Handwerkverkoping in 'Het Verlaet' Westdorpe verliep vlot Piet van de Vijver won sluitingskoers Vv Hontenisse bestaat 50 jaar PZC-KLASSEMENT agenda maandag 31 oktober 1977 Wiis*l Zeeuws-Vlaanaerer WESTDORPE- Met het doorknippen van een lint opende dokter J. H. B. PuyJaert uit Sas van Gent zaterdag middag de jaarlijkse handwerkten- tnonstelling annex verkoping in de rec reatiezaal van liet bejaardencentrum 'Het Verlaet" te Westdorpe. Ook bur gemeester drs W. R. V. Dusarduijn van Sas van Gent en zijn echtgenote waren bierbij aanwezig, evenals bestuursle den, directie en personeel van de stich ting die bet bejaardencentrum exploi teert. Dokter Puylaert is voorzitter van deze stichting. De verkoop liep goed, want reeds tegen vijf uur waren veel artikelen uitver kocht. Ook was er veel belangstelling voor de andere attracties, zoals een grabbelton en een verloting van een ge haakte sprei. Van de opbrengst van deze verkoping zullen nieuwe materialen aangeschaft worden. Onder leiding van zuster Edmunda en zuster Railruldis en twee vrijwilligsters, de dames De Witte en Leenknecht. kan dan tijdens de we kelijkse handwerkmiddag weer gewerkt worden aan een nieuwe voorraad voor de volgende tentoonstelling Op de foto: Dokter Puylaertopende met het doorknippen van een lint de ten toonstelling in het bejaardencentrum 'Het Verlaet' te Westdorpe Geheel rechts burgemeester Dusarduijn en zijn echtgenote Pater Hulshof nam afscheid van Hulst HULST- Met een Eucharistieviering in de basiliek te Hulst is zondag afscheid genomen van pater dr J. Hulshof, die zich in verband met zijn benoeming tot assistent van de Generaal van de Paters Maristen in Rorrte gaat vestigen. Pater Hulshof was drie jaar in Hulst werk zaam. Zondag ging hij voor de laatste maal voor in de Eucharistieviering. Pas toor A. Fick van Hulst bracht pater Hulshof dank voor het vele dat hij voor de parochie Hulst heeft gedaan. Het kinderkoor van Hulst zong onder lei ding van Broeder Leander de misgezan gen. Na de dienst maakten vele paro chianen van de gelegenheid gebruik om persoonlijk afscheid te nemen van pater Hulshof 'Soete Inval' Terneuzen houdt weer speel goedbeurs TERNEUZEN - Het buurthuis 'De Soete Inval' in Tcmeuzen-zuid houdt dit jaar weer een beurs voor kin derspeelgoed. Wie van oude spulletjes afwil kan er terecht, maar dat geldt ook voor 'sinterklazen' die speelgoed zoe- ken. Het buurthuis krijgt 25 procent van de verkoopsprijs: een aardige financiële injectie Tot en met 16 november kan oud (maar bruikbaar) speelgoed worden ingeleverd op adressen als: Bernard Zweerslaan 5. Wagnerhof28en Madame Curiestraat 60. Op 16 november staat 'De Soete Inval' zelf open voor dat doel en wel tussen half 12. Wie op zoek is naar spullen wordt donderdag 17 november tussen half 2 en half 5 verwacht. GOES - Huize den Berg, 16 uur: uitzen ding Nomen Nescio. Ziekenhuis De Bevelanden Zuid, 15.30-16.30 uur: uitzending Nomen Nes cio. MIDDELBURG - Gasthuis, 20-21.15 uur: uitzending Rawa. Schouwburg, 20 uur: optreden Brian Sharp. VLISSINGEN - Bethesda-St-Joseph- ziekenhuis. 19.45-21.15 uur: uitzending Rawa. Open Hof. 20 uur 'Lezing door mevrouw Jansen-Fioole over 'De speelgoedkast vol of zinvol'. BERGEN OP ZOOM - Roxy. 20 uur: Soldaat van Oranje. 16 jr. Luxor, 20 uur All the president's men. a.l. GOES - Grand, 20 uur: Black Sunday. 12 jr. HULST - De Koning van Engeland. 14.30 uur: Bibi, 18jr, 20 uur. Soldaat van Oranje, 16 jr. 20.30 uur Twee door het dolle heen. a.L MIDDELBURG - City, 20 uur. Hel voor verdoemde vrouwen, 16 jr. OOSTBURG-Ledel, 20 uur: Een brug te ver. 12 jr. TERNEUZEN - Luxor, 20 uur. Soldaat van Oranje. 16 jr VLISSINGEN - Alhambra, 20 uur: Sol daat van Oranje. 16 jr BIOSCOPEN BERGEN OP ZOOM - Etcetera Mol straat, 13.30-17 uur en 19-22 uur: foto expositie Nadir. HEILLE - Landbouwmuseum. 10-12 en 13-17 uur: Oude landbouwwerktuigen. HULST - Stadhuis. 8.30-12 en 13.30-17 uur keramiek van Paul de Bruyne. Galerie Van Geyt. 9-12 en 14-18 uur: werken Hugo Metsers. NIEUW-NAMEN - Zaal Thilleman. 10- 12 en 14-19 uur; schilderijen van Jacky Blommaert. NISSE - Galerie 'De mooye staak', 8-20 uur: werken van de heer Messemaker TERNEUZEN - Hal Stadhuis. 9-12 en 13-17 uur: 'Kunst uit Zeeland IV' Artikof, 8-18 uur werken Anny Simons. 'Ter Schorre' oude schoolplaten. VLISSINGEN - Koffie- en theehuis 'De Harlekijn'. 9.30-21 uur: werken Han Veurink en Felix Binisewicz. Het Woltershuis, 9-17 uur: schilderijen van Leendert van der PoL Noord- cn Midden-Zeeland - Goes. tel. 01100-14444 (ook voor milieklachten). Zccuwsch-VIaanderen - Temeuzen, tel. 01150-94444 (ook voor milieuklach- tem.Telefonische hulpdienst Zeeland - Voor geestelijke en sociale nood, tel. 01180-15551 van 9.00-01.00 uur. HULPDIENST ZEELAND - Op bijbelse grondslag voor mensen in nood. tel 01180-36251 van 10 00-24 00 uur. Week ends van 20.00-24 00 uur BESTE WEDSTRIJD VAN DIT SEIZOEN CLINGE - De sluitingskoers voor het PZC-klassement is zaterdagmiddag in Clinge uitgegroeid tot een van de beste westrijden van bet voorbije seizoen die uileindelijk door Piet van de Vijver is gewonnen. Voor deze laatste wegwed strijd waren de trimmers kennelijk met aanvallende gedachten van huis gegaan. Er waren nog geen vijf ronden gereden of Jan Vervaet trok reeds ten aanval. Hij dreef het tempo dermate op dat het peloton achter hem kraakte in al zijn voegen, maar meer dan vijfitg meter voorsprong kreeg de blonde trimmer uit Walsoorden toch niet. De aan val van Jan Vervaet zou het sein zijn tot nog meer ontsnappingspogin gen. Die aanvalsdrift werd ook nog een in de hand gewerkt door de pech waar mee Henk Peters, winnaar van het PZC-klassement. na vijftien kilometer moest afrekenen Een klapband maakte aan illusies omtrent de eindzege een einde Ook de latere winnaar Piet van de Vijver ging er alleen tussenuit, maar opmeuw reageerde het peloton en na een felle jacht werd ook Van de Vijver achter haald De poging die zaterdag het meest succes leek te hebben was die van George Wijnacker. De Koewachtenaar pakte honderd meter en hield deze voorsprong enkele ronden vast; toen verhoogde Jan Vervaet het tempo in de groep en was het ook met George Wij nacker gebeurd. Zijn poging was in ieder geval niet voor niets geweest want Wij nacker bleek na afloop de trimmer te zijn die de meeste keren als eerste over de streep was geweest. In de massaspurt die de beslissing moest brengen toonde Piet van de Vijver zich het snelst met zijn Snugly- ploegmakker Mario Willems verrassend op de tweede plaats. Zaterdagavond vindt, in Lamswaarde de prijsuitreiking plaats van het PZC-klassement. De trimmers komen die avond in café 'Sport' nog eens in actie tijdens een rol- lenwedstrijd voor het PZC-klassement waarna de einduitslag bekend wordt Bazaar bejaardenwerk Terneuzen bracht 23.000,- op TERNEUZEN - De bazar van de Stich ting Open Bejaardenwerk in 'De Veste' in Terneuzen is een groot succes ge worden. De opbrengst was hoger dan men had durven dromen, ruim 23.000 gulden bruto. Na aftrek van de gemaakte kosten zal met dit bedrag een aantal wensen van de bewoners vervuld kunnen worden Zo zal onder meer een zonwering wor den aangebracht in de biljartzaal en zal de kerststal uitgebreid worden Als er dan nog geld over blijft, komen nog an dere wensen aan de beurt. Vrijdag morgen bezochten de patiënten uit het verpleegtehuis 'Ter Schorre' de bazar Evenals een aantal bejaarden uit 'Scheldeoord'. Zij werden onthaald op koffie met een wafel en mochten gratis meedoen aan een aantal verlotingen. De trekking van die verloting geschiedde vrijdagavond door notaris J H van der Steen Er waren zo'n twintig prijzen te verdelen met als hoofdprijs een 8- daagse Rijn-reis voor twee personen. Het succes van de bazar is grotendeels1 te danken aan de inzet van een groot aantal vrijwilligsters. Na sluiting bleven ze nog een poosje bij elkaar om wat na te kaarten. Uit het zakenleven WONINGTEXTIEL VEMA TERNEUZEN HEROPEND TERNEUZEN - Na een grondige ver- houwing heropende de heer A. Bouvré vrijdag zijngemoderniseerde spe ciaalzaak voor woningtextiel 'Vema'te Terneuzen.De beschikbare opper vlakte is vergroot van 60 tot 100 vierkante meter. Hierdoor kon uiter aard het assortiment uitgebreid wor- len. De heer Bouvré verkoopt zowel kleine woningtextiel, zoals beddespreien en afclkleden. als de grotere artikelen, ta pijten. gordijnen en overgordijnen Hierin is 'Vema' woningtextiel goed ge sorteerd Er zijn maar liefst 600 rollen in voorraad Gordijnen kunnen, indien ?ewenst. op maat worden gemaakt t/eel zakenrelaties gaven donderdag- ivond blijk van hun belangstelling tij dens een receptie in de verbouwde zaak Sen gro.ot aantal bloemstukken gaf het ;cheel een fleurig aanzien Vrijdag hield Vema'-woningtextiel open huis gemaakt De trimmers zijn zaterdag verplicht om in Lamswaarde aanwezig te zijn om hun prijs af te halen en deel te nemen aan de roUenwedstrijd. Uitslag" 1 Plet van de Vijver, Axel. 2 Mario Willems. Temeuzen. 3 Jo de Bakker. Vogel waarde, 4 Jaap Geense, Temeuzen. 5 Jan Ver vaet, Walsoorden. 6 Daan de Kubber, Temeu zen, 7 Fons Warrens, Sluiskil, 8 Jan Plat- tceuw, Temeuzen, 9 René Heijbler, Temeu zen. 10 Jan Moes, Temeuzen, 11 Rico Trevi- san, Sluiskil, 12 Plet van Bendegem, Sluiskil, 13 Meerten Dalllnga, Sluiskil, 14 Bram van de Velde, Axel, 15 A. de Schepper. Koewacht. Walhout/De Visser won rollencompetitie KOEWACHT - De ploeg van Wal hout/De Visser heeft zaterdagavond in cafe 'Safari' te Koewacht beslag gelegd op de eerste plaats tijdens een rol lencompetitie voor ploegen. De Heikantse formatie bleef met Nico de Bakker, Bram van de Velde en Gïno Schuurman de trimclub De Schelde uit Temeuzen net voor. Dal trimclub De Schelde uit Temeuzen uiteindelijk op de tweede plaats eindigde was min of meer een verras sing. In Sam Riemens had De Schelde wel een zeer snelle trimmer, maar Charles en Freddy Vermeersch zijn toch niet al te snel. Toch verraste zaterdag avond juist Freddy Vermeersch door in zijn tweede serie tegen Henk Maas, de amateur die buiten mededinging mee reed, een tijd van 10 8 seconde neer te zetten. Een tijd die later alleen verbe terd zou worden door zijn ploegmaat Sam Riemens die tot 10.6 kwam in zijn tweede serie na eerder al 11.0 te hebben gereden. De rollenavond in Koewacht werd gekenmerkt door een sportieve sfeer. De in totaal acht ploegen die aan de start verschenen hebben er een leuke avond van gemaakt en dat was ook de opzet van de trimclubs Walhout/ De Visser en Van Dixhoom kleding die ge zamenlijk deze rollenavond hadden georganiseerd. In het individueel klas sement ging de eerste prijs naar Sam Riemens die met een totaal van 21 6 veruit de rapste trimmer op de rollen bleek te zijn. Nico Bakker werd tweede met 22.1 en Jaap den Engelsman van Verkouteren/Dieleman, eindigde tot zijn eigen verbazing op de derde plaats met een totaaltijd van 22.3 Einduitslag ploegen I Walhout/De Visser. Heikant 68.4, 2 T C. De Schelde. Temeuzen. 69.-. 3 Verkouteren/Dielema. Temeuzen. 70,4, 4 Van Dixhoom kleding. 70.7. 5 K P J Ter hole. 71.7. 6 Van Fraassen. Temeuzen, 72.4. 7 T C Heikant. 74.2. 8 T C Neutraal, 74,7 Individueel 1 Sam Riemens 21.6.2 Nico Bak ker 22.1. 3 Jaap den Engelsman 22.3. Ouderavond lagere school Cadzand CADZAND - De openbare lagere school te Cadzand hield een ouderavond. Mev rouw J. Masclee-de Regt en de heer A. Siegersma werden als nieuw lid in de oudercommissie gekozen Na de pauze hield mevrouw F Schardijn-Frohn van het Zeeuws con sultatiebureau voor alcoholisme en drugs een lezing over drugs Daarna konden de aanwezige ouders het werk van hun kinderen bekijken. KLOOSTERZANDE - Zaterdag vierde de voetbalvereniging Hontenisse uit Kloosterzande het 50-jarig jubileum. De festiviteiten begonnen met een voetbalwedstrijd tussen het kam pioenselftal van Hontenisse van 19G1 en een Oost ZceuwschVlaams elftal van bekende spelers uit die dagen. Het elftal van Zeeuwsch-Vlaanderen won de wedstrijd met 2-9 dankzij doelpun ten van E. Sant!rinie en G. van Bunde- Na afloop kregen alle deelnemers een koffietafel aangeboden in hotel 'De Linde' te Klooslerzande Om 18 00 uur volgde een drukbezochte receptie in de kantine bij het sportveld Sprekers wa ren de voorzitter van de KNVB Zeeland, de heer Cevaal. die aan de voorzitter van de jubilerende vereniging, de heer C Schelfhout, de speld van verdienste van de KNVB uitreikte Ook sprak de voor zitter van de scheidsrechtersvereniging Zeeuwsch-Viaanderen. de heer L. Roelants Hij reikte een wandtegel aan de heren J Voel en J Boogaert. die bei den al vanaf de oprichting lid zijn van vv Hontenisse Tijdens de receptie bracht de harmonie SintCecilia het bestuur een serenade waarna voorzitter Schelfhout, die overigens het bestuur binnenkort verlaat, de leden van 'zijn' vereniging Politie verbaliseert illegale jagers ZUIDZANDE - Vier mensen uit Utrecht is door de rijkspolitie uit Oostburg pro ces-verbaal aangezegd omdat ze zon dagmiddag de jachtwet overtraden Die overtreding gebeurde in de Zuidzan- depolder bij Zuidzande waar het viertal - twee mannen en twee vrouwen - zich met twee jachthonden ophield Door een tip kon de politie optreden Koperen jubileum nieisjeswerk Erika HEIKANT - Zaterdag vierde her meisjes werk 'Erika' uit Heikant haar twaalf en een halfjarig jubileum. I)e dag begon met een Eucharistieviering, waarbij pastoor H. van Leemput uit Heikant voorging en de kinderen onder leiding van mejuffrouw L. Ferket de gezangen verzorgden met eigen muzi kale begeleiding. Na de Eucharistieviering was er een sa menkomst van ouders, oud-leidsters, leidsters en kinderen in het gemeen schapscentrum 't Heike' Tijdens de koffie sprak de hoofdleidster, mejuf frouw Annelies Inghels, de aanwezigen toe en overhandigde aan de dne op richtsters van 'Enka'. mevrouw I Mage- rmans-Weemaes. mevrouw J van Man- nacker-van Houten en mevrouw R. Meir-van Waes.bloemen Later zaten allen aan aan een diner De gehele dag hebben ouders, leidsters, oud-leidsters en de 37 kinderen van 'Erika' met aller lei spelen, een quiz en rebussen doorge bracht. Later maakten de kinderen met de leidsters een rondgang door Heikan t, vooraf gegaan door de muziekvereni ging 'Heikant', die hen daarna een sere nade bracht. De muziekvereniging werd tevens begeleid door de drumband en het majorettenkorps Totslot werden de kinderen tijdens een limonadebal ge- tracteerd Echtpaar Verstraeten 50 jaar getrouwd CLINGE - Onder grote belangstelling vierden de heer Gustaaf Verstraeten en mevrouw Isabella Vcrstraeten-Buyze uit Clinge hun 50-jarig huwelijksfeest. De dag begon met een Eucharistievie ring in de parochiekerk van de Heilige Henricus, waarbij pastoor J. van der Ileijfen voorging en ook de predicatie hield. Onder leiding van de heer P. de Pundert. zong het. Clingse dameskoor de Neder landse kerkgezangen met de heer De Pundert aan het orgel. Later was er in café-restaurant 'Troubadour' een druk bezochte receptie, waarbij het echtpaar naast gelukwensen veel geschenken en bloemen in ontvangst mocht nemen Namens het buurtcomité 'Het Zeegat' overhandigde voorzitter Alb van der Kelen aan de jubilarissen een televi- siekast De Clingse fanfare 'Weldoen door Vermaak' bracht het gouden paar 's avonds een serenade De buurt had er voor gezorgd, dat de woning van het bruidspaar prachtig was versierd Canadezen I open mee in bevrijdingsmars KNOKKE - Zaterdag is in Knokke een 15 man sterk peleton van de Engineer Companie samen met een 13 man sterke Pipers Band aangekomen. Deze in het Duitse Lahr gelegerde militairen doen dinsdag 1 november mee aan de Cana dese bevrijdingsmars Hoofdplaat- Knokke. Deze mars wordt voor de vierde keer georganiseerd door de heemkundige kringen 'Cnoc is Ier' en 'West Zeeuwseh Vlaanderen'. De mili tairen werden ontvangen door de Knokse heemkundigen. Vanuit Zeeuwsch-Vlaanderen was een delega tie bij de ontvangst aanwezig. Zaterdagavond was er een filmavond voor de militairen. De Pipers gaven met t wee danseressen in de pauze een show Zondagmiddag bezochten de gasten onder ander Brugge, Damme en Sluis Dinsdagmiddag worden ze officieel in Oostburg ontvangen Ze lopen dan ge deeltes mee van de bevrijdingsmars Hoofdplaat-Knokke Ook brengen ze een bezoek aan het streekmuseum in IJ- zendijke Na de ontvangst, om twaalf uur in het. Oostburgse gemeentehuis, bezoeken de Canadezen onder meer de watertoren en de BB-bunker in Oost burg Daarna wordt er samen met het muziekgezelschap 'Zeegalm' uit Knokke in die plaats nog een show ver zorgd Vrouwen praat groep Oost burg vergadert OOSTBURG - De Vrouwenpraatgroep in Oostburg houdt vanavond maandag, een bijeenkomst in De Postiljon te Oostburg Na het huishoudelijk ge deelte van de vergadering die om acht uur begint, houdt A de Jong (directrice van de bibliotheken in West Zeeuwsch-Vlaanderen) een causerie over 'Rollenpatronen in het kin derboek' De bijeenkomst is voor iede reen toegankelijk Harmonie Hulst gaf koffieconcert HULST - Als laatste voorbereiding op het bondsconcours van 6 november te Roosendaal gaf de 'Koninklijke Stede lijke Harmonie' uit Hulst zondag onder leiding van haar dirigent Paul Heijndericks een koffieconcert, dat door zeer velen werd bijgewoond Het concert was tevens een goede gele genheid, vooral voor de nieuwe bewo ners van Hulst, om met de Hulsterse harmonie kennis te maken. Uitgevoerd werden de werken 'Froh und heiter' van Max Leemann. 'Hymne a la Musique' van Serge Lenser Italia' van Hugo de Groot, die alle op het bondsconcours worden gespeeld Verder werden nog ten gehore gebracht 'Suite Mon- tagnarda' van Jos Moerenhout en 'De Feestmars' van Van der Glas. Ouderavond ols Groede GROEDE- De openbare lagere school te Groede hield de jaarlijkse ouderavond Hoofdonderwijzer E de Smit wees in zijn welkomstwoord onder meer op de moeilijke tijden die er kunnen ontstaan door het steeds kleiner worden van de scholen De voorzitter deed vervolgens verslag van het afgelopen schooljaar Er moesten twee nieuwe leden voor de oudercommissie worden gekozen. Dit werden mevrouw Verduijn-Verkeste en deheer A.Luteijn Na de pauze werd een leesles aan de zesde klas gedemon streerd en de heer Holstein. medewerker van het RPCZ. hield een lezing over het huidige leesonderwijs Na afloop was er voor de ouders ook de gelegenheid om het werk van de kinderen te bekijken. Jongeren hielpen JAC aan 200 gulden TERNEUZEN - De slotavond van de ac- tic'Jongeren helpen jongeren' in de Kousepael te Terneuzen heeft ongeveer 200 gulden opgebracht. De actie was bedoeld om geld in te za melen voor het Jongeren Advies Cen trum (JAC) dat niet over eigen finan ciële middelen beschikt. Bij het JAC kan iedereen, die op de een of andere manier in moeilijkheden is geraakt, aankloppen om hulp. De opvang van drugs-verslaafden vormt, slechts een klein onderdeel van de werkzaamheden van het JAC Tijdens de slotavond ge noten een 60-t.al jongeren van een op treden van de Engelse zanger Jon Wyce Hij werd begeleid door een groep be staande uit Cor. Dick en Lenny Hoves- tadt. Henny van der Klis. René Altena. Hans Kok. Judith de Meyer en Frans Hallegraeff. Deze laatste verzorgde ook een solo-optreden, waarbij hij zichzelf op de gitaar begeleidde Henny van der Klisbracht Nederlands repertoir De ac tie voor het Jongeren Advies Centrum krijgt in de komende maanden een ver volg in de vorm van een aantal pop-con certen. waaraan diverse pop-formaties hun medewerking hebben toegezegd. Geslaagden SCHOON DUKE - In de rijks middel bare landbouwschool te Schoondijke reikte de heer De Baer uit Goes zestien diploma's uit aan geslaagden van de cursus 'bijenteelt voor gevorderden', die in Schoondijke werd gegeven door de heer Van Assche uit Temeuzen De heer De Baer is verbonden aan de inspec- tie.die toezicht houdt op dergelijke cur sussen Dezestien geslaagden waren- de dames E.J M Clement- Moerland. M Herwijer-Meesen, C de Milliano- Bonte en C.GMM Sturm- de Dobbelaere en de heren K de Bruüne. J A M. Dob belaar. Th.A. d'Haens. C D. van Her- mon. A P Kools, R.Maenhout, Th. Mahu, A C. Roegiest, T.A.G. de Rijk. D J M Weemaes, P. Weemaes en K. J Wolfert. Ouderavond school in Retranchement Retranchement - In de Oranje -Nassau- uschool te Retranchement werd de jaarlijkse ouderavond gehouden onder voorzitterschap van de heer F. Schol len. Voor de avond bestond grote be langstelling. Wethouder F. T. G. Cuele- naer was aanwezig. De heer Schollen gaf een overzicht van de actieviteiten van het afgelopen schooljaar Het hoofd derschool de heer P De Koning hield een korte inleiding over een aantal schoolse zaken, met name over de problemen rond de kleine school en de vernieuwingen binnen het onderwijs. Bij de bestuursverkiezing werden de dames S Leenhouts- De Meij en S Ris- seeuw - Le Clercq herkozen In de plaats van de heer P van Cuijck, die niet meer herkiesbaar was. werd de heer Hoh Vis ser gekozen. In een vacature werd voor zien door de verkiezing van mevrouw N van Belois - de Regt. Tot slot van de avond werd het werk van de leerlingen bezichtigd en was er gelegenheid tot een gesprek met de leerkrachten. Vormingsbijeenkomst in Ter hole werd goed bezocht TERHOLE - In het dorpshuis te Ter hole werd de eerste bijeenkomst ge houden in het kader van de vor mingsbijeenkomst voor liturgische werkgroepen, koren, lectoren, acolie ten en verdere belangstellenden. Er waren 35 personen uit de regio Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen aanwezig, zo dat praktisch iedere parochie van de regio vertegenwoordigd was, Spreker was de heer Gerard Broeckhuysen. sta frnedewerker van het diocesaan pastoraal centrum te Breda Hij behandelde het thema: Taken in de liturgie. Aan de hand van vragenlijsten werd bij het begin van de bijeenkomst een inventarisatie gehouden van wat eraan liturgie in de parochie reeds is, iets wat later werd toegelicht en be sproken. Achtereenvolgens kwamen dan aan de orde de priester met een terugblik in de historie, de lectoren, de acolieten en alle andere personen, die in de parochie met de liturgie te maken hebben. Tenslotte werden ook de verschillende liturgische groepen besproken. Collecte RETRANCHEMENT- De collecte voor Kinderzorg in Middelburg m de Neder lands hervormde kerk in Retranche ment bracht 133,82 op. JAKY BLOMMAERT EXPOSEERT TE NIEUW-NAMEN NIEUW-NAMEN - Zaterdag werd de schilderijenexpositie van de 28-jarige kunstschilder Jaky Blommaert nit Nieuw-Namen in zaal E. Thillensen te Nieuw-Namen geopend. Jaky Blommaert stelt een veertigtal schilderijen ten toon, die bestaan uit stillevens, bloemen en landschappen. De landschappen zijn bekende streken uit de omgeving met onder meer Hulst, Clinge. Nieuw-Namen, de Saeftinghe, de polders rondom Nieuw-Namen en stre ken uit Vlaanderen, zoals Meerdonk en Verrebroek. De tentoonstelling is geopend tot en met 1 november. Tourclub Vogelwaarde vergaderde VOGELWAARDE - Zondagmorgen vergaderde de tourclub Vogelwaarde in het clublokaal bij café Bisschop te Vo gelwaarde. Tijdens deze vergadering werden twee nieuwe bestuursleden ge kozen P de Poorter en G. Jonkhetfm- Ook werd de agenda voor het komende seizoen vastgesteld. Het bestuur kon digde aan. dat slager J. d'Hont uit Vo gelwaarde bereid is gevonden nieuwe trainingsjacks voor de leden van declub aan te schaffen. Na een leven vol liefderijke toewijding aan haar gezinontviel ons heden, zacht en kalm. voorzien van de H. Sacramenten, onze geliefde moeder, schoonmoeder, groot- en overgrootmoeder, zus ter. schoonzuster en tante ln de ouderdom van 82 jaar. Schoondijke: M. Versprille-van Hee P. Versprille Hulst: A. Peeters-van Hee P. Peeters Oostburg: G van Hee E. van Hee-Schram Oostburg: M van Hee M. van Hee-de Poorter Oostburg: R. van Hee A. van Hee-Poecke Klein- en achterklein kinderen Familie Stokkerman Familie van Hee Hulst, 30 oktober 1977. Abdijstraat 24. De plechtige uitvaartdienst gevolgd door de teraardebestelling zal plaatshebben op woensdag 2 november a.s. om 10 00 uur in de parochiekerk van de H. Eligius te Oostburg. De eucharistieviering dinsdag a.s. om 19 00 uur in de parochiekerk. De overledene ligt opgebaard in het mortuarium van het St-Antoniusziekenhuis te Oostburg Bezoek dinsdag van 19.30 tot 20.00 uur Zij die bij vergetelheid geen rouwbrief hebben ontvangen gelieven deze advertentie als zodanig te beschouwen. Met grote droefheid in het hart en met dank baarheid voor alles wat hij voor ons is geweest en altijd zal bhjven. delen wij u mede dat na een kortstondige ziekte wij afscheid hebben moeten nemen, na voorzien te zijn van de H. Sacramen ten der zieken, van mijn lieve man en onze zorg zame vader, behuwdvader en opa. de heer FRANCISCUS JOANNES CLAEYS echtgenoot van mevrouw Margarita de Vrieze geboren te Watervliet (B) 1 juli 1899 en overle den te lJzendijke 30 oktober 1977. De overledene wordt in uw gebeden aanbevolen. lJzendijke: M. Claeys-de Vrieze lJzendijke: J Claeys L. Claeys-Groosman Monique Mario Marco lJzendijke: A. Claeys A. Claeys-Versluys Familie Claeys Familie De Vrieze lJzendijke. 30 oktober 1977 Ravelijnstraat 24. De plechtige uitvaartdienst waarbij u beleefd wordt uitgenodigd zal plaatshebben op woensdag 2 november a.s. om 10 30 uur ln de parochiekerk van O L. Vrouw ten Hemelopne ming te lJzendijke waama de begrafenis op het r-k kerkhof aldaar De vigiliedienst zal plaatsvinden op dinsdagavond 1 november a s om 19 00 uur in bovengenoemde kerk waama bezoek aan het mortuarium van het St -An toniusziekenhuis le Oostburg waar onze dierbare overledene ligt opgebaard Bezoek al daar van 20.00 tot 20.30 uur Samenkomst voorde uitvaart Raveü^nstraat 24. Uzendijke woensdagmorgen om 10.15 uur Zij die bij vergetelheid geen rouwbrief hebben ontvangen gelieven deze advertentie als zodanig te beschouwen uitnodigde op de feestavond die zater- terzande werd gehouden en die tot diep dagavond in de Krokodilbar te Kloos- in de nacht doorging Eoto de heer Cevaal 'links, feliciteert voorzitter Scheljhoiit van de jubilerende vereniging.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1977 | | pagina 17