GOES EINDELIJK WEER DUEL DER GIGANTEN AUTORALLYCROSS GER KNETEMANN WINNAAR RONDE VAN K0RTENH0EF wÊÊÊm Janssen en Coppini samen aan de leiding in Eeklo PZC/sport 131 GEWAAGD OVERSTAPJE LEVERT HEZEMANS DE OVERWINNING OP PROFRONDE TERNEUZEN DOOR ALLE KERNEN de Vliegere was toch weer een klasse apart MAANDAG 8 AUGUSTUS 1977 «•- a GOES - De organisatoren van de (ARCZB Auto Rallycrossvereniging Zuid- Beveland). hebben zaterdagmiddag tijdens de rallycross in Goes de primeur ge kregen van het duel der giganten in de zwaarste categorie. De pe hduivel die Erik de Vliegere al een heel jaar in iedere cross onder de motorkap van zijn VW heeft vergezeld was dit keer eindelijjk eens in Koewacht achtergebleven. En wat dat betekent voorde rallycrossen in Zeeland kregen de enthousiaste toeschouwers op het circuit aan de Kattendijksedijk in ruime mate opgediend. De Vliegere is nog altijd een klasse apart. Dat moet vooralsnog een veel te ner veuze Peter Snoodijk toegeven. Het eerlijke gevecht met Erik de Vliegere. waarop Snoodijk zelf en de regelmatige bezoekers van de Zeeuwse rallycrossers al een heel jaar hebben moeten wachten, viel nadrukkelijk in het voordeel van De Vleigere uit. De onberekenbare man uit Koewacht won alle drie de reeksen met veel overtuiging en was ook in de finale zijn concurrenten de baas. Hoewel het duel van de 'zware jongens de rallycross in Goes ook dit keer weer naar een absoluut hoogtepunt tilde werd er ook in de overige klassen met een enorme inzet voor de finaleplaatsen geknokt. Zo bleek Piet Hazen uit Lewe- dorp weer een klasse apart in de catego rie tot 1000 cc. Zijn belangrijkste oppo nent, speaker Siem van Hoeve, beaamde al na de eerste reeks dat de Sunbeam van Hazen zonder pech onbe reikbaar is voor zijn collega's. „Hazen heeft een motor in zijn wagen liggen die afkomstig is uiteen racewagen in Zand- voort. Hij maakt 10 000 loeren waar hij hoogstens aan 7000 komen en dat telt wel degelijk mee Als Piet Hazen erbij is in deze klasse mogen wij alleen voor de tweede plaats rijden", stelde Van Hoeve vast. Piet Hazen behaalde in de reeksen het maximale puntentotaal, evenals Bas van Gilst uit Colijnsplaat. Daarnaast plaatsten Peter Bek, Siem van Hoeve en Arjaan de Pooter zich voor de finale. Adrie de Jager kon zich door het winnen van alle reeksen zaterdag al clubkam pioen noemen van de ARCZB Hij moest daarvoor in de eerste reeks afrekenen met de voorzitter van de Goese rally club, Ad Remeijnse, en zou daarna door een gunstige loting niet meer voor pro blemen komen te staan. Ad Remijnse kon De Jager deze middag geen seneuze tegenstand bieden „Ik heb dit jaar nog iedere keer de finale gereden, maar dit keer lukt het gewoon niet", bekende hij na zijn nederlaag tegen De Jager. Remijnse kwam ook in zijn volgende reeksen niet uit de verf. Ook al omdat hij na een ongelukkig manoeuvre over de kop ging haalde hij de finale niet. De vijf die daar wel in slaagden waren Adrie de Jager, Kees de Feijter, Wies de Keizer. Jan de Vos en Huib Rentmeester Be langrijke afwezige in dit gezelschap was verder Hans den Dekker De man die de Axelse favonet Kees de Feijter tijdens de tweede reeks voortdurend in moei lijkheden bracht, kreeg in de laatste manche pech en kon daardoor de beno digde punten met bij elkaar halen Cor van Ham zonder puntenverlies voor de finale. Het vijftal werd gecom pleteerd door Jaap van Iwaarden, Da vid de Loof en Nout van der Laak. Leen Guiljam, een potentiële finalekandi daat, greep er dit keer naast omdat zijn Renault tot tweemaa, toe dienst wei gerde. De loting in de klasse boven de 1600 cc wees aan dat Erik de Vliegere en Peter Snoodijk elkaar in de eerste en in de derde reeks zouden treffen. De Vliegere, die vonge week in Axel aangekondigd had dat hij wellicht dit jaar niet meer aan de start zou verschijnen, had zijn standpunt deze toch weer gewijzigd. „Het bloed kruipt waar het niet gaan kan", moest hij in Goes bekennen. „We zijn een hele week bezig geweest aan de wagen om hem voor Goes opnieuw startklaar te krijgen. Ik had inderdaad plannen om te stoppen maar de vol gende dag ben ik daar al op teruggeko men. Rallycrossen is een geweldige sport en ik geef toe at ik er niet van de ene dag op de andere zo maar uit kan staonen." Niet gesignaleerd Overigens dachten de deelnemers in Goes zaterdag even dat De Vliegere zijn plannen had uitgevoerd. Toen de eerste start was gegeven om I uur was de top- coureur uit Koewacht nog niet gesigna leerd. Er ging een zucht van verlichting door het rennerskwartier maar voor zitter Ad Remijnse wist wel beter. „De Vliegere had me vooraf gebeld dat hij Van Ham leider Corvan Ham uit Kapellebrug werd lei der in de stand van het clubkampioen schap door drie overwinningen in de klasse 1300-1600 cc. Zijn voornaamste tegenstrever in die race. Jaap van Iwaarden uit Goes, verspeelde twee punten in een rit waarin hij Adrie van Bruggen voor moest laten gaan. Adrie van Bruggen plaatse zich evenals als Dat is hel niet geworden Wat het wel wordt is een wedstnjd die door alle ker nen van de gemeente Temeuzen voert en die wordt besloten met 14 kleine rondjes in Temeuzen van 3900 meter Met de grote lus van 95 km door de ker nen erbij betekentheteen wedstnjd van m totaal 150 kilometer Om de organisatie straks zo soepel mo gelijk te laten verlopen gaal de werk groep contact opnemen met de plaatse lijke comités omdat hun medewerking noodzakelijk is De gekozen datum ligt volgens de orga nisatoren zowel nationaal als Interna tionaal gezien erg gunstig. Op woensdag 21 september wordt Pa nis - Brussel ge reden en op zondag 25 september wordt Tours - Parijs betwist De jubileum ronde valt hier precies middenin In principe gaat men er vanuit dat er acht ploegen van acht, renners aar de start zullen komen, eventueel aange- co's nemen Hij wordt nerveus ver telde Van Hilten En inderdaad miste Snoodijk in de jacht op De Vliegere de bocht na de aankomst waardoor hij zijn eerste plaats kon vergeten Zowel De Vliegere als Snoodijk plaatsen zich zon der al te veel problemen voor de finale Daarin werden ze vergezeld door Peter Vermeulen, Rinus Dekker en Digny Sinke. Finales De minst spectaculaire finale werd ge reden door de deelnemers in de klasse tot 1000 cc. Opnieuw was Piet Hazen veel te sterk voor de rest. Hij nam de kop vanaf de start en reed onbedreigd naar de overwinning Peter Bek finishte op de tweede plaats nadat Siem van Hoeve al in de eerste ronde in de fout was gegaan Spanning was er wel in de eindronde van de 1000-1300 cc Kersverse club kampioen Adrie de Jager voorspelde een gevecht tussen hemzelf en Kees de Feijter. „Die Axelaar is erg snel maar ik denk dat we aan elkaar gewaagd zijn", zei Adrie de Jager net voor de finale De start zou erg belangrijk zijn en met die gedachte waren beide kanshebbers op de eindzege aan het vertrek gekomen. Ze leverden een fantastische nek-aan- nek-race tol aan de eerste bocht. Daar nam Kees de Feijter het initiatief en van hem is bekend dat hij, eenmaal aan de leiding, moeilijk te kloppen is. Omdat De Jager daarna te veel risico's ging nemen en daardoor buiten het terrein kwam was er voor Kees de Fe.vter geen enkel probleem meer. Hij eindigde met een ruime voorsprong op Jan de Vos en Wies de Keizer Voor Adrie de Jager moet de laatste plaats toch wel een tele urstelling geweest ziin. aldus Remijnse. üc start van de 1300-1600 cc gaf een identieke strijd te zien. Adrie van Bruggen uit Klaaswaal en Cor van Ham uit Kapelleburg waren aan elkaar gewaagd. Van Bruggen had de snelste start en kwam de eerste boch door met Cor van Ham en Jaap van Iwaarden in zijn spoor. Kort daarna maakte Van Bruggen echter een stuurfout en kon Jaap van Iwaarden verrassend de lei ding nemen. Van Bruggen was geklopt en alleen Cor van Ham kon toen nog voor de overwinning gaan knokken. In de laatste ronde maakte Van Iwaarden een taktisclie blunder. In de bochtna de finish ging hij teveel naar buiten waar door Cor van Ham de binncnbocht kon pakken. De Zeeuws-Valming werd daarna niet meer bedreigd. In de start van de klasse boven de 1600 cc was Erik de Vliegere voor de vierde keer die middag als eerste weg Met Pe ter Snoodijk vlak achter zijn bumper en Peter Vermeulen als eventuele lachende derde bleer Erik de Vliegere echter uit erst koel opereren. Peter Snoodijk miste ook nu die koelbloedigheid en maakte in de tweede ronde een stuurfout die hem kansloos maakte De Vliegere reed zonder zich in te spannen naar de eerste overwinning van dit jaar „Eindelijk is het dan toch eens gelukt,", verzuchtte hij na het beëindigen van de finale. „Ik heb met het water in m'n handen gere den. Niet van de zenuwen maar gewoon omdat ik eindelijk weer eens wou tonen waarote ik nog in staat ben. Als je een heel Jaar door met pech hebt moeten afrekenen zin t de moed je wel eens in je schoenen En vandaag heb ik voortdu rend rondgereden met de gedachte dat er toch weer wel iets mis zou gaan Maar ik heb loon naar werken gekregen Al het werk wat we er in hebben gestoken is toch niet voor niets geweest," Uitslagen KLASSE 0-1000 cc 1 Piet Hazen. LewedorpP- 2 Peter Bek. 3 Basvan Gilst. Colijnsplaat. 4 Arjaan de Pooter. Axel. 5 Siem van Hoeve. Axel 1000-1300 co 1 Kees de Feijter. AxeL 2 Jan de Vos. Axel. 3 Wies de Keizer. Axel. 4 Huib Rentmeester. 's-Gravenpolder, 5 Adrie de Ja ger. Goes. 1300-1600 cc: 1 Cor van Ham. Kapelleburg. 2 Jaap van Iwaardfen. Goes. 3 David de Looff. Amemulden. 4 Nout van der LAAK. Goes. 5 ADrie van Bruggen, Klaaswaal. 1600 cc en meer 1 Enk de Vliegere Koewacht, 2 Peter Vermeulen Kwadendamme. 3 Digny Sinke. Kloetlnge. 4 Peter Snoodijk, Axel. 5 Rlnus Dekker. Zaamslag. ZANDVOORT (ANP) - Een gewaagd overstapje van Toine Hezemans bracht het succes waar hij op hoopte. De Eind- hovenaar. won zondag met de Oosten rijker Quesler als partner de Zandvoort-trophy. de Nederlandse toerwagenrace voor het Europese kampioenschap. Net als in 1973 trou wens. Ook vier jaar geleden was Ques ler zijn maat in een supersnelle BMW. BMW' is niet het merk waar Hezemans tegenwoordig voor rijdt. Dat is Ford Hezemans vroeg voor de vier uur du rende slijtageslag om de Zandvoort- trophy een overstapje aan. Dat werd hem toegestaan. Dat was genoeg voor Hezemans. die zich in een BMW-Alpma bij de start als praktisch zeker wist van de overwinning. Tijdens de trainingen moest hij alleen de BMW van de Italianen FLnotto en Facetti. die dit seizoen al drie wedstrij den voor het Europees kampioenschap hadden gewonnen, laten voorgaan Maarhij stond op de eerste startrij. In de wedstrijd zelf rekende hij dan ook snel met hen af Na een eerste ronde was He zemans nog derde, in de tweede school hij een plaats op en tijdens de derde pakte hij onderaan de Hunzering de eer ste positie Vervolgens bouwde hij aan een steeds grotere voorsprong Toen na twee uur Quester net stuur overnam, hoefde hij alleen nog maar de wagen heel te houden en in stevig tempo naar het einde te rijden. Dat gebeurde en daarmee was de met spanning tegemoet geziene vier-uurs race uitermate saai geworden. Zand voort De Jaguars stonden meer in de pils dan dat ze reden Er mankeerd» van alles aan de supersnelle wagens Zoveel zelfs dat iedereen er moedeloos van werd. De belangrijkste concurrentie van het duo Hezemans en Quester was dus - omdat het Britse team nog volle dig in ontwikkeling is - uitgeschakeld en de wedstrijd dood. al leverden de winnaars een uitstekende prestatie door ln vier uur niet minder dan 137 ronden (575,4 kmi af te leggen. WEDSTRIJDPROGRAM NBB AFD. ZEELAND MIDDELBURG - De technische com missie van het district Zeeland van de Nederlandse Bridgebond is het wed strijdprogramma voor het seizoen 1977/1978 voor Zeeland-Midden is als volgt samengesteld. Parencompetitie: woensdag 7 septem ber: donderdag 15 september: maandag 26 september: woensdag 12 oktober, dinsdag 1 november en zaterdag 19 no vember 1977. De vervolgwedstrijd tegen Zeeland Zuid wordt gespeeld zaterdag 21 januari 1978 te Temeuzen. Damesparencompetitie: maandag3 ok tober: dinsdag 8 november: woensdag 7 december 1977: donderdag 19 januari: vrijdag 17 februari en woensdag 8 maart 1978 De vervolgwedstrijd tegen Zee land Zuid wordt woensdag 15 maart 1978 in Middelburg gespeeld Viertallencompetitie: maandag 28 no vember: woensdag 14. 21 december 1977: 11. 18 en 25 januari 1978; 1:8; 15 februari en vrijdag 24 februari 1978. De vervolgwedstrijd tegen Zeeland-Zuid wordt nader bekend gemaakt. De Britse Jaguars hadden dat kunnen verhinderen. De wagens doen dit sei zoen voor het eerste een greep naar de macht in het toerwagenspel, dat al j aren in handen is van BMW. De Jaguars kun- nen op topsnetaM 40 km per uur meer sienden.nlm.clin,: dinsdag 28 halen dan BMWmaar daar is ook alles j97g mee gezegd- De successen van beide met peperdure coureurs als Fitzpatrick en Bell bemande wagens, waren op een tweede plaats na nihil. Zo ook zondag in Scheldetoernooi: zaterdag en zondag26 en 27 augustus 1978.Stedenontinoeting: Vlissingen - Middelburg om PZC-beker. EEKLO - Zaterdag is het grote toer- n ooi geweld van het internationale ECI-jeugdschaaktoernooi in het Belgi sche Eeklo pas goed losgebarsten. Na dat vrijdag de eerste ronde van de hoofdgroep jongens was gespeeld zijn nn ook alle andere gjoepen van start gegaan. In de hoofdgroep van de meis jes waar slechts acht deelneemsters zijn, gaat de strijd waarschijnlijk tus sen de Westduitse Itjeshorst en de Ne derlandse kampioene L. van der Vecht. Na twee ronden leidt dit tweetal nadat zij zondag tegen elkaar remise speel den. In de hoofdgroep van de jongens lijk het te zullen gaan tussen de Nederlandse kampioen Han Janssen en de Italiaanse meester Giorgio Coppini. Ook deze twee spelers moesten gisteren tegen elkaar aantreden in de derde ronde nadat bei den de twee eerste ronden hadden ge wonnen. Het werd ook hier een punten verdeling, zodat deze twee na drie ron den samen aan kop gaan met ieder 2,5 punt. Andere groepen Naast deze twee hoofdgroepen is ook de B-groep van de jongens gestart. Zoals verwacht won Rob Nio Bertholee, de kampioen van Nederland tot löjaarzijn eerste ronde gemakkelijk. Carlo Maas van Het Witte Paard uit Sas van Gent „Om dc spanning er een beetje in te houden had ik er niets van gezegd tegen de crossers. Toen De Vliegere later toch nog kwam keken ze toch even raar." De korte voorbereiding betekende voor De Vliegere geen enkel probleem. Hij vloog er in de eerste reeks vanaf de start in. zette Peter Snoodijk direct al op en kele meters en stond die koppositie met meer af. Nadat zowel De Vliegere als Snoodijk hun tweede reeks hadden ge wonnen stonden ze opnieuw naast el kaar. „Het wordt een prestigeduel", had Snoodijk voorspeld. „Ik heb in die eer ste reeks verloren omdat Erik sneller weg was. In de baan zijn we aan elkaar gewaagd en is het moeilijk om te passe ren. Wie er straks het eerst weg is wint." Snoodijk had gelijk. Maar het was op nieuw De Vliegere die na het vallen van devlaghet veld aanvoerde. De voorspel ling van commentator Pim van Hilten kwam later uit „Snoodijk gaat nu risi- sloot ook zijn eerste ronde winnend af, evenals Harry Provoost uit Temeuzen en E Houriez uit Frankrijk. De eerste partij ln de tweekamp tussen Gabor Pi- rici uit Hongarije en Harry Schüsslerult Zweden werd door de Zweed gewonnen. De open toernooien voor de jongens zijn in twee groepen verdeeld Er zijn tien delnemers die in de leeftijdsgroep van 15 tot 20 jaar hebben ingeschreven en 20 deelnemers in de groep tot 15 jaar. De deelnemers tn deze groepen konden een hogere groep kiezen dan hun leeftijd toestond en daarvan hebben twee spe lers gebruik gemaakt nl. Steve Goodwin uit Engeland en Roeland van Oorschot uit Vlissingen. De eerste won vrij ge makkelijk van De Meyer uit België, maar Van Oorschot moest in L. de Vos. eveneens uit België zijn meerdere er kennen. In de tweede ronde revan cheerde de Vlissingerzich echter en won van De Meyer terwijl Goodwin De Vos versloeg en daardoor gelijkertijd een groot kanshebber voor de eindoverwin ning wordt. Senioren TERNEUZEN' - Een werkgroep bestaande uit G. Veerman. P. Roelands, H. van Paemel. P. Eijsackers, J. Bocijc. J. Smit en A. de Zeeuw is momenteel volop bezig met de voorhereiding voor de prof-jubileumwielerronde die op 23 september zal worden gehouden in het kader van 150 jaar kanaal Temeuzen - Gent. Met de verwezenlijking hiervan krijgt met name Pierre Eijsackers zijn zin. Hij was het die enkele maanden geleden in de PZC liet doorschemeren dat hij een profkoers wenste te organiseren tijdens de kanaalfcesten. Eijsackers dacht toen in een soort semi-klassieker tussen Temeuzen en Gent. vuld met individuelen Getracht zal worden om alle Nederlandse wielerfor- maties aan de start te krijgen zoals T.I. Raleigh met Kuiper. Kneremann. Thu- rau. Lubberduig. Frisol met Jan Raas. Cees Priem, Fedor den Hertog. Paul Wellens. De Onderneming met Tabak. Vianen en Nidi den Hertog en Drukkerij Ruysdael met De Vlam. Rinkel en Ko Blok. Voorts zijn er momenteel onder handelingen met IJsboerke. (Verbeek. Godefrooti. Fiat iKees Bal. Eddie Merckx). Carpenter. (Maertens. Pollen- tier. De Meijeri. Ebo/Superia <Jos Schipper en Jan Alingv De onderhandelingen wonden gevoerd door Gijs Veerman en lopen na Jan van Stee. De De prot-jubileumronde start vnjdag 23 september om half drie in de Alvarezlaan ter hoogte van de Fiatga rage Omstreeks kwart voor zes is gep land dat de renners aan de 14 plaatse lijke ronden beginnen van 3900 meter KORTENHOEF - Gerrie Knetemann is zaterdag winnaar geworden van de 22c editie van de Ronde van Kortenhoef. Hij won in de eindsprint van deze 110 kilometer lange rit van Joop Zoete melk in de tijd van 2 uur 29 minuten en 40 seconden. Kort na de start van het criterium ontsnapten vijf man: Kuiper. Raas, N'idi den Hertog, Rinkel en Schipper die een voorsprong van een ronde opbouwden. Vlak voordat dit quintet aansluiting kreeg met het peloton sprongen weei tien man weg. die met nog 12 ronden te rijden eveneens hei peloton dubbelden Vijftien man aan de leiding, hetgeen voor Knetemann aanleiding was om met nog acht ronden te fietsen opnieuw weg te lopen Hij kreeg daarbij steun van Joop Zoetemelk, die en passant een premie van 600 gulden won. maar in de spurt zjjn meerdere moest erkennen in Knetemann Een getrouwe kopie van de voorlaatste etappe van de Ronde van Frankrijk toen Knetemann als triomfa tor in Versailles werd gehuldigd De uilslag is. 1 Ger Knetemann iHuybergem 110 km in 2 29.40. 2 Joop Zoetemelk sGemig- nev l'Evequei z.l3 Hennie Kuiper lOssend- recht) op 25 seconden. 4 Piet van Katwijk (MiUi. 5 Gerben Karstens iPrinsenbeeki 6 Ger van Gerwen lOllandi 7 Jan Raas i's- Gravenpolder): 8 Jan Aline iBladel); 9 Jan Hordijk (Rotterdam, 10 Roelof Groen iGie thoorn) allen ui dezelfde tüd als Kuiper Kees Bal derde Gerard Kamper, bijna 'thuis' rijdend, heeft zondag de Tour de Waard in Heer Hugowaard voor prols gewonnen. De Alkmaarder sprong bij hel begin van de laatste ronde van 1500 meter weg uit een kopgroepje van vier man en be hield zijn voorsprong tot op de streep. Gerrie van Gerwen werd tweede op en kele tientallen meters. Kees Ral legde beslag op de derde plaats. De meest actieve van de zestig deelne mers. die gezamenlijk een startgeld beurden van 50 000 gulden, was Joop Zoetemelk Zjjn aanval, ongeveer hall koers, werd, nadat hij bijna een halve minuut winst had genomen, niet getole reerd door onder andere Kuiper en Kne temann Nadat het veld weer compleet was. sprongen de Noordhollanders Cees Stam en Gerard Kamper tien ronden voor het einde weg Kees Bal en Gerard Vianen sloren zich bij de vluchters aan en gevieren werd een winst opgebouwd van bijna een minuut Bij het luiden van de bel voorde laatste rond e ging Gerard Kamper opzoeknaar zijn eerste overwinning van dit seizoen en waarschijnlijk zijn laatste als profes sional Vnjwel op hetzelfde moment slo ten Zoetemelk en Van Gerwen aan bij de vluchters Kamperechterbehield totde finish zijn winst. De uitslag van de Ronde van Heer Hugow aard is. 1 Gerard Kamper (Alkmaar). 100 ki lometer in 2 uur 26 minuten en 5 seconden. 2 Geme van Gerwen (OUandi 2 26 08 3 Kees Bal IK» adenilamme). 4 Joop Zoetemelk iGe- rmigny l'Evequei. 5 Cees Stam (Koog aid Zaan) 2 26.13. 6 Gerard Vianen iKockengem 226 15 7 Piel van Katwijk iMlll) 2 26.20.8 Jan vanKatwfjk (Bladeli, 9Fons van Katwijk lOp- looi 10 Jose de Cauwer (Bel). 11 Gerben Kar stens (Prinsenbeek). 12 Walter Godefroot (Beii 13 Cees Priem (Wemeldingei: 14 Jan Huisjes (Almelo). 15 Jan AUng iBladel) Winst Jacobs Michel Jacobs, tweede bij het Neder lands kampioenschap in de achtervol ging. heeft zaterdag in Tongerlo de eer ste etappe van de Ronde van de Kem pen gewonnen Jacobs ging dertig metet voor zijn medevluchters over de streep na een etappe over 110 kilometer mei start en aankomst in Tongerlo De be sten uit het veld van 78 amateurs dat aan de start kwam. waren zaterdag 1 Jacobs (Ned). 110 kilometer m 2 uur 33 minuten en 6 seconden 2 Gooremans (Beh 2.33 08.3 Goossens (Beli 4 Prinsen (Ned). 5 Ooms i Beli: 6 VanTilborgiNedi zelfde tijd als Gooremans Vester Aarts vijfde Sylvester Aarts uit Kruiningen is als vijfde geëindigd tijdens de wielerronde van Willemstad Ad Tak uit Oud-Gastel werd winnaar. Hij legde de 100 kilometer af in 2.23.25. Jan van Houwellngen werd tweede. Francissen derde en Van Don gen vierde Bella van de Spiegel Bella van de Spiegel-Hage uil Sirit- Maarlensdijk legde beslag op de tweede plaats inde wielerronde van Alphen aan de Ryn voor dames. Truusvan der Plaai werd winnares. Ze had 1 13 46 nodig voor de 50 kilometer. Gre Knetemann werd derde voor nationaal kampioene Nua van Vliet en Keetie van Oosten Ook op de tweede dag van de Ronde van de Kempen hebben de Nederlandse deelnemers ereplaatsen behaald Wille- brord Wil Vooruit won de ploegentijdrit over 7300 meter Ad Prinsen kwam als tweede binnen in de rit over 110 kilome ter van Geel naar Winkelomheide. Ad van Peer werd vijfde. In de algemene rangschikking na twee dagen staat Mi chel Jacobs eerste, hij wordt op twee se conden gevolgd door Ad Prinsen. Amateurwielrenner Thijs Fase uit Oud-Vossemeer is als vierde geëindigd tijdens een koers in het Belgische Melse- le. Er waren 38 deelnemers. Winnaai werd de Belg Johnny Denul. die de 110 kilometer aflegde m 2.37.1. Vermeulen werd tweede, de Nederlander Martin Rehorst zevende '•:se Ronde i an Kortenhoef verreden. WSn- ?er de finish gaat. gevllgd door Joop Zoete- Er is ook een open toernooi voor de se nioren waaraan door enkele promi nente schakers wordt deelgenomen. Adrie den Hamer uil Sas van Gent. de kampioen van Zeeland behoort tot de deelnemers, evenals zijn clubgenoot Jimmy van de Vreede. Ook Zoltan Lis jak, twee jaar gelden als tweede geëin digd in hel ECI-toernooi heeft eveneens ingeschreven evenals G. van Rij uit Nederland. Den Hamer won de eerste ronde en schaart zich daarmee in dc rij der kanshebbers voor de eindzege Na de derde ronde van zondag.is er nog (geen) duidelijke stand op te maken omdat er niet minder dan zes afgebro ken partijen waren. Onder andere Hel mut Cardon tegen Darko Supancic uit Joegoslavië Uitslagen en voorlopige standen: Hoofdgroep jongens - 2e ronde A Denk-D Creelle'0.5-0.5; H. Janssen - A. Haapamemi 1-0 G Coppini - D. Levactc 1-0: P Whitehead - E. Pedersen 0,5-0.5: A. Norm. - C GhyselsO-1; C Arduman - A. Klette 0.5-0,5; C. Bergstróm - B. Ohlund 0,5-0,5; D MacPher- son - D Supancic 0,5-0,5. S. Griscom - H Car don 0,5-0,5, D Lansay - P Bono 1-0; K. Nteu* wellnk - P Stempln 0-1. P. Tonoll - M. Karp 1-0; A Galle - J. Fleck 0.5-0.5 Derde ronde: G Coppini H Janssen remise. C.Ghysels-A. Denk remise. E. Pederson - D Creelle remise. P Tonoll - P Whitehead afgD Levacic - P Stempin afgA Klette - S Gnscom afgA. Haapammie - C Arduman afg B. Ohlund - D Lansay 1-0; H. Caidon - D Supanici afgD MacPerson C Bergstróm remise: A Galle - A.Norrisafg.; J Fleck-P BottoO-l;M Kaïp- K Nieuwelink 0-1 B-groep jongens - le ronde: A. Plasschaert - P Willems rem K Pauwels - A. van Haelst rem.. D Sadkovsky R Bertho lee 0-1 C Maas-L Martens 1-0: B Wauters-U Michiels rem H. Provoost - M van der Zalm 1-0, B de Vogelaere - P SchetrreE. Hounez - S Verhelst 1-0. Derde ronde: R Bertholee - C Maas I-O; E Hounez H. Provoost 1-0: A van Haelst A Plassöiaerl 1-0: P Willems-K Pauwels remise. P Schei r- B WautersO-1. L Michiels - B de Vogelaere I-0L Martens-D SadkowskyO-l: S Verhelst M van der Zalm 0-1 In de hoofdgroep gaan Janssen en Coppini aan koop gevolgd door Denk. Ghysels. Creéiie en Pederson Inde B-groep gaan Bertholee en de Fransman Hounez samen aan kop met twee punten. Hoofdgroep meisjes - le ronde: A Baecke - C. Itjeshorst o-1A. Winters -Ode Meyer rem.. M. Martens - K Bode 0-1, C. Jans sen - L. van der Vecht 0-1 Tweede ronde: C. Itjeshorst - L. van de Vecht rem,; K. bode C Janssen0-1: G dc Meyer - M. Martens 0-1. A Baecke - A Winters 0-1 Hier gaan Itjes horst en Van der Vecht samen aan de leiding.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1977 | | pagina 13