Cruson Breskens voldoet niet aan voorwaarden" Raad Goes verleent geen uitgebreide ontheffing voor vestiging van Groenendijk 55 Personeel Goes'bedrijf hielp collega aan geld voor operatie dochter Hoeukunt bellen met Claus en Pieter. DECOM-BONDEN WILLEN CAO VOOR NECKERMANN EERSTE PAAL DAGVERBLIJF GEESTELIJK GEHANDICAPTEN Zeeuwse culturele raad versterkt contacten plaatselijke raden OOSTBURGS RAADSLID L. J MAAS: eerst m'n §oud1&dï^/e opeten..! VRIJDAG 22 APRIL 1977 controle door dienst gemeentewerken OOSTBURG - De dienst gcmeentewer- fcen van de gemeente Ooslburg gaat er nauwlettend op toezien dat het mc- taalveredelingsbedrijf Cruson B.V. in Breskens de voorwaarden van de hin derwet opvolgt. Cruson kreeg enkele maanden geleden een nieuwe hinder wetvergunning. waarin vele tientallen voorwaarden waren opgenomen. Vol gens het Oostburgse raadslid L. J. Maas (progressieven) echter neemt Cruson het niet zo nauw met die voorwaarden. Tijdens de raadsvergadering van don derdagavond zei het raadslid onder meer: „Iedere voorbijganger kan zien dat er nog steeds niet voldaan is aan de voorwaarde dat de opslagtanks voor zien worden van een afrastering, terwijl Coördinatieorgaan nog niet eens met distelverordening MIDDELBURG-Het Zeeuws Coordina- tieorgaan blijft ernstige bezwaren houden tegen de gewijzigde distelver ordening, die gedeputeerde staten van Zeeland ter vaststelling aan de staten hebben voorgelegd. Die verordening komt vandaag - vrijdag - in de staten in bespreking. Het Coórdinatieorgaan vindt, dat er ook nu nog geen garanties zijn, dat de nivellering van de wilde fauna door hel toepassen van de veror dening tot het verleden zal behoren. Men is - zo blijkt uit een brief aan de staten - wel blij, dat meer ruimte is gela ten voor het begrip natuurgebied, maar dateen garantie paskan worden bereikt door een systeem van lastgeving. „Het komt ons onbegrijpelijk voor, dat bij de afweging van belangen door gs niet de resultaten van recente agro-biologishe en planten-oecologische onderzoeken inzake distels niet in de overwegingen zijn betrokken, maar dat sleclts ge- voelsma tige argumenten zijn gehan teerd.". Men meent, dat die werkwijze een deugdelijke afweging van belangen bijna onmogelijk maakt. Men wijsterop, dat in een recente nota van het rijksin stituut voor natuurbeheer alleen de ak kerdistel is genoemd als mogelijkheid voor reele problemen voor het. agrarisch bodem gebruik De vrees van gs. dat het systeem van lastgeving de uniformiteit niet bevor dert en ondeugdelijk en omslachtig zou zijn. deelt het coordinatieorgaan niet. Dit probleem is te ondervangen door de lastgeving van b en w vooraf te laten gaan door een advies van de provinciale directie voor de bedrijfsont wikkeling, in het bijzonder door de specialist in plantenziekten. Hierdoor wordt volgens het coördinatie orgaan de uniformiteit juist bevorderd en is een deskundige in breng verzekerd." Collecte VEERE - De collecte voor 'Simavi' bracht in Veere 418.09 op. er bovendien nog geen brandmuur slaat Als aan die voorwaarden al met voldaan is. dan zal dat ook met andere voorwaarden wel met het geval zijn Burgemeester A Schipper wilde het raadslid wel toezeggen dat de dienst gemeentewerken opdracht zal krijgen om de zaak nauwlettend in het oog te houden .Natuurlijk moet spoed be tracht worden bij het naleven van die voorwaarden. Wat is anders het doel van aldus Ooslburg.' missie, nog nooit heb ik een aankondi ging gezien bijvoorbeeld en dat is niet in de haak." aldus de KVP-er. Wethouder G A Claeijs belootde beterschap Bur gemeester Schipper voegde er aan toe dat het in het voornemen van b. en w. ligt om in de toekomst te streven naar één commissie voor degehele gemeente ITALIAANSE PROFESSOR OPEREERDE SPASTISCH MEISJE KRABBENDIJKE - „Je begrijpt na tuurlijk wel dat ik ontzettend blij ben met zulke collega's. Ik zou nooit meer ergens anders willen werken". Dat zegt de heer H. A. van Iwaarden uit Krabbcndijkeover het personeel an machinefabriek Van der Linden BV in Goes, dat spontaan een actie op touw heeft gezet om geld bijeen te brengen vooreen dure operatie, die de 12-jarige dochter van de heer Van Iwaarden in Italié heeft ondergaan. Het meisje, Anneke, is spastisch en kon zich alleen maar voortbewegen in een rolstoel. Volgens artsen in Nederland bestond er geen hoop op verbetering van de toestand van Anneke. In een week blad had de heer Van Iwaarden ech ter gelezen dat een zekere professor Fasano in Turijn een operatie methode had ontwikkeld, die suc cesvol kan zijn bij de vorm van spasme waaraan zijn dochter lijdt. De afgelopen zomervakantie reisde de familie Van Iwaarden naar Italië om Anneke door prof. Fasano te la ten onderzoeken en dat onderzoek wees uit. dat een operatie aan de rug- gegraat bij Anneke toegepast zou kunnen worden. Die operatie- methode is in Nederland echter nog vrij onbekend, reden waarom artsen in ons land de operatie medisch ge zien afraadden. Mede omdat prol Fasano hem verzekerd had dat de toestand van Anneke, mocht de ope ratie met slagen. er zeker niet op ach teruit zou gaan. besloot de familie Van Iwaarden de ingreep toch maar te laten uitvoeren. Op 6 april werd Anneke in Turijn geopereerd. En de resultaten zouden verbluffend zijn ze kan haar linkerarm en beide benen weer redelijk bewegen. Haar rechte rarm was altijd al goed. Ze zal nog wel minstens twee jaar allerlei revahda- tietherapieën moeten ondergaan, maar bij haar ouders leeft nu in ieder geval weer de hoop dat ze ooit zal die voorwaarden burgemeester. Het KVP-raadslid G H M van Schaick vroeg zich. bij de behandeling van hei voorstel om twee leden en drie plaats vervangende leden te benoemen in de commissie van beheer en onderhoud voor de gemeentelijke sportaccommo daties in de kern Breskens, af of die commissie eigenlijk in slaap is gevallen Caclz(in(l lutl PtUjc „We zien nooit eens wal van die com- J I ijdens de raadsvergadering van don derdagavond kwam het raadslid A. I. Verhage fdorpsbelangen en toerisme) met een aantal vragen over de verwe zenlijking van de bestemmingsplannen 'Cadzand Haventje'. Hij stelde de vragen mede namens alle andere raadsfracties. De raad drong er bij b. en w. op aan haast te maken met de behandeling van de bestemmings plannen omdat het voor de hoteleige naren 'onbegonnen werk is bun plan nen te verwezenlijken bij liet 'tande- ren' van de plannen." De raad drong er bij het college op aan de plannen in de volgende raadsvergadering aan de orde te stellen. De Oostburgse raad had geen moeite met het voorstel van b en w. om 8.316 beschikbaar te stellen voor de 'speul- mart' in Cadzand. De 'speulmart' wordt georganiseerd door de stichting Streek Jeugdcentrale West-Zeeuwsch- Vlaanderen. Op het laatste moment trok net SJC-bestuur een aanvraag voor een aanvullende subsidie van ongeveer 4.000 in, omdat dooreen actie onder de middenstanders een gift van 4.500 op tafel was gekomen Het AR/CH-raadsiid A. de Feijter haakte daarop in Hij vond dat het niet alleen afhankelijk mag zijn van een goedgeefse middenstand of er in een be paalde kem van de gemeente aan 'speulmart' wordt gehouden. „Dan ko men kernen als Nieuwvliet nooit aan bod." aldus de heer De Feijter. Ze zijn toegankelijker dan u denkt! Dat leest u alléén in pwÉfö i Overal verkrijgbaar ƒ1.25 kunnen lopen -zij het dan misschien met stokken De heer Van Iwaarden had voor de operatiewaarvan de kosten alles bij eikaar op vijtien- a twintigduizend gulden gaan komen, geen contact opgenomen met het ziekenfonds. Hij meende dat het ziekenfonds toch geen uitkering zou willen geven, om dat de artsen m Nederland de ui- greep medisch gezien niet toeston den Hij kon de operatie echter toch laten uitvoeren, omdat de her vormde diaconie van Krabbendijke zich ervoor garant stelde Inmiddels is het tot een gesprek tussen het zie kenfonds en de heer Van Iwaarden gekomen en er bestaat nu de moge lijkheid dat het ziekenfonds de kos ten voor de nazorg Anneke moet nog zeker twee keer voor controle naar Turijn) voor zijn rekening wil nemen Het personeel van Vait der Linden BV haci ook gehoord van de operatie van de dochter van hun collega en er weid spontaan een actie op touw ge zet om te proberen ook wat geld bij een te krijgen Verreweg bet grootste deel van het. personeel werkte gedu rende drie dagen voor niets over en ook de directie van het bedrijf steunde de actie financieel. Ook van anderen kwamen bijdragen voor dc actie binnen en momenteel worden er nog steeds toezeggingen voor gil len gedaan. Hoeveel er nu al binnen is willen de initiatiefnemers van de actie niet zeggen. Dat zal bekend worden ge maakt op een feestelijke avond 29 april in Amicitia in Kloetinge. Aan die avond zullen enkele aruesten. die van de actie gehoord hebben, belan geloos meewerken. In mei knjgt de actie nog een staartje. Dan komt een uit artiesten en disc-jockeys be staand voetbalelftal spelen tegen het bedrijfseli'tal van Van der Linden. Ook de baten daarvan zijn bestemd voor de actie. 'Enige manier om mje-dagenregeling te behouden' Meerderheid van personeel wil 9 vrije dagen HL'LST - De Decom (de samenwer- kïngscommissic van werknemersor ganisaties in dc detailhandel) zal op korte termijn een brief sturen naar de directie van Neckcrmann Postorders te Sint Jansteen. om een eerste gesprek te vragen over de mogelijke totstand koming van een collectieve arbeidso vereenkomst. Tijdens een vakbijeenkomst in De Stadsherberg' te Hulst donderdaga vond met Dersoneel van Neckermann. stelden de districtsbestuurders H Hoogduin (NVV-bond Mercunusi en A vanHulstidienstenbondZNKVidateen c.a.o de enige manier is voor de werk nemers om wettelijk meer dan 40 uur per week te mogen werken. In vaste dienst bii Neckermann werken 41 uur per week. wat door de directie op 41.5 uur is gesteld. Da t is gebeurd omdat een pauze van tien minuten op de vrij dagmiddag komt te vervallen (men gaat dan vroeger naar huis en werkt die dag maar zeven uur). De beide vakbondsbestuurders voerden voor een gering aantal belangstellenden in 'De stadsherberg' aan dat 41.5 uur werken per week verboden is volgens de secundaire arbeidsvoorwaarden rege ling. diegeldtvoorNeckermann bij gemis aan een c a o De vakbondsmensen stelden dat een c.a.o. de enige manier is voor de werk nemers om de negen vrije dagen per jaar. die men ontvangt als gevolg van het 1.25 uur langer werken per week. te behouden Een enquête onder het per soneel van Neckermann verleden jaar gehouden, gaf aan dat 85 procent voelde voor de vrije dagen De overige vijftien procent wilde 's morgens een kwartier later beginnen om 8.15 uur m plaats van 08.00 uuri. Districtsbestuurder Van Hulst van de dienstenbond NKV stelde dat het nor maal is dat de partieel-leerplichtigen in een c.a.o. als die er komt, wat betreft dezelfde regeling hebben inzake de ne gen vnje dagen, als de werknemers in vaste dienst. Dat verplicht opnemen Nieuw gebouw in Zaamslag Toestemming al na een jaar voorzitter van 'Miciden-Zeeuwsch- Vlaanderen* na afloop van het slaan van de paal (het was toevalligerwijs de laat- ste' in de recreatiezaal van het bejaar- ZAAMSLAG-VoorzitterP Th AMR dentehuis 'Molenhof, dat naast het te Apers van de Stichting dagverblijf bouwen dagverblijf ligt. geestelijk gehandicapten in Midden- De heer Apers sprak er zijn genoegdoe- Zeeuwsch-Vlaanderen heeft donder- mng over uit dat de toestemming voor dagmiddag symbolisch de eerste paal de bouw van het verblijf maar een jaar geslagen voor het kinderdagverblijf in heeft geduurd. In dat verband hield hij Zaamslag. de aanwezigen voor dat de realisatie van „Het is duidelijk gebleken dat er be- het verzorgingstehuis in Temeuzen een hoefte aan een dagverblijf voor geeste- Jaar °f zeven, acht heeft gekost, lijk gehandicapte kinderen is." zo zei de Volgens de heer Apers zal het nog 200 werkdagen auren voor het kinderdag verblijf er is Er is nog een uitloop met twintig dagen mogelijk. Gezien de ur gentie van het doel van de bouw. riep de heer Apers aannemer en onderaanne mers op om het gebouw zo snel mogelijk te realiseren. Bij het slaan van de offi ciële eerste paal. ging een aantal bal lonnen de lucht in. Daaraan zaten kaar ten. Worden die kaarten door de vinders opgestuurd, dan wordt men officieel uitgenodigd om de opening van het kin derdagverblijf officieel bij te wonen. VIA WEDERZIJDS VERGADERBEZOEK voorzitter sceptisch over 'hoeveelheden papifr' MIDDELuuKG - Dc Zeeuwse Culturele Raad staat geheel achter liet idee het contact met de plaatselijke culturele raden te intensiveren. De '/CR sprak zich in een donderdagmiddag in het ge bouw van de Stichting Zeeland te Mid delburggehouden vergadering uit voor de suggestie, de ZCR-dircctie te laten vertegenwoordigen in vergaderingen van de plaatselijke raden als de agenda hiertoe aanleiding geeft. In 'andere richting' kunnen de plaatselijke raden waarnemers zenden naar de vergader ing van de ZCR. Met dit. laatste verandert in wezen for meel gezien mets, zoals gistermiddag de voorzitter van de ZCR. mr J. J. van der Weel naar voren bracht. De vergaderin gen van de ZCR zijn openbaar en der halve voor iedereen toegankelijk Wel zullen de waarnemers van de plaatse lijke raden in de gelegenheid worden ge steld in de vergaderingen van de ZCR het woord te voeren Aanleiding tot. deze aanzet om de relatie tussen de provinciale raad en de plaat selijke raden te versterken was de briel van de Culturele Raad Goes, die er de ZCR op attendeerde dat de verbinding met de plaatselijke raden een stuk beter zou kunnen zijn. „Wij voelen het als een gemis dat die binding er met is", zo schreef de Goese Raad Als reac üe op die brief is onder meer nog een schriftelijke uitwisseling van alle vergaderstukken overwogen. De ZCR- voorzitter toonde zich hierover gister middag sceptisch „De hoeveelheden papier zijn al zodanig dat ik me afvraag of dit wel zoveel uithaalt." In het. advies aan de leden van de ZCR was hierop al nader ingegaan. „De basis om tot een betere relatie te komen is toch het ver beteren van de schriftelijke informatie. Niet in de vorm van een wederzijdse pa pierlawine. maar bijvoorbeeld door het over en weer toezenden van vergader agenda's. besluitenlijsten en belang rijke nota's. Aan de hand daarvan kan eventueel nadere informatie worden ge vraagd over zaken, die voor een partij interessant kunnen zijn." In deze geest gaai men nu handelen, zoals gistermiddag directeur H. W, A. Koch van de ZCR het wilde benaderen meer incidenteel, ais de agenda, de stukken en de wederzijdse betrokken heid er aanleiding toe geven De Zeeuwse Culturele Raad schaarde zich gistermiddag achter het advies over de culturele posten op de provin ciale begroting 1978. Dit advies wordt uitgebracht aan gedeputeerdestaten. in welk verband de culturele ambtenaar van de provincie, de heer J J de Reij. moest aantekenen dat hij -deposten zijn voor 1978 weer hoger dan voor 1977- ge zien de financiële middelen van de pro vincie de mogelijkheid van een algehele overname van het advies niet te roos kleurig wilde inzien. De meerderheid van de ZCR sprak zich uit voor subsidiërmg van de evenemen ten. die in het kader van het Holland Festival te Middelburg worden gehou den. Aan de andere kant leefde de op vatting. dat concentratie van één erg bijzonder Holland-Fesüval-evenement de voorkeur zou verdienen, waarvoor Middelburg uit een oogpunt van ac- commodauemogelijklieden de aange wezen plaats werd geacht De raad besloot positief te adviseren over het subsidieverzoek van de ge meente Brouwershaven voor de her denking van de 400ste geboortedag van Jacob Cats en het 500-jarig bestaan van de stad Brouwershaven De plaats waar het nieuwe dagverblijf moet komen, met op de voorgrond kinderen met de ballonnen die later de lucht souden ingaan. MET TWAALF TEGEN ACHT STEMMEN VERBOD BOUWARTIKELEN „iscussie over vaste beleidslijn van b. en w. GOES - De gemeenteraad van Goes heeft donderdagavond met 12 tegen 8 stemmen besloten om aan Groenendijk bv geen ontheffing te verlenen voor verkoop van bouwmarktartikelen in dc voormalige glasfabriek aan dc Zuidvlictstraat te Goes. De raads- meerderheid stemde wel in met het verlenen van een ontheffing voor ver koop van meubelen en tapijten, terwijl er ook geen bezwaren waren tegen ver koop van campingartikelen (waarvoor volgens de bepalingen van het be stemmingsplan geen ontheffing nodig was). tegenstanders van net venenen van een 'uitgebreide' ontheffing waren de PvdA ppr en SGP alsmede de 4 wethouders De raadsleden van CGG en VVD waren voorstander van een volledige onthef fing De heer M Loeve tcggi vond zelfs dat het terrein waarop de glasfabriek staal aangewezen moet worden als speciaal terrein voor detailhandel bui ten hel centrum Ook wenste hij dat an derc delailacttviieilen die momenteel op industrieterreinen plaatsvinden, alsnog goedgekeurd worden lals voor beelden noemde het raadslid de ver kooppunten van Schrijver en Slabbe- koorm. Ing. J A. Salome wees er namens PvdA en PPR op dat heigemeentebestuur ten opzichte van de gemeentenaren de ver antwoording heeft om een vaste en dui delijke beleidslijn toe te passen „Als van die lijn wordt afgeweken, dan geeft dat schade voor de consument, het be drijfsleven en toekomstige ontwikke lingen meende hij. In dit verband her innerde het socialistische raadslid aan plannen voor nieuwe winkelvoorzienin gen in de binnenstad. „Om die projecten te doen slagen, moet er een vertrou wensbasis zijn En zo n vertrouwensba sis zal moeilijk te handhaven zijn, als er steeds van de vaste lijnen wordt afgewe ken". aldus ing. Salome Hij vond de vestiging van Groenendijk m de oude fabriek uit een oogpunt van algemen be lang 'een onmogelijke zaak' Mevrouw L J Mol-de Jager (vvd) con stateerde dat de gedeeltelijke onthef fing voor verkoop van meubelen én ta pijten door Groenendijk, een ombuiging was van het beleid tot nu toe. Zij was het met die ombuiging eens liet VVD- raadslid vroeg zich af hoeveel waarde er loegeknd moet worden aan een verbod voorverkoop van bouwmarktartikelen Zij benadrukte dat dergelijke verboden elders ln de gemeenten toch al worden overschreden Mevrouw Mol stelde dat de gemeente bij voorbaat geen nieuwe bedrijfsvormen mag uitsluiten. Vaste lijn De heer Loeve legde uit dat zijn fractie ook voorstander is van een vaste lijn en een vertrouwensrelatie. Hij onder streepte dat het college in dc 'kwestie Groendijk' geen vaste lijnen getrok ken heeft. De heer Loeve zag de bouw marktartikelen niet als een vorm van hobby-en-doe-het-zelf-zelfartikelen. „Wij vinden dat die bouwmarktartike len aan de Zuidvlietstraat verkocht moeten worden. Het zijn zaken die naar aard en omvang niet in de binnenstad passen", betoogde de heer Loeve. Hij pleitte vooreen algehele vrijstelling en voor aanpassing van de voorschriften van het bestemmingsplan, opdat ook het gebouw ingericht kan worden. Raadslid A Maljaars (sgpi zei dat aan Groenendijk bv door de ontheffing voor meubelen en tapijten al een belangrijke concessie gedaan is. Hij wilde dan ook niet verder gaan en wees meerdere ont heffingen van de hand Raadslid A Maljaars isgpi zei dat aan Groenendijk bv door de ontheffing voor meubelen en tapijten al een belangrij".. concessie gedaan is. Hij wilde dan ook niet verder gaan en wees meerdere ont heffingen van de hand PvdA-wethouder L. H. de Leeuw iruim telijke ontwikkeling en milieu) stelde dat de vaste lijnen van PvdA en CGG duidelijk verschillend zijn. Hij betoogde dat een minderheid in het college van b. en w. tegen het verlenen van iedere ont heffing was. maar dat er uiteindelijk uitvoering gegeven werd aan een meer derheidsbesluit De heer De Leeuw hield de raad voor dat zulks nog geen ombui ging van het beleid betekent. „Vergeet dat maar", zei hij. De wethouder vond het uit een oogpunt van rechtsgelijk heid een eerlijke zaak als de bedrijven die nu de bepalingen overtreden (oog luikend) alsnog tot de orde worden ge roepen. Hij was het geheel oneens met de visie van de WD: ..De gedachten- kronkel van mevrouw Mol kik niet vol gen. Zij zet de zaak op z'n kop en vraagt dan van ons ook op de kop te gaan staan, om alles weer recht te kunnen zien", meende de heer De Leeuw CGG-wethouder J Dijkgraaf (finan ciën i zei dat de voorschriften zowel soe pel als strak gehanteerd kunnen wor den. Hij plaatste zichzelf in de rij van 'rekkelijken' en wenste door het verle nen van een gedeeltelijke ontheffing de ontwikkelingen in de samenleving te .«lgen. Hij voorspelde dat de raad bin nenkort nog meer soortgelijke verzoe ken om ontheffing knjgt. „Het betekent dat er een duidelijke druk is op de ge meente van bedrijven die zich buiten de binnenstad willen vestigen", aldus drs Dijkgraaf Hij onderstreepte dat de raad ook rekening moet houden met de vraa g van de consument: „Ik heb er ver schrikkelijk de pest in dat we tot in de finesses moeten regelen wat er wel en niet verkocht mag worden." Beperkingen van negen snipperdagen door jongeren, zonder dat men daar voor betaald werd. was een van de punten die de beweging van de werkende jongeren KWJ onder de aandacht heeft gebracht. „We willen proberen een voorstel te maken voor een c.a.o.. met daarin de regeling dat de werknemers van Nec kermann meer willen werken en dat daar compensatie in de vorm van vrije dagen tegenover staat." zo drukte de heer Van Hulst zich uit. In de secundaire arbeidsvoorwaarden, die dus nu voor Neckermann gelden, staat dat overwerk is toegestaan. Daai moet dan betaling tegenover staan, ol het opnemen van vrije dagen ln de pe riode van vier weken die volgt op de tijd dat isovergewerkL Bij Neckermann wor den de vnje-gespaarde - dagen bijvoor beeld voor kerstmis en in de zomer (bij voorbeeld vrijdag) opgemaakt. Districtsbestuurder Hoogduin van de NVV-bond Mercurius wees erop dat de directie zonder meer kan zeggen: vanaf nu beginnen de werknemers 's morgens een kwartier later te werken. Daarom ook pleitte hij voor het opnemen van onderhandelingen tussen de Decom en de directie over een c.a.o. „Wij zouden slechte vakbonden zijn, als we niet pro beerden voor u te behouden wat u nu heeft." zei de heer Hoogduin. Secretaris F. Mannaert van de ondernemingsraad van Neckermann zei dat de overgrote meerderheid van de werknemers van Neckermann best tevreden is. met de huidige werksituatie. Hij moest zich echter neer leggen bij het argument van beide vakbondsbestuurders, dat die si tuatie in stnjd is met de bepalingen in het secundaire arbeidsvoorwaardenbe leid Geen van de aanwezigen, zo n vijftien, meest jonge werknemers, stemde tegen het voorstel van vakbondszijde gedaan om te proberen de onderhandelingen metNeckermannovereencollectievear- beidsovereenkomst te starten. Van de zijde van de vakbonden werd erop ge wezen dat ook zij gebonden zijn aan de regels van het speL en dat men niet zon der meer voorbij kan gaan aan een si tuatie die onwettig is. Propaganda De heer Mannaert van dc onderne mingsraad van Neckermann stelde nog eens dat men binnen het bedrijf de in druk heeft dat de KWJ een propaganda-campagne heeft willen voeren. De heer A. Steijaart van de KWJ, er waren nog twee KWJ*ers aan wezig. bestreed dit. Hij zei dat de op merkingen van verschillende partieel- leerplichtingen aanleiding waren om een onderzoek naar de werksituatie in te stellen. Van de zijde van de jeugdcommissie en de ondernemingsraad werd gisteravond nog gesteld dat men de werkwijze van de KWJ niet heeft kunnen waarderen: „Ze hadden met de problemen naaro.r. en/of jeugdcommissie kunnen stap pen." De heer Van Hulst bestreed dit Hij zei onder meer dat de KWJ niet af is willen gaan op gesprekken met een of twee jeugdige werknemers. Daarom belegde men een bijeenkomst Dat zou de vakbond ook hebben gedaan." zei hij. De KWJ heeft nog twee andere punten aangevoerd die bij Neckermann. voor betreft de jongere werknemers, niet in de haak zouden zijn. De heer Hoogduin, die gistermiddag een gesprek met een vijfrnans delegatie van o.r. en jeugd commissie heeft gehad, stelde dat er in het arbeidscontract wel staat dat men niet over het verdiende salaris mag spreken; maar het betreft een oud con tract en ik heb erop aangedrongen dat het veranderd zal worden. In de praktijk weet men best wat de ander verdient," zei hij. Wat betreft een proeftijd langer dan twee maanden, heeft de heer Hoog duin bij Neckermann dat niet geconsta teerd bij de arbeidscontracten voor on bepaalde tijd (menden in vaste dienst). Wel is het hem gebleken dat het voor komt dat mensen eerst voor bepaalde tijd worden aangenomen. Bijvoorbeeld bij een piek in het werk. en dat men de besten van hen later een vast contract aanbiest. ..Als vakbonden ztjn we daar niet zo gelukkig mee. maar er is wette lijk niets aan te doen. Wel riekt het ei genlijk naar een verlengde proeftijd," zover de heer Hoogduin. Wethouder De Leeuw wees er nog op dat de vestiging van Groenendijk naar zijn oordeel tot drastische vestigings beperkingen in de binnenstad zal lei den. „We kunnen bijvoorbeeld de ves tiging van een meubelwarenhuis aan dc Vlasmarkt wel vergeten", vertelde hij. „Ik hoop dat: gedeputeerde staten hij de beoordeling van de besluiten, de richtlijnen van de provincie en dc lan delijke overheid niet zullen vergeten." De wethouder las tenslotte nog het raadsbesluit van december '76 voor. waarin wordt aangegeven dat er ter reinen voor detailhandel buiten de bin nenstad moeten komen, nadat er een zogenaamd distnbutieplanologisch on derzoek is gehouden. Toen de heren Loeve en JPG. van Ooijen icgg) daarop wilden inhaken, kapte burge meester mr. F. G A. Huber de discussie, die zich in een steeds kribbiger sfeer af speelde (Adverteniiei het vers gebraden 10 minuten haantje van Herman Kramer

Provinciale Zeeuwse Courant | 1977 | | pagina 9