Zomerkampioenschappen zwemmen: een nieuwe generatie dient zich aan Parkoers nationaal kampioenschap wielrennen is dit jaar minder zwaar WIM DE WILDE BEROEPSRENNER PZC/s v POLAROID v Vraagtekens rond deelname Keetie van Oosten-Hage JAAP KEIJMEL STAAT VOOR VERDEDIGING TIEN TITELS! ZATERDAG DELTAWEEK ;^^fTTTrv\ Tijdelijk gratis Polaroid geschenken Polientier won proloog Ronde van Zwitserland MEER KANSHEBBERS, AANTREKKELIJKER VOOR PUBLIEK Zeeuws record Brigit de Nijs 3000 m dames LILIAN GILLISSEN 12.0 OP PAPENDAL KNVB gaat in zee met bureau Inter Football sport 17 PAULA BUIJSSE MARLIES VERCRUUSSE ROB GEERVLIET JAAP KEIJMEL VLISSINGEN Een nieuwe generatie jonge zwemsters zal zich in het komende weekeinde in Vlissingen tijdens de zomerkam pioenschappen korte en (enkele dagen later) lange baan duidelijk moeten manifesteren. Bij de jongens is de groep nieuwkomers geringer in aantal, maar toch moeten hier de 'runnersup', die de taken moeten overnemen van cracks als Jaap Keijmel en Rob Geervliet,op de voorgrond treden. „Het wordt dit weekeinde een open strijd zonder records, meen ik", maakt secretaris Wim Buijs van de zwemcommissie van de KNZBkring Zeeland duidelijk, hoewel hij latertoch wel wat van zijn pessimisme (wat de records betreft) terugneemt. De organiserende Vlissingse zwemsportver- eniging de Stormvogel heeft in elk geval 25 bossen bloemen be steld... Buijs: „Als het weer goed is en de jongelui willen en vooral durven, dan komen er wel enkele recordtijden uit de bus". Denieuwe generatie talentrijke meisjes die de taken gaan overnemen van Carla ïillems van Stormvogel, haar clubge note Wilma Rozenboom en Temeuzense Marjolein van de Neste van Schelde) Hordt aangevoerd door de grote belofte vanBraakman: PaulaBuijsse. die in het afgelopen seizoen schitterend is door gebroken en erg sterk zwemt momen teel ondanks het feit. dat ze tijdens de voorafgaande plaatsingswedstrijden is geweest Overigens is Paula Buijsse altijd al sterk geweest, maar luist tijdens kringkampioenschappen leek het of de druk te groot voor de Zeeuws-Vlaamse was. Maar de vechtjas de Braakman heeft nu kennelijk dankzij een forse dosis zelfvertrouwen de juiste mentaliteit te pakken Met naar sterke erg lang volgehouden slag heeft Paula Buijsse tussen de 200 en de 1500 meter alle Zeeuwse records verbe terd; alleen op de 100 meter vrije slag bleef ze tot nu toe tweetiende seconde bij Temeuzense Karin Clemminck ach- TOLPHAARTSDIJK - De zevende Deltaweek. waarin verschillende zeilra ces worden gehouden op de Ooster- schelöe en de Noorzee. wordt niet aan staande vrijdag geopend (zoals wij ab- uaevelijk meldden) maar aanstaande saterdag, omhalfzesinhetstadhuis van Ztertkzee Verder behoren tot de nieuwe generatie Jnlanda Spruit van Luctor Middelburg, Cora SoIIeveld van Stormvogel, de nieuwe Scheldestroomsler Annemarie Scherbeijn, die wilskrachtig is en een sterk tempo kan zwemmen, en de twee Onderdakmeisjes Jacomien Zuijdweg en Dini Fierens, waarvan de laatste met 1.11.6 haar goede sprintkwalitei ten al heeft laten zien. Dit quintet moet met name van de vrije slag onder de 14 jaar een enorm span nende aangelegenheid kunnen maken Voorts zal Jolanda Spruitop de vlinder slag het vaandel van Carla Willems overnemen de Middelburgse is favoriet voorde titels op alle nummers i onder de 14.onderdel6enbijdedamesi Destrijd op de rugslag is geheel open. Hannie Schuit van Ganze Goes was zonder meer favoriet, maar haar clubgenote El len Parma heeft in het afgelopen wee keinde in het Goese bad laten zien erg sterk te zijn Gevestigde orde Een andere Ganzeleener.Tjitske Parma behoort.zelfs op de damesschoolslag tot de finalisten Zij knjgt het op te nemen tegen de gevestigde orde. die zich juist op de schoolslag heeft weten te handha ven: Marlies Vercruijsse van Braakman, de zwemster puur-sang, die door blessu res geruime tijd uit de running is ge weest. Yvonne Klaseri van Bruinvis Sas van Gent. die de beste kansen heeft de 100 en 200 meter te winnen, hoewel Le- nie vam Bodegom van Stormvogel goed gemotiveerd is. alsmede Luctor/wem ster Carine James, die erg goed doorge komen is op de schoolslag Bij de lieren is uiteraard Jaap Keijmel het grote vraagteken: de Vlissingse student aan de Haagse sportacademic moet tien titels verdedigen, die hij vo rig jaar in Axel veroverde! De Storm vogelcrack heeft door zijn studie (hij is wel geslaagd voor hel volgend leerjaar) weinig kunnen trainen, hoewel hij ook vorig jaar tijdens de plaalsingswed- st rijden weinig klaarmaakte. ..Ik pro beer me te plaatsen op elk nummer en dan zien we wel", luidde liet devies van de Vlissingse mentaliteit» en krachl- zwemmer. Wim Buijs: „Er is niemand van de Zeeuwse zwemmers, die zich zo goed voorbereidt als Jaap Keijmel. Hij vindt, dal zoiets van hem verwacht wordt". Luctonaan Rob Geervliet moet van deze situatie toch wel kunnen profite ren hij is in elk geval de man. die garant kan staan vooreen spectaculaire twees- 'trijd met Jaap Keijmel. hoewel de in Leiden studerende John de Lange van Luctor vooral op de langere nummers beslist niet uitgeschakeld moet worden Verwacht mag worden dat hij mentaal sterker is geworden Runners-up De runners-up" die in de nabije toe komst de plaatsen van dit trio moeten innemen zijn .de Stormvogels Rob van de Velde (die zich heeft geplaatst voor de Nederlandse kampioenschappen). Arendo Schipper, Erwin Blaauw en Guido Sampon. waarvan de laatste zicli evenals Temeuzense Bram van der Maale (wordt volgens Wim Buijs één van de betere zwemmers) nog wil plaatsen voor de Nederlandse titelstrijd Dat zal reeds vrijdag gebeuren tijdons de vier maal 100 meter eslalette, waarvoor bei den als startzwemmers te water gaan Wat de verdeling van de titels betreft mag Jaap Keijmel ongetwijfeld aan spraak maken op de schoolslag en normaal gesproken- de vlinderslag. Rob Geervliet is kandidaat voor het rugs- lagkampioenschap Wie spnntwlnnaar wordt is nauwelijks te voorspellen Voor de dubbele afstand is John de- Lange toch wel de favoriet, voor de lange afstanden i400.800 en 1500 meten Piet Polderman, net 'machientje' van Scheklestroom, hoewel Bruinvis Edwin de Causmaecker niet zonder meer ver slagen is. Afwezigen zijn André 't Jong van Onderdak Zieiikzee (mee met een reeds lang geprogrammeerde schooltrip naar Frankrijki en Paul Meerman van Stormvogel herstellend van een ge slaagde blindedarmoperatie Terugval Stormvogel Volgens zwemcommissiesecretarii- Buijs zullen deze zomerkampioen schappen gekenmerkt worden door de verdere terugval van Stormvogel, zo dat het evenwicht tussen de clubs in Zeeland verder hersteld wordt. ..Ik zal blij zijn als we tien titels behalen", maakt Buijs duidelijk, nadat hij even zijn Stormvogelpet heeft opgezet. „Die moeien we dan en twee van Jaap Kei j- mel". Overigens moet de terugval ha- lenbijdc jeugd onder de 14 en de 16jaar van Stormvogel, zodat het evenwicht lussen de clubs in Zeeland verder her steld wordt. ..Ik zal blij zijn als we tien titels behalen", maakt Buijs duidelijk, nadat hij even zijn Stormvogelpet beeft opgezet „Die moeten we dan ha len bij de.iv ugd onder de 14 en de 16 jaar en twee van Jaap Keijmel". Overigens moet de terugval van Stormvogel een stimulans zijn voor de andere vereni gingen om er iets extra's tegenaan te 'gooien',.. Daardoor heell bijvoorbeeld Schelde een uitstekende kans om de vier maal 100 meter wisselslagestafette vrijdag,te winnen (dan zou Stormvogel voor de eerste maal verslagen worden) terwijl de Scheldemeisjesen de Luctorjongens fa voriet zijn voor de vrije slagestafettes. Op de 5 maal 50 meter vrije slagest3fet- tes maken Luctor en Stormvogel de dienst uit b)j de heren en Onderdak en Scheldest.room bij de dames. Deze zwemtitelstrijd vrijdagavond begint de strijd om de estafettekam- pïoenscbappen om 8 uur. zaterdag en zondag wordt om -I uur begonnen) zal niet alleen een aanslag doen op de con ditie van de paar honderd finalisten, maar ook op de geestelijke verwerking van de verschillende finales. Volgens Wim Buijs wordt het ook het kam pioenschap van de verrassingen. Met records? De vooruitgang van een sport wordt er meestal aan afgemeten, maar het is een l'eit, dat de Zeeuwse zw em mers, de goeden niel meegerekend- in hel buitenbad lot nu toe erg slecht ge traind hebben, omdat 'het huilen zo koud is'...Maar wellicht raakt Storm vogel de '!5 bossen bloemen dit wee keinde toch kwijl. KWADENDAMME - De 31- jarige amateurwielrenner Wim de Wilde uit Kwadendamme wordt professional. Hij heeft met zijn huidige amateurspon sor, Badek Dakbedekking, overeenstemming bereikt over een contract. De Wilde gaat als enige voor dat merk bij de profs fietsen. Hij zal zondag 26 juni in Beek debuteren tijdens de na tionale kampioenschappen. De geruchten over de profplannen van de oorspronkelijk uit Oudelande af komstige renner deden al enige tijd de ronde. Vorige week ontkende hij echter nogdat daar serieus sprake van zou zijn. De Wilde nu .Ik heb ook de waarheid gesproken, want een serieus gesprek heeft pas maandag plaatsgevonden Daarvoor waren het alleen maar vage kreten" Met sponsor Bas Dekker van Badek werd toen een basis gevonden, waar door De Wilde als full-prof kan gaan rij den. ..Het was een zeer aantrekkelijke aanbieding en omdat prof worden altijd m mfjn achterhoofd heeft gezeten ben ik er op ingegaan", vertelt hij De Kwa- dendamse renner zegt er van overtuigd le zijn dal hij nu meer voor zijn sport moetgaandoen. ..Maardatisnieterc. Ik heb nu geen rompslomp van werk aan mijn hoofd", merkt de loodgieter op. ..want als ik nu uit mijn bed. stapt is er alleen maar wielrennen" Wim de Wilde rijdt zondag in zijn woon plaats Kwadendamme zijn laatste wed strijd in Nederland als amateur. Daama gaat hij naar het eiland Man, waar twee crileriu ms. een tijdrit en een rit In lijn op het programma staan. Zaterdag 25 Juni keert hij in Nederland terug. De dag er op debuteert hij in de Limburgse heu vels bij de beroepswielrenners. .V ,Y ,Y ,Y -Y „Y ,Y '^Y DIREKT-KLAAR FOTOGRAFIE -< (waarde ca. 30,-) Polaroid foto's zijn direkt klaar. Even nadat u de opname hebt gemaakt, houdt u het resultaat al in uw hand een perfekte zwart-wit of kleurenfoto' Dit unieke Polaroid direkr-klaar fotografiesysteem bestaat nu dertig jaar Dit viert Polaroid met een aantal prachtige geschenken (t.w.v.ca, 30.-!) voor elke koper van een Polaroid direkt-klaar camera Profiteer van deze tijdelijke jubileumaktie Uw fotohandeiaar weet er alles van. Al vanaf 86,- r< >Y ,V ,Y BADEN - Drie dagen na zijn overwin ning in de Ronde van Italiüraagt de kleine Michel Polientier opnieuw een leiderstrui. Gisteravond won hij de proloog van de Ronde van Zwitser land: een individuele tijdrit over 4 ki lometer met tussen start- en finish een hoogteverschil van 178 meter. De lijfk necht van Maertcns (Freddy: „We zul len Michelke helpen deze Ronde te winnen") behoorde tot de 13 van de in totaal 79 renners die de klim onder de acht minuten aflegde. De gereputeerde klimmer Lucïen van Impe liet Pollen lier liefst 11 seconden achter zich. Onder de „dertien besten" klasseerden zich twee Nederlanders. Gerrie Knete- mann en Bert Pronk. Terwijl „de Kneet" zijn verrichting kort becommenta rieerde met de simpele vaststelling geen slechte opening" stelde Pronk een tikkeltje verbaasd vast „Ik heb me helemaal niet leeg gereden. Verleden jaar viel ik na de finish van mijn fiets in het gras" De Ronde van Zwitserland is het laatste „examen" voor de komende Ronde van Frankrijk Nationaal kampioen Jan Raas beseft dit volledig. „Ik heb na de klassiekers louter en alleen criteria ge reden. Nu komt voor mij weer het zware werk. Ik weet het bij voorbaat; in de komende dagen zal ik moeten afzien, pijn lijden Ik heb als voorbereiding op de Tour geen andere keus". Uitslag proloog: 1 Michel Polientier 7.33,9 mtn., 2 Lucien van Impe 7.44.9, 3 UeU Sutter 7 45.5: 4 Joseph Bruyere 7.47.8: 5. Enrique Cima 7.52,1. 8 Ge- me Knetemann 7 54.0. 9. Bert Pronk 7 54.4: 16 Hennie Kuiper 8 03.1. 17 Henk Lubber- dmg 8.03.6: 18 Eddy Merckx 8.03.8: 28. Luis Ocana 8.17.7; 32 Jan Raas 8.22.8; 66. Cees Bal 8.49.9; 72. Gerben Karstens 8.59.4; 73. Theo Smit 8,59.7. Midi Libre De Belg Ludo Peeters heeft woensdag In Cas- lelnaudarv de proloog van de Midi Llbre ge wonnen Hij legde de 5 km af met een gemid delde snelheid van 45.351 km/uur De Uilslag 1 Ludo Peeters (Belg) 6 36 9/10: 2 Bemhard Hlnault 6.38.1/10 3 Bernard The- venet (Fr) 6.431/10: 4 De Gendl (Belg) 644 4/10: 5 Van Sprlngel (Belg) 6.45 2/10. 6/7 ex aequo Laurent en Muselet (Belde Fr 646.5,10; SJacobs (Belg) 6 47 9/10; 9 Zoete melk iNedt 6.49 9/10 10 Paolini (It) 6 50 0 Door Peter de Jonge) BREDA - De organisatoren van het nationaal kampioenschap wielrennen hebben dit jaar met opzet een minder zwaar parkoers gekozen voor de titelstrijd die zaterdag 25 en zondag 26 juni wordt gehouden. Leo de Klein van Profwielerpromotion Neder land, dat de organisatie evenals in 1976 van de KNWU heeft weten te krijgen, vertelde woensdagmiddag tijdens een persconferentie in Breda: „Vorig jaar was het parkoers duidelijk te zwaar. Het was alleen te doen voor een te geselecteerd groepje renners". Bij de professionals had dat tot gevolg dat het een saaie wedstrijd werd Met name omdat de Raleigh- formatie van Peter Post de wedstrijd bovendien lam- legde op het moment dat twee Raleigh- renners bij een ontsnapping waren be trokken. Dat kon in Simpelveld. waar hel. deelnemersveld snel was uitgedund. Op het parkoers rond Beek (het be kende Adsieeg-parkoers. waar Jo de Roo grote tnomfen heeft gevierd) heb ben meer renners een kans om zich te handhaven Voor het publiek zal liet waarschijnlijk een aantrekKeu^kere wedstrijd worden Overigens heefl de sportcommissie van de KNWU er nog voor gezorgd dat de renners het niel al te gemakkelijk zou den krijgen De Klem en Hub Engelen (samen vormen zij Profwielerpromo tion) waren m hun verlangen een lichter traject uil te stippelen iets ie ver ge gaan Sportconunissielid Bas Goud ..Op ons verzoek is er een lus bij ge- maakL. omdat het oorspronkelijke par koersons te licht leek Het liefst hebben wij een parkoers dat het midden houdt tussen da tin Simpelveld en Adsteeg. De Cauberg ligt er bijvoorbeld tussenin", stelde hij. Overigens is de moeilijkheidsgraad van de Adsieegrnnde i8.2 kilometer met twee beklimmingen van ruim zeven procent) ook weer niet zo klein dat ie dere coureur er kansrijk op geacht kan worden De Klein: „We hebben de lijst eens nagekeken met de renners die op dat parkoers kampioen zijn geworden en dan kom je tol de conclusie dat. Beek goede kampioenen leven" Goed ontvangen Het minder zware parkoers zal dour de renners zeker goed ontvangen worden. Frisol-renner Cees Priem uit Wemel- dinge liet al weten: „Hel is aanzienlijk beier dan vorig jaar. Toen 'waren er veel le weinig kanshebbers. Voor het publiek was liet niet aantrekkelijk. De klimmrtjesdie hierin zitten zijn wel te doen voor de meesten. Het nationaal kampioenschap duurt per slot van re- BREDA/KLOETINGE - Het is nog niet helemaal zeker ol Keetie van Oosten-Hage uit Kloetinge zaterdag 25 juni van start zal gaan in destrijd om de nationale wielertitrl voor dames in Beek. De achtvoudige nationaal kam pioene (sinds 1969 heeft Keetie jaarlijks een nieuwe na tionale trui verdiend) hangt namelijk een schorsing bo ven het hoofd naar aanleiding van gebeurtenissen tij dens een koers in Hilversum. Daar gaf de jury aan de Kloetingse opdracht de koers te verlaten omdat ze in „ploegverband zou rijden" De jury wilde haar daarvoor de wedstrijd laten staken maar Keetie bleef doorfietsen De regerend wereldkampioene over die wedstrijd Er is een aantal meisjes dal altijd legen mij rijdt. Ik neem ze dal niet kwalijk Ze proberen me dan klem te rijden om een ander de kans te geven weg te springen. In Hilversum haalde ik ze iedere keer terug Toen er echter een meisje van onze ploeg weg ging bén ik er niet achteraan gegaan Ook de anderen deden niks stelt ze Dat herhaalde zich een paar keer en toen drie leden van de Beck s Bier- ploeg, waarvan Keetie deeluit- maakt, voorop reden ging ze nog niet in de aanval De jury legde dal uit als in ploegverband rijden. Omdat ze de opdracht de wedstrijd te veriaten negeerde (in de geschiedenis van de Nederlandse dameswielren- spori was het uil de wedstrijd nemen van een renster nog nooit voorgekomen) riskeerde ze een schorsing van een maand. Overigens moet de jury wel een rapport insturen naar de sportcommissie van de KNWU. Leden van die commissie lieten gisteren weten zo'n rapport nog niet te hebben omvangen. Pas wanneer dat wel is binnengeko men moet de sportcommissie besluiten de Kloetingse a lol niet een maand van de fiets te houden Wanneer het rap port snel komt en de sportcommissie schorst Keetie van Oosten zou het kunnen dal zij niet van start mag gaar. in Beek Na acht jaar zou een andere renster dan het rood- wit-blauw aan mogen trekken, want, met Keetie erbij lijkt de uitslag al vast le staan al zegt ze zelf zeer bescheiden .Daar ben ik nog niet zo zeker van" kening maar een dag. Zelfs typische niet-klinuners als bijvoorbeeld Theo Smit kunnen dit werk aan". Priem, die in 1974 de nationale driekleur greep in Hoogerheide, hoopt dat nog eens te kunnen meemaken. „Nederlands kam pioen worden is voor iedere renner al- lijd aantrekkelijk", zegt hij. Door het minder moeilijke parkoers is de groep favorieten weliswaar groter geworden, toch is altijd de dreiging aanwezig dat Nederlands grootste en sterkste formatie. TI Raleigh, opnieuw nadrukkelijk een stempel op de wed strijd zal drukken. Cees Priem sluit die mogelijkheid niet uit maar voegt er onmiddellijk aan toe dat zoiets minder gemakkelijk zal zijn Frisol is met zijn vier renners (Jan Raas, de regerend kampioen. Fedor den Hertog. Theo Smit en Priem, red.) wel nietgroot. maar wel erg sterk. Bovendien is de kans aanwezig dat een eenling mee van voren zit en kampioen wotrii Het is de vraag hoe goed de samenwerking by Raleigh is Wat dal betreft kan er net zo goed iemand van de Onderneming. Krekels, l'abak of Vianen. kampioen worden", laat Priem weten De uitspraken van Priem betekenen dat het maken van een prognose vrijwel onmogelijk is Van de 46 profs die tot nu toe hebben ingeschreven hebben er ruim dertig een goede kans. Bij de in schrijvers ontbreken geen bekende na men. Wel heeft de in Belgie wonende Axelaar Richard Bukacki nog niet. inge schreven, De profs rijden zondag 26 juni een afstand van 24(5 kilometer De cou reurs moeten dertig maal. dexbeklim- tvunge de Adsteeg en de Holleweg be klimmen Op de Adsteeg. iets buiten Beek. zijn start en finish De profs ver trekken zondag om elf uur Twaalf Zeeuwse amateurs Zaterdags rijden de dames en de ama teurs. Onder de ongeveer 140 amateurs dieom 13.00uur van start gaan vooreen koers over 205 kilometer zijn twaall Zeeuwse renners Dat zijn Veste? Aarts, Toine au den Bunder. Jaap Courtin. Thijs Fase. Peter Godde, Ton- me Huijzen. Wim Jcremiasse. Henk de Jong. Jan Kole. II eddy Nieuwdorp.Cees Spaans en Johnny Ycrbckc. Op dil par koers lijkt Van den Bunder, wiens vorm echter minder lijkt te worden (ol is het slechts schijn?) de grootste favo riet. Voordat de amateurs zaterdag starten rijden eerst de dames. Die wedstrijd be gint om half elfen gaat over een afstand van 73.8 kilometer ROOSENDAAL - Brigit de Nijs vu RKHAV uit Hulst heeft tijden interna tionale atletiekwedstrijden in Roosen daal hel Zeeuwse record 3000 meter dames verbeten!. Ze won de afstand in 9.54.8. Tijdens dezelfde wedstrijden liet Piet Vonck zien al helemaal te zijn hersteld van de leverblessure, die er de oorzaak van was dat hjj zaterdag niet aan de tien Engelse Mijlen-loop van Dynamo kon deelnemen Nu liep hij zo hard dat de winnaar van die loop, de Belg Roger Mi- chielsen. destrijd moest staken. Vonck eindigde in een schitterende tijd van 29.24.0. slechts viertiende seconde bo ven zij n eigen Zeeuwse record. Hugo van Duyse evenals Vonck lid van RKHAV uit Hulst, werd tweede in 30.09 0 en Jo- han Antheunisse legde met 30.33 8 be slag op de derde plaats. Wies van Hou te maakte de Zeeuwse heerschappij in Roosendaal compleet door als vierde te finishen in 30.43.8 De uitslagen van de overige Zeeuwse deelnemers waren: 7. Marien van Prooijen (AV'56i 30.49.0; 9. Jan van Laarhoven (RKHAV) 31.53.2: 15. Simon Blom i Delta Sporti 32 32.0:19. Jaap Oele (AV'56> 33.33 0, 21. Koos Og- gel i AV'56) 34 47 6. Tweede serie; 7 Wim Roosei AV'56) 34.41 0; 15 Hansvan Elze- lingen (Delta Sport) 36.27 0 PAPENDAL - De Middelburgse atlete Lilian Gillissen van Dynamo'70 heeft tijdens de Papendal- spelen op de 100 meter dames een derde plaats behaald met een tijd van 12 seconden rond. Ze evenaarde daarmee haar prestatie van afgelopen zondag. Winnares werd EUy Hensen van Olym- pia'48 in 11.7 voor Tilly Verhoef van Par thenon in 119. Silvia van Dongen (Sprint) werd vierde in 12.1 en Leny Jan sen van A VR legde met 12.4 beslag op de vijfde plaats. Op de 5000 meter eindigde het duel Put- temans - Hermens in een zege voor de Belg in 13.32 6. die daarmee achttiende seconde sneller was dan Hermens. Zes tiende seconde achter Jos Hermens ein digde Gerard Tebroke op de derde plaats. De 5000 meter was het hoogte punt van de Papendal- spelen. Jo Schout van RKHAV werd op die af stand zesde in een tijd van 14.01 1 AMSTERDAM-ZEIST - De KNVB zal tijdens de bestuursvergadering op 28 juni voorstellen om de reclameactivi teiten rond het Nederlandse elftal te delegeren aan het bureau Inter Foot ball. De problematiek is plotseling weer urgent geworden nu een aantal firma's iets in de reclamesfeer rond Oranje wil doen als het elftal zich deze zomer zal weten te kwalificeren voor het wereldkampioenschap volgend jaar in Argentinië. De KNVB heeft echter lering getrokken uit de slechte ervaringen uit het verle den In 1973 werd de zogeheten actie met het Oranje-paspoort een regel rechte mislukking, zodat er later pro blemen ontstonden bij de afrekening met de spelers die in Duitsland aan het wereldkampioenschap deelnamen. Die voetballers eisten toen geld dat er in feite niet was omdat de bond door de mislukte reclamecampagne rond Oranje nauwelijks geld gezien had. Opmerkelijk is dat de bond nu in zee gaat met Inter Football terwijl er wel een rechtszaak tegen dit bureau dreigt, aangezien het zich schuldig zou maken aan arbeidsbemiddeling De KNVB ziet deze zaak daar echter los van. De meeste spelers die in aanmerking ko men voor Oranje, slaan toch al onder contract bij Inter Football, dat ook de persoonlijke reclame al regelt zodat dit bureau volgens de bond de aangewezen instantie is om de reclamezaken rond Oranje te regelen. De meeste spelers hebben hun goedkeuring al gehecht aan het KNVB-plan en zullen binnenkort het hun voorgelegde reclamecontract ondertekenen. 'Advertentie) CEES PRIEM: ...Meer kanshebbers". voor voeten die vrolijk verder moeten! uitsluitend bij apotheker en drogist

Provinciale Zeeuwse Courant | 1977 | | pagina 17