„Toepassing wet openbaarheid zal niet van leien dakje gaan i Drie maanden gevangenis voor brutale oplichting PZC/P General Electric loost nu op Westerschelde BURGEMEESTER OPENDE NIEUW HOOFDPOSTKANTOOR TERNEUZEN Forse straffen voor verboden wapenbezit Zeeuws coördinatieorgaan wil snel een systeem van milieu-effectenrapportage DR. D. VAN DUIJNE OP CONGRES VVA IN VLISSINGEN: 99 ommel ^Pinoccjfuo Wijziging in PTT-structuur „Onmisbare bijdrage aan stedelijke samenleving" General Electric wil splitsing in afvalwater VRIJDAG 22 APRIL 1977 provincie VOORLICHTEN IS PRACHTIGE ROTBAAN VLISSINGEN - ..De toepassing van de wet openbaarheid van bestuur zal ze- Ker niet van een leien dakje gaan. Er zullen bij het opstellen ervan echt wel fouten zijn gemaakt en in de praktijk zal blijken dat er bepaalde punten zijn vergeten- Toch geeft deze wet. die op het ogenblik ter beoordeling bij de Eer ste Kamer ligt Ide tweede kamer heeft reeds haar goedkeuring gehecht aan deze wet) u een ruggesteuntje op het gebied van de voorlichting en de open baarheid binnen de gemeenten". Ditzei de heer dr D. van Duijne, plaats vervangend secretaris-generaal van het departement algemene zaken, donder dagmiddag op het tweedaags congres, dat de Vereniging voor Voorlichtings ambtenaren (vva) donderdag en vrijdag in het hotel Brittannia in Vlissingen heeft georganiseerd. De plaatsvervangend secretaris generaal gaf in zijn betoog achtereen volgend vier punten aan die betrekking hebben op de wet openbaarheid van be stuur. ..Ik zou mijn betoog graag willen verde len in vier onderdelen de politieke ach tergrond van de wet. de totstandko ming, waarom het zo lang heeft geduurd voordat de wet gereed lagen een uiteen zetting over het wetsontwerp", aldus de heer Van Duijne Punten waar de heer Van Duijne met name uitgebreid op in ging waren de tijdsduur van het rap port en de inhoud. De heer Van Duijne ..De commisie Biesheuvel, die de grondslag heeft ge legd voor 't rapport waaruit het wets ontwerp is gedistilleerd, moest het rapport verder uitwerken. Ten tweeae groeide langzamerhand het besef dat in terne vertrouwelijkheid bij het uitvoe ren van een beleid nodig is. Het kabinet zou zo lang niet hebben bestaan als de mogelijkheid tot intern beraad met aanwezig was geweest". Als derde punt voor de vertraging noemde de heer Van Duijne de fout die de samenstellers hebben gemaakt door de wil en het vermogen van de burger (Slot van pag. 1) om geinformeerd te worden hebben overschat. Uit de wet op de openbaarheid van be stuur haalde de heer Van Duijne die ar tikelen aan die voor de voorlichters van belangzijn „Hetinformatierecht gege ven aan de burger, is een originele me thode. Geen land volgt een dergelijke wijze van voorlichting De zakelijke in houd van alle feitelijke stukken, be trekking hebbende op een aangelegen heid. moeten op aanvraag worden ver strekt Het nieuwe in de wet is dat de overheid geen informatie meer kan ach terhouden die niet in haar kraam te pas komt", aldus de heer Van Duijne „Ook als een ambtenaar in conflict komt met een bewindsman over de wijze van of'de noodzaak over het voorlichten van een bepaalde zaak, dan zal de ambtenaar zich aan de wet moeten houden. Ook als de bewindsman dat niet doel", verdui delijkte hij. Een tweede belangrijk punt in de wet noemde de heer Van Duijne „de plicht om actieve informatie te verstrekken". „De voorlichter moet uil eigener beweging in het belang van de democra tie informatie in begrijpelijke vorm ver strekken. zodat de burger en belang hebbenden zoveel mogelijk worden be reikt. Bij de uitvoering van de wet zal Rode Kruis houdt aan rijksambtenaren een handleiding ter beschikking worden gesteld Voor gemeenteambtenaren zal een model verordening worden opgesteld Ik ver wacht dat. als de eerste kamer tot een snelle besluitvorming kan komen, de wetin maart 1978 m werking kan tre den" zei de plaatsvervangend secretaris-generaal Naar aanleiding van het betoog van de heer Van Duijne werden de 122 voorlich ters in acht groepen verdeeld om te dis- cusièren. menselijke onzekerheid is", aldus de heer Galjaard Donderdagavond werd het huishoude lijke gedeelte van de vergadering van de V\rA afgewerkt terwijl vandaag (vrij dag) de heer H. Lammers om half tien 's morgens een inleiding zal houden over .de voorlichter en politiek- Ook naar aanleiding van deze inleiding zullen groepsdiscussies worden gevoerd. cïjocnma&eïfj °ud«ma'ht Vlissingen Telefoon 13858 Gespecialiseerd in SCHOENEN l oorlichting held op de Oosterschelde zal kunnen worden geloosd. Ook die activiteit zal blijkens de mede delingen van de General Electric- woordvoerders maar van tijdelijke aard zijn, want op dit moment wordt een ei gen afvoer naar de Westerschelde aan gelegd Dit karwei vordert al aardig en verwacht wordt, dat deze pijpleiding in oktober gebruiksklaar kan zijn. Het be drijf heeft intussen bij de minister van verkeer en waterstaat een vergunning aangevraagd om met gebruikmaking van deze afvalwaterleiding op de Wes terschelde te lozen. Verrassing Handha nng Met name de toestemming van de ge meente Bergen op Zoom aan General Electric om op het rioolstelstel te lozen zou een gevolg zijn van overgangs recht, dat ontleend wordt aan de situa tie van vóór de Wet Verontreiniging Oppervlaktewateren. De heer Ad- riaanse ziet in de nieuwe lozing in de Westerschelde een reden te meer om al les in het werk te stellen tussen het be drijfsleven en de overheid zo spoedig mogelijk een goede zakelijke verhou ding te scheppen. De Kroon komt bin nenkort met een uitspraak op de beroe pen van de milieu-organisaties tegen het verlenen van de lozingsvergunning. wedstrijden KRUDs'INGEN- Zaterdag 7 mei houdt de kring Zeeland van het Nederlandse Rode Kruis in „Ons Dorpshuis" te Kruiningen de provinciale wedstrijden voor Rode Kruis Kolonnes. Tien ploe gen beginnen 's morgens om tien uur aan de wedstrijden en drie ploegen be ginnen 's middags om half twee. 's Morgens treden aan: drie ploegen uit Amemuiden, twee ploegen uit Middel burg. één uit Valkenisse, drie uit Zuid- Beveland-Midden en één uit Zuid- Beveland-Oost 's Middags komen de ploegen van Axel. Temeyzen en Tholen aan de beurt. Omstreeks drie uur 's middags is de prijsuitreiking Voorafgaand aan het ruim een uur du rende betoog van de heer Van Duijne hiekl de voorzitter van de WA, de heer Ch. Galjaard van de afdeling voorlich ting van Den Haag, een beschouwing over 'de voorlichting: waar zijn we nu-waar gaan we heen". Over de voorlichting nu zei de heer Galjaard: ..We leven nog steeds in de crisis van de representatieve democra tie. Het duurt al zo'n jaar of acht dat we echtmetde voorlichting bezig zijnen als ik het woord crisis gebruik kan dat al leen maar duiden op sterke veranderin gen. Onze voorlichting zal in de ko mendejaren naar mijn verwachting nog wel sterk veranderen, en dat met alleen door de veranderingen die de wet op de openbaarheid zal brengen". Doelend op die veranderingen meende hij: „Ik geloof dat in deze omstandighe den de reden ligt dat de voorlichter vindt dat hij het zo druk heeft. Hij voet- balt, tamelijk ongetraind, met steeds andere ploeggenoten en met steeds wis selende spelregels op een veld waarop de lijnen voortdurend anders worden getrokken en de doelen steeds worden verplaatst Je wordt moe. maar hetblijft leuk. Het is een prachtige rotbaan". Over de toekomst van het vak durfde de heer Galjaard zich met zoveel onzeker heden omtrent het beroep zich met uit te spreken. „Maar ik gelooi dat de toe komst mij eerder met vreugde, hoop en nieuwsgierigheid vervult dan met de wanhoop, die zo vaak het produkt van ZUIDBEVELANDSE RAAKTE KOSTBAAR COLLIER KWIJT VOOR VALS HORLOGE fviIDDELBURG - Door een onvoorstel bare naïviteit werd de Zuidbevelandse slachtoffer van een brutaal geval van oplichting. Een kostbaar bloedkoralen collier ruilde ze met een los koopman voor een ogenschijnlijk gouden horloge met armband dat later vals bleek te zijn. De betrokkene, mevrouw J. V. uit 's- Heerenhoek. dupeerde zich zo voor een paar duizend gulden. Haar uiterst waardevolle collier met gouden slot was ze kwijt vooreen horloge met arm band met een waarde van nauwelijks een paar tientjes. De zaak herleefde donderdag voor de politierechter in Middelburg. Politie rechter mr. P. van Empel toonde zich daar hoogst verbaasd over de goedgelo vigheid van betrokkene: „Je vraagt je af hoe bestaat het. dat had u nooit moeten doen." hield hij mevrouw V. voor Zelf kon het slachtoffer van de oplich ting ook geen verklaring geven voor haar houding. Het bleek dat ze volko men ter goeder trouw met de tegenpartij Het bericht over de tijdelijke lozing op de Westerschelde via de riolering van Bergen op Zoom kwam voor de verte genwoordigers van de milieugroeperin- geh'niet als een verrassing De heer J Keumng van de Stichting Natuur en Mi lieu, de Brabantse Milieufederatie en de Vereniging Milieuhygiëne Zeeland vond er de bevestiging in van hetgeen hij met een „volgens onze inlichtingen" ter sprake had willen brengen. Even later zei hij: „Volgens onze inlich tingen is de lozing van General Electric op de Oosterschelde midden vorige week gestaakt. Het afvalwater zou bij lange na niet hebben voldaan aan de voorwaarden die in de vergunning zijn gesteld. Het afvalwater wordt nu via een persleiding op het gemeentelijke riool gebracht en komt daarna op de persleiding naar Waarde". De heer Keuning wees daarbij op de ri sico's. die het Rijksinstituut voor de zuivering van afvalwater (het RIZA) bij een vorige gelegenheid al te berde had gebracht: „Aansluiting op de afvalwa terpersleiding vla de gemeenteriolering van Bergen op Zoom veroorzaakt duide lijke risico's van aantasting van pom pen en gemalen als gevolg van het hoge zoutgehalte van het afvalwater. Ook ten aanzien van de persleiding zelf met haar persstation is dit een punt van intensiel overleg geweest. Daarnaast is de situa tie betreffende de gemeenteriolering van Bergen op Zoom ongunstig in die zin, dat de regenoverstortfrequentie van het rioleringssysteem relatief hoog is. Aansluiting van General Electric met een afvoer van 4800 kubieke meter per etmaal zou betekenen dat de nu reeds te hoge overstortffequentie nog groter zou worden Bij zware regenval zullen dan nog meer verontreinigende stoffen in de Oosterschelde geraken, waaronder af- Bovendien zou dan tevens zout afvalwa ter van General Electric via nooduitla- ten op het zoete binnenwater terecht kunnen komen". De zegsman van Natuur en Milieu voegde daar aan toe, dat er in dit RIZA-advies nog wordt uitgegaan van afvalwater dat voldoet aan de eisen die in de vergunning voor lozing op de Oos terschelde zijn opgenomen: „Wij vrezen dat met name het gehalte aan giftige stoffen, zoals methyleenchloride en fe nol, veel hoger ligt". De heer J H Jansen van het RIZA. die donderdag de zitting van de Raad van State bijwoonde als vertegenwoordiger van de minister van verkeer en water staat. handhaafde zijn bezwaren tegen het gebruik van de riolering van Bergen op Zoom door General Electric, die de heer Keuning had geciteerd: „Wy zou den nu het liefst zien dat het bedrijf op de Oosterschelde zou lozen met inacht neming van de strenge voorwaarden die aan de waterkwaliteit zijn gesteld. Dat zou beter zijn dan lozing via de riolering van Bergen op Zoom naar de Wester schelde. zoals die nu plaatsvindt". Tijdens de zitting bleken het RIZA en ook Rijkswaterstaat aanvankelijk in het geheel niet op de hoogte te zijn ge bracht van de gewijzigde lozingen van General Electric. De vertegenwoordi gers van de minister van verkeer en wa terstaat lieten uitkomen niet erg geluk kig met de situatie te zijn. Dr. A. Adriaanse, de Zeeuwse milieu- inspecteur, zei het „geen prettige zaak" te vinden, dat de Westerschelde met General Electric een nieuwe vervuiler heeft gekregen. „Dit heeft toch weer een zekere aantasting van de ter plaatse toch al zwaar belaste waterkwaliteit tot gevolg". De heer Adriaanse maakte duidelijk, dat er aan de hele kwestie nogal wat juridische haken en ogen zit ten die verband houden met het feit dat de pijpleiding tussen Moerdijk en Waarde er al lag voordat de Wet Veron treiniging Oppervlaktewateren in wer king trad. TERNEUZEN-Met voor een neer op te treden als duivenmelker heeft burgemeester C. Ockeloen van Ter- neuzen donderdag officieel het nieuwe hoofdpostkantoor aan Ede Alvarezlaan in Temeuzen geopend. Voor het nieuwe gebouw liet de heer Ockeloen, gadegeslagen door een talrijk publiek, enkele tientallen duiven los. De toeschouwers moes ten ruim baan maken voor het ge fladder van de postduiven. Vervol gens passeerde Temeuzen's burge meester aan het loket in het nieuwe gebouw het eerste officiële stuk. Het meuwe hoofdpostkantoor heeft een inhoud van 5.383 kubieke meter, is ontworpen door architectenbu reau Kraaijvanger in Rotterdam en gebouwd door hoofdaannemer IGB uit Breda Het gebouw betekent vol gens PTT-functionarissen een aan winst voor zowel personeel als pu bliek, die er kunnen beschikken over extra ruimte en faciliteiten. Een 24 uur per dag geopende hal. met post- bussen, postzegelautomaat en tele fooncel. is daar een onderdeel van. Waarnemend directeur J P van Laar van het postdistnet Zeeland en West-Brabant onthulde donderdag dat Temeuzen. dankzij het nieuwe kantooreen nogbelangrijkerschakel wordt ln het postverkeer. Er zijn be langrijke wijzigingen op til in de structuur van expeditie en bestellin gen. Zo zal voortaan de post, voor de gehele Zeeuws-Vlaamse kanaalzone worden aangevoerd en gesorteerd in Temeuzen „De vierkante meters die daarvoor nodig waren, hebben we nu gekregen," zei de heer Van Laar Hij herinnerde verder aan het streven van de PTT om in heel Nederland te starten met twaalf grote expeditie- kantoren Modernisering van de ex peditie (bijvoorbeeld de vervanging van de postzak door de rolcontainer) vloeit daar automatisch uit voort. Burgemeester Ockeloen schetste in het kort de historie van de PTT in Nederland en in het bijzonder in Temeuzen. De conclusie van zijn verhaal: „We zullen het weer lang moeten doen met dit bijzonder fraaie gebouw." Hij zag het nieuwe postkantoor als 'een onmisbare bij drage aan onze stedelijke samenle ving". Tijdens een aan de opening voorafgaande bijeenkomst in deOp- standingskerk had hij echter ook nog goede woorden over voor het oude postkantoor in de Nieuw- straat. „Dat is een markant over heidsgebouw. Ik hoop dan ook dat het nog lange tijd een functie zal blijven vervullen in Temeuzen." Burgemeester Ockeloen middeni als 'duivenmelker' bij de opening van het meuwe postkantoor. in zee was gegaan: „We vertrouwden ze direct, ze praatten zo mooi." aldus me vrouw V. De dader van de oplichting, de 18-jarige J H zonder vaste woonplaats, had me vrouw V welbewust als slachtoffer uit gekozen Aanvankelijk begon hij met zijn vader bij betrokkene in 's- Heerenhoek met gewone handeL Overigens werd de Zuidbevelandse - zoals mr. Vam Empel het uitdrukte - ook daarbij al 'lelijk in de boot geno men'. H. verkocht mevrouw V. voor zeer hoge pnjs een aantal tapijten van be denkelijke kwaliteit-Zijnkoperwaszich daarvan echter niet bewust en voor H. was de vereiste vertrouwensrelatie voor verder zaken doen gelegd. Dat verdere zaken doen ontaardde in een ruilhandeL H. was op de hoogte dat mevrouw V. een kostbaar bloedkoralen Van onze Haagse redacteur DEN HAAG - General Electric Plastics BV in Bergen op Zoom wil zijn „gedeel telijk gezuiverd" afvalwater in de toe komst via een eigen afvalwaterleiding naar de Westerschelde brengen. Het bedrijf zou het gebruikte koelwater en hel ontvangen hemelwater graag op de Oosterschelde blijven lozen. Dit werd donderdag in Den Haag bekend ge maakt door mr. H. P. Utermark, die tij dens de behandeling van een beroep van General Electric tegen het tijde lijke karakter van een lozingsvergun ning voor de Oosterschelde optrad als woordvoerder voor dit chemische be drijf. Minister Westerterp van verkeer en wa terstaat heeft General Electric een tijde lijke vergunning verleend om zijn af valwater op de Oosterschelde te lozen. Deze vergunning loopt formeel tot 1 ja nuari 1978. Daarna moet een andere op lossing zijn gevonden. Inmiddels is men begonnen met de aanleg van een afval waterleiding naar de Westerschelde. Deze werkzaamheden duren naar wordt verwacht tot oktober. Inmiddels is bij de minister een nieuwe lozingsvergun ning. dit keer voor de Westerschelde. aangevraagd. Op grond van economische motieven wil General Electric het minst vuile wa ter op de Oosterschelde blijven lozen. collier in bezit had. Met een vervalst goudkleurig horloge met armband - waarin een 18 karaatsteken was gegra veerd - wist hij de Zuidbevelandse te verleiden haar collier te verkopen. H. hield zijn slachtoffer voor dat horloge en armband minstens 2600 gulden en misschien wel 3400 gulden waard was Mevrouw V verzekerde hij verder dat ze horloge en collier altijd nog in een juwe liers zaak kon inruilen. Officier van justitie mr. Th. Leb ret schetste in zijn tenlastelegging de tak- tiek van kooplui als H. ...Met gladde praatjes trekken ze naar afgelegen dor pen. waar ze eerst gewone handel doen. die al nauwelijks bonafide is om ver volgens tot de andere zaken over te gaan." Mr. Lebret eiste tegen H. uiteindelijk zes maanden gevangenisstraf, waarvan drie maanden voorwaardelijk. De drie maanden voorwaardelijk wilde de offi cier opgelegd zien om H. van nieuwe op lichtingen te weerhouden. Politierech ter mr. Van Empel nam de eis over. Bij verstek veroordeelde de politierech ter een vijftal Belgen uit Turnhout tot 250 gulden ieder voor diefstal van mos selen. Het vijftal nam op 26 oktober van het vorigjaargezamenlijk75 kilo mosse len weg uit een verwaterbassin m Yer- seke. De Goesenaar S. B. werd bij verstek veroordeeld tot 6 weken gevangenis straf wegens diefstal uit een winkel. De betrokkene nam in de plaatselijke Al- bert Heijn een grill mee. B. had al meer van dergelijke zaken op zijn naam staan. i Advertentie i MiljoenenWoemen in volle Woei. De Keukenhof is nu op z'n mooist En steeds weer helemaal anders, hele maal nieuw Dat is de kracht en de pracht van de natuur, 't Beste idee voor een dagje uit: de Keukenhof in Lisse. Keukenhof Kleuren vragen om Kodakfilm ZITTING POLITIERECHTER MIDDELBURG: IN ENKELE ZAKEN 3 WEKEN STRAF MIDDELBURG - Op de zitting van de politierechter in Middelburg zijn don derdag in een aantal gevallen van ver boden vuurwapenbezit flinke gevan genisstraffen uitgesproken. Verschil lende verdachten kregen enkele weken gevangenisstraf opgelegd. De Middelburger A. J. kreeg voor bezit van een cilinderrevolver en een voor raad patronen bij verstek 3 weken. Het wapen en de munitie werden bij hem PLEIDOOI IN JAARVERSLAG 1976 UITBOUW VAN AFDELINGEN ONDERZOEK BIJ DIENSTEN NODIG Vlissingen - Het Zeeuws Coórdinatie- orgaan voor natuur- en landschapsbe scherming pleit er in het jaarverslag over 1976 voor, dat er snel een systeem van rapportage over de milieu-effecten bij beleidsvoornemens tot stand komt. „De overheid zou zich kunnen beraden op de consequenties voor de diverse milieudiensten. Wil men een milieu effect kunnen beoordelen, dan zal im mers het milieu zelf eerst goed be schreven moeten worden. Daar voor zouden, om enkele voorbeelden te noemen, de afdelingen onderzoek van de provinciale planologische dienst, van Staalbosbeheer en van de provin ciale waterstaat zeker zwaarder be mand moeten worden." zo schrijft men in het jaarverslag. Een milieu-effectenrapportage zou vol gens het coordinatieorgaan ln ieder ge val de verplichting moeten inhouden, dat er een rapport wordt opgesteld voor ieder milieubelastend voornemen, waarbij de overheid is betrokken. Het zou gegevens moeten bevatten over de situatie ter plaatse, het doel en de mid delen om het voornemen te realiseren, de te verwachten gevolgen voor het mi lieu, welke alternatieven er zijn en een kosten-batenanalyse Zeeuwse voorbeelden Als voorbeelden van voornemens, waarbij in Zeeland een rapportage over de effecten op het milieu gewenst zijn noemt het jaarverslag - de 'losse opmerking" van de oud- dijkgraafvan het waterschap De Brede Watering van Zuid-Beveland om kreken en welen te benutten als voorraadbek- kens voor de agrarische watervoorzie ning, -de aanvrage van landbouworga nisaties voor een ruilverkaveling in de Yersekse Moer. waarbij de maatregelen om het agrarisch grondgebruik te ver groten getoetst zouclen moeten worden aan de gevolgen, die deze ingrepen op het milieu zouden hebben, een rappor tage, „die door de indieners van de aan vrage betaald moet worden." aldus het coordinatieorgaan - de plannen voor de Inrichting van nieuwe vuilstortplaatsen (Walcheren, Z-Vlaanderen) eisen een milieu- ellectrappon Door de eis om alter natieve mogelijkheden te onderzoeken zouden andere manieren van vuilver werking dan storten moeten worden bekeken op hun effect voor het milieu." zo wordt gezegd; Het jaarverslag geeft een uitvoering overzicht van de voor nemens, problemen en ontwikkelingen, waarmee het coordinatieorgaan in 1976 te maken heeft gehad of waann het be trokken is Men concludeert, dat het orgaan „een langzamerhand niet meer weg te denken plaats m de Zeeuwse sa menleving heeft verworven. Wij worden hoe langer hoe meer in het overleg be trokken en het is verheugend, dat de staten van Zeeland deze ontwikkeling, gezien de debatten by onze subsidie aanvrage. ook toejuichen." Het coordi natieorgaan stelt, dat het niet blind is voor de motieven, die hieraan ten grondslag kunnen liggen. Het jaarver slag: „In het gunstigste geval staat men sympathiek tegenover het coórdina- tieorgaan, omdat men (hierkent. dat een algemeen belang wordt gediend en om dat men hoopt bij de eigen politieke keuze maximaal profijt te trekken van de argumenten en gegevens, die wij aandragen. In het ongunstigste geval hoopt men. door de financièle afhanke lijkheid, die is ontstaan, middelen te be zitten om het coordinatieorgaan te ma nipuleren. Alert Men zegt, dat het gevaar van manipula tie zeer goed wordt onderkend en „dat we er voortdurend alert op zullen blij ven onze identiteit te bewaren." Er is waardering voor het feit, dat „de svmphatie voor ons werk dwars door de partijpolitiek blijkt heen te lopen." In het jaarverslag wordt een groeiend begrip voor de milieuproblematiek ge constateerd: „Terwijl nu nog vaak de bewijslast of een beleidsmaatregel, schadelijk voor het milieu, natuur-en landschap bij de milieujongens ligt, lijkt daarin een verandering te ko thuis aangetroffen. J. was al eerder voor vuurw apenbezit veroordeeld. De Belg J F. A. M. C. uit Antwerpen werd op 11 december van het vorig jaar bij Antwerpen aangehouden met een vuurwapen en 80 patronen. Ook in zijn geval legde politierechter mr. P. van Empel 3 weken gevangenisstraf op. De Temeuzenaar A. J. J„ die op 14 de cember werd aangehouden in bezit van een geweer en patronen, kreeg eveneens 3 weken. Evenals de Belg C. verscheen J. niet op de zitting en werd hij bij verstek veroordeeld. De Middelburger A L. de M. stond te recht voor bezit van een pistooL Dit pis tool had hij zich in Rotterdam in een café toegeëigend. Officier van justitie mr. Th. Lebreteiste hier4 weken gevan genisstraf. Mr. Van Empel beperkte de straf tot 1 week. De uit Westdorpe afkomstige J. v. K. werd op 18 augustus bij Philippine aan gehouden met een geweer en patronen. Van K. liep al snel tegen de lamp. Hij had het vuurwapen juist diezelfde dag aangeschaft en wilde het vervolgens m de Braakman uitproberen De officier eiste in deze zaak - Van K. stond al eerder terecht - twee maanden gevangenisstraf Gezien de persoonlijke omstandigheden van betrokkene be perkte de politierechter de straf tot 1 week. De Belgen I. W. H. V. en F. G. J. N. wer den op 13 november van het vorig jaar tijdens een jachtpartij bij Amemuiden aangehouden. Dat gebeurde op een ter rein. waarvoor N. het jachtrecht had, maar waarbij hij op dat moment niet over een vuurwapenvergunning be schikte. N. was - als gast van V. - hele maal illegaal bezig. De officier eiste in dit speciale geval al leen geldboetes (van 300 en 600 gulden! met als uitzonderlijke bepaling terug gave van de geweren. V. kreeg uiteinde lijk 300 gulden en N. 500 gulden opge-

Provinciale Zeeuwse Courant | 1977 | | pagina 7