Zeeuws-elftalselectie: voortreffelijk materiaal, maar enorm spitsprobleem Kozakken B. via penalties wipt Meeuwen uit 'beker' Schipper spurt naar 2e plaats achter Maertens KNVB POLST MICHELS VOOR DE FUNCTIE VAN BONDSCOACH JOOST DE RIDDER HAD HET ZWAAR TE VERDUREN IN KOUDEKERKE 15 Ook Brand, Hughes en Kessler Cörver blijft nog jaar bij G.A. Eagles Kortsjnoj wint afgebroken SLOOTMANS KAMPIOEN VAN 'T ZAND VINK BESTE AXELAAR IN MOTORCROSS OUDENAARDE partij Vier eerste plaatsen voor Wim Wegman Zes Nederlanders in Vredeskoers Rennies ^moet je altijd bij je hebben. LAREN EN HILVERSUM WINNEN IN MIDDELBURG VOORLOPIGE SELECTIE DAMES ELFTAL JEUGDTEAM VAN 0EM0EMEN0E WERD TWEEDE WOENSDAG 4 MEI 1977 sport WIM DEKKER spelverdeler KOUDEKERKE - Er is nog steeds voortreffelijk •materiaal" aanwezig op de voet balvelden in deze provincie voor de samenstelling van het Zeeuws voetbalelftal. Dal bleek gisteravond zonneklaar, toen op de nieuwe en fraaie accommodatie van VCK in Koudekerke eenselectiewedstrijd gespeeld werd voor de aanwijzing van de zestien spelers, waaruit de Zeeuwse formatie uiteindelijk samengesteld zal worden. Maar ondanks de aanwezigheid van al die talenten in Koudekerke kwam deze avond ook schrijnend aan het licht, dat voor dit Zeeuws elftal -met interes sante wedstrijden tegen FC Den Haag en Fevenoord in het vooruitzichteen leven sgroot spitsenprobleem opgeworpen is.Als oefenmeester Jo de Waal uit Souburg en de technische commissie van de KNVB-afdeling Zeeland willen vasthouden aan de vier-drie-drie-opstellingen. die de elftalsclccties gisteravond innamen, zal liet voor hen uitzonderlijk moeilijk worden om een aanvalsleider voor het Zeeuws elftal te vinden. seerde George Geirnaert van Axel en Daaf Faasse. die verschillende jaren een belangrijke steun in het verdedigings centrum van het Zeeuws team was. maar nu clubbelangen had laten preva leren, omdat zijn vereniging diezelfde avond tegen eerste klasser Kozakken Boys voor de zaterdagvoetbalbekei moest spelen. Zowel Joost de Ridder van Arnemuiden de centrumspits van de 'blauwe' selec- tleploeg, als Serooskerkeaanvaller Chris Riemens. leider van de 'witte' se lectie, kon deze avond niet imponeren. De Ridder had de pech, dat elke 'witte' verdediger wat wilde doen aan de roem die de stoere Arnemuidenaar vooruit gesneld was. waardoor hij bijzondei zwaar op de huid gezeten werd. Chns Riemens begon de wedstrijd voortreffe lijk: de kleine spits van Serooskerke eta leerde toen herhaaldelijk zijn verras send snel en hard schot Ook Middel burger Simon Harinck. die herhaalde lijk in het centrum opdook, had beslist zijn dag niet: hij verloor tegen het einde van de wedstrijd zelfs de eenvoudigste situaties uit het oog Tweemansaanval Slechts de ijverige Yersekcspeler Leo van Ast, die inde blauwe ploeg op links herhaaldelijk voor verrassende wen dingen zorgde, bleek het gevaarlijkst. Misschien moet trainer De Waal het ook ditmaal weer zoeken in een twee mansaanval, zoals hij die vorig jaai met Van Ast en Bert Pentury van Jong tanbon formeerde Maar Pentury zal dit seizoen geen deel uitmaken van de Zeeuwse selectie: hij moest zich afhielden bij trainer Jo de Waal. omdat hij geblesseerd was en eer te grote trainingsatjhterstand had opge lopen.Afwezig waren ook de gebles- DEVENTER IANP1 - Wiel Cörver (53). de trainer van de Deventer eredivisieclub Go Ahead Eagles, heeft dinsd ag bij deze vereniging zijn contract met écn jaar verlengd. Daarmee is definitief een einde gemaakt aan de geruchten, als zou Cörver op verzoek van de spelers de Eagles verlaten. Tweede trainer Henk van Brussel weet nog niet of hij zijn contract bij de ade laars, dat nog een jaar loopt, zal uitdie nen. Van Brussel, die het niet zo goed kan vinden met Corver, heeft aanbie dingen van twee buitenlandse clubs. Bovendien is er voor de 'eeuwige' tweede trainer nog steeds interesse van de Graafschap MIDDELBURG - Arnold Slootmans is de nieuwe clubkampioen tafeltennis van 't Zand Middelburg geworden. Het zag er evenwel lang naar uit, dat Leo Lamperl zijn vorig jaar behaalde titel zou prolongeren, want voordat de laat ste ronde van de finale-zeskamp inging, was hij als enige nog ongeslagen. Ar nold Slootmans had namelijk verras send van Willem Kerkhove verloren. Maar slootmans herstelde zich tegen Leo Lampert die hij overwon. Derde ui deze kamp werd Klaas Pirson, die Peter Boon versloeg om de derde plaats. De basisklasse A leverde winst op voor Henk Meulmeester die na een fraaie fi nale tegen TomSlager de niet- competitiespelende klasse op zijn naam bracht. Jan den Boer verraste Hans van dc Voorde in de strijd om de derde plaats. De competitieklasse-B werd een over winning voor Gwenny Dirven. die in de beslissende partij Willue de Klerk de baas bleet Dick Verboom werd derde en Ad Krijger vierde. Laatstgenoemde zorgde in de voorrondes voor een ver rassing door de kampioen van vong jaar Nico van Rïjswijck naar de verliezers- ronden te verwijzen. De recreatieklasse werd na spannende strijd gewonnen door Clara de Bree vóór Henk Ridderik- hoff. Nico van Rijswijk won de verlie zersronde B-comp. klasse TRamer Jo de Waal noch tc-lid Jampie van der Sluis uit Goes meende, dat deze spelers dit seizoen voor het Zeeuws team tn aanmerking kunnen komen Van der Sluis; ,.Ze hebben afgeschreven en als je dan eenmaal zestien selecues- pelers hebt aangewezen, kun je er moei lijk nog enkele bijhalen" Dat er weer meer Zeeuwse clubs dan vorige jaren bij de selectie van het Zeeuws team zijn betrokken, is te dan ken aan dc intensievere voorberei dingsperiode. Jo de Waal: „Trainer en technische commissie zijn regelmati ger dan anders bij elkaar geweest om rapporten te bespreken en door deze manier van werken hebben we 27 spe lers bij elkaar gekregen. Daarbij gaf ook de vorm van de ploegen in de afge lopen periode herhaaldelijk de door slag". Trainer en tc zullen nu op zo kort moge lijke termijn de zestien spelers aanwij zen. waaruit het Zeeuws team samen gesteld wordt Een keepersprobleem hoeven de heren waarschijnlijk met het hoofd te bieden- Hans de Roovcr van Vlissingen. Jan Rietdijk van Terneuzen en Adrie van de Ende van Zaamslag maakten een betrouwbare indruk mei Rietdijk ontegenzeggelijk als de besie leidersfiguur. Laatste lijn Voor de laatste verdedigingslijn lag een snelle besluitvorming in de lijn der ver wachting: Eugene Lauret van Terneu zen is, spelend zoals gisteravond, een laatste man bij uitstek, met onze voorstoppers-voorkeur voor Vbssinger Frank Dey. Eugene Fagg van Vlissingen verdient zonder meer een nieuwe kans als rechtervleugelverdediger, op links zal blijken of de keuzeheren meer waarde hechten aan de grote ervaring van Temeuzenaar Maarten van der Staal (toch weer terug, hoewel hij vorig 1 aar voor de eer bedankte omdat hij met op de reservebank wenste te zi tien i of de felle, ook sterk aanvallende. Jong Am- bonspeler Paul Telussa Een keur van klassespelers staan ter beschikking voor het middenveld: Middelburger Wim Dekker zal er on getwijfeld een plaats verdienen In de 'witte' ploeg verdeelde hij het spel voortreffelijk en gaf gedegen aanwij zingen aan zijn ploegmaats. Spelverde ler Henny Wijs van Middelburg, gister evenals altijd aanspeelbaar, kan evenmin gen geerd worden en dal geldt ook de openbaring van deze avond, de zeer snelle en hard schietende Adrie Koster van Zierikzee.. in wie men wel licht een spits van formaat heeft. Een plaats bij e laatste zestien zal ongetwij feld ook ingeruimd worden voor Mid delburger Kees van der Sluis, Ivo Wou ters van. Koewacht, die beiden hard werkten, en misschien dc na rust inge- LEEUWARDEN - Viktor Kortsjnoj, de in Nederland wonende grootmeester uit de Sovjet-Unie, heeft dinsdag de af gebroken partij uil de twaalfde ronde van het toernooi om het Nederlands schaakkampioenschap tegen Fred van der Vliet in winst omgezet: 1-0. Kortsjnoj was maandag al zeker van de nationale titel. De twee andere afgebro ken partijen uit de twaalfde ronde (HoOand-Hartoch. V an der Sterren- Reei eindigdden in remise. Hofland en Hartoch hadden 106 zetten nodig om tot remise te komen De uitslagen zijn. Viktor Kortsjnoj-Fred van der Vliet 1-0, Leo Holland-Rob Hartoch 0.5- 0.5. Paul van der Sterren-Hans Ree 0.5-0,5 De stand na 12 ronden is 1 Kortsjnoj 11 pun ten. 2 Timman 8,5, 3 Donner 7,5, 4 Ree 7. 5 Langeweg en Ligterink 6.5. 7 Van der Vliet, Van Baarle, Boersma. Bóhm, Van Wij- gerdenenHartochö; 13VanderSterren4,5; 14 Holland 2 5. AXEL - Roger Vink was zondag de be ste Axelaar in de motorcross van het Belgische Oudenaarde. Vink reed een uitstekende eerste manche en eindigde daarin op de derde plaats. In de tweede manche had hij een slechte start maar klom uiteindelijk toch nog op naar de 10e plaats. Dat betekende een 7c plaats in het eindklassement. Hij eindigde daarmee net voor Rein Dieleman die achtste werd. Rein Dieleman was ook wal minder gelukkig bij de start dit keer. Hij werd 6e in de eerste manche er. 12e in de tweede. Bij de eerste 15 in de eindstand eindig den ook nog Joop Kolijn uit Terneuzen en Cees Hamelink uit Axel. Zij werden respectievelijk 14 en 15 Hanne Schelleman werd lie in de cate gorie semoren. Hij reed bijzonder con stant en eindigde in de manchen op een 10e en een 12e plaats Ko Walhout uit Terneuzen werd 13e Uitslagen nieuwelingen le manche 1 D'Ha- nens. 22 Doppegieter. 25 Martevn. 28 Van de Ree. 2e manche 1 Dhanens 19 Doppegieter 22 Van de Ree, 32 Martevn Eindstand 1 Dha nens. 18 Doppegieter. 23 Van de Ree. 27 Mar- teyn. Junioren; le manche 1 John de Mever (Bi. 3 Roger Vink, 6 Rein Dieleman, 12 Jo Kolijn. 19 Cees Hamelink. 35 Johan Verhage 2e man che. 10 Roger Vink. 12 Rem Dieleman, 13 Cees Hamelink, 14 Kolijn. 25 Johan Verhage Eindstand 1 John de Meyer, 7 Roger Vink. 8 Rein Dieleman. 14 Kolijn, 15 Kees Hamelink. 26 Johan Verhage Senioren, le manche 1 Mallefroy <Bi. 10 Hanne Schelleman. 13 Ko Walhout. 18 Wim van Bruggen. 33 Eddy Leenknechi 2e man che: l Mallefroy, 12 Schelleman. 14 Walhout, 18 Leenknegt. Volgende week komen de Axelse de start vallen Terneuzenaar Frans van der Pijl, die AZVV'er Nico Bouwman ver ving. die een centralere rol dan giste ravond gewend is We zijn uiterst benieuwd naar wat trainer en technische commissie voor de Zeeuwse aanval uitgedokterd hebben Trainer Jo de Waal was er overigens be slist niet pessimistisch over „De moge lijkheden voor een sterke formatie zijn er", verzekerde de oefenmeester. er aan toevoegend' „Er moet overigens wei meer in dc d'cpte gespeeld worden, want dat was ditmaal niet zo best. Ook de afwerking was. aan biede kanten, niet optimaal, terwijl er toch verschil lende kansen zijn geweest En natuur lijk zullen er mensen teleurgesteld moe ten worden" De witte selectie, die elkaar beter vond. VLISSINGEN - Voer dc 15-jarige Vlis- singse tafeltennisser Wini Wegman is het afgelopen weekeinde uitermate succesvol verlopen. De Wilnospcler legde viermaal beslag op een eerste plaatsen eenmaal werd hij tweede. Hel Zilveren Bat-toernooi te Rotterdam leverde hem een eerste plaats op in de Jeugd-l-klasse. waar hij in de finale R. van Wijk van NOAD versloeg. Zyn clubgenoot Ricardo Becks gaat zich steeds meer ontplooien tot een ge vaarlijke aanvaUer tweemaal drong hjj door tot de halve finale, in de pupillen A B-klasse werd hij tenslotte terugge wezen door de sterke Jos Engelhart van ZTTC Op het 3e Morgenrood-toernooi te Zwolle zette Wim Wegman zyn zege tocht voort Driemaal greep hij de eerste plaats, waarbij vooral zijn overwinning in de Jeugd-le klasse op Wim Abeleven van HIA-Panels een uitstekende presta tie genoemd kan worden Dick Jeras leek met zijn gelegenheid spartner Marcel v. d Vorle (Herculesi in het herendubbelspel A voor een sensa tie le gaan zorgen. Overwinningen op Van Spanje* Van Spanje dr.terlan- ce/SKFi en PitstraJVlieg i Midstarsi wa ren voldoende voor de finale, waarin zij echter na een kansrijke wedstrijd wer den afgestopt door Anne en Jan Vlieg (Midstarsi OOST-BERL1JN (ADN)-Op 8 mei zal in de Poolse hoofdstad Warschau voor do dertigste keer de Vredeskoers. de zwaarste autoronde ter wereld, van start gaan. De Nederlandse ploeg voor deze ronde die renners uit 19 landen in 13 etappes via Oost-Berlijn naar Praag voert, ziet er( als volgt uit Frans Francissen iVljj-' mem. Kees van de Wereld (Nieuwkoop- Henk Boom iMarkelo). Ben Libregts (Vlijmen). WlUy Maessen iMaasbrachD en Jo Maas (Maastricht) Bram Koop- mans is als ploegleider aangewezen De vredeskoers is dit jaar 1712 kilometer lang. de dertien etappes zullen tussen 8 en 21 mei afgewerkt worden ZEIST - Rinus Michels, trainer van FC Barcelona, zal door het sectiebestuur betaald voetbal van de KNVB gepolst worden voor de functie van bonds coach. Buiten Michels zullen ook Joop Brand van Volendam. Barry Hughes van Haarlem en George Kessler van Hertha BSC benaderd worden. Het sectiebestuur heeft hiertoe be sloten in overleg met de clubs, 'die spelers aan het Nederlands elftal leveren. Dindsdag kwamen de clubs en het sec tiebestuur onder leiding van voorzitter Jacques Hogewomng voor een spoedbe- spreking in Den Haag bijeen. Deze bij eenkomst was noodzakelijk, omdat oud- bondscoach Jan Zwartkruis vrij dag te kennen had gegeven niet op- Ier betreft, zal echter haast gemaakt moeten worden. De succesvolle trainer gaat het Berlijnse Hertha BSC aan het einde van dit seizoen verlaten. Hü voert momenteel onderhandelingen met een Spaanse club. Dekker een voortreffelijke dirigent nieuw in aanmerking te willen komen hadden, namen in de 15e min. de leiding voorde begeleiding van het Nederlands via een voortreffelijke actie van Adrie eutai tot en met het toernooi om het wereldkampioenschap voetbal, dat vol gend jaar september in Argentinië wordt gehouden De clubs hebben dinsdag een verlang- waarna lijstje opgesteld, waarop de namen van ■oor de wat te Michels, Brand. Hughes en Kessler voorkomen. J acques Hogewoning zegde de bestuursleden van de clubs toe deze vier oefenmeesters voor de functie van bondscoach te benaderen Ook werd door de clubs de naam van Spitz Kohn van FC Twente genoemd De oefenmeester uit Enschede werd echter van het lijstje afgevoerd, omdat het bestuur van Twente niet bereid is Kohn te laten gaan. Kohn had boven dien enkele maanden geleden al laten delburg i en Koen Prutjssers «Arnemui- weten niet in aanmerking te willen ko- Koster. die met reuzenstappen door de 'blauwe defensie snelde Na rust maakte Simon Harinck. naeen duel met de wat missertjes makende Wim de Waal van Vlissingen. er 2 vlak voor tijd Henny Wij; breed combinerende blauwe ploeg tegeriscoorde Samenstellingen De '.blauwe' selectie was als volgt sa- menge steld doel Hans de Roover (Vlis singen». achter Maarten van der Staal (Terneuzen). Wim de Waal (Vlissingen). Frank Dey (Vlissingen) en Alex Dehul- ster (Terneuzeni. midden:Kees van der Sluis (Middelbufg). Henny Wijs (Mid- deni. voor Staf Martens (axel). Joost de Ridder i Arnemuiden i en Leo van Ast Yerseket. De samenstelling van de witte' forma tie doel Jan Rietdijk (Temeuzem ach ter Paul Telussa (Jong Ambon». Eugene Lauret (Terneuzen). Jack van Glans beek iTerneuzen» Eugene Fagg (Vlisstn- gem. midden Adrie Koster (Zierikzee) Wim Dekker (Middelburg) en Nico Bouwman iAZVVi voor. Ivo Wouters (Koewacht) Chris Riemens (Seroosker ke) en Slmon Harinck (Middelburg) Wisseldoelman Adrie van de Ende (zaamslagi. wisselspelers Kees Hooges- teger (Krabbendljke) en Franz van der Pijl (Terneuzen). men. „Ik ben trainer van Twente", sprak hij toen. „en ik kan geen twee meesters dienen" De vier kandidaten voor de vacante functie weten nog niet. dat de KNVB het oog op hen heeft laten vallen Hogewo ning is van plan de tijd ervoor te nemen om de trainers te benaderen. Wat Kess- JONG AMB0N-GPC MIDDELBURG - Donderdagavond om zeven uur speelt het. voetbalteam van Jong Ambon op het Nadorstterrein te Middelburg een oefenwedstrijd tegen GPC. URBANIZACION LAS FUENTES (REUTER) - Weer een overwinning voor Freddy Maertens. De wereldkam pioen heeft er in de Ronde van Spanje na zeven etappes en de proloog inmid dels zes op zijn naam staan. Het record staat op naam van de Spanjaard Dclio Rodriquez. die in 1941 in de Vuelta twaalf etappes won. Het is waarschijn lijk dat Maertens deze prestatie gaal overtreffen, vooral nu blijkt dat hij niet alleen in vlakke etappes en tijdritten superieur is, maar ook in de bergen sterk rijdt. Dinsdag was daar zo n voorbeeld van. Hevige regenval en zware wind be moeilijkten de tocht van de renners door de bergen Hoewel de sterkste Spaanse renners - Lasa, Viejo, Perurena voorin zaten, kon Maertens gemakke- bjk meekomen in de kopgroep van zes tienrenners. die na 101 kilometer uit het veld van 66 renners was ontstaan. Daar voor had een ontsnapping van de Italia nen Fontanell! en Tinchella tot niets ge leid Hun maximale voorsprong be droeg dertig seconden, maar zij werden daarna weer ingerekend door de hoofd macht In de buitenwijken van de Oostspaan se plaats Urbanizacion Las Fuentes. waar de finish van de zevende etappe over 20:4 kilometer, ontsnapte Perurena uit de kopgroep. Zijn greep naar de rtto- verwinning werd echter teniet gedaan dooreenlekke band op elf kilometervan de eindstreep In Urbanizacion had Maertens weinig moeite ook deze etappe op zijn naam te schrijven. Tegen zijn scherpe eindspnn t was niemand bestand Jos Schipper zorgde voor een Nederlands/Belgisch succes door tweede te worden voor de Westduitser Thaler en de Belg Pollen- tier. In het algemeen klassement heeft Maertens zijn voorsprong uitgebouwd tot vijftig seconden op de Spanjaard Lasa en 1.34 op diens landgenoot Gonzalez-Linares. De winnaar van de Vuelta in 1976. de Spanjaard Tamames, is tiende meteen achterstand van 7 48. Uitslag zevende etappe 1 Freddy Maertens (Bel) 204 kilometer ui vijf uur 38 minuten en 55 seconden en 55 secon den: 2 Jos Schipper iNedi z.t; 3 Klaus-Peter Thaler iWDliz.1 4 Michel Pollenlier (Bel) z.t 5 José-Luis Viejo iSpa> z.t; 6 José-Antomo Gonzales Linares (Spa) z.t. 7 Miguel-Mana Lasa (Spa) z.t. 8 Ludo Loos (Bel) zt: 11 Jose. Pesarrodona iSpa> op 1.01:15 Augstin Tama- nes (Spa) op 3 32. Het algemeen klassement is 1 Maertens, 28 uur 25 minuten: 2 Lasa. op 50 seconden. 3 Gonzalez-Lmares op 1.34: 4 Thaler op 1.53, 5 Perurena op 2.05. 6 José-Luis Viejo <Spai op 2.13; 7 Pollenüer, op 3 11:22 Schipper op 2131 ZOUTELANDE - Meeuwen is uil de bekerstrijd. Strafschoppen beslisten gistera vond dc wedstrijd tegen Kozakken Boys. De zaterdag eersteklassers uit Werken dam schoten drie keer raak, Meeuwen kwam niet verder dan twee treffers. Een teleurstellend einde van een ooral in de tweede helft van de werkelijke speeltijd boeiende wedstrijd. Een duel ook, waarin dc Zoutelandse ploeg zich de meeste echte scoringskansen creéerde. Maar doelpunten bleven uit, ook nadat er twee maal een kwartier was verlengd. De penalties gaven daardoor de onbevredigende itslag. Maagzuur overvalt ie. Komt onverwachts. Goed als ie dan een paar Rennies bij je hebt Brandend maagzuur? Opgeblazen gevoel? v Dmk op de maag. Kennies heipen direkt. Het was wel duidelijk dat de wedstrijd een aanslag betekende op de conditie van Meeuwen en dat zo vlak voor het belangrijke competitietreffen tegen Ba- rendrecht aanstaande zaterdag Illus tratief voor het feit dal Meeuwen er na 120 minuten doorzat was bijvoorbeeld het uitblijven van een fel protest tegen arbiter Osinga uit Middelburg, die erg coulant optrad tijdens de sene van vijf penalties Hij keurde een doelpunt goed van Pedro Visser (de vierde Kozakken Boys-strafschop) terwijl de speler al aan zijn aanloop bezig was toen er nog een fluitsignaal moest klinken Verder floot Osinga niet af toen de doelman van de eersteklasser duidelijk al met twee voe ten van de grond was toen Ad Flipse op punt stond de vijfde Meeuwen- strafschop te nemen Flipse zag zijn scljot gekeerd en Gerrie Klop schoot zijn ploeg daarna naar de volgende ronde van de beker. Meeuwen (dat Henk Wisse en Frans van der Heijde zag scoren en behalve Flipse ook Wim Ovaa en Hans Verstraeten zag missen) nam de nederlaag met een ze kere gelatenheid De ploeg startte dins dagavond zonder de geblesseerde spits Daaf Francke en verloor in de wedstrijd ook Daaf Faasse. die een ernstige knie- De werkelijkheid is echter anders en dat heeft de ploeg van Jan Meulmeester tegen Kozakken Boys laten zien Im mers, zelfs zonder de twee Daafjes kan Meeuwen best gevaarlijk zijn en zolang de steunpilaar van de verdediging .Bram Pattenler. (ook gisteren weer enorm op dreef) niet wegvalt moet dit Meeuwen het tweedeklasserschap kun nen behouden Kozakken Bovs miste zes eerste elftal spelers De hele voorhoede bestond uit spelers van het tweede team, dat in de reserve tweede klas de lijst aanvoert. Dat verklaart waarschijnlijk het totale gemis aan gevaar ln de eerste linie Ook het voortreffelijk draaiende middenveld kon dat gebrek met compenseren. De strijd ging gelijk op (met een veldover- wicht voor Kozakken Boys. vooral in het midden) tot de twintigste minuut de eerste helft toen de Werken- blessure opliep Zo op papier ziet het er damse doelman gestrekt naar de hoek met gunstig uit voor de vogels moest voor een schol van Hans Ver straeten Vanaf dat ogenblik realiseerde Meeuwen zich dat er meer in zat, In de tweede helft i toen Wim Ovaa m het veld kwam voor Karei Franckei was de druk van de Zoutelandse aanval aanzienlijk groter dan die van Kozakken Boys. Toen had Meeuwen door moeten druk ken. Het lukte echter niet, ondanks het feit dat er legio kansen waren. De verle ning was eigenlijk net iets te veel van het goede Beide ploegen waren over het hoogtepunt heen De schaarse kansen in het laatste half uur bleven onbenut Bij het nemen van de strafcehoppen had Meeuwen aanvankelijk een voorsprong, maar na drie penalties voor iedere ploeg was de stand gelijk. Toen het na de vierde keer ook gelijk bleef lag het lot van Meeuwen in handen van Ad Flipse. die de hele partij uitstekend zijn doel had verdedigd In een reglementair twij felachtige strafschop miste hij. Kozak ken Boys wist de bal wel tussen de palen te werken. MIDDELBURG - Op de hockeyvelden van sportpark 'De Voorborch' vond af gelopen weekeinde een jeugdtoernooi plaats voor de oudste categorie meisjes en jongens Van Heinde en verwaren al vroeg vele jeugdteams afgereisd naar de Zeeuwse hoofdstad. De teams waren verdeeld over twee poules jongens en twee voor meisjes. Voor elke poule was een volledige com petitie vastgesteld. Zowel bij de jongens als bij de meisjes waren wedstrijden van goede kwaliteit Het meisje steam van Hilversum behaalde tenslotte in een spannende strijd tegen Kampong de eerste plaats. Zij veroverden de wissel beker die beschikbaar was gesteld door MMHC,Bij de jongens ging de eindstrijd tussen Kampong en Laren. De vele be langstellenden konden een goede partij hockey aanschouwen die op de Zeeuwse velden niet altijd waarneembaar is. Beide teams waren aan elkaar gewaagd en doelpunten bleven m deze finale- strijd uit Strafpushes moesten uitein delijk de beslissing brengen. Laren kwam als overwinnaar uit de bus daar zij driemaal wisten te scoren tegenover Kampong twee maal. Door deze over winning kwamen zij in het bezit van de Heesterman wisselbeker Jongens: i Laren. 2 Kampong. 3 Hilversum. 4 Middelburg. 5 De Kraaien. 6 Breda. 7 HDM. 8 GHBS Meisjes: 1 Hilversum. 2 Kampong. 3 Laren. 4 Middelburg. 5 De Kraaien 6 Middelburg tl. 7 HDM. 8 Breda. MIDDELBURG - Na de selectiewed strijd van 27 april is het voorlopig Zeeuws dameselftal samengesteld. Nog ronder kandidates van de vereniging Veere. omdat op maandag 9 mei op het terrein van V.C.K. te Koudekerke een oefenwedstrijd gespeeld wordt tegen het dameselftal van Veere. De wed strijd begint om half acht. Voor het voorlopig dameselftal zijn uit genodigd: Yvonne Hundersmarck. Jan- nie Bakker, Jaqueiine van Assche, Jouke Visser-van Ruiten. Marja Nouse- van Kloetinge, Rita Hartman. Theo Bakx, enSonjaNoya van G D V.V .Saar van de Kapelle, Ineke de Jonge- Sierevèld en Willy siereveld van Vlissin gen. Diana Broekaert en Nicole Goos- sens van Steen en Maggie van Dijk- Duyts van V C K Als trainer-coach treedt weer op Andre Wurth en verzor ger is het commissielid van de afdeling Zeeland. Tonnie Kloet De wedstrijd in Koudekerke wordt ge floten door J. Jacobse en als grensrech ter treden de heren J. de Graag en J. Lubbers op MIDDELBURG - Opnieuw heeft het jeugdvijfliental (leeftijdsklasse 14-16 jaar) van de Eerste Zeeuwse Rugbyclub Oemoemenoe overtuigend bewezen lot de beste teams van Nederland te beho ren- Tijdens een zeer sterk bezet natio naal toernooi in Utrecht behaalden de jeugdige rugbyspelcrs een tweede plaats na N.F.C. uit Amstelveen, maar voor de jeugdvijftientallen van A.A.C. (de senioren van dit elub werden zon dag jL Nederlands kampioen) en H.R.C. (eveneens veelvuldig nationaal kam pioen). Oemoemenoe was ingedeeld bij N.F.C., H.R.C. en A.A.C. De eerste ontmoeting tegen N.F.C werd na een uitstekende wedstrijd met 4-0 gewonnen. Het Am sterdamse A.A.C. werd overtuigend met 18-0 geklopt. Ook H R C. uit Den Haag kreeg weinig kans tegen een sterk en gemotiveerd spelend Oemoemenoe. Het werd 12-4. Daarmede werd Oemoeme noe poulewinnaar Omdat kruisfinales werden gespeeld werd vervolgens uitgekomen tegen de nummer twee van de andere poule. Ook die wedstrijd - tegen Octopus - werd gewonnen en wel met 10-0. Door de wat verkeerd getaxeerde krachtsverhou dingen werd de winnaar van de andere poule U.R.C. door N.F.C., de nummer twee uit de door Oemoemenoe gewon nen poule. verslagen Daardoor kon het gebeuren dat de finale opnieuw ging tussen Oemoemenoe en N.F.C. De Am- stelveners. die onlangs ook tijdens een toernooi in Middelburg door Oemoe menoe werden verslagen wilden met alle geweld revanche nemen. Het zage her niet naar uit dal dat zou lukken, want Oemoemenoe nam de leiding 6-u. N F C. kwam echter vooral via de wat zwaardere voorwaartsen sterk terug en via 6-6. 6-9 werd dt eindstand 6-15 Oe moemenoe werd dus tweede. Een uit stekend resultaat. De seniorenteams van Oemoemenoe speelden thuis. Oemoemenoe II won voor de competitie met 18-0 van de Bre dase Rugbyclub I. Oemoemenoe I speelde vriendschappelijk tegen de RC. Roosendaal De Zeeuwen wonnen met 26-10.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1977 | | pagina 15