Geen schade gewassen door verontreinigd grondwater van belt in Koegorspolder Overleg over concentratie van waterschappen vergt geduld Sproeivliegtuig maakt geslaagde noodlanding bij Aardenburg BEZWAREN LANDBOUWSCHAP TEGEN HET WEGENPLAN 1978 PZC/provincieJ HOOISCHUUR9 VLISSINGEN GAAT TEGEN DE VLAKTE almanak GEDEPUTEERDE STATEN OVER BEZWAARSCHRIFTEN: Verbetering bestaande wegen voldoende MILIEU-INSPECTIE OVERWEEGT BEROEP GEDEPUTEERDEMR. J. F. G. SCHLINGEMANN Het huidige wegennet is goed génoeg Appartementenbouw begint volgend jaar ZEEUWSE Deur De man. die in een van de Zeeuwse sporthallen een sportief treffen bij woonde. kreeg halverwege het ge beuren het gevoel, dat men met „aandrang" pleegt te omschrijven. Hij repte zich daarop naar de afde ling van het bouwwerk, waar hij de toiletten bevroedde en kwam inder daad in een gang terecht met tal van deuren en hokjes. Hij koos zorgvuldig vóór hij een deur opendeen binnenstapte Pas toen-ie aan doorspoelen toe was. bemerkte hij zijn vergissemg Het water stroomde rijkelijk, mogen wij wel zeggen In de Terug in de gang controleerde hij het nog even. Tja - er stond écht ..douche" op de deur EE DE - Op een stuk bouwland tussen Aardenburg en Eede zwaar beschadigd. De piloot, de heer J. C. van Horsten ut heeft dinsdagavond omstreeks zeven uur een sproeivlieg- Wassenaar, bleef ongedeerd. Hij voerde sproeiM- tuigje een geslaagde noodlanding gemaakt. De machine, zaamheden uit boven een aardappelperceel in opc" eigendom van het sproeibedrijf Prince uit Zonnemaire, is van de firma De Feyter uit Breskens. MAATREGELEN SNIJDEN DEEP IN MIDDELBURG De besprekingen over verdergaande concentratie van waterschappen in Zeeland eisen hel nodige geduld. Hel gaat om maatrege len. die zeer diep insnijden in be slaande zaken Dal zei het lid van ge deputeerde stalen mr. J. F. G. Schlin- gemann dinsdagmiddag, nadal in de statencommissie voor de waterstaat van verschillende zijden was beklem toond. dal de voorbereidingen voor de waterschapsconcentratie voortgang moeten vinden. Dc heer Schlmgemann liet de commis sie weten, dat de rapportage door de twee commissies, die zich met de kwes tie bezighouden, langer op zich laat wachten dan men aanvankelijk had ge dacht Hij wees er overigens op. dal lan delijk de inzichten over waterschaps concentraties weer wat aan het veran deren zijn ..Er moet wel iets gebeuren, maar of dal rigoureus moet zijn. zal moeten blijkenzei de gedeputeerde Hij meende, dat de aandrang tot con centratie mogelijk minder wordt, naar mate de heffingen voor zuivering meer gelijkgetrokken worden ..Maar ik zeg met. dat we ermee willen stoppen'zei hij De kwestie van de waterschapsconcen- traue werd dinsdag in eerste instantie aan deorde gesteld door de heer C Ba! kenende icdai Hij vroeg zich af of ver tragingen in de besprekingen zijn opge treden, dooitlut verschillende dijkgra ven de concentratie niet meer zo nodig zijn of onder meer doordat men op de afdeling van cle provinciale griffie die zich met de zaak bezighoudt, met per soneelsgebrek te kampen heelt Verdei drong de heer Balkenende op grote spoed aan Hij werd daarin bijgevallen door de heren P. A. Roels (pvdai en A Maljaars isgpi De heer Th P Cambiet ivvdi zette een vraagteken bij het stre ven naarconcentratie.omdai de zuiver- ingslasten in Zeeland nu al beneden het landelijk gemiddelde liggen Gedeputeerde Schlmgemann deelde dinsdag over de Af-, ai Water Leiding Kanaalzone mee dat een oplossing in zicht lijkt, hoewel nog wel een aantal besprekingen overde overdracht aan de waterschappen moet plaatsvinden Dc statencommissie adviseerde posi tief over het Zeeuwse fietspadenplan Deheer.I. II. Koose(cda) merkte daarbij op. dat bij uitvoering van het plan in de eerste plaats de nadruk gelegd moei worden op fietspaden op zogenaamde bestemmingsroutes, niet name naar en van scholen. De hoofdingenieur direc teur van de provinciale waterstaat, de heer W. de Beijl. liet weten, dat inder daad eerst knelpunten voor het be stemmingsverkeer dienen te worden weggenomen. De commissie liet zich uitvoerig infor meren over een groot aantal wegen en weggedeelten waarvoor plannen zijn De heer Schlingemann deelde over de aansluiting van de Midden- Zeelandroute op de nieuwe rijksweg 58 bij Goes mee dat het wachten is op goedkeuring van de rijkswaterstaat. ..Tot onze spijt is er vertraging Van de kant van de provinciale waterstaat is men akkoord Het plan is besteksklaar", zei de heer Schlmgemann Over cle weg Driewegen-Terhole deelde de gedeputeerde mee, dat die nog niet in het bestemmingsplan buitengebied van cle gemeente Hontenisse is opgenomen. Hij verwachtte, dat de uitvoering nog enkele jaren op zich zal laten wachten en hij meende, dat daarom in afwach ting van een definitieve oplossing ver betering van het kruispunt Rapenburg moet plaatsvinden Overde rijksweg 18 op Sehouwen-Duiveland liet de heer De Beijl weten, dat de rijkswaterstaat plannen heeft omeen veiliger situatie te scheppen door verbetering van kruis punten De provinciale waterstaat be ziet op dit moment of verbeteringen kunnen worden aangebracht voor het Stuk weg van De Val tot De Tol bij Zie- rikzee TERNEUZEN - Gedeputeerde staten verwachten niet. dat veron treinigd grondwater van een nieuwe stortplaats in de Koegor spolder bij Sluiskil schade zal toebrengen aan landbouwgewas sen. Dit zou blijken uit praktijkervaringen met een aantal gecon troleerde stortplaatsen in de omgeving. De voorgenomen be drijfsvoering en een aantal voorwaarden uit de inmiddels ver leende hinderwetvergunning kunnen - aldus het college - voor komen dat buiten de stortplaats gevaar, schade of hinder van ernstige aard zal worden ondervonden. Gs delen dit mee in antwoord op een groot aantal bezwaarschriften tegen het plan van Temeuzen om op een vroegere belt van de Cokesfabriek te beginnen met de exploitatie van een stortplaats voor heel Zeeuwsch-Vlaanderen Het wachten is op dit moment op de afwikkeling van een planologische pro cedure volgens artikel 19 van de wet op de ruimtelijke ordening. Tegen het pro ject hebben circa 125 particulieren en bedrijven bezwaar gemaakt Verwacht wordt, dat een deel van hen beroep zal aantekenen bij de Kroon. Ook de Zeeuwse milieu-inspecteur dr A. Ad- riaanse (die steeds van oordeel is ge weest dat de situering van de nieuwe stortplaats grondwaterverontreiniging in de hand werkti overweegt een be roepsprocedure. Een aantal bezwaar schriften bij gs blijkt volgens Middel burg niet in het kader van de hinderwet te passen en wordt dan ook niet beant woord Het verzoek om een aanvullend gron donderzoek naar de toelaatbare helling van het stort wijst het college af „Om dat de praktijk uitwijst, dat de gekozen helling voldoende stabiliteit zal bezit ten om te voorkomen dal de gestorte afvalstoffen buiten de inrichtingzullen geraken". De vrees, dat bij de aanleg van een Ringsloot met verlaagd waterpeil ver droging van landbouwgronden op treedt. is volgens gs niet terzake doende „daar een dergelijke Ringsloot niet in de aanvraag is opgenomen en evenmin als voorwaarde aan de vergunning wordt verbonden'' Geen enkele kans ook ma ken briefschrijvers die vinden dat uit de ter visie gelegde stukken onvoldoende blijkt wat de gevolgen van de stort- plaats voor het milieu zullen zijn en dat niet wordt ingegaan óp de consequen ties van teer van de Cokesfabnek. dat al op het terrein ligt Zij krijgen hetzelfde antwoord als een 'collega' die vindt dat alle stukken, inclusief een rapport van het adviesbureau Arnhem waarin wordt ingegaan op milieubezwaren, nog maar eens t er inzage moeten worden ge legd „de aanvraag voldoet aan het ge- Jeugdige inbrekers in Terneuzen gepakt TERNEUZEN - De Temeuzense re cherche heeft maandag en dinsdag en kele arrestaties verricht in verband met enkele inbraken, die eind augustus/be gin september werden gepleegd Maan dag hield de politie de 18-jarige F J en de 14-jarige A. O. uit Temeuzen aan Dinsdag volgde de aanhouding van de 20-jange A. A. J. van der L. uit Hoek De jongens bekenden de inbraken in wo ningen in de Burgemeester Geillstraat en op de Scheldekade te hebben ge pleegd. Bij de inbraken maakten de jon gens enkele honderden guldens buit Van dat geld was niets over. Dinsdag zijn de jongens weer op vrije voeten ge steld. stelde in artikel 2. lid 1 van het hmder- besluit" oorivaanlen Uit de hinderwetvoorwaarden voor de nieuwe stortplaats blijkt ondermeer dat huisvuil en vergelijkbaar afval dat kan rotten niet beneden 30 cm onder nap mogen worden gestort. Voorwaarde 2.7 bepaalt* „tot het tijd stip, waarop cle wetchemische afvalstof fen van kracht zal zijn. ishet-behoudens door gedeputeerde staten te verlenen ontheffing- verboden afvalstoffen als bedoeld in het stollen- en processenbes- luit van 26 mei 1977 te storten". Indie ners van bezwaarschriften hebben nog ongeveer 20 dagen de tijd om in beroep te gaan bij de Kroon. Bromfietser gewond bij botsing met busje BRESKENS - Bij een botsing met een VW-bus. dinsdagavond rond half zes op het Molenwater te Breskens, is een 16- jarige bromfietser, A J. J. N. uit Bres kens gewond geraakt. De man kwam uit de Blankenstraat en nam de bocht naar het Molenwater te ruim. Hierdoor bot ste de brom fietser frontaal tegen de bus. Hij werd met vennoedelijk een hersen schudding en wonden aan hand en ge zicht vervoerd naar het ziekenhuis in Oostburg De gewestelijke raad zietookweimgtej in de plannen voor nieuwe verkeersve: bindingen nabij Koudekerke secun daire weg nummer 14). Benadrukt wordt dat de in het plan opgenoma weg. strijdig is met een destijds das provinciale staten genomen bete (bij de behandeling van de vernette Walcheren). Het LaDötar. schap:..Naar de mening van de eg dient een oplossing te worden te: die aansluit bij de beslissing ra: pro vinciale staten, waardoor de raxis bij Koudekerke. zo deze thansisj^f geven, kan vervallen". Tenslotte spreekt deraadmAiiillgm het aanleggen van rond#t?m bij Groede en Philippine. De gewestelijke raad kan de noodzaak tothctaanleggen van deze rondwegen niel inzien en vraagt om een nadere beoordeling van deze wegen. Viering ambtsjubileum burgemeester De Kam wordt sober gehouden AXEL - Het zilveren ambtsjubileum van burgemeester A. de Kam lan Axel op -zaterdag 1 oktober zal op zijn verzoek sober gevierd worden. Zo deelden wethouder M. L M. Use baert en hoofdambtenaar C. Smies dinsdag mee. De viering begint om drie uur met een officiële bijeen komst in het cultureel centrum De Halle. Hierbij zullen behoudens de naaste familieleden van het echtpaar De Kam slechts een klein aantal geno digden onder wie het gemeentebes tuur van Veere aanwezig zya Var. een drietal genodigden te wetenMT M. IJsebaert als plaatsvervangend burgemeester, de heer J. Dlelemar, als oudste raadslid en gemeentese cretaris P. G. van de Bossestaatvas dat zij burgemeester De Kam toezuf len spreken. Andere genodigden die daar'prijs op stellen kunnen dit ken baar maken door middel van een bu hun uitnodigmg ingesloten kaart De hun toegemeten tijd zal echter zeer beperkt zijn, want om half vijf begint de open receptie voor de hele bevol king. Tijdens deze receptie zal netui de burgerij gevormde comité een ge schenk aanbieden. Het is de bea«- ling dat dit in de open lucht gebeufl. zodat alle belangstellenden het ge beuren gade kunnen slaan Hei sa. en hoe blijft uiteraard geheim, we. staat vast dat de dne Axelse mua verenigingen hun muzikaal steemje zullen bijdragen. Om voor zover mo gelijk aan de parkeerproblemen van de genodigden tegemoet te kom zal het J F. Kennedyplem op1 okto ber voor hen gereserveerd blijven. TWEE GEWONDEN BIJ FRONTALE BOTSING BRESKENS BRESKENS - Bij een frontale botsing op de kruising Roofack te Breskens zijn dinsdagavond omstreeks half zes twee personen gewond geraakt. Het zijn de bestuurster van een personenauto, me vrouw C. de V. uit Haren (Gr) en een inzittende, haar man J. de V. Het ongeval gebeurde toen de auto van hetgezm De V..komende vanuitde rich ting Groede, de kruising naderde en op zeker moment halt hield voor de krui sing. Op het moment dat de automobi list J. Z uit Oostburg de kruising vanuit de richting van de veerboot van Bres kens naderde reed de auto van De V. de kruising op. Hierbij kon een botsing met Z. niet meer vermeden worden. De auto van de Oostburger ramde de andere wa gen in de flank Mevrouw De V. liep hierbij ernstige verwondingen op en werd overgebracht naar het ziekenhuis in Oostburg waar zij operatief werd ge holpen Ook haar man liep bij de botsing verwondingen op Hij werd eveneens naar het Oostburgse ziekenhuis over gebracht met verwondingen aan rib en been. De heer Z. hep enkele blauwe plekken op en kon ter plaatse worden behandeld De beide auto's werden ge heel vernield. Goed bestek? Complete 6-persoons 40- delige cassette, reeds vanaf 198,35. Voor de grootste sorte ring W.M.F. en Sola be stek in Zeeland, uw adres: PASSIEUX Ganzepoortstraat 1. Goes tel 01100-28895 lelijke raad eveneens ernstige bezwa ren, daar de noodzaak van een nieuwe weg door het gebied, met zijn goed ver kavelde bedrijven, niet kan worden in gezien. „Een aantasting van dit gebied door een nieuwe weg. uitsluitend be stemd voor recreatief verkeer gedu rende een korte periode, is voor de landbouw onaanvaardbaar", betogen voorzitter F. C. Verhelst en secretaris W. Goeman. De gewestelijke raad staat op het standpunt dat de bestaande weg tussen de Zeelandbrug en rijksweg 18 bij Zie- rikzee (secundaire weg nummer 7), geen bijzondere problemen oplevert. Een ge heel nieuw tracé voor deze verbinding wordt afgewezen, daar zulks de land bouwbelangen onnodig aantast. De ge westelijke raad pleit ervoor ook het ge deelte van secundaire weg nummer 8, tussen Vrouwenpolder en Serooskerke, van het ontwerp-plan af te voeren, met name vanwege de ingrijpende gevolgen voor de landbouw. „Nu de plannen tot verbetering van de bestaande weg Vrouwenpolder-Serooskerke vaste vormen beginnen aan te nemen, acht de raad het situeren van een nieuwe weg naast de bestaande verbinding niet in overeenstemming met de algemeen geldende opvattingen dat géén overbo dige voorzieningen moeten worden ge troffen", schrijft het Landbouwschap Contactavond UW ZIERIKZEE - De stichting Unie van Vrouwelijke Vrijwilligers houdt van avond dinsdag een contactavond in het rk-centrum aan de Mosselstraat te Zierikzee. De contactavond begint om 19.30 uur. Vier gewonden bij aanrijding TERNEUZEN - Bij een aanrijding op de kruising Alvareslaan - Rooseveltlaan in Temeuzen zijn dinsdagmiddag vier per sonen gewond geraakt. Het ongeval ontstond toen een personenauto be stuurd door A. M. J. H. uit Temeuzen geen voorrang verleende aan een perso nenauto bestuujd door A. C. W. uit Kloosterzanöe Beide bestuurders lie pen verwondingen op. Ook de mede inzittenden J. P "deJ.uitZaamslagenA. P. R. uit Hontenisse raakten gewond Zij werden opgenomen in het Julianazie- kenhuis. Beide auto's werden totaal vernield. VLISSINGEN - Op zijn vroegst begin volgend jaar kan wor den begonnen met de bouw van 15 appartementen op het terrein van de voormalige 'Hooischuur' aan de Vlissingse boulevard. Met desloop van het huidige complex is inmid dels een begin gemaakt en opdrachtgever Ch. M. A. Stori- mans van de gelijknamige projectontwikkelingsmaat schappij uit Tilburg heeft vorige week de officiële bouw vergunning ontvangen. In de planning is een vertraging op getreden. want het was aanvankelijk de bedoeling dal de bouw begin dit jaar al ter hand zou zijn genomen. Hoewel de sloop van het gebouw zelf geen problemen ople vert. zal met direct daarna met de bouw van het appartemen tencomplex kunnen worden begonnen Er zal namelijk eerst een grondig bodemonderzoek plaats hebben en ook zullen kadastrale metingen worden verricht De heer Stonmans verwacht dat eind dit jaar de eerste boiwactiviteiten kunnen beginnen. Een moeilijkheid daarbij is overigens, dat men op de plaats van het bouwproject met mag heien in verband met de directe omgeving Het is de bedoeling dat de 15 appartementen zeer luxe wor den. hetgeen ook duidelijk in de prijs tot uitdrukking komt. De hoekwoningen krijgen één of twee slaapkamers, de wo ningen op boulevard niveau krijgen er vijf en de appartemen ten daarboven worden uitgerust met twee slaapkamers. Elke woning krijgt een ontsluiting op de achter de boulevard lo pende straat. Verder komen er ruime woonkamers, centrale verwarming, een keuken en een badkamer Hoewel de juiste prijs voor een apartement nog met vast staat, verwacht de Tilburgse projectontwikkelaar wel dat een appartement op deze plaats al gauw zo'n 350 000.-. tot 400.000 moet gaat kosten. Hij isoverigens optimistisch overde mogelijkheid de appartementen te 'slijten', vooral gezien de gunstige ligging aan de boulevard GOES - De gewestelijke raad voor Zee land van het Landbouwschap heeft grote bezwaren tegen het ontwerp- secundair wegenplan voor Zeeland- 1978. De raad vindt het zowel land bouwkundig als landschappelijk ge zien 'volstrekt onverantwoord' nieuwe wegen aan te leggen, zeker als die we gen in feite geprojecteerd zijn ten be hoeve van recreatief verkeer, gedu rende enkele weken van het jaar. Dc gewestelijke raad stelt in een brief aan het college van gedeputeerde staten van Zeeland, dat de provincie in het al gemeen over een goed wegennet be schikt. Het Landbouwschap is van me ning dat de voor wegen beschikbaar komende gelden, voor het overgrote deel dienen te worden gebruikt voor verbetering van bestaande wegen en - indien noodzakelijk - voor het leggen van parallelwegen voor langzaam ver keer In een reactie op het ontwerp-secundair wegenplan 1978 (dat momenteel door gs ter inzage is gelegd), keert de geweste lijke raad zich tegen de meeste plannen voor nieuwe wegen, terwijl ook kritische kanttekeningen worden geplaatst bij de plannen voor enkele rondwegen. De ge westelijke raad doet een dringend be roep op gs om met de mening van de georganiseerde landbouw ernstig reke ning te houden Het heeft de gewestelijke raad 'in hoge mate' verbaasd dat in het ontwerp- secundair wegenplan, een rueuw aan te leggen weg tussen Haamstede en Re- nesse (onderdeel secundaire weg num mer 1is opgenomen. De raad herinnert eraan dat provinciale staten zich tot tweemaal toe hebben uitgesproken tegen een nieuwe weg in dit gedeelte van de Westhoek van Sehouwen-Duiveland. „De raad heeft bij herhaling betoogd dat er geen enkele behoefte bestaat aan deze weg en dringt er derhalve met de meeste klem op aan dit. voorgestelde nieuwe weggedeelte van het plan af te voeren aldus het Landbouwschap Ernstige bezwaren Hetweggedeelte Scharendijke- Brouwershaven ontmoet bij de gewes-

Provinciale Zeeuwse Courant | 1977 | | pagina 2