Vijfling voor Karin Geen beslissing demissionaire regering opening pijlerdam Overeenstemming tussen de vakbonden RSV over capaciteitsaanpassing nadert en Drs. Verburg: grotere toename bevolking Zeeland tot jaar 2000 'SCHUTTEVAER' WIL GROTERE SLUIS IN OESTERDAM Grootste opening pijlerdam werkt kostenbesparend verlovingsr Opgravingen Oud-Sabbinge worden mogelijk gestaakt 0\ eKKer VRIJDAG 22 APRIL 1977 POLITIEK OMSTREDEN ONDERWERP9 tVan onze Haagse redacteur) DEN HAAG-De regering zal vandaag- vrijdag - nog geen beslissing nemen over de omvang van de doorstroom- opening in de Oosterscheldedam. Dit is in politiek Den Haag de algemene ver wachting geworden na het informele overleg, dat deze week tussen de rege ring en de belangrijkste fracties uit de Tweede Kamer heeft plaatsgevonden. De fracties hebben laten weten het een politiek omstreden onderwerp te vin den. Daarmee is het zo'n kwestie ge worden waarvan is overeengekomen, dat het demissionaire kabinet zich er niet over mag uitspreken. De fracties zijn er eveneens van overtuigd, dat er geen haast is met de beslissing. Het informele overleg met de fracties is gevoerd omdat in de ministerraad van vorige week ernstig werd getwijfeld aan de toelaatbaarheid van een beslissing. Sommige bewindslieden zouden het nog wel aanvaardbaar hebben gevon den dat het kabinetrDen Uyl in zijn hui dige. ontluisterde staat over de door- stoomopening had beslist. Anderen, met name uit de drie progressieve rege ringsfracties. zouden hun collega's vo rige week in het Catshuis in gloedvolle betogen duidelijk hebben gemaakt dat de beslissing over de omvang van de doorstroomopenmg van even groot be lang is als de beslissing van vorig jaar om de getijdebeweging in de Ooster- schelde te handhaven. Wat betreft de spoedeisendheid van deze laatste belangrijke beslissing over de technische werkzaamheden in de Oosterschelde lopen de meningen uit een. Bij de regeringsbeslissing van vorig jaar om in de monding van de Ooster- V ergadering Braakman opnieuw uitgesteld HOEK - De vergadering van het alge meen bestuur van het recreatieschap 'De Braakman' is donderdagmiddag opnieuw uitgesteld Een aanta\bestuursleden kon niet aan wezig zijn door verplichtingen elders. schelde een waterdooriatende pijler- dam te bouwen werd aangegeven, dat de beslissing over de doorstroomope nmg in het voorjaar van 1977 zou moe ten worden genomen De laatste weken is er in waterstaatskringen sprake van. dat er geen man overboord zou zijn ais deze beslissing zou worden uitgesteld tot uiterlijk het voorjaar van 1978. Het gevolg daarvan is echter, dat tot die da tum zal moeten worden gestudeerd op de drie varianten, te weten 11 500.14.000 en 20.000 vierkante meter. Dat kost rijkswaterstaat de nodige tijd en man kracht. Als dit voorjaar ai zou worden uitgemaakt welke opening het moet worden, zou alle energie kunnen worden gericht op die keus. Op grond daarvan zou het minister Westerterp goed uit komen als nu nog werd beslist. Ir. H. Engel, het hoofd van de Delta dienst, is van mening, dat zo gauw mo gelijk moet worden beslist. „Hoe eer der hoe liever", zei hij kortgeleden. Hij noemde daarbij september als uiterste. „Ieder verder uitstel zou het risico ver groten. dat het werkschema in gevaar VOORZITTER VISSERIJSCHAP: DAN KUNSTMATIG VERWATEREN NIET NODIG Van onze Haagse redacteur) DEN HAAG - Het kunstmatig verwate ren van mosselen in de Oosterschelde zal niet nodig zijn als de regering kiest voor een zo groot mogelijke opening in de pijlerdam die in de monding van de Oosterschelde wordt aangelegd In dat geval zullen kosten bespaard kunnen worden. Voorzitter C. Bleikslont van het visserijschap heeft dat donderdag in Den Haag opgemerkt in zijn jaarre de. Het regeringsbesluit over de om vang van de doorstroomopening in de dam. en het daarmee direct samenhan gende getijverschil in de Oosterschel de. noemde hij van groot belang voorde lossel visserij en het kweken van oes ters. De voorzitter van het visserijschap be paalde zich in zijn toespraak vooral tot de gevolgen van de sanering in de visse rij voor de nationale economie, die vol gens hem op een verlies zal komen te staan van 4500 directe en indirecte ar beidsplaatsen „De betekenis van deze afbouw voor onze nationale economie mag niet onderschat worden. Uitgaande van vijf opvarenden per vaartuig heeft deze sanering in feite al het verlies bete kend van meer dan 900 directe arbeid splaatsen. Op den duur zullen daardoor nog eens 3600 arbeidsplaatsen in de toe- levernde sectoren en in de handel en de verwerkende industrie verloren gaan". De heer Bleiksloot pleitte nog voor de instelling van een weerstandsfonds, dat er zorg voor zal moeten dragen dat schepen niet beneden een bepaalde mi nimumprijs worden verkocht. Ook wil hij een onderzoek naar de verhouding tussen het biologisch wenselijke en het economisch haalbare Dat laatste vindt hij vooral van belang bij de vaststelling van de hoeveelheden vis die jaarlijks mogen worden gevangen. komt. Mogelijk ook met gevolgen voor het jaar 1985. het streefjaar van de vol tooiing van de werkzaamheden". Vooral in de actiegroepen die zich ln het verleden hebben ingezet voor een open Oosterschelde en die nu pleiten voor de grootst mogelijke opening, maar ook in dc kring van waterstaatsspecialisten in de Tweede Kamer heerst de overtui ging. dat in ieder geval uitstel tot in de loop van 1977 nog best haalbaar is Deze mensen wijzen daarbij op de politiek, die de minister van verkeer en water staat en de diensten die onder zijn ver antwoordelijkheid vallen beoefenen. „Als de beslissing nu wordt genomen, hoeft geen tijd meer te worden gegeven aan de uitwerking van de drie varianten. Westerterp speelt op tijdwinst voor zijn dienstenzo wordt in het bijzonder door de actiegroepen geredeneerd. Overigens is het in Den Haag al wel dui delijk. dat de drie progressieve fracties die nu in de regering zitten, zich zullen inzetten om er de grootst mogelijke doorstroomopening uit te halen. De wa terstaatsspecialisten zijn al bezig met het rapport van de interdepartementale werkgroep, dat officieel nog als een in tern stuk moet worden beschouwd, maar dat al op grote schaal in omloop is gebracht. Minister-president Den Uyl heeft vo rige week aangekondigd, dat dit rap port - waarover deze krant al heeft be richt-morgen officieel naar de Tweede Kamer zal worden gestuurd. Den Uyl zei, dat het vergezeld zal gaan van een brief met het regeringsstandpunt. Als deze brief er vandaag bijzit zal daarin, naar wordt aangenomen, worden uit eengezet dat de regering de beslissing zal overlaten aan de regering die zich na de verkiezingen achter de groene ta fel op het Binnenhof zal nestelen. Hoogwaardig Ned Fabrikaat Verkrijgbaar met of zonder briljant tegen bijzonder aantrekkelijke prijzen. OUD-SABBINGE - De opgravingen van de fundamenten van een eeu wenoud kerkje in de Ring van Oud- Sabbinge worden mogelijk ge staakt. De reden: om de haverklap worden er door de jeugd vernielin gen aangericht aan de restanten van de kerk. die waarschijnlijk in het begin van de dertiende eeuw is ge bouwd. De fundamenten, die tot nu toe zijn bloot gelegd, zijn op sommige plaat- sen met palen kapot geslagen, jon gens rijden met brommers dwars over het werkterrein, de afrastering is vernield en bordjes met 'verboden toegang' zijn verwijderd. Volgende week zal de gemeente Goes in een circulaire een dringend beroep doen op de inwoners van Oud-Sabbinge er aan mee te werken, dat er verander ing komt in de huidige situatie. Als dat met helpt zullen de opgravingen waarschijnlijk worden stopgezet. De Zeeuwse afdeling van de archeo logische werkgemeenschap is ruim twee weken geleden met de werk zaamheden begonnen. Gemeentear chivaris L- J Abelmann. die als coör dinator optreedt bij de opgravingen; „Op deze manier heeft het weinig zin om door te gaan. Je gaatje afvragen kunnen we metbeter ophouden en de boel weer dichtgooien. Voor ons gaat de lol er behoorlijk af." De heer Ab elmann hoopt de inwoners van Oud-Sabbinge te overtuigen van het belang van de opgravingen. „Het gaat hier om het oudste kerkje van Wolphaartsdljk." De kerk dateert vermoedelijk uit de dertiende eeuw. In 1574 werd het kerkgebouw door brand verwoest Pasin 1806 werd de ruïne afgebroken. Met de opgravingswerkzaamheden is een begin gemaakt, omdat de ge- mcente Goes plannen heeft het Ringplem op te knappen Het is de bedoeling, dat de fundamenten wor den opgemetseld en mgepast worden in het plan dc Ring wat leuker te ma ken. LEZING MAATSCHAPPIJ NIJVERHEID EN HANDEL: TOT ONGEVEER 400.000 ZIELEN MIDDELBURG- Drs. M. C. Verburg, lid van de raad van state en oud-directeur van het ETI voor Zeeland, voorziet voor deze provincie een bevolkings groei met ongeveer drieduizend zielen per jaar, zodat er omstreeks het jaar 2000 in Zeeland een vierhonderd dui zend inwoners zullen zijn. „Ik denk dat de verstedclijkingsnota, die een voor keur heeft voor 375.000 zich zal vergis- l Ook het FNV, dat zich blijlï richten sing van de werkelijke problemen ln de weg." Verburg stelde dat ook in de toekomsi geijverd moet worden voor de vast» oeververbinding Westerschelde en be pleitte voorts in Benelux verband et» wetenschappelijk onderzoek van di Afdeling St.-Philipsland: Geen 'oplapbeurt', maar nieuwe sluis in Terneuzen VLISSINGEN - De afdeling SL Philips- land van de konklijke schippersver eniging 'Schuttevaer' vraagt het lande lijk Schuttevaer-congres, dat woens dag'28 en donderdag 29april in Utrecht wordt gehouden, te bevorderen, dat de sluis in de toekomstige Oesterdam grote wordt dan de nu ontworpen sluis. De afdeling herinnert eraan, dat rijks waterstaat uitgaat van de afmetingen 90 bij 12 meter. SL Philipsland vindt deze afmetingen 'wat vreemd'. Het zou volgens deze afdeling beter zijn de sluis tenminste de afmetingen 140 bij 16 me ter te geven. Een sluis van dergelijke afmetingen is praktischer en economi scher in te delen bij groter aanbod van schepen. Ook andere Zeeuwse afdelingen van Schuttevaer komen met voorstellen, die tijdens het Utrechtse congres zullen worden behandeld. Zoals bekend zou het S.chuttevaer-congres 1977 in Ter- neuzen worden gehouden. Toen de or ganisatie al voor een groot deel in kan nen en kruiken was. trok het hoofdbes tuur van Schuttevaer zijn toezegging aan de afdeling Temeuzen in hetgeen tot een conflict leidde tussen de afdeling en het hoofdbestuur. De afdeling Temeuzen vraagt nu aan het Utrechtse congresaan te dringen op handhaving van het bestaande gas- boeiensysteem voor de zeearmen „Witr ie' gasboeien dienen volgens de afdeling Temeuzen met te worden veranderd in 'groene'. Voorts wil deze afdeling, dat 'een verzoek uitgaat de oplapbeurt van de middensluis (oude zeesluis! te Ter- neuzen - een sluis, die absoluut niet meer aan de eisen des tijds voldoet - zal worden geschrapt en dat gestreefd zal worden naar de bouw van een nieuwe sluis die mede geschikt is voor duw- vaart. afmetingen 280 bij 24 meter.'' Ook wil de afdeling Temeuzen. dat één uniforme regiemenering voor de bin nenvaart van kracht wordt, die ook geldt voor die gebieden, waar het bin- nenaanvanngsreglement van toepas sing is. Samen met de afdeling Rotter dam heeft Temeuzen een verzoek op de agenda laten opnemen op eén van de havenhoofden van de Oosthuis te Ter- neuzen een voorsignaleringssysteem voor de binnenvaart te plaatsen (bij voorbeeld een pijl), zodat de binnen vaart tijdig naar de zeesluis kan worden gedirigeerd. Hansweert Van de afdelingen SL Philipsland en Temeuzen komt het voorstel ter tafel te bevorderen, dat de mond van het ka naal door Zuid-Beveland wordt gelegd ten westen van Hansweert. Da', wordt beter geacht voor een veiliger vaart van en naar Terneuzen. Een en ander zal dan moeten gebeuren in het kader van de kanaalverbreding. Een uitmon ding aan de oostkant van Hansweert wordt veel gevaarlijker geacht. De afdeling Middelburg komt met het verzoek de snelheidsbeperking op het kanaal-GentrTemeuzen af te schaffen. Voor de ze vaart geldt geen snelheidsbe perking. aldus de afdeling m zijn toe lichting. Verder wordt een voorstel van de afde ling Middelburg ter tafel gebracht, in houdende het verzoek (aan de bevoegde instanties) tonnen te leggen op de bui teneinden van de strekdammen tussen de schone Waardin en de ton ter hoogte van de PZEM-centrale te Borsele in de Westerschelde Het betreft hier een oud voorstel, dat in de vorig jaar in Alkmaar gehouden vergadering van Schuttevaer werd teruggenomen. In haar toelichting zegt de afdeling Middelburg, dat de uit de Sloehaven komende binnenvaart, varende naar de Everdingen het vaar water tweemaal moet kruisen. Dit kan met het oog op de afkomende zeevaart gevaren opleveren. Wanneer men, opva rende, de verkeerde wal houdt is de be- bakening van de hoofden tussen de uib vaart Sloehaven en het licht 'Hoek van Borsele' onvoldoende. De afdeling Temeuzen stelt voor bij het ministerie van waterstaat n te gaan welke eisen van deugdelijkheid zullen worden gesteld aan de binnenschepen wanneer de binnenschepenwet van kracht wordt. Middelburg tenslotte wil. dat van het congres het verzoek uitgaat de bruggen over het kanaal door Walcheren te voorzien van een marifoon, omdat dat vooral voor grote schepen belangrijk is. gebruikmaking van de faciliteiten' de universiteiten in de omgeving. In du verband zag hij de samenwerking met de Belgische grensgebieden, met nami voor Zeeuwsch-Vlaanderen, als gunstige ontwikkeling. Montedison op de eigen aanwas zonder migratie. Zeeuwse toekomstmogelijkheden mtl ziet het vermoedelijk verkeerd," aldus drs. Verburg, donderdagmiddag tij dens een lunchbijeenkomst van het de partement Zeeland van de Maatschap pij voor Nijverheid en Handel in Mid delburg. Hij gebruikte voor de 'vertrekstroom' uit Zeeland het woord 'uit^migratie', en zei daarover; „Uit-migratie is een eeuw lang als normaal beschouwd voor de pe riferie. ook al werden tallozen daartoe gedwongen. Wat dit betreft is de 'ge dwongen' verhuizing van PTT-ers naar het noorden niet erger of minder erg." In zijn speech gaf drs. Verburg zijn visie over een aantal problemen ln Zeeland. Hij begon meteen aantal lichtoronische opmerkingen over de titel van zijn be toog, „Zeeland 't is maar es praeten." dat hij één van de 'meest typische' Zeeuwse uitdrukkingen vond, die noch tans niet in het Zeeuws woordenboek is terug te vinden. Over de industriële vestigingen in Zee land betoogde drs. Verburg dat de be handeling van de aanvraag van Monte dison in het Sloe een voorbeeld voor he; land is geweest: het begin van een eco nomische en milieu-effect-rapportage, die ook in de toekomstnodig zal zijn, „Ik blijf tegenover zo'n soort vestiging pos- tief staan, zeker met onze avancerend* milieuwetgeving en -beleid." De aanpak van het zeehavenbeleid u Zeeland beschouwt de heer Verburg als de oorzaak van de verandering dat deze provincie, sociaal-economische gespro- ken. van de 'meest labiele, de meest st De heer Verburg omschreef het als het biele is geworden." Hij noemde dan ox gebrek aan brutaliteit en Identiek aan een voorzichtig en onzekerder oordeel, een stukje 'niet polariserende bescha ving van de slag-om-de-arm'. Vervolgens kwam de heer Verburg tot zijn eigenlijke onderwerp, een blik op de toekomstige ontwikkelingen van Zee land. Hij betoogde dat in de post- industnêle maatschappij de industriële werkgelegenheid bij een groeiende pro- duktie zal afnemen. Vooral voor de gro tere industrieën achtte hij dit een goede zaak. mits de mechanismen voor de in- komensoverdacht in het economisch systeem van Nederland kunnen worden ingebouwd. Dat zal moeten gebeuren door de 'dienstensector op te trekken'. Juist deze sector is gebaat met de thans op gang gekomen decentralisatie van het welzijnsbeleid, een decentralisatie die drs. Verburg nader belichtte meteen aantal voorbeelden uit diverse rege ringsnota's. Voor de versterking van de dienstensector zou de thans vrij sterke positie van Zeelands economie wel eens een gunstige voedingsbodem kunnen zijn. OUD-SABBINGE-De dwerggeit Ka rin van de familie Sandee aan de Oudelandseweg in Oud-Sabbinge heeft een opzienbarende prestatie geleverd. Het dier bracht in de nacht van ivoensdag op donderdag in één worp vi]f nakomelingen en dat geldt voor dwerggeiten als een bijzonder heid. Worpen van vier geitjes komen al hoogst zelden voor. De heer San dee fokt dwerggeiten als liefhebberij. Hij had er woensdagavond nog maar vier, maar na de geboorte van Ka- rins kinderen is zijn dwerggeilcn- groep meer dan verdubbeld. Het was de derde keer dat Karin in het kraambed lag. De eerste keer schonk ze het leven aan één geitje en de tweede keer aan drie. De vier gei tjes en één bokje, die de thans 2,5 jaar oude Karin nu ter wereld heeft ge bracht, maken het uitstekend. Ook bij dwerggeiten zijn er twee nodig om nakomelingen te kunnen verwekken. Daarom nog even de naam van de vader: de bok Ramses van de Beu- lenkamp. Hij hoopte dat het beleid van de provin cie sterker dan voorheen op de onder wijssector zou worden gericht. „Het gaat niet om onderwijs of zeehavens, maar om zowel het een als het ander Tegenover een dergelijke ontwikkeling is een positieve opstelling noodzakelijk, aldus Verburg. „Gevaarlijk is het te doen alsof duistere machten ons per manent bedreigen om dan als het ware op een verlossing te wachten. Een derge lijke houding staat een rationele oplos- Drs. Verburg erelid Mij. Nijverheid en Handel MIDDELBURG - Tijdens de verga dering van de Nederlandse maat schappij voor nijverheid en handel departement Zeeland, werd drs. M C. Verburg. die tevens spreker was op een lunchbijeenkomst. benoemd tot erelid. Een bijzondere erkenning, omdat, aldus voorzitter ing. J. H, Scheuerman, deze benoeming in houdt dat drs. Verburg 'ons eerste en tevens enige erelid wordt in het 161- jarige bestaan van onze vereniging." De heer Scheuerman sprak verder de hoop uit dat drs. Verburg, ondanks zijn werkzaamheden in Den Haag, zijn banden met Zeeland niet zal ver breken. Tot slot pleitte drs. verburg voor 'positief opstellen tegenover de -ïieuw ontwikkelingen' en waarschuwde ds 'paniek de mogelijkheid vernietigt oe efficiënt op te treden.' OP 27 APRIL VERGADERING ACHTERBAN Spaarbankboekjes en 4000,- gestolen bij winkelier in Middelburg OOG VOOR PROBLEMEN BIJ LOKALE VESTIGINGEN ROTTERDAM - De vakbonden raad van bestuur van het RSV de Voorlichten Van de week werdtn het Zeeuwse een congres gehouden van gemeentelijke voorlichters. Hel gezelschap bezon zich op de taak, die de voorlichter in deze wereldheeft. Voor het begin van het gebeuren kwamen de organisa toren tot een - naar ons gevoel tame lijk ontmoedigende ontdekking. De vvorhehters hadden vergeten de pers uit te nodigen. staan niet ver meer van elkaar af wat overeenstemming betreft over de zoge naamde capaciteitsaanpassing. Woensdag is er overleg geweest tussen de vakbonden, Rijn-Schelde-Verolme- concern en vertegenwoordigers van de ministeries van sociale en economische zaken. Er is toen gesproken over de inhoud van de destijds tussen bonden en RSV over eengekomen. maar december vorig jaar weer opgezetgde 'Overeenkomst So ciale Begeleiding Herstructurering (OSBHi en de relatie daarvan tot het 'Beleidsplan' van de Commissie Scheepsbouw Ook werd gesproken overhel ruimer hanteren van de werk tijdverkorting ln het kader van de her structurering bij RSV Op 27 april ver gaderen de bonden met hun achterban hierover en op 29 april zullen de bonds- besturen van de Industriebonden van NKV en NVV defintief besluiten of zij met de voorstellen van RSV meegaan, zo deelde de heer Herman Berkhout, coördinator voor RSV-zaken bij de In dustriebond NVV donderdag mee Er is al besproken dat de problematiek van het in- en uitlenen van personeel, als mede de werk tijd verkoting met de no dige souplesse zullen worden gehan teerd. Men zal er enerzijds rekening mee houden dat RSV een concern is. maar anderzijds ook rekening houden met de problemen, die er bij locale vestigingen en onderdelen van locale vestigingen kunnen spelen Volgens de letter van de wet mag slechts overgegaan worden tot werktijdverkorting als een bedrijf een zekere tijd 157» onderbezetting heeft. Men wil dit principe echter ook wel la ten gelden voor onderdelen van bedrij ven - zoals bijvoorbeeld bij de repara- liefwerf Scheldepoort van de KMS in Vlissingen, waar werktijdverkorting ook in het voornemen ligt. De vakbon den willen echter wel enige controle hierop, met name op de verdeling en uitbesteding van het werk. RSV, zo meldt ook het jaarverslag over 1976, houdt rekening met een vermindering van het aantal arbeidsplaatsen met 6000 tegen 1978, dit vergeleken met 1975, in welk jaar er bij RSV 26500 eigen werknemers en nog eens 3100 geleende krachten werkten. In eerste instantie zal via de zoge naamde geïntegreerde aanpassing een 1700 tot 2000 arbeidsplaatsen ter dis cussie komen Het bestand zal met een dergelijk aantal moeten worden ver- mmded om de personeelssterkte aan te passen aan de ordersituatie van 1977. De vakbonden zien in het kader van de herstructurering de noodzaak hier wel van in. De aanpassing zal ook voor de locaties gelden. Belangrijk voor de bon den zijn de voorwaarden waaronder de aanpassing zal worden gerealiseerd, waarbij de OSBH-regeling een rol speelt. RSV wil de OSUil als beg^.viüende re geling wel handhaven, maar het niveau van de uitkeringen gelijkmaken aan het niveau van de uitkeringen op basis van het belidsplan Scheepsbouw. Aanvankelijk voelden de bonden daar weinig voor. Zij wilden toepassing van de OSBH, die wat inhoud betreft beter is. Enkele 'duurdere' zaken zouden er dan wel uitgelicht kunnen worden. Maar RSV - die verplicht is bij te dragen aan het solidariteitsfonds van het be leidsplan - vindt handhaven van de OBSH onbetaalbaar Er zullen 'ver schuivingen' met nog eens 2000 tot 4000 werknemers moeten plaatsvinden in verband met de herstructurering van gieterijen, tot standbrengmg van sa menwerking bij de apparatenbouw; „Een nog heel onzekere zaak", volgens d e neer Berkhout, „waar we pas zicht op knjgen als het jaar vordert; een zaak die pas in 1978 of 1979 aan de orde komt. Of het effect heeft zal mede afhangen van de vraag of de betrokken werknemers aan die 'verschuiving' mee willen ol kunnen doen." Een derde golf van mutaties in het per soneelsbestand houdt nauw verband met de vraag hoe de ontwikkelingen in de scheepsbouw in de komende jaren zal zijn, Scheepsreparatie De heer Berkhout deelde mee dat de vakbonden met de raad van bestuur van RSV de heroriëntering betreffende de scheepsreparatie gaan bespreken. De vakbondsbestuurder onderstreepte de noodzaak van heroriëntering in de reparatie: „Als je dat niet doet, beland je in dezelfde situatie als we met de scheepsbouw zitten." Er hebben zich wijzigingen voorgedaan in het aanbod van scheepsreparatieor- ders. Dat is een gevolg van de recessie, maar ook van de mondaile wijziging van de goederenstroom. Bovendien zijn er structureel-technische ontwikkelingen in scheepsnieuwbouw- en reparatie, die op zichzelf ook tot herstelwerkzaamhe den leiden. „Dit alles leidt tot herverdeling van de MIDDELBURG- Uit een woning uit dc Lange Viele te Middelburg is donder dageen bedrag van 4000,- gestolen en een geldkistje met twee spaarbakboek- jes. Bij de diefstal, uit de bij de winkel van J. A. gelegen woningwaren twee Duits sprekende vrouwen betrokken. Omstreeks half een zag de winkelier een vrouw in zijn tuin, die naar een tandarts vroeg. Toen de winkelier zijn woning binnenging trof hij daar een ander reparatieopdrachten, waaraan ook de vrouw aan. die iets mompelde over de Vlissïngse werf Scheldepoort met zal eerste vrouw en daarop wegliep. Direct ontkomen", aldus vakbondsbestuurder hierna ontdekte A. dateen deur van een Berkhout slaapkamer openstond. Uit een kast Hij weesop de twee'soorten concurren- was het geldkistje verdwenen en een tie uit de Middellandsezeelanden. Door bedrag van 4000,-, dat in een sigaren- de malaise in de scheepsnieuwbouw is kistje en een sigarendoos was opgebo- men zich in die tak ook gaan richten op regn. grote reparaüekarweien, de zoge- naamde grote staal-karv.eien.die echter concurrentie ondervinden vanuit de lage-lonen landen. Volgens de heer Berkhout, onderschrij ven de Industriebonden van NVV en NKV het beeld, dat RSV van de repara- tiemarkt schetst.; „Wij erkennen dit al les. Maar we zitten bij RSV ook nog met de herstructurering in de scheeps nieuwbouw, de apparatenbouw, de gie terijen, de rnotorenbouw en de off-shore. Ons probleem is dat logisch lijkende op- lssingen m één of andere divisie soms risico's mee brengt voor het nog ge zonde deel, dat met de ontamanteling mee dicht zou kunnen gaan. We hebben RSV om een visie van de hele situatie en een financiële argumentatie gevraagd. Daarover hebben we een vertrouwelijke bnef gekregen. De financieel argumen tatie kunnen we wel erkennen", aldus de vakbondsbestuurder, die zei dat het RSV concern 'voor een gang naar de cu rator moet worden behoed'. zaden, bollen knollen en vaste planten üotmontn trasten

Provinciale Zeeuwse Courant | 1977 | | pagina 2