Deskundigen analyseren handschrift van Menten Spaanse Cortes voor amnestie EMM heeft steun publiek harder nodig dan ooit tevoren Meta Menten vliegt Knoop naar de keel Vader doodt baby PVDA WIL REEKS BEDRIJVEN IN GEMEENSCHAPSHAND BRENGEN PZC/binnen-buitenland/sport Outsiders deelden rake klappen uit op NK 47-1 PARENCOMPETITIE HOOFDKLASSE BRIDGE RECHTER: EEN MENS KAN OOK TEVEEL ONTKENNEN MET GROTE MEERDERHEID Ontploffing en brand op Deens booreiland MIDDELBURGSE DAMES SPELEN VANAVOND EERSTE WEDSTRIJD Flipse/Jansma in Rotterdam tweede Damesparen- competitie Zeeland-Zuid van start ZATERDAG 15 OKTOBER 1977 AMSTERDAM - Aan het eind van dc 18c zittingsdag van het proccs-Mcnten «s het tot een handgemeen gekomen tussen Mela Menten en de jounalisl Hans Knoop. Een parketwachter moest de beide kemphanen scheiden. Aanleiding tolde woede-uitbarsting van mevrouw Menten was Knoops op merking dal de rechtszaal ontsmet zou moeten worden omdat Meta Menten. volgens de verklaring van haar man. voor de vierde maal tb heeft gekregen als gevolg van alle ellende die zij moet doorstaan' Toen mevrouw Menten s middags toch de zitting bijwoonde, plaatste Knoop een opmerking over besmettingsgevaar Buiten de rechtszaal vloog Meta Menten de journalist naar de keel en h»et. hem toe Vuile smeerlap' AMSTERDAM - Schriftkundigen van het gerechtelijk laboratorium in Rijswijk hebben vast gesteld dat enkele voor Menten belastende brieven, die niet voorzien waren van een ondertekening, vrijwel zeker door de van oorlogsmisdaden verdachte Blaricummer zijn geschreven. Menten ontkent de schrijver te zijn van de bedoelde brieven, waarin de auteur onder meer uitvoerig zijn pro-Duitse instelling beschrijft. De brieven behoorden tot de zogenaamde 'kelderstukken' die gevonden zijn in het voormalige Nederlandse consultaat in Krakau, waar Menten na het vertrek van de vice-consul De Bruin heeft gewoond. De brieven die in 1942 door Menten zouden zijn geschreven, kwamen in 1954 boven water. Het belangrijkste document, een bnel van 27 kantjes op briefpapier van Men ten maar zonder zijn handtekening, zou zijn geschreven nadat Pieter Menten in 1942 uit een voorarrest bij het SS-Poli- zeigenchtin Krakau was ontslagen De bnefschnjver noemt de klachten van het SS-gencht tegen hem ongegrond Menten zegt niets van die bnef af te we ten. Rechtbankpresident mr J. A Schroeder „Maar het is wel helemaal uw stijl Net zo wijdlopend en uitvoerig'' De suggestie van de rechtbankpresi dent dat Menten zich in de bewuste bnef tegen de Duitse aanvallen wilde verwe ren en „om zijn hachje te redden" mis schien wel zo pro-Duitsland had ge schreven. wees Menten van de hand. Zo'n onzm zou ik nooit op papier kun nen krijgen" was zijn commentaar Menten noemde de brief een falsificatie en zei dat iedereen aan de inhoud van de brief kon zien dat de schrijver niet op de hoogte was met de toen heersende situatie. Getuige-deskundigc A. J. van der Leeuw van het rijksinstituut voor oorlogsdocumentatie verklaarde ech ter dat twintig a dertig punten in de omstreden brief overeenkomen met gegevens uit hel SS-archief in Berlijn. Menten noemde ieder geschrift dat hij onder ogen kreeg en dal aan hem werd toegeschreven. vals. Hel hand schriftonderzoek kon hem ook niet overtuigen. „Het is makkelijk een handschrift na te maken, Met de schilderijen van Rembrandt is ook ge knoeid" liet Menten weten. Mr. Schroeder gaf als commentaar op al zijn ontkenningen: „Een mens kan ook te veel ontkennen". De raadsman van Menten. mr. L. van Heijningen, merkte op dat de bnef waarin Menten onder meer zou hebben PLO WIJST WERKDOCUMENT ISRAEL-VS AF PARIJS - Mohsen Abou Mnyzar, die dc Palestijnse bevrijdingsorganisatie PLO vertegenwoordigt op een con ferentie in Parijs, heeft vrijdag het is- raelisch-Amerikaanse werkdocument aangaande de Gencefse conferentie ca tegorisch van de hand gewezen. Wij wijzen dit document, af omdat het probeert de kwestie van de nationale rechten van het. Palestijnse volk te li quideren. en het de weg opent, voor bila terale regelingen, aldus Abou Mayzar in zijn rede voor de Parijse conferentie over een rechtvaardigde vrede In het Midden-Oosten. Vrede is volgens Abou Mayzar slechts mogelijk als de natio nale rechten van de Palestjjnen onder leiding van de PLO erkend worden Aan de conferentie in Parijs wordt deelge nomen door mensen uit een veertigtal landen en organisaties De conferentie is een initiatief van de vredesbeweging Naast Egyptenaren. Syriers en Pales tijnen zijn onder de deelnemers ook Is raëliërs. Arieh Eliav van de Chelli-partij. Natan Yalin Mohr van het Israëlisch Comité voor Vrede in het Midden-Oos ten en Tawfik Toubi van de procom- munistisch Rakach-partij geschreven dat hij in Nederland zijn diensten voor de Duitsers graag zou voortzetten, in Polen is ontstaan' toen de Pools regering in 1951 de uitlevering van Menten aan Nederland vröeg Ook mr Van Heijningen twijfelde aan de echtheid van de bneven. die slechts met 'JJwUiiüQt: vjaren ondertekend GRONINGEN - Met een verbnjzelde schedel is donderdagnacht de drie maanden oude zoon Johan van de fami lie De G inLeekiGr aangetroffen op de vloer van de slaapkamer. De 24-jarige M W. de G uit Leek ivader van de baby heefl tegenover de politie bekend het jongetje in blinde woede te hebben gedood. De man was 's avonds laat onder invloed van alcohol thuis ge komen. Hij kreeg ruzie met zijn vrouw over het geven van de fles aan de baby De twist laaide zeer hoog op. waarbij De G. zijn vrouw. de21-jangeM. F de G - V trachtte te doden. Zij wist te vluchten. De man koelde toen zijn woede op de baby, vermoedelijk om zijn vrouw daarmee te treffen. Hij sloeg het jongetje enkele malen met het hoofdje tegen een hoek van het bed. De bavy moet vrijwel op slag dood zijn geweest De neus van Pieter Menten stond cen traal aan liet begin van de 18e zit tingsdag van bet proces-Men ten. De Amsterdamse oud-hoogleraar prof. Dr. A. dc Froe verklaarde dat Menten wel degelijk de man kan zijn op de inmid dels bekende foto waarop een figuur met pet in een Duits uniform is te zien. Afgelopen maandag had de Was- senaartse arts. mevrouw Sickesz, met grote stelligheid voor de rechtbank beweerd dat de figuur met pel op de foto uit 1941 onmogelijk Menten kon zijn. Zij was tot die conclusie gekomen na bestudering van foto's, waarbij zij de neus. mond en de oorïnplant van Meuten had vergeleken met de figuur op de foto. Volgens prof De Froe. oud-hoogleraar in de anthropobiologie. gespecialiseerd in de menselijke erfelijkheidsleer is het niet mogelijk met een meetlat foto's van mensen te vergelijken wanneer niet be kend is onder welke invalshoek en van welke afstand de foto is genomen. De Froe vertelde voorts dat cie neus en het skelet van een mens tijdens het le ven iets breder kunnen worden. Dat maakt het extra moeilijk om gelijke nissen te trekken De schaduw van de pet en de verwarrende achtergrond op de foto uit 1941 maken het onmogelijk, zo het De Froe weten, nauwkeurig de absolute gezichtsmaten te bepalen. De geüniformeerde man leek de oud-hoog leraar jonger dan de 42 jaar die Menten in 1941 was „Hetjongerlijkenopdefoto kan worden veroorzaakt doordat de zon recht in het gezicht,schjjntvan de figuur met pet", aldus De Froe Knoop Accent-lioofdredacteur Mans Knoop was vrijdagmiddag als getuige a de charge door de verdediging opgeroe pen. I)e raadsman van Menten kwam veelal lol vragen die hij al eerder tij dens het proeesaan Knoop had voorge legd. Knoop zei dal: hem vorig jaar 25 000 gul den door Men ten was geboden indien hij niet tot publikatie van verhalen over Menten zou overgaan, Volgens Knoop heelt Menten dal bedrag later verdub beld Menten ontkende dit en riep uit: „Knoop was me nog geen stuiver waard" Het proces wordt, maandag voortgezet THATCHER ZEGT SOCIALISTEN DE STRIJD AAN BLACKPOOL (SPA i - De leidster van de Britse conservatieven. Margaret Thatcher, heeft vrijdag het socialisme de strijd aangezegd. Het beste ant woord op volbloed socialisme is niet water en melk socialisme, maar echt conservatisme, riep mevrouw That cher uit in haar rede tot afsluiting van het partijcongres in Blackpool. Haar woorden wekten veel en thousiasme Met het oog op de verkie zingen van volgend jaar zei zij. Alle ver kiezingen zijn belangrijk, maar ditmaal kunnen zij beslissend vooreen generatie zijn want er zal worden beslist welke partij de immense winsten uit de Noord- zee-olie worden toevertrouwd Thatcher zei dat- de conservatieve part ij een lange en vruchtbare samenwerking met de vakbeweging wenst Maar zij sloot niet uit. dat de vakbeweging een conservatieve regering het werken on mogelijk zou maken MADRID (AP, AFP) - Met een overweldigende meerderheid van 296 tegen 2 stemmen is het Spaanse parlement (de Cortes) vrijdag akkoord gegaan met de plannen voor amnestie voor politieke gevangenen. Ver wacht wordt dat de senaat zich achter de beslissing van het la gerhuis zal scharen en het voorstel onmiddellijk zal door sturen naar de regering van premier Suarez. Men neemt aan dat ongeveer 80 per- soneen van de amnestieregeling zullen profiteren Uit regeringsbronnen werd vernomen dat zij mogelijk al het ko mend weekeinde zullen worden vrijge laten Alleen de rechtse volksalliantie. sa mengesteld uit aanhangers van het Franco bewind, toonde zich in het de bat. dat aan de stemming vooraf ging. een fervent, tegenstander van de am nestieregeling Verwacht wordt dat door het vrijlaten van de politieke ge vangenen voornamelijk Basken, de toestand In Baskenland tot, rust zal ko men In dit gebied is het de afgelopen weken weer herhaaldelijk tot ongere geldheden en aandlagen gekomen Baskenland Bij verkeerscontroles heeft de politie in Spaans Baskenland in de nacht van donderdag op vrijdag een persoon ge dood en twee mensen verwond. Bij Lu- chana. in de buurt van Bilbao, opende de politie het vuur op een snel doorrij dende auto die later bleek gestolen te zijn. De estuurder kwam om het leven en zijn broer lirn vcrwondineon on Bij Galdacano. eveneens in de omge ving van Bilbao, werd de bestuurder van een auto ernstig aan het hoofd gewond toen de polit ie het. vuur op hem opende nadat hij een slopteken had genegeerd Congres: bestaande kerncentrales sluiten (Van ome parlementaire redactiei AMSTERDAM - Banken, verzeke ringsmaatschappijen. pensioenfond sen, farmaceutische bedrijven en de wapenindustrie dienen in gemeen- schapsbezit te komen. Hetzelfde geldt voor al die ondernemingen die een rechtvaardige verdeling van arbeid sinkomen en goederen over de wereld in de weg staan. Die uitspraak deed vrijdag het congres van de PvdA in Amsterdam. Volgens het congres dient deze natio nalisering van de genoemde bedrijven niet alleen in Nederland, maar over de gehele wereld te worden nagestreefd. Het congres stelt dezer dagen het nieuwe beginselprogramma van de PvdA vast Het beginselprogramma van de PvdA bestaat uit vijf hoofdstukken en vele tientallen nogal gedetailleerde punten. Vrijdag en zaterdag zou uren lang gepraat en gestemd moeten wor den over de vele honderden amen dementen die door alle afdelingen op het ontwerp-beginselprogramma zijn ingediend. Vrijdag stonden de beginse len en een deel van het politieke prog ramma op het programma Enkele van de meest in het oog spnngende uitspra ken waren: - er moet een geleidelijke verkorting van de arbeidsdag en vervolgens van de arbeidsweek komen, in het kader van een verdeling van de beschikbare arbeid over allen die kunnen werken. - vrouwen moeten in het arbeidsproces onder dezelfde voorwaarden als man nen worden opgenomen - huishoudelijk werk dient als produk- tieve arbeid te worden gezien en ge- waardeert! (uitdrukkelijk wordt hier niet het woord 'beloond' gebruikti. en ook dienen voorwaarden geschapen te worden om huisgenoten samen de huis houdelijke arbeid te kunnen laten ver delen. - er dient een betaald verlof te komen voor de verzorgers van zieken: - niemand mag gedwongen worden voor lange tijd arbeids-onaangename werkzaamheden te verrichten, zoals ploegendiensten en schoonmaakwerk Het congres van (le PvdA vindt ook dal de bestaande kerncentrales moeien worden gesloten, dus ook die in Dode- waard en Borssele. De socialisten be sloten dit vrijdag tegen de zin van hel partijbestuur via een wijzigines- voorstel van de afdeling Aalst-Waalre. waarin werd gezegd dat het gebruik van kernenergie moet worden stop gezet. zo lang niet alle gevaren voorde huidige en toekomstige generaties kunnen worden vermeden. Het partijbestuur zag geen aanleiding de bestaande kerncentrales buiten ge bruik te stellen. Zij stelden een for mulering voor waarin werd gesproken over 'geen uitbreiding van het gebruik van kernenegie". Het besluit om ook de bestaande kerncentrales te sluiten, werd met een uiterst geringe meerder heid genomen: 5393 tegen 5126 stem men. Kerncentrales Het congres besliste vrijdag voorts nog dat leden van de PvdA-tweede-kamer- fractie vanaf 1983 niet meer ook lid van het Europese Parlement mogen zijn. Tol op heden zijn dal wel verenigbare functies Een voorstel om het dubbele lidmaatschap met ingang van de Euro pese verkiezingen van mei 1978 al te verbieden werd overigens maar krap verworpen, niet 5700 tegen 6000 stem men KOPENHAGEN (DPAi-Vrijdag zijn bij een ontploffing en een daarop volgende brand op het Deense booreiland 'Maersk Explorer', dat zich in de Noordzee bevindt, drie van de 59 leden van de bemanning gewond geraakt. Zij hadden brandwonden opgelopen. De hele bemanning is met hefschroef- vliegtuigen en doorin de buurt liggende verzorgingsvaartuigen m veiligheid ge bracht Volgens een woordvoerder van A P.Moeller. de eigenaar van het boor eiland. was men onverwacht op een gasbel gestoten Het uitstromende gas was geëxplodeerd Van ambtelijke zijde in Kopenhagen is verklaard, dat de kansop vervuiling van liet zeewater door olie op het ogenblik niet bestaat aangezien slechts gas ont snapt Overwogen wordt blusmateriaal uit liet Noorse Ekofisk-gebied waar enige tijd geleden uit het booreiland 'Bravo' olie in zee stroomde, te laten aanrukken Het booreiland 'Maersk Explorer' ligt. ongeveer 200 kilometer ten westen van Esbjerg, in de Deense sector van het Noordzee-plat In Oslo heeft een woordvoerder van Phillips Petroleum gezegd, dat. het Noorse blusvaartuig Seaway Falcon' op weg is naar de Deense boortoren en daar tegen middernacht verwacht wordt De Seaway Falcon' heeft inder tijd elke dag de Bravo overgoten met duizenden tonnen water teneinde het brandgevaar te verminderen Het blus- v a ar tuig was naast de boortoren Bravo gemeerd toen het nieuws van de ex plosie op het Deense booreiland bekend werd. Israel heeft nijdag een nieuwe neder zetting gevestigd in bezet Westjordaans gebied Naar een regeringswoordvoer der meedeelde vestigde zich een groep van de Gush Emunlm'Blok der ge trouwen i op vijf kilometer van dc neder zetting Maaleh Edunim. die onder de vorige regering op 10 kilometer ten oos ten van Jeruzalem werd gesticht 14 MIDDELBURG - Vanavond (zaterdag) begint voor het damesteam van EMM uit Middelburg de zaalhandbalcompetitie al. Een week eerder dan de overige lande lijk spelende Zeeuwse teams komen de eredivisionïsten in de sporthal de Voor- borgh le Middelburg binnen de lijnen voor de ontmoeting met het Eindhovensc PSV. De w edslrijd. die om halfaeht begint, is de eerste serieuze krachtmeting voor de formatie, sinds het vertrek van trainster Riet de Reus. In de afgelopen maanden is er bij EMM is op dit moment nog niet lielemaa om- heel wat gebeurd Zo heeft Marjan de Jong haar aangekondigde vertrek uit gesteld De spelverdeelster wilde de ploeg in deze moeilijke periode niet in de steek laten ..Ik zat met st udie en zag op legen de trainingsavonden en de uit wedstrijden. waardoor ik veel van huis zou zijn. Aan het eind van decompetitie heb ik toen gezegd dat ik er een punt achter wilde zet ten Ik deed dat tamelijk vroeg, omdat ik het niet eerlij k vond om het bestuur eerst een dure trainer te la ten aantrekken er daarbij van uitgaand dat ik zou blijven" Na die onthutsende mededeling van Marjan de Jong zag liet er even heel be roerd uit voor de ploeg Trainster Riet de Reus was vertrokken en ook keepster Marijke Buter ging weg Verder liet In eke Jongepier weten niet meer be schikbaar te zijn en toen ook Marjan de Jong aankondigde te stoppen, liet Diana van Gelderen - de talentrijke jeugdintemational - weten onder die omstandigheden maar naar een andere club uit te zien Marjan de Jong „Ik zag dat het hele team uit elkaar zou vallen Bovendien zou het erg moeilijk worden, wantje kunt niet verlangen datje zulke grote verliezen opvangt. De ploeg is niet capabel om in drie weken dergelijke klappen te verwerken' Nadat bekend was geworden dal Chris Mtjnsbergen uit Goes de nieuwe trainer werd kwam Marjan de Jong op haar beslissing terug Onder de voorwaarde dat de slechts één keer per week kan trainen Dat nieuws werd met gejuich ontvangen „Nu weten ze tenminste één jaar lang dat ze moeten bouwen aan een nieuw team" Aanpassingsproblemen Ondanks die positieve ontwikkeling kampt de ploeg echter nog met aanpas singsmoeilijkheden Marjan de Jong: „Wc zijn te\eel gewend geraakt aan de manier waarop Riet de Reus de zaken aanpakte. Chris doel dal anders. Hij kan niet op een keiharde manier de ploeg aanpakken, zoals Riet dat deed en dal hebben we wel nodig. Want we weten van onszelf dat wezwak zijn". Ze stelt dat iedere andere trainer moei lijkheden zou hebben om als opvolger van Riet de Reus op te treden, omdat de Rotterdamse hand haloefen meester een invloedrijke rol speelde. EMM geschakeld. Voorts is Marian Houtepen nog niet he lemaal fit na de ernstige blessure die ze m de oefenperiode heeft opgelopen Tij dens een oefenwedstrijd tegen Walche ren tilt Vlissingen (die eindigde in een wat geflatteerde, maar desondanks te kleine 10-8 overwinning voor de Middel burgse dames) bleek dat ze nog niet die durf van vorig jaar demonstreerde. De angst voor een nieuwe blessure is k aanwezig Diana van Gelderen heeft er net een slopend toernooi met Jong Oranje in Roemenie opzitten en toont vermoeidheidsverschijnselen De thuiswedstrijd tegen het sterke PSV komt voor EMM eigenlijk net iets te vroeg Overigens geeft Marjan de Jong toe dat het damesteam van EMM altijd onberekenbaar blijft Theoretische voorspellingen gingen vorig jaar blj- voorbeel d dikwyls de mist in, omdat de Middelburgse dames een ongelooflijk enthousiasme aan de dag legden Als er maar veel publiek is en iedereen gilt lekker hard. kan dat nog wel een enorm helpen Ik geloof dat we juist op dit mo ment de steun van het publiek harder nodig hebben dan ooit. tevoren" besluit Marjan de Jong WIJC'HEN - In de derde ronde van het Nederlands kampioenschap biljarten 47-1 hebben de favorieten Jean Bessems en Christ van der Smissen een veer moeten laten. De eerste omdat hij veel te gejaagd speelde; de tweede omdat hij het 47-1 nog lang niet onder dc knie heeft. Hans Vultink, die een superpartij met een verblin dende serie van 299 op tafel legde, keek lachend toe. Willy Steures: „Hij blijft een klasse beter dan wij allemaal". De outsiders die rane klappen uitdeel den. waren Hans Sundquest. Willy Steures en Louis Havermans In een slotfase vol venijn speelde Sundquest met. 300-296 r'i Van der Smissen naar de eerste nederlaag De jonge Brabantse allrounder speelt in Wijchen zijn eerste grote toernooi in het 47-1 Dat kun je goed merken Hij drijft de ballen te vaak in de hoek, caramboleert te weinig op de lijn en durft geen risico te nemen. Nu Christ van der Smissen voor het eerst geconfronteerd wordt met de pro blemen van het 47-1. rijzen er onvoor ziene moeilijkheden bij hetcreCren van de juiste scoringspositie „Als de ballen in het vak lopen, weet ik nooit wat ik over houd", geeft hij zijn eigen onvol komenheid toe. ..Het loopt altijd scheef Een erg moeilijk spel. maar ik leer het wel" Te wild Jean Bessems kan nooit winnen van Willy Steures. De twee zijn beste maat jes. maar aan de matchtafel heeft Be ssems een broertje dood aan de Nijme- genaar. „Ik verlies acht van de tien par tijen tegen hem. Deze keer hoopte ik hem te pakken, maar het ging weer MIDDELBURG - De vierde zitting van de districtsparencompctitic van bet district Zeeland-Midden van de Neder landse Bridgebond gaf voor sommige paren reden tot juichen. Voor anderen zal deze zitting als een ongeloofwaar dig iets zijn overgekomen. In de hoofd- klas presteerden mevrouw Krediet- Dieleman liet om maar liefst vier plaat sen te klimmen, van de zevende naar de derde plaats. Het minimale verschil met als vierde geplaatste paar, mev rouw Kroedcrs-Van Laar bedraagt maar O.OlVr. Door wijziging van de scorekaarten van de spellen 19-21 werd de voorlopige uit slag gewijzigd. De paren Kooman- Laurensen mevrouw Krediet-Dieleman kregen er vier punten bij, terwijl mev rouw Kroeders-v Laar en echtpaar Mi- net vier punten moesten afstaan In de eerste klas B staan Konings-Brunner op eenzame hoogte met een voorsprong van 15.58- Maar bij bndge is van alle mogelijk. Dat ondervonden Groenen- boom-Breedveld. Met een minimale score van 28.13% moesten zij hun pnma tweede plaats afstaan aan de dames Akerboom-de Schipper en genoegen nemen mei een zevende plaats Uitslag hoofdklas: 1 De Jong-Verstraten 137 2 Kooman-Laurens 129. 3 mevr Braak-Janse 123. 4 mevrouw Krediet-Dieleman 115, 5 Cat- toir-De Vlieger 101. 6 echtpaar Mmel en War- tena-Wartena 98: 8 mevrouw Kroeders- v Laar 96 9 mevrouw Kooman-Schute 93: 10 mevrouw Fonteijne-v Iren 90 punten Ge middelde 108. Eerste klas A: 1 Comjn-Schrijnemakers 69" 2 De Rijcke-Bpjinink 58: 3 dames Eekman Woltering en dames De Vlieger-Suurbier48; 5 mevrouw Mast-Bastiaanse 46 6 echtpaar Aerssens 31 punten Gemiddelde 50 Eerste klas B: 1 Konings-Brunner 61. 2 echt paar De Vnes 56. 3 dames Akerboom-De Scrapper 53. 4 dames De Meijer-Mulder cn echtpaar Kloosterman 48. 6 mevrouw Bal- lintijn-Bliedk 43: 7 Groenenboom-Breedveld 27 punten. Gemiddelde 48. i u cede klas A: 1 v. Dijk-Verburg 93:2 dames Visser-Le Clercq en mevrouw De Rljcke-De Rie 82. 4 mevrouw v d. Heuvel-Osterthun 80: 5 dames v. Iren-Wijnen 70: 6 dames Broos- Brunner 68:7 mevrouw Roose-Te Roller 64:8 Bmnendijk-Dagelinckx 57; 9 dames De Gooijer-Geers 52 punten. Gemiddelde 72. Tweede klas B: 1 MEVROUW Bonthuis- Zweedijk 96: 2 mevrouw Langhout-Langhout jr 92. 3 echtpaar De Weert. 89; 4 dames Co- mjn-v. Heusden 88: 5 Merk-Basüaanse 82: 6 dranes Merk-Moermond 81; 7 Berrevoets- Geldof 76; 8 echtpaar Luijkx 68 punten. Ge middelde 84. Stand na 4 zittingen in Hoofdklas: 1 Kooman-Laurens 222.69: 2 De Jong-Verstraten 215.29; 3 mevrouw Krediet- Dieleman 200.93:4 mevrouw Kroeders-v Laar 200.92; 5 echtpaar Pms 200 47 vs; 6 mevrouw Kooman-Schute 197.69; 7 mevrouw Braak- Janse 196.30: 8 mevrouw Fonteijne-v. Iren 191 66: 9 Wartena-Wartena 190.28; 10 Cat- toir-De Vlieger 188.42 Eerste klas A: 1 Conïjn-Schrijnemakers 241 02; 2 De Rijeke-Bruinink 228 24: 3 dames Eekman-Woltering 192.64. 4 Czech-Ooijevaar 191 27 vs; 5 echtpaar Parent 190.48 vs; 6 dames De Vlieger-Westrate 187.88 vs: 7 mevrouw Mast-Bastiaanse 182.31.8 echtpaar Aerssens 175.05. Eerste klas B: 1 Konings-Brunner 227 94 vs: 2 dames Akerboom-De Schipper 212.36. 3 da mes De Meijer-Mulder211 91: 4 dames Dron- kers-Meijers 204.16 vs; 5 echtpaar De Vries 198.81. 6 echtpaar Kloosterman 196 43: 7 Groenenboom-Breedveld 192 41: 8 Bliek-v Gent 172 77 Tweede klas A: 1 MEVROUW De Rijcke-De Rie 232 87: 2 dames v Iren-Wijnen 222 61: 3 dames Broos-Brunner 213.14 vs. 4 dames v d Heuvel-Ooijevaar 212 96. 5 dames Visser-Le Clercq 202.78. 6 v Dijk-Verburg201 61: 7 Bm nendijk-Dagelinckx 194 68: 8 dames De Gooijer-Geers 193 98 Tweede klas B: 1 dames Corujn-v Heusen 227 38; 2 dames Merk-Moermond 215.02: 3 mevrouw Langhout-Langhout jr. 207 74 vs. 4 mevrouw Bonthuis-Zweedijk 206 69 5 Berre- voets-Geldof 202 38: 6 echtpaar De Weert 19822:7 echtpaar Luijkx 174 26; 8 Merk-Bas- tiaause 168 30 De vijfde zitting woitif dinsdag 1 november gespeeld in de Middelburgse Schouwburg. Aanvang 19 30 uur mis", loeterde Bessems nadat hij hal verwege de partij alle kansen had laten liggen om de achterstand (een verschil van 100 punten) weg te werken. De Limburger speelde weer eens veel te gejaagd. Hij was boos op zichzelf: „Ik was het toernooi nog wel zo goed be gonnen, en nu dit Ineens sta ik weer veel te wild te spelen". Waarom is Bessems bang voor Steures? „Wij spelen ongeveer hetzelfde spel Een beetje grof Ik vermoed dat Jean daar geen raad mee weet", gnuifde Steures na zijn zege van 300 tegen 221 ln twaalf beurten. Louis Havermans slootte Wim van De venter van zijn voetstuk, en daarmee waren de drie verrassingen compleet Havermans speelde stabiel, een goede partij van 12 beurten „Jammer dat ik op het laatst een paar beurten heb ver speeld". aldus de benjamin van het ge zelschap. Melk „Toch wel geweldig na drie ronden al leen aan kop!", grinnikte Hans Vultink. Wat de Groenlonaar presteert, is pure sport. Hij steekt lichamelijk in top vorm: hij houdt zijn conditie op peil met boslopen en zaalvoetbal, en richt ook zijn voeding op de biljarterij. Tij dens de partijen drinkt hij melk. Tegen Piet Vet startte hij met éen carambole; in de tweede beurt tikte hij de res terende 299 punten in een ruk bij el kaar; een geweldige prestatie. De laatste uitslagen van de tweede ronde zijn: Van der Smissen 300, 14. 62, 21.42; Ha vermans 178, 14.76.12.71: Vultink 300,6.222, 50.00: Steurs 75, 6, 29, 12.50. Dc uitslagen ui t de derde ronde zijn. Bessems 221, 12, 71, 18.41; Steures 300, 12. 68. 25.00; Sundquest 300.13,62,23.07: Van der Smissen 296, 13, 76, 22.76; Vultink 300, 2, 299. 150.00; Vet 10.8. 5.00; Van Deventer 101, 12, 17, 8.41; Havermans 300, 12, 117, 25.00. Dc stand nadrie ronden is: 1 Vultink 6 punten 299 (hoogste serie) 64.28 (moyenne): 2 d. Smissen 1,111,25.60; 3 Bessems4,200,23.45:4 Van Deventer 4,133,21,90; 5 Sundquest 2,9T. 20.48: 6 Steures 2, 68, 18.50; 7 Havermans 2, 117. 17.12:8 Vet 0. 54, 13.81. VLISSINGEN - De basketbalvereniging Matador uit Vlissingen verschijnt deze competitie in een meuu e uitrusting binnen de lijnen Dat is het gevolg van een naamswijziging van cle vereniging, die nu RZB-Matador heet Het Rotterdams Zandstraal Bedrijf trad als op als sponsor van de vereniging, maar nu de naam swijziging officieel was u erd ook lief opschrift op de shirts aangepast Op de foto het eerste dames- en herenteam van RZB-Matador ROTTERDAM - Niek Flipse en Jan Jansma hebben gisteravond tijdens at letiekwedstrijden in het. Rotterdamse sportpaleis Ahoy een tweede plaats be haald. In de koppelwedstrijd over tien ronden ging de overwinning naar het. duo Koen Gijsbers en Wibo Lelieveld Piet de Peuter en Cor Lous werden derde, gevolgd door het Hulsterse duo Jo en Arnold Schout TERNEUZEN - In Terneuzen is de eerste zitting van de districts-dames parencompelitie Zeeland zuid van de Nederlandse Bridgebond van start ge gaan. In totaal hebben 24 paren inge schreven. De A-groep met 10 cn de B- groep met 14 paren. Na de zesde zitting (slot) zal de B-groep worden gespli 1st in een eerste en tweede klas. De als nummers een loten met acht ge plaatste paren worden ingedeeld in de eerste klas. In de A-groep namen de da mes Maat-Voorhans en Jurriens-Van Fraassen de leiding In handen met een verschil van 11 punten op de dames Ris- seeuw-Risseeuw en Hamelink Wijne. In de B-groep zijn de dames Bonn-Mole naars favoriet met 236 punten, Een res pectabele voorsprong van 40 punten op de dames Aronson-Vroome bouwden zij op Uitslag A-gioep: 1 dames Maat-Voorhans en Jurriens-v Fraassen 123; 3 Rlsseeuw-Ris- seeuw en Hamelink-Wijnt' 112. 5 Nijenhuls-v d Dnes 110:6 De Bruijne-Verschelling 107: 7 Simpelaar-Touw 103. 8 Biesbroeck-v d Zande 101. 9 De Jong-Willemstein 100, 10 Bakker-Hamelink 89 pnt Gemiddelde 108. Groep B: 1 dames Borm-Molenaars 23b, 2 Aronson-Vroome 196. 3 Goossens Kint 188. 4 De Booy-De Kort 184. 5 Barendregt-De Vries 182. 6 Visser-Luteijn 177 7 Kind-De Zeeuw 172: 8 Drenth-de Vuijst. 170. 9 v d Poel-Joos- sen 168. 10 MaslrSandrim en Speelman- VreugdenluU 150:12Belderok-Bode 147.13 Le Grand-De Dreu 124. 14 Hendriks-De Smit 110 pni Gemiddelde 168 De 2e zitting wordt gespeeld op maandag 14 november 1977 in Temeuzen in hotel 'des Pays Bas' Aanvang 13 30 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 1977 | | pagina 14