Rus Yasjenko -18- springt met straddlesprong hoger dan Dwight Stones: 2.33 m SCHORSING KEETIE VAN OOSTEN VOOR MAANDEN OPGESCHORT Peters strompelt bij AZ'67 binnen EUROPACUP 4 KWAM NIET VAN DE GROND IBM: FRAAIE ZEGE VAN VAN WIJGERDEN NORIT PZC/s Concours Se-ros 23 juli met een hackneykampioenschap en dressuur HOOFDGROEP DAMT0ERN00I: GEEN RUSSEN RECORD 10 KM VAN HERMENS Hockeyploeg klopt Canada Rus Grebenjoek verbeterde Europese tienkamprecord Tienkamper Kortsmit beter dan tijdens kampioenschap Nederland 6e in jeugdconcours MELKHUISJE: RAMIREZ 1e GEPLAATST Coureur zet diefstal in elkaar... Etappewinst maakte 1977 voor Delepine toch goed DINSDAG 5 JULI 1977 Dinmtrvvr» 4 XT Tl A nrïl T\.-1. «Tli:- r\:. RICHMOND (ANP, AFP) - De pas achttienjarige Vladimir Yas jenko uit Rusland heeft slechts één poging nodig gehad om in Richmond (VSt) het wereldrecord hoogspringen te verbeteren en te brengen op 2.33 meter. Na Brumel (1963) is hij de eerste atleet, die de recordhoogte sprong met de straddle-sprong. Dwight Sto- nés, met 2,32 meter de oude recordhouder, bediende zich, zoals tegenwoordig veruit de meeste atleten, van de Flop. Yasjenko, die tot dan toe een beste prestatie van 2,27 meter op zijn naam had staan, zorgde ervoor dat na bijna zes jaar het record weer in handen is van de Sovjet-Unie. In 1971 maakte de Amerikaan Pat Matzdorf met een sprong van 2.29 meter een einde aan het Straddletijdperk" door het record te verbeteren van Valeri Brumel (2.28 meter) dat acht jaar had standgehouden. Na hem kwam Dwight Stones in 1973 aan de macht. De straddle-sprong werd min of meer als afgedaan beschouwd, in ieder geval ouderwets. De 1,92 meter lange en 79 kilo zware Yasjenko heeft daar in Richmond een eind aan gemaakt. „Dit is de mooiste dag van mijn leven vertelde hij na zijn geslaagde sprong. „Ik voel me in een geweldige vorm en wist dat ik het record van Stones kon verbeteren". Yasjenko, die de 2.33 meter met zichtbaar gemak haalde, zei over zijn manier van springen: „Ik ben begonnen met de straddle en ik wilde mijn stijl niet veranderen. Valen Brumel was mijn grote idool Mijn stijl lijkt dan ook een beetje op die van hem" Yasjenko beheerste het hoogspringen volkomen, want de Amerikaan Thurlis Gibbs, die tweede werd. sprong 2,18 meter. De Verenigde Staten werd overigens wel eindoverwinnaar met. 214 punten. Het team van de Sovjet-Unie onder de twintig laar. reikte tot 163 punten. Andere opvallende resultaten waren de 4005 punten van de Amerikaanse Patsy Walker op de vijfkamp en de 29.14,8 van haar landgenoot Alberto Salazar iCubaan van geboorte) op de 10.000 meter. De geschiedenis van het wereldrecord hoogspringen is12.23 m Valerv Brumel iSov) Moskou 18-6-1961: 2.24 m Valery Brumel Moskou 16-7-1961; 2.25 m Valery Brumel Sofia 31-8-1961, 2,26 m Valery Brumel Plalo Alto 22-7-62; 2,27 m Valery Brumel Moskou 29-9-1962; 2.28 m Valery Brumel Moskou 21-7-1963; 2.29 m Pat Matzdorf iVst) Berkely 3-7-1971, 2.30 m Dwight Stones (VSt) München 11-7-1973; 2,31 m DwightStones Philadelphia 5-6-1976:2.32 mDwightStones Philadelphia 4-&-1976, 2,33 m Vladimir Yasjenko (Sovi 3-7-1977. sport 10 ALKMAAR - Strompelend zocht Jantje Peters, AZ's nieuwe aanwinst, na afloo van de eerste training de kleedkamer op. De international uit Groesbeek had zit ook een beter begin bij AZ gewenst. Toch zal hij het voorlopig rustig aan moeit doen. Een spierblessure in het kuitbeen net boven de achillespees, heeft hei voorlopig geveld. De eerste tegenvaller voor de debutant in het Europese clut voetbal, Vladimir Yasjenko ZA ANSTAD-ZEIST - De geplande loting voor het toernooi om de EEG-cup. popu lair gesproken de Europacup-4. kon maandagmiddag geen doorgang vinden op het zonnige en warme KNVB-sportcentrum te Zeist. Slechts vier landen, aangesloten bij de Europese Economische Gemeenschap, hadden het de moeite waard gevon den zich via hun voetbalbond te laten vertegenwoordigen op Zeist. Alleen Dene marken, Portugal, België en Nederland (Jan Huybregts en Hamstra) waren name lijk present. De vertegenwoordiger van de Portugese voetbalbond deed nog een ijverige poging om alvast de reglementen vast te stellen voor dit Europacup toernooi, maar daarvan zag men toch maar af. Dat gebeurt pas als er meer posi tieve belangstelling van de betrokken landen is. Jan Huybregts. secretaris betaald voet bal van de KNVB, vertelde ons in Zeist, dat het toernooi nu toch wel op losse schroeven ls komen te staan. „Natuur lijk geven we het niet zo gauw op. Alle aangesloten landen krijgen opnieuw een schrijven. Zijn de reacties gunstig, dan komen we begin augustus weer bij een in Zeist en gaan dan. na de nodige besprekingen, de loting houden"De heer Huybregts heeft de zekerheid, dat Engeland, West-Duitsland, en Italië niet zullen meedoen. „Deze landen voelen er niets voor. Frankrijk en Schotland, die in Zeist verstek lieten gaan. lieten wel weten dat ze zijn geïnteresseerd. Als zij op de bijeenkomst in augustus komen, dan hebben we minstens zes landen. HOOGEZAND (ANP) - Tsjegolev, Lets- jinski en Sjawel komen niet naar het KSH-damtoernooi, dat van 25 juli tot en met 5 augustus in Hoogezand wordt gehouden. Deze drie spelers uit de Sowjet-Unie zouden in de grootmees- tergroep uitkomen. De organisatie geeft voor hun wegblijven geen reden op. Wereldkampioene Michalovskaja en jeugdwereldkampioen Skliarov - eveneens uit de Sowjet-Unie komen wel naar Hoogezand. Wereldkampioen Harm Wiersma is fa voriet voor het winnen van de groot- meestergroep. Hij heeft dit toernooi nog nooit op zijn naam weten te brengen. Naast Wiersma zullen als voornaamste concurrenten de Nederlanders Clerc en Jansen, alsmede de Amerikaan Smith en de Senegalees Baba Sy uitkomen De samenstelling van de diverse groepen Is: grootmeestergroep: Wiersma. Jansen. Clerc en Van der Borst (allen Nederland), Gendler- man dsn. Liddell (VSt), N"Diaye (Mal), Baba Sy (Sen), Verpoest (Bel), Malahe (Sur). Kaplan (statenloost en Smith (VSt). Meestergroep: Ciska Butter, Van Harten. Hylkema. De Jong. Van der Linde en De Rooy (Ned). Elena Michalovskahja (Sov), Badiali (Ita). Buitendorp iSur). Lepsic (Joe), en Sla- nek (TsJ) De twaalfde speler is een nog onbe kende Malinees. Jeugdgroep: Bies. Brouwers, Dollekamp, Harmsma, Keizer, Schippers, Schuitema, Stokkel en Vermin (Alle Ned), Skliarov (Sov), Galpertn (Isr). Ook hier is de twaalfde speler een nog nader bekend te maken Malinees. K0RTSJN0I BRAK TWEEDE PARTIJ AF EVIAN - De twedede partij voor de tweekamp in de halve finales van het kandidatenschaaktoernooi tussen Vik tor Kortsjnoj en Lev Poloegajevski is maandag in Evian na 40 zetten afgebro ken. Kortsjonoj, die de eerste partij had gewonnen, heeft een zeer gunstige stel ling bereikt. Hij speelde met zwart. Po loegajevski. die een nerveuze en ter- neergeslatgen indruk maakt, had aan vankelijk ruimtelijk ov erwicht in een dame-indische partij. Op de 19e zet miste hij de beste voortzetting en Kortsjnoj profiteerde daarvan met een fijnzinnige manoeuvre, eindigdend met een voor hem gunstige damerull. De ge wezen Rus, die binnenkort Nederland verlaat, drukte zijn tegenstander zelf verzekerd met de rug tegen de muur en kon op het moment van afbreken de toemooizaal met goede vooruitzichten STOCKHOLM - Jos Hermens heeft maandagavond in Stockholm een nieuw Nederlands record gelopen op de 10.000 meter. De 27-jarige Nijmegenaar liet een tijd afdrukken van 27 minuten en 41.3 seconden, waarmee hij als tweede eindigde achter de wereldre cordhouder, de Keniaan Kimombwa, die 27.37,3 noteerde. Het oude record stond eveneens op naam van Hermens met 27.40,5 een tijd. die hij op 29 augus tus 1975 in Londen realiseerde. Met zijn nieuwe record neemt Hermens de tweede plaats in op de wereldseizone- lijst. Gerard Tcbroke eindigde in deze historische race als tweede met 28.26.2. Ook al omdat in Frankrijk en Portugal meer dan twee ploegen promoveren naar de hoogste klasse van het betaalde voetbal is een Europacup-toernooi met zes landen toch wel attractief. Immers, dan krijg je totaal 16 deelnemende clubs en kan je als aanloop wel een toernooi houden" Met 12 deelnemers ziet Jan Huybregts het echter niet zitten. Desgewenst gaf Volendam als commentaar op dat men het geen ramp zou vinden als het Europacup-toernooi 4 niet doorgaat „Zo'n cuptoernooi vraagt extra inspan ningen van de jongens. Het is zwaar voetballen en het kan voor ons wel eens nadelig uitpakken. Financieel lijkt het ons evenmin aantrekkelijk om mee te doen", aldus petschef Pé Muhren. TORONTO - De Nederlandse heren- hockeyploeg, op tournee door Canada, heeft in Toronto de nationale ploeg van Canada met 3-2 verslagen. Canada stond bij de rust op 2-0 voor. maar Nederland kwam erna met drie niet meer door de Canadezen beant woorde goals terug JEANNE VAN DER MOST OVERLEDEN DEN HAAG - In Den Haag is maandag op de begraafplaats Ockenburg gecre meerd de oudlumster Jeanne van der Most. Vooral op gebied van de ritmische gymnastiek heeft Jeanne van der Most een naam opgebouwd, die zijn weerga nietheeft. Zij was één der belangrijksten in ons land en ook buiten de landsgren zen had haar naam een bekende klank. Zij gaf veel cursussen, was trainster van de Rotterdamse vereniging Aspasia, waarvan zij latererelid werd. was lerares aan het CIOS en daarna docente aan de academie voor lichamelijke opvoeding in Den Haag. In het koninklijk Neder lands gymnastiek verbond had zij vele taken en voor haar grote verdienste werd zij erelid, een titel, die zij ook droeg van de koninklijke vereniging van lera ren lichamelijke opvoeding Door een beschadiging aan haar heupen was zij de laatste jaren bedlegerig Jeanne van der Most is 70 jaar geworden. De drie jarige vos-hengst Surumu heeft zondag met jockey George Cad- waldar in Hamburg-Hom de 108e ren- derby gewonnen. Surumu had zeven lengtes voorsprong op La Tour met Pe ter Alafi Derde werd Pit met de Engelse jockey Bill Carson. De derby was in to taal met 424.600 D-mark gedoteerd. t Aaverlenlte) .Een nare zaak meende Peters. „Doordat ik bij NEC vier maanden niet speelde door die knieblessure heb ik tij dens mijn vakantie gewoon doorge- traind, Ook na de wedstrijden met Jong Oranje in Toulon waar ik een trap tegen mijn kuitbeen kreeg. In feite is deze blessure er een gevolg van. Ondanks die blessure hoef ik echter niet te wanhopen want volgens fysiotherapeut Slem van der Stok moet die blessure met wat rust binnen een week achter de rug zijn", al dus Peters na de eerste AZ-training. De kleine international uit Groesbeek was overigens de enige speler die zich niet met het AZ-shirt getooid had. Hij zal namelijk tot 1 augustus moeten wachten wil hij in het AZ-shirt spelen. Op die datum loopt namelijk zijn con tract met sponsor Quick af. Ook John Metgod had zijn eerste AZ- training van het nieuwe seizoen anders voorgesteld. Hij liep In volle vaart tegen een in het doel gespannen lijntje aan dat onvervalst prikkeldraad bleek te zijn en dat daarin was aangebracht om het gras in de doelen nog eventjes te sparen voor de eerste competitiewedstrijd tegen Vo lendam. Aan de vooravond van de loting voorde Europese bekers werd er overigens nog volop gewerkt in het stadion van dc Noordhollanders. Want AZ zal ook al is de verlichting nog niet gereed, in ieder geval de wedstrijd om de Europacup- III in eigen huis spelen. „De plannen om uit te wijken naar het Olympisch Sta dion in Amsterdam zijn niet zo zinvol", meende manager Hans Kraay, en in het ongunstigste geval spelen wij de eerste wedstrijd gewoon 's middags. We wil- ook m de vakantie! RIGA (ANP) - Aleksander Grebenjoek uit de Sovjet Unie heeft dit weekeinde in Riga zijn Europese record op de tienkamp (4/5 september 1976, Talencei verbeterd Grebenjoek kwam tot een totaal van 8.478 punten, zijn vorige topprestatie, waar bij de tijden ook met de band werden opgenomen, lag tien punten lager. Greben joek verbeterde in Talence in 1976 het Europese record van zijn landgenoot Niko lai Avilov, wiens tijden elektronisch werden gemeten, hetgeen ongunstiger is. met veertien punten. Grebenjoek boekte, in vergelijking tot vorig jaar. duidelijk winst op het verspringen (23 centimeter), polshoog (30 centimeter), speer (44 centimeter), maar 'verloor' op kogelstoten, hoogspringen. 400 meter en (aanzienlijk) op het discuswerpen, name lijk bijna zeven meter, Hij verbeterde het record echter dankzij het slotnummer, de 1500 meter, waarop hij met een winst van zeven seconden net voldoende punten veroverde om zijn oude recordprestatie te overtreffen. De vergelijking tussen de prestaties van Avilov en Grebenjoek levert het volgende staatje op: SCHOONHOVEN - Tijdens een tien kamp atletiek in Schoonhoven heeft Zeeuws kampioen Jan Kortsmit van Zeeland Sport zijn prestaties van het Zeeuws kampioenschap aanmerkelijk verbeterd. Tijdens de titelstrijd kwam de Vlissinger tot 4403 punten, in Schoonhoven realiseerde hij 4693 pun ten. Op acht van de tien onderdelen verbeterde Kortsmit zijn prestatie. Ook een andere Zeeland Sporter, Sjaak Sinke. kwam in de Zuidhollandse plaats verder dan tijdens de Zeeuwse titel strijd. van 3570 naar 3691 punten. Aan deze wedstrijd nam een ongeaend aan tal van 52 tienkampers deel. Overigens eindigden de Zeeuwen in de achterhoe de. Aan een vijfkamp tijdens dezelfde wed strijd kwam Mieke de Steur ook van Zeeland Sport, tot de voor haar doen matige score van 2480 punten. Alleen het verspringen van 4.56 meter en het kogelstoten van 9.94 waren van redelijk gehalte Omstreeks eind augustus, wanneer Zeeland Sport een tien- en vijf kamp in Vlissingen organiseert, kunnen de leden van deze Vlissingse club hun resultaten alsnog scherper stellen. JAN PETERS: geveld Avilov Grebenjoek Grebenjoek (München) (Talence) (Rlgai (7/8-9-1972) 4/5-9 1976) 2/3-9 1976) 100 m 11.00 10,7 10,7 verspringen 7,68 6,89 7,12 kogelstoten 14,36 15.82 15.50 hoogspringen 2.12 2.04 2.02 400 m 48.50 48.7 48,8 110 m horden 14.31 14.3 14,3 discus 46.98 52.24 45,52 polshoog 4,55. 4,40 4,70 speer 61,66 71,08 71,52 1.500 m 4.22,8 4.34,5 4.27,3 totaal 8454 8468(hand) 8478 (hand) AMSTERDAM - Cor van Wijgerden was maandag de grote man in het IBM- schaaktoernooi. De Rotterdamse kandidaat-grootmeester wist zich van dc laatste plaats op te werken door een fraaie overwinning legen de met zwart spelende Hongaarse grootmeester Adorjan. Naast Van Wijgerden kwamen ook de Philip- pijnse schaker Torre en de Brit Miles lot een zege. Jammer voor de Nederlandse aanhangers was het dat Miles Hans Ree tot slachtoffer koos. Ree had kennelijk last van de warmte toen hij een vrijwel gewonnen stand verknalde. De schijn bedroog bij Sosonko-Bóhm. Donner kreeg tegen Panno aanvanke- Wit offerde een stuk voor zeer actief spel, maar Böhm glipte vlot naar remise SEROOSKERKE W - De ruitervereni- ging Sé-ros uit Serooskerke is van plan om van het jaarlijks nationaal concours-hippique op de terreinen van manege de Eendracht te Serooskerke op zaterdag 23 juli iets groots te maken. Deze plannen zijn overigens niet zon der reden gevormd: het is namelijk het tiende concours-hippique -het enige in Zeeland van de Nederlandse hippische federatie- dat in deze Walcherse ma nege gehouden wordt.. Onder de 63 ingeschreven equipes ue- vinden zich ruiters en amazones van naam. Het zijn Henk Nooren, tijdens de afgelopen Europese kampioenschap pen in Wenen bijzonder succesvol, Jan de Haan, de recente winnaar van de NCRV-springtrofee, Piet Mooy, die al menige ereprijs in Serooskerke weg sleepte, terwijl de Zeeuwse ruiter Simon den Exter de traditie niet wil doorbre ken door aanwezig te zijn. Ter gelegenheid van het jubileum wordt In Serooskerke het Nederlands kam pioenschap 1977 voor hackneys grote maat afgewerkt en is er voor het eerst tijdens dit concours een wedstrijd voor dressuurruiters. Wie de favorieten zijn is momenteel nog niet bekend, omdat deze ruiters en amazones altijd laat in schrijven 'Serooskerke' heeft verder de gebruikelijke programmapunten: het springconcours tabel A 1 30 meter, het springconcours Speel uw spel en ver schillende demonstraties van de orga niserende vereniging lijk alle ruimte. Het verworven plusje wilde echter maar met groter worden, zodat ook hier een remise logisch werd. Quinteros wilde tegen Torre de Peli- kanvariant van het Siclliaans met te veel vuurwerk amenderen. Hij overtrad daarbij zowat alle bestaande schaak- wetten en kreeg prompt een nul. Al met al kreeg leider Kavalek (remise tegen Hulak) Miles naast zich. Beide spelers hebben 4.5 punten uit zes partijen. De Nederlanders hebben zich nog niet uil de middenmoot weten te werken. Grootmeestergroep: uitslagen 6e ronde: So- sonko (Ned) - Böhm (Ned) 0.5-0,5, Timman (Ned) - Liberzon (Isr afg., Torre (Fill - Quinte ros (Argi 1-0, Reshevsky (VSt i - Tatai (Ita) afg.. Ree (Ned) - Miles (Engl 0-1; Van Wijger den (Ned) - Adorjan (Hon 1-0; Donner (Ned) - Panno (Arg.) 0.5-0.5; Kavalek (VSt) - Hulak (Jsl) 0,5-0,5. Afgebroken partij 4e ronde: Reshevsky (VSt) - Adorjan (Hon) afg. Stand na 6 ronden: 1/2 Kavalek. Miles 4.5: 3 Hulak 4; 4 Liberzon 3,5 en 1, 5/7 Donner, Panno- Quinleros 3:8/9 Adorjan, Timman 2,5 en 1; !Q/12B0hm. Torre. Sosonko2.5.13/14 v. FONTAINEBLE AU (AFP) - Groot Brit- tannië. dat tot zondag alle onderdelen- op één na had gewonnen bij het interna tionale concours hippique voor de jeugd in Fontainebleau (Frankrijk) heeft ook beslag gelegd op de eerste plaats in het slotnummer, de landenwedstrijd. De Britse ploeg reed foutloos, Nederland eindigde als zesde. De eindstand van de landenwedstrijd ls: 1. Groot Brittanmê 0 strafpunten, 2. West-Duitsland 8 straf- punten, 3. Ierland 81/2 strafpunten. 4 Frankrijk 12 strafpunten. 5. België 16 strafpunten, 6. Nederland 34 strafpun ten. Deelnemen aan wk nog onzeker VLISSINGEN - De schorsing van een maand, die Keetie van Oosten-Hage door de wielrenunie was opgelegd, is voor onbepaalde tijd opge schort. Aanvankelijk had den de wedstrijdcommissa rissen van de koers in Hil versum op 12 juni haar ver boden te rijden van 9 juli tot en met 8 augustus. Tegen deze straf ging Keetie vorige week in beroep en inmiddels heeft de protestcommissie de straf opgeschort. Er zullen nu ongetwijfeld vele maan den verstrijken alvorens het protest van Keetie van Oosten in behande ling zal worden genomen. Dc pro testcommissie vergadert namelijk eens in de drie a vier maanden Op 16 augustus komt de protestcommissie voor hel eerst weer bijeen, maar KNWU-directeur Harry Teuwese acht de kans uiterst klein, dat op die datum ook de affaire van Keetie aan de orde zal komen. Harry Teuwese: „Op 16 augustus komt. de protestcommissie bijeen, maar een dag later, op 17 augustus, vertrekt de Nederlandse ploeg, die deelneemt aan de wereldkampioen- scnappen wieueiinen naai Venezue la. Ik reken er op. dat Keetie ook aan de strijd om de wereldtitels zal deel nemen. En voor een wk- deelneemster zou het niet leuk zijn om op 16 augustus bij de protest commissie te moeten komen en een dag later op Schiphol te moeten zijn". Daarna zal het waarschijnlijk tot ok tober of november duren eer de pro testcommissie weer vergadert. Van uitstel zal overigens geen afstel ko men, Het protest zal beslist behan deld worden. Zoals bekend werd de straf opgelegd, omdat Keetie in 'combine' zou hebben gereden en omdat zij geen gehoor gaf aan een oproep van de jury om tijdens de wedstrijd het parkoers te verlaten. Als mettertijd de schorsing of een deel van de schorsing toch gehand haafd wordt door de protestcommis sie zal het Keetie minder treffen, om dat zij in herst en winter aan veel minder wedstrijden deelneemt. Ovengens is het nog steeds niet ze ker, dat KeeUe van Oosten ook in derdaad bereid is aan de wereld kampioenschappen wielrennen deel te nemen. Gisteren vertelde ze; „KNWU-directeur Harry Meuwese heeft me al gevraagd of ik aan de wk in Venezuela wil meedoen, maar ik heb nog steeds geen beslissing ge nomen. Ik weet het nog niet, Ik heb ook wat eisen gesteld en daar wordt nu eerst over gepraat". Welke eisen dat zijn, wil Keetie overigens nog met zeggen. Nu haar schorsing ls opge schorst. kan zij ovengens wel deel nemen aan de nationale baankam- pioenschappen, die van 2 toten met 5 augustus worden gehouden. KEETIE VAN OOSTEN schorsing opgeschort len in ieder geval in Alkmaar spelt ook al reken ik erop, dat het licht op| september zal kunnen worden ontsti ken". Die dag daarna zal de strijd op h> Europese voetbalfront ontbranden e volgens schema zal dan ook het vc nieuwingsplan van de accommodate (een nieuwe tribune die de toeschot werscapaciteit op 30.000 moet brenger gereed zfjn. Het bestuur van AZ'67 hee: namelijk besloten om nu al met de ul breidingen te starten. Ook al heeft gemeente Alkmaar zich nog niet uitg. sproken over het rapport-topvoetb: Alkmaar dat door het bestuur van AZ'6 is ingediend. Daarin vraagt d: Noordhollandse eredivisieclub een bi drag van 2,5 miljoen gulden. De ge meenteraad van Alkmaar zal zich op- augustus over de voorgestelde uitgave buigen. Wijgerden. Ree 2: 15 Reshevsky 1,5 en 2; 16 Tatai 1,5 en 1. Meestergroep Uitslagen 6e ronde: Lag term k (Ned) - Popov (Bul) 1-0: v. d Sterren (Ned) - Scheeren (Ned) afg.; Szmctan (Arg) - Nikolac (Jsl) afg., Ftacnik iTsj) - Zwalg (Nooi 1-0: Die- sen (VSt) - Langeweg (Ned) 0,5-0,5; Cuartas (Col) - Egmond (Ned) 1-0. Stand na 6 ronden: 1 Ftacnik 4,5; 2 Nikolac 4 en 13 Langeweg3,5; 4 Szmelan 3 en2; Popov 3, 6/7 v. d. Sterren, Llgterink2,5en 1:8Dlesen 2.5; 9/10 Cuartas. Zwaig2 en 1.11 Egmond 2; 12 Scheeren 0.5 en 1. HILVERSUM (ANP) - De Mexicaai Raul Ramirez ls als eerste geplaats voor het internationale tennistoemoo van het Melkhuisje in Hilversum. Di Spanjaard Jose Higueras is als tweedi geplaatst voor dit toernooi, dat van i: tot en met 17 juli wordt gehouden. Di plaatsing is als volgt: 1. Raul'Ramire (Mex). 2. Jose Higueras (Spa). 3 Victo: Pecci (Par), 4. Balasz Taroczy (Hon), Ray Moore (Zaf), 6. Mark Edmondsor (Aus), 7. Colin Dibley (Aus), 8. Frangol: Jauffret (Fra). AMSTERDAM - Dc groepsrecherche t« Diemen heeft in samenwerking met dt recherchegroep van dc rijkspolitie te Amsterdam dc 32-,jarige coureur Rob B. (Bron) uit Dicmcn gearresteerd, die inmiddels heeft gepoogd de verzeke ring op te lichten. Volgens de recherche had de coureui twee Amsterdammers, de 22-jarige R. J van P. en de eveneens 22-jarige R. P„ bereid gevonden om tegen vergoeding van ƒ50000,- per man zijn drie race motoren met gereedschap te stelen. De motoren werden vorige maand dooi de gemeentepolitie van Purmerend te rug gevonden in een flatgebouw. Nadat: de beide inbrekers waren achterhaald' kwam de rol die Rob B. had gespeeld' aan het licht B. had bij de verzeke ringsmaatschappij opgegeven, dat hl], voor een waarde van 140.000 was besto len. Hij zou in dat geval circa 100,000 aan uitkeringen ontvangen.. SEIGNOSSE LE PENON (ANP) - In Seignosse lc Penon werd het wielerjaar 1977 toch nog goed voor Regis Delepine. De 30-jarige Fransman won aan het einde van de vierde etappe van de Ronde van Frankrijk gemakkelijk de sprint van een zeven man sterke kop groep. Zo maakte hij in de Zuidranse badplaats een happy end aan een lange en nare geschiedenis. Die begon voor de wegsprinter aan het einde van het vorige seizoen. Regis De lepine werd zo'n beetje ontslagen door de ploeg, waarin hij jarenlang samen reed met Poulldor en Zoetemelk. Hij kreeg een contract bij Peugeot, maar hij moest zijn-prestaties wel verbeteren. Hij bezat immers de kwaliteiten om meer te winnen dan de drie wedstrijden m 1976. Delepine behoort tot de betere sprin- ters. hij beloofde zijn best te doen, begon vroeg melde training en was nauwelijks onderweg of hij kwam ten val door een overstekende hond. Delepine moesteen paar weken rusten met een zware her- senschudding. Nadat hij al weer enkele weken in training was, bleek dat hij bij i het ongeluk met de hond ook nog een pols had gebroken. Die breuk werd pas ontdekt, ndadat hij bij de doktoreren bleef klagen over pijn. Een operatie was I noodzakelijk. Zo begon voor Regis De- I lepine het seizoen pas in april. Het duurde enige tijd voor hij op het zelfde niveau kon rijden als het peloton. Na enkele ereplaatsen in de Ronde van de Oise was het zo ver. Regis Delepine won Paris - Bourges. een eendaagse wedstrijd met hoofdzakelijk Franse deelnemers. Met die overwinning dwong Delepine de selectie voor de Ronde van Frankrijk af. Daar kwam in de badplaats Seignosse Ie Penon, niet zo ver van Biarritz, het grote succes. Regis Delepine maakte de kans, die de knechten maandag kregen om een per soonlijk succesje te boeken, af met een gemakkelijke sprintzege. De naam De lepine zal in deze Ronde van Frankrijk zeker nog wel eens vallen. Zeer waar schijnlijk het meest in de etappe naar zijn woonplaats Angers. Daar werd hij vorig jaar tweede in een massasprint, maar toen was er ook een sprinter met de naam Freddy Maertens om het te 1 verslaan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1977 | | pagina 10