Eerste aangepaste caravan gehandicapten in gebruik Bejaard stoomschip verhuist mogelijk naar haven Scharendijke Clingse vrouw betrokken bij diefstal trucks in België PZC/provincie15 Middenschouwen wil sportvissershaven bij haventje Flaauwers kunst Afwisselende prestaties Jeugdorkest :ATERDAG 28 MEI 1977 AANSCHAF MOGELIJK DOOR ACTIE VAN A VO-ZEELAND Gedeputeerde Stenvert opent de eerste caravan voor gehandicapten m Zeeland BENDE OPGEPAKT MET BEHULP VAN MARECHAUSSEE TERNEUZEN MET PARKEERPLAATS VOOR 100-200 AUTO'S. BOTENLOODS EN -HELLING SCHAKKKDIJKE - L)e gemeente Middenschouwen heeft bij de stuurgroep, die de mogelijkheden rond de Oostcrschelde inventariseert, een plan ingediend voor de aanleg van een 'droge' sportvissershaven naast het haventje Flaauwers bij de Heerekeet. De bedoeling is. dat bij deze haven een parkeerplaats wordt aangelegd met ruimte voor honderd lot tweehonderd auto's. De gedachten van het gemeen tebestuur gaan verder in de richting van een botenloods bij of in een boerderij daar ter plaatse, goed gecamoufleerd, zodat het aangrenzende natuurgebied geen geweld wordt aangedaan. Bij de haven wordt dan een betere botenhelling ge maakt. waarmee de bootjes te water kunnen worden gelaten. Bij dit systeem is het niet nodig te gaan baggeren. ..En daar voelen we dan ook niets voor", aldus desgevraagd burgemeester E. Baerends van Middenschouwen. De haven zou moe ten komen in de richting van Zierikzee aan de linkerkant van de Heerekeet. OP CAMPING BIJ KAMPERLAND KAMPERLAND - Vrijdagmorgen is de eerstccaravan voor gehandicapten, die een actie van AVO-Zeeland heeft opge leverd, in gebruik genomen. De cara van, die volledig is aangepast voor minder-validen, heeft een plaats ge kregen op de camping 'De Schotsman' bij Kamperland. AVO-Zeeland (een vereniging voor arbeids- en welzijns zorg voor minder-validen) is begin dit jaar gestart met een inzamelingsactie, waarvan de opbrengst bestemd is voor de aanschaf van aangepaste caravans. De actie, die nog niet is afgesloten, is op touw gezet omdat Zeeland nauwelijks mogelijkheden biedt voor minder- valid e vakantiegangers. De praktijk heeft geleerd, dat het niet altijd finan ciële problemen zijn. waardoor het voor een gehandicapte niet mogelijk is met vakantie te gaan. Veeleer is het. omdat in de meeste vakantie-oorden geen aan gepaste voorzieningen zijn. waar ge handicapten met hun gezinnen kunnen verblijven. De AVO heeft tot nu toe twee aange paste caravans gekocht. Ook de tweede caravan zal de 'De Schotsman' worden geplaatst. Voorzitter J. Pomper van de AVO-Zeeland sprak vrijdagmorgen de hoop uit, dat het volgend jaar overge gaan kan worden tot de aanschaf van nog twee aangepaste caravans Deze ca ravans zijn een plaats toebedacht op campings m Zeeuwsch-Vlaanderen en op Schouwen-Duiveland. De heer Pomper ging vrijdagmorgen heel in het kort in op de doelstellingen van de organisatie. Hij meende, dat er voor de AVO zeer zeker een plaats is 'in een maatschappij waai' alles van de wieg tot het graf is geregeld'. De heer Pomper wees nog eens op het gebrek aan voldoende voorzieningen voor ge handicapten in de Zeeuwse recreatie oorden Steun Deofilcièle ingebruikname van de eerste aangepaste caj-avan weid venicht door gedeputeerde J Stenvert, tevens voor zitter van de stichting sociale voorzie ningen voor gehandicapten. Hij vond het streven van AVO-Zeeland uiterst prijzenswaardig. „Het verdient de steun van velenDe gedeputeerde consta teerde. dat negen departementen be moeienissen hebben met voorzieningen voor gehandicapten „Het wordt hoog tijd, dat daar wat meer lijn in gebracht wordt, om eruit te kunnen halen wat er aan mogelijkheden in zitten" De aangepaste caravans, die aange kocht worden, zullen door AVO-Zeeland zelf geëxploiteerd worden. Eventuele winsten, die daaruit voortvloeien, ko men geheel ten goede aan de gehandi capten. Concerten 'Hortus Musicus Religiosus' BERGEN OP ZOOM- De vokale en in strumentale koren en solisten van' „Hortus Musicus Religiosus" uit Be rgen op Zoom geven donderdag 16 en zaterdag 18 juni concerten in Bergen op Zoom en Antwerpen. Het orgel wordt bij deze concerten bespeeld door Bram Beekman. De algehele leiding is in handen van Hans Smout. Donderdag 16 juni wordt het concert gegeven in de kerk van de H. Maagd aan de Grote Markt te Bergen op Zoom en begint om 20.30 uur Het concert in Antwerpen begint zaterdagavond 18 juni om 20.30 uur en wordt gegeven in de kerk van de H. Carolus Borromeus aan het Hendrik Concienceplein. Er zullen werken uitgevoerd worden van Mare Antoine Charpentier, Henri du Monten Frangois. Couperin. W. de Zeeuw fractievoorzitter WD Terneuzen TERNEUZEN - De heer W. de Zeeuw is benoemd tot fractievoorzitter van de VVD in de gemeenteraad van Terneu zen. Hij volgt de heer H. de Jonge op, die enkele weken geleden overleed. De door zijn dood ontstane vacature zal worden vervuld door mevrouw Ria Meert-Vercruysse uit Hoek. Zij wordt in de raadsvergadering van juni beëdigd- Omloop Braakman PHILIPPINE - De 'Omloop van de Braakman' voor trimmers zal ditjaarop zaterdag 18 juni worden gehouden. Net als vorig jaar rijden de a- en de b-renners een aparte wedstrijd. Aan de omloop van de Braakman mogen maar maxi maal 20 ploegen deelnemen en wie wil deelnemen moet kon takt opnemen met secretaris Paul Wiskerke De eerste tien ploegen zijn al binnen EIS VOOR RECHTBANK GENT 1 JAAR GENT - Dankzij de scherpzinnigheid van de Nederlandse marechaussee iu Terneuzen is de Belgische gerechte lijke poli tie er in geslaagd een bende op te rollen, die zich onder meer speciali seerde in het stelen van vrachtwagens. Dat verklaarde chef Guy van Ypen van de gerechtelijke politie van Gent voor de rechtbank van eerste aanleg, waar tien personen, onder wie een vrouw uit Zeeuwsch-Vlaanderen (tegen haar werd een jaar geëist) zich moesten ver antwoorden voor diefstal en heling van twee splinternieuwe trucks ter waarde van 2.600.000 franks (170.000 gulden). De trucks waren vorig jaar augustus ge stolen bij de carrosserie 'Baeten' in Melle bij Gent en de gerechtelijke poli tie kon maar geen aanknopingspunt vinden. Aan de Nederlandse politie was echter het signalement van de trucks doorgegeven. Bij een controle bij Adrie S. in Terneu zen bleek de marechaussee net op het goede moment te zijn gearriveerd: men was bezig aan het herschilderen van het chassis van één van de trucks. Bij een ondervraging bleek, dat het om een ge stolen trucks ging, die nog maar even voordien door een andere Terneuze- naar. Tim D van het Belgische grens- dorpje Sint-Pauwels. naar Terneuzen was gesmokkeld. „Dankzij dit aankno pingspunt," zo verklaarde inspecteur Van Ypen, konden wij achterhalen, wie voor de diefstal verantwoordelijk wa ren." In .Sint-Pauwels was de truck ver stopt in een schuur van de uit Clinge afkomstige 39-jarige weduwe Grietje D. N. Het was deze vrouw, die aan het pra ten ging en de eigenlijke daders aan wees, onder wie twee Belgen met een lang strafregister; Maurice M. uit Be- rtem bij Brussel en Robert V. uit Den derleeuw. Op hun beurt betrokken zij nog een viertal personen bij de zaak: va deren zoon De L. uit Erpe-Mere bij Aalst en transporteur Freddie de S. uit Velze- ke. Deze laatste man kwam vorig jaar in het nieuws toen één van zijn vrachtwa gens verongelukte in Joegoslavië, en zijn chauffeur verantwoordelijk werd gesteld voor de dood van twee inzitten den van een Joegoslavische personen wagen. Freddie de S., zo bleek uit het onder zoek, had het wrak terug naar Belgié laten slepen en weer laten opkalefateren met onderdelen van de andere gestolen truck E-io Ronny de L.. Freddie de S. en Robert V zaten op het moment, dat de hele zaak uitkwam, al in de gevangenis voor dief stal langs deE-10 van een vrachtwagen, geladen met sigaretten ter waarde van 7 000.000 frank Hoofdbeklaagde Mau rice M wordt daarenboven nog een in braak ten laste-gelegd in een villa in Hamme, die helemaal werd leeggeplun derd. Tijdens de zitting wezen alle beschul digden naar vader en zoon De L. Een met name genoemde advocaat uit Den- dermonde zou 'Financieel aantrekke lijke voorstellen' hebben gedaan aan R Eede krijgt weer wielerwedstrijd onder auspiciën van de KNWU EEDE - Na een onderbreking van een flink aantal jaren krijgt Eede maandag weer een wielerwedstrijd onder de vlag van de KNWU. Het kleine grens- dorpje dat in het verleden grote be kendheid genoot vanwege de organisa tie van een profkoers was de laatste ja ren op wielergebied wat achterop ge raakt. Weliswaar kwamen ieder jaar de volkskoersers aan bod in Eede maar onder KNWU-vlag werd er niets meer georganiseerd. Maandag neemt Eede de draad weer op meteen wedstrijd voorliefhebbers die in september gevolgd wordt door eè& wed strijd voor dames en liefhebbers en voor volgend jaar denkt men reeds In de rich ting van de amateurs. Op tweede Pink sterdag gaan in Eede alle bekenden lief hebbers van start. In totaal hebben er vijftig ingeschreven onder wie namen als Ko Tolhoek. Zeeuws kampioen. Hans Moens, Frans Meijaard, Jan Le- poeter, Siep van Dongen. Wim Wiel- houwer, Frans van der Endt, Rien van Brussel, Willy de Feber, Tonnie Vedr- man, Stand de Bakker en Beftus Wieles. De liefliebberskoers in Eede gaat om half drie van start en gaat over 60 km. Om De L. heel de schuld op zich te ia- ten nemen". De raadslieden van bijna alle beklaagden wezen de rechtbank erop, dat er bijna geen bewijzen" waren. Een advocaat voerde als verzachtende omstandigheid aan „dat de hele handel in tweede-hands wagens dikwijls gep aard gaat met onwettelijke reukjes." Het openbaar ministerie eiste tegen Maurice R. en Robert V. vijf jaar ge- angenisslraf, tegen vader en zoon De L. en Freddie de S. ieder twee jaar. Grielje D. M. uit Clinge zou volgens de procureur wegens medeplichtigheid tot een jaar moeten worden veroor deeld. Volgende week woensdag wordt de behandeling van deze zaak voortge zet met de replieken. Burgemeester Ockeloen: Actie Zuidmolukkers tast vrijheid en tolerantie aan TERNEUZEN - Burgemeester t Ocke loen van Terneuzen heelt de Tcmeu- zense gemeenteraad donderdagavond gevraagd om na te denken over de grenzen van vrijheid en tolerantie, ook w anneer die ten koste gaan van de vei ligheid. Hij deed dit in een korte toespraak bij hel begin van de raadsvergadering naar aanleiding van de gijzelingen in De Punt en Bovensmilde Met name het in gijzeling houder, van schoolkinderen gaat volgens Temeti- zens burgemeester 'ons bevattingsver mogen te boven' Hij irok parallelen met de mijnramp m het Duitse Lengede. Toen zaten- de mijnwerkers echter door toedoen van de natuur opgesloten, nu zijn er menselijke activiteiten in het spel, zo stelde hu Volgens de heer Ockeloen tasten de ac ties van de Zuidmolukkers vnjheiö en tolerantie 'in diepste wezen aan' Hij vroeg zich af hoever het streven naai vrijheid kan gaan. als er geen veiligheid is. De burgemeester hoopte dat er aan het eind van de acties geen mfnuut stille zou moeten worden betracht voor even tuele slachtoffers en sprak de hoop uit dat er in de samenleving 'een optimum' aan tolerantie, veiligheid en vrijheid mogelijk is "voor alle burgers Ook burgemeester W'. R. V. Dusarduiju van Sas van Gent heeft in de gemeente raadsvergadering van donderdag aan dacht besteed aan degïjzelingsacties in De Punt en Boven-Smilde. Zomerexpositic van Kunstkring in Vleeshal Middelburg MIDDELBURG - Donderdagavond opende mr.J.J. van der Weel, voorzitter van de Zeeuwse Culturele Raad. de zo- merexpositie van leden van de Zeeuwse Kunstkring in de Middel burgse Vleeshal. In zijn openingswoord zei mr. Van der Weel onder meer dat naast de zovele 'lelijke dingen' in deze tijd de kunst, als contrast, uiting geeft van de mooie din gen. Geëxposeerd worden werken van Piet Bulthuis. Peter de Jong. Jan Jong- schaap. Andries Minderhout. Maithv Murre. Ad en Tessa Braat. Kees van We tering, Gerard Menken en Han tei Keurs. Voor de opening was veel be langstelling. De expositie duurt tot en met 9 juni en is dagelijks, ook de beide Pinksterdagen, geopend van 10 tot 17 uur. GEMEENTE WACHT EERST REACTIE STUURGROEP AF Deze plannen hebben verschillende voordelen Op de eerste plaats kunnen de echte natuurliefhebbers hun wagen kwijt op het parkeerterrein en van daaruit naar rechts een wandeling ma ken door de Wevers- en Flaauwersin- iaag Ook de bussen kunnen er gesta tioneerd worden gn daarmee is meteen het probleem van het parkeren op en onder aan de dijk uit de wereld. De sporlduikers. die ook veel van de vlakbij ttelegen natuurlijke diepe kom gebruik maken, hebben dan een kleed- gelegenheid en de sportvissers kunnen hun boten voortaan opbergen in de be staande loods. Vierde voordeel is dat de veiligheid kan worden verhoogd, omdat alles vanuit de Heerekeet nu veel over- zchtelijker wordt We hebben een vrij groot stuk gebied langs de Oosterschelde liggen", vertelt burgemeester Baerends „Dat stuk loopt vanaf het Slikgat tot enkele me ters voor de Schelphoek en het hele ge bied hebben we al aangewezen als po tentieel natuurgebied. Waar geen inla gen zijn. ligt de provinciale weg vlakbij en het groene stuk tussen dijk en weg willen we ongeschonden laten als ka rakteristiek voor het beeld daar. We hebben dus alles A. A - gebied gemaakt om te voorkomen, dat zelfs op het ge bied Van landbouw wordt uitgebreid. Er mogen dus geen nieuwe bedrijven ko men, zoals varkens-en kippenmeste- rijen. glasteell. enzovoorts" In dat natuurgebied.ligt de Heerekeet met de haven de Flaauwers Heerekeet werd ln vroeger jaren gebruikt als plaats van samenkomst voor de heren van het waterschap en later hoorde het gebouw- bij de toenmalige bietenhaven. Inmid dels kwam het haventje in trek bij de sportvissers en onder toezicht van de beheerders van de Heerekeet. De ontr wikkeling stond niet stil. Groepen vogel- en natuurvrienden, grote groepen sporlduikers en de sportvissers ontdek ten er een ideaal plekje en die dne groe pen samen maken het er toch erg vol. Ontoelaatbaar ,!Dan zit je met de vraag: Wat moet je doen0 zegt de burgemeester van Mid denschouwen „Hel zou ontoelaatbaar zijn. wanneer het verkeer door de inla gen nog drukker zou worden Op de eer ste plaats willen we dan ook met het waterschap overleggen om de weg dooi de inlagen éénrichtingsverkeer te ge ven. Wie voor de vogels komt. loopt dan wel of heeft, het er voor over om om te rijden. Natuurlijk kun je dan verder wel op alles 'nee' zeggen, maar daar bereikje ook niet veel mee. We kunnen er niet om heen. dat het een mooie gelegenheid is voor duikers en v issers en d aarom willen we er toch ook voor hen voorzieningen treffen. Het is dan verstandiger aan de linkerkant van de Heerenkeeteen droge haven te maken, met een loods en een parkeerterrein, Wanneer je dat struik gewas omgeeft, ziel het er ook nog aar dig uit". Eerste punt zou zijn. dat de parkeerge legenheid wordt aangelegd, want daar is het meest behoefte aan. Eris echter nog geen antwoord van de stuurgroep bin nen en dat wil het gemeentebestuur eerst afwachten Daamazaldannogdezaakdoormiddel j van bestemmingsplannen op gang moeten worden gezet „We willen dit plan graag realiseren", zegt de heer Baerends. „voor ons gevoel is het ur gent. Blijft de reactie van de stuur groep lang uit, dan zullen wc toch de procedure op gang zetten". Concert door het 'Zeeuws Jeugdorkest' o.Lv Han Beekman in werken van van Beethoven, von Diuersdorf. Sibelius, Rossini, Délibes en Holst, met medewerking van Winfried Loeschke. kontxabas-concertzaalMlddel- burg. Het Zeeuws Jeugdorkest had gistera vond voor de bezoekers in de concert zaal een avondvullend programma sa mengesteld. dat vanavond te beluiste ren valt in Groede en waarmee men op 20 juni nog in Londen zal concerteren Onder directie van Han Beekman, die dit orkest drie J aar geleden overnam van Peter Jense, had men een lang niet ge makkelijk programma, waaraan als so list medewerkte de contrabassist Win fried Loeschke. Deze laatste was een half jaar geleden reeds te beluisteren in ditzelfde concert (maar dan met piano begeleiding), waarbij de concertgever zelf, in tegenstelling totzijn begeleidster er positief uitsprong. Het orkest opende deze avond met de Ouverture tot het treurspel 'Egmont' van Ludwig van Beethoven. Het gege ven is voor insiders wel dermate bekend, dat er hier niet verder over behoeft te worden uitgeweid en voor de bezoekers was er dan nog een goed leesbaar uit treksel van de te verwerken composi ties. Het orkest speelde met deze op maat van het programma al direkt een hoge (naar later zou blijken) één van de hoogste troeven uit. Inzetten werden exact uitgevoerd, er werd geconcen treerd gemusiceerd en de solistische motiefjes korrekt verwerkt; dit alles speelde zich af in een goed genomen muziek tempo met veel gevoel voor het dynami sche. In het slotgedeelte waren de bla zers dan wel wat te volumineus, zodat de strijkers weggespeeld werden, maar dat was dan ook maar een klein incidentje. In tegenstelling tot dit ontzettend goede begin stond het tweede werk. het 'Concerto voor kontrabas en strijkor kest' van Karl Ditters von Dittershoi, met als solist Winfried Loeschke. Wat Han Beekman c.s. de solist hebben aan gedaan met een zo slechte begeleiding van het geheel was op zijn zachtst ge zegd treurig. Gemisto inzetten, slap spel en vele 'versprekingen' degradeerde dit werk tot ver onder de middelmaat. Er rest maar één ding „Zaterdag de gehele dag erop studerenDe sofist toonde er zich met door uit het veld geslagen, al zal hij bfij geweest zijn toen de laatste maat in zicht kwam. Een bijzonderheid was nog dat Beekman de sofist aan het slot bedankte, hoewel dit bij concerten met solist altijd andersom gebeurt Van Jean Sibelius hoorden de bezoekers I voor de pauze nog het Symphonisch ge dicht 'Finlandia'. een bekend gegeven waarbij het kóper opviel door zijn per fecte zuiverheid, waar het een genoegen was om naar te luisteren. De strijkers- groep weerde zich wel dapper, maar is wat zwak van formatie en daarom klinkt hel geheel soms wat ijl. Na de pauze speelde het 'Zeeuws Jeug dorkest' met veel verve de Ouverture tot de opera 'L'Itafiana in Algeri'. een uit ermate Interessant maar gevaarlijk werk door zijn vele sofistichse trekjes Als geheel een aanvaardbaar gegeven met mooie ftuitsoli. 'Le Roi s'amuse'. scène du bal van Déli bes behoort ook tot het bekende reper toire van de orkesten. De zes dansmelo dieën in oude stijl werden tendele goed uitgevoerd, maar het orkesst kon zich met in alle zes dansen op hetzelfde ni veau handhaven. Een concert geven is ook geen senicure. Tot slot speelde het 'Zeeuws Jeugdor kest' 'The Planets' van Gustav Holst. In 'Mars, the bringerof Waf kreeg men an dere klankkleuren voorgeschoteld dan die ik tot nu toe hoorde. Het werd pro- gramatische muziek ln al zijn geledin gen. waarbij wederom de blazersgroep een groot en uitstekend aandeel in had. De jeugdige orkestleden konden zich in deze muziek goed uitleven en dat werd met volle teugen gedaan. Han Beekman leidde het geheel zelfverzekerd en mocht aan het eind van de avond een langdurig applaus ln ontvangst nemen. A. L. Advertentie i 22 juni 1977 Belangrijke Kunst-en Antiekveiling in Hotel des Indes Den Haag Voor deze uiterst belangrijke veiling kunt u nog tot 4 juni goederen opgeven die u wilt laten veilen. Alleen schilderijen van bekende meesters en goede antiqui teiten komen in aanmerking. Veilingmeester A. I. Verhage Middelburg 01180-27639 Vanaf 6 juni houden wij dagelijks expositie van de te veilen voorwerpen te Middelburg, Houtkaai 9. de gemeente Middenschou- HUIDIGE PLAATS IN ZIERIKZEE LEVERT VERKEERSPROBLEMEN OP SCHARENDIJKE - Het ziel er naar uit dat het 65 jaar oude stoomschip 'Viera Y Clavigo' de langste tijd in haven 'De Val' in Zierikzee heeft ge legen. Eigenaar M. van de Marei, die het stoomschip wil bewaren voor het nageslacht, is in onderhandeling met onder meer de gemeente Mid denschouwen. Burgemeester E. Baerends van Middenschouwen voelt er wel wat voor om de boot een plaatje te geven in de haven van Scharendijke, dicht bij Dolfirodam. als een extra attractie voor de toe- Toch vindt de heer Baerends dat dit schip beter thuis zou horen in de buurt van een maritieme stad als Zienkzee. De heer Van de Marei heeft echter begrepen dat de plaats aan 'De Val' niet zo gunstig is. Verkeer stechnisch is het haast ondoenlijk om een oplossing te vinden voor de bezoekende automobilisten en daar enboven heeft de gemeente Zierikzee andere plannen met 'De Val'. Reden waarom hij naar een ander plekje zocht Ook in Brouwershaven was geen plaats en omdat de heer Van de Marei de boot toch graag in Zeeland wilde houden en burgemeester Bae rends het piel zag zitten om een der gelijk schip te hebben liggen, dicht bij de plaats waar vroeger stoom schepen het Brouwershavense Gat in en uitvoeren, wordt nu onderzocht of er mogelijkheden zijn aan de strekdam waar ook de RTM rond vaartboot gestationeerd is „Parke ren is daar geen probleem", aldus de heer Baerends. en via de tunnel kan iedereen veilig in de buurt komen Bovendien is het leuk te combineren met de attracties die we daar al heb ben". De heer Van de Marei is en thousiast over dat idee. evenals ge deputeerde L. van Geesbergen Bin- nenkprtzal melde directie van Dolfi rodam nog een gesprek worden ge voerd. In de toekomst zou. wanneer de Kabbelaarsbank totontwikkeüng komt. het schip met Dolfirodam daar naar toe kunnen verhuizen 'De Viera Y Clavigo' is eenstoom schip dat tussen Tenenfe en de Ca- narische eilanden werd gebruikt. Al les zit er nog in. ..Een stukje nostal gie vindt de burgemeester van Middenschouwen, „met veel koper- beslag en nog volledig ingerichte hutten. Het is een bezienswaardig heid; erg interessant. Daar komt r.oe bij. dat de zoon van Van de Mare! als hobby het verzamelen van scheeps modellen heeft en verder afbeeldin gen en foto's van schepen exposeert Van de Marei zelfheeft een hobby in het stoomwezen en heeft stoomlo comotieven verzameld. Daarnaast is aan boord een winkeltje met scheep- saniiek De grote vraag ls nu of de verhuizing zal lukken Allereerst zal de zaak bij de stuurgroep Grevehngenbekken moeten worden aangekaart vooreen voorlopige vergunning. De heer Bae rends stelt wel als cis, dat het schip ook werkelijk als museum gebruikt zal worden erbaasd Burgemeester Th. H. de Meester van Zienkzee is op z'n zachtst uitgedrukt wat verbaasd over de plannen. Hij wist nog van niets en hem is ook nog niet gevraagd om een eventuele an dere ligplaats in Zierikzee. Destijds ts het schip zonder iets te vragen, aan 'De Vai' neergelegd en het ligt daar verkeerstechnisch erg ongelukkig. „Het zou een kostbare zaak worden om daar een oplossing voor te vin den aldus de heer De Meester. Hij is overigens in tegenstelling tot zijn collega in Middenschouwen he lemaal niet zo enthousiast over dc stoomboot. „Ik vind de verhalen over 't schip wat gekleurd. Wij heb ben helemaal geen tegenwerking gegeven Er is ons nooit om een plaats in Zierikzee gevraagd. We hebben alleen een briel gekregen dat hel daar weg zou gaan en een uitno diging om het eens te bekijken, maar toen was ik er al geweest. Ik vind de plannen wat w ild en ik moet nog zien of hel zo'n bezienswaardigheid is. Maar misschien ishet daar in hel noorden van het eiland wel een leuke attractie*.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1977 | | pagina 15