Eigen Stadhuistoernooi komt voor Middelburg eigenlijk te vroeg Kevin Keegan bij eerste optreden in bundesliga volledig aan banden Vermoeid Temeuzen tegen FC Dordrecht te defensief NOG VEEL SCHAVEN AAN CONDITIE EN ORGANISATIE Voetbalveld Middelburg nu een stuk smaller TOCH WINST TEGEN KLOETINGE EN TERNEUZEN WK-JUD0 IN SPANJE GAAT TOCH DOOR HAMBURGER SV VERLOOR: 5-2 MAANDAG 8 AUGUSTUS 1977 sport 11 Doelman Gerard van Belzen van Middelburg onderschept een aanval van Temeuzen tweede van rechts) schiet op het doel van Temeuzen, maar keeper Thijs van Boven zal het schot stoppen. MIDDELBURG Het veld van de voetbalclub Middelburg aan de Na dorst is heel wat vierkante meters kleiner geworden Aan beide zijden zijn de lijnen ruim twee meter naar binnengelegd Terreinbeheerder Jan Bostelaar ..De breedte van het veld is teruggebracht van 69 naar 64 me ter. Ook de lengte is iets kleiner ge worden. Het veld is nu precies hon derd meter langJan Bostelaar grapte, dat dit alles in het voordeel van Middelburg is. „De ploeg speelt altijd met twee spitsen en op een smaller veld levert die taktiek meer rendement op" Bostelaar senior liet echter weten, dat er nu een veiliger ruimte bestaat tussen het veld en de reclameborden „De KNVB schrijft dat voor. maar ook in het betaalde voetbal is de ruimte tussen het veld en de afrastering vaak veel te klein. Bij sommige clubs kunnen ze nauwe lijks een aanloop nemen voor een corner." MIDDELBURG - Tenslotte heeft de voetbalclub Middelburg za terdagmiddag het eigen Stadhuistoernooi nog met vlag en wim pel gewonnen. Eerst werd Kloetinge met overtuigende cijfers opgerold (5-0) en in de finalewedstrijd moest ook het energieke Temeuzen capituleren: 2-0. Toch was het sterk favoriete Middel burg onthutsend zwak uit de startblokken gekomen. De ruime vakantieperiode bleek niet alleen een aanslag te hebben gepleegd op de conditie van veel spelers, ook de routine - en dus het organi satietalent - van de Middelburgers bleek aanvankelijk duchtig te zijn aangetast. De zaterdagmiddagclub Kloetinge had dan ook in de eerste fase van de wed strijd tegen Middelburg voor een daver ende verrassing kunnen zorgen Middelburg-trainer Adrie van de Driest wilde het wel toegeven: „In die wed strijd tegen Kloetinge ontbrak de orga nisatie bij ons eerst volledig. Vooral verdedigend was het soms een chaos. Iedereen liet zijn mannetje vrij staan We wonnen tenslotte wel met 5-0, maai voor het zelfde geld had Kloetinge in de eerste tien minuten drie doelpunten kunnen scoren. Onze tegenstandei kreeg zeker vier uitstekende scorings kansen" aanwinst. Hij past uitstekend in het Middelburgse spelsysteem: als de ploeg op de counter kan spelen is hij één van snelle jongens, die gelanceerd met een dieptepass kunnen toeslaan. Voor Middelburg is het ook plezierig. dat Ad Vermeulen het in de eerste wed strijd uitstekend onder de lat deed Ge- raid van Belzen (die in de finalewed strijd tegen Temeuzen het doel be kwaam verdedigde) weet. dat er een sterke concurrent achter hem staat. En deze sportieve rivaliteit is een uitste kende prikkel voor de prestaties Trainer Van de Dnest werkt momenteel nog met een grote selectiegroep (20 man) en zo kon hij enkele veelbelovende longeren in het veld brengen: Gijs Baan (rechts midden). Ene de la Cousine (rechterspits) en Peter Huiszoon (voor- stopperi Geheel nieuw Kloetinge moet vooral defensief nog beter ingespeeld raken. In dit toernooi was de centrale verdediging zelfs ge heel nieuw: Kees Katsman (laatste man) en Meindert Storm (voorstopper). Vrije verdediger Kees de !\lol kampt nog met een liesblessure (hij maakte zich zaterdagmiddag verdienstelijk als grensrechter) en voorstopper Sam Blomaart is vertrokken naar Yerseke. Toch lijkt Kloetinge zeker niet aan kracht te hebben ingeboet, want I/eo Slabbekoom en Rinus Vermeulen keerden terug. Bovendien heeft Kloe tinge drie verdienstelijke A-junioren in de selectie opgenomen: verdediger René Repkes, middenvelder Peter Re- mijn en spits Kees Hamelink (de laatste was er overigens zaterdagmiddag we gens vakantie nog niet bij). Teleurstellend was het optreden van Fluks uit Dordrecht in dit toernooi. De Zuid-Hollanders eindigden roemloos op de onderste plaats eerst verloren ze met 1-0 van Temeuzen en in de strijd om de derde plaats capituleerden ze voor Kloetinge (3-2) De krachtmeting tussen Temeuzen en Fluks was door te agres sief spel van beide kanten veel te hard De Zeeuws-Vlamingen wonnen ver diend door een doelpunt van Frank Boogaard. De zege had groter kunnen zijn. want. Jacques van Glansbeek kopte op de lat en Alex de Hulster schoot tegen de lat Opvolger Trainer Cor Hollestelle van Kloetinge besefte dat ook. Hollestelle, vorig sei zoen nog jeugdtrainer bij Kloetinge, u bij de Bevelandse club de opvolger ge worden van Hans de Ridder ambtenaai sportzaken Goes), die het trainersvak heeft afgezworen „Ja", gaf Hollestelle toe, „die wedstrijd tegen Middelburg was heel anders gelopen als we de opge legde kansen in het begin benut hadden We hadden een 2-0-voorsprong kunnen nemen als Leo Slabbekoom en Piet Ba- rens een paar droommogelijkheden wél benut hadden. Maar toen Middelburg eenmaal door Simon Hannck de leiding had genomen, was de kans op een ver rassing verkeken". Te vroeg Kortom: het was in die eerste tien mi nuten van de wedstrijd goed tezien. dat Kloetinge al een paar oefen wedstrijden achter de rug had en dat Middelburg voor het eerst dit seizoen in het veld kwam. Kloetinge had het in die eerste oefenwedstrijden uitstekend gedaan. In Koudekerke werd VCK met 7-0 opge rold en ook Colijnsplaalse Boys moest het hoofd buigen voor de formatie van trainer Hollestelle: 3-1. Cor Hollestelle: „Woensdag komt er voor ons een echte testcase, want dan spelen we in Kloe tinge tegen streekrivaal Goes en dat is toch altijd een prestigewedstrijd". Terecht kan men stellen, dat voor Mid delburg het eigen Stadhuistoernooi en kele weken te vroeg in het seizoen komt Zo vroeg in de voorbereidingstijd is het nog behelpen met conditie en organisa tie dn het veld) en zelfs de routine lykt te zijn weggevloeid. Twee 'sleutelspelers' van Middelburg (Henny Wqs en Gert Booij) kwamen in dit traditionele toer nooi (voor het eerst in 1948 gehouden) zelfs helemaal met. in actie, omdat zij nog op vakantie zq n. En Wun Dekker en John Tahapary kwamen tegen Kloe tinge maar een halve wedstrijd in het strijdperk, omdat zy net een emd had den gemaakt aan het vakantieluieren 2 Voor Middelburg was het dan ook een geluk, dat dit toernooi met de tweede klassers Temeuzen en Fluks uit Dord recht en de zaterdagclub Kloetinge niet al te sterk bezet, was Na een bruisende start maakte Kloetinge tegen Middel burg de fout te veel op een lijn te verde digen Daardoor konden de Middelbur gers één van hun sterkste wapens (de dieptepass naar snel oprukkende spit- sent goed hanteren. Tweemaal kon Si mon Harinck scoren en Pol Aertssen )oeg de bal zelfs dnemaal in de Kloe- tingse netten. De oorspronkelijk van MOC '17 afkomstige Pol Aertssen kwam vorig seizoen maar enkele malen voor Middelburg in actie (tegen Schyndel en Veerse Boys), maar plotseling blykt deze beweeglyke speler een uitstekende hebben achtergelaten. In de afgelopen seizoenen schoolde hij talentvolle jeugd en nu met Han van der Hooft en kele spelers Temeuzen hebben verla ten, kunnen jeugdspelers de gaten rede- lijk opvullen. De nieuwe trainer Harry Tijssen uit Vlissingen waarschuwde zaterdagmiddag echter al vooreen al te groot optimisme: „Talent is er wel, maar routine en organisatie zijn in het voetbal toch ook enorm belangrijke factoren- F.n er moet op het niveau van de tweede klas nog veel geleerd wor den", zo dempte hij het optimisme enigszins. In de finalewedstrijd tegen Middelburg trad Temeuzen in de volgende opstel ling aan: doel: Thijs van Boven, achter. Alex de Hulster, Ronald Breepoel, Jac ques van Glansbeek. Chris Edwards; midden: Frank Boogaard, Willy Ver- li age en Cor Geelhoed; voor Fons Baart, Jan Kolijn en Peter de Back. Jan Willem Leuius kwam in de tweede helft in het veld voor Van Glansbeek, die met een enkelblessure tobt. Achterstand Temeuzen hield in de finale lange tijd stand tegen Middelburg. Voor rust was de strijd aantrekkelijk, maar doelrijpe kansen kwamen er nauwelijks uit. De diep in de tweede helft ging Temeuzen door de knieën, toen ook bij de Zeeuws-Vlamingen zich nog een condi tionele achterstand openbaarde. Eerst schoot John Tahapary tegen de lat en Kees van der Sluis joeg de terugket- sende bal in de netten. Uit een voorzet van Pol Aertssen bepaalde Tahapary de eindstand op 2-0. In de strijd om de derde plaats bleek Kloetinge ook mentaal sterk te zijn. want de ploeg klapte niet in elkaar, toen Fluks door de gevaarlijke spits Ad Markesteijn de leiding nam. Eerst te kende Piet Barens de gelijkmaker aan. Na een schitterende combinatie tussen Volmer en Schouw zorgde Wim de Vos voor een 2-1-voorsprong voor Kloetin ge. Na de rust bracht Johnny Holles telle met een solo de stand zelfs op 3-1. In de slotfase sloeg Fluks door Markes teijn eenmaal terug (3-2). Kloetinge- doelman Leo Uijtterhoeve verrichtte enkele spectaculaire saves. Uitslagen: Middelburg-Kloetinge 5-0, Temeuzen-Fluks 1-0, verliezersronde om de derde plaats Kloetinge-Fluks 3-2, finale Middelburg-Temeuzen 2-0. Eind stand: 1 Middelburg. 2 Temeuzen, 3 Kloetinge, 4 Fluks. AMERSFOORT - Het staat vrijwel vast dat de wereldkampioenschappen judo volgende maand in Barcelona (19 tot en met 23 september) toch doorgang zullen vinden. Aanvankelijk dreigde het mondiale titelgevecht in Spanje van de internationale agenda ge schrapt te zullen worden daar de orga nisatie. de Spaanse regering, de vlag gen van verschillende Aziatische lan den weigerde te zullen hijsen. Inmiddels heeft de internationale Judo federatie toegegeven aan de Spaanse eis. De Budobond Nederland heeft be sloten een ploeg van zeven judoka's naar de WK af te vaardigen. De equipe zal worden samengesteld uit een groep van 24 die zondag in Harderwijk onder leiding van bondscoach Peter Smjders gestart is met de centrale training. In totaal zes weekeinden zal Snyders de geselecteerden onder handen nemen. Op de eerste training gaf ook de in mei tot voorzitter gebombardeerde Vlaar- dinger Henk van Oosten acte de presen ce In een welkomstwoord riep hij alle judoka's op er in de komende jaren kei hard tegenaan te gaan „opdat we in Moskou op de Olympische Spelen een serieuze gooi kunnen doen naar het eremetaal". De heer Van Oosten voegde daar nog aan toe dat de judoka's wat dat betreft op alle medewerking kunnen rekenen van het hoofdbestuur „Als we onze plannen financieel rond kunnen krijgen willen wy het judo serieus gaan aan pakken". aldus de BBN-praeses. „We denken daarby ln de richting van veel internationaal contact en enkele train ingsstages in het buitenland". TERNEUZEN - Het was niet ten onrechte dat Terneuzen-trainer Harry Tijssen na afloop van de wedstrijd tussen een elftal van Groot-Temeuzen en de eerstedivi- sieclub FC Dordrecht weinig waarde hechtte aan dit oefenduel. Een zwaar verde digend Temeuzen hield de schade tegen de betaalde voetballers uit Dordrecht weliswaar beperkt tot een 2-0 nederlaag, maar echt imponerend was het niet. Dal kon ook bijna niet anders. De meeste spelers van Temeuzen hadden daags tevoren het Stadhuistoernooi in Middelburg meegespeeld en waren duidelijk vermoeid. „We hebben vrijwel alleeen maar verde- Het elftal van Groot-Temeuzen werd dit gezelschap was te verwachten om dat hun club uitkomt in de afdellngs tweede klasse van hetzaterdagvoetbaL Hoopvol dlgd We zijn er nauwelijks uitgekomen en daarom heeft het volgens mq weinig zin gehad. Niet voor ons maar ook niet voor FC Dordrecht. Het enige positieve is dat we bezig zijn geweest en dat het goed is voor de conditie, maar meer be- süst niet", liet Harry Tijssen weten Jan Rab Collega Jan Rab was het daar wel mee eens. Ook hij zag het niet zo scherp zit ten na afloop. Rab: „Het enige positieve is dat we gewonnen hebben. Vorig jaar verloor Dordrecht van Temeuzen. Maar echt gevoetbald is hier niet. Ter- neuzen gaf daar weinig ruimte voor door die zware defensieve houding en daardoor verdween bij de spelers snel ile animo om er iets leuks van te ma- voor het grootste gedeelte bepaald door spelers die komend seizoen de kleuren van Temeuzen moeten hooghouden. Verder speelden Sjaak Lqbaert. Frank Inghels. Adrie Meqer van Biervliet en de gebroeders Schuitvlot van Spui. Van die aanvulling hield Sjaak Ujbaartzich uit stekend staande. De 34-jange laatste man van Biervliet speelde een goede wedstrijd, voelde het ook goed aan dat er iets aanvallends moest gebeuren en trok dan ook mee ten aanval. Frank In ghels hield zich verdedigend goed staande terwijl Adrie Meijer enigzins de mist inging omdat hij voor de rust als rechterspits moest spelen, een volko men vreemde plaats voor hem en dat was ook te merken. Dat de gebroeders Schuitvlot duidelijk te Licht waren voor De Westduitse profvoetballers zijn al weer aan de competitie begonnen Eén van de verrassingen was de grote nederlaag15-2 van Hamburg SV. Opmerkelijk was. dal de Engelse aankoop Kevin Keegan volkomen aan banden werd gelegd Hier wordt de ex-speler van Liverpool afgestopt door zijn bewaker Bemhard Dietz DUSSELDORP (ANP) - De Westduitse vertegenwoordigers in het toernooi om de Europese beker voor bekerwinnaars zijn het seizoen in de bundesliga bar slecht begonnen. Hamburger SV. houder van Europacup II verloor met 2-5 bij Duisburg, FC Kóln werd in Dusseldorp 'ingepakt' door Fortuna. 5-1. Landskampioen Borus- sia Mónchen-Gladbach kwam in een duel met pover aanvalsspel niet verder dan 0-0 bii Boehui» der de voet lopen en na een half uur za gen de 35 000 toeschouwers dp gelijk- maker van Seel In de tweede helft was fortuna niet meer te stoppen Fleming Lund zorgde voor 2 1 en 3-1. Brei ont nam FC Köln de laatste hoop en een kwartier voor tijd bracht Szymanek de eindstand od 5-1 Het begin van Fortuna en FC Koln was weinig minder dan een sensatie In het vorige seizoen startte Kóln met vijl overwinningen en begon Fortuna met vijf nederlagen. De geschiedenis leek zich te gaan herhalen Na zeventig se conden al scoorde de 18-jarige nieuwe ling Holger Willmer voor de Keulse ploeg. Fortuna liet zich echter niet on- Kevin Keegan Kevin Keegan is bij zijn eerste optre den in de bundesliga volledig aan ban- oen gelegd door international Be mhard Dietz. msv was vooral in de eerste 45 minuten duidelijk sterker, maar de Hamburgse doelman Rudi Kargus slaagde erin de schade te be perken lot een treffer, van Büssers. Onmiddellijk na de hervatting scoor den Bückcren Jara. binnen een minuut, ieder een keer, 3-0. Uit die kansloze po sitie kwam HSV terug door Buljan en Nogly. Met nog een kwartier te spelen gooide de Ilbmburgse formatie alles op de aanval. HSV speelde met vijf spitsen in die periode, maar verwaarloosde zijn verdediging. In de laatste drie mi nuten werd dat ralaal. Twee keer ging de Duisburgse rcchlsbuiten Seliger al leen door de verdediging van HSV en hij scoorde ook twee maal. Bochum en Kampioen Borussle Món- chen Gladbach openden hun seizoen met behoudend voetbal De 22 000 on tevreden toeschouwers zagen dat Bo chum en Borussia geen moment op de aanval durfden te spelen en nauwelijks kansen kregen om een wijziging in de beginstana aan te brengen. Van de drie nieuwelingen in de bundes liga deed St. Pauli het het best. streek genoot Werder uit Bremen werd met 3-1 verslagen. Het was een gelukkige over winning. die pas in de laatste twaalf mi nuten gestalte kreeg Róntveld had Bremen twintig minuten voor tqd een voorsprong bezorgd, maar St. Pauli kreeg daarna twee heftig omstreden strafschoppen Voorstopper Demuth schoot twee keer raak en in de laatste seconden scoorde ook Gerber nog voor de nieuweling. Bijn een kwart van de 300.000 toe schouwers op deze eerste speeldag zat op de volgepakte tribunes van het Nec- karstadion bij Stuttgart - Bayem Mün- chen. Stuttgart nam. mede door twee strafschoppen van Hansi Muller twee keer een voorsprong, 2-0 en 3-2. Gerd Muller bezorgde Baycm in de laatste minuut met zijn tweede doelpunt ten minste een winstpunt. München 1860 trok tegen Schalke 68 000 toeschouwers naar het Olvmpiastadion München was m niets de mindere van Schalke, maar kwam. deels door pech. niet tot doel punten. Fortuna Dusseldorp - FC Kóln 5-1. VFB Stuttgart - Bayem München 3-3. FC Kalsers- lautem - Eintxacht Braunschweig 2-1, Ein- tracht Frankfurt - FC Saarbrücken 4-0; 1860 München - FC Sclftlke 04 04): MSV Duisburg - Hamburger SV 5-2: Hertha BSC Berlin - Bo russia Dortmund 3-1VFL Bochum - Borussia Mönchen Gladbach 0-0; FC Sankt PauU - Werder Bremen 3-1. De wedstrijd startte hoopvol en reeds na acht minuten moest doelman Thijs van Boven de bal uit het net halen toen Kluitenberg van een meter of dertig af stand verwoestend uithaalde: 0-1. In die periode bood Temeuzen ook 't bes te tegenspel. Vooral Jan de Block speelde op het middenveld een zeer sterke wedstrijd, was sterk aan de bal en had duidelijk meer variatie in zijn spel dan welke speler van FC Dor drecht ook. Na twtintig minuten spelen was Temeuzen dicht bij de gelijkmaker toen George de Block een vrije trap van broer Jan met het hoofd verlengde. Dordrechtdoelman Rijkens haalde de bal echter uit de hoek. Langzaam maar zeker creëerde de FC Dordrecht een gigantisch veldover- wicht. Vrijwel constant waren er21 spe- Iers op de Temeuzenhelft bezig maar het ontbrak Dordrecht vooral aan een spelbepaler op heimidden veld Het was allemaal even simpel water gebeurde en alleen het beetje meer fysiek en snelheid waren doorslaggevend voor 't veldover- wicht. Het was nauwelijks verrassend dat Dordrecht in die eerste helft niet meer scoorde al kreeg ex-FeUenoorder Fetens net voor rust een droomkans die hij verprutste. Tot vier keer toe kapte hy de bal terug zonder hem in te schieten en uiteindelijk hielp Alex Dehulster hem uit een droom door de bal simpel weg te schoppen. Een minuut eerder was Dordrechtop miraculeuze wyze aan de gelijkmaker ontsnapt toen Jan de Block uit een pass van Sjaak Lybaart oog m oog met Rqkens verscheen. RiJ- kens won en het bleef 0-1 „Ik verschrok er gewoon van dat Ik die kans kreeg, daardoor zette ik die schynbeweging te vroeg in en had de keeper het door", al dus Jan de Block na afloop. In de tweede helft wertl het ei allemaal niet beter op. Dordrecht bleeft drukken en Temeuzen verdedigen en uiteinde lijk zou een afstandsschot van Ooms Dordrecht op 2-0 brengen. Door die overwinning nam Dordrecht revanche voor de nederlaag van vorig jaar. maar echt overtuigend was het niet. Net zo min als de rol van ex-intcmational Jan Kleinjan op het middenveld. Zeker vijftien kilo te zwaar beperkte hij zich tot wat puffende sprintjes en af en toe een balletje in de breedte.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1977 | | pagina 11