Ploeg niet-Zeeuwen won de '24 uur van Oostburg' Optreden van overheid beunhazerij gewenst C SP***?.*' PZC/. r WALHOUT-DE VISSER EERSTE ZEEUWSE PLOEG kunst Vele bezoekers concert Zeeuwse koorschool agenda maandag 8 augustus 1977 Wissel Zeeuws-Vlaanderen streek AXEL - Ter gelegenheid van het 25-jarig huwelijk nn de heer en mevrouw Scheele-De Feyter uit Axel hie.a de po nyclub De Kleppertjes uit Axel een parade. Mevrouw Scheele is instructnce van de vc~ "ging en haaman is er oud-voorzitter van. De ere-voorzitter van De i'.eppertjes, de heer A. Schieman.(geheel links ibege- leidüe het jubilerende echtpaar bij de gang langs de opge stelde combinaties. Gemeente Vlissingen won voetbaltoernooi in Sas van Gent SAS VAN GENT - De voetbalelftallen van het gemeentepersoneel van een aantal Zeeuwse gemeenten hebben za terdagmiddag op het sportpark De Valcke in Sas van Genteen toernooi ge speeld. NadatburgemeesterdrsW R. V. Dusarduyn en wethouder W Colsen de aftrap hadden verricht wisten de teams van Vlissingen en Zierikzee zich in de finale te spelen door het winnen van hun poule. Vlissingen werd uiteindelijk win naar van het toernooi door een 1-0 over winning op Zierikzee De derde plaats was voor Middelburg dat in de strijd om de 3e en 4e plaats met 2-1 won van Sas van Gent. Hontenisse won met 5-2 van Oostburg en werd daardoor vijfde en een elftal van Com Boy's, dat het niet opgekomen Kapelle verving, won in de strijd om de laatste plaatsen met 1-0 van Hulst. De eindstand: 1 Vlissingen, 2 Zierikzee, 3 Middelburg, 4 Sas van Gent, 5 Honte nisse, 6 Oostburg, 7 Com Boy's, 8 Hulst. De prijsuitreiking werd eveneens ver richt door burgemeester Dusarduyn. gemeente c [>rwfwin 7 lilslfUUSUi-ft Tijdelijke verkeersmaatregelen Burgemeester en wethouders van Temeuzen brengen ter algemene kennis, dat in verband met herbestratlngswerkzaamheden het gedeelte van de Van Speijkstraat gelegen tussen de Frans Naereboutstraat en de Van Kinsbergenlaan met ingang van heden wordt gesloten voor alle ver keer in beide richtingen behalve voetgangers. Tevens zal met ingang van heden de Hendrik straat gesloten worden voor alle verkeer behalve voetgangers. De eerstgenoemde maatregel zal gelden tot en met 26 augustus 1977 en de laatstgenoemde tot en met 24 augustus 1977 of; in beide gevallen, zoveel korter als mogelijk of zoveel langer als noodzakelijk zal zijn in verband met de uit te voeren werkzaamheden. Temeuzen, 8 augustus 1977 C. Ockeloen, burgemeester, J. J. de Vos, loco-secretaris. atac WW wfNUfir*-' A •■AMP*' De ploeg van Walhout-De Visser, hieraan de start voor de ploegentijdrit, eindigde Eén van de onderdelen van de '24 uur van Oostburg'was een afvalrace. Het groepje als tweede in de '24 uur van Oostburg' en was daarmee de beste Zeeuwse ploeg. op deze foto wordt aangevoerd door een lid van de ploeg Walhout-De Visser. VEERE. GROTE KERK VEERE - Grote Kerk, Zeeuwse Koorschool onder leiding van Evert Heyblok In de Grote Kerk te Vee re vinden deze zomer een negental culturele manifes taties plaats Zaterdagavond vonden velen de weg hier naar toe om te gaan luisteren naar de 'Zeeuwse Koorschool' onder directie van Evert Heyblok. Deze dirigent is dagelijks met deze Jon gelui van allerlei leeftijden bezig, om ze naast solfège en muziekgeschiedenis ook kennis van stemvorming en derge lijke bij te brengen. Het veelzijdige re pertoire bewijst tevens, dat er heel wat in deze jonge hoofdjes moet worden In geperst. Een reden te meer om Evert Heyblok cs lof toe te zwaaien voor de manier, waarmee hij dit allemaal voor elkaar krijgt Het steeds weer toege voegde nieuwe materiaal, zowel van jonge zangertjes, als van muziek, vormt (vooral wat het eerste betreft! wel een problemen. Er zal zeer zeker wel enige selectie toegepast worden. Uit de veelvoud van liederen, die zater dagavond op het programma stonden en waar de dirigent steeds een keuze uit doet, zal ik me op eenzelfde wijze bezlg- houden. Heyblok had van deze koorschool onge veer de helft van zfjn totaalkoor meege nomen; vakanties spelen daarin een rol. maar met deze verdunde groep was ook best te zingen. Deze jongelui, met ernst hun programma brengende, weten de veelal meerstemmige muziek met een schijnbaar groot gemak te brengen. Dat wil nog niet zeggen, dat alles even mooi gezongen wordt. De uitspraak ls niet al tijd up to date en ook de inzetten zijn niet altijd correct Maar deze kleine sto ringen ebben m-estal direct weg. Per soonlijk vond ik. dat het koor wat ver moeid stond te zingen; ik werd hierin nogversterktdoorhetaantal 'geeuwers* tijdens deze zang Het is bekend dat va- kan tietijd voor deze jongelui altijd extra inspanningen vragen met vele optre dens, zowel in binnen- als buitenland. Dat is wel een prettige en gewaardeerde bijkomstigheid, maar kan ook wel weer zijn terugslag vinden. Hoe dan ook: de vele bezoekers hebben met volle teugen genoten van deze avondzang en misschien ls uw resencent misschien een eenling, als hij die me ning niet helemaal deelt Indruk maakte het motet van Herman Strategier 'Ave Admirable' en in iets mindere mate het 'Tantum ergo' van Hendrik Andriessen. Heyblok gal daarmee blijk van waardering aan zijn vroegere leermeesters. En terecht. De solo 'Bist du bei mir* van Joh. Seb. Bach vormde een wat geforceerde en niet ge heel zuiver gezongen Intermezzo, van een knaap, die de muziek ongetwijfeld in zijn stembanden heeft zitten, maar dit nog niet helemaal op niveau er uit weet te halen. Ernst, toewijding en discipline kent dit koor. dat met begeleiding van duiven in de Grote Kerk een 'Gloria' van Char- pentier zong. Tussen de stilte van de gezongen num mers door hoorde men vaag de carillon bespeling van de stadhuistoren, waarop een andere Goesenaar (SJoerd Tam- minga) een concert gaf, zodat de lief hebbers van muziek zich op korte af stand in tweeën moesten verdelen. 'Sound the Trumpet' van Purcell staat al jaren als een succesnummer op het programma van Heyblok en het koor kreeg er als gewoonlijk weer veel bijval voor. Na de pauze (Heyblok had zijn jas er voor aangepast) een wat lichter getint grogramma met. onder meer drie oud- Nederlandse liedjes. waarhet 'Scheepje' en het 'Draaiersjonge' in dit water sportgebied het goed deden. Ze werden beiden trouwens uitstekend gezongen. Met liedjes uit Oostenrijk. Frankrijk en Israël werd dit programma afgesloten, waarna nog een paar toegiften volgden in de vorm van het geestige 'ABC' van Mozart en tot besluit het 'Wiegelied' van Brahms. Het werd 'Guten Abend, gut Nachfook voor deze jonge zangertjes. A.L Vriendelijk verzoek: GEBROKEN NEUS ENTWEE BLAUWE OGEN (Slot van pag. 1EWRtffc gesloten ruimte, en dan nog in de avon duren of in de weekeinds afspelen: „Het is dan moeilijk te zien of het om over werk, dan wel om beunhazerij gaat". Vaak werken de ondernemers er zelf on gewild en onbewust aan mee. Als een beunhaas een bouwkarweitje voor een derde wil gaan verrichten en hij bestelt stenen of andere bouwmaterialen by een aannemer, levert deze meestal, „om dan later te ontdekken, dat óf zyn eigen personeel bulten hem om, öf een niet vakbekwame met het bouw- of onder houdswerk bezig is" .zegt de heer Leen houts. „Maar tegen dergelijke leverin gen is ook weinig te doen. De handel is nu eenmaal vrij". Kleine karweitjes. De heer Leenhouts legt uit, dat de be zwaren van de georganiseerde bouwon dernemers niet gaan tegen kleine kar weitjes, die uit vriendendienst worden verricht. „Als iemand voor een kennis een slot maakt, dat kapot is of een an dere kleine reparatie even verricht, is daar natuurlijk niets op aan te merken, behalve dan wanneer die derde daar na tuurlijk weer een gewoonte -tegen- beta ling van zou maken. Ook het bouwen van een eigen huis in vrije tijd acht de heer Leenhouts nog wel aanvaardbaar ..Echt,.Echte zelfdoeners vallen ook buiten onze bezwaren, mits ze maar voor eigen gebruik bouwen, en zich eerst goed laten voorlichten door een archi tectenbureau of een erkende aannemer. Die vrijheid zelf te bouwen moet men wel hebben, als dat zèlfbouwen maar weer niet ontaardt in bouwen voor de verkoop, wat ook wel gebeurt" Strafbaar. Volgens de Zeeuwse NVOB-voorzitter maken beunhazen zich schuldig aan strafbare feiten. Bij zwarte arbeid ple gen ze contrachtbreuk. „Bovendien heeft de vakbeweging jarenlang ge vochten vooreen redelijke arbeidstijd. Als men acht uur bij zijn werkgever moet werken, en daarnaast nog eens uren bij derden zwart gaat werken, kan men onmogelijk fit zijn om zijn nor male dagtaak te verrichten. Daarbij wordt bij zwart werk ook de belasting ontdoken, en betaalt men voor het ver richte zwarte werk geen premie voor de sociale verzekeringen. En zij die een bedrijf uitoefenen, waarvoor ze geen vergunning hebben, of een vak bedrij ven, wat ze eigenlijk niet beheersen, GOES - Huize Den Berg, 16 uur: uitzen ding Nomen Nescio. Ziekenhuis De Bevelanden-Zuid, 15.30-16.30 uur: uitzending Nomen Ne scio. HULST - Den Dullaert, 20 uur: Soos al- leenstaandem MIDDELBURG - Molenwater, 9.30- 17.30 uur: miniatuur Walcheren. VVV-kantoor Lange Delft, 10.30 en 14.30 uur: start monumentenwandeling o.l. v. gids. Gasthuis, 20-21. 15 uur: uitzending Rawa. VLISSINGEN - Bethesda-St- Josephziekenhuis, 19.45-21.15 uur. uitr zending Rawa. ZIERIKZEE -19.45 uur: Circus Boltini. BIOSCOPEN BERGEN OP ZOOM - Roxy, 20 uur: Once upon a time in the West, 12 jaar. Luxor, 20 uur: Blue movie, 16 jaar. GOES - Grand, 20 uur Ik heb myn on schuld in Heidelberg verloren, 16 jaar. HULST - De Koning van Engeland, 14.30 uur Butterfly, 18 jaar, Sodom en Gomorra, 12 jaar, 20.30 uur: Turks fruit. 16 Jaar. MIDDELBURG - City, 20 uur Bel ami, 16 jaar. MIDDELBURG - City, 20 uur: Com mando Attack. OOSTBURG - Ledel, 20 uur Bel ami, 16 jaar. TERNEUZEN - Luxor. 20 uur: Von Ryan's Expresse train, alle leeftyden. VLISSINGEN - Alhambra. 20 uur: Roc ky, 12 jaar. TENTOONSTELLNGEN BERGEN OP ZOOM - Markizenhof, 10- 12 en 14-17 uur: 'Stoeien met de taillie'. HE1LLE - Landbouwmuseum, 10-12 en 13-27 uur oude landbouwwerktuigen. MIDDELBURG - Vleeshal. 10-17 uur: •Scheepvaart vroeger en nu'. Statenzaal Abdy, 10-17 uur: 'Vier eeu wen Jacob Cats' Rijksarchief. 9-12.30 en 13.30-17 uur 'Vijf eeuwen Brouwershaven-stad'. Theeschenkerij 'De Groene Pu10-18 uur schilderijen van Alexander Amaut. Zeeuws Museum. 10-17 uur: 'De ge schiedenis van Zeeuwsch-Vlaanderen' en polyester objecten van Wies de Bles; 11 en 11.30 uur: film 'Koningin Wilhel- mina weer thuis' en 14.15 en 16 uur: film 'Bevrijding van Walcheren' Tapperij 'De Harlekeijn' werken Erik-Peter Kettman. NISSE - Galerie 'De mooye staak'. 8-20 uur. werken van de heer Messemaker OOSTBURG - Galerie CoUaert" 15-17 uur: 'Toit lering ende vermaeck' SLUIS - Raadskelder. 10-12 en 14 30-18 uur. werken Omer van Vosselen. TERNEUZEN - Arukof, 8-18 uur. wer ken Frank van den Berg. VEERE-Grote Kerk. 10-17 uur. energie. VLISSINGEN-Museum, 10-12 en 14-17 uur: 'Uit en thuis' UZENDIJKR - Dp Molen, 14-17 uur werken diverse kunstenaars. ZUIERIKZEE - 't Gravensteen. 10.30-12 en 13-17 uur: Kunst uit Zeeland 4. HULPCENTRA Noord- en Midden-Zeeland - Goes, tel. 01100-14444 look voor milieuklachten). Zecuwsch-Vlaanderen - Temeuzen. 01150-94444 (ook voor mllieuklachten). Tholcn- 0011. Telefonische hulpdienst Zeeland - Voor geestelijke en sociale nood, teL 01180-15551. van 19.00-01.00 uur. Anonieme hulpdienst werkdagen - 10.00-01.00 uur. za -zo 22 00-02.00 uur: tel 01180-36251 overtreden de vestigingswet*' .aldusde heer Leenhouts. Hij wil echter niet alleen met de vinger wyzen naar zwart-werkers en andere beunhazen „Ook het publiek, dat hun opdrachten verstrekt, is mede schuldig. Zij laten mensen werk verrichten wat ze niet mogen doen. Ik vraag my af of zo'n opdrachtgever ook eigenüjk niet straf baar is" Meer controle. De heer Leenhouts zou graag zien dat de overheid scherper controleerde, meer lette op de bouwvakker, die in de avon duren zwart bijverdient, op de man die timmerwerk verricht voor derden tegen betaling, maar geen timmerman van be roep is. „De belasting-dienst, de econo mische recherche, het sociaal fonds, maar ook de gemeentelijke dienst voor bouw- en woningtoezicht zouden hier veel strenger op moeten letten en ermet verbaliseringen tegen moeten optre den" De beunhazen nemen clandestien werk aan, dat door anderen in normale werkgelegenheid zou kunnen worden verricht, meent de heer Leenhouts, die bovendien twijfelt aan de kwaliteit van veel van het door beunhazen afgele verde werk. Begrip. Nochtans heeft hij wel begrip voor zijn "tegenstander", de beunhazen: „Ik kan me wel begrijpen dat het voor een bouwvakker soms aantrekkelijk is zwart wat geld bij te verdienen, waarvan hij niets hoeft af te dragen. Ik kan me van het publiek ook wel voorstellen, dat de prijs, die zij bij de beunhaas betalen aantrekkelijk is. Als men een groot kar wei van een week moet laten verrichten door een bonafide personeelslid van een bonafide aannemer, komt dat neer op wel 30.- per uur en dat maal 40 uur, dat is 1200.-. Als men niet met een goed inkomen is bedacht, is de verlei ding sterk het werk maar te laten ver richten door de goedkoper werkende beunhaas" Aftrek. De organisaties van ondernemers in het bouwbedryf hebben by de minister van financieên er op aan gedrongen de on derhoudskosten voor eigen woningen weer aftrekbaar van de belastingen te maken: „Als dat niet bebeurt, blijven die onderhoudskosten ten laste van het netto inkomen, en dat kan soms in de papieren lopen. Zoals gezegd: Mensen met kleinere inkomens zullen dan zeker naar een beunhaas omzien. Het niet af trekbaarmaken van de onderhoudskos ten werkt dan ook de beunhazerij in de hand". Laten zitten. Het komt wel eens voor dat vooral on- derhoudsaannemers opdrachten tot herstel en onderhoud van hun klanten aannemen, maar deze eindeloos laten wachten, of zelfs in het geheel 'laten zit ten', Het gevolg is, dat de aannemer het vertrouwen verliest, en de klant maar een beunhaas te hulp roept. Dat laatste heeft volgens de heer Leen houts toch geen reden: „Zelfs in de bo nafide aannemers wereld komt het voor, dat er fouten worden gemaakt, mensen worden vergeten met hun opdracht, dat klopt natuurlijk niet. alhoewel er zich ook wel omstandigheden voordoen, die de klant weer niet kent. Maar als de klant constateert, dat de onderhoud- saannemer hem met een noodzakelijk karwei laat zitren, heb ik maar één ad vies: De man meedelen, dat men naar een andere aannemer gaat, en dat dan ook doen. Er zyn in deze provincie tal van bonafld, betrouwbare aannemers. Vindt men die niet in eigen dorp of stad, dan zyn ze iets verder daar buiten zeker te vinden. Deze ondernemers zullen ze ker hun klanten niet in de steek laten, en mensen willen helpen, die een minder betrouwbare aannemer heeft 'laten zit ten'. Werkgelegenheid De heer Leenhouts gaat verder „Ik her haal nog maar eens, hetgaatons niet om optreden tegen het uitvoeren van kleine karweitjes aan deuren of ramen of zo. Soms is het voor een aannemer wel eens lastig daarvoor iemand uit een groter karwei los te maken. Als een bevnende relatie van de klant dat werkje dan al of niet tegen een vergoeding even ipknapt, is dat niet eens zo erg. Maar het gaat ons "om de grote onderhoudskarweien. mom het bouwen van bungalows of garages WEDERZIJDSE DIEFSTALLEN IN TERNEUZEN TERNEUZEN- Afgelopen weekeinde heeft de gemeentepolitie van Temeu zen twee Terneuzenaren aangehouden. Zaterdagavond omstreeks half elf werd B.E. opgepakt en zondagmiddag omstreeks twaalf uur diens vriend J.B. Beide mannen werden aangehouden op verdenking van afpersing Daarvan was een andere kennis van hen J.D.H. het slachtoffer. E en B. dwongen H met ge weld zyn sociale uitkering (ongeveer zeshonderd gulden) af te geven. E en B kwamen tot die daad nadat ze hadden vastgesteld dat H. eerder vorige weekt- waalfhonderd gulden van hen had ge stolen. H. wilde van het geld heroine ko pen. Donderdagavond pakte de politie H voor die diefstal op. Vandaag (maan dag) wordt hy voorgeleid aan de officier van justi tie in Middelburg. E. en B. zitten nog op het politiebureau vast. Schade door geen voorrang verlenen OOSTBURG - By een ongeluk ter hoogte van Raadhuisplein; G F. de Paauwstraat in Oostburg zijn zaterda gavond om acht uur twee auto's be schadigd. Het ongeluk ontstond door dat mevrouw L R uit Oostburg geen voorrang verleende aan A A uit St Jans teen door mensen, die daartoe niet bevoegd zijn, of door werknemers uit de bouw. die bij hun eigen baas geen overwerk willen verrichten, maar dat tegen zwart loon in strijd met hun c.a.o wel voor derden doen. Dat is allemaal werk dat onttrokken wordt aan het bonafide be drijfsleven. ..Werkgelegenheid, die ook bonafide werknemers wordt onthouden Daar tegen willen we meer maatregelen zien genomen" aldus voorzitter Leen houts van het NVOB-gewest Zeeland J. M. Moerdijk onder zeer grote belangstelling begraven ZUIDDORPE - Onder overweldigende belangstelling is zaterdagmorgen op de begraafplaats in Zuiddorpe het stoffe lijk overschot van de heer J. M. Moer dijk ter aarde besteld. De heer Moer dijk was van 1917 tot 1957 gemeentese cretaris in zijn woonplaats. Het was dan ook niet verwonderlijk dat vrijwel alle Zeeuwsch-Vlaamse gemeentebes turen vertegenwoordigd waren. De heer Moerdyk werd ter ruste gelegd onder de by hem zo geliefde bomen aan de rand van het kerkhof. Eigenlijk werd deze plaats niet meer gebruikt als be graafplaats. maar in dit geval werd hier voor een uitzondering gemaakt Tevo ren was een rouwdienst gehouden in de kerk van Onze Lieve Vrouw ter Heme lopneming- In de volle kerk was ook de oude Zuiddorpse garde goed vertegen woordigd. Deze dienst werd geleid door pater Eugene van Acker. In zijn toe spraak borduurde hy voort op het the ma: ieder mens zingt zijn levenslied, maar Jozef Marie Moerdyk zong vele liederen. Hij haalde onder meer aan op welke prettige en fijnzinnige wyze de heer Moerdijk heel wat bruidsparen voor de wet in de echt had verbonden. Zijn grootste kracht was zijn blijheid, waarmee hy ook anderen blij wilde ma ken. vertelde pater Van Acker Een blokfluitsolo werd gespeeld door Elisa Winter. Zy brachteen klaaglied uit een suite van J. Colette ten gehore. Mel- cher Spaander zong een lied zonder be staande woorden, geinspireerd door de omstandigheden. Het kwam er op neer, dat men dan wel afscheid moet nemen van het stoffelyke, maar dat de geest blijft bestaan. Dit lied ontroerde zeer veel van de aanwezigen. Na afloop van de plechtigheid wilde vrijwel iedereen mevrouw Moerdijk en haar familiele den, die getroffen waren door de belang stelling van heinde en ver, hun medele ven betuigen. PLAN PLOEGEN VAN ELDERS TE WEREN OOSTBURG - Voor de vierde achte reenvolgende maal is een ploeg van buiten Zeeland winnaar geworden van de 24 uur van Oostburg: de ploeg van Van der Plas Modes uit Oostburg, die werd gevormd door vijf trimmers uit Zaltbommcl, een plaats die maar liefst vijftien deelnemers, verdeeld over Oostburgse sponsors, aan het trim- spektakel leverde. Na afloop gingen opnieuw stemmen op om deelnemers van buiten de provincie te weren om dat zij ieder jaar een groot deel van prijzenpakket en premies opeisen. In eerste instantie was men reeds dit jaar van plan om het een louter Zeeuws trimgebeuren le laten worden, maar uiteindelijk zag men daar toch weer vanaf. Zaterdagavond bleken de orga nisatoren in Oostburg opnieuw plan nen te hebben om volgend jaar aaleen Zeeuwse trimmers toe le laten. Los van elkaar voelden zes van de zeven aanwezige comité-leden voor deze op zet. maar ieder op zich zei weer. ik ben maar een van de zeven" De kans is groot dat er volgend jaar in Oostburg alleen maar Zeeuwse deelnemers zullen zijn „Eingelykisdathet beste gaf Ad- ne Jansen toe. De renners van buiten de provincie zijn voor ons niet controleer baar en dat geeft toch weer problemen met de ploegen van deze omgeving, die wel gecontroleerd worden Het beroerde is dat je dan direct wat ploegen minder zal hebben ,.y er aan toe. In derdaad had men in Oostburg dan dit jaar 8 ploegen minder aan de start ge had Maar ook 32 ploegen zou een zeer respectabel aantal zijn geweest. Een bijkomstigheid is dat juist de tnmploe- gen uit de streek voor het publiek zor gen Iedere ploeg heeft wel een stel sup porters bij zich en dat kan van die acht ploegen van buiten Zeeland niet worden gezegd. Geslaagd Het evenement op zich is volledig ge slaagd. ondanks de regen die men in de nacht van vrijdag op zaterdag heeft moeten verwerken en ondanks een aan tal valpartijen waarbij een deelnemer tegen een verkeersbord aanreed en vermoedelijk een gebroken rib heeft op gelopen Zaterdagavond stond het pu bliek opnieuw enkele rijen dik langs het kleine parcours om te zien hoe hun favo rieten het er zouden afbrengen. De ploeg van Ver der Plas Modes mag dan uitemdeiyk hebben gewonnen, een paarstreekploegen hebben hun uiterste best gedaan om dat te verhinderen Zo eindigde uiteindelijk Walhou t'De Visser uit Heikant op een tweede plaats met amper twee punten voorsprong op de ploeg van Wiskerke uit Philippine De tnmmers uil het mosseldorp hebben zelfs een moment aan de leiding ge staan Na de vierde tnmronde namen ze de leiding over van DaUinga uit Sluiskil, een ploeg die later door pech ver zou terugvallen Ook Wiskerke viel door pech achteruit. Toch was ploegleider Harry Wiskerke een zeer tevreden mens na afloop Met kleine oogjes van de slaap zei hy „Toen we begonnen hoopte ik op een plaats binnen de eerste tien. We zijn uiteindelyk derde geworden. We hadden zelfs tweede kunnen zyn als Oswald Haers met was gevallen. Op dat moment maakte hij deel uit van een kopgroepje van vijf. Ik ben tevreden". Tevreden was zaterdagavond niet ie dereen Rene Heyboer uit Temeuzen rijdend voor Willem Beukelsz uit Bier vliet was wodend omdat hij geen enkel premie had gekregen na een incident met speaker Wim Hendriks. Een aantal ploegleiders had protest ingediend tegen de manier van rijden van Hey boer De zeer sterk rijdende Heyboer zou in de premiespurts regelmatig zijn ha- den hebben gebruikten moest daarvoor op het matje komen by de jury. ..Vanaf dat moment is er op de groep waarin ik reed geen premie meer verreden. Dat vind ik stylloos". aldus Heyboer PZC-ploeg Het gebrek aan sprinters voor de pre mies is de PZC-ploeg fataal geworden. Iedere keer werden ze op de streep ge klopt en daardoor duurde het erg lang voordat er iets 'verdiend' werd. Nadat Willy van de Velde eerst een bus verf in de wacht sleepte, pikte hij zaterdaga vond om zeven uur de eerste premie van een tientje mee: na 23 uur koersen was er een tientje binnen. Later zou dal allemaal recht getrokken worden voor de PZC-ploeg. Tijdens de prijsuitreiking bleek dat de PZC-ploeg op een verdienstelijke 20e plaats, en in leder geval ver voor de ploeg van Neu traal. was geéindigd. Voor de ploeg op de 20ste plaats was een race-fiets be schikbaar gesteld door Adrie Jansen. Willy van de Velde nuU i«e i geluk te wor den uitgeloot voorde fiets. Daarmee be leefde hij het weekend van zyn leven, want vrijdagavond drukte hij voor de PZC-fotograaf de hand van Hennie Kuiper. Tevredenheid heerste er ook in de ploeg van de familie Aalbregtse uit Cadzand. De eerste echte familieploeg deed het boven verwachting en eindigde zelfs op een negentiende plaats. „Nooit ver wacht", zei Willem Risseeuw na afloop. „Het is me enorm meegevallen Zeker als je net als ons nooit traint". Loco- burgemeester J Barendregt reikte na afloop in 'De Postiljon' de prijzen uit in een zaaltje dat nauwelijks toereikend was om iedereen te bergen. Het meren deel van de deelnemers heeft dan ook totaal niets van de prijsuitreiking ge zien of gehoord. Uitslag: 1 v. d Plas Modes 658, 2 Wal- hout'De Visser 622.3 Wiskerke 620.4 De Posuyon 608. 5 Verduyn/Melle 606. 6 Willem Beukelsz 602.7 De duin tjes 576,8 Adrie Jansen 542, 9 Theo Middelkamp 536.10 Hof van Brussen en DaUinga 508. 12 De Kreekzoom 480, 13 De Schelde 448.14 Bistro Pemod 444,15 De SmiUDe Ruijsscher 436. 16 Peters 410. 17 Chez Rene en De Cock Optiek 362. 19 Aal bregtse 352, 20 PZC 342. 21 Pottekyker 318, 22 Comelis en Markt 15 310. 24 Le grand Ouweneel 294. 25 De Stem en Cauwels 290.27 De Vier Emmers 282.28 De Zwaan 278. 29 Van Dixhoom 268.30 Trudo-Leaere 266. 31 Noordstraatpro- menade 262.32 Neutraal 256.33 Binnen- vaart242.34 Scaldis220.35 Knutselhuis Heren 200.36 Vooruit 186.37 Unique 158, 38 Victory 146. 39 Knutselhuis Dames 38. 40 Extase Bar Dames 28 NIEUWVLIET - Het vriendelijk ver zoek van de buschauffeur L M. uit Oostburg aan een vrachtwagenchauf feur werd zaterdagmiddag omstreeks vier uur in Nieuwvliet minder vriende lijk beantwoord. De chauffeur van de lijnbus kon In de Dorpsstraat in Nieuwvliet niet verder omdat onder meer de vrachtwagen de doorgang versperde. De buschauffeur vroeg aan de vrachtwagenbestuurder of hij even wat ruimte wilde maken waarop hy als antwoord een klap kreeg. Het resultaat was dat de buschauffeur twee blauwe ogen en een gebroken neus opliep. De buschauffeur heeft van het voorval aangifte gedaan by de politie. Het kenteken van de vrachtwagen isbU de politie bekend Granaat gevonden bij strandpost Breskens BRESKENS - Zaterdagmiddag om kwart voor twee is by de strandpost in Breskens een granaat gevonden. De granaat is ongeveer 30 cm lang De ma rine uit Vüsslngen heeft zich belast met het onschadelijk maken van het projec tiel Verpleegster bestolen OOSTBURG - Uit een kast in het St. Antoniusziekenhuis zijn 300,-. auto papieren, een portemonnee, een horloge en een ketting ontvreemd. De voorwer- pen in de kast waren eigendom van ver pleegster M.. H. uit IJzendyke. De dief stal werd zondagmiddag aangegeven.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1977 | | pagina 17