ONZE DANKBAARHEID GAAT NOOIT OVER Club Brugge heeft nog slecht een overwinning nodig voor kampioenschap WACHTEN OP DE POST Op 7 mei viering 25-jarig bestaan Poolse oudstrijders Dames Hulst en heren Clitex winnaars van bekercompetitie Vereniging Axel-Polen bestaat 25 jaar extia ERE-COMITE w. BELGISCH VOETBAL FLEURS DU MIEL HARLEKEIJN ENZOVOORT 'T KLIEKSKE DULLE GRIET UIT-OPPAS WOENSDAG 4 MEI 1977 ZEEUWSCH-VLAANDEREN AXEL - Dc vereniging Axel-Polen, die nauw betrokken is bij dc viering van het zilveren jubileum van de vereniging van Poolse Oudstrijders in Nederland, bestaat al sinds het einde van de Tweede Wereldoorlog. Soldaten van de le Poolse Pantserdivisie hebben toen tijdens een drie dagen du rende zware strijd de bevrijding van Axel bevochten. De Axelse bevolking was diep onder de indruk van de opofferingsgezindheid van de Poolse militairen. Uit Holland waren al zoveel verhalen doorgedrongen over de werkwijze van de geallieerde bevrijdingstroepen, dat de Axelaars zich afvroegen 'wat staat ons nu te wachten?' herinnering aan bevrijders blijft levend De geallieerden hadden de gewoonte om eerst bombardementen uit te voeren in het te bevrijden gebied, ter vereen voudiging van de strijd Het is dus niet verwonderlijk dat de Axelse bevolking diep onder de indruk kwam van de menselijkheid van de Po len Deze gingen volkomen anders te werk. en juist doordat ze zo voorzichtig waren om de bevolking te sparen, hebben ze zelf tijdens de van zaterdag tot dinsdag durende strijd veel mensen verloren. De heer D. J. Oggel, nog altijd be stuurslid van de vereniging Axel-Polen, brengt de gevoelens die toen leefden bij de Axelse bevolking onder woorden. 'Wat we toen ondervonden hebben van de Poolse soldaten, dat heeft zo'n indruk op ons gemaakt, dat onze dank baarheid daarvoor nooit overgaat. We hadden er zo tegen aan gekeken omdat we niet wisten wat de Polen voor mensen waren. En toen merkten we, dat ze vriendelijk, bereidwillig en vooral menselijk waren.' Al na een paar maanden is toen de vere niging Axel-Polen opgericht, met de toenmalige burgemeester P. L. D. J, van Oeveren als voorzitter en D. J. Oggel als secretaris. De bedoeling van de vereni ging was het levend houden van de he rinneringen door het bevorderen van de Nederlands-Poolse betrekkingen, in het bijzonder tussen Axel en Polen, en het in stand houden van de contacten tussen de axelse bevolking en de Poolse ers. Ook stelde men zich tot taak het toezicht op het onderhoud van de graven en het bewaren van andere he rinneringen. 'Na een paar jaar begon de belangstelling voor de jaarlijkse her denking duidelijk te verminderen.' he rinnert de heer Oggel zich. 'we hoopten toen maar. dat we het tien jaar zouden volhouden. Maar het merkwaardige feit deed zich voor. dat de belangstelling weer toenam. Bij de tiende herdenking was er een reporter van Radio Vrij Eu ropa uit Munchen. die zei tegen mij. 'zoiets heb ik nog nooit meegemaakt, dit leeft, dit komt uit de mensen zelf. En de belangstelling is sindsdien altijd geble ven'. In andere plaatsen, als bijvoorbeeld Breda, wat eind oktober 1944 door de Polen werd bevrijd, wordt nog maar éen keer in de vijf jaar een herdenking ge houden. maar daar moetje m Axel niet mee aankomen. Het is opmerkelijk, dat het levend hou den van de herinnering nu al doorwerkt in de volgende generatie. Er is zo'n zes. zeven jaar geleden een handleiding sa mengesteld voor het onderwijzend per soneel, en aan de hand hiervan wordt de schooljeugd op de hoogte gehouden van de geschiedenis van Axels bevrijding De scholen nemen ook altijd aktief deel aan de herdenkingsplechtigheden in september. Op alle mogelijke plaatsen in Axel wordt men trouwens geconfron teerd met herinneringen: aan de Hul- sterseweg staat het Poolse Kruis opge richt ter nagedachtenis aan de daar ge sneuvelde soldaten. Dan zijn er de Ge neraal Maczekstraat, het Szydlowski- plein met de evenzo geheten bank. en het monument aan de Oranjestraat De dichter/schrijver Jan H. de groot schreef hiervoor de tekst: aan Polen's zonen die op deze grond voor onze vrijheid tot den dood toe streden. Op het rooms-katholieke kerkhof ligt de echtgenote van kolonel dr. Z. M Szyd- Iowski begraven. Zij kwam bij een auto-ongeluk in Duitsland om het leven. Op verzoek van de kolonel, die niet wilde dat zijn vrouw in vijandelijk gebied begraven werd. werd haar stoffe lijk overschot naar Axel overgebracht Gedenkteken Ook op de Algemene Begraafplaats staal een gedenkteken. Dit is in 1955 opgericht op initiatief van het Oor- logsgravencomitè. Het bestuur van Axel-Polen stelde toen voor, om zowel het helmteken van de pantserdivisie als de gekroonde Poolse adelaar hierop aan te brengen. 'Maar nee. vertelt de heer Oggel. 'dat mocht niet doorgaan Want inmiddels was de communistische regering van Polen erkend, en mocht de gekroonde adelaar officieel niet meer gevoerd wor den. Op het gedenkteken is toen twee keer het helmteken afgebeeld. Wij, van Axel-Polen hebben toen zelf een zuiltje laten maken met de gekroonde Poolse adelaar' In het prlvé-bezit van de heer Oggel be vindt zich een uniek dokument Daarin geeft prinses Juliana, in haar funktie van regentes, hem toestemmine tot het Verdere acties voor de vrijheid De heer S. Werner, vice-voorzitter van dc vereniging van Poolse Oud strijders in Nederland, vertelde kortgeleden waarom de vereniging juist in Axel haar 25-jarig bestaan wil viercnr'Wij doen dit als waar dering voor de Vereniging Axel- Polen en dc hele Axelse bevolking, en om de gemeente le eren voor alle medewerking die wij van haar ont vangen hebben'. Over de samenstelling van. en het ontstaan van de jubilerende vereni ging zei de heer Werner: De vereni ging bestaat uit oud-militairen van de le Poolse Pantserbngade. die on der aanvoering van generaal Maczek tijdens de invasie van de Geallieer den in WesLEuropa. aan de strijd om de bevrijding van Nederland hebben deelgenomen. Het Poolse leger, dat in het westen na dc oorlog 250 000 man telde, moest onder druk van de gewijzigde politick van de bondge noten gedemobiliseerd worden On der deze omstandigheden kwamen in de Jaren 1946 en 1947 Poolse ex- militairen naar Nederland, die in dc loop van de jaren vnj goed in de Ne derlandse gemeenschap zijn opge nomen De opnehting van een Vereniging van Poolse Oudstnjders in 24 landen was een logisch gevolg van het be sluit van het Poolse leger: men wilde in het westen blijven als teken van protest en van wil tot verdere actie voor de vrijheid' Behalve in Nederland zijn er onder meer verenigingen van Poolse Oud stnjders in Engeland. Belgie en Frankrijk. Het cre-comité, «lat in het leven is geroepen ter gelegenheid van het vijfentwintig jarig bestaan van de vereniging van Poolse Oudstrijders, is als volgt samengesteld: Rome: Bisschop W. Rubin, Burgemeester van Axel A. de Kam, Aanvoerder van de le Poolse Pant serdivisie: generaal S Maczek; De Poolse autoriteiten le Londen generaal Z. Bonusz-Szyszko. K. Sab bat; Delft: drs. J. Nikefk. Voorzitter van de Wereld-federatie van de Vereniging van Poolse Oud strijders mr S. Sobomewski. Secretaris van de Wereld-federatie van de Vereniging van Poolse Oud strijders Z Szadkowski. Vereniging Axel-Polen K J van Drongelen, D J OggeL aanvaarden van het zilveren Poolse Kruis met de zwaarden. Dat was op 29 oktober 1947, op dat tijdstip werd de Poolse regering in ballingschap nog er kend. 'Dit is de enige keer. dat deze on- Fictsrally derscheiding officieel erkend is door de Nederlandse regering.' weet de heer Oggel met gepaste trots te verteilen. Er zijn in Axel nogal wat onderscheidingen uitgereikt in de afgelopen jaren, uit er kentelijkheid voor wat Axel-Polen voor de oudstrijders gedaan heeft. Het is na melijk de tragiek van deze mensen, die. terwijl ze op weg waren om hun vaderland te bevrijden, in Nederland te- rechtzijn gekomen. Daar hebben ze deel genomen om de strijd om de vrijheid. Hun eigen land hebben ze niet kunnen bevrijden. Daar kwam een communis tisch regime aan de past macht, waarmee ze zich niet konden verenigen. De oudstrijders zyn toen uitgezwermd naar alle windstreken en hebben vaak onder armoedige omstandigheden moe ten leven. Door de heer V. de Lazareff, een Pool die al sinds de eerste wereldoorlog in Ne derland woont (hij kwam toen vanuit Luik te voet naar Maasstricht, omdat Nederland neutraal bleef), kwam Axel-Polen in contact met dc oudstrij ders. En hoe sterk de band tussen de Axelaars en de Polen uit Vlissingen die in de vijftiger jaren een vakantie bij Axelse burgers doorgebracht hebben, nog altijd contact hebben met deze fa milies. En die sterke band tussen Axel en de Polen is er de oorzaak van dat het 25-jarig bestaan van de Nederlandse Vereniging van Poolse Oudstrijders in Axel gevierd wordt TERHOLE - In verband met koningin nedag was er op Terhole een fietsrally. waaraan 42 personen deelnamen. De uitslag luidt 1 Jacqueline Schonen berg. 2 Luc Kerckhart 3 Anton de Dec- kere. 4 Kitty de Deckere. 5 Harry Boeye. 'achten. Hoeveel tijd verdoen we in ons leven met wachten. Voorts hoeveel gedachten verspillen we dan nog eens aan afwachten? Wachten: of er post komt; of nu eindelijk de telefoon gaat. wat zou er zijn dal er niet geheld wordt? Waar blijlt het ochtendblad? Pazitknor- righijzijn eitjezonderochtenriblad. Verdraaid isieernu nog niet? Zeg buur. heb jij de krant al? Ja? Wel. hier en guilder, daar hebben ze ons alweer vergeten./ Wachten op de uitslag van het medisch onderzoek, de voorzienigheid willen omkopen met stilzwijgende belof ten aanjezelf. Als dit goed alloopt dan zal ik mijn leven anders inrichten, dan zal ik nooit meer dit of dat doen. De post Waar blijft de post. nou9 Is er geen post gekomen9 Dat bestaat haast niet. de brief, de boodschap, de missive die we verwachten had er allang moeten zijn. Waarom wordt er zo zuinig aan gedaan met de bestellingen? Een mager postbestellmkje per dag. 55 cent. tot. nu toe dan. voor enkele kantjes die niet meer mogen wegen dan 20 gram. Natuurlijk worden er nog brieven geschreven, in onze OP DE PONTENEUR kringen wel. we houden muurvast aan die gewoonte vast Mijn god. wat heeft het oude hartal geleden, ook toen het nog jong was. onder uitblij ven van post Wachten in hun kerende zelfkastijding op een brief. Er was een vriend in het spel, liefje van hier en liefje van daar en ga zo maar door en de grond te koud voor je om over te lopen. Het was duidelijk, men leed aan een der chronische verliefdheden waaraan het leven toen zo rijk was. Inderdaad, ze waren niet eenmalig, gelukkig niet want eenkennigheid bete kent de dood in de pot. Ze eindigen meestal abrupt waar bij dan een van de twee. de gemankeerde beminde, de halve wereldsmart op de rug torste Dit, ook van zeer tijdelijke aard want, zoals men een liefde voor het leven meteen kaarsje moetzoeken iserookde betrekkelijkheid van de treurnis om het verlies ervan. Kwam die brief nu maar. De eerste bestelling was al geweest De postbode met het koppige étage-petje, op kunstige manier tapsge- wijs opgebouwd -hoe kon de staat haar dienaren dusdanig toetakelen als waren zij getekenden- wasal meedogenloos voorbijgerend. Toch nog even in de brievenbus gekeken, natuurlijk was die leeg. Verdraaid, mogelijk zou het begeerde schrijven die mid dag worden bezorgd. De knul in kwestie zou gisteravond elders, in de vreemde stad waar hij vertoefde, dodelijk vermoeid na de dagelijkse arbeidals een blok in slaap zijn gevallen, de arme loonslaaf. Verdraaid, datzou de oorzaak zijn. Wees nu met zo veeleisend te verlangen dat iemand die in die toestand verkeert de pen in de ellendige knuis ten neemt Arbeid adelt, het moge zo zijn maar het kost ook tijd en zaken gaan voor het meisje. Middagpost. Nog niks. O, ik weet het, hij had gisteren ongetwijfeld een ongelukkige hand van de hamer vast te houden, deed hij met iets in het timmervak?, op zijn fik ken geslagen of iets dergelijks en loopt nu j ammerend met zijn poot in een mitella Het zou emotionele chantage betekenen iemand in zulke omstandigheden de pin op de neus te zetten voor een brief. Des avonds, derde en laatst bestelling van die dag; niets. De laatste verontschuldiging is dat het joch m kwestie geen postzegel had. In die tijd waren er nog geen automaten. Datzou hetzijn: postzegel- nood. De spanning luwt snel. Het incident is dra vergeten en wordt bijgezet in het panocticum van vluchtige ontmoe tingen. Ach ja. een knappe jongen was het met. zijn neus was te lang, zijn oren ietwat flapperig, en zijn rug was ook te smal naar mijn normen Had hij nu maar geloenst mensen die loensen zijn verrukkelijk- maar ook deze ei genschap ontbrak aan hem. Nee. een opwindende figuur tussen de beddelakens zou hij waarschijnlijk nooit zyn geworden. Goed, dat hij met meer geschreven had, door mijn kortstondige aandacht had ik toch niet geantwoord. Post Scriptum Er stond post scriptum in je brief Je wilde me nog gauw iets zeggen Het was een vraag: Noem mij 't geheime adres Van het oude cichoreienvrouwtje Ze woonde vroeger in een steeg Genaamd de Peekoffïepakstraat Ze is niet dood. dat niet Een toverkol leeft eeuwig voort Janneke Dierkx-Harms De heer D. J. Opgei mei een album herinneringen aan Axel-Polen Hot programma van de viering van het 25-jarig bestaan van «ie Vereni ging van Poolse Oudstrijders in Ne derland. watopzaterdag7 mei in het cultureel centrum de Halle te Axel gevierd zal worden, ziet er als volgt uit: De dag begint met een Heilige Mis in de kerk van de H. Gregorius de Grote te Axel. Deze wordt opge dragen door Pater T. Francov, en begint om half elf. Om hall t waalf wordt een gezamen lijke tocht naar het monument ge houden. waar een krans zal worden gelegd Voor de autoriteiten en ge nodigden is er van twaalf tot een uur een receptie in de Halle. Om twee uur .begjqt .de .eigenlijke, herdenkingsbijeenkomst. De 'mu ziekvereniging .Hosanna, zalfde na tionale liederen spelen, waarna en kele genodigden een toespraak zul len houden Wegens ziekte van de voorzitter van de vereniging zal de hecrS. Wemerals vice-voorzittereen gelegenheidstoespraak houden, te vens zullen dan enige ere- onderscheidingen aan leden over handigd worden. Als muzikaal in termezzo zal mevrouw Selen enkele werken van Chopin op de piano ver tolken. Vervolgens staat op het programma: 25-jarig bestaan van de vereniging, declamatie en een optreden van de Poolse dansgroep 'Wisla' tut België. De herdenkingsbijeenkomst eindigt om half zes. In de pauze tussen het middag- en avondprogramma is er een gezame- lijke maaltijd in de Halle. Om acht uur 's avonds zal Hosanna op de Markt, een optreden verzorgen. De herdenking wordt besloten met een dansavond in de Halle. met me dewerking van een cabaretgroep BEVEBO-COMPETITIE HULST AFGESLOTEN HL'LST - De finale van «ie bekercompe titie in de bedrijfsvolleybalcompetitie Hulst heeft bij de heren een verras sende winnaar opgeleverd. Het als fa voriet gestarte CVC, de kampioen uit de zopas afgesloten competitie, kreeg een bijzonder fel vechtend Clitex Sport tegenover zich dat bij vlagen ook uit stekend volleybal liet zien. Gesteund door de talrijke toeschouwers wist Cli tex de finale te winnen. Bij de dames eiste w Hulst zowel het algemeen kampioenschap voor zich op als de eerste plaats in de bekercompeti- tie VV Hulst versloeg voor de beker Ly- beert Verstraeten. De bekerzege was vrij logisch gezien het verschil in kwaliteit tussen Lybeert en w Hulst. De cijfers 15-9en 15-1 zijn typerend voorde uitste kende vorm waarin de VV Hulst de laat ste weken verkeert. In de bekerfinale voor heren was er heel wat. meer spanning. CVC had zich ge makkelijk geplaatst voor de eindstrijd door een 3-0 overwinning op Necker- mann en in een afgeladen sporthal ver scheen Clitex Sport als 'underdog' bin nen de lijnen. Ditmaal gaven de twee rivalen elkaar geen duimbreed toe. CVC was weliswaar in de aanval wat speelser maar Clitex Sport compenseerde dat met een enorme inzet De eerste setr winst ging toch naar CVC (15-121 maar vanaf dat moment ging cupfighter Cli tex op volle toeren draaien CVC werd in de verdediging gedrukt en verloor de tweede set met 15-10. In de beslissende set werd er keihard geknokt voor de overwinning. Clitex Sport was in de slot fase vooral conditioneel iets sterker en won daarom verdiend met 15-12 Competitie Dc dames van W Hulst en SC Morrcs, beiden periodekampioen in de eerste klas, speelden een beslissing voor het algemeen kampioenschap. SC Morres aasde in dit duel op revanche na de twee recgnte nederl agen in de competi tie en in de beker. Het zag er in de eerste set inderdaad naar uit dat W Hulst in boom naar eerste klas TERNEUZEN - Nog slechts een over winning heeft Club Brugge nodig om een tweede opeenvolgende maal kam pioen van België te worden. De forma tie van Happel schoof afgelopen zondag in het duel met Lokeren de laatste twij fels opzij. Een 4-1 overwinning na een uitstekende wedstrijd betekende dat de laatste klip definitief was omzeild en zondag in de thuiswedstrijd tegen Beringen zullen de toeschouwers on getwijfeld massaal naar het Olympia- stadion komen om de kampioenen te huldigen. Anderlecht. klampte zich vast aan een laatstestrohalm. Lierse werd in eigen stadion geklopt (3-2) na een sensatio- nale wedstrijd. RWD Molenbeek bleef eveneens aanklampen door een ruime 5-1 zege op KV Mechelen. Met nog drie wedstrijden voor de boeg beginnen ook de raarste transferge ruchten rond te circuleren RWD Mo lenbeek zou bijvoorbeeld een zestal spe lers op de transferlijs t geplaatst hebben Genoemd worden onder meer Kersten Bjerre, Gerard de Sanghere en zelfs Jaak Teugels. Anderlecht is nu al op zoek naar een goede spitsspeler. Jan de Graaf van IJsselmeervogels werd getest in een wedstrijd met de reserves tegen Lierse Raymond Goethals was uiterst tevreden over de beweeglijke en erg ak- tieve De Graaf De beslissing over een eventuele aankoop volgt misschien nog deze week. Standard Luik heeft opnieuw geprofi teerd van de misstap van Lokeren en dc vierde plaats van de Luikenaars kan nu bijna niet meer in gevaar komen Stan dard leverde bij Beerschot een redelijke prestatie en speelde l-l gelijk. Onderaan stijgt de spanning ten top. De drie onderste clubs. FC Luik. Oostende en KV Mechelen staan met 19 punten onderaan en zullen uit gaan maken wie er de dans nog kan ontspringen. Daai- boven staat Sporting Charleroi maar de voorsprong van vijf punten is niet meer bij te halen Van die degradatiekandidaten haalde Oostende een punt tegen Kortrijk (0-0). KV Mechelen verlooi zoals gemeld met 5-1 van RWDM en FC Luik won met 3-2 van Antwerp. De stand Club Brugge 31 21 5 5 47 62-27 Anderlecht 31 18 6 7 42 64-35 RWD Molenbeek31 17 6 6 42 56-33 Standard 31 lu 9 ju 42-20 Lokeren 31 14 6 11 34 47-36 Waregem 31 14 6 11 34 46-34 Lierse 31 14 5 12 33 42-38 Beerschot 31 11 11 9 33 55-46 Cercle Brugge 31 11 10 10 32 52-47 Antwerp 31 11 9 11 31 37-44 Beveren 31 10 9 12 29 30-38 Winterslag 31 10 8 13 28 37-40 Kortrijk 31 9 10 12 28 37-43 Beringen 31 8 9 14 25 36-50 Sp. Charleroi 31 8 8 15 24 25-40 FC Luik 31 7 5 19 19 29-73 AS Oostende 31 6 7 18 19 37-61 KV Mechelen 31 6 7 18 19 34-59 Tweede klas Door een 2-1 overwinning op Patro Eis- den werd Boom zondagmiddag kam pioen in de tweede klas. Ludo van der Auwera, de niet altijd even gemoti veerde voorspeler van Boom, was dit keer goud waard voor de formatie van trainer Volkaert. Hij scoorde beide doelpunten en hielp daarmee Boom in de eerste klas. Boom staat vier punten voor op Patio Eisden. Union en Racing Mechelen. Wie er echter nog meer naar de eerste klas zal promoveren zal wor den uitgemaakt in een nacompetitie. Union en La Louviere zijn de periode kampioenen die aan die eindronde ze ker deelnemen. De anderen zijn de be- stgeplaatste club in de algemene stand (Patro Eisen of Racing Mechelen) en de laatste periodekampioen. Deze strijd gaat tussen Waterschei. St. Truiden. Berchem en St. Niklaas. Maar dan zal St. Niklaas zich wel veilig moeten spelen in de laatste wedstrijd. Want de degradatie dreigt nog steeds hoewel er in de laatste 9 wedstrijden 11 punten werden behaald. De stand: Boom 29 14 10 5 38' 34-23 Patro Eisden 29 13 8 8 34 36-27 Union 29 13 8 8 34 47-38 Rac. Mechelen 29 12 10 7 34 46-42 St. Truiden 29 12 9 8 33 39-31 La Louvière 29 12 8 9 32 45-39 AA Gent 29 14 3 12 31 52-37 Berchem 29 10 11 8 31 31-23 Waterschei 29 9 13 7 31 36-27 Tongeren 29 9 10 10 28 32-37 Ol. Montignies 29 9 10 10 28 27-45 VG Oostende 29 8 10 11 26 31-31 Diest 29 8 10 11 26 34-39 St. Niklaas 29 7 9 13 23 34-44 Turnhout 29 6 9 14 21 32-43 Eupen 29 4 6 19 14 27-61 Het progTamma voor volgende week: le klas: Antwerp - Beveren, KV Meche len - FC Luik, Kortrijk - RWDM. Stan dard - Lierse, Lokeren - Beerschot. Club Brugge - Beringen. Charleroi - AS Oos tende. Anderlecht - Waregem, Winters lag - Cercle Brugge. Tweede klas: Boom - Diest, AA Gent - Patro Eisden, Eupen - Turnhout. VG Oostende - St. Truiden. Union - Montig nies, Tongeren - La Louvière, St. Ni klaas - Mechelen, Waterschei - Be rchem. Een filmcriticus brengt op erotisch gebied al jaren het principe 'vrijheid blijheid' in praktijk. Zijn vrouw begint teneinde raad ook iets met een ander. Dat werkt zuiverend. Na wat slikwerk komen «le echtelieden tot elkaar. Du is in het kort «le inhoud van «le film Fleurs du Miel van Claude Kerraldo. vanaf morgen Ulonderdagl te zien bij filmhuis 't Kiekkot. Ferraldo - die naam maakte met Themroc - speelt de rol van medeminnaar. In tegenstelling tot eerdere berichten draait Fleurs du Miel vanavond 'woensdag) met in De Halle te Axel Wel m het Zuidlandpodiummtheater 'donderdag) in Den Dul- laert in Hulst i vrijdag). Deze voorstellingen beginnen om 20.00 uur Hel Belgische thealercollectiel Internationale Nieuwe Scène werd bekend doorliet spektakel Mistcro Buffo, dat ook in Temeuzen tezien was. Zaterdag? mei is dec lub met Harlekijn noch knecht noch meester, opnieuw volkstheater met een knipoog naar de commedia dell'arte. Arturo Corso - die ook Mistero Buggo maakte - is verantwoordelijk voor deze nieuwe produklie. Filip van Luchene zorgde voor vertaling en bewerking. Vertrekpunt voor Corso was Carlo Goldom s stuk Knecht van twee meesters. In Harlekijn noch knecht doch meester wil hij het publiek kennis laten maken met de mensen van het theater, hun begrenzingen, hun mogelijkheden en de compromis sen die ook z:j moeten sluiten Hei collectief dat dit 'siniatietheater' op de planken zet beslaat uit Charles Comette. Hilde Uiterlinden. Jan Decleir. Caroline van Gastel. Reinliilde Decleir. Paul Wuytsen Philip van Luchene, Muzikanten zijn Flor Hermans. Bernard van Lent, en Edwig Claes. Zuidlandtheateater. Temeuzen. 20.00 uur. Wilfrid Mooneni op driekoningenavond in een oud café volksliedjes zongen. Het succes bracht hen ertoe dat elk weekend te herhalen. Na afloop gingen zc met de 'klak' rond. Het 'klaske' bracht genoeg zaad in 'l bakske en in '70 verscheen de eerste elpee. Sindsdien is 't KUekske niet meer te stuiten. Optredens via radio en televisie en in zalen in Nederland. Frankrijk. Duitsland en Hongarije maakten van de vier muzikanten uit grootmoeders tijd een Vlaams exportartikel dat er wezen mag. Aanvang 20.00 uur. moeilijkheden zou komen. Morres trok het initiatief nadrukkelijk naar zich toe en won «He eerste set met 15-12. In de tweede set startte W Hulst met een vrij vlotte 8-2 voorsprong maar op nieuw kwam Morresgoed terug.Bijeen 12-12 stand leek alles nog mogelijk maar in de slotfase moest Morres die inspanning bekopen. W Hulst won met 15-12. Morres vocht zich in de derde set naar een 9-2 voorsprong. VV Hulst leek er niet aan te pas te komen en iedereen had zich op dat moment al neergelegd bij een volgende titel van Morres. In een uiterst spannende slotfase had ech ter weer W Hulst het laatste woord. Morres verloor dramatisch maar toch wel enigszins en toch ook wel enigszins ongelukkig met 15-13. In de overige competitieduels won PZ Modecentrum in de eerste klas dames met 3-0 van Neelemans en dat bete kende voor PZ Modecentrum een derde plaats. KPJ 1 het reeds gedegradeerde team van KPJ won met 3-0 van Remor- tel Sport in de eerste klas heren. De eindstanden van de competitie: Heren le klas: CVC 1 Clitex Sp. Lyb. Verstr. LTS Remort. Sp. VC Cactus Bolsport KPJ Heren 2e klas: Neckermann Joseph mavo WC 1 Ambulo KPJ 2 CVC 2 PZ Modecentr. GVC'rijk Heren 3c klas: Luctor B, SC Morres PZ Modecentr. 2 CVC 3 Volk WC 2 Hako Daf LTS 2 le klas: W Hulst 1 SC Morres 1 PZ Modecentr. Neelemans WC Lyb. Verstr. CVC KPJ 2c klas dames: Joseph Mavo VC Cactus Remortel Sp. Atek SC Morres GVC WC 2 Joseph Mavo 2 3e klas dames: W Hulst 2 CVC 2 SC Morres 3 Volk Neckermann VC Cactus 2 Joseph m. 3 Joseph m 4 10 9 0 1 26 26- 4 10 8 0 2 22 22- 8 10 4 0 6 13 13-17 10 3 0 7 11 12-18 10 5 0 5 13 14-16 10 4 0 6 12 12-18 10 3 0 7 11 11-19 10 4 0 6 10 10-20 10 9 0 1 18 30- 4 10 7 1 2 15 17-13 9 5 0 4 10 16-12 9 5 1 3 10 16-15 10 3 2 5 8 15-19 10 316718-15 10 2 1 7 5 12-25 10 0 4 6 4 11-29 10 8 1 1 17 29- 6 10 8 0 2 15 20-10 10 6 1 3 13 21-12 10 5 0 5 10 16-17 10 5 0 5 9 20-17 10 4 0 6 8 17-16 10 2 1 7 4 10-25 10 0 1 9 1 4-34 10 9 0 1 26 26- 4 10 8 0 2 25 25- 5 10 6 0 4 14 14-16 10 3 0 7 11 11-19 10 4 1 5 12 13-16 10 4 0 5 11 12-15 9 3 1 5 10 10-16 10 1 0 9 5 5-25 10 9 0 1 17 29- 5 10 8 0 2 16 21-10 10 6 0 4 12 14-16 10 4 0 6 8 14-17 10 4 3 3 11 19-16 10 2 2 6 6 13-24 10 2 1 7 5 11-22 10 2 0 6 4 12-23 10 9 1 0 19 33- 4 10 8 1 1 17 29- 9 10 4 1 5 9 15-22 10 4 0 6 8 1617 10 5 1 4 11 1619 10 5 1 4 11 23-15 10 2 1 7 5 11-24 10 0 0 10 0 1-3» Foto. 't Khekske II mei in Sint-Kruis In hei dorpshuis van Sint-Kruis treedt woensdagavond II mei de bekende Vlaamse groep t Kiekske op met Vlaamse volksliedjes i Kliekske ontstond m 69. toen Rosita Tahon. Herman Dewit, Oswald Tahon en Frans Lots 'vervangen door Vrijdagavond treedt bij 'Dc R op met een programma van lie<lj< Vrijdagavond treedt bij 'Dc Rootte Leeuw' ïn Aardenburg het duo Dultc Griet op met een programma van liedjes in Antwerps dialect. De avond begint om 20.00 nsm-sportdag SLUISKIL - De jaarlijkse NSM- sportdag wordt dit jaar op zaterdag 14 mei gehouden, grotendeels op de Sluis- kilse sportvelden. De kaarters kunnen echter vrijdagavond 13 mei al beginnen met een prijskaarting in café 'Atlanta', om 19.30 uur. Zaterdagmorgen om 10.00 uur isa er bij de Sluiskilse sportvelden een grote trimtoertocht van 100 kilo meter in 2 lussen van 50 kilometer door Zeeuwsch-VIaanderen. Van 11.00 tot 17.00 uur wordt het voetbal- en volleybaltoernooi gehouden met deelname van clubs uit de verschil lende afdelingen van de Nederlandse Stikstof Maatschappij, van de aanne mers en van het het hoofdkantoor te Brussel. Om 14.00 uur begint er in de buurt van de sportvelden een kindercircus, 's Avonds om 21.00 uur wordt de sportdag besloten met een sportbal in café 'Dal- linga' te SluiskiL Hier treedt op het dan- sorkest 'Bluesette'.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1977 | | pagina 31