in klas 2. FC Laurens n liep een 0-3 nederlaag op tegen Amro en Middelburg I won met 3-1 van Pechlney H. De stand is: Hooizolder 6 6 0 0 12 38- 8 OCMA 6 4 1 1 9 25-12 Middelburg I 6 3 1 2 7 21-18 Blauw Wit I 5 3 0 2 6 20-17 Amro 6 3 0 3 6 17-20 Brandweer 7 3 0 4 6 12-19 Amemuiden B 5 2 0 3 4 11-18 FC Laurens n 6 2 0 4 4 12-21 Pechlney B 7 0 0 7 0 8-31 Bi ljartwedstrijden 'De Oude Arend SINT-JANSTEEN - De Steense bil jartclub 'De Oude Arend' hield in café 'Den Ouden Arend' te Sint-Jansteen haai- clubwedstrijden. De uitslagen luiden: A. van Landeghem - A. Smet 30-17: A. d'Hooghe - J. van Houten 39-60: A. Smet - E. Nachtegael 20-128: F. Toet - J. de Potter 38-40: E. d'Hooghe - L. Roodhuizen 50-40: J. van Kerckhoven - A. Smet 60-20; G. Boussen - A. d'Hooghe 50-40. Gespreksavond van gereformeerde kerk in Pro Rege Oostburg OOSTBURG- In gebouw 'Pro Rege' in Oostburgw ordt vanavond (woensdag) een gespreksavond gehouden, die uit gaat van de gereformeerde kerk in Oostburg. Het, thema van de avond is afkomstig uit het boek 'Samen kom je verder', te weten 'Op zoek naar de echte waarheid'. De heerM.J. Leenhouts is de spreker van de avond, die om half acht begint. Hoechstboys versloeg FC Laurens HI met 4-1 en staat samen met Pedac. dat Zeelandia met 6-0 versloeg, op een ge deelde tweede plaats. Dauwendaele verloor met 3-2 van Middelburg H. De stand in klas 3 is: Veldzicht 6 6 0 0 12 30- 4 Hoechstboys 5 5 0 0 10 18- 4 Pedac 6 5 0 1 10 4-5- R Zeelandia 7 4 0 3 8 12-17 Hermld 5 2 0 3 4 7-22 Middelburg II 6 2 0 4 4 9-18 FC Laurens IB 6 1 0 5 2 9-16 FC Dauwendaele 6 1 0 5 2 13-35 Kraaien 7 1 0 6 2 11-30 VPV speelde met 3-3 gelijk tegen Streekschool en verloor daarmee het eerste verhespunt Overige uitslagen: Draadkrabbers II-FC Laurens IV 3-0, Blauw Wit H-Draadkrabbers m 2-3. SVSW-VCK 0-3. De stand in klas 4 is: Maartense Tap. n 7 6 1 0 13 28- 8 VPV 6 5 I 0 11 23- 9 Draadkrabbers B 6 5 0 1 10 27-11 VCK 7 4 1 2 0 15-16 SVSW 7 3 2 2 8 15-14 Streekschool 7 2 1 4 5 14-20 FC Laurens IV 6 2 0 4 4 14-19 Draadkrabbers BI 7 1 1 5 3 9-27 Luctor B 6 1 0 5 2 9-15 Blauw Wit B 7 0 16 1 13-28 Het wedstrijdprogramma voor vrijdag avond in de sporthal Voorborch is. 19.00 uur Hooizolder-Blauw Wit I, 19.40 uur Luctor I-Amemuiden I. 2020 uur Zeeuws team-Draadkrabbers I. 21.10 uur Amgas-Pechinev I, 21.50 uur FC Laurens II-Amemuiden H, 22 30 uur Hermid-FC Laurens III. voor de supermarkt worden gesitueerd. Er is ook nog een winkel op de lin kerhoek en links naast de supermarkt, geprojecteerd. Woningen Boven de winkels komen acht wonin gen van een zeer modem type. Op de eerste verdieping bevindt zich een ter ras, een grote woonkamer, een wc en een hal. Op de zolderverdieping zijn drie slaapkamers, een badkamer en een balcon geprojecteerd. De koopsom voor een dergelijke woning zal onge veer liggen tussen de 160.000 en f 200.000. Voor een winkel zal men bij koop 1350 tot 1400 per vierkante meter moeten betalen. Het zal ook mogelijk zijn de winkels via een 'lease'-systeem te be trekken. Eerst betaalt men dan 145 per vierkante meter per jaar, na twee jaar 166,- per vierkante meter en daarna gedurende zestien jaar 176 per vierkante meter per jaar. Volgens de heer J. van Ryssen van de Nederlandse Middenstands Financie ringsmaatschappij voor Bedrijfsob- jecten MBO uit Amsterdam - de maat schappij is bouwheer van het project- zijn deze bedragen niet het huidige prijspeil, maar zullen zij gelden bij de oplevering van fase 1 van het project- Voor de begeleiding van het project is een adviescommissie samengesteld met ais voorzitter de heer Van Rijssen, en ais vertegenwoordiger van het. gemeente bestuur wethouder G. J. A. M. Adan. Verder hebben in de commissie zitting leden van de Vlissingse Midden standscentrale naast een vertegen woordiger van de kamer van koophan del, de rijksconsulent voor handel, am bachten en diensten en een functionaris van net centraal instituut voor het mid den- en kleinbedrijf. Architect voor het project is Kraaij vanger Architecten BV te Rot terdam. Heemkundige avond in Waterlandkerkje WATERLANDKERKJE - Donderdag avond 24 november om half acht ver zorgt de heemkundige kring West-i Zeeuws-Vlaanderen een heemkun dige avond in hét dorpshuis te Water landkerkje. Het voornaamste programmapunt van deze avond is een lezing met dia's door de heer A.J.M. Mollet uit Hoofdplaat over West. Zeeuwsch-Vlaanderen vroeger en nu, waarbij vooral Water landkerkje, IJzendijke en Oostburg aan de beurt zullen komen. Tafeltennist! itslagen SAR KLOOSTERZANDE - Het eerste team van de senioren van de tafeltennis vereniging SAR uit Kloosterzande ver loor in Graauw met 2-8 van het ierde team van de tafeltennisvereniging Aloy uit Graauw. Het derde team van de junioren van de tafeltennisvereniging SAR verloor met 3-10 te Amemuiden van het tweede team van de tafeltennisvereniging Ar- nemuiden. Het eerste team van de ju nioren van SAR won in Kloosterzande met 7-3 van MZ VII uit Middelburg. Het tweede team van de junioren van SAR won in Kloosterzande in de derde klasse A met 7-3 van Marathon n uit Vlissin gen. Tentoonstelling in Verpleeghuis Oostburg OOSTBURG - In het Verpleeghuis in het oude ziekenhuis in Oostburg werd een tentoonstelling gehouden van wer ken gemaakt door patiënten van het verpleeghuis onder leiding van de drie bezigheidstherapeutes De tentoon stelling werd druk bezocht en velen de den mee aan de attracties. Bovendien werden vele werkstukken verkocht. De opbrengst wordt, gebruikt om nieuwe materialen te kopen. KORENUITWISSELING SINT-JANSTEEN SINT-JANSTEEN-Het 'Sint-Grego- rius'-koor uit Sint Jansteen zalzondagïn de Belgische plaats Sint-Niklaas de eucharistieviering verzorgen in de mis van tien minuten voor tien. Het kerk koorvan de 'Oude Kerk' in Sint-Niklaas zal op haar beurt, zondag de eucharistie viering verzorgen in de mis van tien uur in Sint-Jansteen Beide koren treden op in het kader van een uitwisselingsprog ramma. RIOLERING KAN WATER NIET VERWERKEN DOMBURG - Dinsdagmiddag hebben de heer H. J. Boogert en mevrouw M. Boogert-Maljers met de bewoners van 'hun' bejaardentehuis 'Ter Mantelinge' in Domburg het feit gevierd dat zij 65 jaar geleden zijn getrouwd. Speciaal voor deze viering onderbrak hel Dom- burgse college van b en w even de we kelijkse vergadering om het 'diaman- tenpaar' te komen feliciteren. Bur gemeester P. A. D. II. Diepenhorst las daarbij een gelukstelegram van de ko ningin voor. De heer Boogert werd in 1885 geboren in Heusden, waar zijn vader brigade commandant bij de Koninklijke Mare chaussee was Toen hijwerd overge plaatst naai- Westkapelle kwam zijn fa milie mee. Sinds die tijd is de heer Boo gert Zeeland voorlangere tijd niet, meer uitgeweest Nadat hij enige tijd bij de PTT in Vlissingen liad gewerkt, werd hij in 1927 PTT-kantoorhouder in- Kloetinge. Hier bleef hij tot 1932, toen hij kantoorhouder werd in Souburg. Tot aan zijn pensionering in 1950 heeft hij deze functie vervuld. Mevrouw Boogert komt van oorsprong uit Aagtekerke. waar zij in 1890 werd geboren. Het echtpaar heeft een zoon (inmiddels ook al gepensioneerd) en een dochter, twee kleinkinderen en vijf ach- Gemeente overlegt met instellingen over sociaal- cultureel beleid MIDDELBURG - Alle in Middelburg gevestigde organisaties die sociaal- cultureel werk verrichten, zijn door het college van b en w van Middelburg uit genodigd voor het bijwonen van een in formatieavond op donderdag 24 no vember in het stadhuis. Onderwerp is dan de decentralisatie en planning van sociaal-cultureel werk. De bijeenkomst begint om 19.30 uur. De bedoeling van de gemeente is een sociaal-cultureel werkplan op te stellen, waarin het beleid opsociaal-cultureel gebied tot uitdrukking komt. Daarin zullen alle vormen van .welzijn' die de gemeentevoor uitvoering van het. beleid noodzakelijk acht. worden opgenomen Dat betekent ook dat de gemeente in principe bereid is het sociaalcultureel werk subsidie te geven. Uiteindelijk zal de gemeenteraad be slissen hoe het werkplan er uit zal zien. maar voordien zullen alle sectoren van .het welzijn' en de bevolking over het. plan gehoord worden De gemeente is gestart met het opstel len van een inventarisatie van allerlei vormen van sociaal-cultureel werk. voor zover die bekend zijn. Zij acht het ge- wenstdat zo vlug mogelijk over deze in ventarisatie van gedachten wordt ge wisseld. ter-kleinkinderen Het diamanten paar woont nu ongeveer een jaar in 'Ter Man telinge'. daarvoor woonden de heer en mevrouw Boogert bij hun dochter in Middelburg. Mede omdat verschillende familieleden dinsdag niet konden ko men zal het 65-jarig huwelijk vrijdag in familiekring worden gevierd. Burgemeester Diepenhorst van Dom burg Irechtsleest, het gelukstelegram van de koningin voor. Links het echt paar Boogert, in het. midden hun doch ter, mevrouw J. Boogert. Avondschieting Vlissingen VLISSINGEN - In haar clublokaal te Ritthem gaf de handboogvereniging d' Eendracht een schieting op de liggende wippen. De eerste wip was voor het vierdelig kampioenschap, de tweede voor vis. De uitslag is: hoofdvogels wer den geschoten door D. v. d. Walle van Eendracht, derde hoofd vogel P. de Jonge van Vooruitgang uit Kwaden- clamme; vierde hoofdvogel en eerste zij vogel D. v. d. Walle: tweede zijvogel J. v. d. Walle van Eendracht, derde zij vogel J. de Koeyer van Diana uitYerseke, vierde zij vogel Jacco Lijnse van Eendracht; de vijfde en zesde zij vogel waren voor C. D. Raas van Vooruitgang; eerste kal J. v. d. Walle van Eendracht; tweede kal D. v. d. Walle van Eendracht; derde kal Jacco Lijnse van Eendracht: vierde kal J. de Koeyer van Diana; vijfde kal J. v. d. Walle van Eendracht; zesde kal R. de Meester van St. Andries uit Wemel- dmge. De puntenverdeling is als volgt: D. v. d. Walle 17. C D. Raas 9. J. v. d. Walle 8. P. de Jonge 7. J. de Koeyer 6. Jacco Lijnse 5. R. de Meester 3. H. de Fouw 2. mevrouw de Jonge 2, C. J. v. Antwerpen 1. en L. de Jonge 1 punt Bazaar-rommelmarkt Vrij School Zeeland MIDDELBURG - Zaterdag houdt de Vrije School Zeeland een bazar in het schoolgebouw aan de Beneluxlaan te Middelburg. Naast een aantal kraamp jes, waar allerlei goederen, zoals haak- en breiwerk en houten speelgoed, ver krijgbaar zijn, zijn er ook een aantal door de ouders vervaardigde poppen, kaarsen en kinderkleding te koop. Ver der is er een rommelmarkt een grab belton en een ballonenkoopman. De opbrengst komt ten bate van de stich ting vrije school zeeland. De bazar is open van 11.00 tot 16.00 uur. Politie Middelburg houdt fietsen-kijkdag MIDDELBURG - De gemeentepolitie van Middelburg zal zaterdag de onbe heerd aangetroffen fietsen, die ze in de loop der maanden verzameld heeft, voor het publiek te kijk zetten in het voor malig melkuitgiftestation aan het Hof plein. De kijkdag is van 10.00 tot 12.00 uur 's morgens. FOUTEN IN TARIEVEN BELASTING DOMBURG - De raad Domburg ging tijdens de dinsdagavond gehouden raadsvergadering unaniem akkoord met het verlenen van een krediet van 9.600 om definitef een einde te maken aan de wateroverlast, waar hef ont moetingscentrum Schuttershof te Domburg telkens last van heeft wan neer het flink heeft geregend en waar door de vloeren blank komen te staan. De riolering kan het regenwater niet tijdig verwerken waardoor het water door de schrobputjes naar boven komt. Daarbij komt nog dat het gebouw in dertijd te laag zou zijn gebouwd, ter wijl het terrein zelf ook al laag is gele gen. Bij het, vaststellen van de tarieven voor de heffing van de onroerend goed-belas- ting, had de heer S. J. Lous (chr. gr.) gesignaleerd dat de door de afdeling fi nanciën van de secretarie berekende ta rieven niet klopten. Hij had, voor hij hierover in de raad een amandement wilde indienen, deze zaak eerst met de betreffende afdeling besproken, waarna bleek dat de heer Lous gelijk had. Het tarief voor gebruikers werd nu bepaald op 3.76, inplaats van 3.62 en voor zakelijk gerechtigden op 6.-. inplaats van 6.14, per 3.000 geschatte eco nomische waarde van een gebouw of stuk grond.Burgemeester P. A. D. H. Diepenhorst zei de heer Louws erkente lijk te zijn voor hetvan te voren contact opnemenmet de afdeling, zodat nu, met het amandement van de heer Lous. de Bedrijfsleven in Goes voordelig uit met onroerend- goedbelasting GOES - De bedrijven in de gemeente Goes zijn nog altijd vrijgesteld van het betalen van de gebruikshcffing in het kader van de onroerend goedbelas- ting.In de ontwerpwet voor de reorga nisatie van het binnenlands bestuur, is er sprake van dat de gewesten het hef fen van de onroerend goedbelasting zullen overnemen. Het zit er dan in, dat de bedrijven in Goes ook de ge- bruiksheffing moeten gaan betalen. Dit betoogde de heer P. de Bondt, finan cieel deskundige van de gemeente Goes dinsdagmiddag tijdens de maandelijkse contactbijeenkomst tussen overheid en bedrijfsleven, gehouden in 'De Koren beurs' te Goes. De heer De Bondt hield een inleiding over de onroerend goedbelasting. speciaal gericht op de bedrijven. De financiële deskundige onderstreepte dat Goes nog de enige gemeente is in Zeeland, die de bedrijven geen ge- bruiksheffing laat betalen, maar alleen de eïgenarenheffing. Hij wees erop dat het besluit indertijd door de andere ge meenten niet in grote dank werd aange zien. De heer De Bondt zag het echter als een pluspunt voor Goes in het kader van het vestigingsbeleid. In zijn inleiding ging de heer De Bondt ook nader in op de voorgeschiedenis van de onroeren goedbelasting. Hij herin nerde eraan dat de belasting in 1970 in Nederland van kracht werd. In 1974 stelde de Goese gemeenteraad de belas ting vast. met als voornaamste uit gangspunt: de totale bestaande belas tingdruk moet gelijk blijven. De heer De Bondt vertelde dat door enkele groepe ringen indertijd bezwaar werd gemaakt tegen de nieuwe belasting, omdat men een lastenverzwaring voor het bedrijfs leven vreesde. Volgens de financiële deskundige bleek in 1976, toen de hef fing voor het eerst in rekening werd ge bracht, dat die lastenverzwaring mee viel, met name door de vrijstelling van de gebruiksheffing voor de bedrijven. gewijzigde tarieven alsnog ter goedkeu ring konden worden voorgelegd. De raad kon zich niet verenigen met het advies van de meerderheid van het col lege om het. beroep van de heer J, Francke uit Oostkapelle tegen de hem geweigerde bouwvergunning voor een woning ongegrond te verklaren. De raad besloot met. 6 stemmen voor en 4 tegen het. beroep alsnog gegrond te verklaren Vervolgens ging de raad ermee akkoord in principe garant te staan voor de rente en aflossing van een lening van 800.000. die de Stichting Zeehospituin .Zonneveld' wil aangaan voor de uit breiding van de bestaande school met vier lokalen. Bijeenkomst openbare voorzieningen in Goese Adenauerstede GOES - Op 22 november wordt aan de I bewoners van de complexen van 77 wo ningwetwoningen en 78 woningen van het pensioenfonds vervoer- en haven bedrijven in de Adensuerstede in Goes het plan gepresenteerd dat is opgesteld voor openbare voorziening- en in hun woonomgeving. Daarbij gaat het met name om de groenaankleding. De bij eenkomst begint om 20.00 uur in het ge bouw van de stadskwekerij. Tijdens de eerder hierover gehouden bijeenkomst is een aantal werkgroepen ingesteld die over de verdere aankleding van deze buurt van gedachten gewisseld hebben. Eucharistieviering K APELLEBURG- Ter gelegenheid van het 60-jarig Jubileum van de toneelver eniging 'De Camere van Rhetorica Sint-Jan ten Steene' uit Sint-Jansteen wordt donderdagavond om zeven uur een eucharistieviering gehouden in de kapel van O. L. Vrouw ter Eecken te Ka- pelleburg. Deze kapel is in 1935 gebouwd naai aaleiding van het toneelstuk 'Adriaaen Vylain' van Jos. Everaard. de voorzitter van 'De Camere'. die dit stuk in 1935 als openluchtspel opvoerde in te Sint-Jan steen, Het kerkkoor 'Sint-Gregorius' uit Sint-Jansteen verzorgt, de kerkelijke ge zangen onder leiding van haar dirigent M. Polspoel. Openbare duivenverko- ping AXEL - Zaterdag 26 november worden In zaal 'Zandstra te Axe! 36 duiven van deduivencombinatie Lensen-Visseruit Axel verkocht. De duiven zijn te be zichtigen vanaf 18.00 uur en de verkoop begint om 19.30 uur. De opbrengst komt ten goede aan de postduivenhoudersvereniging 'De Ver- wachtingh' uit Axel en 'De Voorwaarts" uit Zaamslag-Veer. C. P. C. Sas van Gent Gent huldigt jubilarissen SAS VAN GENT - De CPC in Sas van j Gent huldigt zaterdag 17 december zes personeelsleden in verband me thun 25-, 40- en 50-jarig jubileum. Het bedrijf neemt tevens afscheid van tien pen-1 sioengerechtige medewerkers. De bij eenkomst waarop dat. gebeurt is in het sociaal gebouw en begin om 10.30 uur. Schade bij botsing BRESKENS- Bij een ongeluk tussen een personenauto en een bestelauto op de driesprong Admiraal de Ruyter- laan-Langeweg in Breskens ontstond dinsdagmiddag schade. De botsing ge beurde toen de bestuurder van de be stelauto, G.de V. uit Groede linksai wilde slaan op het moment dat de be stuurder van de personenauto, J.B. uit Breskens hem passeerde. De z.g. 'roots'-schoen vanaf Q0VERS SCHOENEN l. DELFT 48 - MIDDELBURG tel. 13926 KEURSLAGER SCHOUWENAAR ZEGT Eet nu botermalse runderlappen! Laat de boter goed heet worden. Zout en peper de lappen en bak ze aan alle kanten mooi bruin. Doe er wat water en laurierblad bij. Deksel schuin op de pan en de lapjes 2,5 a 3 uur laten staan op laag vuur. Dit weekend speciaal aanbevolen! WOENSDAG - GEHAKTDAG! 500 gr. gehakt (h.o.h.i3,98 500 gr. nasi-bami 2,80 150 gr. Berliner1,28 cup hoofdkaas1.40 Donderdag - Braadworstdag! Duitse braadworst 88 250 gr. leverworst1,98 150 gr. ontbijtspek1.58 cup slxoopvet1,10 ALLEEN VRIJDAG! 500 gram mooie schouderkarbonade Heerlijke loempia's (keurkwaliteil) VRIJDAG EN ZATERDAG! 500 gram malse magere runderlappen 100 gram vers gebraden varkensrollade 100 gram vers gebraden keurgehakt 150 gram garnalen salade (de echte) ALLÉÉN ZATERDAG! 200 gram zeer malse biefstuk 150 gram filet Americain prepare WIE KIESKEURIG KIEST... KIEST in het Bellamypark, Vlissingen Modern pittig fris hygiënisch GEMEENTE VLISSINGEN Informatiegids 1978 gemeente Vlissingen Ook in 1978 geeft de gemeente Vlissingen een in formatiegids uit. De besturen van Vlissingen (niet commerciële) instellingen, verenigingen, enz. die tot. op heden niet in de gids staan vermeld en prijs 'stellen op vermelding van hun adressen en andere gegevens in de uitgave 1978, kunnen ten spoedig ste - in ieder geval vóór 1 december a.s. - opgave doen aan het bureau voorlichting. Een formulier voor de in te zenden gegevens kan worden aange vraagd of afgehaald bij het bureau voorlichting in het stadhuis. GEMEENTE VLISSINGEN Bekendmaking openbare vergadering De gemeenteraad van Vlissingen vergadert vrijdag 18 november 1977 om 14.00 uur in het stadhuis. De vergadering is voor iedereen vrij toegankelijk. De agenda en de stukken liggen op de volgende plaatsen ter inzage: stadhuis Vlissingen, op werkdagen van 8.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17.00 uur (Infor- matiehoek 'Onder de Trap') openbare leeszaal en bibliotheek, Spuistraat 22- 24, op werkdagen van 10.00 tot 21.00 uur en zaterdags van 10.00 tot, 12.30 uur. wijkcentrum 'Middenhof. Kanaalstraat 64, Oost-Souburg, maandag t/m vrijdag van 8.30 tot 11.00 uur. t/m donderdag bovendien nog van 19.30 tot 21.00 uur, Tijdens de schoolvakanties is het centrum gesloten. wijkcentrum 'Open Hof. Alexander Gogelweg 59,

Provinciale Zeeuwse Courant | 1977 | | pagina 6