Raad Borsele doet nieuwe stap ontmoetingscentrum-sporthal Geen 2-guldenheffing op bedrijfsterreinen Hoofdstraat van Wolphaartsdijk moet een promenade worden G. H. Brandenburg verlaat De Schelde na bijna 48 jaar I wissel bevelanden wissel schouwen „Middenstand recreatieve ontwikkelingen betrekken" autobedrijf w. j. sonke WOENSDAG 4 MEI 1977 RAAD AARZELEND AKKOORD MET KOSTEN SCHETSPLAN VOOR HEINKENSZAND VREES FUNESTE INVLOED OP KLEINE DORPEN HEINKENSZAND - Met enige aarze ling heeft de gemeenteraad van Borsele besloten de tweede stap te zotten op de weg, die uiteindelijk moet leiden naar de houw van een ontmoetingscentrum annex sporthal in Hrinkenszand. Die aarzeling gold twee punten: zal een ontmoetingscentrum meteen meer dan plaatselijke functie in flcinkenszand geen funeste invloed hebben op het verenigingsleven in de kleinere dorpen en is zo'n complex financieel wel haal baar, zo vroegen de meeste fractie woordvoerders zich dinsdagavond tij dens de gemeenteraadsvergadering af. En dat gebeurde dan bijde behandeling van het voorstel om 100.000 gulden uit te trekken voor het laten maken van een schetsontwerp voor het ontmoe tingscentrum. Dat schetsontwerp Is, legde burgemees ter G H E. M van Waes uit. nodig om een antwoord te geven op de vraag hoe hoog de bouwkosten en de exploitatie kosten zullen zijn. Want die kosten moe ten bekend zijn voordat beoordeeld kan worden of de bouw van een ontmoe tingscentrum annex sporthal haalbaar is Het is de bedoeling dat het schet- splan aan de toekomstige gebruikers zal worden voorgelegd, zodat die er hun mening op zullen kunnen geven De raadsleden waren het erover eens dat het hoog tijd wordt dat Heinkens- zand een ontmoetingscentrum knjgt. Maar de opzet van dat centrum mag niet zodanig zijn dat er zuiver plaatselijke activiteiten uit andere dorpen naartoe getrokken zullen worden Dat zou een koude sanering betekenen van de voor zieningen in andere dorpen", zo drukte drs H Eversdijk (CDA) het uit. „We moeten de ziel van het verenigingsleven in de dorpen zien te houden" Gereser veerd toonde hij zich over de kosten. ..We hebben een overdekt zwembad in Ovezande, waarvan we de wenselijkheid bijna inzagen, op de lange baan moeten schuiven, omdat de exploitatiekosten ervan te hoogzijn Wezouden met graag zien dal er door onverantwoord hoge jaarlijkse lasten voor het ontmoetings centrum nooit meer spraken van een overdekt zwembad kqn zijn". De heer I A van Royen (van de PvdA/PPR-fractie. waarin de plaatse lijke afdelingen van beide partijen het vertrouwen hebben opgezegd) liet aan vankelijk weten tegen het beschikbaar stellen van een ton als voorbereidings krediet te zijn Eerst moet maar eens wat meer bekend zijn over de te ver wachten exploitatiekosten en de moge lijkheid om de bestaande sporthal in te passen in een sporthal, vond hij. Hij kwam dan ook met het voorstel om met het verstrekken van het krediet te wachten tot die gegevens bekend zijn. Na de beantwoording van burgemeester Van Waes trok hij die motie terug. De heer J. de Koster (van de PvdA/PPR- Wedvlucht SINT-PHILIPSLAND - De uitslag van de wedvlucht van de postduivenvereni ging 'De Reisduif te St Philipsland vanaf Noyon luidt: J. Verwijs en zn. 1.5,6,18,45. 50 en 54. W. Neele 2 en 16. L Reijngoudt3.4en26, Jac. Geense7.42en 51. A Faasse 8.10.12.19.31 en 48. gebrs Fonteijne9:A v. d Est 11.15 en 46; A S. Hooglander 13.14 en 37. J. Zuidweg 17; J. C. Verwijs 20,22,24,27,36,38,47,53 en 59 In concours waren 233 duiven Ze wer den met zuidwestenwind gelost om 7 uur 40 De afstand bedroeg 241 km De snelheid van de eerste duif was 1433 95 meter per min. Aankomst 10.28.31. De snelheid van de laatste duif was 1199.86 meter per min Aankomst 11.01.07 Goese r-k raad voor maatschappelijk fractie die wel door de Borselse afdelin gen van PvdA en PPR erkend wordti zei ervan overtuigd te zijn dat het nog geen enkele zin heeft om nu al over exploita tiekosten te praten Hy voorzag echter dat de bouw van het complex de finan ciële draagkracht van de gemeente te boven gaat. „Ik denk aan zes a zeven miljoen voor de bouwkosten en jaar lijkse lasten van zes a zeven ton Dat wordt gewoon te veel", aldus de heer De Koster, die b. en w. verder vroeg naast het schetsplan een tweede plan te laten maken, waarin die voorzieningen die niet direct noodzakelijk zijn, worden weggelaten. „Zo kunnen we de verschil- Prijswinnaars koninginnedag te Oosterland OOSTERLAND - Bij de ter gelegenheid van konminnedag op het sportterein De Sale' onder het motto: 'Super Star', gwhouden wedstrijden door de Ooster- landse Oranjevereniging, werden de prijzen gewonnen door. 1 Dolf Roks; 2 C Zwager; 3 Joh Capelle; 4 Erik Beije: 5 A Capelle; 6 P. van der Werf. Lamb z 7 H Stouten PzJ Brekelmans; 9 Willem van der Hulleen 10 Jan Bolle Janz.z. De prijzen werden uitgereikt in de zaal van het cafetana; 'Neffen 'd Eule'. lende verlangens en de daarbij beho rende kosten goed tegen elkaar afwe gen' Ronduit tegen hel verstrekken van het voorbereidingskrediet was SGP-erJ C J Boonc Je kunt dat geld voor nuttiger dingen gebruiken'zei hij, „want het ontmoetingscentrum is toch niet haalbaar Burgemeester Van W'aes nam tie be zorgdheid van de raadsleden om het verenigingsleven in de kleinere dorpen enigszins weg door te stellen dat het ontmoetingscentrum in de allereerste plaats voor Heinkenszand bestemd zal zijn. „Pas als er financiële ruimte voor is valt er te denken aan voorzieningen voor een meer algemeen gebruik. Want ook wij willen beslist voorkomen dat het verenigingsleven in de andere dor pen er nadelige invloeden door zou on dervinden. We moeten in Heinkens zand geen luchtkasteel bouwen, waar door activiteiten in andere dorpen ge dood zouden worden", zei hij. Over de door de lieer I)e Koster genoemde be dragen zei de heer Van Waes: „Als 't zes miljoen gaal kosten, dan kunnen we 't wel vergeten, want ik zou als wethou der van financiën niet weten waar ik dat geld vandaan zou moeten halen. Maar ik dacht dat er met een beschei dener bedrag toch nog wel wat te doen valt'. MEERDERHEID RAAD BORSELE: GS WILLEN WEL HEFFING HEINKENSZAND - De meerderheid van de Borselse gemeenteraad blijft van mening dat op de grondprijzen voor de bedrijfsterreinen in de ge meente geen heffing van twee gulden per vierkante meter voor bovenwijkse voorzieningen moet worden gelegd nu de kroon bepaald heeft dal deze heffing niet gelegd mag worden op de prijs van de gronden, die binnen het Sloegebied liggen. Dal besluit nam de raad vorig jaar om een gelijke behandeling te voorkomen van grote industrieën, die zich in het sloegebied vestigen, en aan zienlijk kleinere, die zich elders in Bro- sele vestigen. Gedeputeerde staten hebben het Bor selse gemeentebestuur echter gevraagd toch de heffing van twee gulden te leg gen op de na dat besluit vastgestelde grondprijzen van de bedrijfsterreinen in Heinkenszand en 's-Gravenpolder. De meerderheid van b. en w legde dat ver zoek uit als een afkeuring van het raadsbesluit de heffing te laten verval len. Wethouder A M. Jansen gesteund door de gehele CDA-fractie. vond echter dat het raadsbesluit niet moet worden teruggetrokken en dat alleen maar de heffing van twee gulden moet worden gelegd op de bedrijfsterreinen in Hein kenszand en 's-gravenpolder Evenals vorige keer betoogden de ver schillende fractiewoordvoerders dat het wel heffen de twee gulden per vierkante meter buiten het Sloegebied de kleine ondernemers in een ongunstiger positie stelt dan de grote bdrijven Van ver scheidene kanten kwam dan ook de aansporing om bij de kroon in beroep te gaan tegen het onthouden van goed keuring aan het raadsbesluit om de hef fing niet meer in de kostprijsberekening voor bedrijfsterreinen op te nemen. Volgens burgemeester G H. E M. van Waes heeft een beroep bij de kroon geen schijn van kans En het voorstel verde digend om het raadsbesluit terug te trekken zei hij: „Door dat besluit kan het fonds voor bovenwijkse voorzienin gen alleen gevuld worden door de bur ger. die grond koopt om een huis op te bouwen. Dan kun je ofwel bovenwijkse PvdA/PPR-raadsleden. de heer P Dek ker vvd» en de wethouders J Bras isgp) en P L Peeters icdai tegen besloot de raad uiteindelijk het vorig j aar genomen raadsbesluit niet terug te trekken Een bedrag van 3,2 miljoen gulden trok de raad uit als voorfinanciering voor de aanleg van de weg Nisse-Heinkenszand met aftakking naar de Heinkenszandse weg (rondweg Heinkenszand). De ge meente inoet de aanleg voorfinancie ren, omdat de weg niet op het huidige wegenplan van de provincie staat. De heer J. de Koster (pvda/ppr) liet weten tegen te zijn omdat voor hem de nood zaak van de weg onvoldoende is vast gesteld. Snoopy Bunch winnaar Goese bo wlingcompetitie Gut» - i ne snoopy Bunch heeft de eer ste officiële bowlingleague van de bow- lingbond Goes gewonnen. De wisselbe ker werd aan captain Chris Mijnsber- gen van het w innende team uitgereikt, door de eigenaar van het bowlmgcen- trum Goes, de lieer Ge Groen. Peter Aartssen werd eerste in het individuele klassement voor de heren. Bijde dames werd dat Ineke Spuy. die Lolta Bou ten» op de valreep nog naar de tweede plaats wist te verwijzen. In hel handige klassement behaalde Paul Roodhart de eerste plaats. Ineke Spuy bracht zowel de hoogste game als de hoogste sene bij de dames op haar naam, haar hoogste game was 227. ter wijl haar hoogste serie ot>4 b^dmeg De hoogste game bij de heren werd behaald door Peter Aerlssen met een game van 234. De hoogste serie bracht Paul Rood hart op zijn naam met een sen van 586 Theoretisch kon het Hartenteam The snoopy bunch nog van de eerste plaats verdringen Na 2 games leek het erop. dat dit nog ging gebeuren ook, maar door een goede laatste game waarin Hans Booij 223 scoorde werkte The snoppy bunch zich ook de laatste speel avond nog vóór het Hartenteam De grote sensatie In het mviduele klas sement was wel dat Ineke Spuy Lolta Boutens met een gering verschil voor bijging en zo als eerste eindigde. Lotta was wegens werkzaamheden verhin derd m Ineke moest een serie van 561 pms gooien. Het werd een serie van 597. Bij de heren verraste Hans Booij ieder een door met een serie van 539 de vijfde plaats van Dave Easthope over te ne men Na afloop van de prijsuitreiking werd er nog een moonlight-bowling toernooi gehouden Na afioop daarvan werd de eerste officiële bowlingslegue van bow- lmgbond Glesbesloten meteen gezellig feestje Jasperina de Jong met one-woman-show in Zierikzee ZIER1KZEE- Voor een geheel uitver kochte concertzaal in Zierikzee bracht Jasperina de Jong dinsdagavond haar one-woman show "Jasperien en Jose- fien". daarbij gesteund door een vier man sterk orkest. Voor de pauze als Josefien met stukjes en liedjes. Na de pauze als Jaspenen met haar succesnummers oog.ste zij veel succes Voor haar optreden dankte haar na afloop een dolenthousiast publiek. Namens de ZVU bood Hans Erbnnk haar bloemen aan. Het publiek gaf haar een staande ovatie VERENIGING 'GEMEENSCHAP WOlFAARTSDIJK'; PLANNEN VOOR SPEELPLAATS ZIJN VERTRAAGD WOLPHAARTSDIJK - D<- vereniging 'Gemeenschap Wolfaartsdijk' heeft de suggestie gelanceerd om van de Hoofd straat in Wolphaartsdijk een prome nade te maken. Als die suggestie ver wezenlijkt zou worden, dan zou meer. verkeer gebruik moeten maken van de kruising Oostkerkestraat/Molendijk. Omdat de vereniging dat kruispunt als vrij gevaarlijk bestempelt, zou die kruising aangepast moeten worden. Ken andere oplossing is - zo meent de vereniging 'Gemeenschap Wolfaarts dijk-om het doorgaande verkeer om te leiden via een doortrekking van de Stadseweg naar de Aardebolleweg. Tijdens een matig bezochte (er waren zo n twintig belangstellenden! contac tavond tussen de bevolking van Wolp haartsdijk en het college van b. en w, Rijwieldriedaagse in Tholen met 280 deelnemers THOLEN- In Tholen startten dinsda gavond 280 deelnemers aan de rijwiel- avond-driedaagse, waarvan de organi satie in handen is van toeringclub "De Fuik" te Tholen. Dit aantal betekent een verdubbeling van het aantal van vorig jaar. Verreden werden de 18 en 30 kilometer, richting St Annaland. onder zeer gun stige weersomstandigheden. Medewer king is er weer van het Rode Kruis, au- t obedrijf Bolier en de firma Quistduine. Deelnemende groepen zijn. de Christe lijk Nationale school en de Openbare la gere school Ter Tolne. beiden uit Tho len. toeringclub "Bidon" uit St. Maar tensdijk. toeringclub "Centraal" uit Halsteren en toeringclub "De Waal" uit Thole In verband met de dodenherdenking wordt vandaag (woensdagi met gere den Donderdag is er de Brabant-route en vrijdag blijven de fietsers op het et- land. Burgemeester J. E. van Boeijen zal dan de bekers uitreiken, nadat de deelne mers zijn ingehaald met de drumband en majorette's, vanaf de Molenfietsedijk vanaf half negen voorzieningen tot stand brengen ofwel welziin: samenwerking moel die burgers een hogere heffing J laten betalen en dat zou ook onrecht vaardig zijn." Over het CDA-voorstel in opbouwwerk GOES - De katholieke raad voor het maatschappelijk welzijn te Goes gaat proberen meer samenwerking op gang te brengen tussen verenigingen en groepen, die zich met enige vorm van opbouwwerk bezighouden. Dit als re sultaat van opmerkingen, die zijn ge maakt tijdens de gespreksavond die de raad maandagavond heeft gehouden. Tijdens die gespreksavond kregen Be- velandse katholieken de gelegenheid hun mening te geven over liet werkpro gramma 1977/1978 van de katholieke raad en sugesties aan te dragen. Ondanks dat de gespreksavond zeer matig werd bezocht kwam er toch een aantal opmerkingen uit. waarmee de raad wat zal gaan doen. Een van die op merkingen kwam van de vertegenwoor diging van de vrouwenbeweging NKV Gesteld werd dat er te weinig samen werking is tussen bijvoorbeeld die vrouwenbeweging en andere groepen, die zich met vergelijkbare activiteiten bezig houden Een ander onderwerp van gesprek vormden de instellingen voor maat schappelijke dienstverlening Men vond dat aan de presentatie van deze instel lingen soms wel eens wat ontbreekt Bekeken zal worden of er iets op touw gezet kan worden om vrijwilligers in te schakelen als gezinshulp in die gevallen, waann snel hulp geboden moet worden en wanneer de instellingen, die die hulp verschaffen er niet zo snel mensen voor beschikbaar hebben Verder werd nog de aandacht van de raad gevraagd voor de eenzaamheid van mensen, die door een scheiding of door het overlijden van de partner alleen zijn komen te staan De katholieke raad voor maatschappe lijk welzijn houdt de komende weken op andere plaatsen in Zeeland voor de an dere regio's nog dergelijke gespreksa- vonden in Oud-Vossemeerop 16 mei in 'De Vossekuil'. op 10 mei in de Cornc- liastichtmg in Zierikzee. op 26 mei in het zusterhuis naast het Elisabethzieken- huis te Sluiskil en op 3: mei in het Pa tronaat te HuLsl OUD SECRETARIS ONDERNEMINGSRAAD om alleen tegemoet te komen aan de wensen van g.s. over de heffing op de grondprijzen voor de bedrijfsterrein 111 Heinkenszand en 's-Gravenpolder zei hij .Dan krijg je weereen onrechtvaar digheid De bedrijven die zich daar ves tigen moeten dan wel twee gulden per vierkante meter extra betalen en andere nietMet de stemmen van de Voorlichtingsblad gemeente Goes goed gewaardeerd GOES - Het gemeentelijk voorlich tingsblad 'Samenspel' van Goes wordt over het algemeen als 'goed' gewaar deerd. Dit blijkt uit een, in april van dit jaar gehouden, enquête onder een aan tal Goese gezinnen. De gemeente heeft 1000 gezinnen aangeschreven. Daarvan hebben 323 gezinnen het vragenformu lier aan de gemeente geretourneerd. Uit de gegeven antwoorden blijkt dat 70 procent het een goed blad vindt terwijl 15 procent het zelfs een uitstekend blad vindt De resterende 15 procent vindt het blad maar matig 'Samenspel' wordt door 90 procent van de ondervraagden altijd gelezen. De stopzetting van het blad zou voor 87 procent een werkelijk genus betekenen in de plaatselijke nieuwsvoorziening Het aantal nummers per jaar (6). valt by 4 5 in goede aarde De rest zou graag een uitbreiding van hetaantal nummers per jaar zien van 6 naar 9, of zelfs naar 12 nummers De overgrote meerderheid i87 procent) vindt het juist dat het nieuws zich be perkt tot de gebeurtenissen m eigen gemeente Sommigen willen in 'Samen spel meer aandacht zien voor de ge schiedenis van Goes, nieuws over de dorpen, het hondevuilprobleem en ver nielingen van hel groen. Over hel taal gebruik tenslotte werd positief geoor deeld Vrywel iedereen «94 procent) vindt het taalgebruik begrypeluk GEROEMD OM COLLEGIALITEIT „Als de winterkomt, is de lente niet veraf meer". Deze regel die ik mij her inner van een sonnet van Sliakespaere. slaat natuurlijk niet op de man die met pensioen gaat. Daal is de winter voor aangebroken en volgt geen lent»- meer. Rijn-Schelde-Verolme en De Schelde verkeren echter in winterse omstan digheden. Laten wij hopen dat spoedig voor hen weer de lente zal aanbreken". Met deze wens nam de heer F G 11 Brandenburg, oud-seeretans van de ondernemingsraad dinsdag afscheid van de N V Koninklijke Maatschappij De Schelde in Vlissmgen. bij welk be drijf hij 47.9 maanden en 16 dagen werk zaam is geweest Tijdens een receptie die de scheidende zijn echtgenote en kinderen was aangeboden in de koffie kamer van De Schelde, sprak als eerste mr. J. Quasi, chef van personeelszaken, de afdeling waar de heer Brandenburg de langste tijd van zijn carrière bij De Schelde heeft gewerkt. ,.U bent hier in 1929 gekomen, bij het begin van een cri sis Nu u weg gaatstaan weopnieuw aan het begin van een moeilijke tijd. In 1929 had 'De Schelde'juist zijn eerste staking achter de rug Nu hebben we juist de 'laatste' staking gehad Daartussen in heeft De Schelde gelukkig ook een tijd van grote bloei gekend" Mr. Quast me moreerde hoe de heer Brandenburg de eerste stappen zette' op de personeel safdeling Daarna was hij enige tijd tijd- schnjver om vervolgens toch weei terug te komen op personeelszaken Als voor naamste eigenschap roemde mr Quast het 'sociaal gevoel' van de heer Bran denburg. „U hebt zich altijd veel en in tensief bemoeid met sociale toestan den' In 1946 trad de heer Brandenburg toe tot de beambtenkern Uit dit werk vloeide zijn benommg tot lid van de on dernemingsraad voort. Tot voor een jaar ongeveer was de heer Brandenburg secretaris van dc ondernemingsraad en m die functie was hij nauw betrokken bij de fusiebesprekingen die tenslotte leid den tolde toetreding van De Schelde tot he t Rijn- Sch elde- V erol me-concern Het overleg verplaatste zich daarna vooral naar Rotterdam en - zoals de scheidene Scheldeman het zelf tormu- leerde- „mijn vrouw heeftin die tijd aan mij meer een papieren echtgenoot ge had" Mr. Quasi zei over diezelfde tijd. „Dat werk heeft u veel tijd en moeite gekost Hij veronderstelde dat hel vermoeiende op en neer reizen toen wel eens te veel was geweest voor de heer Brandenburg, die in verband met zijn gezondheid zijn werk vervroegd heeft moeten neerleggen Mr Quast, die de scheidende een geschenk onder couvert aanbood, formuleerde het zo „U was wel eens eigenwijs Als we zeiden doe hel wal kalmer aan. dan luisterde u niet Dat heeft uw gezondheid geen goed ge daan" Mr. Quast betrok ook mevrouw Brandenburg ln zijn hulde en hij herin nerde er aan dat me vrouw Brandenburg ook nog werk had verricht voor de scheepsbouwmaatschappij, door en kele jaren geleden een autotransport schip. bouwnummer 233, te water te la ten Ook dc heer M Bode. die een geschenk aanbood namens de ondernemings raad. memoreerde de reizen naar Rot terdam „Buitenstaanders", zo zei hij. „beseffen mei altijd wat zich rond die secretaris van de ondernemingsraad af speelt Je zit in een situatie, waarin vaak aan alle kanten aan je wordt getrok ken" Hij noemde de heer Brandenburg m die periode 'de centrale figuur in de ondernemingsraad' Als persoonlijke vriend bood luj de scheidende collega een pentekening van de Oranjemolen aan E Francois sprak als collega en vriend „Je was een goede collega zei hij „Sa men zijn we al eens tot de conclusie ge komen dat er oude oude mannen zijn en jonge oude mannen Jij behoort tot de jonge" Collegialiteit Namens het bouwbureau van De Schelde werden gelukwensen uitge sproken door de heer J. Woltering. OOk van Goes in het plaatselijke dorpshuis meldde wethouder L H de Leeuw, dat ook bij het college de wens leeft de Hoofdstraat aan te pakken Op 31 mei zal het gemeentebestuur van Goes daarover in het kader van de aanpas sing van de woonomgeving een bijeen komst beleggen De heer De Leeuw be toogde verder, dat het gemeentebestuur op korte termijn een bespreking heelt Vogelhouders uit Rilland maakten natuurwandeltocht RILLAND-BATH- De vogelhoudersve- reniging „Zanglust" uit Rilland-Bath hield zondag in samenwerking met de vogelhoudersvereniging uit Wouw een tocht door het natuurreservaat „De Pannehoefte Zundert, Van „Zanglust" namen 25 leden aan de wandeling deel, die tien kilometer lang was. 's Morgens rond half vijf vertrok men reeds van het dorpshuis te Rilland naar Wouw. waar het gezamenlijk vertrekpunt voor de tocht lag In de tocht liepen onder ande ren mee burgemeester F. Sanders van Wouw en een groep keurmeesters van de hij roerde de collegialiteit aan van de heer Brandenburg. De heer Woltering vroeg zich al. „wat De Schelde nu feite lijk voor ons is. een mstituut. ol"de groep mensen waarmee je omgaatHij gaf de voorkeur aan het laatste. „Wij hebben als 'zand- en grindploeg' ook wel eens met personeelszaken te maken Wat we daar van Jou ontmoetten is het beste te omschnjven met 'universele collegiali teit' De heer Woltering bood namens het bouwbureau een prent aan van een oude Zeeuwse activiteit- het rïngrijden. Tenslotte haalde de heer Pieters oude herinneringen op die hij had 'onderge bracht' in een afceheidsrijm. Onder de genen die afecheid van de heer Bran denburg was ook de oud-directuer. de heer Hermsen In zijn dankwoord waar schuwde de heer Brandenburg tenslotte voor en door hem sterk verguisd ver schijnsel van deze lijd, de polaristie. „Ik ben dankbaar met medewerking van ve len van onze maatschappij iets aan de gerechtvaardigde verlangens van de werkende mens te hebben kunnen doen. Denk maar aan een rechtvaardiger ver deling van kapitaal en arbeid. Ik hoop, dat degenen die nu aan dit proces van overleg deelnemen, de wijsheid en de to lerantie mogen vinden om deze weg verder te gaan" Foto oud-directuer Hermsen Hinksi drukt. de scheidene Sclielde- functionans de hand bij diens a/scheid. met de provinciale planologische dienst (PPD) en provinciale waterstaat TH. dens dat gesprek zal ook een eventuele doortrekking van de Stadseweg op Aardebolleweg aan de orde komen. In antwoord op vragen deelde de we. thouder van ruimtelijke ontwikkeling mee, dat de plannen voor de aanleg van een speelterrein enigszins vertraagd zijn Met de eigenaar van de grond u overeenstemming bereikt. Dat is echter nog niet gelukt met de pachter. Het speelterrein is gepland aan de burgf. meester Hackstraat. Oud-Sabbinge Zodra dc opgravingswerkzaamheden gereed zijn, kan begonnen worden met de inrichting van de Ring in Oud. Sabbinge. De fundamenten van het dertiende eeuwse kerkje, die momen teel bloot gelegd worden, zullen wor den opgemetseld. Bijde opgravingen it gebleken, dat de fundamenten verder doorlopen, dan aanvankelijk werd verwacht. Daardoor zullen de inrich tingskosten hoger uitvallen, dan inter- ste instantie was begroot. Wethouder De Leeuw liet de bezoekers van de contactavond voorts weten, dat er voor Wolphaartsdijk een herbestn tingsplan zal worden gemaakt, zodra de Nederlandse Bond van Vogelliefheb- rioleringswerkzaamheden in de kom bers. Ook de jeugd was goed vertegen woordigd. Na afloop van de tocht ge bruikte men een gezamenlijke koffieta fel in café „De Reebok" te Wouwse Plan tage. Keurmeester L. Steur sprak daar de aanwezigen toe en zei onder meer, dat er jaarlijks meer belangstelling voor eeit dergelijke tocht bestaat. 'Onder de Wieken bracht 800,- bijeen voor Thaise kinderen HAAMSTEDE - Sinds enkele jaren heeft de christelijke nationale school 'Onder de Wieken' in Burgh-Haamstede twee kinderen in een S.O.S.-dorp in Thailand geadopteerd. Daarvoor bren gen de leerlingen van de school maande lijks 45 per kind bij elkaar. Op de oran- jemarkt ter gelegenheid van koningin nedag heeft de school opnieuw gepro beerd om met stands, een rad van avon tuur en allerlei andere activiteiten, waarvoor eerst aan de middenstand eenu bijdrage was gevraagd, geld bijeen te brengen. In totaal werd 800 netto opgehaald, dat als extraatje naar het S.O S-dorp gestuurd zal worden. RA A DSCOMMISSIE VAN KAPELLE: KAPELLE - Vanuit de Kapelse advie scommissie voor het midden- en klein bedrijf is er hi i het gemeentebestuur op aangedrongen de middenstanders van het dorp afgerond zijn. De gemeente Goes zal contact opnemen met het wa terschap 'De Brede Watering van Zuid-Beveland' over de plannen van hei waterschap om de Kalversdijk in Oud- Sabbinge te verharden. Tegen die plannen zijn enkele bezwaren gerezen. Zo wordt gemeend, dat er op d« kruising Oudelandsedijk/Kalversdijk een gevaarlijke onoverzichtelijke situa tie gecreëerd wordt. Bovendien wordt aangevoerd, dat de dijk veel gebruikt wordt als wandelpad. Wethouder J. p Lindenbergh liet gisteravond weten, dat vermoedelijk in september van dit jaar gestart kan worden met de uitvoering van het buitendijkse gedeelte van het Schelphoekplan. VVD winnaar bij verkiezingen tijdens politieke middag op mavo te Kortgene KORTGENE - In het kader van de door Keesinkssystemen landelijk uitge schreven schoolverkiezingen werd er op de mavo te Kortgene een 'politieke middag' gehouden. Hierbij tegenwoordigersvan een verschillendt politieke partijen aanwezig. Namens het CDA sprak de heer G. Boot overhel partijprogramma van deze partij.Voor de PvdA hield mevrouw A. van Atkel een betoog over'Samen delen'. DeWD was vertegenwoordigd door de heerP. van der Maas. die op het themi "Vrijheid' inging. De heer J. Weber vatte het programma van DS '70 samen. De heer G. Blankestijn tenslotte benad rukte de rol van het evangelie in de po litiek van de SGP. Alle forumleden was gevraagd de standpunten van hun partij weer te ge ven met betrekking tot: onderwijs, ont wikkelingshulp. kernenergie, defensie en werkloosheid. Wemeldinge meer Ce betrekke., bij de Hn bleek d t deze onae„,eipen dool recreatieve ontwikkelingen van het - - kanaaldorp. Tijdens de vergadering van de commissie dinsdagmiddag het gemeentehuis van Kapellc werd naar voren gebracht, dat voorkomen moet worden, dat er in Wemeldinge toestanden ontstaan, zoals in Bruinis- se. Onder de middenstanders van Bruin- isse heerst enige onrust omdat de pro jectontwikkelingsmaatschappij Wilma in het gigantische recreatieproject Aquadelta twaalf nieuwe winkels wil gaan vestigen. Burgemeester H. G. van Suylekom van Kapelle zegde dinsdag middag toe. dat de middenstanders van Wemeldinge 'zeer zeker zullen blijven meespelen' Hij benadrukte, dat het gemeentebestuur van Kapelle er alles aan zal doen Wemeldinge te sparen voor een situatie zoals die in Bruinisse is ont- staan. Volgens de burgemeester hebben diverse projectontwikkelaars interesse getoond voor de jachthaven van We meldinge (die zal worden uitgebreid tot zo'n zeshonderd ligplaatsen), maar de gemeente heeft de boot tot nu toe afge houden. 'Op Drift' verzorgde toneelmiddag voor bejaarden RENESSE - De toneelvereniging ver zorgde 'Op Drift' uit Renesse een to neelmiddag voor de bejaardensocieteit van Renesse. Voor deze gelegenheid wa ren circa 160 bejaarden te gast uit Seha- rendijke, Ellemeet. Noordwelle. Seroos- kerke, Kerkwerve en Oosterland. 'Op drift' voerde het stuk Pinky' van Cid Rickett Summer op De middag werd geopend door mevrouw M. van der Have-Matthijsse. De voorzitter van 'Op Drift' gaf daarna een korte toelichting op het stuk waarna dat werd opgevoerd. Aan het slot werden alle medewerken den van harte bedankt door mevrouw L. van de Houten-Fonteine Afgevaardig den van de verschillende aanwezige be- jaardensocièteiten bedankten de soos van Renesse voor de geboden gast vrijheid. de leerlingen kritisch gevolgd werden, De discussie na de algemene uiteenzet ting was zeer geanimeerd. Tenslotte werd er gestemd, waardoor de gemeente een echte stembus ter en diverse op schriften. die in een stembureau altijd te vinden zijn beschikbaar had gesteld. De uitslag van de stemming was als volgt: Uitgebracht 42 stemmen, allen geldig CDA 2 stemmen; PvdA 12 stem men. WD 24 stemmen; DS '70 2 stem men; PPR 1 stem: CPN 1 stem. Overige partijen geen stemmen. De middag was georganiseerd door enkele leraren van de mavo te Kortgene. Op dinsdagavond 24 mei zal in een uitzending van AVRO'S Televizier de landelijke uitslag van de scholierenverkiezingen bekend gemaakt worden. Wedvlucht KWADENDAMME - De uitslag van de wedvlucht vanuit Beaumetz van de postduivenhoudersverenlging. De Zwa luw te Kwadendamme luidt: 1 A. Arre- bout, 2 R Rentmeester. 3 J Steenbak ker. 4 J Verzeeuw. 5 P. Poortvliet, 6 R. de Koster, 7 P. Jansen, 8 M Boudens, 9 H. Beulens. 10 M. Boudens. Voorlichting voor Goese middenstand over Schuttershof GOES - Vrijdagavond wordt voor mid denstanders, ondernemersl en andere betrokkenen uit Goes voorlichting ge geven over de plannen voor de herin richting van het Schuttershofgebied. Dat gebeurt in de 'Prins van Oranje' te Goes, vanaf 20.00 uur. De Goese wethouder voor ruimtelijke ontwikkeling en milieu. L. H. de Leeuw, zal onder andere voortj de voorlichting zorgen. Hü doet dat samen met de voor zitter van de Goese Middenstand Cen trale (GMCi, Ch. R. R. M. Linssen. en de heer J. Valkier, lid van de stichting win kelvoorzieningen centrum Goes. HON DA-DEALER Fruitlaan 16, Goes Tal. 01100-15415-14987 p» Verkoop: 01180-36970 ADVERTEREN DOET VERKOPEN Wie betaalt de hoogste prijs? Wij, of de KOFFIEboeren in GUATEMALA? Kijk vanavond naar: KENMERK Ned. I, 21.55 uur. Koffie uit Guatemala van coöperaties ver krijgbaar bij: DE WERELDWINKEL GOES (St Informatiecentrum voor Ontwikke lingssamenwerking!. Singelstraat 7 Inl. lel. 01100-27730.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1977 | | pagina 28