Nasleep wereldoorlog in 'Marathon man' Temeuzense haalt in nieuw kantoor ruimer adem bouw Toneelstuk tot van kapel Onze Lieve Vrouw Ter Eecken extia IN KAPELLEBRUG GPV-er D. J. Oggel voelt zich te kort gedaan door b. en w. van Axel Koninginnedag programma Zuid/ande FILMS IN ZEEUWSCH- VLAANDEREN ZEEUWSCH-VLAANDEREN VRIJDAG 22 APRIL 1977 BLAUW EN ORANJE DOMINEREN AAN DE ALVAREZLAAN TERNEUZEN - Op Koninginnedag zal men in Temeuzen in ieder geval weer weten dat de gemeente een motorclub rijk is. Op die dag heeft de Motorclub Zeeuws-Vlaanderen de organisatie in handen van een voetbaltoernooi vooi motorclubs. Momenteel staat het vast dat aan hei toernooi door tenminste vier elubs za! worden deelgenomen: Electron uil Souburg, de Free Riders uit het Belgi sche Schoten, de M.RT uit Sprang- Capelle en de MZV. Inzet van het toer nooi is de MZV-trofee die dit jaar vooi het eerst beschikbaar is gesteld door de MZV. De bedoeling is dat de clubs de komende jaren bij toerbeurt het toer nooi gaan organiseren. Het toernooi wordt gehouden op een veldje nabij Dnewegen en zal worden gespeeld in de volledige motoruitrus- ting, zodat er heel wat te lachen zal zijn. Na afloop wordt in café "Driewegen" de prijsuitreiking gehouden. Zal het voet- balgebeuren vnj geruisloos verlopen, voor aanvang van het toernooi en ook daarna zal het motorgewekl loskomen. De MZV gaat namelijk de deelnemende clubs aan de boot en aan de grens afha len en na afloop zal men onder politie- escorte door Temeuzen trekken in de richting van het Luxor-theater. Daar zullen de motorenthousiasten een vier tal films van hun geliefde sport voorge schoteld krijgen. Een voorzichtige raming van MZV- secretaris Nico Sprenkels gaat in de richting van de 150 motorrijders die op Koninginnedag in Temeuzen aktlef zul len zijn Dat de MZV een dankbare taak vervult in het Zeeuwsvlaamse sportgebeuren onderstreepte men nog eens tijdens de onlangs gehouden Omloop van de Braakman in Phihppuie waar een groot aantal leden van de MZV met veel ple zier dienst deed als escorte van de ren nerskaravaan Het voetbaltoernooi begmt op Konin ginnedag om half ell en de wedstrijden duren tweemaal viifuen minuten De kapel van Onze Lieve Vrouwe van Ter Eecken Eecke te Kapellebrug. eens de geliefde bedevaartplaats, vooral tegen koorts aanvallen, was In het eerste van de drie bedrijven, waaruit het openluchtspel bestaat, last Everaard het spel van 'de Crucen' (krui- In de proloog van 't' Abelspel' kan men lezen: Waar ten jare Onzes Heeren duizend driehonderd en vijftien de stoere wer kersvan Baudeloo... descipleede (vaarti gegraven hebben van de fiere oude Poort van Hulstnaar'tgrooten mach tig Gent, bouwden koene schippers, saam met vrome lieden, onder onze Vrije Heerlijkheid van Sintjan ten Steene"n stille, kleine veldkapel. de Moeder maagd ter eere. op de plek waar in het verleden reeds haar beeltenis vereerd werd in het lommer van de 'eecke- kruinen" «de eike-toppem Werd "n oord van vroomheid en van troost, van opbeuring en boete, een plaats vooral men toog om van de koortsaanvallen bevrijd te worden en te blijven. Het werd de gena- en bedevaartplaats van onze Zoete Lieve Vrouwe van Ter Eecken' Toen de laatste opvoering van Adriaan Vylam' had plaatsgevonden, trad de toenmalige archivaris van Hulst, de heer J. Adriaanse, naar voren en sprak dit gerijmde slotwoord: 'Lieve Vrouwe van Ter Eecken Need'rig komen wij u smeeken Dat de dag eens aan mag breken Waarop Steen zal stichten weer Een kapelle U ter eer Bij de Brugge van weleer'. (Touwe kapel De gedachte aan de "Kapelle van We leer' leefde in de streek nog dusdanig dat de buurtschap Kapellebrug (kapel bij de brugi in de volksmond 'D'ouwe kapel' werd genoemd De heer Ad riaanse heeft door zijn gerijmd slot woord die gedachte nog eens extra aan gewakkerd en de heer Everaard heelt door zijn pen de kapel van voor honder den jaren in de grote belangstelling ge bracht. In dit verband begon Everaard met het raadplegen van binnen- en buitenland se, gemeentelijke en provmciale. paro chiële en bisschoppelijke bronnen. Hij verzekerde zich van de medewerking van hooggeplaatste, deskundige men sen. waarbij hij veel te danken heeft ge had aan onder anderen mr P. Dieleman De heer Everaard kwam tot de ontdek king dat in 1456 de devotie tot onze Lieve Vrouw Ter Eecken in deze streken al bestond. Er was toen al een kapel, die in 1578 bij de beeldenstonn werd ver woest. In 1623 werd de kapel herbouwd, maar in 1647 werd ze voor de tweede maal met de grond gelijk gemaakt. Het isaandestudievan Everaard te danken, dat er vanaf 1933 weid gezocht naar de juiste plaats waa r de kapel had gestaan Na moeizaam zoeken werden de funda menten van de kapel gevonden, ander halve meter onder het maaiveld. Onder hetpastoraat van pastoor J. Preijens uit Sint Jansteen wijdde bisschop Hop mans van Breda in 1935 de derde kapel van O.L. Vrouw Ter Eecken. De gehele geschiedenis van de oude kapel is in het kort terug te vinden in de zes zijramen, die in de huidige kapel zijn aangebracht. In het eerste staat te lezen: 'In zeer oude tijd was op deze plaats een TERNEUZEN - Oud en een tikkeltje moe, dat was ze, tante Pos in Temeu zen. Wie iets te versturen had moest, meer dan een eeuw, naar het statige maar bekrompen gebouw aan de NieuwstraaL In de tuin - dal zag je als bezoekernietzosnel-een barak voorde afdeling bestelling, 's Winters te koud, 's zomers te warm. Vindingrijke amb tenaren (wie 't niet was, moest het wel worden) benutten ieder metertje van hun kantoor voor het wegstou wen van paperassen. Directeur Schouten grijpt in wanhoop naar zijn hoofd, als hij 't vertelt. Mooie anekdotes om op terug te kijken Want gisteren (donderdag) opende bur gemeester Ockeloen aan dc- Al varezlaan een nieuw hoofdpostkantoor dat er nu al in is geslaagd elders een vleugje jaloezie te wekken. Het oudegebouw kan er drie keerin. het heeft een uniek, volledig automatisch verwarmings- en luchtzuiveringssys teem en het is in alle hoeken en kieren afgestemd op wat de PTT onder "eigen tijds" verstaat In februari '76 ging de eerste paal (zon der feestelijkheden de PTT zit in een glazen huisje, i de grond in en de maan den daarna keek de centrale afdeling gebouwen van de PTT kritisch wat het Bredase aannemersbedrijf I. G. B. van het ontwerp van Kraaijvangers Archi- tekten b.v. uit Rotterdam maakte Oranje en blauw zijn de dominerende kleuren Je vindt ze terug op de gevel, in de hal met de loketten, in de immense sorteerafdeling en zelfs in de w.c.'s Een enkel personeelslid moet even wennen, al zijn de medewerkers dan ook betrok ken geweest bij de inrichting en aankle ding van hun kantoor. Stof tot praten leveren ook de zeefdruk ken in de kantine en de kantoren. Wat moetje aan met die serie afbeeldingen van een onderaards holenstelsel? Graaft daar nou een mol of... een worm, verpakt in toffeepapier0 Directeur Schouten is wég van een werkje van Vlaming Roger Raveel op zijn kamer ..Wat zie je daar nou in?" vroegen zijn medewerkers. Hal Voor de Temeuzenaar die met de post Voetbaltoernooi motorclubs in Temeuzen te maken heeft (en welke Temeuzenaar is dat eigenlijk niet?) is het leuk om te weten dat hij dag en nacht terechtkan in de hal. Met een telefooncel (aanwij zingen in vijf talen, waaronder Espe ranto), ruim 300 postbussen, een bus voor pakketjes en automaten om geld te wisselen en postzegels te kopen. Nieuw wordt ook het kopieerapparaat Wórdt, want het is nog met gearriveerd omdat de levertijd lang blijkt uit te val len. Achter loketten en kantoren doen be stellers en sorteerders hun werk Zij ha len ruimer adem aan de Alvarezlaan. Nog even en dan verwerkt het Temeu zense postkantoor de post voor de hele Kanaalzone Wordt die keurig voorge sorteerd 'op loop", zoals de PTT dat zegt, en kunnen debodeserzodewijkmeein Sneller, beter: het slaat ook op het toe nemende gebruik van containers. Dat scheelt de post ieder jaar een groot aan tal zere ruggen. En dan is er - hoe konden we 't vergeten? nog die ongeduldige minnaar, die hoopt dat de brieven naar zijn geliefde vleu gels krijgen. Als hij zijn envelop uiterlijk 19 uur in de bus laat glijden, gaat al dat teders nog mee met de nachtposttrein. Dat is een winst van een uur, vergeleken met het oude postkantoor. „Meegenomen", zeg gen ze bij de PTT - en dat bedoelen ze letterlijk. Wie ook een beetje gecharmeerd zijn geraakt van die ouwe tante? De kinde ren uit de buurt. Ze hebben al weken geleden de betonnen ornamenten op het plein voor het nieuwe kantoor ont dekt. Ideale speelplaatsen in het altijd Collecten BOSCHKAPELLE - De opbrengst van de collecten voor de vastenactie be droeg in de parochie Boschkapelle 2223 in Koewacht 2500 in de Heilige Willibrordusparochie in Temeuzen 8300 en verder in Hengstdijk 536.75. Kloosterzande f 6239,58. Ossenisse 1625.80. Terhole ƒ2793.03. Zuiddorpe 1530.29. Hulst ƒ22.066,34, Chnge ƒ2711.22. Heikant ƒ910. Stoppeldijk ƒ2600.40, Westdorpe ƒ2500. De enve- loppeactie voorde vastenactie bracht in Terhole 425 en de paascollecte in de zelfde plaats 461.11 op. In Ossenisse was de opbrengst van de paasactie 139.70. En verder: „Bij de behandeling van het voorstel tot overdracht van de Afvalwa terleiding, enkele maanden geleden, werd noch door de voorzitter, noch door de leden van b. en w. ingegaan op de saillante punten die gesteld werden door onze fractie en door de fractie van de Partij van de Arbeid, bij monde van de heer Dieleman. Het vele werk dat door beiden hieraan werd besteed, werd gewoon doodgezwegen. Een dergelijke houding van de voorzitter en van het dagelijks bestuur animeert niet om veel werk te maken van dergelijke onder werpen. In dit verband zei de heer Oggel ook dat als Axel aanspraak wil maken op de be titeling regionale groeikern, het nodig is dat een beleid wordt gevoerd dat die functie nu en in de toekomst mogelijk maakt. „Het hoofddoel van dit college schijnt te zijn: het plaatsen van licht masten aan buitenwegen en het verbe teren van straten en rioleringen", meent de heer Oggel van het hart. Hij betitelde het beleid van b. en w. als „wel erg negatiefsen noemde het niet doorgaan van toeristische wandel- en fietspaden, afstoting van de AWL, afwij zing van de bouw van een sporthal en geen aansluiting van de kern Overslag op de AWL en op het gasnet. „Een beleid dat niet getuigt van visie voor de toekomst en zich enkel bepaalt bij de dingen van vandaag, rechtvaar digt niet een aanwijzing tot regionale groeikern. Dit moge hard klinken, doch we hopen dat de ogen van b. en w hier voor eindelijk open gaan en er van nu af een beleid wordt gevoerd dat inhoud heeft voor de toekomst Onze fractie wil het verlangen van b. en w. om Axel aan te wijzen als groeikern wel steunen, doch zonder de volle overtuiging dat dit onder de huidige omstandigheden vol ledig gerechtvaardigd is", zei de heer Oggel. Maar wanneer hij eenmaal wordt aange troffen. heeft hij al contact gehad met verschillende personen De trein wordt daarop naar Neurenberg geloodst, waar de passagiers door een medisch team worden opgevangen. De trein zal 21 da gen in quarantaine blijven staan in het Poolse isolatiekamp Janov. Maar voor de trein daar aankomt moet een ver molmde brug worden 'genomen'. En het gewicht van die trein is nou net iets te veel voor de brug... Novecento In het Luxor-theater draait ook "Nove cento" ('1900"), deel 1. Een film van Be rnardo Bertolucci met onder anderen Robert de Niro, Gerard Depardieu en Dominique Sanda. Begin 1900 worden twee jongens gebo ren op een landgoed in de Italiaanse provincie Emilia. Alfredo is de klein zoon van deoude landeigen aar en Olmo de zoon van een landarbeidster. In Italië heersen grote maatschappe lijke tegenstellingen, maar desondanks groeien de twee jongens in vriendschap op. Na de dood van de oude landeige naar maakt zijn zoon, Alfredo's vader, zich niet bepaald populair bij de lan darbeiders. wanneer hij steeds onmen selijker maatregelen invoert Zo gaat het ook op andere bedrij ven en d at heeft tot gevolg dat de moderne bond van agrariërs steeds meer vat krijgt op de uiterst gemotiveerde onderdrukte lan darbeiders. Desalniettemin trekken de twee jongens nog steeds in alle vriend schap met elkaar op. Ze gaan samen de oorlog in en direct er na krij gen ze verke ring. De film eindigt met de plechtige begrafenis van vier oude communisten, omgekomen bij de brand in hun volks huis De faclsten, die de brand hadden aangestoken zien hoe tientallen com munisten de doden naar de laatste rust plaats vergezellen en zij nemen zich voor niet te rusten voor zij de laatste communist van de aardbodem hebben weggevaagd. "Novecento' is in twee delen opgesplitst, omdat de film ruim vijf en een half uur duurt. Deel 2 komt later in de Zeeuws vlaamse bioscopen. In het Luxortheater draait vanavond (vrijdag) nog "Een goeie haan is niet vet', een dolkomische sexfilm, waarin ver haald wordt van twee klusjesmannen en hun werkzaamheden... 'Een goeie haan...' is de komende dagen ook te zien in het Ledeltheater in Oost- burg. Voor Oostburg staat ook Popey the Sailorman op het programma, een film voor de hele familie. Hoofdfilm in Oostburg is 'Salon Kitty'. de film over een bordeel ten tijde van de tweedewereldoorlog. Een bordeel vol af luisterapparatuur. voor verschillende loslippige partijbonzen fataal... In 'De Koning van Engeland' in Hulst kan gegriezeld: wonden. Daar draait naast 'Marathon man' en 'Bestemming Cassandra' de film "Levend verslonden'. De korte inhoud: Starlinger Tower is Een glas-in-lood-raam met een afbeelding van de kapel. Burgemeester A. de Kam reageerde kort op de opmerkingen van de heer Oggel: verschillende plannen van de gemeente mochten van gs. niet door- gaan. ZUIDZANDE - Het oranjecomité van Zuidzande heeft in samenwerking met het oudercomité het programma voor koninginnedag samengesteld Het ziet er als volgt uit: om 9 uur vlag hijsen, van 10 tot 12 uur wordt er een rommelmarkt gehouden; van twee tot vier uur s mid dags zijn er kinderspelen. Om vier uur beginnen er koppelraces voor paren van 13 jaar en ouder Om zeven uur worden de prijzen uitgereikt, 's Avonds om ne gen uur is er een lamptonoptocht. Om kwart voor negen worden de lampions uitgereikt. De lampionoptocht wordt voorafgegaan door de koninklijke mu ziekvereniging Veronica Voorjaarsvergadering bijenhouders Oostburg OOSTBURG - De Vereniging tot Be vordering der Bijenteelt, afdeling Oostburg, hield haar voorjaars vergadering in de "Vier Emmers'. Besloten werd op 18 juni een excursie naar het Nationaal Beiaardmuseum en het Natuurstudiecentrum en Museum Jan Vriends, beiden te Asten in Noord- Brabant te maken. Ook wordt dan het bijenproefstation de 'Str Ambrosiushoeve' te Hilvarenbeek be zocht Na de pauze werd het voorlopig verslag over het verleden van de afdeling, dal door de heer E. Dekker uit Oostburg werd samengesteld, besproken. Het is de bedoeling om dit verleden in een ge denkboekje vast te leggen en dit bij het 60-jarig bestaan uit te geven. wat grijze en rechte Temeuzen-Zuld. Arie Bcrkulin legde ze neer. Hij tekent voor de inrichting van de (naaste) om geving. Met hartelijke groeten... ook van de PTT. Kaarting SAS VAN GENT - De kaartvereniging "Klavertje Vier" uit Sas van Gent. hield in hotel "Rotterdam" te Sas van Gent de maandelijkse compclitiekaarting. De uitslag luidt: 1 R Samijn 75 pnt.2 C. Jonk 68 pnt; 3 Ach. Vermoet 65:4 W. de Winne64; 5 M. Knudde 61; 6 A. Nelen 58; 7 C. Ferket 61; 8 J. Reijns 48; 9 R. de Smet 47; 10 W. de Maertelaere 34; De poedeltjes met 24 punten was voor aug. Inghek. de loterijprijs voor J. Sanderse. De volgende kaarting is op 21 mei. MET OLIVIER EN DUSTIN HOFFMAN TERNEL'ZEN - ln de Zeeuws-Vlaamse bioscopen draaien de komende dagen tal van interessante films. 'Marathon man' een film met Dustin Hoffman en Laurence Olivier in de hoofdrol was eerder te zien in het Luxor in Temeuzen en draait nu in 'De Koning van Enge land' in Hulst. Dustin Hoffman speelt de rol van een ietwat vreemde student, die bezeten is van twee dingen: zijn va der vrij te pleiten van 'anti Ameri kaanse activiteiten' en ooit nog eens een marathon lopen. De student. Babe heet hij trouwens, raakt via een meisje betrokken bij een ongelooflijke affaire, waarin de ex- nazi-beul Szell (Laurence Olivier) een hoofdrol speelt. Szell. die jarenlang was ondergedoken in Zuid-Amerika komt op een goede dag naar New York om een deel van zijn oorlogsbuit (diamanten) te verkopen. Bij die gelegenheid wordt hij op straat herkend door verschillende joden, die ln de tweede wereldoorlog in de concentratiekampen met hem wer den geconfronteerd- Zowel m het Luxor-theater in Temeu zen als ln 'De Koning van Engeland' in Hulst is de film 'Bestemming Cassand ra" te zien. Een film met Sophia Loren, Richard Harris. Burt Lancaster en Ava Gardner Iets over de inhoud: in de ex- prestrein die van Genève naar Stock holm vertrekt, bevindt zich een man die besmet ls metlongenpest. Hij heeft die ziekte opgelopen tijdens een aanslag op het Amerikaanse laboratorium van de internationale gezondheidsorganisatie in Genève. Het is de Amerikanen er alles aan gelegen deze man op te sporen. een luxueus flatgebouw op een eiland bij MontreaL De enige toegang is een brug die het verbindt met de stad. De bewoners leven er even rustig als op het land, dat wel, maar op een kwade dag gaat er natuurlijk iets mis. Een vreemde ziekte, die van bewoner tot bewoner gaat, plaatst dokter roger St. Luc voor een raadsel. Tot op het moment dat hy het verband ziet tussen de ziekte en de dood van een professor in de medicijnen (toevallig zijn jonge maïtresse). Veel bewoners zijn intussen besmet De slachtoffers worden gewelddadig en vertonen een ongewoon sexueel gedrag. De ziekte verspreidt zich snel Tenslotte in Hulst 'Het rijk der zinnen', Vereniging van ingenieurs nam afscheid van bestuurslid TERNEUZEN- De afdeling Zeeuwsch-Vlaanderen van dc Neder landse Ingenieurs Vereniging (NIRIA) heeft woensdagavond afscheid geno men van bestuurslid ing. G. van der Waa. Dat gebeurde tijdens de afde lingsvergadering in het Temeuzense restaurant 'Vijverhof. De heer Van der Waa heeft de Zeeuws vlaamse afdeling van de grond geholpen en 16 1/2 Jaar deel uitgemaakt van hef bestuur. Hij was verder lid van de leden raad van de Niria. Zijn plaats achter de bestuurstafel zal worden ingenomen door ing. P. A. de Hulster. De vergadering herkoos ing. M. S. de Jong voor een periode van 3 Jaar als voorzitter. Het ledental van de afdeling steeg het afgelopen jaar van 175 tot219. Bij de plannen voor het komend seizoen zijn een excursie naar Philips In Eind hoven, een bezoek aan het gemeente- huis in Terneuzen en lezingen over mi lieuhygiëne en landschapsinrichting, De vergadering van woensdag werd bij gewoond door ing. A. Boer. lid van hel poporgaan van Niria. Na afloop van hel huishoudelijk gedeelte was er een diner. Inventarisatie- excursie 'De Steltkluut' OSSENISSE- Zaterdag 23 april houdt de vogelwacht 'De Steltkluut Oostelijk Zeeuws-Vlaanderen' inventarisatie-excursie ln de polders rond Ossenisse. Men start om 09.00 uur In Kapellebrug staat een kapel, de Ka pel van onze Lieve Vrouw Ter Eecken genaamd. Zeker geen grote kapel wat oppervlaktehet reft. De kapel is bekend in de streek om de geschiedenis die er aan verbonden is, hoe de herbouw in 1935 gebeurde en wat daaraan vooraf ging. Op 2 februari 1935 werd de eerste steen van de kapel gelegd. Bisschop P. Hop mans van Breda wijdde de Kapel van Onze Lieve Vrouw Ter Eecken op 2 juli van dat zelfde jaar Daar ging echter twee jaar eerder wat anders aan vooraf. In de zomer van 1933 voerde de toneel club 'SintJan' uit Sint Jansteen (de ver eniging heet nu de 'Camere van Rheto- rica van Sintjan ten Steene) onderregie van de heer Jos. Everaard het liturgi sche toneelspel Adriaan Vylam vnjheer van Sintjan ten Steene' als openlucht spel op. De heer Everaard uit Sint Jan steen had het stuk zelf geschreven. Het werd opgevoerd in de tuin achter het huidige Wit-Gele Kruisgebouw in Sint Jansteen. In het voorwoord van dit toneelstuk schreef de heer Everaard 'Door zijn his torische juistheid, zal dit spel wellicht, het eerste stukje gedrukte geschiedenis over Sint Jan ten Steene bevatten Het zal onder meer de aandacht trekken op het bijna totaal vergeten feit, dat de Kapel van onze Lieve Vrouwe van Ter bij de kerk te Ossenisse. De vogelwacht wil met deze en de volgende excursie: wat meer informatie verzamelen on> trent de flora en fauna. Er wordt e«i viertal polders nabij Ossenisse bezochl De Nijs-,de Molen-,De Kievitspolder en het Molenpolderse Schorretje. genade-oord van O.L. Vrouw Ter Eec ken". In het zesde staat: 'Onder het bestuur van pastoor J. Preijens hebben de gelovigen van St.- Jansteen de kapel glorievol hersteld in 1935". Naar aanleiding van hetop 17 november 1967 gevierde gouden jubileum van de SSISSSISSSSPSSS; VRAGEN NAUWELIJKS BEANTWOORI de eerste zondag van met 1969 in de ka pel nog een raam aangebracht. Het is ontworpen door de Vlaamse kunstschilder Roland Massa uit Sint Niklaas en uitgevoerd door rip bekende glazenier Albert Mestd agli uit Gent. Het raam is aangebracht ter ere van de heer Jozef Everaard. die met zijn "Adriaan Vylam' de kapel van 300 jaar geleden deed herrijzen Boven m het symboli sche raam staat zijn beeltenis, met daarbij de spreuk: 'In 1933 leidde de opvoering van 'Adriaan Vylain' van Jos Everaard Door 'St. Jan' tot de bouw van de derde kapel'. Foto's: Henk van den Brink Tekst: G. K. L. Flos Bronnen: Jos Everaard" 'Adriaan Vylain vrij- heerVan Sint Jansteen". 'Geschiedenis van de kapel van O.L Vrouwe Ter Eecken te Kapellebrug', 'Kerkelijke ge schiedenis van Sint Jansteen' „ANIMEERT NIET OM VEEL WERK TE DOEN" AXEL - Het Axelse GPV-raadslid D. J. Oggel heeft woensdagavond opnieuw zijn nood geklaagd over de beantwoor ding van vragen door het college van b. en w, tijdens raadsvergaderingen. Hij vindt dat b. en w. niet voldoende in gaan op vragen die de oppositie in de raad (gpv, pvdaen de heer R. S. M. Jans- sens) stelt. De heer Oggel zei dit bij de behandeling van het ontwerp-streekplan Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen. „Het komt ons als GPV-fractie voor dat het weinig nut heeft om uitgebreid in te gaan op de ar gumenten die worden aangevoerd om Axel al dan niet de status te geven van een regionale groeikern", merkte de heer Oggel np

Provinciale Zeeuwse Courant | 1977 | | pagina 36