Dirk Menten grote afwezige bij proces tegen zijn broer Duitse getuigen in Nederland voor confrontatie met Folkerts LASTENVERLICHTING VOO] ALLEENSTAANDE OUDERS IN FRANKRIJK OPGENOMEN VERKLARING VOORGELEZEN AANZIENLIJKE DALING NIEUWBOUW 1985-1989 Politie leert optreden tegen gevaarlijke verdachten Tweede kamer akkoord: Van Agt is terrorist als hij abortuswet tegenhoudt CONTACT MET ONTVOERDERS SCHLEYER STAGNEERT DONDERDAG 6 OKTOBER 1977 AMSTERDAM - Dirk Menten (76) was woensdag de grote afwe zige op de twaalfde dag van het proces tegen zijn van oorlogsmis daden verdachte broer Pieter Menten (78) voor de bijzondere strafkamer van de Amsterdamse rechtbank. De nu in het Franse Cannes wonende Dirk Menten had op de zitting als getuige moe ten verschijnen, maar was niet komen opdagen. Een verrassing was dat niet voor rechtbankpresident mr. J. H. Schroder. Dirk Menten had al in perspublicaties en telefoongesprekken met Ne derlandse justitievertegenwoordigers gezegd er niets voor te voelen naar Nederland te komen om voor zijn broer te getuigen. Wel wilde hij een verklaring afleggen voor de Franse rechter commissaris. Dat gebeurde enkele weken geleden, in bijzijn van de Nederlandse commissaris van de rijksrecherche. Peters, en zijn collega-inspecteur Pasterkamp Ook Mentens verdediger, mr Van Heijnin- gen. was bij dat verhoor aanwezig, al had hij maar weinig vragen kunnen stel len. ..Dirk kapte ermee toen hü hoorde wat voor vragen mr Van Heijmngen hem wilde stellen" aldus commissaris Peters over het verloop van het verhoor Mr Van Heijningen had zich over de gang van zaken nogal opgewonden en een brief naar rechter-commissaris mr Van Duuren gestuurd. Daarin gaf hij uit ing aan zijn „onaangename gevoel" over het verhoor in Cannes Het duo Peters- Pasterkamp toonde volgens hem een volslagen gebrek aan respect voor de verdediging. Mari iets meer te weten te komen over het doorspelen naar de pers van processen-verbalen van getuigenverho ren. Mr Van Duuren ontkende direct een journalist ooit een proces-verbaal te hebben laten lezen Van De Mari wilde mr Habermehl weten of hij ooit een proces-verbaal had gekregen van de verdediging of van de familie Menten Daar geef ik geen antwoord op", aldus de journalist ..Daar trek ik dan mijn conclusies wel uit", reageerde de officier Onderhorig Rechtbankpresident mr Schroder be steedde een groot deel van de middag zitting aan het zo nauwkeurig mogelijk voorlezen van de verklaring die Dirk Menten tegen de Franse rechter commissaris had afgelegd Hij consta teerde dat een aantal dingen anders ge zegd waren dan ze in het verhaal van De Mari hadden gestaan In de. onder ede afgelegde, verklaring zei Dirk Menten onder meer. dat hij in het voorjaar van 1942 met zijn broer Pie ter. diens chauffeur en een onbekende vrouw in Polen is geweest Hij was ook in Podhorodce geweest, een van de twee dorpen waar Menten in juli en augustus 1941 zou hebben deelgenomen aan massa-executies van joden en Polen Dirk verklaarde echter toen niets over dergelijke executies gehoord te hebben Het is volgens hem onmogelijk dat mensen de beide broers door elkaar ha len Dirk zelf was volgens zijn eigen verkla ring wel bekend bij de mensen in Podho- Menten Deze getuigeverklaringen zijn in 1949. bij het eerste proces dat tegen Menten gevoerd werd, ook al uitvoerig ter sprake gekomen Daarbij ging het vooral om de uitroep die Schoengarth gedaan zou hebben bij het zien van de foto van een man in uniform Hij zou gezegd hebben „Ach. dat is Pieter Men ten Hoe gaat het met hem?" Het eerste verhoor van Schoengarth in april 1946 werd afgenomen door de Bloemendaalse politie Later verhoorde rodce omdat hij enige tijd beheerder de toenmalige rechter-commissaris mr Consequenties tijdig bezien Getuige Rechter-commissaris mr. Van Duuren. die het onderzoek leidt in de zaak- Menten, kwam gistermiddag uitvoerig aan het woord tijdens de rechtszitting Hij werd als getuige onder meer onder vraagd over een telefoongesprek dat hij op 14 juli in Amsterdam had gevoerd met. Dirk Menten. in aanwezigheid van Telegraaf-joumalist. H W de Man (47). Ook deze laatste trad woensdagmiddag voor de Amsterdamse rechtbank als ge tuige a décharge op Mr Van Duuren vertelde de recht bank. dat hij het bewuste gesprek in aanwezigheid van de journalist had ge voerd, omdat hij had willen verifiëren of het interview dat De Mari met Dirk Menten had gemaakt op de feitelijke punten klopte Het gesprek verliep volgens de rechter commissaris moeizaam „Dirk is breed sprakig en concrete vragen mijnerzijds werden niet altijd concreet beantwoord Ik heb echter wel een globale indruk ge kregen" De Mari maakte van dat telefoonge sprek in september melding in De Tele graaf. hoewel hij mr Van Duuren had beloofd erover te zullen zwijgen „Maar ik kon niet anders, omdat ook de Nieuwe Revue over het telefoongesprek zou gaan schrijven", aldus de journalist Onzin Het verhaal van De Mari stond volgens rechtbankpresident mr Schroder ech ter vol „aanwijsbare onzin-dingen" Zo werd geschreven over de eventuele vrij lating van Pieter Menten als Dirk Men ten bepaalde zaken onder ede zou ver klaren. Mr Van Duuren „Over die vrij lating heb ik geen enkele zeggenschap - dat is waanzin" Vraag van de president. „Hebt u ooit een journalist een inter view gegeven waarvan de tendens was „Ik begrijp niet dat ze Menten nog vas thouden?" Mr. Van Duuren „Nee. nooit Ik heb nooit iets over de schuld- DEN HAAG - In de periode 1985- zullen gemiddeld 88.000 huizen per jaar moeten worden gebouwd. De jaarlijkse bouwproduktie tot het begin van de ja ren tachtig ligt rond de 115.000 wonin gen. Als gevolg van de te verwachten aanzienlijke terugval in de bouwpro duktie moet tijdig worden bezien wat de consequenties zullen zijn voor werknemers en bedrijven in de bouw. Dit zegt de demissionaire regering in een nota waarin de bouwprognoses voor de komende jaren zijn verwerkt. De Nota bouwprognoses 1977-1982 staat een voortzettmg van het bestaande wo ningbouwbeleid voor Aanvankelijk zou tegelijk met de bouwprognoses een tweede nota bouwbeleid verschijnen Het demissionaire kabinet achtte het echter onjuist om in dit stadium ingrij pende nieuwe voorstellen te doen Uit de dinsdag verschenen nota bouw prognoses blijkt dat de produktie in de wegenbouwsector in 1982 zal teruglopen tot slechts 50 procent van het niveau dat in 1975 werd gehaald Voor dc produktie in de waterbouw wordt echter een pro- duktiestijging van 50 procent verwacht Deze stijging wordt voor een groot deel bepaald door de afsluiting van de Oos- terschelde 1989 tot. 1984 ligt dit aantal jaarlijks op Officier van justitie, mr A F J C. Ha bermehl, probeerde tijdens het verhoor van mr Van Duuren en journalist De Af en toe regen Veel bewolking met af en toe regen. Ma tige tot krachtige, aan de kust mogelijk harde wind tussen zuid en oost. Maximumtemperaturen rond 14 gra den. Vooruitzichten voor vrijdag en zater dag Buiig weertype en vrij koud. Weersvooruitzichten in cijfers gemid deld over Nederland Voor vrijdag, aantal uren zon. 0 tot 5 min. temp.: omstreeks 10 garden: max. temp. omstr. 13 gr Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 50 procent; Kans op een geheel droog etmaal 20 procent. Voor zaterdag: aantal uren zon 0 tot 6, min. temp. omstr. 6 gr., max. temp, om str. 13 gr., kans op een droge periode van minstens 12 uur: 70 procent; kans op een geheel droog etmaal 40 procent deltagebied Op de weerkaarten van gisteren te kende zich opnieuw de ontwikkeling van een storing af. De nog jonge depres sie nabij de zuid-westpunt van Enge land trekt namelijk in snel tempo naar ons land toe. Waa rschijnlijk zal het cen trum van de storing juist ten westen van ons land naar het noordoosten koersen Vandaag zal er daarom veel bewolking zijn. waaruit regen valt De wind zal toenemen naar krachtig, mogelijk hard In het temperatuurverloop komt weinig verandering Windverwachting zuidwest tot zuid 5-6 BJl. mogelijk 7 BJt Vooruitzichten voor vrijdag wisselend beioolkt. enkele buien en weinig veran dering in temperatuur 7 oktober Zon op 06 50 onder 18 04 maan op 00 20 onder 15 22 De daling van de bouwproduktie na 1982 wordt voor een groot deel veroor zaakt dooreen dalend geboortencijfer, zo oordeelt de demissionaire regering. Op langere termijn zal ook minder geïnvesteerd worden in waterzuiver ingen en deltawerken, zo zegt de nota hij echter nog verschillende keren on- bouwprognoses 1979-1982. van het landgoed van Mentens vroegere zakenvriend Pistyner was geweest Dirk Menten zei verder dat hij de Israë lische journalist Kanaan, die m zijn jeugd in Podhorodce woonde onder de naam Liber Krumholz in de jaren voor de Tweede Wereldoorlog niet had ge kend. Wel heeft Dirk Menten op 30 september in een brief aan commissaris Peters ge schreven. dat hy zich via Telegraaf- ïoumaiist De Mari door Kanaan be dreigd voelde Er was hem aldus de brief in een anoniem telefoongesprek meegedeeld dat hij door een hel zou gaan als hij niet zou meewerken aan het interview van De Mari Deze laatsle ontkende echter enig contact te hebben gehad met Kanaan of zelf enige druk op Dirk Menten te hebben uitgeoefend De ochtendzitting van de rechtbank was geheel gewijd aan het voorlezen van een aantal verklaringen over het ver hoor van de vroegere SS-generaal dr Eberhard Schoengarth, die in 1946 in Hamburg wegens oorlogsmisdrijven werd opgehangen Kort voor zijn dood ls F P J Rohling hem nog Uit een verkla ring van mr Rohling. in 1948 afgelegd voor het Bijzonder Gerechtshof in Am sterdam. bleek dat deze de indruk had gekregen dat Schoengarth in 1946 ge probeerd had Menten te sparen Schoengarth was een grote vriend van Menten zei Rohling toen Opdezitting van woensdag ontkende Menten dat laatste niet Schoengarth verklaarde in de verhoren verder dat Menten tot zijn staf behoord had en. voor de schijn, een Duits uni form aangekregen had Menten gaf toe dat hij een uniform had gedragen, maar bleef volhouden dat dit een Italiaans uniform was en geen Duits De zitting wordt vrijdag voortgezet dervraagd. onder andere over de zaak- Commentaar Voor 1982 verwacht minister Gruyters van volkshuisvesting en bouwnijver heid 374.200 manjaren werk in de wo ningbouw 385.000 in de grond-, weg-, en waterbouw Dat is, als zich geen wijzi gingen voordoen in de contractuele ar beidsduur en uitgaande van eenstyging van de produktiviteit van achtereen volgens anderhalf en twee procent Dit jaar evenwel wordt de stijging van de werkgelegenheid in de bouw geraamd op-tienduizend manjaren van 384 000 naar 394.000 De oorzaak daarvan ligt vooral in de toegenomen activiteit in de woningbouw In een commentaar op de bouwprogno ses vraagt de Hout- en Bouwbond CNV zich af of de mensen die in de komende jaren in de wegenbouw overbodig wor den, voor de produktie in de waterbouw kunnen worden ingezet Het CNV vindt dat de wegenbouw in Nederland het kind van de rekening wordt De werk loosheid in een aantal regio's vraagt om extra steun van de overheidzo oordeelt de Hout- en Bouwbond CNV De demissionaire regering verwachl dat de komende vyf jaar een groeiende be hoefte aan nieuwe woningen blijft be staan. In de periode van 1975-1979 zou den in totaal 20 400 oude woningen per jaar vervangen dienen te zijn Voor 1980 AMSTERDAM - Alle FN- dienstpistolen zullen worden omge bouwd om de politie met zo weinig mo gelijk risico's te kunnen laten optreden tegen gevaarlijke verdachten. Verder zal er van 1978 tot 1988 elk jaar een re gionale schietbaan van ongeveer een miljoen gulden worden bijgebouwd, terwijl op de politiescholen een nieuw vak zal worden ingevoerd, namelijk het benaderen van gevaarlijke ver dachten. De Nederlandse politiebonden hebben dinsdag over deze zaken een gesprek gehad met de directeuren-generaal van de ministeries van binnenlandse zaken en van justitie dit naar aanleiding van de gebeurtenissen in Utrecht. Assen en Bovensmilde DEEL KAMER WIL UITSTEL STEMMING OVER VOV (Van onze parlementaire redactiei DEN HAAG - Een deel van de Tweede Kamer wil uitstel van de stemming over het wetsontwerp van staatssecre taris Mertens isociale zakenI om de Vrijwillige Ouderdoms Verzekering (VOV) te liquideren. Pvda en D'66 pleitten woensdag bij de behandeling van dit wetsontwerp voor uitstel, omdat zij eerst het standpunt van de vakbonden willen weten over de door staatssecretaris Mertens voorge stelde afvloeiingsregeling voor de onge veer honderd buitendienstmedewer kers van de raden van arbeid Deze bui tendienstmedewerkers verliezen hun baan door de liquidatie van de VOV KONING ONTSLAAT MAROKKAANSE REGERING RABAT (AFP, RTR, UPI) - De Marok kaanse koning Hassan 2 beeft woensdagavond de regering van pre mier Ahmed Osman ontslagen. Tegelijkertijd vroeg hij Osman aan te blijven en een nieuwe regenng te vor men. Dit is door het officiële Marok kaanse persbureau meegedeeld. Er werd geen reden voor het besluit van de koning gegeven VERENIGDE NATIES - VN-secretaris-generaal Kurt Waldheim heeft gene raal majoor Prem Chand uit India aangewezen als zijn vertegenwoordiger voor Rhodesiê De 61-jarige Chand. een beroepsofficier in het Indiase leger, was van 1970 tot 1976 opperbevelhebber van de VN-vredesmacht op Cyprus na een dergelijke functie te hebben bekleed in voormalig Kongo in 1962. Chand zal samenwerken met de Britse hoge commissaris voor Rhodesiê. veldmaarschalk lord Carver teneinde via onderhandelingen tussen blanke veiligheidstroepen en zwarte guerrillastrijders tot een bestand te komenDat- zou een eerste stap moeten zijn voor de overgang naar een meerderheids bewind in Rhodesiê PROF. NAGEL: TILBURG iANPi - Als door het parlementair initiatief het abortusvraagstuk wordt geregeld, maar de minister tan justitie weigert dat initiatief te ondertekenen en hij blijft op zijn post zitten om te voorkomen dat zijn opvolger dat wetsontwerp wel tekent, dan is dat geweld door niets doen en kan Van Agt als een terrorist worden beschouwd Dit zei prof W' Nagel, oud-hoogleraar criminologie aan de universiteit van Leiden opeen bijeenkomst in de katholieke hogeschool Tilburg, waar hij woensdagmiddag een lering hield over het terrorisme Verder stelde prof Nagel dat terrorisme in principe uitrichtloos en zelfvernietigend is. waar hij het voorbeeld van Van Speijk aanhaalde die zich met schip en al de lucht injoeg 1 Van onze parlementaire redactiei DEN HAAG - Dc Tweede Kamer gaat ermee akkoord, dal alleenstaande ou ders die kosten maken vooreen gezins hulp. vanaf 1977 minder aan belasting en sociale premies hoeven te betalen. Die kosten moeten dan wel hoger zijn dan 15 procent van alle netto jaarin komsten. De meerderheid van de Tweede Kamer wil ook de kosten voor kinderdagverblijven aftrekbaar ma ken van de loon- en inkomstenbelas ting. Dit tegen de wil van staatssecre taris Van Rooijen (belastingen), die het voorstel lot lastenverlichting heeft in gediend. Met deze regeling is een be drag van 5 miljoen gulden gemoeid. Om voor de regeling, die woensdag door de Tweede Kamer werd besproken, in aanmerking te komen, moeten de al leenstaande ouders loon- en inkom stenbelasting betalen en ten minste met één eigen, stief- of pleegkind jonger dan 14 jaar een huishouden vormen. De be lastingaftrek mag hoogstens 30 procent van alle netto jaarinkomsten bedragen met een maximum van 22 800 gulden De grens waarboven de kosten voor een gezinshulp afgetrokken mogen worden, wil een meerderheid van de Kamer ver lagen tot 10 procent Een wijzigings voorstel van deze strekking van de CDA'er Beumer om zo de lagere inko mens meer van deze regeling te laten profiteren zal het zeker halen Van Rooijen liet het oordeel over dit voorstel over aan de Kamer Een wijzigingsvoor stel van de PvdA 'er Dolman om de grens bij hogere inkomens hoger te leggen maakt weinig kans De staatssecretaris was principieel tegen Dolmans voorstel Het doorbreekt volgens Van Rooijen de grondslag van ons belastingstelsel „Het voorstel zou langs een indirecte weg tot een belastingverzwaring lei den". aldus Van Rooijen Een wijzigingsvoorstel van Dolman om ook de kosten voor kinderdagverblijven aftrekbaar te maken, wordt gesteund door de WD. Het CDA twijfelt nog of zowel de kosten voor gezinshulp als die voor kinderdagverblijven afgetrokken moeten worden Binnen het CDA denkt men er aan. ofwel de kosten voor gezins hulp, ofwel voor kinderdagverblijven te laten aftrekken van de loon- en inkom stenbelasting. Staatssecretaris Van Rooijen ontraadde Dolmans wijzi gingsvoorstel Het is volgens Van Rooijen niet nodig de kosten voor kin derdagverblijven aftrekbaar te maken, als al de kosten voor gezinshulp afge trokken kunnen worden De WD'er Koning diende een wijzi gingsvoorstel in om de leeftijdsgrens te verhogen tot. 16 jaar Deze grens geldt voor de algemene kinderaftrek Ook dit voorstel zal waarschijnlijk een meer- ALGERIJE KOMT NIET TEGEMOET AAN JAPANSE WENS ALGIERS (UPI) - Algerije heefl woensdag bekendgemaakt dat het zich houdt aan de voorwaarden die met Ja pan zijn overeengekomen inzake de landing maandag van de guerril lastrijders van het rode leger met hun gijzelaars en zes miljoen dollar. derheid van de Kamer achter zich krij gen Dolman (PvdA) vond het echter niet zo nodig om de leeftijdsgrens te verhogen. In het bijzonder ook niet; omdat het een miljoen extra kost", al dus Dolman, die zich nogal kwaad maakte op de bewindsman. Volgens Dolman kost het wijzigingsvoorstel van de CDA'er Beumer ettelijke miljoenen meer dan de door de regering voorge stelde regeling Dolman betoogde dat zijn voorstel - door Van Rooijen ernstig ontraden - aanzienlijk minder kost. „En dat voorstel wordt door de staatssecre taris ernstig ontraden. Ik ben daar boos over. De argumentatie van de staatsse cretaris slaat werkelijk nergens op", ai- dus Dolman De Kamer stemt donder dagmiddag over dit wetsontwerp. BONN (GPD/ANP) - Vijfentwintig Duitse getuigen zijn woensdag in Ne derland geweest om geconfronteerd te worden met Knut Folkerts in verband met de ontvoering van de voorzitter van de Westduitse werkgeversorgani satie. Hans Martin Schlever. Uiteinde lijk hebben maar zes van hen Knul ge zien. de overigen zijn niet met hem ge confronteerd De zes gaven vaag aan dat zij hem her kenden Eén van hen was zekerder en zei Knut te herkennen ais de passagier in een voorbijrijdende vluchtauto na de ontvoering van Schleyer Dat heeft mr P H. Bakker Schut, de raadsman van Knut. woensdag meegedeeld Het ministerie van justitie heeft na overleg met het ministerie van buiten landse zaken een machtiging afgegeven voor deze confrontatie Volgens Bakker Schut en zijn collega-raadsman mr A Willems, is de Nederlandse overheid kennelijk van oordeel un tegenstelling met de officiéle Westduitse opvatting) dat de RAF iRote Armee Fraktioni moet worden beschouwd als een poli tieke beweging Immers zo verklaarde Bakker Schut een dergelijke machti ging is volgens het wetboek van straf vordering alleen vereist in geval van een onderzoek naar feiten van politieke aard De verhoren van de getuigen werden bijgewoond door de Duitse officier van justitie, mr. Kouriel Deze bemoeide zich volgens de Utrechtse raadsman met een van de getuigen, toen deze stelde onder bedreiging van de Duitse politie naar Nederland te zijn gekomen Op verzoek van Bakker Schut is daarop aan de Duitse officier verzocht de verho ren niet langer bij te wonen Mr Kouriel gaf daaraan gehoor Mr Bakker Schut is nog steeds niet te spreken over de behandeling die Knul ondergaat Op zaterdag 1 oktober, nadat Bakker Schut zijn client had bezocht moest deze zich opnieuw aan een diepgaande visitatie onderwerpen Toen een Nederlandse rechercheur diezelfde dag bij Folkerts voor verhoor kwam. volgcc eenzelfde behandeling. Bakker Schut overweeg! of hij bij de orde van advocaten een klacht zal in dienen légen deze 'criminalisering* van de raadslieden l'tlWl Het contact tussen de ontvoerders van Schleyer en de Bondsregering via de advocaat Denis Payot In Geneve is tot stilstand gekomen Een verleden week woensdag door het Bundeskriminalamt bij Payot voor de terroristen bestemde mededeling werd tot nu toe niet in ont vangst genomen Schleyer bevindt zich nu al derüg dagen in handen van terroristen van de zoge naamde Rote Armee Fraktion De rechter van onderzoek bij het Bun- desgerichtshof in Karlsruhe heeft woensdag het kantoor van de in Frank rijk aangehouden advocaat Klaus Croissant laten doorzoeken Dit is de tweede keer binnen tien dagen Tussen de Bondsregering, de coau- liepartijen en de oppositie is inmiddels een touwtrekken begonnen over ver dergaande regelingen en controles tus sen iri hechtenis zijnde terroristen en hun verdedigers. Het Bundesverfas- sungsgericht in Karlsruhe - de hoogste grondwettelijke rechterlijke instantie in de Bondsrepubliek - heeft woensdag de wet over een tijdelijk bezoeksverbod voor terroristen in de gevangenis be krachtigd Deze wet werd door hei par lement verleden week zeer snel aange nomen Een aangetekend protest van de Duitse kamer v an advocaten werd ver worpen. De discussie over een betere bestrijding van het terrorisme heeft binnen de op positiepartijen tot hevige ruzie geleid De door Franz Josef Strauss uitgegeven Bayem Kuner heeft de CDU verweien inzakehet terrorisme niet met de nodige beslistheid op te treden. De CDU heeft deze aantijging met klem teruggewezen en als 'dwaas, schadelijk en volledig misleidend' gekenschetst Jachten De Franse politie en de kustwacht kijken langs de westkust van Frankrijk uit naar twee gehuurde jachten, een Brits en een Nederlands - die volgens de politie zouden kunnen zijn gebruikt door de ontvoerders van Schleyer. De Franse autoriteiten gaven opdracht tot het zoeken na een tip van Interpol, aldus de politie in Cherbourg. Beide schepen werden vorige maand gehuurd door jonge mensen die ervan werden verdacht valse namen te hebben ge bruikt HetNederlandsejachtwerdop4 september gehuurd door een man die het schip niet zoals was afgesproken, twee weken later teruggebracht Op 11 september werd het Bntse jacht in een haven aan de Bntse zuidkust door een jongeman gehuurd Een vertegenwoordiger van de Pales tijnse bevrijdingsorganisatie in Bonn heeft officieel het bericht tegengespro ken dat mandag was verschenen in een tijdschrift in Beiroet, als zou een hoge vertegenwoordiger van de organisatie met succes een bemiddelingsrol heb ben gespeeld tussen de Westduitse re gering en de ontvoerders. Directie: F. varv de Velde, K. Scherphuis en W. F. de Pagter. Hoofdredacteur: G. A. de Kok. Adjunct-hoofdredacteuren: M P Dieleman en C. van der Ma'as. BUREAUS: Walstraat 56-60. tel. (011641 15144. Middelburg: Markt 51. tel (01180) 27651 Grote Markt 2. tel. (01100) 16140. Terneuzen: Nïeuwstraat 22, tel. (01150) 94457. Hulst: Steenstraat 6. tel. (011401 4058 In de avonduren is de centrale redactie bezet van zondag t/m vrijdag vanaf 19.00 uur: (01184) 15144 Telefoonnummers buiten kan tooruren: Advertentie-afdeling (01186)1584. 's Zaterdags (01184) 15144 van 9.00-11.30 uur. Redactie (01184) 14796. Voor klachten bezorging op zater dag. de plaatselijke kantoren van 9 00-11.30 uur Expeditie (01184) 63533. Overl. adv. maandag- t/m vrij dagavond van 20.30 tot 22 00 uur (01184) 15144. Zondagavond van 20 00 tot 22.00 uur Abonnementsprijzen per kwartaal 40.35; franco per post 46.-. per maand 13.65; losse nummers 0.60 (inclusief 4 pet. btw). Advertentietarieven: 82 cent per mm; minimumprijs per advertentie 12,30; ingezonden mededelingen 2"rx tarief. Voor brieven bureau van dit blad t 2.50 meer Volledige taneven met contract prijzen op aanvraag Alle advertentieprijzen exclusief 4 pet btw Giro 35 93 00. Provinciale Zeeuwse Courant. Middelburg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1977 | | pagina 3