Hilversun 4 alleen succes bij ander omroepbestel DORIS DAY, KIND AAN HUIS BIJ DE KRO PZC/; PANDA EN DE SPDRTMEESTER radio televisie mum mum VRIJDAG 12 AUGUSTUS 1977 PROFESSOR: S. J. DOORMAN: radio en tv 16 HILVERSUM-1 HILVERSUM - .Als he het over het succes van Hilversum 4 hebt. moet je je afvragen in hoeverre dat succes bepaals wordt door de autonomie van de zendge machtigden. Die autonomie is dc belangrijkste beperkende factor. Zo lang het omroepbestel niet radicaal verandert, zal er maar weinig te verwachten zin van een muziekzender. Geen kans op creatieve muziek, wel de 'harmonium- muzikaliteit' van de Nederlanders, zoals Willem Pijper het noemde" Weinig bemoedigende voorspellingen van een van de schaarse verdedigers van het experiment Hilversum 4 (we gens het vermeende klassieke karakter gewoonlijk geschreven met Romeinse cijfers: Hilversum IV) binnen het zo machtige NOS-bestnur: prof. S. J. Doorman. Het gaat om de vraag of Hilversum 4 aangeslagen is en waarom eventueel niet Doorman vindt het experiment een succes, en verwijst voor het bewijs van die stelling naar de regelmatige aanvoer van boze brieven van luisteraars over de overmaat aan gesproken woord tussen de muziek door „Een dergelijke be trokkenheid van de luisteraars kennen Hilversum 1 en 2 niet", zegt hij wat fijn tjes. Het voortbestaan van de muziekzender is al vanaf het ontstaan op 28 december 1975 twijfelachtig geweest. De minister van CRM verschoof het besluit over de opheffing of verheffing enkele weken ge leden van 1 oktober 1977 naar 1 april 1978. Een probleem voor zijn opvolger, maar wel prettig voor de omroepen, die de gelegenheid krijgen zich beter op de gevolgen van bet dan te vellen vonnis voor te bereiden. Toename Op 28 december 1975 verdubbelde plotsklaps het aantal uren 'klassieke' muziek, ook wel serieuze, goede of échte muziek genoemd, in de ether. De FM- zender Hilversum 2 heette voortaan tussen zeven uur 's ochtends en vijf urn 's middags Hilversum 4 en zou muziek te horen geven. Een uitgebreid onderzoek van de NOS was er aan gekoppeld en begin juni van dit jaar kwamen de resul taten boven drijven. Van de bevolkmg van 12 jaar en ouder luistert sinds eind 1975 32 procent in plaats van 30 weke lijks naar klassieke muziek Als men zich beperkt tot de arbeidsu ren. waarin Hilversum 4 tenslotte ge vonden wordt, lijkt de toename nog wat groter: een stijging van 25 naar 28 pro cent. Maar daar staat tegenover dat de hoeveelheid muziek gedurende die uren verdrievoudigde. Als verheugende al gemene trend is bovendien nog waarge nomen dat wat meer jongelui en wat meer mensen met een lager opleidings niveau naar de klassieken zfjn gaan luis teren. Anders geformuleerd verluidt het dat sinds 28 december 1975 15 procent van de luisteraars die vroeger klassieke muziek wegdraaiden, is gaan luisteren en 13 procent van de vroegere luiste raars tegenwoordig geen belangstelling meer heeft. Met andere woorden: een netto-winst van twee punten. Onderzoeksresultaten zijn in de regel bijzonder flexibel. De narigheid van het verder hoogst interessante NOS- rapport is dat bet weinig aanknopings punten voor een beleid biedt. Er staat dan wel in dat de huisvrouw meer Bach, Brahms en Beethoven hoort, maar niet te vinden is of daarmee een doelstelling van Hilversum 4 is gerea liseerd. Hilversum 4, en dat is zo ken merkend. is met uitsluitend het doel Bach, Beethoven cn Brahms te laten boren in het leven geroepen. Doorman: ..Het is zo vervelend dat de relatie tussen onderzoek en beleid in Hilversum zo diffuus is. Onderzoek is maar zelden gebaseerd op een beleid. Ik zou zo graag willen dat onderzoek ge bruikt werd om na te gaan of een geko zen beleid tot de verwachte resultaten leidt. Ik vind de resultaten van dit on derzoek nogal bemoedigend, zonder overigens tevreden te zijn over het ka rakter van Hilversum 4. De invoering van Hilversum 4. en daar ben ik erg ge lukkig mee, heeft niet tot gevolg gehad dat de totale beluistering van klassieke muziek achteruitis gegaan. Dat had ook kunnen gebeuren. Maar er is nooit ie mand geweest die beweerd heeft dat Hilversum 4 tot taak had ervoor te zor gen dat er meer naar klassieke muziek geluisterd zou worden. Dat onderzoek vertrouw ik daarom wel. maar er is van mijn kant geen enkel vertrouwen in de redenen die er achter zitten Doorman, oud-voorzitter van de VPRO, in het dagelijks leven hoogleraar aan de TH Delft en vanwege zijn voorzitter schap van de Voorlopige Landelijke Raad voor Cultureel Werk door de kroon in het NOS-bestuur benoemd, vreest ten aanzien van een échte mu ziekzender het meest de besluiteloos heid in Hilversum als het om culturele kwesties gaat. De programma- technische knopen worden gewoonlijk snel en soepel doorgehakt, maar niet al leen als het gaat om klassieke muziek ontbreekt een door onderzoek gesteund beleid Hoewel daar binnenskamers wel regelmatig over gesproken wordt 7a of nee ..Op zichzelf is het verheugend dat om een onderzoek is gevraagd. Maar een beslissing wordt dan weer overgelaten aan de. minister. En ik ben bang dat als het op een besluit aankomt, dat geno men wordt om redenen die ik niet kan overzien en overwegingen die niet stoe len op een beleid. Als het om de vraag 'ja of nee Hilversum 4?' gaat, hoop ik dat men niet de status quo buiten de discussie plaatst Als besluiten nodig zijn, moet daar ook een rol bij spelen de Prof. S J. Doorman i Advertentie i vraag of er niet wat beters van te ma ken is. Nu zijn we. inclusief de klassieke muziek, op weg naar één grote, natio nale TROS". „Ik betreur het zeer dat Hilversum 4 geen creatieve muziekzender is en ge bruikt wordt om het uitdrukkingsver mogen van de mensen te verbeteren. Je kan ten aanzien van muziek een hele boel verschillende doelstellingen formu leren. Dat loopt uiteen van de functie van Arbeidsvitaminen om de produkti- viteit in de fabriek te vergroten, muziek in de supermarkt om de verkoop te be vorderen en gewoon genieten van goede muziek. Het gaat niet in de eerste plaats om een klassieke muziekzender Het is een kwestie van cultuurpolitiek. Daar versta ik onder: het begeleiden van de smaken van de mensen. Cultuurpolitiek heeft te maken met alles wat mensen doen. niet met kunst alleen, ook met de auto. atoombommen, computers en mi lieuvervuiling. Het mag als betutteling overkomen, maar inspelen op waar de mensen denken behoefte aan te hebben omdat ze geacht worden daar behoefte aan te hebben, is dat net zo goed". „De problemen van de samenleving worden steeds complexer. Grotere groepen van de bevolking hebben in toenemende mate behoefte aan infor matieverwerking, meer dan vroeger. Het kan best gebeuren dat de overle vingskansen voor een deel van de men sen ooit komen af te hangen van een differentiatie in smaak. Daarvoor is ori ginaliteit en expressievermogen nodig, en dat is op het ogenblik hopeloos ge ring. Met muziek, in ieder geval met een actieve cultuurpolitiek, kan dat geacti veerd worden. Helaas vinden we mense lijke expressie een luxueus, zacht en niet helder onderwerp". Cultuurpolitiek Doorman beklaagt zich erover dat. in tegenstelling tot bijvoorbeeld de sociaal-economische sector, de meeste cultuurpolitiek ad hoe tot stand komt. Als oorzaak beschouwt hij het vooroor deel dat er alleen maar vrij vaag over te praten valt Op regeringsniveau weet men ook niet waar het geplaatst moet worden. De cultuur van CRM gaat al leen over de kunst. Ten onrechte, maar die situatie is ontstaan toen per vergis sing het ministerie van onderwijs, kun sten en wetenschappen, waar de meeste cultuurpolitiek toch wel onder te van gen zou zijn, gesplitst werd. „Die misverstanden zijn er de oorzaak van dat ook beleidsmensen uit de om roepen zich zo moeilijk publiekelijk, of in het NOS-bestuur, over hun functie ten aanzien van een muziekpolitiek kunnen uiten. Toch is er heel tastbaar over te praten, er is géén deskundigheid voor nodig. Ik weet er tenslotte ook niets van. Wel is het last ig dat er morele gevoelens aan te pas komen". Via een flrnro Pp Je" RekgnnitX kon je cJe. accepVoifoS V«3n de waterleiding betalen. (Kraan dicht en naar de Amro,dus.) De stuntelaars NED. 1. 19.30 Uit de serie 'De stuntelaars van Chi cago' wordt vanavond de aflevering 'De verkiezing' uitgezonden. Hierin stelt Big Nick zich kandidaat voor de wethoudersverkiezingen. De plaat selijke middenstand voorziet echter moeilijkheden omdat, als Big Nick wordt gekozen, zij waarschijnlijk 'be schermgeld' moeten gaan betalen En dat is iets waar ze nu niet zoveel zin in hebben. De middenstanders bespreken tijdens een. speciaal be legde bijeenkomst de mogelijkheden Nick de voet dwars te zetten Line lanceert daarbij een idee Hij zal net doen alsof hij Nick wil helpen bij diens campagne, maar ondertussen zal hij al het mogelijke aanwenden de wethouder-in-spe in diskrediet te brengen. Bij het, heimelijk, doorne men van de boekhouding van Big Nick duidt niets op mogelijke ver duisteringen of manipulaties Er staat slechts een klein bedrag op diens bank-rekening Line is er ech ter van overtuigd dat de boef ergens geld heeft verstopt en. op zijn manier, komt hij daar ook achter Big Nick laat het hierbij niet zitten Terug van weggeweest NEEU.21.50 De KRO heeft voor vanavond voor het laatst een aflevering uit de serie Terug van weggeweest' op het pro gramma staan, ditmaal gewijd aan Griekenland. De sene 'Terug van weggeweest' was een gezamenlijk project van de KRO-radio, KRO- televisie en KRO's programmablad Studio, waarin met buitenlanders, die in Nederland wonen, werden ge volgd bij hun vakantie in hun ge boorteland. In deze laatste aflever ing: de vakantie van de Griek Sakis Ioannidis en zijn gezin Dein Athene geboren Sakis heeft sinds twee jaar een Gneks restaurant in de Jordaan te Amsterdam In de jaren, dat Grie kenland door de kolonels werd gere geerd. washij actiefbetrokken bij het verzet. Hij werd geboren in een van de armste wijken van Athene en trouwdemeteen Nederlandse vrouw. De t v-reportage is van JoostTholens. In KRO's-rubriek 'Echo' van van daag (Hilversum 1, 18.00 uur) geeft Dolf Reijmers over de radio zyn in drukken van de vakantie van Sakis Ioannidis in Athene. Hunter's goud NED.2, 19.04 De i'ROS heelt voor haar vaste vrijdag-avonden een nieuwe jeugd serie geprogrammeerd, genaamd Hunter's goud' Het land van her komst van deze serie is Nieuw Zee land, een gebied dat tot op heden nu niet direct internationaal bekend stond om zijn televisie-producties Vrij ongemerkt zijn zowel Nieuw Zeeland als Australië er in de loop van dejaren in geslaagd een verdien stelijk eigen televisie-pakket op te bouwen 'Hunter's goud' is één van de eerste producten uit de verder al gelegen delen van het Britse Geme nebest die we in Nederland te zien krijgen. (Uit Australië kennen we de sene 'De wondere wereld onder wa ter'. die wekelijks op de donderdaga vond door de KRO wordt uitgezon den i Het verhaal draait om het jon getje Scott Hunter, dat bij zijn oom en tante woont zolang zijp vader in de goudvelden van Niéuw-Zeeland opzoekisnaargoud Scottwachtzijn vader steeds op bij het eindpunt van de postkoets, maar tevergeefs Al leen de hut koffer van zijn vader blijkt meegekomen te zijn Scott gaat daarna op zoek naar zijn vaderen be leeft daarbij, uiteraard, vele avontu- Simonskoop NED.2. 22.25 De Amerikaanse succes-schrijver Arthur Hailey was verantwoordelijk voor het boek 'Airport' en daarmee voor het gegeven van de film die on der dezelfde titel in het begin van de jaren 70 werd uitgebracht. Het ver schijnsel 'rampenfilm' was toen net in opmars en dit zorgde ervoor dat de 'vliegramp' van Hailey in 1975 nog maals in beeld werd gebracht, zij het nog spectaculairder. Onder het motto 'driemaal is scheepsrecht' is het gegeven nogmaals gebruikt en weivoor de versie van 'Airport '77'. Bekende artiesten hebben hun me dewerking aan deze nieuwste rol prent verleend en met een drietal van hen heeft Simon van Collem een ge sprek in zijn 'Simonskoop special" van vanavond. Het zijn Jack Lem- mon. Christopher Lee en de vedette uil vervlogen t ijden. Olivia de Havill- land, Naastdeze'gesprekken laat Si mon van Collem fragmenten uit de drie Airport'-films zien Pacific Express BRT 1 cn 2. 20.40 Na de Amerikaanse burgeroorlog be sluit het Congres om de Unio Pacific-spoorlijn aan te leggen Deze spoorlijn moet dwars door de Ver enigde Staten komen. Een financier van een concurerende spoorweg stelt echter alles in het wer k om de aanleg van de spoorlijn te vertragen zodat de bouwmaatschappij bankroet zal gaan Hij neemt ene Compean. eige naarvan een goktent, in dienst om de arbeiders moeilijkheden te berokke nen. Het aannemersbedrijf roept van haar kant de hulp in van Jeff, een ex-soldaat, om zich van die lastige Campaen te kunnen ontdoen De methodes die Jeff gebruikt zijn geënt op de pionierstijd waarin hel recht van de sterkste het enige doorslag gevende argument is. Deze western werd opgenomen onder regie van Ce cil B de Mille met in de hoofdrollen onder anderen Barbara Stanwyck, Joél McCrea en Robert Preston Vertaald naar de normen en verlangens voor een muziekzender houdt de filoso fie van Doorman in. dat er binnen een pluriform bestel ook een min of meer categorale zender voor creatieve mu ziek mogelijk is. Als uitdrukking van een cultuurpolitiek beleid. Schroom en concurrerende belangen vormen een hinderpaal, maar er is meer „Het is mogelijk speels om te gaan met de muzikale traditie En creatieve mu ziekzender, die luisteraars stimuleert en niet in slaap sust, hoeft niet alleen het bekende populaire klassieke repertoire te laten horen. Dat stelt in Nederland niet veel voor. Willem Pijper sprak over de Nederlandse 'harmonium- muzikaliteit'. Han Reiziger had vroeger op VPRO-Maandag een programma dat bewees dat het best kan. Maar dat ver eist meer begaafdheid, meer experi menteren en veel creativiteit. Ik ben niet zo pessimistisch. Het is tenslotte niet de schuld van de programmama kers dat het er niet is. Zij zitten in een muziektraditie, in een routine en vast aan een manier van omgaan met een medium die hen ook maar is aange leerd". VRIJDAG 12.30 Nws en 1241 Echo 14.00 iS) Amus muz. 14 30 iS) Zomer '77. met om 15 30 Nws. 16 00 iS) Muzikaal spreekuur 17.00 (St In de hutsgeklutste kinderwin kel 17 30 Nws 17.32 Echo-magaz. KRO; 18.00 Echo-magaz. (vervolg) 18.30 Nws. 18 41 Marktber i.s.m KNBTB. 18 44 (S) Filmklapper 1930 iS) Edwin, platen, praten en zingen. 20 00 (S) In antwoord op uw schrijven verzoekplatenprogr 22 25 Overweging. 22.30 Nws. 22 40 (S) Goal 23.55 Nws. ZATERDAG VARA 7 00 Nws. 7 02 (S) Z O VARA's Zaterdagochtendshow. (7.30 Nws. 7 41- 7.53 Dingen van de dag. 8.30 Nws. 8 36 Gym. voor de huisvrouw 10.30 Nws. 10.33 (S) VAR A's Voettocht. 11.00 (S) Z.I. HILVERSUM-2 Menten wil verbod uitzending TROS- programma DEN HAAG (ANP) - Pieter Menten, de van oorlogsmisdaden verdachte Blari- cummer, heeft bij de TROS geprotes teerd tegen de plannen om een buitenland-versie van een 'Menten- uitzending' uit te zenden op een con cours in Barcelona (Spanje). Volgens Mentens raadsman, mr. L. van Heijnin- gen uit Den Haag, zijn de voor Menten bezwarende uitlatingen die in het pro gramma worden gedaan, volledig on juist. Het programma mag daarom niet (meer) worden uitgezonden. Mr. Van Heljningen heelt de Tros don derdag in een brief laten weten dat hij uiterlijk 13 augustus wil weten of de Tros inderdaad het programma intrekt. Als dat niet gebeurt zal hij de Tros juri disch aanpakken, zo vertelde hij. „Dit is ontoelaatbaar", aldus mr. Van Heijningen. „De kroongetuige van de Tros, (Michael) Hauptmann. heeftin een bnefaan de officier van justitie toegege ven dat hij in dat programma onjuiste dingen over Menten heeft gezegd". In de brief aan de Tros schrijft hij dat de Tros nu 'niet (meer) te goeder trouw" het pro gramma kan uitzenden, ook niet in het buitenland. Het gaat om een compilatie van 35 mi nuten van door de Tros Aktua-Tv) uit gezonden programma's rond de Menten-affaire. De compilatie is ook al in de Verenigde Stalen en elders ver toond Half november zou het pro gramma worden vertoond op het con cours 'Pnx ondas 1977" in Barcelona. Dit Vrijdag 12.30 Toerismo. Overheidsvooii.- 12.49 Uitz. v.d. landbouw. NOS: 13.00 Nws NCRV. 13.11 Hier en nu. NOS: 13.30 Vonken onder de as. volksverhalen en volksgebruiken. 13.45 Onder de groene linde, oude liedjes, en balladen 14.00 Aspekten van de kamermuziek. 15.00 Zoeklicht op Nederland, region, progr. 16 30 Kijk op buit. VPRO: 17.00 Welinge lichte kringen, debat 17 45 SYMBIOSE 17 55 Meded. NOS' 18.00 Nws VPRO: 1811 Embargo. NOS. 20 00 Nws. 20 05 (S) Europees Concertpodium Wiener Philharmoniker. (In de pauze: ca. 20.50-21.15 Een kleintje kuituur) 22.15 NOS-Cultuur. 23 00 (S) Internationaal Laren- en E B U. Jazz Festival 1977. Aansl.. ca. 2.00 Nws. zaterdag TROS: 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgym. 7.20 Ontbijt-soos, lichte- en populair klass. muz. (8.00 Nws. 8.11 Aktua- ochtendeditie. 9 35 Waterst.) 10.00 De tien om kindershow. 10.30 Aktua-sport. (11.00 Nws.) 11.30 Wegwezen. Over heidsvoorlichting: HILVERSUM-3 VRIJDAG 12.03 (S) Nederlandstalige top tien. NCRV: 13.03 (S) Pop-kontaktmetde na tionale Tip-30. 15.03 (S) LP-pop. NOS: 18.03 De vakaturebank. 18.10 (S) NOS- maal. VOO: 19.02 (S) De Nederlandse' top-40. VPRO' 20.02 iS) VPRO-vrfidag- op-drie. waarin de Hoogwerkers, dr J.J.A. Goeverneurstraat en Germainc. 23.02 (S) Amigos de Musica. AVRO: 1.02 (S) Radio Pandora. 2.02 'n Nachtje AVRO ZATERDAG NCRV: 7.02 (S) Pop Station 8.03 <S) Happy Sound: Gospelprogr. 9.03 (S) In. 10.03 (S) Muziek bij de koffie Vanavond op televisie via Nederland 1 HILVERSUM - Kleine, kordate Ja mes Cagney, een héél aparte film persoonlijkheid en dan ook een van de favorieten van het bioscooppu bliek in de jaren dertig en veertig, gaf dat publiek veel onvergetelijke indrukken mee: als gangster en bok ser. als wetsdienaar en westernheid, als steunpilaar van musicals en zelfs als Shakespeare's Bottom in 'Een midzomernachtsdroom'. Komende vrijdagavond zien we hem op het huiskamerschermpje nog eens terug, overigens in een van zijn latere films, waarop hij zelf niet trots zal zijn: 'West Point Story' (Op naar Broadway) uit 1950. Dat de Kro het stof van dit mottig amusements werkje afblies, zal waarschijnlijk minder met zijn bijdrage dan met de medewerking van Doris Day hebben te maken, die immers deze zomer kind aan huls is bij de Katholieke Radio Omroep. West Point is de beroemde of. zo men wil. beruchte Amerikaanse drilaca- demie, die generaties gemillimeterde beroepsofficieren afleverde, maar waar de boog blijkbaar ook niet altijd is gespannen. In de film wordt er tenminste een grootse revue inge studeerd en opgevoerd, met Cagney als beroepsregisseur Bixby, die niet alleen de show over het voetlicht moet krijgen, maar ook de auteur daarvan (Gordon MacRae) uit de ge lederen van de militaristische man netjesputters probeert weg te lok ken. Dat Doortje Day het stralend, zingend middelpunt van die show isf ligt voor de hand. 'West Point Story' wordt vanavond, vrijdag, uitgezonden via Nederland 1. aanvang 19.55 uur. HILVERSUM-4 Nordring- festival vrijdag 12.00 (S) Van het Nederlands Concert podium: pianorecital: klass. muz. EO: 13.00 (S) Klankspiegel. 14.00 Nws. 14.02 soort inzendingen wordt overigens door (S) Orgelbespeling. 14.25 (S) Laat sangh Grote tv-avond besluit VARA- najaarscampagne HILVERSUM - De VARA wil op 28 ok tober een 'korte en hevige' najaars campagne om het ledentekort op te hef fen afronden met een grote televisiea vond. Het is de bedoeling dat het een feestelijke aangelegenheid wordt met veel grote sterren en veel publiek in de studio. De exacte invulling van het feest staat nog niet vast. Wel is zeker dat er een ledenwerfactie aan vooraf gaat. die op 1 september begint. Sinds bekend werd dat de VARA gevaar loopt wegens te weinig leden zijn hui dige A-status kwijt te raken, hebben zich al enige duizenden nieuwe leden spontaan aangemeld. de NOS verzorgd. De Tros had donderdagmorgen nog geen reactie De brief zat daar nog niet. in de post Een woordvoerder zei pas een reactie te kunnen geven, als men bij de Tros kennis heeft genomen van de in houd van nxr. Van Heijningens brief. en spel. VPRO 15.00-17.00 (S) Muziek- op-vier. ZATERDAG AVRO: 7.00 Nws. 7.02 (S) Reveille: oude muz. 9.00 Nws. 9.02 (S) Pianorecital: klass. muz. 9.40 AVRO-thema: Stem men van weleer. 10.00 (S) Klass. orkest- muz. Via een Arnro Privé" Rekening" Kun een cheque. uitschrijven \joo\ +wee exKa wiegjes, |wee extra trappel-zakken twee extra ramme\aa.cs t\Nee extra- (Trotse vaders naar dc Amro, dus.) TELEAC 18.30 Eenheid in eenheden Voorlichtingsprogramma NOS 18 45 De Fabeltjeskrant 18.55 Journaal kro 19.05 The Flintstones 19.30 De stuntelaars van Chicago, comedyserie 19.55 West Point Story, filmmusical NOS 21.35 Journaal KRO 21 50 Terug van weggeweest: Griekenland, reportage 22.30 Algemene Loterij Nederland NOS 23.35 Journaal NOS 18.45 De Fabeltjeskrant NOS 18.55 Journaal TROS 19 04 Hunter's goud. jeugdserie NOS 20.00 Journaal TROS 20.25 Wordt u al geholpen, comedyserie 20.55 Aktua TV 21.35 Charlie's Angels, detective-serie 22.25 Simonskoop special NOS 22.50 Journaal 18.55 Beertje Paddington. 19.00 Gestrand, jeugdserie. 19.25 Zomeragenda 19.40 Meded. en weerber. 19.45 Joum. 20.15 Dierenserie. 20.40 De Pacific Express. (Union Pacific), western. 22.50 Joum. BELGIE FRANS 18.00 Kleuterprogr. 18 05 Kinderprogr. 18.30 Magie. 18.45 Kunstrubr. 19.15 Region, rriagaz. 19.28 Weerber. 19.30 Joum. 19.50 Serpico, politieserie. 20.40 La Guerre secrete, tv-sene. 21.35 Joum 21 50 Louise, un mot d'amour. (Loui sa, een woord van Liefde, speelfilm. 23.30 Joum. KRANKRIJK-RIJSSEL 13.00 Journaal. 13.35-15 16 Lucien Leuwen (4). serie. 18.00 Vakantieprogramma. 18.20 Les mystères de l'ouest: De knstalnacht. 19.15LesTlflns. 19.20 Keg. nws. 19.47 Candid camera. 20.00 Journaal. 20.30 La mariée est trop belle, toneelstuk van Michel Duran. 22.25 Laten we naar de film gaan. 22.55-23.10 Nws. HILVERSUM - Op het Nórdrinj festival voor lichte muziek, dat van 1! tot en met 21 augustus in het Tivoli ii Kopenhagen wordt gehouden, zal Ne derland worden vertegenwoordig; door Ack van Rooyen (Bugel), Ferdl nand Povel (saxofoonI en Jasper van Hof (piano). Zij zullen worden bijge staan door een Engelse zanggroep. Elk van de negen deelnemende landen brengt op dit festival een eigen op de radio gerichte produktle van lichte mu ziek van veertig tot vijftig minuten Daarbij zullen de groepen worden bege leid door het orkest van de Deense ra dio. Op zondag 21 augustus, wanneer de Ne derlanders aan de beurt zijn. zal dat or kest worden gedirigeerd door Dolf vat der Linden. Nederland brengt op het festival eet door Jerry van Rooyen gearrangeerde produktie, getiteld 'A simple song', op een thema van de Amerikaanse compo nist Leonard Bernstein. De deelnemende landen zijn Ierland. Finland. West-Duitsland. Zweden Noorwegen. België. FGrootrBrittanniè, Denemarken en Nederland. De NOS- radio zal elke avond via Hilversum 3 flit sen uitzenden van het festival. EVEN PUZZELEN ËIEËI^ /Hl Horizontaal: 1 grasvlakte. 4. safe. 8. voegwoord, 9. dit is. 10. schuine zijde v.e, kamer, 13. ijshut, 16. zeer vrijpostig, 19. numero. 21. doodmoe. 22. eveneens. 23. woonschip. 24. pratende vogel. 25. vo- gelproduct, 28 zangnoot, 29.janboel, 33. belasting, 34. werpanker. 36. zangnoot, 37. spil, 39. opstandeling. 40. sloom. Vertikaal: 1. pers. voornaamwoord, 2. griezelig, 3. meisje. 5. verbonden. 6. nieuwe wereldtaal, 7. zangnoot. 11. deel van getij, 12. Rijks Universiteit. 13. die rengeluid. 14. laatstleden. 15 lieftallig persoon, 17. romp van een beeld, 18. haast, 20. schaap, 21. grondsoort. 26. dwaze gewoonte, 27. parfum, 29. pers. voornaamwoord, 30 naschrift. 31. Rijkswaterstaat. 32. bijwoord. 33. com pagnie. 35. Am. Luchtvaart Mij.36. titel, 38. soortelijk gewicht. Oplossing vorige puzzel Panda begon zijn neef uit de knoop te halen, en professor Putter bestudeerde misnoegd de biomsche gordel die ge broken naast het slachtoffer lag. „Een ramp.mompelde hij „Het magna-elementje is ontzet en het zal me dagen kosten om het te maken..." Op dat moment kwam Joris opgewekt naar buiten stappen - en Panda kwam boos overeind „Het Is jouw schuld!" nep hij. „Ze heb ben zich op Pam gewroken omdat hij won. En daar heb jij nog geld voor ge kregen. ook Je moest je schamen!" „M-maar baaske nu toch zei Joris ge schokt. „Dat is toch geen taal tegen de direkteur van het Sportpaleis? Ik wilde juist vertellen dat ik geld in Pam's bion- ische prestaties wilde steken Maar als ge zo over mij denkt. ..Eh eenogen- blikje!" sprak professor Putter haastig. „Panda meende hetmetzo. En geld kan ik juist goed gebruiken. Want mijn uit vinding is erg beschadigd". Er kwam een glimlach op het gelaat van Jons en hij trok een stapeltje bankbiljetten te voorschijn „Goed dan", sprak hij gul „Hier hebt u alvast een voorschot, zod at ge snel aan het werk kunt. Tempo pres- tio. roep ik u met de klassieken toe. Ik heb plannen met Pam. Eh... ik zie hem graag weer op het bionische been. meen ik"

Provinciale Zeeuwse Courant | 1977 | | pagina 16