PSV-Sparta: schitterend schouwspel met een sensationele ontknoping AJAX OP SNELHEID NAAR ZEGE VAN 5-0 OP VVV Happel gaat met Cruijff over Argentinië praten DUEL EAGLES VOOR FEYENOORD EEN BLAMAGE VEEL ZORGEN KWELLEN AZ PZC/s FC TWENTE STRAFTE LAF DEN HAAG: 6-1 AL TIEN LANDEN VOOR ARGENTINIË Oost-Duitsland uitgeschakeld sport MAANDAG 31 OKTOBER 1977 De sensationele ontknoping van de wedstrijd PSV-Sparta In de laatste minuut kogelde Adri van Kraaij tegen de lat en Willy van der Kuijlen plaatst de bal koelbloedig langs doelman Doesburg Vertwijfeld ligt de doelman van Sparta. Wtm Doeburg, (rechts) op de knieën, nadat hij in de laatste minuut van de wedstrijd toch nog is gepasseerd Wim Meutstege deelt de diepe teleurstelling EINDHOVEN - Vierenveertig minuten en 45 seconden wees de PSV-sta dionklok zaterdagavond in de tweede speelhelft tegen Sparta aan Met nog altijd een 0-0-stand op het scorebord. De Elndhovenaren ondernamen een laatste, vertwijfelde aanval op hetdoel van de knap verdedigende Spartanen Pim Doesburg stuurde zijn manschappen naar voren, gaf zelf het voorbeeld door ver uit zijn doel te komen Echter wél op het moment dat de bal in PSV-bezit was. aan de voeten van Adrie van Kraay, die vanuit de midden cirkel meteen ..Pele-lob" de Rotterdamse goalie passeerde De bal dwarrelde door de lucht om vervolgens ver buiten bereik van Doesburg tegen de lat te ploffen. Willy van der Kuylen reageerde koelbloediger dan alle Spartanen samen, pikte de terugvallende bal op en prikte hem vervolgens beheerst achter Doesburg Een klasse-doelpunt als apotheose van een klasse-wed strijd. Pim Doesburg: „Ik sta toch al een paar jaartjes onder de lat. niet? Maar zoiets heb ik nog nooit eerder mee gemaakt Die laatste minuut van deze wedstrijd kan alleen maar in een sprookjesboek voorkomen Je hebt een degelijk 0-0 in je zak. komtna die wereldgoal van PSV met 0-1 achter, maar bijna finish je toch nog op 1-1" Verwonderd Exact 25 seconden na de PSV-treffer namelijk kreeg Adrie van Staveren voor open doel een niet te missen kans. De Rotterdamse vleugelspits was duidelijk zó verwonderd over die plotselinge vrijheid, dat hij de bal te gen de paal mikte, waama Bert Jan sen de terugspringende bal tegen het uitgestoken been van Poortvliet schoot. Zesentwintigduizend toeschou wers gaven zowel PSV als Sparta weer 25 seconden later een ware ovatie. Terecht! De namen van Feyenoord en Ajax kunnen in het hedendaagse vaderlandse voetbal vervangen worden door de namen van PSV en Sparta wanneer er een topper geafficheerd moet worden. PSV-Sparta was zaterdagavond een regelrechte topper, met alle ingre diënten die nodig zijn v termate boeiend voetbalspektakel: een schitterend schouwspel, zowel door de gedemonstreerde staaltjes van perfecte balbchandeling als door onbegrijpelijk balverlies. Een voetbalwedstrijd waarin 90 minu ten lang een inzet en een mentaliteit door beide ploegen werd geetaleerd waarbij Charles Corver voor een uitstekende arbitrale leiding zorgde. Sparta-trainer Cor Brom ..Het was inderdaad een schitterende wed strijd Begrijpelijk dat er voor mij eén grote „maar" aan vast zit Dat doelpunt Hoeveel keer lukt zoiets nou? Van de honderd keer knal je de bal er99 keernaast Nu lukt het voor één keertje wel Dat is puur misfor tuin voor ons Maar dat heeft Sparta de laatste jaren hier in Eindhoven wel meer gekend, heb ik begrepen" Wat geluk Adrie van Kraay wilde wel toegeven dat bij een dergelijk doelpunt wat gelukom dehoek komtkijken. maar ..We trainen er vaak op En het is nu ook weer niet de eerste maal dat ik het in een wedstrijd in de praktijk breng. Tegen elke ploeg die op buitenspel speelt, kan ik die moge lijkheden nu eenmaal niet laten lig gen" Voor het eerst dit seizoen kwam PSV opeigen veld herhaaldelijk in moei lijkheden. Weliswaar waren de Eindhovenaren in de meeste éen-te- gen-eên-situaties superieur, maar omdat de Spartanen het speelveld bijzonder klein hielden, waren er voor de PSVers nauwelijks aan speelpunten. Vooral ook omdat Willy van de Kerkhof zich zelden in het centrum van de aanval kon aan bieden. omdat hij achterin nogal wat corrigerende arbeid moest ver richten. Eenmaal in balbezit wist het gegroepeerd spelende Sparta el kaar blindelings in de offensieve ac ties te vinden, waarbij vooral de middenvelders Michel Va Ike. Leen de Goey en Joe van Zoest excelleer den. Pim Doesburg ..Deze wedstrijd mag dan voor de Nederlandse sportpers de bevestiging zijn dat wij wel dege lijk tot de top behoren, zelf wisten we dat al veel langer Ook vanavond te gen PSV hebben wc de zaken goed aangepakt en met aanvallend spel attractieftegenstand geboden Ik wil zelTs zó ver gaan te stellen dat wij de beste kansen hebben gehad De cijfers wijzen echter net tegen deel uit: de cornerverhouding was 13 voor PSV tegen 7 voor Sparta: de „kansenverhouding" 6 voor PSV (waarvan één benut) en I voor Sparta. De tweede opmerking van Doesburg snijdt wel degelijk hout. Terw ijl NEC enkele weken geleden in Eindhoven er geen moment in slaagde zijn hoge positie op de rang lijst waar te maken, leverde Sparla overduidelijk met goed voetbal het bewijs van zijn capaciteiten. Tegen stander PSV bleek in diverse op zichten een uitdaging voor de Spar tanen: dooreen goede prestatie kon men de gelijkwaardigheid aan PSV bewijzen: de voorspelde degradatie bij het begin an dit seizoen looche nen en het niet acceptabele ..Spar- tex"-idee van de Rotterdamse ge meentebestuurderen weerleggen. ENSCHEDE - De collectiviteit is al jaren lang het handelsmerk van FC Twente Vooral daaraan ontleent de formatie van Spitz Kohn de kracht en de souplesse on individuele fouten, hoe fataal de afloop daarvan ook mag zijn. resoluut het hoofc te bieden. Die sterke onderlinge band werd zaterdagavond halverwege het com petitieduel met FC Den Haag (6-1) w eer eens treffend geillustreerd. Een riskant er mislukt overstapje van Epi Drost hielp de Hagenaars vijf minuten voor rust aar. de fortuinlijke gelijkmaker van Bert Blijie. waarop de tribunes bijna meesmuilend werd gerept over de natuurlijke non chalance van FC Twente's aanvoerder, daar viel in de Twentse kleedkamer geen wanklank te horen In plaats daar van namen de spelers zich unaniem voor die vergissing in de tweede periode zo snel mogelijk ongedaan te maken „Dat waren wij aan Epi verplicht meende Kick van der Vall „al was het alleen al voor de grandioze manier waarop hij de laatste weken heeft lopen voetballen Stel je voor dat je door zó'n fout niet verder komt dan 1-1" Complimenteren Het tijdstip waarop dc eerzuchtige Twentenaren andermaal toesloegen, kon niet beter. Het was derhalve ook niet zo verwonderlijk dat Epi Drost zich amper één minuut na de rust als een der eersten meldde hij Hal var Tho- resen. om hem uitbundig te com plimenteren met zijn schitterende tweede treffer, een doelpunt waaraan een onstuimige solo van de zaterdag avond wat schuchter begonnen, maar nadien opnieuw imponerende Noor was voorafgegaan. Dat doelpunt inspi reerde FC Twente vervolgens tot voetbal van vaak uitstekend gehalte. i geslagen Hagenaars stribbel- ZEIST - Bondscoach Ernst Happel zal op korte termijn Hoewel Cruijff al talloze malen heeft gesteld niet aan het een gesprek hebben met Johan Cruijff over diens plan- wk-toernooi te willen meedoen, is bondscoach Ernst nen om niet met het Nederlands elftal aan het toernooi Happel van dat voornemen officieel niet op de hoogte, om het wereldkampioenschap voetbal in Argentinië deel Happel eist nu van Cruijff duidelijkheid. „Ik wil weten te nemen. Een afspraak voor dat gesprek is reeds ge- waar ik aan toe ben", aldus Happel. „In verband met de maakt. Happel wil echter niet zeggen wanneer hij met -voorbereidingen op het toernooi moet ik nu van Cruijff Cruijff gaat praten. weten of hij wel of niet naar Argentinië gaat", ROTTERDAM - Omdat scheidsrechter Siem Wellinga wat al te lang in een spe lershome was blijven plakken, moest hij enkele wedstrijden in de eerste divisie fluiten. Die degradatie heeft hij nu achter de rug. Maar de scheidsrechtersbazen lijken enigszins rancuneus te blijven ten opzichte van Wellinga. want gistermid dag werd hij weer gestraft met een ontmoeting die in feite ook het predikaat B-wedstrijd verdient: een thuiswedstrijd van Feyenoord, een ploeg die momen teel best bereid is model te staan voor FC Knudde. Zelfs voor Feyenoord-tralner Boskov rassend naar voren (zoals in zijn Haagse DEN HAAG (ANP) - Na het afgelopen weekeinde zijn de namen van tien van de zestien deelnemende landen aan de eindronden van het wereldkampioenschap voetbal volgend jaar juni in Argentinië bekend. Zaterdag plaatste Polen zich door een gelijkspel (1-1) tegen Portugal, en zondag voegden zich Oostenrijk en Zweden bij de groep deelnemende landen. Verwacht mag worden dat Hongarije het elfde land wordt, na de zege op Bolivia van 6-0. van Prohaska besliste namelijk zondag in Izmir de strijd tussen Turkije en Oostenrijk in het voordeel van ede Midden-Europese ploeg. Oosterijk werd hierdoor in groep drie onbe reikbaar voor de Oostduitsers en be reikte voor het eerst sinds 1954. toen het land op dederde plaatseindigde, de eindronden van het toernooi om het wereldkampioenschap. Ook Zweden bereikte het beoogde doel. en we) zonder zelf nog in het veld te ko men. Noorwegen bewees met de 0-1 ne derlaag in Bern tegen Zwitserland de Zweden een grote dienst. De Noren hadden theoretisch nog een kans om Zweden te passeren in de eindrang schikking van groep zes. Daarvoor had- In Chorsow zette Deyna voor 80.000 toe schouwers in de 37e minuut de Polen op een voorsprong De portugese gelijk maker van de voet van GFemandez in de 62ste minuut kon de feestvreugde van de Polen niet meer verstoren. De deelname van Polen aan het eindtoemooi in Argentinië was ook al door een gelijkspel veilig gesteld De onsteroverwinning van 9-0 op Malta bracht voor Oost-Duitsland geen stap dichter bij kwalificatie. Een doelpunt den zij wel een overwinning met drie doelpunten verschil in Bern nodig Geen moment hebben de Noren n de weedstrild tegen de Zwitsers de illusie gehad daarin te slagen Sulser sloeg n de 29e minuut alle Noorse hoop de bodem in door te scoren. Hij hielp de Zwitsers daarmee aan hun eerste overwinning in deze kwalificaüegroep Waarschijnlijk zal ook Hngarije zijn opwachting gaan maken n Argentinië. Dat zou'dan de eerste keer w orden sinds het wk in Engeland in 1966. Voor 75.000 toeschouwers verpletterden de Hongaren Bolivia: 6-0. Met de tweede belissende wedstrijd op 30 november in La Paz in het vooruitzicht lijkt weinig nog de kwalifcatic van Hongarije in de weg te staan. De landen die zich tot nu tóe geplaatst hebben voor Argentinië zijn het gast land Argentinië, titelhouder West- Duitsland. Brazilië, Peru. Shotland, Mexico. Nederland. Polen, Oostenrijk en Zwitserland. was het te gortig. Beschaamd sprak hij: „Deze wedstrijd tegen Go Ahead Eagles was een blamage voor onze club" Voor Boskov was er tenminste nog de troost dal Feyenoord ten slotte met een 2-0- zege op zak door de finish slofte. Maar dat was allerminst een verdienste, want de ploeg uit Deventer bakte er helemaal weinig van en ploeterde dan ook als het prototype van de degradatiekandidaat.. Terecht zag Eagles-trainer Bob Maas kant het somber in „Met zware wed strijden tegen Roda en AZ voor de boeg hebben we voorlopig niet veel te ver wachten" Natuurlijk regende het weer excuses in de woordenstroom van de beide oefen- meesters Boskov bekende bijvoorbeeld dat Rene Notten bijzonder nerveus was geweest voor zijn eerste thuiswedstrijd voor Feyenoord En inderdaad kon een wel hard zwoegende Notten nauwelijks imponeren Een lichtpuntje voor Fèyenoord was de come-back van Aad Mansveld na elf weken, die daarmee ook zijn eerste competitiewedstrijd voor Feyenoord in de Kuip speelde Haagse Aadje speelde nog zeer omzichtig, nam weinig risico's, liep ook snoradi«eh ver- AMSTERDAM - Johan Zuidema wordt voorlopig de nieuwe rechtervleugelver- dedigcr van Ajax. Zuidema. die enkele seizoenen geleden als spits bij FC Twente furore maakte, hij viel daar in een Europa-Cupwedstrijd tegen het Italiaanse Juvcntus dermate op dat hij zelfs het Nederlands elftal voor een wedstrijd haalde, later afzakte naar het middenveld, moet het nu dus in de achterste vier gaan proberen. Op zichzelf is het geval-Zuidema bepaald niet uniek, want het is in de voetbalsport nog altijd simpeler om van een redelijke spits een goede verdediger te maken dan omgekeerd. Misschien mede daarom ook wel schikt Zuidema zich vrij gemakkelijk in zijn nieuwe lot. ,'Het. is natuurlijk een ex periment", meende de opvolger van de naar Schalke '04 vertrokken Wim Suurbier na afloop van het duel tegen VW, dat Ajax met 5-0 won „Ik weet ook natuurlijk niet hoe het uitpakt, want het is toch een hele omschakeling voor mij. Maar ik doe zo goed mogelijk wat de trainer mij opdraagt Dat is tenslotte mijn werk als voetbalprof' Dick Schoenaker, maar vooral Hans Erkens lijken echter geschikter voor de positie van rechtsback Al na het ver trek van Dusbaba zinspeelde trainer Ivlc met de gedachte om Suurbier voor stopper bij Ajax te maken en Hans Er kens om te scholen tot vleugelverdedi ger Hans Erkens en Dick Schoenaker vor men op het middenveld echter een be langrijk onderdeel van Ajax' mach tigste wapen van dit moment namelijk loopvermogen Met Arnesen. Lerby. Van Dord (die als voorst opper steeds wat beter wordt) en Everse heeft Ajax een betrekkelijk jeugdig team. dat zich erin specialiseert om razendsnel vanuit een versterkte verdediging de aanval te kiezen VW. dat er weliswaar In slaagde om tot de rust de stand op 0-0 te houden, werd daardoor tenminste zaterdagavond in De Meer volslagen overrompeld Tegen de loopsnelheid van Ajax waren we domweg niet opgewassen", wist ook een nuchtere WV-trainer Rob Baan na af loop „Maar ik vrees dat we dit seizoen niet het enige slachtoffer van dit Ajax hier zullen worden" Het wachten was alleen op de eerste treffer. Maar nadat Soren Lerby voor de bevrijdende openingstreffer had ge zorgd. barstte Ajax los met een aantal fantasierijke patronen, vaak ingeleid door de voortreffelijke Krol en de indi vidueel zeer sterke Ling, waartegen de in uitwedstrijden toch al zo kwetsbare Limburgers geen enkel verweer had den. Het leek vaak wel op een at letiekwedstrijd. zo snel kwam Ajax herhaaldelijk met vier, vijf spelers uit zijn gesloten verdediging, waar doelman Piet Schrijvers, na zijn we kenlange blessure, een wal erg simpele rentree beleefde Aai aneen al het 19-jarlge Deense baasje Lerby tijdens een wedstrijd af sjouwt. grenst werkelijk aan het onge looflijke Hij was ook bij het tweede doelpunt, betrokken In zijn eigen straf schopgebied brak hij een aanval van WV af, speelde snel Geels aan. waama de bal op de vleugel bi) Ling terecht kwam De Ajaxspits deed nog wat voor bereidend werk. voordat hij Geels in staat stelde om de bal simpel in het door Vleten verlaten Limburgse doel te tik ken. Zoals ook de andere treffers van Ajax (Van Dord afstandschot terwijl Geels daarna toesloeg uit een scrim mage i van uitzonderlijke kwaliteit wa- Dat de laatste goal gemaakt werd door de jeugdige Bouma (Ingevallen voor Ar nesen) is alleen maar leuk voor Ivie Na het vertrek van Notten. Lubeke en Suurbier heeft hij nog maar zo weinig spelers over. dat hij in de naaste toe komst nog wel eens vaker op dit soort reserves een beroep zal moeten doen tijd), maar scoorde wel een schitterend doelpunt uit een vrije trap. De aanwezigheid van Mansveld bracht Boskov op nog een excuus: „Nu Kijs- bergen nog geblesseerd is. moest Van de Korput voorstopper spelen en dat had hij nog nooit gedaan". En omdat Schneider en Nico Jansen nog altijd geblesseerd zijn. Vreijsen nog altijd overhoop ligt met de club en naar NAC gaat, Kreuz weer gekozen had voor een interland van Oostenrijk (ditmaal in Turkije) en Wimpie Jansen op halve kracht speelde, had Boskov excuses genoeg om het miserabele spel van zijn ploeg te verklaren. Typerend is dan ook dat Feyenoord niet kon scoren uit goed opgezette aanval len. maar dat beide doelpunten vielen int vrije schoppen In beide gevallen maakte de Deventenaar Van de Pas de overtreding, maar beide keren ook vochten de Deventenaren die overtre dingen sterk aan Bij de eerste, in de 25e minuut van de wedstrijd, werd Mans veld opzij geduwd door Van de Pas Het gebeurde meters builen het straf schopgebied. maar nadat Jansen en Notten in een schyn-manoeuvre over de bal waren gestapt, knalde Mansveld de vrije trap ineens over de Deventer muur en langs de verblufte doelman spij kerman Het tweede doelpunt viel in de zevende minuut na rust. Op rechts nam Jansen een vrije trap. Spijkerman stompte de bal voorde voeten van Melis, die ineens uithaalde: 2-0. Het absolute hoogtepunt van deze kommer-en-kwcl-wedstrijd was een spectaculaire duiksprong van Clyde Best. die daarmee met een kop stoot scoorde na een voorzet van Jan van Deinsen. Maar verrassend keurde Wellinga de treffer wegens buitenspel af. Bob Maaskant was weer een van de vele trainers die riep (en niet ten onrechte) dat zijn ploeg een punt had kunnen weghalen uit de Kuip. maar ook hij had een stortvloed van excuses Zo ligt bijna een half elftal (Endeman, Strijd veen. Walbeek. Salfischberger en Knsllan- sen) ln de ziekenboeg .En Korver en Woudstra moesten wel spelen, ondanks hun blessures", aldus Maaskant. Niettemin hebben de Eagles een hand vol uitstekende kansen gehad Zo kopte Van Kooien achterwaarts toevallig in de handen van Treytel en de alleen voor doel gekomen Groeneweg was zo aardig om de bal van enkele meters toch nog over de lat te wippen Hoewel deze rommelpartij het aanzien niet waard was. keken niettemin ruim 17 000 toe schouwers nog toe Het zal niemand verbazen als het er btj de volgende thuiswedstrijd van Feyenoord weer minder zijn Dat de Twentse formatie zo'n kwartier voor rust nog afstand zou nemen, dankte zij aan de onoplettendheid van scheidsrechter Weerink. die. in tegen stelling tot zijn grensrechter, de buitenspelpositie van Ab Gritter over het hoofd zag. waarna HalvarThoresen doeltreffend kon uithalen. Alle Haagse protesten waren vergeefs. „Op dat moment", zou Kohn later opmerken, „zaten wij op rozen". Maar de bijna traditionele misser van Epi Drost ver anderde dat beeld drastisch. De „bal vaste" Henk van Leeuwen, zaterdag avond bekwaam afgestopt door Harry Bruggink, ontbeerde echter de steun voorin om het aangeslagen FC Twente in verlegenheid te brengen. De vroege tweede treffer van Halvar Thoresen betekende in feite de nekslag voor FC Den Haag. Blakend van ijveren ondernemingslust toog FC Twente massaal ten aanval. Steeds frequenter onttrokken Frans Thijssen en Arnold Muhren zich aan de persoonlijke dek king en putten daaruit zoveel moed. dat zij enkele puntgave soil ondernamen. Opmerkelijk was daarnaast het enorme loopvermogen van de alom aanwezige Halvar Thoresen. die echter zijn ener giebron nog wat economischer zou moe ten doseren Terechtnam Kohn de Noor den vanaf dat moment ook nauwelijks tegen zichzelf ln bescherming en wis- tegen. Vier trefTers, tweede qua voorbereiding regelrecht in aanmerking kwam voor de schoon heidsprijs. waren de terechte beloning voor het enorme machtsvertoon. FC Den Haag daarentegen incasseerde in het verrassend matig bezette Stadion Diekman (8000 toeschouwers) het loon van de angst en mocht daarom ook nauwelijks aanmerkingen maken op de selde hem een kwartier voor afloop uit tegen Theo Pahlplatz. Het door Kohn zonder twijfel Ingecalculeerde applaus was zijn deel. Soleerwerk Op dat moment hadden de Twentena ren de tegenstander reeds achteloos opzij geschoven, dankzij treffers van achtereenvolgens Jaap Bos. Ab Gritter. hoogte van de score Terecht kon Spitz na een oogstrelende combinatie Thore- Kohn naderhand ook bitter weinig sen-Muhren. en Frans Thijssen. die g waardering opbrengen voor de fatalisti sche instelling waarmee de formatie van Anton Malatinsky aan dit duel was be- soleerwerk nu wel met een treffer be kroonde Ook dit doelpunt werd door FC Den Haag fel aangevochten, omdat gonnen Ook de absentie van drie basis- Thijssen in buitenspelpositie zou zijn spelers i Kila. Korevaar. Perazic) mocht aangespeeld FC Twente's zesde treffer ten slotte was een weggevertje van de povere Lex Schoenmaker, die in de weg werd gelopen door Weennk en vervol gens niet meer de moeite nam te voor komen dat Theo Pahlplatz de sprin tende Ab Gritter ongehinderd ln stel ling kon brengen Voor FC Twente, dat zich steeds duide lijker gaat aandienen als de voornaam ste bedreiger van het inmiddels ver vooruit gesnelde PSV. betekende het de zevende competitiewinst op rij. Maar zo mogelijk nóg belangrijker is het ver antwoordelijkheidsgevoel dat de ploeg steeds nadrukkelijker uitdraagt. Dat bewust door Kohn op gang gebrachte groeiproces begint nu zijn vruchten af te werpen- De ploeg is niet langer meer afhankelijk van opdrachten vooraf, maar heeft het vermogen om zelf tijdig koerscorrecties toe te passen. Met dat gegeven is enig optimisme voor de ko mende krachttoer tegen PSV zeker op zijn plaats. niet als excuus gelden voor een nega tieve speelwijze van dit FC Den Haag Kohn ..Van een ploeg die onderaan staat, zou ik het kunnen billijken, maar FC Den Haag heeft dit toch niet nodig Daarvoor heeft de ploeg te veel kwaliteit ln huis" Achteruit Die laffe instelling had echter wel als rechtstreeks gevolg dat er in die eerste periode bitter weinig te genieten viel en het aantal memorabele acties op de vin gers van één hand waren te tellen Ver geefs zocht FC Twente naar openingen in de Haagse mammoetverdediging die zich bovendien voortdurend bezon digde aan achteruiVvoetbal Voor de Twentenaren was er geen doorkomen aan De net van herhalingsoefeningen teruggekeerde Ab Gritter besefte dat als eerste, liet zich veelvuldig terugzak ken. maar ook die afleidingsmanoeuvre kon FC Den Haag er niet tóe bewegen de egelstelling te verlaten Kees Kist van AZ midden» krijgt van de Roda-defenste niet de gelegenheid in schietpositie te komen. ALKMAAR - Steeds meer zorgen kwellen AZ. Boven de Alkmaarse club hangt de dreiging van uitschakeling in het Europese bekervoetbal iwoensdagavond in Barcelona)en in de vaderlandse competitie blijkt AZook niet de topclub, die door iedereen gevreesd werd. Vorig jaar nog klopten de Noordhollanders het ongesla gen Roda met 2-1. AZ maakte toen ook ophef door overwinningen bij Feyenoord en PSV. Maar zaterdagavond kwam de Alkmaarse ploeg voor eigen publiek tegen Roda niet verder dan een gelijkspel: 1-1. De realiteit was zelfs, dat Roda beide forse zege (6-0) was zelfs nog geflatteerd punten verdiende Maar Adrie Koster voor de Nijmeegse ploeg, want voor het iex-Zierikzeei en de Deen Jens Kolding zelfde geld was het een uitslag met dub- misten voor rust opgelegde kansen Toch nam Roda door Vermeulen na rust de leiding, maar de Limburgers waren zo opgetogen over die treffer, dat de ver dediging nog niet georganiseerd was. toen AZ aftrapte en Wim van Hanegem ARNHEM alleen kon oprukken Uit zijn pass zorgde Nygaard voor de gelijkmaker 1-1 Er waren 12.000 tóeschouwers FC Utrecht FC Utrecht was voor rust veel sterker dan FC Amsterdam, maar verzuimde vaak genoeg te scoren De Am sterdammers namen zelfs na rust dc lei ding, maar Van Maurik bezorgde Utrecht een kwartier voor tijd de ver diende gelijkmaker. Van de Merkt en Kamphues scoorden voor FC Am sterdam Flight nam de eerste Utrechtse treffer voor zijn rekening Haarlem: 6-0 HAARLEM - Met bij vlagen schitterend voetbal heeft Haarlem de eens zo trotse koploper NEC volledig ontluisterd De bele cijfers geworden De Kip scoorde driemaal. Lensen. Haar en De Vries ieder een keer Vitesse: 2-2 Steunend op een surplus aan wilskracht heeft Vitesse een tech nisch veel beter Volendam bedwongen Doelpuntenverloop Gerdsen 1-0. Tol 1-1, Mulderlj telgen doel) 1-2, Guijt (ei gen doel) 2-2 NAC: 2-2 BREDA - NAC en Telstar hebben het publiek een spectaculaire wedstrijd la ten zien. De 2-2-elndstand gaf de krachtsverhouding goed weer. Nieuwe aanwinst Martin Vreijsen speelde bij NAC op het middenveld voorde gebles seerde Ad Krijnen Telstar nam door Mlkkelsen de leiding Na rust werd het uit een schot van Goodless vla een been van een Telstar-verdediger gelijk. Brouwers bezorgde NAC een voor sprong. Toen Jonker een kwartier voor tyd de Bredase bultenspelval ontweek, kon hij de gelijkmaker produceren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1977 | | pagina 9