Mondale voorbesprekingen met Vorster naar Wenen Actie ter voorkoming van brandongevallen kinderen HENDRIKS: MEER WERK IN GEZONDHEIDSZORG Makelaars: opdracht schriftelijk vastleggen PZCX Staking in Noord-Ierland Vooral in extramurale sector REKENKAMER: TONNEN VERRIJKT URANIUM IN VS ZOEKGERAAKT Nipo: Nederland wil zijn boeren niet missen geen succes EERSTE HULP SIMPEL: WATER binnen-buitenland 13 WOENSDAG 4 MEI 1977 POGING TOT VESTIGEN ZWART BEWIND IN RHODESIE UTRECHT (ANP) - Het aantal 'manja ren' in de gezondheidszorg is gestegen van 230.000 in 1975 tot 237.000 in 197Cen naar schatting 245.000 in 1977. Met deze mededeLing stelde staatsse cretaris Hendriks (volksgezondheid) dinsdag in Utrecht het ziekenhuisper soneel gerust, dat zich de afgelopen ja ren nogal wat zorgen heeft gemaakt over de gevolgen van het beleid van de staatssecretaris voor de werkgelegen heid. Dat beleid is vooral gericht op ver- AMERIKAANS SLACHTOFFER TENERIFE OVERLEDEN SAN ANTONIO (AFP) - In de Ameri kaanse stad San Antonio is de 59-jarige Charles PinkstafT overleden aan de verwondingen die hij heeft opgelopen bij de vliegtuigbotsing van een KLM- Jumbo en een Pan-Am-Jumbo op het vliegveld van Tenerife op 27 maart. Het totale aantal doden tengevolge van de grootste vliegramp in de geschiede nis is nu gestegen tot 581. De toestand van drie gewonden in een ziekenhuis in San Antonio is nog kritiek- sterking van de extramurale zorg, de zorg buiten ziekenhuizen en andere in richtingen en op vermindering van het aantal ziekenhuisbedden. Het is wel zo dat de ziekenhuissector minder snel groeit dan de extramurale: voor dit jaar wordt de groei geraamd op respectieve lijk ruim twee procenten drie en een half procent. Staatssecretaris Hendriks opende in Utrecht de internationale tentoonstel ling voor ziekenhuizen en instellingen ..medica '77". Hij zei. dat de beleidsvoornemens die hij in 1974 in zijn structuurnota heeft ver meld. inmiddels al een zichtbaar effect hebben. Er is een stabilisatie opgetre den in de kostenontwikkeling In dit verband herinnerde de heer Hendriks eraan, dat de premie voor de verplichte ziekenfondsverzekering die in 1973 nog 8.9 procent bedroeg en die in 1975 was gestegen tot 9,2 procent, vóór 1977 is vastgesteld op 8.4 procent. Ook het aan tal ziekenhuisbedden per 1000 inwoners gaat volgens de staatssecretaris volgens plan omlaag, terwijl het tekort aan be dden in verpleegtehuizen en zwakzinni geninrichtingen vrijwel ingelopen is. Kwaliteit Over de betekenis en de gevolgen van de technische ontwikkelingen voor het ge zondheidszorg in Nederland zei hij, dat ..de gezondheidszorg op kritische en be heerste wijze gebruik moeten maken van de technische ontwikkeling in het kader van het streven naar een goede kwaliteit bij een aanvaardbaar kosten niveau". Soms, aldus de staatssecretaris, is niet zonder meer aantoonbaar dat een ver nieuwing ook een verbetering is voor de patiënt In dergelijke gevallen be staat de kans, dat bijvoorbeeld prestige-overwegingen een rol gaan spelen. Zuid-Afrika wil uranium verrijken voor andere landen SALZBURG (RTR) - Zuid-Afrika heeft in de internationale conferentie over het gebruik van kernenergie in Salz burg meegedeeld dat het bereid is ura nium te verrijken voor andere landen; het zal daarbij gebruik maken van een geheel nieuw procédé dal het land he lemaal zelfstandig heeft ontwikkeld. Tijdens een lezing in een technische vergadering van de door het Internatio nale Bureau voor Kernenergie (IAEA) van de Verenigde Naties georganiseerde conferentie gaf een vertegenwoordiger van Zuid-Afrika dinsdag een beschrij ving van het procédé, dat Helikon wordt genoemd en een varatie vormt op het zogeheten straalpijpprocédé. Het zou veel goedkoper werken dan de bekende methoden, de gasdiffusie en de ultra centrifuge. Aan het eind van zijn lezing zei de Zuid- afrikaanse afgevaardigde dat zijn land vanaf 1986-87 loonopdrachten voor de verrijking van uranium kan aanvaar den. De Uranium Enrichment Corpora tion of South Africa is bereid daarover met belangstellenden nu al te onder handelen. Voor de vervaardiging van kernwapens moet de splijtstof tot negentig procent worden verrijkt. Dat gebeurt simpel door het verrijkingsproces langer voort te zetten. Zuid-Afrika, dat over grote uranlumreserves beschikt, heeft het in ternationale verdrag tegen de verdere verspreiding van kernwapens niet on dertekend. Libië zet uiterlijk 1 juli Egyptenaren het land uit CAIRO (UPIAFP) - Libië faat de ruim 204.000 Egyptenaren die er werken uit erlijk 1 juli over de grens zetten, zo meldde het Egyptische persbureau Mena dinsdag. Dit besluit zou zijn ge nomen door de Libische sterke man, ko lonel Gbadaffi. Volgens Mena heeft Ghadaffi tevens een algeheel verbod gelastop de uitgifte van Libische visums aan Egyptenaren Gha daffi had tijdens de 1-meiviering aange kondigd dat er in de loop van de maand een beslissing zou worden genomen over de in Llbié werkende Egyptenaren, wier aantal hij schatte op 220.000. Llbié en Egypte staan al geruimte tijd op gespannen voet. De betrekkingen zakten de afgeopen weken snel verder onder het vriespunt toen Libiè zich over Egypte beklaagde bij de Arabische liga. De Egyptische arbeiders, aldus die klacht, zouden In Libiè optreden als een vijfde colonne van spionnen en sabo teurs. Libië verweet de DEgypüsche ar beiders tenminste drie concrete sabota- geakties in Tripolie en Benghazi. Llbié is de afgelopen week reeds begon nen met het uitwijen van Egyptenaren wier werkvergunning c_q. arbeidscon tract is geannuleerd Volgens de kran ten in Cairo zijn erbij elkaar nu zo'n 2008 Egyptenaren onvrijwillig uit Libié te ruggekeerd. Niet op inventarislijsten NEW YORK (AFP) - De Amerikaanse commerciële kerncentrales zijn in de loop van de jaren duizenden kilo's hoogverrijkt uranium en plutonium 'kwijtgeraakt', zo heeft de Amerikaanse rekenkamer dinsdag bekendgemaakt in een rapport aan het congres. De kamer stelt dat de hoeveelheden uranium en plutonioum niet voorkomen op inventarislijsten van de betrokken bedrijven. Dit behoeft nietln te houden dat dit deze splijtstof gestolen is, maar maakt wei duidelijk dat het gehanteerde veilig heidssysteem vee re van waterdicht is, aldus het rapport. In augustus_vorig Jaar maakte de Amerikaanse rekenkamer al bekend dat ook bij keminstallatles van de Amerikaanse overheid duizenden kilo's splijtbaar mate riaal niet voorkwamen op de inventarislijsten. Het dagblad The New York Times meldde dinsdag dat in 1965 bij de kermnstallatie van Appollo in de staat Pennsylvaniê, 400 pond hoogverrijkt uranium verdwenen zijn. Hoewel zowel de rekenkamer als de commissie voor kernenergie nooit hebben kunnen achterhalen waar het uranium gebleven is, zegt de FBI geen onderzoek te willen instellen omdat niet bewezen ls dat de splijtstof gestolen is. aldus de Times. WASHINGTON (REUTER/UPI/AFP) - De Amerikaanse presi dent, Carter zal later deze maand vice-president. Mondale naar Wenen sturen om besprekingen te voeren met de Zuidafrikaanse premier Vorster. Dit is maandagavond uit welingelichte bron ver nomen in Washington. Mondale werd onlangs door Carter be- Zij deelden mee dat de Zaïrese en Ma- noemd als speciale functionaris voor Af- rokkaanse troepen een onbekend aan- nkaanse zaken Mondale zal waar- tal doden en minstens 30 gewonden ver schijn lijk ook in Londen over de ont- loren in de volgens het Zairese persbu- wikkelingen in Rhodesié spreken. Ver- reau Azap. 'zeer ernstige gevechten' derzal de vice-president nog een bezoek De Westerse kringen verklaarden dat de brengen aan Portugal, Joegoslavië en zware gevechten op 32 kilometer van de Spanje stad Kasajl zondag begonnen toen Zai- In diplomatieke knngen wordt de stap rese troepen in het dorp Musungi in een van Carter gezien als een belangrijke hinderlaag liepen. Er kwam versterking poging van de Amerikaanse regering van de kant der 1.500 Marokkaanse mi- een zwart meerderheidsbewind in Rho- litalren die aan regeringszijde meevech- deslê te vestigen Mondale zal ook met Vorster spreken over de kwestie- Namibië. De Amerikaanse minister van buitenlandse zaken Vance zal vrijdag rijn Britse collega Owen in Londen ontmoeten. Deze is onlangs terugge reed van een rondreis door het zuiden van Afrika. Vance zal samen aankomen met presiden t Carter die de conomische topconferentie van het komende wee keinde zal bijwonen. Zaire In het zuiden van de Zaïrse provincie Sbava zijn de ergste gevechten uitge broken sinds de inval van Katangese rebellen op 8 maart, toen regeringtroe pen zondag in een hinderlaag liepen, zo is dinsdag uit westelijke militaire kringen vernomen. Westduitse actiegroep moet geld inleveren BONN - De Steenkolen en Electriciteits AG (Steag) uit Essen heeft 75 leden van een burger-initiatiefbeweging ge vraagd de aan hen uitbetaalde gelden van in totaal 1,5 miljoen mark terug te storten en te besteden aan een „ge- meenschapsdoel". Steag had deze som uitgekeerd om te voorkomen dat deze burgers de bouw van een kolenenergie- werk zouden voorkomen of tenminste lange tijd zouden verhinderen. Hierdoor zouden meer dan 10.000 arbeidsplaat- sen in gevaar komen en bovendien zou een jaarlijkse vertraging van de bouw zeer grote hoeveelheden geld kosten. De stad Bergkamen in Westfalen had deze „transactie" tussen Steag en de 75 leden van de actiegroep goedgekeurd. De Bondsregering heeft via haar woord voerder Klaus Ruelling laten weten dat dit schandaal voor vele burger initiatieven aanleiding moet zijn „het geweten van hun leden aan te scher pen Minister-president Heinz Kuehn van de Westduitse deelstaat Rheinland-Westfalen verklaarde dat de wnkopingsaffaire van Bergkamen aan leiding moet zijn de wetten op bepaalde punten te veranderen Inmiddels zijn juristen bezig te onder zoeken of de „contracten" tussen de 75 zogenaamde milieu-beschermers en Steag wettig zijn. Nixon verlangt rectificatie van Washington Post ten. Zij verloren drie met mitrailleurs uitgeruste jeeps en twee vrachtwagens die op rebellenmijnen reden. Zaire heeft maandag tegenover buiten landse diplomaten uiteengezet waarom het zijn diplomatieke betrekkingen met de DDR heeft opgeschort en heeft voor gesteld dat de grens met Angola wordt afgegrendeld en gepatrouilleerd door neutrale Afrikaanse waarnemers Het voorstel is gedaan door de Zairese minister van buitenlandse zaken Ngoeza Karl L Bond Hij dacht dat door zo'n maatregel de aanvoerlijnen van de rebellen zouden worden afgesneden en zij niet, meer zouden kunnen terugvallen op hun uitwijkhavens in Angola Arrestaties Twee journalisten van het Westduitse weekblad 'Stem' zijn door de gehieme dienst van Zaïre gearresteerd, toen zij een reportage maakten over de gevech ten in de provincie Shaba. De West duitse ambassade in Kinshasa heeft tot nog toe tevergeefs geprobeerd de twee journalisten. Erich Folltah en Regis Bossu, vrij te krijgen. Dit is door de directie van het blad in Hamburg mee gedeeld. Een Britse Journalist van het blad The Observer' en een Spaanse televisieploeg bevinden zich eveneens in gevangenis sen in Zaire Pro-westerse guerrillo's die strijden tegen de marxistische regeringstroepen van Angola, zorgen ervoor dat in Angola een tweede Vietnam aan het komen is, aldus de Angelose president Agostinho Neto. Hij heeft verklaard dat zijn troe pen. die ondersteund worden door 18.000 Cubaanse soldaten, nog altijd ge vechten moeten leveren tegen opstan delingen in het noorden en zuiden van het land. E jr de aanvallen tegen de MPLA- troepen van Neto zijn veel spoor- en wetverblndingen afgesneden. Een aan tal steden is alleen nog maar per vlieg tuig te bereiken. Hierdoor dreigt een voedselt ekort in metname de hoofdstad Luanfla De groenten in het zuiden van het land liggen te rotten, omdat ze met kunnen worden vervoerd. Oeganda DEN HAAG - Kopers en verko pers van een huis kunnen vanaf 1 juli schriftelijk vastleggen of zij wel of niet akkoord gaan met de dienstverlening van hun ma kelaar aan de andere partij. Deze nieuwe regeling heeft de Nederlandse Bond van Make laars (NBM) dinsdag bekend gemaakt. De veelomstreden dubbele courtagebe rekening van makelaars, waarbij zij hun kosten op zowel de koper als verkoper verhalen, zal met de nieuwe regeling nauwelijks een verandering ondergaan, zo verwacht de Consumentenbond. Met de vereniging „Eigen Huis" is ook de Consumentenbond van mening dat het stukje inspraak dat de NBM de con sument verleent een eerste voorzichtige stap ls op weg naar het zgn. eenzijdige systeem, waarbij de makelaar zich ver plicht voor slechts één party op te tre den en derhalve van slechts één partij courtage ontvangt „De enige duidelijkheid die door de NBM is gegeven, is het schriftelijk vast leggen van opdrachten Alle andere problemen blijven gewoon bestaan", zegt D. M. Bos, adjunct-directeur van de vereniging „EJgen Huis" De Consumentenbond: „Wij hadden Oeganda is achter hel plan gekomen voor een militaire invasie vanuit het buurlandTanzania en heeft een 37 man sterke 'voorhoede' gevangen gemaakt, zo meldde radio Kampala dinsdag. Volgens het station, dat een militaire woordvoerder aanhaalde, bestond die 'voorhoede' uit Tanzanianen en Oegan- dese ballingen. De 37 arrestalen zouden worden ondervraagd door de militaire autoriteiten Het is met de eerste keer dat Oeganda Tanzania beschuldigt van agressie of plannen daartoe gehoopt dat de NBM verder zou zijn ge gaan De verkoper van een huis kan schriftelijk vastleggen dat zijn make laar niet met de toekomstige koper in zee gaat, maar wat moet de adspirant- koper nou vastleggen?" „Een makelaar biedt namens een ver koper een huis aan. De koper kan eigen lijk alleen maar ja of nee zeggen De ma kelaar heeft toch een machtspositie. Er zijn kopers genoeg", verklaart een voor lichter van de Consumentenbond. Beschermen De Nederlandse Bond van Makelaars zegt met de nieuwe regeling de consu ment beter te willen beschermen „Ei genlijk verandert er niet veel", geeft een zegsman van de NBM toe, „maar met het schriftelijk vastleggen van opdrach ten weten alle partijen waarmee men bezig is En je voorkomt situaties waar bij makelaars nog kunnen zeggen* je krijgt het huis niet als je niet direct be taalt. De opdrachten worden nu schrif telijk vastgelegd „De adspirant-koper kan tegen een ma kelaar zeggen dat hij zelf met de verko per wil onderhandelen. Volgens een soort erecode was de makelaar ook verplicht de adspirant-koper die vrijheid te laten. Die vrijheid van de consument is nu via duidelijke, schrif telijk vastgelegde spelregels gewaar borgd", aldus een voorlichter van de NBM. DEN HAAG (ANP) - Bijna alle Neder landers hechten een positieve beteke nis aan het boerenbedrijf. Land- en tuinbouw en veeteelt zijn noodzakelijk voor onze voedselvoorziening, vindt 96 procent. Deze bedrijfstakken zijn be langrijk voor de economische positie van ons land. vindt 92 procent. Het Nederlands Instituut voor de Pu blieke Opinie (NIPO) is, bij een in op dracht van het ministerie van landbouw en visserij uitgevoerd onderzoek, tot deze conclusie gekomen. Bij het hierbo ven weergegeven oordeel was er geen versdchil tussen mannen en vrouwen, tussen jong en oud, tussen bewoners van grote steden en van 'de provincie', tussen aanhangers van de verschillende politieke partijen. Het NIPO heeft zijn onderzoek in de eer ste helft van februari gehouden onder ruim tweeduizend Nederlanders van achttien jaar en ouder, verspreid over het hele land. Van de ondervraagden had drie procent zelf een agrarisch be drijf. twee procent had een gezinslid met zo'n bedrijf Dat er m de landbouwsfeer overheids- subyidies worden gegeven is juist, vul den. blijkens de uitslag van het onder zoek, zes van de tien Nederlanders. Tegenstanders van subsidies zijn vrij gelijkmatig over de politieke groeperin gen verdeeld, al vindt men onder de WD-kiezers meer van deze tegenstan- dersr dan onder de PvdA-kiezers, name lijk resp 28 en 18 procent. Alternatieve landbouwprod uk ten. zoals scharreleieren en zonder bestrijdings middelen en kunstmest geteelde gewas sen. willen 21 van de honderd Nederlan ders wel graag in huis halen- Driekwart van de liefhebbers is ook be reid voor de alternatieve produkten meer te betalen dan voor de traditione le Hoeveel meer dan wel? Tien procent meer. zegt 26 procent van deze groep. Zeventien procent wil minder dan vijf procent bij de prijs leggen. 21 procent van de groep wil vijf procent, zeven pro cent wil tussen de vijf en tien procent bijbetalen. LONDEN (DPA) - De door militante protestanten uitgeschreven algemene werkstaking in Noord-Ierland leek dinsdag op een fiasco uit te draaien. Bij de meeste fabrieken, bedrijven en kan toren ging het personeel 's ochtends normaal aan het werk. Ook de vier grootste electriciteitscentrales lever den gewoon stroom. De staking, een initiatief van de extre mistische dominee Ian Paisley en dienst 'Verenigde unionistische aktleraad'. was om middernacht begonnen. Zij heeft een dubbel doel: het afdwingen van scherpere maatregelen tegen de ter- reurakties van het katholieke IRA en het weer bijeenroepen van het sinds 1974 'slapende' provinciale parlement. In dat lichaam hebben de protstanten een grote meerderheid. De politie patrol lieerde dinsdagochtend druk om te beletten dat werkwillige burgers door stakers zouden worden geïntimideerd Volgens de Noordierse vredesbeweging komen er bij haar al be richten binnen over intimidatie, met name van vrouwen die zijn bedreigd voor het geval hun echtgenoten het Paisley-aanse parool zouden negeren. Volgens Harry West. een vooraanstaand Unionist die het echter niet eens is met de staking kan het nog wel een paar da gen duren voor - Pauskey's aktie tgoed aanslaat. Werkgevers en vakcentrales - Paisley's aktie is een 'wilde' staking gaven een gemeenschappelijke verkla- ringuit waarin de werkwillige bevolking om haar standvastigheid wer geprezen. WASHINGTON (UPI/AP) - De advoca ten van ex-president Richard Nixon hebben maandag geëist dat (het Ame rikaanse dagblad) de Washington Post bet bericht intrekt waarin werd be weerd dat Nixon al in januari 1973 het betalen van zwijggeld aan de W'atergate-inbrekers besprak met Charles Colson. De Washington Post schreef dat ge luidsbandjes uitwijzen dat Nixon hier al op 8 januari over sprak, de week dat het proces tegen de Watergate-inbrekers begon. Nixon heeft altijd beweerd dat hij in maartp in een gesprek met John Dean, voor het eerst over zwijggeld hoorde spreken. Nixons advocaat zegt dat de weergave in de Washington Post niet overeen komst met de definitieve versie van de speciale openbaar aanklager inzake Watergate. In die versie zou met geen woord zijn gerept over zwijggeld. Vol gens een van Nixons medewerkers ging het gesprek met eens over Watergate. De hoofdredactie van de Washington Post liet weten dat ze achter het bericht blijft staan. Het Bntse socialistische parlementslid John Lee heeft de oproeporganisatie BBC verzocht de vraaggesprekken van de Bntse journalist David Frost met de Amenkaanse oud-president Nixon met uit te zenden omdat deze laatste zijn land 'unieke schande' had gebracht Voorstel: rijk betaalt educatieve centra gemeenten DEN HAAG (ANP) - Het basisaanbod van de gemeentelijke educatieve cen tra wordf betaald door de rijksover heid. Er komt een leerrecht voor vol wassenen. De gemeente zorgt voor een jaarplan en een meerjarenplan, die af gestemd zijn op de leerbehoeften van de bevolking. Hel jaarplan wordt uit gewerkt in een programma van activi teiten. De verantwoordelijkheid hier voor ligt bij de uitvoerende instellin gen waarmee de gemeentelijke educa tieve centra contracten afsluiten. Deze voorstellen onder meer heeft de commissie bevordering plaatselijke educatieve netwerken (pen) gedaan in haar advies, dat dinsdag de bewindslie den van cultuur, recreatie en maat schappelijk werk. van onderwijs en we tenschappen en van sociale zaken is aangeboden De voorstellen worden nog besproken met de instellingen voor avondonder wijs. voor vormmgs- en ontwikkelings werk. en voor beroeps- en vakopleiding, met vertegenwoordigers van rijk. pro vincies en gemeenten en met onder meer vakcentrales, werkgeversorgani saties en vrouwenorganisaties. Staatssecretaris Hendriks rijdt een auto binnen waarvan de achterschokbrekers zo toeranderd zijn dat zij als hydraulische cylinders kunnen werken. Nadat de speciale klep onder de achterdeur naar benedenis geklapt, kan de rolstoel gemak kelijk naar binnen rijden. De Spaanse regering heeft de viering van het traditionele Carllstlsche feest in EsteUa in de provincie Navarre voor zondag verboden. De regering heeft te kennen gegeven het besluit te hebben genomen om eventuele ongeregeldhe den te voorkomen. i Van ome departementale redactie) DEN HAAG - De Nederlandse Brandwondenstichting start met een actie om brandongeval len bij kinderen te voorkomen. Ieder jaar worden ongeveer 4000 mensen met ernstige verbran dingen in het ziekenhuis opge nomen, van wie 2500 kinderen. Een groot deel van hen blijft voor het leven verminkt en ge handicapt. Voor velen loopt het nog erger af. De actie wordt voornamelijk op kinderen ge richt, omdat zij de grootste groep slachtoffers vormen en bovendien het gemakkelijkst te bereiken zijn. Brandongevallen veroorzaken verwon dingen die tot de ernstigste behoren. Vaak lijden slachtoffers vreselijke pij nen. zij moeten langdurige ten ook pijn lijke) verpleging ondergaan, zijn soms ernstig verminkt en levenslang gehan dicapt. Bovendien leiden dergelijke ongevallen tot ernstige psychische problemen, om dat het slachtoffer het moment van het ongeval steeds opnieuw beleeft, om maar een veel voorkomende oorzaak te noemen Ernstige verbrandingen heb ben meestal de zogenaamde verbran dingsziekte tot gevolg, waarbij vrijwel alle organen worden aangetast. Niet zelden overlijden slachtoffers aan deze ziekte. Simpel Hoe ernstig en ingwlkkeld een bran- dongeval ook kan zijn. de eerste- hulpbehandeling is bijzonder eenvou dig: water. Het verbrande lichaamsdeel moet worden afgekoeld en daarom ten minste vijf minuten in koel water wor den gehouden Onder de kraan, maar desnoods in een sloot. Hoewel de actie erop is gericht verbran dingen te voorkomen, wordt de meeste nadruk toch gelegd op deze simpele be handeling met water De vrees bestaat namelijk dat te veelvuldig waarschu wen voor gevaarlijke zaken wel eens averechts zou kunnen werken. En vuur bestaat nu eenmaal: Je moet ermee leren omgaan. De Brandwondenstichting voert deze actie samen met het blad „Wij en onze kinderen", dat ln zijn meinummer veel aandacht aan de brandongevallenza- ken besteedt. In het blad wordt de (hier bij afgebeelde) speciaal ontworpen affi che ingesloten, waarvan het de bedoe ling uiteraard ls die op te hangen Blad met affiche wordt onder andere aan alle scholen gezonden Verder kan iedereen die er belang in stelt deze affiche gratis aanvragen bij „Wij en onze kinderen", postbus 8030, Utrecht. De Nederlandse Brandwon denstichting en het blad schrijven bo vendien een project wedstrijd uit voor scholen. De zevenUg Nederlandse bedrijven, die hebben deelgenomen aan de verle den week in Hannover gehouden voor- jaarsbeurs. verwachten op grond van hun ervaringen op deze beurs, dat de Nederlandse export naar West- Dultsland dit jaar een groei van onge veer twintig procent te zien zal geven. Zo deelt de Nederlands-Duitse Kamer van Koophandel mee. Foto vlnr. de heer Zhgenti. generaal en leider van de delegatie de heer S. P Ivanov, H Mde heer Maresjev en pnns Bernhard. SCHIPHOL (ANP) - Dinsdag heelt koningin Juliana op paleis Soest- dijk een delegatie van Russische oorlogsveterenen ontvangen, waar van drie de hoogste militaire onder scheiding van hun land dragen: held van de Sowjet Unie. De delegatie is maandag in ons land aangekomen. Van die drie is Alexei Petrovitsj Ma resjev nog bij zijn leven legendarisch geworden Hij wordt beschouwd als de grootste held van de Sowjet Unie. Hei bezoek van de delegatie van Russische oorlogsveteranen zal een week duren. Het is een tegenbezoek voor een reis. die Nederlandse oor logsveteranen van de bond Neder landse militaire oorlogsslachtoffers vorig jaar naar Rusland maakten. C

Provinciale Zeeuwse Courant | 1977 | | pagina 13