Eind '77 toestemming vernieuwbouw ziekenhuis 'De Bevelanden' Goes „Wilma kreeg kansen voor open doel om gronden te verwerven' Bejaardencentrum Rustenburg in Middelburg in gebruik genomen WOENSDAG 4 MEI 1977 WISSEL BEVELANDEN WISSEL SCHOUWEN VERWACHTING VOORZITTER M. LOEVE: bewoners van heernisseweg tegen slopen van hun huizen GOES - Het bestuur van het streekzie kenhuis 'De Bevelanden' verwacht aan het eind van 1977 toestemming voor vernieuwbouw en uitbreiding van het ziekenhuis Bevelanden-noord in Goes (vroeger 'Bergzicht'). Zo spoedig moge lijk nadat het groene licht van de staatssecretaris van volksgezondheid en milieuhygiëne binnen is, zal met de uitvoering van de werkzaamheden worden begonnen. De plannen worden in gedeelten verwezenlijkt. Er is rckc- ninggchouden meteen totale bouwtijd van drie jaar. De plannen voorzien in een aanzien lijkeuitbreiding van Bevelanden-noord. terwijl de bestaande gebouwen ingrij pend worden aangepast aan de mo derne eisen van gezondheidszorg Het ligt in de bedoebng om te zijner tijd (als alles klaar is) het ziekenhuis Bevelanden-Zuid (vroeger 'SGJoanna') te sluiten. Dat gebouw zal worden inge richt voor de huisvesting van bejaarden, die overkomen uit de instelling 'De Werfkampen' te Rilland-Bath. Het bestuur van het ziekenhuis heeft half 1975 al in beginsel toestemming ge kregen van de staatssecretaris om beide Goeseziekenhuizen samen te voegen. In november '76 zijn de ontwerpen voor de finitieve goedkeuring naar het ministe rie gezonden De regeringscirsis heeft een beslissing over de plannen ver traagd. „We schatten dat we eind 1977 de beslissing zullen hebben. We gaan er daarbij van uit dat het een gunstige is. Wij geloven dat het ondenkbaar is dat het nieuwe ziekenhuis er niet komt", zei de voorzitter van het ziekenhuisbe stuur, M. Loeve, dinsdagavond tijdens een voorlichtingsbijeenkomst voor ei genaren en huurders van woningen aan de Heernisseweg. Hij benadrukte des gevraagd dat naar zijn overtuiging de plannen voor een nieuw ziekenhuis op Walcheren géén voorrang zullen krijgen boven het Bevelandse streven tot ver betering van de gezondheidszorg in de regio. De heer Loeve gaf de vele belangstel lenden een uitvoerig overzicht van de geschiedenis en ontwikkelingen die hebben geleid tot de vcrnicuwbouw- plannen. Hij herinnerde onder meer aan de fusie tussen de twee Goese zie kenhuizen (1974) en de noodzaak om de kwaliteit van de zorg te verbeteren, zo danig dat tegelijkertijd een beperking van de exploitatiekosten verkregen kan worden. „Het is allemaal erg be langrijk voor de gezondheidszorg op de Bevelanden. Dat moet niet vergeten worden, als er van bijvoorbeeld de omwonenden van hel ziekenhuis Bevelanden-noord offers gevraagd worden", aldus de heer Loeve. Hij ver telde dat is gekozen voor nieuwbouw bij Bevelanden-Noord, omdat daar al de best bruikbare aanzet aanwezig is tesamen met een gunstige ligging ten opzichte van de verbindingen met de regio. Voorzitter Loeve deelde mee dat een aanzienlijk deel van de huizen aan de Heernisseweg moet verdwijnen, in ieder geval het gedeelte vanaf de hoek Nach tegaallaan tot aan de bocht ter hoogte van het streeklaboratorium. Het eerste deel van de Heernisseweg (vanaf de hoek Oostsingel tot aan de hoek Nach tegaallaan) kan blij ven bestaan. De heer Loeve maakte duidelijk dat er over de hulzen aan het laatste deel van de Heersnisseweg (vanaf de bocht tot aan de kruising Beatrlxlaan) nog onzeker heid bestaat: het ziekenhuisbestuur is voorstander van aankoop en slopen, maar het gemeentebestur van Goes wil dat nog nader bestuderen. Voor de ver- nieuwbouwplannen op zich. zijn de hui zen aan dhet laatste deel van de weg niet nodig, als ze weg moeten is het voor parkeer- en groenvoorzieningen - zo bleek uit een toelichting van gemeente-ambtenaar C. Versluis van de A. L. van Geesbergen opent sportpark KAPELLE - Gedeputeerde A. L. van Geesbergen opent zaterdag 14 het sportpark 'Groene Woud' aan de Vroon Vroonlandseweg te Kapelle. Hij doet dat om 10 30 uur. 's Avonds, om 19.00 uur is er een receptie ter gelegenheid van de ingebruikname van het sport park. Deze receptie wordt gehouden in het gemeenschaps - en dienstencen trum 'De Vroone' te Kapelle. Leerlingen Goese scholen maakten 400 rampensets goes- Door leerlingen van drie scholen in Goes en Wolphaartsdijk werden in to taal 400 zogenaamde rampensets ge maakt voor kinderen in de door de aardbeving getroffen gebieden in Roe menië. Deze actie ging uit van de afde ling Zuid-Beveland West van het Jeugd Rode Kruis. De deelnemende lagere scholen aan deze actie waren de Prof. dr Kohnstammschool te Goes, de Prinses Ireneschool te Goes en de Wilhelmina- school te Wolphaartsdijk. afdeling algemenezaken De heer Loeve benadrukte dat de plannen van het zie kenhulsbesluur al in 1971 zijn opgeno men in liet geldende bestemmingsplan ('Valckeslot I') daarbij werd uitgegaan van het verdwijnen van de Heernisse weg De heer Loeve wees erop dat het zieken huisbestuur al enkele jaren probeert huizen aan de Heernisseweg te kopen op basis van de redelijke marktwaarde „Een aantal panden hebben we in ei gendom verkregen maar nog lang niet voldoende We willen verder onderhan delen over aankoop Als er geen over eenstemming te bereiken is over de taxatie, dan komter geen transactie tot stand De eigenaar kan blijven zitten en Hengelsport WOLPHAARTSDIJK - De Visserij- en Hengelsportvereniging 'De Zandkreek' de derde competitiewedstrijd te Wol phaartsdijk te Kats. Er waren 47 deel nemers die 69 ondermaatse- en 58 bo venmaatse vissen. De eerste vis werd gevangen door L. Meertens. De uitslag luidt: 1 1». Kole 1165 pnt: ÏK v. Hoorn 970 pnt.; 3 H. Bliek 900; 4 J. v. d. Hage 845 pnt.; 5 A. Strijd 730 put.; (i L. van Keulen 700 pnt.; 7 .1. Harinck 660; 8 G. Verschiere 610; 9 L. Meertens 590; A. Kole520; Na3 wedstrijden isdestand: 1 J. van der Hage 4185 pnt.; 2 H. Bliek 4010; 3 P. Kole 3900; De volgende wed strijd is op 4 juni van 15.30 tot 17.30 uur. Wedvlucht GOES - De postduivenhoudersvereni- ging De Scheldevliegers' te Borssele hield met 150 duiven een wedvlucht vanuit Noyon De eerste duif arriveerde om 10-11 uur. Snelheid was 1431 meter per minuut. De eerste 10 prijswinnaars zijn; De hoogste 1 S Tllroe; 2 F. Nieu- wenhuilse; 3 en 9 Joh Janse. 4 J van de Guchte; 5 en 8 H. Mondeel: 6M.C Murre. 7 W. Moerdijk en 10 W Wigman afwachten of er bij eventuele onteige ning een hogere prijs uit de bus komt", betoogde de heer Loeve Van dc zijde van de eigenaren/huurders kwamen veel bezwaen tegen de drei gende sloop. Betwijfeld werd onder meer of de persoonlijke belangen van de bewoners voldoende tot hun recht komen. Gesteld werd dat die persoon lijke belangen wellicht te gemakkelijk moeten wijken voor liet algemeen be lang. Ook de rol van de gemeente Goes werd aan kritiek onderworpen: de ge meente zo onjuiste informatie ver strekt hebben aan aspirant-kopers en geen actief beleid voeren om de sociale gevolgen van het verdwijnen van de huizen enigermate op te vangen. De heren Loeve en Versluis verklaarden dat de gemeente bereid is de helpende hand te bieden bij het zoeken naar ver vangende woonruimte. Hun advies om daarbij ook te denken aan de woning stichting samenwerking, werd met enig hoongelach ontvangen Bezorgdheid was er met name over de financiële ge volgen van de gedwongen verhuizing Vanuit de bewoners werd ervoor gepleit om een schadeloosstelling buiten de be staande wetgeving en regelingen, te overwegen. Ook werd de positie van voorzatter Loeve aangekaart: gevraagd werd of hij in deze kwestie optreedt na mens het algemeen belang (het zieken huis) ofeigen belangen bhartigtldie van makelaar in onroerend goed en raadshd voordechnstelljke groepering". De heer Loeve .U kunt ervan verzekerd zijn dat ik mijzelf ethische normen stel. Ik pro beer de stoelen die ik bezet en de petten die ik op heb. duidelijk te onderschei den. Maar men moetniet vergeten dat ik in het ziekenhuisbestuur ook benoemd ben, vanwege een bepaalde deskundig heid. Die ligt. voor mij op het gebied van het onroerend goed en voor andere be stuursleden weer op andere gebieden. Het is logisch dat het zieken huisbestuur van die deskundigheden die in het be stuur aanwezig zijn. gebruik maakt BORSELES PvdA -PPR-RAA DSL ID J. DE KOSTER: AXEL - Café Dreischouwen. 21 uur. op treden zanger/gitarist Jon Strong. De Halle, 20 uur: filmhuis 't Kiekkot met 'Fleurs du miel'. COLIJNSPLAAT - Bejaardenhuis Rust oord, 9-10 uur: uitzending Nomen Ne- scio, GOES - Ziekenhuis De Bevelanden N. en Z„ 16-17 en 20-21.30 uur. Huize Den Berg 16 uur. uitzending Nomen Nescio HULST - StrLiduinaziekenhuis, 19.30- 21.30 uur uitzending Radio Nightinga le. MIDDELBURG - Molenwater. 9.30- 17.30 uur miniatuur Walcheren. VW-kantoor, Lange Delft, 14.30 uur; start monumentenwandeling o.l. v, gids. VLISSINGEN - Bethesda/St- Josephziekenhuis, 19.45-21.15 uur: uit zending Rawa. BIOSCOPEN BERGEN OP ZOOM-Roxy. 14 uur: De avonturen van Pietje Bel. a l.. 20 uur: Papillon. 14 jaar, Luxor, 20 uur: Bruce Lee, mijn meester, 18 jaar. TENTOONSTELLINGEN AXEL - De Halle; werken Franklin van de Berg. BERGEN OP ZOOMM - Het Markie zenhof 14-17' uur: werken Mannus Schipper GEERSDIJK - Galerie "t Oude Wink- meltje'. vanaf 11 uur: Noors houtschil derwerk W. van Maanen en foto's van Zeeuwse dorpen van Jan de Bres HEILLE - Landbouwmuseum. 10-12 en 13-17 uur oude landbouwwerktuigen MIDDELBURG - Galerie Pictura. 11-17 uur Japanse prenten, antieke waaiers, Comtoise klokken enz. NISSE - Galerie De Mooye Staak, 8-20 uur: werken Messemaker SAS VAN GENT - Galerij Uilenspiegel, 9-12: schilderijen en tekeningen William Verstraeten. TERNEUZEN - Openbare bibliotheek: expositie wandkleden. Museum, 14-17 uur: expositie sieraden. Artikof. 8-18 uur. karakterpoppen van mevr. Dik van Meeuwen. IJZENDIJKE - Galene M4. 10-18 uur: werken Wilfried van den Boom. Streekmuseum, 10-17 uur: kust uit Zee land IH. HULPCENTRA Noord- en Midden-Zeeland - Goes, teL 01100-14444. Zceu wsch-Vlaanderen - Temeuzen, teL 01150-94444. Tholen - Tel. 011 Telefonische hulpdienst Zeeland - Voor geestelijke en sociale nood 01180- 15551 (van 21.00-01.00 uur) in plan watervliet ii heinkenszand rfEINKENSZAND - „Doordat de ge meente niet in contact is getreden met de grondeigenaren in het gebied van het toekomstige bestemmingsplan Wa tervliet II in Heinkcnszand heeft de cx- ploitatiemaatschappij Wilma, samen werkend met de Amfas-liypotheekbank en de RVS-verzekeringsbank, kansen voor open doel gekregen om deze gron den te verwerven." Dit schrijft het Bor- selse PvdA/PPR-raadslid J. de Koster in een nieuwe serie schriftelijke vragen aan burgemeester en wethouders over de grondaankopen door Wilma. De heer De Koster heelt die tweede reeks vragen gesteld mede naar aanlei ding van een uitzending van het Vara- radioprogramma 'Dingen van de dag' over de kwestie. In dat programma ver klaarde een woordvoerder van de ge westelijke raad voor Zeeland van het Landbouwschap dat het Landbouw schap eind vorig jaar een brief heeft ge stuurd naar b en w van Borsele met voorstellen voor aankoop of ruiling van gronden voor het bestemmingsplan Wa tervliet II. Van b. en w. wil de heer De Koster nu weten wanneer deze brief ontvangen is door de gemeente en waarom het college na de ontvangst er van nog geen stappen heeft onderno men om de gronden zelf aan te kopen. In een andere vraag informeert de heer De Koster er naar of b. en w het taxatie bureau Gropatax opdracht hebben ge geven om gronden te taxeren, nadat de gemeenteraad op 1 juni vorig jaar de voorbereiding had getroffen om in Wa tervliet II woningen te bouwen. „Zo niet, om welke reden verklaarde wethouder Jansen in het radioprogramma dan dat dit wel het geval is geweest? Of berust dit op een vergissing", wilde heer De Koster weten. „En als de opdracht werd verstrekt aan Gropatax om gronden te taxeren, waarom is dat dan nooit uitge voerd?" Verder vraagt de heer De Kos- Meer dan 150 deelnemers aan optocht tijdens koninginnedagviering te Wcmcldingc WEMELDINGE - De koninginnedag viering te Wemeldinge begon 's morgens met een aubade van schoolkinderen voor het Dorpshuis op het Dorpsplein Hierbij verleende de muziekvereniging OKK met majorettenkorps medewer king Tijdens de middaguren was er op de velden van het sportpark 'Boenze- boogert' gecostumeerd voetballen. Hier werd ook de finale gespeeld van het schoolvoetbal-toemooi. Deze wedstrijd werd gewonnen door het elftal van 'De Hoeksteen', 's Avonds was er een op tocht met versierde fietsen en steps met. meer dan 150 deelnemers. De dag werd uiteindelijk besloten met een Oranjebal in het Dorpshuis. Binnenschip had motorpech op Westerschelde HANSWEERT- Het Belgische motor schip „Falkland", geladen met 800 ton mais, heeft dinsdagmorgen enige tijd met machineschade op de Wester schelde gedobberd. Het binnenschip, dat van Gent onderweg was naar De venter, werd in de loop van de ochtend door de sleepboot „Zeehond" van de firma Polderman uit Hansweertnaar de haven van Hansweert gesleept, waar men omstreeks twaalf uur aankwam De ..Falkland" werd door de motorschade getroffen op de Westerschelde ter hoogte van Ossemsse. r het bestemmingsplan 'Wa tervliet II' gereed moet zijn om stagna tie in de woningbouw in Heinkenszand te voorkomen En hij vraagt of er toch geen stagnatie zal ontstaan 'nu de com binatie Wilma-Amfas-RVS zeer waar schijnlijk zelf een nieuw bestemmings plan zullen laten ontwerpen' Dc lieer De Koster vraagt ook hoe b. en w. erover denken dat toekomstige ko pers van woningen in liet bestem mingsplan Watervliet II naar alle waarschijnlijkheid de winst van Wilma moeten betalen bij de aankoop van grond, de winst van Wilma en/of Amfas moeten betalen voor het laten bouwen van een woning, geen vrije keuzen hebben bij het bepalen van de aannemer, een hypotheek zullen moe ten sluiten bij Amfas en een verzeke ring zullen moeten sluiten bij de RVS." De heer De Koster: „Bent u het met mij eens dat de koper van een woning in Watervliet II door dergelijke koppel verkopen vaak zijn leven lang moet werken voor de winsten van deze maat schappijen. die om deze manierslapend rijk worden' De heer Dc Koster vraagt het college van b. en w. verder nog of het zijn me ning deelt dat de ontwikkeling rond het toekomstige bestemmingsplan voor een belangrijk deel een gevolg is van de zeer actieve rol, die het CDA-statenlid Balkenende bij de grondaankopen na mens de exploitatiemaatschappij Wilma heeft gespeeld. „Bent u het met mij eens dat deze handelwijze niet strijdig is met onze wetgeving, maar als onverenigbaar met het statenlid- maatschap gezien kan worden, omdat dit niet gezien kan worden als zijnde in het belang van de bevolking", aldus de heer De Koster. Tenslotte wil hij weten of b. en w. de uitvoering van het be stemmingsplan onder dc gegeven om standigheden niet in gevaar zien ko men. Viswedstrijd in Nisse op koninginnedag leverde slechts één vis op NISSE - Bij de viswedstrijd in de Vale tijdens koninginnedag waren de vis sers niet erg gelukkig. Slechts een deelnemer wist een visje te verschal ken. Dat was Mike van de Berg. zodat die de eerste prijs won. De verdere uitslagen lulden Lepel lopen 3 tot en met. 5 jaar 1 Roy Been hakker. 2 Maroeska Fakkeldij: 3 Jan Spruit, vlaggetje steken 3 tot en met 5 jaar 1 Ilona Arrebout. 2 Maroeska Fak keldij: 3 Sjoerd Bakker, zakkenlopen; 6 tot en met 8 jaar Tonme Fierloos: 2 René de Winter. 3 Trudi Karelse, zakken lopen 9 tot en met 13 jaar 1 Perci de Jongh, 2 Gerda Arrebout; 3 Heieen Ppo- ley; zakkenlopen 14 jaar en ouder 1 Kees Otter. 2 Hans-Poe! Nieuwenhuyse. 3 Diana Arrebout doelschieten 6 toten met 8 jaar 1 Wim Karelse. 2 René de Winter. 3 Trudi Karelse; Doelschieten 9 tot en met 13 jaar: 1 Reinhilde Melles. 2 Mike van de Berg, 3 Tamara de Jongh. Doelschieten 14 jaar en ouder: 1 Peter Nieuwenhuyse, 2 André Otte Pet meppen 6 tot en met 8 jaar 1 Marie-Anne Bakker. 2 Lien de Noord. 3 Wim Karelse pel meppen 9 tot en met 13 jaar 1 Anita van de Berg. 2 Jolanda Huyssen. 3 Nico Fierloos,4 Leon de Win ter kruiwagenrace 9 toten met 13 jaar: 1 Pera de Jongh en Leon de Winter: krui wagenrace 14 jaar en ouder l Kees Otte en Johan van Waarde, de damesvoet- balwedstnjd werd onder grote belang stelling op het Dorpsplein gespeeld en eindigde in 3-3. Aan het ringsteken met auto's deden 19 teams mee. De uitslag is: 1 Kees Otte (4 ringen) 2 mevr. Nieu wenhuyse i4 ringen): 3 J. Otte (3 ringen) 4 De heer Schippers (3 ringen i. De prij zen werden 's avonds in het Dorpshuis uitgereikt, waarna nog werd gedanst met daartussendoor een aantal speele- ties bingo Hulster brandweer gastheer bij Zeeuwse brandweerwedstrijden HULST - Zaterdag 14 mei worden in Hulst Zeeuwse brandweerwedstrijden in de eerste klas gehouden. De vrijwil lige brandweer van Hulst treedt hierbij als gastheer op. De wedstrijden staan onder leiding van de provinciaal wedstrijdleider de heer C Janse. commandant van de gemeente lijke brandweer te Vlissingen De Neder landse Vereniging van Brandweer commandanten. afdeling Zeeland heeft de organisatie in handen. De wedstrijden worden gehouden op het industrieterrein te Hulst in de omgeving van de steensedijk. De deelnemende ploegen zijn Hulst in de omgeving van de Steensedijk De deelnemende ploe gen zijn: Hulst. Kon. Mij. De Schelde uit Vlissingen. Sluiskil. Sas van Gent. Ar- nemuiden. Vlissingen. Temeuzen. Axel. Heinkenszand. Ovezande. Wolphaarts dijk en 's-Heer Arendskerke. De eerste ploeg (Hulst) start om tien uur zaterdag 14 mei Om half negen worden de juryleden ontvangen in de kantine van de brand weerkazerne te Hulst aan het Oranje Bolwerk. Om negen uur wordt begon nen met het gereedmaken voor de wed strijden Het gemeentebestuur van Hulst ont vangt de wedstrijdleiding, jury en com missieleden om half twaalf in het stad huis. Om zes uur is er een koffiemaaltijd voor de deelnemende ploegen, jury. wedstrijdleiding en genodigden in het gemeenschapscentrum 'Den Dullaert'. Tijdens deze1 koffietafel zal burgemees ter P. J G, Molthoffvan Hulst de prijzen uitreiken. EERSTE BEWONERS 'GRIFFIOEN' VERHUISDEN NAAR DAUWENDAELE GROOT ALARM BRANDMELDING IN LANGE JAN MIDDELBURG - De brandweer in Middelburg is dinsdagmorgen met groot materieel uitgerukt voor een brandmelding in dc Lange Jan. Hel bleek echter een loos alarm dat ver moedelijk is veroorzaakt door een sto ring in het blussysteem in de Abdijto- In de Lange Jan Is een zogenaamde droge sprinklerinstallatie aangebracht. Zodra een sprinkler door verhitting opensmelt. treedt in een leidingsysteem drukvertaging op. die alarm geeft bij de brandweer. De brandweer moet dan ter plaatse wa ter in de leidingen spuiten om de sprin klers in werking tc stellen Men gebruikt deze droge sprinkler-installatie in plaats van een 'natte' omdat de sprin klers anders bij een storing onmiddellijk zouden werken en de Lange Jan water schade op zou lopen De brandweer rukte dinsdagmorgen bij de automatische melding met drie een heden en 25 man uit. Ondanks het feit dat bij aankomst geen brand was waar te nemen, sloot men de slangen veilig heidshalve aan op het blussysteem in de Lange Jan Bij onderzoek in de toren bleek echter dat er alleen sprake was van een storing in het systeem landbouw lijdt schade door koud voorjaarsweer GOES - Het koude voorjaarsweer heeft schade toegebracht aan de akkerbouw en tuinbouw in Zuidwest-Nederland. Er is nogal wat nachtvorstschade in de fruitteelt. Ongeveer 50 procent van het vlas moest overgezaaid worden. Dit vertelden de heren H. C. van der .Maas en M. J. Goud tijdens de hoofdbes tuursvergadering van de zuidelijke landbouwmaatschappij(ZLM) in Goes. De heer Van der Maas zei dat voor de akkerbouw zowel het koude weer als de nachtvorsten de 'boosdoeners' zijn. Naast het vlas. moesten ook heel wat suikerbieten voor de tweede maal wor den gezaaid, omdat veel bieten die be gin maart '77 werden Ingezaaid, misluk ten De heer Goud deelde mee dat het scha debeeld in de fruitteeltsector grillig is. terwijl er ook een groot verschil van streek tot streek valt waar te nemen. Het appelras Cox is vooral in Zeeuwsch-Vlaanderen in sterke mate bevroeren. Ook rassen als Goudreinet- te. Winston en Golden hebben hier en daar sachade geleden van de nacht vorst Volgens de heer Goud lijkt het erop dat de schade bij de peren meevalt. Hij wees erop dat ook de groenteteelt- sector last heeft gehad van de koude Dagelijks bestuur A WL: „In huidige situatie geen vrijwillige overdracht" TERNEUZEN - Het dagelijks bestuur van de Afvalwaterleiding Kanaalzone (AWL) gaat ervan uit, dat het in de hui dige situatie niet tot een vrijwillige overdracht van dit lichaam aan de wa terschappen komt. Zoals bekend wezen de raden van Terneuzen en Sas van Gent een dergelijk voorstel af. Een be sluit tot overdracht moet door alle drie de gemeenteraden worden genomen. Dit schrijft het dagelijks bestuur van de AWL in een mededeling voor de verga dering van het algemeen bestuur op maandag 9 mei. Uit een andere mededeling blijkt, dat Broomchemie een voorlopige aansluit- vergunning op de AWL is verleend, in afwachting van de definitieve wvo- vergunning van rijkswaterstaat. Op de agenda staat onder meer een voorstel om een dienstauto aan te schaf fen. ter vervanging van een wagen die zodanig beschadigd is, dat hij niet meer kon worden gerepareerd. De vergadering begint maandagmorgen om 10 uur en is m het stadhuis van Ter- neuzen. SINTANNALAND - 3 mei Aanvoer 9 ton uien maat 40 opwaarts, klasse 2NL, 45.70 MARKT GOES 3 mei 1977 Granen, zaden en peulvruchten. Alle pnjzen boerenschoen en franco lever ingsplaats. Tarwe basis 16 procent 48,25 per 100 kg. brouwgerst basis 16 procent ƒ47,50 per 100 kg. zware haver 44.- per 100 kg. groene erwten 60.- per 100 kg; schokkers 100.- per 100 kg. bruine bonen, geschoond 165 - per 100 kg Exclusief btw. Aardappelen- bintje, veldsgewas, vril van glas. directe levenng af bedrijf 20.- tot 26,- per 100 kg Partijen met glas 14.- tot 20,- per 100 kg Voederaardappelen al sorteenn- richUng/5.- tot/55.50per 100 kg Helgrote prijsverschil vindt mede zijn oorzaak in de Exclusief htw VEILING GOES-KRABBENDIJKE 3 mei 1977 Op monster conference: II 60/70 176. 55,60 150.45/55 106. II60 X 115. II50 X 64; aardbeien gorella per doos van 2 ons I 120-135. bloemkool. I 1-4 per krat 188. 6 per krat 92-191,8 stuks 119-145,10stuks81-98.11 stuks 72. 12 stuks 51. II 5 stuks 183. 6 stuks 56-175,8 stuks 105,10 stuks41, afw 5 stuks40, 8 stuks 24. golden delicious: 1 70/80 84-94, 65/70 72-77, 60/65 52-58, II 80 78-95, 75/80 83-85, 70/80 73-80. 70/75 73-80, 65/75 55-70. 60/70 48-61. 60/65 43-55. 55/60 28-38 Geen export II 80 62-84. 75/80 62-72. 70/80 52-74 65/70 46-69. 60/7043. 60/65 35-53. 55/60 22-29 Winston 180157.75163-172.70178-186. 65 165-172. 60 118-135. 55 63-66. II 75 137. 70 146-164. 65 142-143. 60 81-107. 55 53. 50 21.70-24: conference I 60 70 181. 55/60 147. II 60/70 151-185, 55/60 129-156.45/55 81. II 50/55 81-109 Geen export II45 43. II60/70 133-135. 55/60 111-129, 50/55 29-72, 45/50 41; saint re- my II 70 71-85, 65 85, 60 90-91. 55 68, 55/60 43-66 Totale aanvoer 17.876 colli. Aardappellermijnmarkt Datum 3 mei Consumptieaardappelen bintje kiel 50 mm opwaarts laten: november 24 50. april 26.50. mei 68.00; bieden november 23 50. april 26.00. mei 67 00; slot: 24november 24.00. april 26 10. mei 64 00. Stemming nov -. stemming mei vast. april kalm Ochtend call. mei. er waren 3 aanzeg gingen. laatste zaken 20x67 00 Dagomzet, mei. 45. nov. - april: 55. Lw. 120x26.10; 40x26 20; 5x26.50. Veiling Barendrecht Hengelsport BEWONERS GAAN IN ANDERHAL VE WEEK OVER MIDDELBURG - In Middelburg be. gonnen met de ingebruikname van liet nieuwe bejaardencentrum 'Rusten burg' in Dauwendaclc. Dinsdag ver huisden de eerste bewoners uit hel be jaardentehuis 'De Griffioen' naar het nieuwe centrum. 'Rustenburg' is door dc hervormde gemeente in Middelburg gebouwd als vervanging van het ver ouderde bejaardentehuis aan de Seis- singcl. De verhuizing van de ruim 60 bewoners van 'De Griffioen' naar Rustenburg neemt anderhalve week in beslag Ie dere dag wordt een aantal bewoners overgebracht naar de nieuwe behuizing in Dauwendaele. waarna men volgende week vrijdag volledig 'over' hoopt te zijn De officiële opening volgt pas op 9 september. 'Rustenburg' bestaat uit een verzor gingstehuis voor 76 bewoners met ac commodatie voor bejaarden, die meer verzorging nodig hebben. Daarnaast is een complex van 34 bejaarden woningen aangebouwd Deze fiats zijn al sinds vo rig jaar in gebruik Hei gehele complex, dat gebouwd is in opdracht van de stichting centrum voor bejaardenzorg der hervormde gemeente in Middelburg, vergde een investering van zeven miljoen gulden Bouwer is de firma Van dei Poel uit Terneuzen en ar chitect het bureau Rothuizen en 't Hooft' Met de verhuizing naar Rustenburg' komt huize De Griffioen' leeg te staan. De kans is echter groot dat het bejaar dentehuis aan de Seissingel voorlopig gebruikt gaat worden door het katho lieke bejaardencentrum Sint Wilhbrord dat in de Bachten Steene in de binnen stad is gevestigd. Sint Willibrord werkt aan plannen voor een complete nieuwbouw op de plaats van het complex aan dc Bachten Steene Tijdens deze verbouwing zou men dan tijdelijk -men denkt aan an derhalf jaai- vervangende huisvesting kunnen krijgen m 'De Griffioen'. De on derhandelingen daarover lopen echter nog. De plannen voor de nieuwbouw bij Sint Willibrord zijn nog niet helemaal defini tief. maar verkeren in een laatste sta dium. Wanneer de goedkeuring ervoor rond is. wil men op korte termijn -nog dit jaar- met de nieuwbouw beginnen. Het i 's-HEERENHOEK - De visclub 'De Leeglopers' uit 's-Heerenhoek hield haar vierde club wedstrijd van het sei zoen bij Borsele. Er werden in totaal 204 onder- en 125 bovenmaatse vissen opgehaald door 38 vissers. 1 Sj Koole, Heinkenszand, 1570 pnt., 2 C. Koole, Heinkenszand. 1540; 3 J. Koole. Ovezande, 1410 pnt,; 4 P. Brandt Hemkenzand. 1115 pnt. 5 A. de Vos. Nieuwdorp. 965 pnt,, 6 C Joose. Nieuw- dorp. 960 pnt7 J Willemse. Nieuwdorp, 920; 8 J. Houtdijk. Heinkenszand. 855; 9 J A. Otte, Nieuwdorp. 850 pnt 10 A. de Vos. Heinkenzand. 820 le jeugdlid werd André Pieterse uit 's- Heerenhoek, zaterdag 4 juni. houdt de visclub in vnje jeugdwedstrijd voor kin deren tot 16 jaar, uit gemeente Borsele. Tijd van 14 30 tot 17.30 uur. Aan de Zee dijk te Borsele. Collecte OOSTERLAND - De collecte ten bate van het Nederlandse Aslmafonds bracht te Oosterland 565 op. Zwitserse films in filmhuis van Jeugd en Muziek MIDDELBURG - Het filmhuis van Jeugd en Muziek staat deze maand ge heel in het teken van de Zwitserse film. Jeugd en Muziek volgt hiermee het in itiatief van de gezamenlijke filmhuizen in Nederland. De serie Zwitserse films begint deze week met 'Pas sl méchant ga' van Claude Gcrctta met In de hoofdrollen Gerard D-epardleu, Mariene Jobert en Dominique Labourler. De film draait vandaag (woensdag) in Souburg (De Zwaan), vrijdag in Middel burg (Kuiperspoort) en zaterdag in Goes (keuringsdienst van waren). Vanaf deze week vervalt de donderdag- voorstelling in Middelburg Na 'Pas si mechant que ga' volgen films van Francis Reusser (le grand soin en Alain Tanner de milieu du monder. le retour d'Atiriquej. Witlof All 4.00-5.00 Bil 2.80-4.30. DH 3.10.bloemkool. kas6st per bak 1.90-3.20; 8 st per bak 1 10-2 50; lOst. per bak 0.90-1.90; 12st poer bak 0 80-1 20; 15 st. per bak 0.70 radijs witpunt 49 66: Bospeen 190-2 40; chin, kool 2.60-2 70: gele kool 1.29-165: knolseld kilo's 1 281 34. kroten per bos 0 92-1.27. peterselie 879. postelein 1.70-23 40: prei 127-1.91: ra barber 0 60-0 75; rode kool 0 71- 165. selderij 37-69. aardbeien per doosje 1.10-1 30: snijbo nen 5 30-6.60; sperziebonen 7.80-8.30. spinazie 75-1 17. spitskool 1.90. uien grof90-l.10 middel 65-95: buitje 24-26. irene 34-54; furore 36-44 wintcrbloemkoo) 6 st. per bak 1.20-2.80; 8 st per bak 1.00-2.10; lOst per bak 0.5O-1 70; 12st per bak 0.40-1.00; 15 st per bak 0.30-0.70; p-apnka, groen, p. kg. 4 30-4 40 AAardappeltcrmijrunarkt Datum 3 mei ConsumpUcaardappelen bintje klei 40 mm opwaarts, laten november 21 40 april 23.50. mei 42.50. bieden, november 21.00. apnl 23.30, mei 41 50: slot 21.10. april 23 40. mei 39.00 Stemming nov kalm. mei vast, april kalm. Ochtend call mei; laatste zaken 10x42 00 Dagomzet mei 43. nov 5x21.10. april: 2x23 30. Vismijn Colinsplaat. Exportgamalen 3754 kg, 8,69- 9,43, tong692 kg. schol 2018 kg, schar 256 kg, bot 660 kg, kabeljauw 567 kg, zeebaars2526 kg, tarbot 48 kg, griet 92 kg. wijting 135 kg. herder 42 kg, inktvis 29 kg, poon 3 kg. ongesorteerde vis 22 kg. VEEMARKT LEIDEN - Aanvoer 5159 stuks, waarvan 30O slachtrunderen. 890 gebrulks- vee. 90 graskalveren. 3095 nuchtere kalveren. 26 ponnies. 579 schapen of lammeren en 179 bokken of gel ten Prijzen in guldens per kg stieren le kw 7.10-7.50.2e kw. 6.70-7.00. vaar zen le kw 7.05-7.70. 2e kw. 6.65-6,95. koelen 6,60-7.65 voor de le kw.. 2e kw 5.80-6.40 en 3e kw 5.30-5,70, worstkoeien 4,40-5.70 en nuch tere slacht kalveren 1,25-2.00. Prijzen ln gul dens per stuk: melk- en kallkoeien 1425-2500. vare koelen 800-2300. graskalveren 600-1100. nuchtere kalveren voor fok of mesterij rood bont 275-425. zwartbont 175-350. schapen 165-215. met 1 lam 250-300. met 2 lammeren 350-450. lammeren 195-280. zuiglammeren 150-190. ponnies 225-525 en gelten 20-90 Ovcr- zihfresp aanvoer, handel en prijzen, slacht runderen ruim - goed - als maandag: kalf- en melkkoeien ruim - rustig - stabiel; vare koeien ruim - matig - iets lager; graskalveren ruimer - redelijk - stabiel; nuchtere kalveren ruim - lui - stabiel; ponmes redelijk - rustig - stabiel; schapen en lammeren redelijk - goed stabiel en gelten ruim - matig - stabiel. Sportvereniging 'Hoedekenskerke' krijgt binnen 2 jaar eigen veld HOEDEKENSKERKE - De sportver eniging 'Hoedekenskerke' krijgt binnen twee Jaar een sportveld met kleedac- como datie. Deze belofte werd gedaan door de wethouder van sportzaken van de gemeente Borsele. de,heer P. L. Peet- ers tijdens een receptie ter gelegenheid van het 10-jarig beslaan van de vereni ging Deze receptie werd gehouden in restaurant Westerschelde' waar de ver eniging een serenade werd gebracht door de muziekvereniging 'Con Amore'. eveneens kenskerke'. de heer Van der Ban en de voorzitter, de heer H. Schut tert De laatste bedankte met name de voetbalclub 'Ovezande' die zijn sport veld altijd voor de wedstrijden van de SVH beschikbaar stelt. Optreden showgroep UVV-Vlissingen voor Borselse bejaarden 's HEERENHOEK - De show- en dans groep van de unie van vrouwelijke vrijwilligers uit Vlissingen heeft dins dagmiddag voor een paar honderd be jaarden uit Baarland, 's Gravenpolder, 's Heer Abtskerke, 's Heerenhoek, Hoe dekenskerke, Kwadendamme, Nisse en Oudelandeeen geslaagd optreden ver zorgd. Dat optreden vond plaats in 'Dc jeugdhoevc' te 's Heerenhoek. Aanlei ding vormde het twintigjarig bestaan van de 's Heerenhoekse bejaardensoos Bij de opzet van net leestprogramma ter gelegenheid van dit vierde lustrum is besloen ook de bejaarden uit de nadere Boiselse dorpen ia de feestvreugde le laten delen. Eerder dit jaar was al een voorstelling gegeven voor de bejaarden uit Heinkenszand, Nieuwdorp. Borssele, Ellewoutsdijk, Ovezande, Lewedorp en Driewegen, Dinsdag waren de bejaar den uit de andere dorpen aan de beurt Het programma van de dames van de Vlissingse UVV bestond uit een drietal taferelen .Vakantie in Parijs anno 1900 Lady Caroline's tea-party' en 'Mexico ai ai ai!' met vrolijk dansen, bekende oude liedjes en kleurrijke kostuums

Provinciale Zeeuwse Courant | 1977 | | pagina 23