B.en w. eisen groei voor Borssele en Nieuwdorp Vliegtuigje stort neer bij vliegveld Midden-Zeeland PZC/p Philips batterijen die gaan lang mee. VOOR NOORD-ZEELAND GEEN GEZAMENLIJK VERPLEEGHUIS B. en w. Borsele: geen leidingstrook door zuidelijk Poelgebied Wedgwood Automobilist (18) bij Rilland om het leven gekomen BORSELE REAGEERT OP NOTA BEWONINGSPATROON philips Commissies raad volksgezondheid: Op Walcheren behoefte aan meer bedden rieminderhoud almanak TWEE INZITTENDEN LICHT GEWOND DINSDAG 31 MEI 1977 provincie f Advertentie) Voor alles dat heel goed spelen draaien bewegen verlichten moet.... heinkenszand - In een reactie op de nota bewoningspatroon voor Midden-Zeeland (een nota waarin de provinciale planologische dienst de toekomstige groeimogelijkheden van de diverse kernen schetst) zetten b en w van Borssele zich fel af tegen een 'bevrie zing' van de dorpen Nieuwdorp en Borssele. Beide dorpen zijn in de nota gerangschikt onder de 'kernen met beperkte mogelijkhe den'. Dat is gebeurd op grond van de ligging van de beide dorpen ten opzichte van het Sloegebied. B en w van Borssele tekenen daar ernstige bezwaren tegen aan, en vinden het 'ten enenmale onaanvaardbaar'. Volgens het college moeten alle dorpen 4e mo gelijkheid hebben tot een zekere mate van uitbreiding. „Wil men de leefbaarheid van een dorp proberen veilig te stellen, dan zal het zonder meer nodig zijn, dat daarin nieuwbouw en renovatie van woningen mogelijk blijft". Het college constasteert onder meer, dat de 'voor de leetbaarheid van een dorp zo belangrijke component als het lager onderwijs te gronde zal gaan, wanneer niet gepoogd wordt het inwonertal te vergroten'. GEMEENTERAAD BEHANDELT NOTA 7 JUNI B en w van Borssele schrijven aan de gemeenteraad, dat zij zich niet aan de indruk kunnen onttrekken, 'dat door al lerlei motiveringen en hetuitsluiten van een aantal zaken getracht wordt toe te schrijven naar de conclusie, dat de uit breiding van de bewoning dient plaats te vinden in Middelburg. Vlissingen en de daartussen liggende kanaalzóne'. Zo zeggen b en w 'ten zeerste verwonderd' te zijn over de opmerkingen ui dë nota over de vraag waar de uitbreiding van de werkgelegenheid heeft plaats gevon den. het Sloegebied buiten beschou wing wordt gelaten Volgens het college staat het vast. dat de dorpen nabij het Sloegebied - in het Auto bij Koewacht totaal vernield KOEWACHT - Bij een eenzijdig ongeval aan de provinciale weg ter hoogte van 't Zand/Koewacht werd zondagmiddag bijzonder Heinkenszand - voldoende woongelegenheid moeten kunnen bie den aan de 'werkers' in het Sloe. Dat in het Sloegebied nog een uitbreiding van de werkgelegenheid is te verwachten. lijdt naar de mening van b en w geen twijfel. 'Enigszins merkwaardig' noemen b en w van Borssele de opmerking in de nota. dat de dorpen in het zuidelijke deel van de Bevelanden in een landschappelijk en ecologisch zeer gevoelig gebied lig gen. waardoor grote uitbreidingen een belangrijke aantasting van dat gebied betekenen B en w zeggen, dat de zin van deze argumentatie hen ontgaat. ..Dit wanbegrip zal bij ons wellicht meer lig- Vrouw aangereden op zebra in Terneuzen: fiets vernield TERNEUZEN - Mevrouw De V. uit Ter- neuzen is vrijdagavond aangereden door de automobilist R. J L. uit Hulst, toen ze voor zelfbedieningszaak De Vriend aan de Axelsestraat het zebra pad wilde oversteken Haar fiets werd vernield, de vrouw had geen letsel. De heer L kwam uit de rich ting van de Axelsedam./ gen in de uitleg van wat ecologischen landschappelijk is. dan in het gebrek aan plaatselijke bekendheid Ook hebben b en w van Borssele moeite met de opmerking in de nota. dat de kleinste plattelandskernen in het verle den nogal eens een dalend inwonertal te zien gegeven hebben, 'waarschijnlijk mede omdat deze kleinste kernen als woonplaats veelal minder aantrekkelijk weiden geacht' B en w vechten deze stelling aan. Volgens het college is-die terugloop veroorzaakt door gebrek aan werkgelegenheid in en rond deze ker nen Ook heeft een rol gespeeld, zo bren gen b en w naar voren, dat de gemeente besturen gedurende een reeks van jaren met ln de gelegenheid werden gesteld woningwetwoningen te bouwen De gemeenteraad van Borssele zal dinsda gavond 7 juni een standpunt moeten bepalen over de nota bewoningspa troon. Meisje verwond met bierglas „DESASTREUZE GEVOLGEN VOOR HET LANDSCHAP" B. EN W.SPREKEN ZICH UIT VOOR NOORDELIJK TRACE WESTKAPELLE - ln de bar „De Hooi- zplder" tussen Westkapelle en Zoute- lande is in de nacht van zaterdag op zondag mej. U.G. uit Westkapelle met een bierglas ln het gezicht verwond. Dat gebeurde, nadat zij in een korte woor denwisseling verwikkeld was geraakt met een groepje jongelui in de bar. Zij nader"te bestuderen. Met betrekking VLISSINGEN - Een gezamenlijke ver pleeghuisvoorziening voor het gebied Schouwen- Duiveland. Tholen en Sint Philipsland behoort niet tot de moge lijkheden. Dit is de conclusie van de commissie geestelijke gezondheids zorg en van de commissie gehandicap ten en langdurig zieken van de Provin ciale Raad voor de Volksgezondheid in Zeeland. Beide commissie stellen de raad voor dit standpunt mee te delen aan gs. De behoefte aan verpleeghuis bedden in Schouwen- Duiveland ach ten de commissies voldoende groot om voor die regio de mogelijkheden van eigen verpleeghuis-accommodatie moest zich in Westkapelle onder dok tersbehandeling stellen. Het groepje jongelui maakte korte tijd later ook moeilijkheden meteen Duitse gasten Is toen verwijderd. De politie stelt een on derzoek in; het was dit weekend bij de meldkamer van de rijkspolitie niet be kend wie van de groep het bierglas in het gezicht van het meisje heeft gedrukt. tot Tholen en Sint Philipsland willen beide commissies aan gs meedelen, dat bij de planning van verpleeghuizen in Noord-Brabant rekening moet worden gehouden met de behoefte aan ver pleeghuisbedden op beide eilanden. Een en ander zal worden behandeld tij dens de vergadering van de Provinciale Raad voor de Volksgezondheid op don derdag 9 juni, 's ochtends om 9.35 uur in De Caisson te Kapelle. De conclusies van beide commissie zijn gebaseerd op gegevens over de bevol kingsopbouw in Midden- en Noord- Zeeland tot 1985. Op basis van deze cij fers bestaat er thans in geheel Zeeland boven de Westerschelde een tekort van 130 verpleeghuisbedden 174 op Wal cheren, Schouwen- Duiveland. Sint Phi lipsland en Tholen, waarvan 44 bedden worden gecompenseerd door een over schot in de Bevelanden). Op Walcheren bestaat, aldus de beide commissies, een duidelijke behoefte aan uitbreiding van het aantal verpleeghuisbedden. Thans bedraagt die behofte volgens de door de commissies gehanteerde norm reeds 46 bedden, welke behoefte aan uitbreiding via 1980 met 68 bedden in 1985 oploopt tot 96 bedden. Het verdient volgens de commissies aanbeveling om contact op te nemen met de Stichting Verpleeg- en Rusthui zen Zeeland om in gezamenlijk overleg tot een zo snel mogelijk realiseerbare oplossing van dit probleem te komen. Met betrekking tot de Bevelanden wordt opgemerkt, dat het aanbeveling verdient om de thans reeds bestaande Advertentie heinkeiiszaiul - B en W van de gemeente Borsele zijn tegen het ontwerp-tracc om kwart over twee een personenauto voor een leidingstrook door het zuid totaal vermeld. De auto werd bestuurd door C. H. uit Axel. Hij raakte van de weg en botste daarbij op een boom. De bestuurder bleef ongedeerd. Twee lichtgewonden bij aanrijding op Veerseweg MIDDELBURG - Een 18-jarlge be stuurder van een motorfiets en zijn duo-passagier werden zaterdagavond gewond toen zij in botsing kwamen met een auto op het kruispunt Veerseweg- Veersesingel. Volgens de politie reden zowel de auto als motor op de Veerseweg in de richting Veere. Bij het kruispunt Veersesingel wilde de autobobilist W. T. A. uit Middelburg linksafclaan, juist toen hij op dat moment gepasseerd werd door de motorrijder E.L. P. P. uit Middelburg. Beide voertuigen kwamen met elkaar in aanraking, met het gevolg dat zowel P. als zijn duo-passagier W. V. S. (17) eveneens uit Middelburg hierbij gewond raakten. Beiden werden naar het Gasthuis vervoerd, waar de duo passagier na behandeling naar huis kon gaan Wat de verwondingen van P wa ren kon de politie niet zeggen. Beide voertuigen werden bij de aanrijding licht beschadigd. (Advertentie) Nieuwe Burg 10 Middelbu rg ZEEUWSE Bokje 'L Was tn Den Bosch. Een al iaat be jaarde Zeeuwse agrariër kioam er in de veemarkthallen oog in oog te staan met een klem.lief bokje, 't Werd liefde op het eerste gezicht Hctbokje verwisselde van eigenaar en de man sjouwde hel op het balkon van de trein mee naar de Zak van Zuid-Beveland Een machtig liefbècsje. vond ook zijn vrouw. Het bokje werd vi de achter tuin geïnstalleerd om een stil en ge nist leven te gaan leiden. Vlak voor het slapen gaan. ging de man zijn meuwe aanwinst nog even welterusten zeggen Even later kivam hij met het bokje onder de arm de trap op. Zijn vrouw informeerde venvondeni ivat dal nu te betekenen had. Ja, zei de man. 't is zo'n nietig diertje, dat kun je toch niet een hele nacht alleen laten. Maar toch ook niet op de slaapka mer. zei zijn Inmiddels weigerachtige vrouw. Ze vond, dat dat toch wel te veel stonk. ..Nou. maar daar went-le wel aan. reken maar" elijke Poelgebied. „Een groot gedeelte van het zuidelijk Pocltrace is geprojec teerd door het fraaiste en meest waar devolle gebied van ge gemeente. Wij bedoelen hier 'De Poel' met hel daarin gelegen heggengebied. Aansluitend aan 'De Poel' zijn enkele polders gele gen, zoals de Louise- en de Hollestelle- polder, welke ook een fraai land schapsbeeld vertonen. Met name aan 'De Poel' dient, hoewel door de ruilverkaveling hier al veel ver loren is gegaan, toch grote landschappe lijke, cultuurhistorische en/of natuur wetenschappelijke waarde te worden toegekend. Indien dit gevied door een leidingstrook zou worden aangetast, heeft dit zonder meer desastreuze ge volgen voor het landschap. Zoiets moet dan ook ten alle tijde worden voorko men". Het college van b en w schrijft dit aan de gemeenteraad van Borsele. De raad van Borsele zal zich dinsdaga vond 7 juni moeten uitspreken over het tracé voor de leidingstrook B en W stellen de raad voor om in een reactie aan de provinciale staten de voorkeur uit te spreken voor het noord elijke tracé. Het college vraagt de raad een krediet van 71.000 gulden beschikbaar te stellen voor de bouw van een kantine bij de gemeen te-werkplaats aan de Dorps straat in Heinkenszand. Voor het treffen van een aantal maatre gelen om verbetering te brengen in de verkeerssituatie op de Goesestraatweg in 's-Gravenpolder (het gaat om de krui sing GoesestraatwegFortrapastraat- Populierestraat) is een bedrag van 105 Fortrapastraat-Populierestraat) is een bedrag van 105.000 gulden nodig. De raad krijgt verder een voorstel te be handelen een aanvullende subsidie een INBRAAK IN KANTINE SCHELDEBAD TERNEUZEN - Onbekenden- waar schijnlijk kinderen- hebben ingebroken in het snoepkraam bij het Temeuzense Scheldebad De beheerster ontdekte zondag dat er een ruitje was'vemield. Er werd niets vermist. Laskar gestolen uit loods in Biervliet BIERVLIET - Uil de loods van de firma Termote-Thomaes in Biervliet is waarschijnlijk vrijdagnacht een klein model electnsche laskar gestolen. De daderts) kwamten) binnen door het verbreken van een hangslot aan de schuifdeuren. Bij inbraak in station Goes 160 gulden buit GOES - In de nacht van zondag op maandag is ingebroken in het statio nsgebouw in Goes. De daders maakten een bedrag van 160 gulden buit Ze wisten het stationsge bouw binnen te komen na het vernielen van een ruit. Automobilist rijdt tegen verkeersbord TERNEUZEN - De in Sluiskil verblij vende automobilist T. A. is zondaga vond op de weg van het buitenhoofd naar de westsluis in Terneuzen van de weg geraakt en tegen een verkeersbord gereden. De auto maakte een halve draai en kwam 30 meter verder tol stilstand. De bestuurder liep geen letsel op. bedrag van ruim 6 mille) te verlenen voor de conservering en 'aankleding' van het voormalige kasteel 'Hellenburg' in Baarland. Al eerder (in november 1976) had de raad een subsidie beschik baar gesteld van 41.5000 gulden. De totale kosten worden gpraamd op 115.000 gulden. Behalve door de gemeente Borsele wordt dat geld op tafel gelegd door de provincie en door het rijk. De raad zal zich ook moeten uitspreken over een verzoek van de vereniging tot stichting en instandhouding van een christelijke school in Lewedorp om de bestaande la gere school met een lokaal te mogen uitbreiden. De raad zal zich voorts bezig houden met een voorstel de gronden ln Jiet bungalowpark Scheldeoord in Baar land aan de bungaloweigenaren voor 60 gulden per vierkante meter te koop aan te bieden. n'jlessevi Wi (in <jaiop naar de Amru, Jus R1LLAND-In de nacht van zondag op maandag is een achttienjarige automobilist uit Hoogerheide op de oude rijksweg bij Rilland dodelijk verongelukt. De jonge man - P.G.M.W. -was de bestuurder van een auto, die rond half drie bij de kruising van de oude rijksweg met de Halteweg uit de bocht reed. Twee mede-inzittenden liepen lichte verwondingen up. Nadat de auto uit de bocht was gevlogen, botste hij tegen een lichtmast, vervolgens tegeneen verkeersbord en daarna kwam de wagen op de kop in een naast de weg na realisering gelegen sloot terecht. De bestuurder moet op slag zijn gedood. De beide andere inzittenden werden per ambulance naar het ziekenhuis Lievensberg in Bergen op Zoom vervoerd. duidelijke werkrelaties en taakverde lingen tussen de drie bestaande ver pleeghuizen in duidelijke functionele afspraken vast te leggen. r82Schouwen Op Schouwen- Duiveland bestaai thans volgens de door de commissies gehanteerde norm een aan 68 plaatsen voor somatisch zieken en 42 plaatsen voor psychisch gestoorde bejaarden Het verpleeghuis Comelia-Stichting in Zierikzee heeft 64 plaatsen voor soma tisch zieken. In de ongedekte behoefte aan verpleeghuisbedden op Schouwen-Duiveland de Bevelanden. terwijl daarnaast ook veelvuldig ver pleeghuispatiènten in het Rode Kruis- ziekenhuis in Zierikzee worden ver pleegd. Van de van Schouwen Duiveland afkomstige patiënten wordi eenderde buiten dit eiland verpleegd De beide commissies bevelen aan, dal de Comelia-Stichting te Zierikzee zich bestuurlijk omvormt en bestuurlijk een afzonderlijke verpleeginrichlinr voor Schouwen- Duiveland wordt inn formele werkovereenkomsten met bet dichtbij gelegen Rode Kruiszickcn huis. Het stichtingsbestuur heeft ziel. voor een dergelijke gang van zaken verklaard en dit aan gs meegedeeld Een beslissing over de uitbreiding van het verpleeghuis in Zierikzee wensen beide commissies uit te stellen tol di studie naar de behoefte en de mogelijk heden is afgerond. De commissies staan positief tegenover een verzoek van de Stichting Katho lieke Verpleeghuizen Midden-Zeeland om de capaciteit van het verpleeghuis Maria Terweel te Goes met 20 uit te Terweel te Goes met 20 bedden uit tc breiden. Hierbij wil men als voorwaarde stellen, dat bij overplaatsing van hei verpleeghuis voor geestelijk gestoorde bejaarden De Werfkampen van Rilland naar Goes het totaal aantal plaatsen van belde huizen aan de dan geldende behoefte zal worden aangepast. De beide commissies stellen de raad voor gs gunstig te adviseren over de I voorgenomen uitbreiding van het ver I pleeghuis Der Boede van 340 naar 41 'I plaatsen, men gaaterhierbij van uit, d, deze uitbreidihg li- dependance aan de Herengracht ft Middelburg zal worden afgestoten. De raad wordt voorgesteld hetdagelljk) bestuur aan te vullen door benoeminf van de heer W. L. Bündenbach in de va kature van de heer B. J. ter Bals. Voorts wordt voorgesteld de heer H. M. Stra ting, thans reeds secretaris van de raad ook te benoemen tot penningmeester. Foto: de wrakstukken van de neergestorte Pipercup. Auto te water in Middelburg MIDDELBURG - De auto van de her: K. B. uit Middelburg is zondagmiddar omstreeks half een in het kanaal door Walcheren geraakt. Dit gebeurde waar schijnlijk doordat de heer B. deauto mei op de handrem gezet had. Hierdoor rolde de auto van de hellende Loskade te Middelburg. Met behulp van duikers en leden van de brandweer te Middel burg isde zwaar beschadigde autoauto op het droge gehesen. Goederenverkeer Kanaalzone nam toe TERNEUZEN - Het goederenverkeer in de Zeeuwsvlaamse kanaalzone is ovti de periode januari tot en met april van dit jaar beduidend toegenomen ten op zichte van hetzelfde tijdvak in '76. Hel aantal zeeschepen dat voor de af- et aanvoer zorgde nam echter af. Gelost en geladen werd er 2.116.032 toe tegen 1.983.496 ton vorig Jaar. een toe name van 132.536 ton. Het aantal zeeschepen dat de kanaal havens aandeed beliep 649 tegen 707 ir. '76. een teruggang met 58 schepen. Dt gezamenlijke brt was 2.861.329 tegen 2.551.088 vorig jaar. Kassa vernield bij inbraak TERNEUZEN - Bij een inbraak in dt modezaak Van D. aan het Molenzichtin Terneuzen is een antieke kassa ver nield en voor 15,- wisselgeld onl- vreemd. Mogelijk zijn er ook enkele broeken ver dwenen. De diefstal werd zondagmiddag gemeld De daderts) kwamien) binnen door het verbreken van de ruit van de toegang* deur. De Politie stelt een onderzoek in PIPERCUP WERD GEHEEL VERNIELD ARNEMLTDEN - Op het vliegveld Midden-Zeeland is maandagmiddag, even na het middaguur, een twee persoons vliegtuigje neergestort. De twee inzittenden, de piloot, de heer Freek Gebuis uit Kapelle en de heer Gillis Vlieger uit Grijpskerke liepen slechts lichte verwondingen op. Het toestel, van he^type Pipercup, werd to taal vernield. Het ongeluk gebeurde toen de P-H JEP. tegen halleen wilde opstijgen van het vliegveld voor fen zogenaamde lokale vlucht. Volgens ooggetuigen raakte het vliegtuigje, waarschijnlijk door een windvlaag, uit balans, waarna een vleu gel de grond raakte Het eenmotorige toestel stortte op zyn neus ui een aan grenzend bouwland. De piloot werd met een lichte hersenschudding en wat schaafwonden naar het Bergzichtzie- kenhuis te Goes vervoerd. Zijn passa gier. de heer Vlieger, kon ter plaatse be handeld worden voor een hoofdwond. Een vertegenwoordiger van de Rijks luchtvaartdienst. die een onderzoek naar de oorzaak van het vliegongeluk leidt, verklaarde dat de twee inzitten den onwaarschijnlijk veel geluk hebben gehad het er levend af te brengen'. De havenmeester van het vliegveld, de heer Boogaard, wilde geen informatie ver strekken zolang de Rijksluchtvaart dienst nog met het onderzoek naar de oorzaak van het ongeluk bezig is. Ook de njksjiolitie kon geen inlichtingen ge ven hoe het ongeluk precies gebeurd is. Foto: de piloot wordt oer auto wegge bracht. Advertentie Via een Amru Prt\7e Kekemflcj kun je-de dcEepf-- cfjrósvên °je krant- betel en CNa 'i ont-bijV naar de Amro,dus

Provinciale Zeeuwse Courant | 1977 | | pagina 2