ZEEUWSE VOETBALLERS KWAMEN VOLOP IN ACTIE VOOR OEFENWEDSTRIJDEN Vriendschappelijk profvoetbal: twee nederlagen voorFeyenoord in Spanje Angstig PSV had weinig in te brengen tegen Leeds United Henk Nooren greep door springfout naast auto PZC/s PSV-STADION NU EEN VAN DE MODERNSTE VAN EUROPA Helling naar Volendam Wolsink tweede in wereldtitel MAANDAG 8 AUGUSTUS 1977 sport 10 VLISSINGEN - Het is duidelijk, dat over een aantal weken de nieuwe voetbal competitie gaat beginnen. Overal in Zeeland wordt al volop vriendschappelijk gevoetbald en de volgende wedstrijden zijn ons bekend. RKC. De van Berchem Sport terugge keerde Jaap Meerman maakte als laat ste man een sterke indruk, hoewel hij wel enige schuld had aan het eerste doelpunt van Piet Paulides: 1-0. Vlissingen-Meeuwen 1-1 De beide trainers Cees Vermunt en Jan Meulmeester waren na afloop enthou siast over de inzet en he t vertoonde spel. Vlissingen vooral was in de tweede helft goed op dreef en alleen aan de afwerking ontbreekt nog het een en ander De jeugdspelers Hans Hack en Hans van de Rafelaar verdienen zeker nog een kans. maar de grote aanwinst is duidelijk de als linksbuiten operende Tonnie Sheilds. Hij scoorde zeven minuten voor de rust ook het enige VUssingen- doelount, maar toen had Meeuwen al een 0-1 voorsprong, omdat Daaf Francke een verkeerre terugspeelbal van Jan van de Kapelle afwerkte. De 1-1 eindstand is voor Vlissingen iets te weinig. Vlissingen kreeg na rust meer kansen, maar vooral de voor Pattrick Dewitte ingevallen Ronald Aamoutse miste nogal wat kansen. RKC-Arnemuiden 2-0 Een aantrekkelijk spelend Arnemui- den heeft geflatteerd verloren van een geroutineerder en conditioneel sterker Arnemuiden werd daarna wel sterker, maar met name Joost de Ridder, Lein Dieleman en Lieven van Bclzen misten de kansen, waardoor een fout van Ro nald van Belzen in de tweede helft de hoofdklassers nog een 2-0 eindstand op leverde. Arnemuiden 2 won met 2-0 van de Waalwijkse reserves. WHS-Tholense Boys 2-2 De vierdeklasser Tholense Boys heeft dikverdiend 2-2 gespeeld in Sint- Annaland. WHS was maar erg matig op dreef en had geluk, dat een schot van Nico Hage van richting werd veranderd en doeltrof: 1-0. De rust ging met 1-1 in, waarna in de tweede helft Nico Hage WHS OPNIEUW OP VOORSPRONG BRACHT. Een kwartier voor het einde kwam de eindstand verdiend op 2-2 Woensdaga vond speelt WHS op zeven uur tegen Smerdiek en zaterdagmiddag om drie uur tegen Goes Zierikzee-De Musschen1-7 De kersverse tweedeklasser speelde zonder Jan Lievense, Stoutjcsdijk, Smeding (ex-Overmaas) en Rob Wijn steker tegen De Musschen uit Rotter dam en verloor met 1-7. Tot aan de rust viel de schade nog mee. Kees Verkaart redde toen al de Zierikzee-eer. Rust stand 1-2. Na de rust kwam de betere conditie en het betere en open spel van de bezoekers tot uiting. Spits Rini van Zanten (ex Ex celsior) zorgde voortdurend voor ge vaar. Hij scoorde ook éénmaal. De over ige doelpunten kwamen op naam van Peter Hofman (2x), Ane Budderlag, Joos van Dijk. Geo Jansen en Paul Rootmans. Sluiskil-Aardenburg 0-0 De eerste helft was Sluiskil wat feller. De ploeg kreeg toen ook iets meer kansen, maar in de tweede helft werd de aan trekkelijke wedstrijd meer naar de hand van Aardenburg gezet Kennelijk had Sluiskil ook wat last van de wedstrijd van zaterdag, toen in Gastel tegen een sportclub Gastel-combinatie werd ge speeld. Sluiskil won toen met 1-2 en ver diend Eddy van der Hooft zorgde toen voor 0-1 Jan Jacobs maakte er 1-1 van en na de rust kwam de eindstand ver diend op 1-2 door Mark de Feijter Brouwershaven-ZSC 0-1 Een matige wedstrijd Brouwershaven speelde voor het laatst op hel oude veld. Het enige doelpunt kwam op naam van Cor Dorreman, in de eerste helft, uit een vrilje trap: 0-1 WIK-DFS 7-2 De zondagspelers werden bij vlagen weggespeeld. Bij de rust was het al 5-0 door doelpunten van Joost Manui (4x) en een strafschop van Gerrit Kooman. Simon Berrevoets benutte na rust een strafschop (6-0) en Bouke Post maakte er 7-0 van. Toen redde DFS de eer door doelpunten van Toon Rijnberg en Rien Kok: 7-2. Mevo-Nieuwland 1-4 De vier doelpunten zeggen bepaald weinig over de voorhoede van Nieuw- land. die opnieuw te veel kansen nodig had. Peter Joosse, Paul Rademakers, Piet Mesu en Max de Rijke produceer den al voor rust een 0-4 stand. Verdedi gend was Nieuwland weer erg sterk, tegen een nog verzwakt Mevo. Een schitterend doelpunt van Martin Quist bracht de 1-4 uitslag tot stand. Philippne-Graauw 1-0 In een matige wedstrijd heeft zaterdag Philippine met 1-0 gewonnen van Graauw. Het enige doelpunt van de wedstrijd werd gescoord door Peter de Bock. De strijd tussen de tweede elftal len eindigde in een 2-1 overwinning voor Philippine. Hoofdplaat-Zaamslag 2-0 Een vooral voor de rust sterk spelend Hoofdplaat heeft zaterdag verdiend met 2-0 gewonnen van Zaamslag. Bij Hoofd plaat liep het voor de rust uitstekend en het veldoverwicht werd ui tgedrukt door doelpunten van Fons Soulimans en Cor van de Velde. Hoofdplaat 2 klopte Zaamslag 2 met maar liefst 6-2. Hoek-Axel 0-2 Het door spelersvertrek gehalveerd Axel heeft zaterdag de oefenwedstrijd tegen Hoek verdiend met 2-0 gewonnen. Axel nam de leiding door een treffer van Piet Gans en het was Dickie de Pooter die de eindstand op 2-0 bepaalde. Sluis-Wemeldlnge 1-3 Sluis heeft zaterdag op eigen veld een volkomen verdiende 3-1 nederlaag gele den tegen Wemeldinge Bij de rust stond Sluis reeds met 2-0 achter tegen een veel beter spelend Wemeldinge. Het enige Sluis doelpunt werd gescoord door Jaap Ras. Oostburg-Cadzand 3-1 Oostburg 1 (zaterdagvoetbal) heeft za terdagmiddag door een 3-1 overwin ning op Cadzand 2 de eerste plaats be haald in de serie wedstrijden die in het kader van het vijftigjarig bestaan van de sv Oostburg werden gehouden. Eer der had het Oostburgse team al gewon nen van Groede. Datzelfde Groede ein digde vierde in de eindstand doordat men 7-2 werd verloren van Oostburg 3. De prijzen werden uitgereikt door Oostr burgvoorzitter L. Wille. De scheidsrech ters C. Kotvis uit Schoondijke en C. Blaeke uit Sluis kregen voor hun be reidwilligheid om te fluiten als aanden ken een bekertje aangeboden. Oostburg 3 heeft zondagmiddag de vriendschappelijke wedstrijd tegen Sluiskil 3 op het veld in Oostburg met 5-3 gewonnen. LA CORUNA (EFE) - Feyenoord heeft in La Crouna (Spanje) met 0-2 verloren van de Braziliaanse club Fluminense. De wedstrijd werd gespeeld in het toernooi om de Teresa Herrera-beker. Feije- noord heeft zondag in e strijd om de derde en vierde plaats in het toernooi om de Teresa Herrera beker een 2-4 nederlaag geleden tegen het Spaanse Real Madrid. Er waren 20.000 toewschouwers naar de wedstrijd komen kijken. Het toernooi om de Herrerabeker in het Spaanse La Coruna is gewonnen door de Braziliaanse club Fluminense. In de fi nale verslogen de Brazilianen Dukla Praag uit Tsjechoslowakije met 4-1. De eindstand is het toernooi is: 1 Flumi nense (Bra), 2 Dukla Praag. 3 Real Mad rid. 4 Feyenoord. STADSKANAAL - De Rotterdamse eredivisieclub Sparta heeft in Stadska naal met 8-0 gewonnen van de glijkna- mige club. die in de derde klasse afde ling noord van de KNVB uitkomt Sco reverloop: 0-1 Vlaken. 0-2 Clarke 0-3 Jansen. 0-4 Hensen 0-5 Meutstege 0-6 Hensen 07 Hensen 0-8 Clarke. Viboa - Veendam 0-8. Wageningen - FC Utrecht 1-2 Rustr stand 1-0 Scoreverloop. 25 Hazelhekke 1-0.70. Hildebrand 1-1.73. Van Staa 1-2. Toeschouwers. 2000 Vitesse - Racing Mechelen 2-0. Rust stand. 0-0 Scoreverloop: 53. Bleyenberg 1-0. 77 Bleyenberg 2-0. Toeschouwers: 4000 ROTTERDAM - Excelsior heeft met 2-0 van Zwart Wit. eerste klasse zater dag gewonnen. Scoreverloop. 35 Wal- sander 1-0. 54 Meijer 2-0. Scheidsrech ter: Smits. Toeschouwers: 1000. Liverpool - Reuter. NEC heeft in Li verpool met 2-1 (0-0) verloren van de En- Dankzij een nieuwe hoofdtribune is het PSV-stadion nu een van de modernste van Europa. Met feestelijk vertoon werd de nieuwe accommodatie zaterda gavond in gebruik genomen. Vendelzwaaiers kwamen daarbij voor de nieuwe tribune in actie EINDHOVEN-Tijdens een feestelijke bijeenkomst in het Philips Ontspan- nings Centrum werd zaterdagmiddag het gerenoveerde PSV-stadion offi cieel overgedragen aan het bestuur van de Eindhovense eredivisievereni ging. Voor deze overdracht waren naast alle belangengroeperingen uit het betaalde voetbal ook de besturen van de KNVB en de sectie betaald voetbal uitgenodigd. Met het in gebruik nemen van de nieuwe ikolomlozei hoofdtribune, waaraan zo'n 700 arbeiders bijna een jaar lang hebben gewerkt, is het PSV-stadion een van de modernste en best geoutilleerde stadions in Europa geworden De capaciteit van het stadion in Eindhoven is overigens niet zo heel veel groter geworden, van 19.500 naar 27.000 overdekte en verwarmde plaatsen. Ben van Gelder: „Het is ook nooit onze bedoeling geweest een kolossaal stadion neet- te zetten. Ons streven was altijd een knus stadion met optimale voorzienin gen voor het publiek'' Onder de hoofdtribune bevinden zich naast de administratielokalen, het spelershome, de kleedkamers en het bijzonder fraaie clubhuis, onder meer een souvenirshop, een wasserette, radio- en tv-kamers en een tweetal ont vangstruimten. Boven op deze ruimten is een promenade gesitueerd, waar mee de toeschouwers hun plaatsen op de hoofdtribune kunnen bereiken. Het geheel (in de wit-rode kleuren van PSV opgetrokken) maakt een bijzon der Imposante indruk Ook manager Ben van Gelder was duidelijk onder de indruk van het gerealiseerde bouwwerk, waarvan de kosten geraamd worden op 22 miljoen gulden Tijdens de receptie in het POC het hij zich tenminste ontvallen: „De laatste weken hebben zeker een vijftiental prominente voet ballers contact met ons opgenomen. Zo graag willen ze hier in dit nieuwe Phlllpsstadion komen spelen Op al die aanbiedingen hebben we echter niet gereageerd Wij bepalen zelf wel wie we willen hebben Na de wedstrijd van zaterdagavond tegen Leeds United, die door de Eind- hovenaren met 3-1 werd verloren, één week voor het begin van de nieuwe cojppetitie, blijkt het voor PSV toch niet zo'n slechte zaak te zijn om toch eens iets aan bijvoorbeeld het spits-probleem te doen. Ook de Eindhovense verdediging kan overigens nog best w at aanvulling gebruiken. Want: zo'n schitterend stadion kan maar moeilijk bedoeld zijn voor het middelmatige voetbal zoals dat zaterdagavond werd geëtaleerd. gelse eerste diviseclub Everton Score verloop: 50 Latchford 1-0.53 Marijnlssen 1-1.58 Latchford 2-1. Schellekens stopte in de 80e minuut een strafschop van Latchford. HAARLEM - Haarlem heeft de Bel gische eerste diviseclub FC Antwerp met 3-1 (2-0) verslagen. Scoreverloop: 32 De Vries 1-0 34 Van den Berg 2-0. 49 Pepe Fernandez 3-0. 76 Geurts 3-1. Scheidsrechter Thomas. Toeschou wers- 2200 ZWOLLE-De eerste divisieclub PEC Zwolle heeft op eigen veld met 1-1 gelijk gespeeld tegen de Engelse eerste divi sieclub Manchester City. Scoreverloop: 25 Owen 0-1. 75 Hendriks 1-1 (straf schop) Scheidsrechter: Mulder. Toe schouwers: 4000. Rode kaart: Hartford iManchester). gele kaart: Owen (Man chester). Jans en Frandse (PEC Zwolle). VOLENDAM - Volendam heeft zijn oefencampagne afgesloten met een overwinning op New Castle United (2-1). De rust gaf een 0-1 voorsprong aan voor de Engelsen. Scoreverloop: 7 Callaghan 0-1. 50 Zonneveld 1-1. 80 Jaap Jonk 2-1. Toeschouwers: 2500 LEEUWARDEN - In Leeuwarden heeft SC Cambuur met 3-0 (1-0) gewon nen van de Roemeense club Dinamo Boekarest Scoreverloop. 32. Van der Ham 1-0. 60 De Blaauw 2-0. 69. Penning 3-0. Scheidsrechter: Gans Toeschou wers: 2500. Rode Kaart: Ginu (Dinamo Boekarest). SCHIEDAM - SVV heeft zaterdaga vond met 2-3 verloren van de eredivisie club FC Amsterdam. Scoreverloop: 5 Wetzel 0-1. 30. Hoogmoed 1-1. 50 Kamp- hues 1-2. 70. Corver 2-2. 83. Sout 2-3. Scheidsrechter: Van Laar. Toeschou wers 2500. Go Ahead - Lierse SK (België) 6-0. (3- 0). 14 Kristiansen 1-0. 22 Kist (straf schop) 2-0, 44 Woudsma 3-0, 46. Kris tiansen 4-0, 52 Kristiansen 5-0, 70 Sasl- fischberger 6-0. Scheidsrechter Corver. toeschouwers 4200* Panningen - WV 1-7 (0-41. Doel- puntmakers voor VVV. De Jonge (3x), Jovanovic, Schreurs, Hermans en Kur- cinac. Toeschouwers: 2500. Fortuna SC - Eindhoven 4-1 <0-1 Scoreverloop: 41 Posthuma 0-1, 49 Mer ken 1-1. 56 Ruys2-1 71 en 73 Engbersen 3-1 en 4-1 Toeschouwers: 1000. Scheids rechter: Jonker Willem2-FC Boom3-2 (1-1) Scorever loop: 12 Nelemans 1-0, 38 Van Ham 1-1, 52 Vinck 1-2. 65 en 89 Van Rooy 2-2 en 3-2. Toeschouwers: 2500. Scheidsrech ter: Van Swieten. FC Luik (Belgié) - MVV 1-1. (0-0) 46 Quaden 0-1, 69. Klinge 1-1. ENSCHEDE - FC Twente heeft zon dag de vriendschappelijke wedstrijd tegen Ipswich Town gelijkgespeeld, 0-0. Beide ploegen maakten voor 8000 toe schouwers een zeer shcmale indruk. De oudgedienden Jan Jeuring en Kalle Oranen speelden heterste kwartier mee bij wijze van afscheid. Scheidsrechter was de heer Mulder. HEERENVEEN - Sparta 1-5 (1-1). Scoreverloop: 05 Jansen 0-1,35. Kenter 1-1.60. Balkenstein 1-2.62 Clarke 1-3,70 Pletzer 1-4. 85. Van Staveren 1-5. BRNO - De Italiaan Mario Lega is zon dag wereldkampioen in de 250 ec- klasse op de weg geworden door tijdens de grote prijs van Tsjechoslowakije in Brno in zijn klasse als derde te eindi gen. Met nog een race te gaan is Villa niet meer in te halen. i Sc Amersfoort - VRC 6-0 (zo) SC Amersfoort - Neptunus 2-0 (za). VOLENDAM - Ajax en Volendam zijn het eens geworden over de transfer van Dick Helling naar Volendam. Helling, die zaterdag al tegen New Castle Uni ted zou meespelen, is echter persoon lijk nog iet rond met Volendam. dat hem een eenjarig contract heeft aange boden. Maandag gaan de oud- Telstarspeler en zijn vertegenwoordi ger van Inter-Football met Volendam om de tafel zitten. GEESTEREN - Dick Wieken heeft zon dag met het paard Sultan het hoofd nummer van het internationale con cours hippique in Geesteren, het springconcours over twee manches om de Grote Prijs vna Twente, gewonnen. De uit Meppel afkomstige, maar tegenwoordig in Maastricht wonende ruiter bleef in de tweede barrage fout loos in 33,4 seconden. Het was de eerste zege in een grote prijs voor Wieken, die voor stal Zangersheide van Leon Mel- chior uitkomt. Hij bleef in de tweede barrage acht concurrerende combina ties voor. Tweede werd de Westduitser Peter Suenkel met Floto (0-37,3) en derde Henk Nooren met Jagermeister (op -4 - 31,4). Net als Nooren was Harry Wouters van Den Oudenweyer sneller dan win naar Wieken, maar een springiout deed de Elstenaar op de vierde plaats belan den. Europees kampioen Johan Heins reed met een nieuw paard, Pentagon Z, en dat moest hij in de eerste manche al met springfouten bekopen. Wieken werd door zijn overwinning een auto rij ker. Voor de eerste maal na Wenen werd in Geesteren op eigen bodem de nationale equipe gehuldigd, die de Europese titel veroverde. De vier ruiters Nooren, Heins. Ebben en Wouters van den Ou- denwyer ontvingen een Midwinter hoorn. De resultaten zijn- jachtspringconcours: (lengte parkoers 640 meter. 13 hindemissen. 20 sprongen): 1. BertMatthijs (Bel.) Palenno 73 1 seconden. 2. Franke Sloothaak (Ned) Fa- tima 74.5: 3. Johan Heins (Ned) Tiffany 75.8; 4 Paddy Macmahon (GBr) Red Tiger 77.8: 5 Freddy Welch (GBr) Blosom Hill 78.3; 6. Guido Bruininx (Bel.) Pepper H 78.7. Springconcours om de grote prijs van Twen te: (eerste manche: lengte parkoers 500 meter, 10 hindemissen, 15 sprongen; tweede man che lengte parkoers 360 meter. 6 hindemis sen, 6 sprongen). Na de tweede barrage: 1 Dick Wieken (Ned.) Sultan 0 strafpunten, 33.4 seconden; 2. Peter Suenkel (WDl) Floto. 0 - 37.3; 3. Henk Nooren (Ned) Jagermeester, 4 - 31.4; 4. Harry Wouters van den Oudenmeyer (Ned) Salerno 4 - 31.9; 5. Jiirgen Ernst (WDl) Saloniki 4 - 32,2; 6. Anton Ebben (Ned) Jumbo Design 4 - 35.6; 7 Eva van Paesschen (Bel.) Bouzicourt 4 - 37.1:8 Freddy Welch (GBr) Rossmore 8 - 35.6; 9 Stanny van Paesschen (Bel) Porsche 8 - 39.0. Nederlands kampioenschap vierspannen: 1. Tjeerd Velstra81 punten: 2 Vroklage, 96 pun ten: 3. Groenenwoud 104 punten. EINDHOVEN - De royale omhaal waarmee Gerrie Deijkers zaterdaga vond tien minuten voor tijd van de wedstrijd tegen Leeds United de bal hoog in de tribunes deponeerde, illus treerde pijnlijk nauwkeurig het gemis aan precisie in de PSV-ploeg, die uit eindelijk zijn eerste wedstrijd voor van de best geoutilleerde hoofdtribune van Europa met een nederlaag van 3-1 moest afsluiten. „De tribune is tijdig voor het begin van de competitie ge reed gekomen; de ploeg is nog lang niet zo ver", merkte Kees Rijvers dan ook terecht op na negentig minuten matig voetbal. Als testrcase voor de PS Vers was Leeds United overigens een uitstekende keu ze Ook straks in de competitie zullen de Eindhovenaren opnieuw herhaaldelijk worden geconfronteerd met tegenstan ders als Leeds United een ploeg die het speelveld klein hield, de bal knap in de eigen ploeg liet rondgaan en supersnel de counter uitvoerde. Een uitermate ge routineerde ploeg bovendien, waar tegen PSV alleen met flitsend aanvals- spel mogelijk doelpunten had kunnen scoren. De Eindhovenaren - zonder de geblesseerde Kees Krijgh en de gebroe ders Van de Kerkhof - durfden echter geen moment het initiatief te nemen. Daarbij kwam nog dat de Brabantse centrum verdedigers (Stevens. Van Kraay en Brandts) nogal onzeker ingre pen en bij alle drie de Leed-treffers be paald met vrijuit gingen. „PSV is in deze wedstrijd met de neus op de feiten gedrukt", vond Kees Rij vers dan ook. „Voor de rust heeft PSV inderdaad nauwelijks initiatieven durven ontplooien. In de tweede helft was er minder sprake van een passieve situatie, maar bij herhaling bleef men toch veel te veel het centrum forceren, waarbij de vrijstaande mensen aan de zijkanten totaal over het hoofd werden gezien. En dat is een duidelijk manke ment. Door meer profijt te trekken van de vleugels hadden w c deze ploeg in de tweede helft in moeilijkheden moeten kunnen brengen. Dat nu gebeurde to taal niet". Maar zelfs wanneer PSV wel optimaal zou hebben gefunctioneerd en de Eind hovenaren wl hadden kunnen beschik ken over het geblesseerde drietal (waar van RenVan de Kerkhof mogelijk zater dagavond tegen Vitesse weer van de partij kan zijn), dan nog zou PSV de handen meer dan vol hebben gehad aan dit Leeds United, dat met zijn Schotse en Engelse internationals een brok rou tine in het veld heeft staan die het elke Europese ploeg vrij lastig kan maken. Rijvers beaamde: „We zullen inder daad in heel goede doen moeten zijn willen we deze ploeg onder meer se rieuze omstandigheden, bijvoorbeeld in een Europa-Cuptoernooi, in twee keer kunnen verslaan". Bij de meeste PSV'ers ontbreekt het spelinzicht nog volkomen Alleen Willie van der Kuylen en Tom Smits konden een redelijke voldoende halen. De rest van de ploeg faalde nadrukkelijk, vooral verdedigend, en vroeg zonder meer om moeilijkheden, die door Leeds United met drie doelpunten nog maar mager werden geaccentueerd. Na ruim een half uur ontstond het eerste doelpunt. Peter Lorrimer, met Gordon McQueen uitblinker bij Leeds maakte gebruik van een fout in de verdediging van PSV. Hankin verdubbelde de voor sprong een kwartier na rust na een knappe pass van Graham. Enkele minuten voor het einde schaarde scheidsrechter Keizer zich in de rij van personen, die PSV met ge schenken bedacht. Deacy struikelde over doelman Stewart en de scheids rechter gaf een strafschop. Van der Kuy len scoorde in tweede instantie. Het fluitconcert dat de 27.000 toeschouwers over Keizer loslieten, verstomde toen. In de laatste minuut werd het verschil van twee doelpunten hersteld door McNiven. die de bal uit een vrije trap langs Van Beveren kopte. Opstelling PSV. Van Beveren, Brandts. Van Kraay en Stevens - Poortvliet, Lubse. Smits, Van der Kuylen en Dijkers - Francois (Deacy) en Posthuma Opstelling Leeds United- Harvey iStewart) Reaney. Madeley McQueen en Cherry - Lor rimer. Eddy Gray en Hankin - Jordan (McNi ven). Frank Gray en Graham. Scoreverloop 33 Lorrimer 0-161 Hankin 0-2; 78 Van der Kuyeen 1-2 (strafschop). 90 McNi- vi n 1-3 Toeschouwers 27.000 (uitverkocht). Scheidsrechter Keizer Met een pijnlijk en teleurgesteld gezicht bekijkt Gerrit Wolsink zijn elleboog, na dat hij tijdens de tweede manche van de Grand Prix van België 500 cc ten rol gekomen was. Hij had de hele rit achter de Fin Mikkola gejaagd, toen de onfor tuinlijke val plaatsvond. Wolsink bleef nagenoeg ongedeerd. Mikkola pakte de wereldtitel (Mikkola rechtsi. NAMEN (BELGA) - Met een tweede n een eerste plaats in de Grote Prijs van België op de Citadel van Namen heefl Heikki Mikola zich verzekerd van de wereldtitel motocross in de 500 cc-klas. DeNederlander Gerrit Wolsink, die in de rangvolgorde van het wereldkam pioenschap de tweede plaats inneemt, verloor zjjn laatste kans op de titel, toen hij in de eerste manche in de ach terhoede eindigde (twaalfde). In de tweede manche legde hij met ruime achterstand op Mikkola beslag op de tweede plaats. De uitslagen: eindstand: 1 Mikkola (Finl Yamaha) 3 punten; 2 Lackey (VS - Honda) 6 pnt; 3 Noyce (GB - Maico) 9 pnt; 4 Weil (W.-Dld Maico) 10 pnt; 5 Wolsink (Ned - Suzuki) 11 pnt; 6 Anersson (Zweden - Montesa) 13 pnt Eerste manche: 1 De Coster (Belg) 15 ronden 48.33.3: 2 Mikkola 48.39 8: 3 Lackey 48.45 7; 4 Noyce; 5 Mingels (buiten mededinging); 6 Malherbe (buiten mededinging). Tweede manche: 1 Mikkola 15 ronden 48.36.9; 2 Wolsink 49.03.0: 3 Lackey 49.13.3; 4 Weil; 5 Noyce: 6 Undersson. Stand wereldkampioenschap: 1 Mikkola 247 pnt; 2 Wolsink 185 pnt: 3 De Coster 171 pnt; 4 Lackay 150 pnt; 5 Schmitz 74 pnt OUD-INTERNATIONALS WONNEN VAN GOES GOES - De techniek heeft weer gezege vierd. De oud-internationals hebben in Goes weer eens laten zien hoe je de bal het werk moet laten doen en wonnen verdiend met 2-4 van Goes. Als excuus kan en mag Goes dan aanvoeren, dat het pas het eerste optreden was in het nieuwe seizoen. Het begon overigens uitstekend. Jan de Grip zorgde met twee doepunten voor een 2-0 voor sprong, maar die was met de rust al teniet gedaan: 2-2. Niet in de laatste plaats door de nog fa belachtig keepende Piet Lagarde. maar ook dankzij knappe staaltjes en trucjes van mannen als Jan Vilerius, Peter Kemper, Tonnie van Eeden. Tonnie Bosselaar, Willem de Vries en Leen van der Lugt. Voor de oud-internationals scoorden Piet de Vries (2x), Schouten en Daan Schrijvers. De wedstrijd was tevens bedoeld als af- scheidswedstrijd van de 33-jange ver dediger Jan de Roo. De Roo speelde ruim 500 wedstrijden voor Goes en was jarenlang aanvoerder. Een nieuwe tas. een horloge en bloemen voor zijn vrouw was de dank van Goes en supporters. Hij speelde overigens (geblesseerd) maar een halve wedstrijd mee. De vereniging Goes kreeg van Frans de Witte intussen nog veertien nieuwe voetbaltassen. VLISSINGEN - Het programma be taald voetbal voor het komende wee keinde ziet er als volgt uit: EREDIVISIE Zondag a s.: Haarlem - Ajax, FC Twente FC Utrecht, (13/8, 19.30); PSV - Vitesse (13/8. 20.00); Sparta - NAC (13/8, 20 00); FC Den Haag - Feyenoord (13/8. 20.00): NEC - Roda JC 13/8. ?0 00); FC WV - Go Ahead Eagles. FC Amsterdam - Telstar, AZ '67 - Volendam (13/8. 19.00). EERSTE DIVISIE Zondag a.s.: FC Vlaardingen, Fortuna SC, PEC Zwolle - FC Groningen. FC Dordrecht - Heerenveen. Excelsior - Wil lem n. SC Amersfoort - FC Den Bosch. Wageningen - Helmond Sport, SC Cam buur - Eindhoven. Veendam - Heracles, De Graa&chap - SW (13/8, 20.00). LOTTO DEN HAAG - De> fers van lotto en su pertrio in het weekeinde waren lotto nummer 32. De juiste getallen waren 8- 23 - 34 - 35 - 36 - 40. Het reservegetal was 20 Aantal deelnemers: 670 486. Inleg: 2844.624 gulden. Pnjzenbedrag: 1.474 859 gulden Eerste prijs (inclusief jackpot): 596.582 gulden Tweede prijs: 135.120 gulden. Derde pnjs: 202 679 gul den. Vierde en vijfde prijs: 270 239 gul den SUPERTRIO Het supertno. Vierde koers op Dulndigt. de Orma Pride prijs. De uitslag was. 1 nummer 5 Nato du Bois (P Smit). 2 nummer 7 Narclso Tefka van Dooye- wcerd). 3 nummer 2 Maestro <C Im- ming). Trio uitbetaling: 285.60. Totaal omzet supertrio 89 894 gulden. DUITSE LOTTO HAMBURG - De winnende getallen in de Westduitse lotto zijn: 2 1528363742. Reservegetal: 18. In het 'Splel 77' ishet winnende getal: 12 0 4 82 3.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1977 | | pagina 10