KEETIE VAN OOSTEN WON MET MACHTSVERTOON RONDE CUNGE Nan Verschuren winnares van Belfortfinale Sluis IN DE B-GROEPSFINALE ARNOLD CLAEIJS IJZENDIJKE LIEP JUIST ZEGE ZEEUWSCH-VLAAMSE JEUGDT0ER MIS DAMESATLETEN BIJ DE BESTE VIER IN DUBLIN: PZC/s Door niets en niemand van zege af te houden DEN HAAG WON VAN DORDRECHT Adrie de Korte tiende in race te Ammerzoden Wim de Wal tweede in Wouwse Plantage MAANDAG 18 JULI 1977 sport 12 CLINGE - Met enorm veel machtsvertoon heeft Keetie van Oos- ten-Hage zondagmiddag de Ronde van Clinge voor dames op haar naam geschreven. De wereldkampioene had weer eens een van die dagen, waarop ze door niets en niemand van de zege is af te houden, zeker niet als ze gespaard blijft voor pech. Keetie van Oosten was dan ook de grote gangmaker in het wielergebeuren voor dames, dat voor het eerst in Clinge op het programma stnd, nadat men jaren tevergeefs had gerobeerd om een dameswed strijd te krijgen. Riet van Portengen mocht dan wel de de wereldkampioene trok voor het eerst eerste aanvalster in koers worden ge- alle registers open. Op slag kreunde het noemd, na haar heelt Keetie van Oosten peloton in al zijn voegen en dankzij een steeds geprobeerd om weg te komen, krachtsinspanning van Dinie Brinkhf Amper vier ronden waren er gereden of bleef het peloton in het spoor van de Kloetlngse. Tot driemaal toe riep de at tent rijdende Dinie Brinkhof haar tot de orde. De derde keer had het wel tot ge volg, dat er een kopgroep van vier on stond met Keetie van Oosten. Marian Bik. Dinie Brinkhof en Willy Kwantes. Met de zeer sterk rijdende Keetie van Oosten in de hoofdrol werd het peloton binn?n de Kosrste tijd op een achter stand van meer dan een halve munuut gerreden en was men achter het viertal kansloos. Kansloos waren ook de drie, die met Keetie de finale ingingen. Met mog minder dan tien kilometer te rijden plaatste ze opnieuw een demarrage, even was er bij het drietal een aarze ling, even zat men naar elkaar te kijken wie het zou doen. Dat ene moment van aarzeling was voor Keetie van Oosten genoeg om verder alleen op kop te gaan rijden. Die aarzeling tconde ook aan dat het in de kopgroep niet al te best boterde tus sen het viertal Keetie van Oosten beaamde dat ook na afloop De samen werking vooraan klopte op een bepaald moment niet meer en vanaf d at momen t ben ik alleen gesprongen. Het was over igens wel lastig om weg te komen. Ik heb het zeker een keer of drie geprobeer maar steeds werd ik teruggepakt, zei de wereldkampioene, die in Clinge haar 23 ste zege van dit seizoen behaalde. Ach ter het viertal slaagde Heieen Hage erin om in de slotfase uit het peloton te ont snappen en de vijfde plaats te pakken net voor de fel sprintende Truus van der Plaat, die als zesde eindigde. Bij de liefhebbers draaide het in Clinge uiteindelijk uit op een massaspurt, die door Bram Jansen uit Bleiswijk van kop af werd gewonnen. De liefhebbers hebben er een redelijke wedstrijd van gemaakt met tal van kleine ontsnap pingspogingen, die echter allemaal zonder succes waren. Zo probeerde Ad van der ploeg het als eerste, kreeg nog wel het ggezelschap van Lou de Jager maar beiden werden toch teruggepakt. De meest serieuze poging was wel die van Siep van Dongen, Wim Wielhouwer en Bram Janden. Dit drietal pakte een tweehonderd me ter, maar een fel jagend peloton met omder meer Sam Broersma, Ko Tol- hoek en Willy de Feber in de voorste gelederen maakte ook deze aanval on schadelijk. Toen was het de beurt aan BertusWieles. Ookvoorhemwaserech- ter geen succes weggelegd. In de slotfase Keetie van Oosten voert hier het peloton in de straten van Clinge aan. SLUIS - De Bredase Nannie Verschu ren heeft dit weekeinde het tennistoer nooi van Sluis gewonnen. In dit Bel- forttoernooi won de Brabantse (die vroeger erg sterke partijen liet zien in het Do Domburgs badgastentoemooi) van de beslist vechtlustige Minoca Mi- chiels, die bovendien goed gevarieerd en tactisch knap speelde, maar Nan Verschuren was niet iets sterker en er varener. De Bredase speelster won verdiend de Belfortfinale (6-4 en 6-3). Ook in het dames dubbelspel speelden Nan Verschuren en Monica Michiels tegen elkaar. Nan met Josien Gasille en Monica met Arda Krediet. Eerstgenoemden speelden sterk en con stant. zodat Monica en Arda geen schijn van kans hadden, 6-1, 6-1. Monica Mi chiels. de enige deelneemster van het toernooi, die in drie finales uitkwam, moest ook de mixed laten gaan. Paul Honorez en Josien Gasille waren net iets sterker De heren dubbelspel finale.ging tussen de sterke Cees van Meurs en Guus Roels en de verrassend ver geko men Belgen Leon Cafmeyer en Paul Lamote. Het was een minder groot spektakel stuk voor de talrijke toe schouwers dan vorigjaar. Vooral omdat er veel 'geschaakt' werd, in plaats van fors doorgeslagen. De uitslag was 6-2,6-3 voor de sterke Rotterdammers, die in de halve finale aanzienlijk meer moeite hadden met de Bredanaars Peter van Eijk en Willem Jansen (6-4, 3-6. 6-4) Cafmeyer en Lamote hadden in de halve finale favoriete Paul Honorez en Robert Jan van der Feen verslagen in drie spannende sets. De heren enkelspel C finale was voor de toeschouwers de mooiste van de dag. Jean-Pierre van Bladel en Piet de Jong bestreden elkaar zonder angst of schroom, wat veel spektakel te zien gaf. In de eerste set werd Piet de Jong wel wat weggespeeld door de technisch be tere Van Bladel, 6-2. Maar daarna ge beurde hetzelfde als in zoveel partijen van Van Bladel. Hij dacht dat hij er was en dus freewheelend de eindstreèp kon halen. De concentratie zakte en via weggeefballen kon vechter De Jong schitterend terug komen en zodoende de tweede set pakken. De derde set ging geheel gelijk op Uiteindelijk won toch de Tilburger Van Bladel met 8-6 in de derde set. Bij de dames was Ellen de GRoot al leenheerseres. In het gehele toernooi kreeg zij maar zeven games tegen, zodat zij binnenkort zeker op de B-lijst staat. Helaas moest zij het enkelspel B opge ven vanwegeeen rugblessure anders had zij het ook daar nog ver kunnen schoppen. De C-finale was voor Ellen de Groot een formaliteit, 6-1, 6-0 tegen de zeker niet slechte Monica Torfc.die toch Mely Wondergem m de halve finales in twee sets aan de kant had gezet. Maar tegen Ellen viel gewoon niet op te boksen. Samen met vriend Piet Vroegop won El len de Groot ook het gemengd dubbel spel van Ineke Vreeke en Sten Rietber gen, na een kwalitatief niet zo sterke maar uitserst spannende partij. De zeer lange damesdubbelpartij tussen de da mes Trofs en Lison en de Terneuzense dames Ans van Dijk en Ria Elliott werd uiteindelijk gewonnen door de dames Toils en Lison met 6-2. 5-7, 6-2. De heren dubbelspel titel was voor de" heren Jean-Pierre van Bladel en Chris Fokke, die de Amsterdammers Rietr bergen en Leopold Messchaert na een leuke, attractieve wedstrijd versloegen in twee sets. 6-2, 7-6. Ondanks dat de Duitser Helmut Giesberg het D-toemool won, was Fred Elliott de grote ster van dit toernooi. Hij pres teerde het om de vijf partijen die hij speelde er vier (de finale uitgezonderd) in meer dan tweeënhalfuur af te werken. Iedere keer ook verloor hij de eerste set en kwam dan terug tot winst. De halve finale was helemaal bar en boos. De Duitser Hilger won simpel de eerste set, kwam voor tot 4-2 en toen begon Elliott naar wat later bleek een warming-up Hij won net de tweede set met 7-6. Daama nam de Duitser het heft weer in handen en kwam voor met 5-1. Toen be gon Elliott pas goed Na zegge en schnjve 18 matchpoints tegen won hij toch de derde set en daarmee de wed strijd met 1-6,7-6.11-9. Toen Giesberg in de finale dan ook met6-l, 4-1 voorkwam, dacht niemand er aan dat het al snel afgelopen zou zijn. En jahoor. binnen de kortste keren 4-4, maar daama was het afgelopen, 6-4. Ook in het gemengd dubbelspel sprak Elliott een hartig woordje mee. In de halve finale won hij tesamen met me vrouw Mast van het koppel Esselbrugge-Jongsma met liefst 7-5,5-7, 7-5. Maar in de finale verloor hij weer, nu van Wilma Kupfer en Ronnie de Jonge, die in de halve finale net van vader en dochter van Eijk hadden ge wonnen (8-6, derde set). De finale uit slag was 2-6, 7-6, 6-3. In het dames enkelspel wist Marjan Pie- tersz uit Goes de titel in de wacht te slepen, via Axelse Simone Esselbrugge. Vooral de eerste set was erg spannend, 7-5. waarna de tweede set met 6-3 voor Marjan was. Ook in het dubbelspel was de dit jaar sterk spelende Marjan Pie- tersz van de partij. Met de Thoolse Mar jan van de Berge verloor zij de finale van de dames Mast en Esselbrugge in een drie setspartij die tot laat in de avond duurde. De heren dubbel D tenslotte was een prooi voor Dobbelaer en Claessens, die in de finale wonnen van Reesink en Buddingh uit Amsterdam. De prijsuitreiking werd verricht door de burgemeester van Sluis, die vele lo vende woorden sprak tot het toemooi- comité, dat veel werk verzet heeft. Met name de wedstrijdleiding Guido van Daele, Hans Henry, Adrie de Putter en John Leenhouwers werden terecht in het zonnetje gezet. DORDRECHT - FC Den Haag heeft bondag in Dordrecht een oefenwedstrijd tegen de eerste divisieclub FC Dord recht met 2-0 gewonnen. De ruststand was nog 0-0. In de 55e minuut gaf Aad Kila FC Den Haag de leiding. Een kwar tier voor het einde maakte Henk van Leeuwen er 2-0 van. Scheidsrechter was Bakker. Er waren 1000 toeschouwers. AMMERZODEN - Adrie de Korte uit Meliskerke is tijdens de eerste wedstrijd om het nationaal kampioenschap mo torrace in Amerzoden als 10e geëindigd in de 125 cc klasse internationaal. In de 50 cc klasse internationaal behaalde De Korte een 11 e plaats. Piet den Hollander uit Oostkapelle legde in de 250 cc inter nationaal beslag op de 13e plaats. Hans Moorman uit Vlissingen kwam tijdens de 350 cc nationaal te vallen. GIJSEL JR TIENDE SINAI - De Heikantse wielrenner Henny Gïjsel jr heeft tijdens een wed strijd in het Belgische Sinai een 10e plaats behaalde. Er waren 69 deelne mers, die voor de 115 km van start gin gen en waarvan Frans Horster in 2 uur en 45 min. won. DUBLIN - De Nederlandse atletiek- damesploeg is bij de wedstrijd voor de halve finales van het toernooi om de Europese beker te Dublin als vierde geëindigd. Dal betekent, dat Nederland uit de groep-Dublin. met Bulgarije, overgaat naar de finale van dde B-groep, die in Trinec wordt gehouden. Oost-Duitsland en Groot-Brittanniè plaatsten zich uit Dublin voor de 'grote' finale in Helsinki. In de damesploeg liep Zeeland Sportatlete Els Vader mee in de vier maal 100 meter estafetteploeg, die met een tijd van 47.11 sec. (voor deze omstandigheden niet eens zo erg slecht) beslag legde op de zesde plaats. Naast Els Vader liepen Elly Henzen, Sylvia van Dongen en Tilly Verhoef. Lilian Gillissen van Dy namo Middelburg, die als reserve mee gegaan was, hoefde niet in actie te ko- De Nederlandse heren heeft tijdens de tweedaagse atletiekwedstrijden voor de halve finales om de Europese beker in het magnifieke Karaiskakisstadion in Athene het maximaal haalbare bereikt. De zevende plaats was onafwendbaar, de eerste posities van Gerard Tebroke en Jos Hermens. op respectievelijk de 10.000 en 5.000 meter ten spijt, Met uit- zondering van Evert Hoving (2e op de 800 m) eindigden de andere Nederlan ders telkens in de tweede helft van de uitslag De Haagse atlete Elly Henzen heeft hin Dublin het eerste electronisch gemeten Nederlands record op de 100 meter gevestigd. Zij werd in de race zesde in 11,75 seconden. Sinds 1 januari 1977 erkent de internationale atletiek- federatie (iaaf) op de sprintonderdelen slechte electronisehe tijden. De konin klijke Nederlandse atletiek Unie (knau) had voor het eerst record van dien aard op de 100 meter by de dames een limiet gesteld van 11,85 seconden. Het hand- gemeten record stond tot 1977 met 11.1 op naam van Wilma van Gooi. De Britse Sonya Lanneman won de 100 meter in de voortreffelijke tijd van 10,93 secon den, slechts vijfhonderdste van een se conde boven het wereldrecord van de Oostduitse Marlies Oelsner. De wedstrijd, in Dubli werd onder weinig gunstige omstandigheden ge houden. Ze viel eigenlijk in twee duels uiteen. Ten eerste een fanatieke strijd om de twee finaleplaatsen tussen min of meer gelijkwaardige atletieknaties als Oost-Duitsland, Groot-Brittanniè en Bulgarije, waaruit Oost-Duitsland zonder meer als sterkste te voorschijn kwam. Daarnaast was er een zeker zo fel gevecht om de tweede plaats tussen Nederland, Oostenrijk, Ierland en De nemarken. Nederland heeft die strijd gewonnen en dat is zonder meer een bewijs dat het werk van de afgelopen maanden niet voor niets is geweest. De training op de beide estafettenummers heeft in het winderige Dublin (windkracht vijf en IJZENDIJKE - Met een tijdrit tegen de Molenberg voor de b-renners en een zoge naamde 'zak-step-waterrace' voor de allerkleinsten is zaterdag de jeugdtocr van Zeeuwsch-Vlaanderen afgesloten. Terwijl het secretariaat bol stond van de uit slagen en klassementen, kregen de deelnemers zaterdagmiddag nog een roei wed strijd op de IJzendijkse Ravelijn voorgeschoteld, die overigens niet meer mee telde voor het klassement. De organisatoren met Mare Groosman aan het hoofd kregen tijdens de prijsuitreiking de lof toegezwaaid, die ze zonder meer hebben verdiend. De heer Van Gestel, voorzitter van de landelijke jeugdcommissie van de KNWU. toonde zich bijzonder enthousiast. „Ik heb de laatste dag meegemaakt en heb kunnen constateren dat deze jeugdtoer perfect is georganiseerd. Dit even ement geeft precies de doelstelling van een vakantieweek weer", zei de heer Van Gestel. ieder geval twee plaatsen voor zijn voornaamste concurrent. Willem de Hoedt van de Hoekse Renners, eindi gen. Arnold Claeys won die tijdrit over tuigend, maar omdat Willem de Hoedt zich als derde wist te klasseren, eindig den beide renners gelyk in de eindstand Omdat het reglement daarin niet voor zag moesten de organisatoren een moei lijke beslissing nemen. Uiteindelijk liet men het klassement van de tweede dag beslissen. „Omdatin deze jeugdtoer het spelevenement boven alles gaat hebben we de uitslag in de wegwedstrijd en in de tydrlt minder zwaar gerekend Het was erg jammer voor Arnold Claeys. omdat hij toevallig die twee wedstrijden had gewonnen." Een verrassende verliezer op de laatste dag was ook Maurice Eveveen van De Ster uit Geleen. Maurice stond na twee dagen afgetekend aan de leiding en hij moest zich tijdens de finale alleen nog by de eersten klasseren om eindover winnaar te worden. Dat lukte hem niet Hij eindigde in de zak-step-waterrace op de 15e plaats en werd daardoor in de eindklassering nog gepasseerd door Erwin Sackman en Ritchie Venema, beiden van De Kampioen Uitslagen van de laatste dag 8-jarigen: 1 Mi chel Thomissen (Heeri. 2 Monique Haas, Spartaaa 3 Monca de Waal. Excelsior, 4 Sandy Lutke Schipholt. Sprataan, 5 Wim de Kunder Middelkamp 9-jarigen; 1 Janko van der Luiden, Ahoy. 2 Scott Berendrecht. kampioen. 3 Adnaan v. d Graaf, Hoekse Renners. 4 Norbert Bovens, Eysden. 5 Richard Assenberg, Hoekse Ren- Mare Groosman bedankte tijdens die prijsuitreiking alle mede werkers aan de jeugdtoer. „Het is vooi ons een drukke maar een uiterst gezel lige driedaagse geweest. We hebben enorm veel medewerking gehad, onder meer van 'Het Snelle Wiel' uit IJzendfi- ke. En verder acht ik hier een woord van dank aan het adres van de mensen die het secretariaat hebben bemand op zijn plaats", besloot Groosman Mare Groosman bevestigde overigens later op de avond dat het voor hem de eerste en tevens laatste jeugdtoer als voorzitter van de wielervereniging Zeeuwsch-Vlaanderen was. „De orga nisatie \*an een dergelijk evenement vergt enorm veel tijd en inspanning. Ik heb ontzettend plezierig samenge werkt met de andere leden van het be stuur, maar desondanks zullen ze aan het eind van dit seizoen toch naar een opvolger moeten uitzien." Groosman kon daardoor ook geen toezeggingen doen in de richting van een volgende jeugdtoer. De sterk verminderde be langstelling onder de Zeeuws-Vlaamsc jeugdrenners speelt daarin vermoede lijk een grote rol. „We hebben maar een vijftiental rennertjes overgehouden, nadat de KNWU de licentieprijzen drastisch heeft verhoogd", zei Groos man. Mede daardoor gaat misschien de animo er een beetje af." Met Arnold Claeys uit IJzendljke had de wielervereniging Zeeuwsch-Vlaanderen tot op de laatste dag een serieuze kans hebber om in de categorie voor 14- Jarigen eindwinnaar te worden In de laatste tijdrit moest Arnold Claeys in IO-jarigen: 1 Erwin Sackman, Kampioen, 2 Brigitte Tieleman, WV Zeeuwsch- 1 I-jarigen: 1 Leon Boelhouwerse, Heer. 2 Guido van de Berge. Mol, 3 Johan de Hey, Ster, 4 Ronny Simons, Heer, 5 Clarence Sackman. Kampioen. Uitslag tijdrit b-categorie: 1 Hans van de Zande, Bollenstreek, 2 Jacky Thomissen, Heer, 3 Albert Nuy, Ster, 4 Peter van Haren. Hoekse Renners, 5 Marco van de Poll, Bollen- streek. 13-jarigen: 1 Johannes Kleyendorst, Hoekse Renners. 2 Carlo Steel, Zeeuwsch- Vlaanderen. 3 Theo Pieters, Heer, 4 Jan van Keek. Bollenstreek, 5 Marcel Benders, Ster. 14-jarigen: 1 Arnold Clays, Zeeuwsch- Vlaanderen, 2 Gino Meex, BergkUmmers, 3 Willem de Hoedt. Hoekse Renners. 4 Aldo de Ruig. Hoekse Renners, 5 Piert de Jongs. Hoekse Renners Individueel eindklassement: 8-jarigen: 1 Monica de Waal, Excelsior. 2 Sandy Lutke, Schipholt, Sprataan. 3 Michel Thomissen. Heer. 4 Marcel van Beek. Avanti. 5 Georgette Wessels, Ster. 10 Willem de Kun der. Middelkamp. 11 Hans Zwartepoortc. Middelkamp, 12 Wilfred van de Vrede. Mid delkamp. 16 Jacco de Bruin, Middelkamp. 9-jarigen: 1 Janko van de Linden, Ahoy. 2 Scott Berendrecht. Kampioen. 3 Adrlaan de Graag. Hoekse Renners 4 Richard Assen berg. Hoekse Renners. 5 Raymond Meys. Ster. 8 Eddy Cromheecke. Zeeuwsch- Vlaanderen, 16 Eric de Winter. Middelkamp 1 O-jarigen: 1 Erwin Sackman, kampioen, 2 Ritchie Venema, kampioen. 3 Maurice Ever veen, ster, 4 Ronny van Rijswijk, Spaxta, 5 Riny Boogerd. Sparta. 16 Arnold van Goc- them, Z.-Vlaanderen. 19 Brigitte Tieleman, Z.-Vlaanderen, 2 Inge de Kunder. Middel kamp, 27 Eddy Lenstra Middelkamp, 28 Ro bert van Eeenenaam, Middelkamp 11-jarigen: Guido van de Berg, Mol, 2 Johan de Hey, Ster. 3 ClarenceSackmanKampioen. 4 Ronny Simons. Heer, 5 Debora Dijker. Mol, 17 Charles de Caluwe. Z-Vlaanderen. 23 Ta mara de Meulder, Middelkamp, 28 Angelo Dieleman, Z-Vlaanderen, 34 Eddy de Beer, Z-Vlaanderen 12-jarigen: 1 Albert Nuy, Ster, 2 Peter van Haren, Hoekse renners. 3 Jolanda de Hoedt. Hoekse Renners. 4 Hans van de Zande. Bol lenstreek. 5 Marco van de Poll. Bollenstreek, 26 Wim Hamelink. Middelkamp, 28 Bas Ag- tendebos, Middelkamp. 30 René van de Hummel, Middelkamp, 31 Erna Agterdebos, Middelkamp. 13-jarigen: 1 Johannes Kleyendorst, Hoekse Renners, 2 Hans Winkersl Eysden3 Ludo van de Put. Bergklimmers, 4 Carlo Steel, Z-Vlaanderen, 5 Bennie Harland, Kampioen, 37 Jan Eversdijk, Middelkamp, 42 Ronald de Schipper, Middelkamp. 14-jarigen 1. Willem de Hoedt. Hoekse Ken ners. 2. Arnold Claeys. Z.-Vlaanderen, 3 Otto de Ruig. Hoekse Renners. 4 Chris Breaker, Mol. 5 Frans Timmermans. Ster. 11 Karei Van Goethem, Z.-Vlaanderen, 12 Hans Lenstra, Middelkamp. 17 Ab Verplanke. Z. Vlaanderen. 18 Ronny van O verveld. Middel kamp. 29 Peter van Acker. Z -Vlaanderen Eindklassement: 1 Monica de Waal, Excel sior, 2 Sandy Lutke Shipholt, Spartaan, 3 Jo landa den Hoedt. Hoekse Renners. 4 Geor gette Wessels. Ster. 5 Debora Dijker. Mol, 15 Brigitte Tieleman, Z-Vlaanderen, l8Tamara de Meulder, Middelkamp 21 Inge de Kunder. Middelkamp, 24 Erna Agterdenbos, Middel kamp. Verenigingsklassement: 1 Bollenstreek. Lis- se. 2 Hoekse Renners. Puttershoek, 3 Bataaf. Halfweg. 4 Heer, 5 De Ster. Geleen, 6 Spar taan, Den Haag, 7 Eysden, 8 Kampioen. Sche- vcningen. 9 Avanti, Alphen aan de Rijn, 10 Zeeuws-Vlaanderen. Temeuzen. 11 Mol. Dordrecht. 12 Pijnenburg. Tilburg. 13 Excel sior. Gouda. 14 Ahoy. Rotterdam. 15 West- land Wil Vooruit. Naaldwijk, 16 Middelkamp, Goes, 17 Sparta, Den Haag, 18 BergkUmmers, Stein, 19 Pedaalndders, Rotterdam. soms zes) zijn resultaat afgeworpen in de vorm van dure punten die ten slotte j de weg naar Tsjechoslowakije ontslo ten. Op 5 en 6 augustus heeft de Neder- landse damesploeg geen kans op het grote succes, wel op een voortzetting van de ontwikkeling, die zich in Dublin heeft gemanifesteerd. Atletes als Mlr- jam van Laar. Olga Commandeur en j Sylvia Barlag hebben in Dublin bewe- zen letterlijk en figuurlijk Nederland mee te kunnen nemen naar de Europese middenklasse. De eindstand echter wijst even duidelijk op het krachtsver- j schil tussen top en die middenmoot. De eindstand van Dublin is: 1 Oost- Duitsland 114 punten, 2 Groot- Brittannië 102 punten. 3 Bulgarije 91 punten. 4 Nederland 63 punten, 5 Oos tenrijk 55 punten, 6 Ierland 48 punten, 7 Denemarken 46 punten, 8 IJsland 21 I punten. Terbroke en Hermens wonnen zoals zij wilden. Zaterdag was het de beurt aan Tebroke. De atleet van Ciko '66, die als beste tijd 28.26,2 achter zijn naam heeft staan .trok zich niet aan van de rest van het veld. Hij liep zijn eigen tempo en dat resulteerde uiteindelijk in een voorsprong van driekwart baan op de Italiaanse steeple-specialist Franco Fava. Tebroke kwam als enige beneden de grens van 29 minuten: 28.47,8. Op dc als derdse binnenkomende Fin Marttl 1 Vainio lag Tebroke meer dan een ronde Jos Hermens boekt zondag een bijzon- j der fraaie zege op de 5000 meter. Tot een ronde voor het einde dulddehij Kusch- 1 mann en de Italiaan Zarcone in zijn buurt Toen zette de Nijmegenaar een ongenaakbare eindsprint in. Hij sprintte vrijwel de gehele ronde voluit j en eindiggde op 13.36,18. Zarcone was biina vier seconden achtergeraakt. Evert Hoving (AV Nop) behaalde op de 800 meter een verdienstelijke tweede I plaats. Hij moest op winnaar Jozef Pla- chy (Tsj) een halve seconde toegeven (1.46,83 tegen 1.47,33). In dc eindsprint bleef Hoving juist voor de Oostduitser Beyer. Van de overige Nederlandse prestaties valt alleen nog te noemen die van hoog springer Raymond de Vries (Sparta); num er vier, de Griek Patronis, over 2 meter en 14 centimeter De inöstand van-Athene is: 1 Oost-Duitsland 132 punten. 2 Italië 117. 3 Tsjechoslowakije 109. 4 Finland 98. 5 Hongarije 86, 6 Grieken land 77.7 Nederland 59,8 Denemarken 38. De eindstanden van de herenwedstrijden in Londen: 1 Sovjet-Unie 129 punten, 2 Groot I Brittannië 126,3 Frankrijk 120,4 Zwitserland 90,5 Joegoslavië 83,6 België 78, Oostenrijk 54, 8 Ierland 39. Sovjetunie en GrootBrittanniefiebben zich geplaats voor de finale. Warschau: 1 West Duitsland 142 punten, 2 Polen 133,3 Roeme nië 99,4 Bulgarije 87,5 Zweden 77,6 Spanje 70, 7 Noorwegen 65.8 Portugal 45. WestDuitsland en Polen hebben ach ge plaatst voor de finale. Arnold Claeijs boven de 2) liep net de zege in de jeugdtoer n Willem den Hoedt, nummer drie was Otto de Ruig. WOUWSE PLANTAGE - Wim de Waal uit Axel is als tweede geëindigd in een wielerwedstrijd in de Wouwse Planta ge. Winnaar werd Ad Tak uit Oud- Gas tel. Hij legde de 100 kilometer af in 2.26.10. Heddy Nieuwdorp uit Wemel- dinge legde beslag op de vijfde plaats. Westdorp zesde Wim Westdorp uit Kapelle werd zesde in een wedstrijd te Oostende. De koers ging over 108 kilometer en er waren 48 deelnemers. Eddy Ronqette won de spurt van een kopgroep van vijf renners. Eerste werd nu Westdorp was de snelste van twee ach tervolgers. prbeerden nog wel Siep van Dongen, Willy de Feber, Bert Steenbakker en Ad Marij nissen weg te geraken, maar ook zij hadden geen schijn van kans tegen een fel jagend peloton. De poging van Lou de Jager in de laatste rond ten spijt draaide het toch uit op een massaspurt. Net als twee jaar geleden was Bram Jan sen de snelste man van de groep door als eerste uit de bocht te komen en om zo doende rappe mannen als Ko Tolhoek en Willy de Feber achter zich te laten. Uitslagen: 1 Keetie van oosten-Hage. 2 op 35 sec Minic Brinkhof, Heerenveen, 3 Willy Kwantes, Alkmaar, 4 Marian Bik, Lekker- kerk, 5 op 55 sec Heieen Hage st. Maartens dijk. 6 Truus van der Plaat. Geldermalsem, 7 Annen Riemersma Nederhorst den Berg, 8 Bella v.d. Spiegel-Hage. St. Maartensdijk, 9 Betsie van Yken, Baam. 10 Gre Kneieman, Huybergen, 11 A. van Weekbergen, Amster dam, 12 Sylvie van Gestel, Werkendam. 13 NI la van Vliet, Maasland, 14 C. Oosterwaal, Vlijmen. 15 G Hoekstra, Amsterdam. Liefhebbers: 1 Bram Jansen Bleiswijk. 2 Ko Tolhoek Yerseke, 3 Willy de Feber Sluiskil. 4 Rlen van Brussel. Oude Tonge, 5 Siep van Dongen Middelhamis, 6 Leen van der Wiel Breda. 7 J de Kok Leeuwedorp. 8 Tonnie Veerman Temeuzen, 9 Wim Wielhouwer Sommelsdijk, 10 Ad van derr Ploeg Kwaden- damme, 11 Johan Lepoeter Oost-Souburg, 12 Bert Steenbakker Heinkenszand, 13 Frans Meljaard Wemeldinge, 14 Ad Marijnissen Ba- vel, 15 T Zwanenburg Zeijndrecht, lÖBertus Wieles Sluiskil. 17 Lou de Jager KapeUc, 18 Stan de Bakker Kloosterzande, 19 C. Ver munt Roosendaal. 2 OS am Broersma Zoute- lande ATHENE - Gerard Tebroke heeft tijdens ivedstrjden om de Europese beker voor I herenin Athene de 10.000 meter geivonnen. Hier leidt hij hetveld, met achter zich de1 Hongaar Istvan Kerekjarto (210) die vijfde zou worden en de Finse atleet Marti Vainio, die derde werd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1977 | | pagina 12