m s. li i Hulst krijgt over een jaar dienstencentrum voor bejaarden Jachthaven Breskens geschikte winterhaven VERLICHTING NIET IN ORDE: 30,- BOETE Verschillende bedrijven hielden zich niet aan rijtijdenbesluit 5 Horeca-exploitanten Hulst hebben goede hoop op gesprek met burgemeester Terneuzens echtpaar zestig jaargetrouwd Kantongerecht Terneuzen FAMILIEBERICHTEN Wissel Zeeuws-Vlaanderen WOENSDAG 4 MEI 1977 MOGELIJK NOG DEZE WEEK Qevtl 6foodmorU Een tekening van het toekomstige dienstencentrum aan de Broodmarkt. BOUW BEGINT WAARSCHIJNLIJK EIND DEZE MAAND RAAD GARANDEERDE KREDIET VAN EEN MILJOEN HULST - Over een jaar, zo denkt het bestuur van de Stichting Open Be.iaar- denwerk, zal Hulst een modem dien stencentrum voor bejaarden rijk zijn. Het gebouw, zal uit drie delen bestaan (oppervlakte 496 vierkante meter). Kind deze maand of begin juni kan met de bouw worden begonnen. Dat hegin hangt samen met de goedkeuring die gedeputeerde staten aan het besluit vandegemeenteraad van Hulst moeten geven. Afgelopen vrijdag besloot de raad zon der op- of aanmerkingen een lening van ongeveer een miljoen gulden te garan deren. Het dienstencentrum voor be jaarden zal verrijzen aan de Brood- markt Het huidige woonhuis van een voormalige boerderij, dat daar nog staat, wordt hiervoor verbouwd. Voorts worden achter het oude huis een entree eneengro te zaal gebouwd De grote zaal komt op de plaats waar vroeger een schuur heeft gestaan De plannen voor de bouw en verbouw aan de Broodmarkt in Hulst dateren van eind 1973, begin 1974. Daarvoor wa ren nog andere plannen voor een dien stencentrum bekeken.Er is in het begin gesproken over verbouw van het Patro naatsgebouw. waann het dienstencen trum momenteel verblijft, en ook is in dertijd gedacht aan 't Houtkwartier Beide gebouwen vielen echter af Voorzitter drs. R. Sanders van het Open Bejaardenwerk vertelde dat er op voor spraak van het ministerie van erm is be zuinigd op de eerste plannen voor het centrum aan de Broodmarkt „Ondanks de bezuinigingen, wordt er geen afbreuk aan het gebouw gedaan Het gebouw moet in de toekomst ook goed z'n func tie kunnen vervullen", is de mening van de voorzitter De bezuiniging die erm heeft doorge voerd. werd zodoende ook in Hulst ge voeld. Toch is de toestemming voor de Schieting IJZENDIJKE - In de zaal van cafe Hof- zicht te IJzendijke werd een schieting gehouden Wethouder van sportzaken G Claeys opende de schieting met een klassieke houten boog die meer dan 100 jaar oud was. De heer G Doens wist. zo wel de hoogvogel als de beide zijvogels neer te halen Het grootst aantal kleine vogels (drie stuks) werd afgexchoten door mejufirouw R. Boerman, de heren A Ivens. A de Pooter en G Doens allen schutters van 'Hofzicht'. De beschik baar gestelde beker van de gemeente Oostburg werd na kampen over 20 ron den geschoten door A. Ivens uitSluiskil. BURGEMEESTER A. SCHIPPER OP VER GA DERING BEHEERSRA A D: RUIMTE VOOR 112 SCHEPEN OOSTBURG - De structuur van de jachthaven in Breskens is voldoende om in de wintermaanden een aantal bo ten te laten liggen in de haven. Dat aan tal zal op grond van de berekeningen 112 zijn. Bij de berekening is gebruik gemaakt van gegevens over de krach ten die in de haven te Breskens in de winter als gevolg van winden water op kunnen treden. Deze mededeling deed burgemeester A. Schipper van Oost- burg dinsdag tijdens de vergadering van de beheersraad van de jachthaven te Breskens. De vergadering werd ge houden in het gemeentehuis in Oost burg. „Dit onderzoek resulteert al in een enigszi- positief bericht", aldus de heer Schipper. Wel voegde hij er aan toe dat de mogelijkheid tot 'overwinteren' nu nog maar op één facet is bekeken. Zo moet nog onderzocht worden of die overwintering administratief uitvoer baar is Hoe bijvoorbeeld de verant woordelijkheden liggen als er door ern stige storm of iets dergelijks toch schade aan de haven of aan de jachten op zou treden. Ovengens zijn er wel een paar voorwaarden verbonden aan het overwinteren in de haven. Zo moet elk jacht bijvoorbeeld op twee meereinden worden vastgezet De heer A. Steijaert bracht tijdens de vergadering moeilijkheden naar voren bij het in- en uitvaren De sportvissers, die een ligplaatsje hebben in de haven en die de moeilijkheden met het in- en uitvaren ondervinden blijken namelijk 162 meter teveel in bezit genomen te hebben. „Er is hier eigenlijk sprake van illegale ligplaatsen. Deze ligplaatsen zijn door de heer Van Meer ide jachtha- venmeester) wel doorberekend aan de sportvissers Het lijkt me beter om die 162 illegale meters met door te bereke nen, zodat we dan ook geen kosten moe ten maken om die plaatsen beter toe gankelijk te maken en te houden aldus de heer M Doorns Hij voorzag dat de kosten die gemaakt moeten worden om de zaak bereikbaar te houden aanzien lijk meer zullen bedragen dan de 2836 gulden die nu minder wordt ontvangen voorliet niet in rekening brengen van de extra 162 meter. jachthavengebou tv Op voorstel van de heer A. van den Hoek wordt nog eens nader bekeken of er misschien toch mogelijkheden zijn om de plekken te legaliseren en de no dige voorzieningen te treffen. Wat het te bouwen jaebthavengebouw bij de jachthaven betreft kreeg de beheers raad te horen, dat er wat aanpassingen zijn verricht aan het plan. Zo is de toe gankelijkheid van het gebouw voor minder -validen door de bouw van een liftje gewaarborgd. De Oostburgse ge meenteraad stelde al 534.000 gulden be schikbaar voor het gebouw, maar de vraag is of dat bedrag toereikend is. Nu de beheersraad akkoord is gegaan met deze plannen kan er aan het definitieve rekenwerk begonnen worden. De heer I. de Hullu wilde van voorzitter Schipper wel eens weten wat de uitbrei dingsmogelijkheden voor de jachtha ven zijn „Ik ben het met u eens dat, als weer 100ligplaatsen bij zouden hebben, we die zo kwijt zouden zijn. We moeten echter bedenken dat het de vraag is of rijkswaterstaat mee wil werken aan die uitbreiding en of de veiligheid niet in het geding komt. Ook moeten we rekening houden met het idee dat bij het provin ciaal bestuur leefl en dat zegt dat we de grens van de uitbreiding van de recrea tie aan het naderen zijn", aldus de heer Schipper. Overigens was hij het met de leden van de beheersraad eens dat die stelling- name van het provinciaal bestuur met name betrekking heeft op bijvoorbeeld het Veerse meer en niet direkt op de Westerschelde. De volgende vergadering van de be heersraad wordt gehouden op 14 juni om half vier. bouw gekomen. Ons project was duur der dan subsidie-technisch mogelijk was. Er is gepraat met de gemeente, erm en de architect. Daarna hebben we de annemer een begroting laten maken in het raam van de subsidie die erm ons wilde geven. Dat is gelukt", zo doet de voorzitter uit de doeken. Een posiüef punt bij de toestemming van erm is ongetwijfeld de normwijzi ging van kubieke meter inhoud naar een oppervlakte in vierkante meters Het gebouw in de binnenstad van Hulst moet namelijk voorzien worden van een schuin dak „Een plat dak is natuurlijk goedkoperstelt de heer Sanders De laatste beslissingen over de bouw van het centrum zijn hard gegaan. Er is zelfs met erm per telex "gehandeld" Voor 1 april moest de Stichting Open Bejaardenwerk de bouwopdracht heb ben gegeven. Indeling Op papier is de indeling van het dien stencentrum al gereed. Het huidige woonhuis.inog eigendom van de ge meente. maar binnenkort wordt het overgedragen aan de stichting), zal na de verbouwing bestaan uit onder meer een kamer voor functionaris mejuffrouw C Wassenberg van het bejaardenwerk Voorts kom ter een behandelkamervoor een arts en is er aan biljartruimte ge dacht. Op de zolderverdieping komt een grote hobby zaal Mevrouw E. C. Lockefeer-Bleyenbergh. secretaresse van de stichting, vertelt dat het oude woonhuis van de boerderij aan de buitenkant niet veranderd mag worden. „Het staat onder monumen tenzorg". aldus de secretaresse Achter het eerste gebouw komt de en tree. met een toilettengroep Dit deel grenst, aan de Potterstraat Het derde deel is de grote zaal. die middels een wand in tweeën gedeeld kan worden. In die zaal zullen openslaande deuren worden aangebracht. Er is immers een grote tuin bij het terrein Wie die tuin zal aanleggen is nog niet bekend. Mevrouw Lockefeer oppert de mogelijkheid van mensen uit de sociale werkplaats, terwijl ook bejaarden inge zet kunnen worden. In de zaal bestaat de mogelij kheid om wanne maaltijden voor (alleenstaande) bejaarden te serveren. Mejuffrouw Was senberg speelt zeer zeker met die ge dachte .Het kan dan ook dat bejaarden uit andere kernen van het gebouw in Hulst gebruik maken voor tafeltje-dek- je". Voorzitter Sanders vult aan dat men toezegging heeft om een busje te laten rijden. Daarmee kan het vervoer van en naai- het dienstencentrum geregeld worden. De Stichting Open Bejaardenwerk is zonder meer erg ingenomen met de si tuering van het dienstencentrum. Het ligt centraal in Hulst en vlakbij een complex van achttien bejaardenwo ningen. waarvan er enkele al bewoond zijn, in 't Gildekwartier. De heer San ders verwacht dat de bouw ongeveer acht maanden zal duren. De oplevering kan dan zo'n vier maanden later ge schieden. in mei 1978. Dan bestaal de Stichting Open Bejaardenwerk in Hulst tien jaar. HULST - Bij de Hulster horeca- exploitanten. die momenteel zonder muziekvergunninK zitten, bestaat goede hoop dat deze week nog een ge sprek met burgemeester P. J. G. Mol- thoffkan worden gehouden. Twee van de exploitanten hadden dins dagmorgen en prive-onderhoud met de burgemeester, naar aanleiding van het Intrekken van muziekvergunning Tij dens die gesprekken is ook de situatie voor de zeven exploitanten in zijn ge heel aan de orde geweest Tijdens een vergadering maandagavond hadden de exploitanten besloten te vragen om een gezamenlijk onderhoud met de burge meester Tijdens de gesprekken is het hen gebleken dat de heer Molthoff al met het idee speelde, om de zeven uit te nodigen met hem over de situatie te spreken. Overigens liet. zo zeiden de betrokke- Uitslagen optocht koninginnedag Axel AXEL - Na afloop van de koninginne dagfestiviteiten, heeft de voorzitter van de Stichting Slreekcentrum Axel de heer W. S. A. Dieleman, bekendge maakt wie de prijswinnaars werden van de optocht. Er waren drie aparte beoordelingen, voor scholen, groepen individuelen. Dit jaar lag de nadruk vooral op de beide laatste groepen. De prijzen waren bij de scholen- 1 r-k SUAntoniusschool; 2 r-k kleuterschool 'de Zevensprong'. 3 openbare kleuter school 'De Springplank'. 5 christelijke kleuterschool Pinkeltje Bij de groepen: 1 'Niki Lauda', Peter Bruél, 2 'Arabieren', ponyclub, 3 'fietr sers' Herman Minderhout,4 Texas' Joh Lefeber Bij de groep van individuelen: 1 Joke van Meurs, 2 Hans Bevers. 3 Jannie Ver straten. 4 José Schieman, 5 Anja de Brouwer 6 Janie Overdulve. 7 Petrella Lion. 8 Sandra de Feijter. 9 Jacqueline de Jonge. 10 mevrouw met de rose hoed Gezien de resultaten van deze optocht, waarbij duidelijk bleek dat een groot deel van het werk aan de costuums en voertuigen door de ouders was verzet, is men van plan in de toekomst meer het accent te gaan leggen op de inzet van het kind zeil nen. dc burgemeester doorschemeren niet bereid te zijn de muziekvergunnin- gen onmiddellijk terug te geven. Het feit dat er een onderhoud gaat komen, heeft de horeca-ondememers al weer enige hoop op een zonniger toekomst gege- Commentaar Voorzitter M. Versprille van dc onder afdeling Hulst van Horcca-Nederland vertelde desgevraagd dat hij het een moeilijke zaak vond om commentaar op de maatregel van de burgemeester te geven. „Voor zover ik weet zijn er de laatste tijd weinig of geen klachten over de horeca geweest Dat er dan gecontroleerd wordt, vind ik een wat vreemde gang van zaken. Als er geen klachten zijn, waarom dan controleren. Daar tegen over staat dat iedere exploitant wist waar hij aan toe was. Dat is tijdens de bijeenkomst op het stadhuis verteld", aldus de heer Versprille Hij zegt dat een aantal mensen in de binnenstad wel klaagt over het geluid van brommers 's avonds. Tevens stelt !uj de vraag of dat brommergeluid wel zoveel te maken heeft met de horeca, al geeft de heer Versprille wel toe dat veel bezoekers van met name jeugdzaken (bar-dancings) per brommer arriveren en vertrekken. C. Naeyaert werd Miss Jonge Leeuw AARDENBURG- Mejuffrouw C. Naeyaert isgekozen tot Miss Sportclub „Jonge Leeuw" te Aardenburg. De ver kiezing, waarvoor grote belangstelling bestond, werd gehouden in het Gasthof „De Jonge Leeuw" te Aardenburg. Deze festiviteit hield verband mei het éénja rig bestaan van de sportvereniging. Dejury bestond uit de heren A. Dierckx voorzitter) en R. Morel uit St. Kruis (Brugge) en de carnavalsprinsen Jan I uit Damme en Walter I uit Hellle-Sluis. Er hadden zich in totaal tien kandiaten aangemeld. Na een schiftingsronde kwam mejuffrouw Naeyaert als eerste uit de bus. Ere-dames werden M. Grijs, L. de Backere en D. Naeyaert. TERNEUZEN - Groot feest dinsdag liet Temeuzense bejaardentehuis citeert het. echtpaar Dieleman, Scheldeoordwaar het echtpaar Dieleman-Buyze het 60-jarig huwelijk vierde. Burgemeester C Ockeloen bracht de beide echtelieden 's ochtends een bezoekje. De heer F N. Dieleman is 80, zijn vrouw 81 jaar oud. De bruidegom werkte zijn leven lang in de Temeuzense haven Hij was ook actiefin de socialistische bewe ging en raadslid voor de SDAP. Hel echtpaar lieejl 2 dochters. 5 klein kinderen en 5 achterkleinkinderen Bewoners 'Coensdike' hielden hun 25ste speelavond AARDENBURG - In het bejaardencen trum 'Coensdike' werd voor de 25ste maal een speelavond gehouden. Op deze jubileum avond waren 125 aanwe zig. De organisator van deze avonden, de heer Van der Spek, werd door me vrouw Baerdemaeker namens de aan wezigen gelukgewenst met deze avond. Zij overhandigde hem namens de bewo ners een polshorloge. Namens de stich ting 'Welzijn voor ouderen' werden hem bloemen aangeboden. Een grote loterij, waaraan prachtige prijzen waren ver bonden, besloot de avond. Rijden zonder rijbewijs en verzekering: 400,- boete TERNEUZEN - Kantonrechter mr. C. J. M. van Hees in Terneuzen legde me vrouw L. A. R. -B. uit die plaats dinsdag een boete van 30,- op. omdat de ver lichting van haar auto niet in orde was. Officier mr, Th. Lebret had 40,- geëist. De Temeuzense reed op rijksweg 60 bij Hontenissc zonder de verplichte lich ten, omdat, volgens haar zeggen, de lampen op de slechte weg bij Graauw wel stuk gegaan zouden zijn. Voordat ze aangehouden werd, wist ze niet dat haar verlichting niet in orde was. In Zaamslag had ze gelijk nieuwe lampen gehaald. De Sassenaar P. M L. moest zich ver antwoorden voor het rijden zonder deugdelijke valhelm Hij gaf toe, door de haast vergeten te zijn hem op te zetten „Dus geen last van folkloristische ideeën".merkte mr, Lebret op. Hij eiste tot 35,-. wat door de kantonrechter te ruggebracht werd tol 25.- omdat L. zijn goede wil getoond had en de zaak was komen uitleggen P J van H. uit Smt-Jansteen had op 15 oktober vorig jaar een aanrijding ver oorzaakt, doordat hij een bocht niet geod genomen had. Hij beweerde zelf. dal hij het nodige gedaan had om het ongeluk te voorkomen maar een gepar keerde auto stond in de weg Volgens de officier klopte er mets van zijn verweer. Zijn eis van 50.- werd door de rechter verhoogd tot 55,-. Voor het rijden zonder rijbewijs en zon der verzekering kreeg R. W S. uit Hon- temsse twee boetes opgelegd van 150.- en 250.-. De officier vond dit een zeer ernstige overtreding, wat S. slechts kon beamen. Rekeneing houdend met alle omstan digheden hoorde J. H. int OostrSouburg 50.- tegen zich eisen. Hij had op de pro vinciale weg tussen Biervliet en Hoek moeten remmen toen de voorruit van een voor hem rijdende auto knapte. Deze ging toen van de weg af en ai rem mend wilde H. passeren. Op het laatste ogenblik kwam de auto toch weer de weg op en zo ontstond de botsing. Ook de auto van H. werd aanzienlijk bescha digd. Uitspraak 50,-. J J. T uit Terneuzen moest zich voor drie punten verantwoorden. Hij had zijn auto in de Temeuzense Vlocswijkstraat dubbel geparkeerd aan de linkerzijde van de straat, hij had bij het uitstappen de sleutels niet uit het contactslot ge haald en ten derde was het voorge schreven kenteken aan de achterzijde van de auto niet goed zichbaar door toedoen van een daar bevestigde trek haak. Lood „Als ik 75 kilo lood moet dragen, ga ik niet een eind verder op het parkeerter rein staan", voerde hij als verweer aan. Hij ontkende ovengens met klem dat zijn kenteken niet goed zichtbaar was geweest. Op dit punt werd hij trouwens vrijgesproken. Voor de andere overtre dingen kreeg hij een totale boete van 50 - opgelegd De landbouwer J. D. D. uit Zaamslag had op 299 oktober van het vorig jaar op de provinciale weg ge reden met een trekker met daarachter een ploeg. Hij voerde echter, in strijd met de voorschriften, niet het rode licht op die ploeg. Het was kart voor zeven 's ochtends. Kantonrechter Van Hees: „En dat was toen nog nacht." De land bouwer verdedigde zich door te zeggen dat de trekker aan de achterzijde goed verlicht was en dat hij al eenentwintig jaar zo had gereden zonder brokken te maken. „Die man die boven op mij is gereden, moet behoorlijk hard hebben gereden, anders is zo'n ploeg niet totaal verkreukeld'merkte de landbouwer op. De eis: 100.- boete en de uitspraak 75.-. Wegens gebrek aan bewijs werd D. van C. uit Terneuzen ontslagen van strafvervolging. Zijn snelheidsmeter zou met in orde zijn geweest toen hij ter hoogte van Kapellebrug bekeurd werd wegens te hard rijden. De binnenschipper G. J Hui t Millingen kreeg een boete van 25.- opgelegd om- dathij op 1 november van het vorig jaar met zijn schip een ander motorschip had gepasseerd in het kanaal van Gent naar Terneuzen op een plaats waar dat verboden was. Het gebeurde ter hoogte van de draaibrug bij Sluiskil „Ik wist niet wat dat bord betekende, dit kanaal heeft namelijk een apart reglement, 't Was voor mij trouwens pas de tweede keer dat ik er door kwam." De officier eiste een boete van 50.- mr. Van Hees deed er de helft af. Op de foto: burgemeester OckeloenJeU- citeert het echtpaar Dieleman. Dodenherdenking in Kloosterzande KLOOSTERZANUE - Vandaaj, woensdag, wordt in de gemeente Hon tenissc de traditionale dodenherden king gehouden. Om 19.40 uur vertrekt een stoet vanaf het gemeentehuis lt Kloosterzande naar de algemene be- graafplaats aan de Hulsterweg. Dan worden bloemen gelegd bij de drie in Kloosterzande gesneuvelde militairen. De koninklijke harmonie 'Sint Ceci- lia'uit Kloosterzande blaast 'The Lasl Post'. Hierna keert, de stoet terug naar het ge meentehuis In de hal zullen bloemen worden gelegd bij de plaat met namen van inwoners van Hontenisse. die inde tweede wereldoorlog het leven lieten voor het vaderland. Van 20 00 tot 20 02 uur wordt algemene stilte in acht ge nomen. Daarna speelt de harmonie 'Sint Cecilia' het Wilhelmus. Daarmecls de herdenking besloten. Van 19.45 tot 19 59 uur zullen in de gemeente Honte nisse de klokken van alle kerken luiden Zomeravondvoetbal SAS VAN GENT - Het zomeravond- voetbalprobramma 1977 van het rayon Sas van Gent is als volgt: De laatste 4 wedstrijden van de eerste halve compe titie. die gespeeld worden met als doel te komen tot 2 poules zijn op maandag 9 mei: Racing White Vet - CPC II op ter rein van ONA. Dinsdag 10 mei Com Boys Vet. 1-ONA/SU op terrein van Com Boys. Donderdag 12 mei: Philip pine Vet-CSM op terrein te Pliilippine. Donderdag 12 mei: CPC 1-Com Boys Vet, II op terrein van Racing White. Door een overwinning op ON A/SUheb ben de voetbalveteranen uit Philippine de kop genomen in deze eerste helRvan de zomeravond voetbalcompeititevan de afdeling Sas van Gent De standnaï wedstrijden: Philippine Vet. 6 punten, Com Boys Veteranen 5 punten. CSM 5 punten, ONA/SU 4 punten, Racing White Vet. 2 punten, CPC 11 punt, Com Boys Veteranen II1 punt en CPC 0 pun ten. Na deze laatste 4 te spelen wedstrij den. zal in de poules opnieuw een halve competitie gespeeld worden om tot de eindstand van het seizoen 1977 te ko men. Fancy fair in De Vlaanderen SAS VAN GENT - In de Vlaanderenhal te Sas van Gent. werd zaterdagmiddag een geslaagde fancy fair gehouden, waarvan de opbrengst ten goede kwam, aan de organiserende verenigingen De karabijnclub 'Sint Albert', de gymnas tiekvereniging 'T.H.O.Rde sport en ontspanningsvereniging 'Com Boys' de plaatselijke caranavlsverenigmg 'De Betekoppen' en het oranjecomité. Ei waren voor het vele publiek gevarieerde attracties zoals rmgwerpen, ballen gooien, opraden. felssen gooien, kara bijn schieten en het rad van avontuur De harmonie 'De Verenigde Vrienden' gaf lichtklassiek concert Voorts musi ceerde de boerenkapel 'De Betestekers'. KANTONGERECHT TERNEUZEN TACHOGRAAF ZORGDE VOOR PROBLEMEN TERNEUZEN - Voor het kantonge recht in Terneuzen moesten zich dins dagmorgen diverse bedrijven verant woorden, die problemen hadden gehad met het naleven van het rijtijdenbes luit. Het transportbedrijf W. b.v. uit Axel werd vertegenwoordigd door di recteur P. W. Het bedrijfkreeg twee fei ten ten laste gelegd: de tachograaf was niet in orde en de chauffeur P.Z. had gedurende verschillende periodes in november 1976 met voldoende rusttijd genoten. Ter verdediging voerde w aan. dat hij de chauffeur ondervraagd had Deze had gezegd: „t was zo koud in de cabine, dat ik er wakker van werd. Ik ben toen maar een eindje gaan rijden om weer warm te worden De officier van justitie mr Th Lebret kon ach dat heel goed voorstellen „Maar", zei hij, „dat gaar zo de hele win ter door" Hij eiste derhalve voor beide overtredingen een boete van 75 - Kan tonrechter mr C. J M. van Hees deed uitspraak conform deze eis De heer M. W. J. uit Axel vertegenwoor digde het transportbedrijf G en De G Een chauffeur van het bedrijf had gere den met een defecte tachograaf Ook waren de registratiebladen met in orde De heer J zei. met geweten te hebben dat het 'ding' met registreerde. Op de zelfde dag dat de chauffeur binnenge komen was met de melding van defect, was de tachograaf gerepareerd, zo meende hij. want hij kon het zich met precies herinneren „Onze zaken zijn al tijd pico bello in orde. maar ja. als 't onderweg stuk gaat kun je er niets aan doen". Daar de officier geloofde dat er geen kwade opzet in het spel was. eiste hij een boete van 75.- Ook de kanton rechter hield het op dat bedrag. Het expeditiebedrijf G A de C uil Ka pellebrug kwam er af met een boete van één gulden Dit gezien de verzachtende omstandigheden, die door de directeur van het bedrijf. G A de C. naar voren werden gebracht in verband met een door een chauffeur begane overtreding. Garage C. uit Axel werd vertegenwoor digd door P. H E. uit Axel Het bedrijf had niet voldaan aan de plicht tot het voeren van een tachograaf in een bus voor ongeregeld vervoer. De overtre ding was begaan op 4 september vorig jaar De bus werd normaal altijd ge bruikt voor groepsvervoer, waarvoor nog geen tachograaf verplicht is. Door grote drukte was hij op die dag voor an dere doelen gebruik! ..Inmiddels is de bus echter wel voorzien", zo merkte E. op „Maar het is een kostbare geschie denis om alle bussen gelijk te laten voorzien van een tachograaf. De offi cier vond het een even kostbare zaak om er geen te hebben Hij eisten dan ook ƒ150,-, waarmee kantonrechter Van Hees het eens was Heden vernamen wij met grote verslagenheid dat door een noodlottig ongeval plotseling is overleden ons geacht lid, de heer C. A. VAN DEN BERGE op de leeftijd van 42 jaar. Wij gedenken hem dankbaar voor het vele werk dat hij ui het belang van onze vereniging heeft verricht. Onze gedachten gaan tevens uit naar mevrouw Van den Berge en haar kinderen die wij nog veel kracht toewensen om deze moeilijke tijd door te komen. Axel, 3 mei 1977. Met verslagenheid ontvingen wij het bericht dat op 2 mei 1977 na een noodlottig ongeval is over leden, de heer CORNELIS ABRAHAM VAN DEN BERGE op de leeftijd van 42 jaar. Wij verliezen in hem een trouw en toegewijd be- 'De Witte Axel. 3 mei 1977. Met ontsteltenis hebben wij kennis genomen van het plotseling overlijden van onze grens rechter. de heer C. A. VAN DEN BERGE Kees zal in onze herinnering blijven voortleven als een sportieve en zeer goede vriend. Spelers van 2e elftal vv 'Axel' Axel. 3 mei 1977 Diep bedroefd, maar dankbaar voor alles wat hij voor ons heeft betekend, geven wij kennis van het overlijden van mijn gelierde man en trouwe, zorgzame vader, behuwd-, groot- en overgroot vader, broer, behuwdbroer en oom ADRIAAN JACOB DE POOTER echtgenoot van Jacomina van der Peijl in de ouderdom van 74 jaar Hoek: J. de Pooter-van der Peijl Oegstgeest: S. N Hamelink-de Pooter J. R. Hamelink Jacqueline en Dick Uithoorn: N S. Loof-de Pooter M. M. Loof Amsterdam: P. A. M. Loof W. Loof-Bakker Evalien Terneuzen A P. J. Loof H. A Loof-Heemskerk Hoek: J. A. de Pooter Hoek. 3 mei 1977 Oud Vlissmgen 21. De begrafenis zal plaatshebben op vrijdag 6 mei a.s om 14,15 uur op de algemene begraafplaats te Hoek. na voorafgaande rouwdienst m de Ned. Herv. Kerkcentrum aanvangende om 13.30 uur. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in het kerkcentrum. Liever geen bezoek aan huis

Provinciale Zeeuwse Courant | 1977 | | pagina 30