MEEUWEN IN GEVAAR: DOELMAN AD FLIPSE KOMT CLUB TE HULP Zeeuwse atletiektop opent baanseizoen in Terneuzen Walter Planckaert won 61e Ronde van België PZC/s ENITH BRIGITH A UIT PLOEG GEZET VOOR ZWEMINTERLAND (fr) amro bank In degradatiestorm nu 'alle hens aan dek' St.-Aloysius-dames kunnen kampioenschap veroveren VAN DE MEENT KANDIDAAT BIJ CERCLE BRUGGE IN LOTTO 1 WINNAAR CRUIJFF EN MICHELS NOG EEN JAAR BIJ BARCELONA Aan iedereen die eindelijk wel Vis met succes zou willen sparen VRIJDAG 15 APRIL 1977 ZOUTELANDE - Nu het degradaticgevaar als een woedende storm de Meeuwen aanvalt, geldt bij deze voetbalclub in Zoutelande het motto 'alle hens aan dek'. Want in deze woelige, spannende weken moet iedereen mee helpen de degradatiestorm te keren. Daarom ook heeft de clubleiding (trainer en bestuur) met succes een beroep gedaan op de geroutineerde doelman Ad Flipse. Trainer Jan Meulmeester laat weten: „We hebben keeper Ad Flipse teruggehaald voor de laatste zes wedstrijden van dit seizoen en zaterdag aanstaande zal hij in de thuiswedstrijd tegen Jodan Boys uit Gouda weer onder de lat staan. Hij is nog in een uitstekende vorm, want hij is steeds actief gebleven als doelman van het tweede". Toen vorig jaar als een onderslag bij heldere hemel het bericht kwam. dat Meeuwen was ingedeeld in de tweede Jan Meulmeester klas A en vele verre uitwedstrijden tot diep in Noord-Holland moest maken, haakte Ad Flipse af. Al jaren liep hij mee en hij wenste nu niet zijn hele zaterdag op te offeren aan reizen naar ZCFC (Zaandam), Volendam, IJmijden, De Geuzen (Amsterdam) en Actief Amstelveen. Maar nu De Meeuwen in gevaar is, heeft Flipse zich onmiddellijk bereid verklaard om weer met het eerste op de barri caden te gaan staan. Nadrukkelijk vertelt trainer Jan Meulmeester er bij, dat doelman Piet Strooldie vorig jaar Flipse opvolgde) het volledig eens is met de tijdelijke terugkeer van de geroutineerde keeper. Meulmeester daarover: „Piet Stroo begon het seizoen formidabel. Hij was de ideale opvolger van Ad Flipse. Maar de laatste weken is de verantwoordelijkheid een te grote druk voor hem geworden. Dat is be grijpelijk, want hij speelde vorig sei zoen nog in het tweede en soms zelfs in het derde. En de overgang van de 2e klas afdeling, naar de landelijke tweede klas is een wel erg grote stap. Bovendien is hij pas 21 jaar Hij maakte de laatste weken soms onbe grijpelijke fouten en dat greep hem zo aan, dat hij er enkele nachten met van kon slapen Daarom is hij blij, dat in deze beslissende fase van de competitie en ervaren man als Flipse het even van hem over wil nemen, maar Plet Stroo komt beslist terug" Meeuwen loopt momenteel inder daad langs de rand van de afgrond. De formatie uit Zoutelande heeft slechts twee ploegen onder zich op de ranglijst: NEO uit Sprang met twee punten minder en Dinteloord met drie punten achterstand op de Zeeuwse ploeg, Jodan Boysstaatnet een plaatsje boven Meeuwen, heeft twee punten meer, maar een wed strijd meer gespeeld. Meulmeester: „Daarom is die wedstrijd van zater dag zo belangnjk. Als we die twee punten van Jodan Boys kunnen pakken, worden onze overlevings kansen in de tweede klas aanzienlijk groter. Als we verliezen, zie ik het somber in" Maar optimistisch roept secretaris Ovaa. „Degraderen doen we zeker niet. Hel hele team is enorm gemotiveerd en met zoveel overtui gingskracht is het onmogelijk, dat we uit de tweede klas vliegen". Natuurlijk zijn de opvallend verre uitwedstrijden van grote invloed ge weest. Meulmeester zegt. „In Noord-Holland hebben we niet een puntje uit een uitwedstrijd kunnen halen. Alleen van Neo '25 in Sprang hebben we in een uitwedstrijd ge- Kl-3) en tegen Jodan Boys in Gouda hebben we met 0-0 gelijk ge speeld. Tot nu toe hebben we in de uitwedstrijden dus maar drie punten veroverd Opvallendis ook. dat we na die verre reis vaak al m de eerste mi nuten een achterstand opliepen. Bij ZCFC in Zaandam stonden we na 4 minuten al met 1-0 achter BijlJmui- den verloren we met 1-0, een doel punt, dat al na 6 minuten gescoord werd. Bij Volendam keken we ook al na 6 minuten tegen een achterstand aan. Rijnburgse Boys nam al na 3 minuten de leiding en in Amstelveen moesten we nu 4 minuten reeds een doelpunt incasseren" Meulmeester: „Hetzijn met alleen de verre reizen, maar ook het spel van die ploegen uit Noord-Holland dai ons parten heeft gespeeld. Die clubs spelen stugger en harder dan de elf tallen rond Rotterdam. Bovendien hebben al die clubs in Noord-Holland drie a vier spelers, die zo uitblinken, dat ze een heel elftal kunnen optillen Vaak zijn dat oud-profs Volendam heeft er wel een stuk of zes. zeven. Bovendien was het een enorm psy chologisch nadeel voor ons. dat ie dere tegenstander tegen ons moest aantreden, nadat die ploeg tegen Vo lendam had gespeeld. Volendam was favoriet, won de meeste wedstrijden en de volgende week kwam zo'n ploeg dan extra geladen tegen ons in het veld om revanche te nemen voor de nederlaag tegen Volendam" Maar toch schuift Jan Meulmeester de wankele positie van De Meeuwen met uitsluitend op de verre reizen en de moeilijke tegenstand in Noord- Holland „Er is duidelijk sprake van kwaliteitsverlies bij De Meeuwen. Noem ze maar op. we verloren Ge rard Schipper. Wim Lievense. Frans van der Heide. Leen Dingemanse en Ad Flipse. Daarvoor kwamen terug spelers als Piet Stroo. Lou Huibregt- se. Daniel Patty. Wim Ovaa en Karei Francke. De meeste van die spelers kwamen in seizoen eerder nog uit in de 2e klas van de afdeling en voor hen was de stap eigenlijk te groot In de toekomst komt het talent er wel uit, maar we maken nu een moeilijke pe riode door" Meulmeester attendeert er ook op. dat die ploegen uit Noord-Holland maar één verre uitwedstrijd hebben, namelijk naar De Meeuwen „En dat is voor die elftallen eigenlijk een uit- stapje Bovendien spelen ze hier op Zoutelande op een veel beter veld dan ze gewend zijn. Zo speelt Volen dam op een bljveld van de profclub Volendam en de Geuzen uit Amster dam bijvoorbeeld spelen op een bij- veld van Ajaxzegt Jan Meulmees ter. Maar een begrafeiisstemming heerst er allerminst bij De Meeuwen De trainer daarover „Iedere speler zet zich voor 100 procent in en de stemming is ondanks alles uitste kend. Daar blijft er toch nog goede hoop. Vooral als we zaterdagmiddag voor eigen publiek winnen" sport 17 TERNEUZEN - Zaterdag wordt in Temeuzen het nieuwe baanseizoen voor de Zeeuwse atleten geopend met de ontmoeting tussen Zeeland en Gent en een wedstrijd voor pupillen. In Ter- HOCKEYTOERNOOI VOOR SCHOLIEREN TERNEUZEN - De hockeyclub Olym- pia uit Terneuzen houdt morgen (zater- dagieen toernooi voor middelbare scho lieren. Er zijn invitaties verstuurd naar Brugge (Belgié), King Edward Scools (Birmingham), Vlissingen. Goes en Ter- neuzen. Temeuzen is op dit toernooi vertegenwoordigd door een sterk jon gensteam van het Zeldenrustcollege. Zeldenrust verdedigt trouwens de beker die vorig jaar werd gewonnen. Bij de meisjes werd vorig jaar het team van King Edward Scool winnaar.Dit team is deze keer niet aanwezig. De finale wordt om 16.00 uur gespeeld De wedstrijden worden gespeeld op het terrein van de MHC Olympia. neuzen komt zaterdag vrijw el de sterk ste ploeg die momenteel in Zeeland voorhanden is aan de start. Zo is Piet Vonck aanwezig op de 3000 meter en gaat Jo Schout van start op de 1500 me ter. Op iedere afstand komen er drie Zeeuwse atleten in aktie tegen drie Ge ntse. Zo komt naast Piet Vonck op de 3000 meter de sterke Thoolse atleet Ma rien van Prooyen in aktie en de derde man is Johan Antheunisse. Gerard Bras en Jan de Bart vormen samen met Jo Schout de ploeg voor de 1500 meter. Interessant wordt zaterdag ongetwij feld het hoogspringen met Leo de Pee, Leo Boucherie en Paul Snel. Als de weersomstandigheden zaterdag enigs zins meewerken dan is de kans groot dat er voor het eerst in Zeeland door een Zeeuwse atleet over 2 meter wordt ge sprongen. Zeeland brengt zaterdag met Niek Flipse en Henk Linder ook een sterke 800 meter ploeg binnen de lijnen wat trouwens ook van de bezetting op de 400 meter met Gerard Verhulst, Jan Ever- sdijk en Andre Stroo kan worden gezet. GKAAUW - Het uit Jeanne de Waal. Sterraen Vivian Blanckaert bestaande St Aloysius-damesleam staat zondag vooreen uiterst belangrijk duel in de hoofdklas tafeltennis want in deze voorlaatste wedstrijd in Hazcrswoude tegen Avanti 2 kan bij winst de tital een feit worden. Dat betekent dan tevens automatische promotie naar de cre- klas, een doel dat het onder aanvoering van coach Remy Mangnus staande Zeeuws-Vlaamse contingent al enkele jaren nastreeft. Mocht dit tot op heden bij de herenfor matie niet lukken, sneller en stormach tiger kon het niet met deze zorgvuldig opgekweekte Graauwse talenten bij de meisjes, die na het vorig jaar veroverde nationale kampioenschap bij de meis jes. nu meteen in twee competities door gaan stoten naar de hoogste nationale klas bij de Dames. Gezien het feit dat de eerste ontmoeting tegen Avanti 2 in een 7-3 overwinning eindigde staan de winstkansen ook nu hoog genoteerd doch de wedstrijdzenuwen en het be lang van de uitslag kunnen tóch een be langrijke rol spelen In eigen huis ontvangen de heren van St. Aloysius zaterdag het Brabantse JCV 1 met het tno van der Zee. Gootzen en Van der Sande zodat een uitverkocht huis verzekerd is. Middelburg-Zuid 1 speelt zaterdag in de 'Slaghvaert' de laatste thuiswedstrijd tegen NOAD1 uit Schiedam, dat veertien dagen geldden reeds op het kampioenschap beslag legde en daarmee naar de Promotie ere- klas promoveerde. NOAD dat uitkomt met onder andere Rene van Dijk (ex-St Aloy) wacht ongetwijfeld een warme ontvangst want MZ 1 is nog niet veilig voor wat betreft degradatie en Kersten. De Vnes en Louwen zullen dan ook tenminste een gelijkspel uit het vuur moeten zien te slepen om boven de rode streep te geraken. Op de 100 meier komen Daan van Oos ten. Gerard Verhulst en Paul Sturm in aktie en op de 200 meter neemt Ab Slabbekoorn de plaats in van Gerard Verhulst. Gelukkig voor Zeeland staal er zater dag maar één technisch nummer op het programma en dat is het speerwerpen waarin Rob Geljon, Leo de Pee en Paul Snel moeten proberen punten te verza melen voor Zeeland Voor het publiek is een nummer als de 3000 meter steeple altijd uiterst spec taculair aan de waterbak. Voor Zee land komen zaterdag in aktie Arnold Schout, Jan Jansma en Lucien Hoop. Gezien de bezetting van de Zeeuwse ploeg is het duidelijk dat er zaterdag atletiek op een vrij hoog niveau te zien zal zijn in Terneuzen en dat de resulta ten mits de weergoden meewerken ze ker zullen meevallen. Behalve de heren komen zaterdag ook de dames ln aktie Voor de dames staan de 100, 400 en 800 meter op het pro gramma alsmede kogelstoten, ver springen en de 4 x 100 meter. Net als bij de heren, is er ook bij de da mes een sterke Zeeuwse ploeg. Op de 100 meter behoren Els Vader en Lilian Gillissen, Jolanda de Jong ongetwijfeld tot de favorieten. Op de 400 meter ko men voor Zeeland Maja de Jonge. Els Vader en Ellie Bours in aktie. Een sterk bezet nummer is zaterdag de 800 meter met Karin de Nijs als favoriete, verder komen ook nog Brigit de Nijs en Irene Pos op de baan voor de 800 meter. BRUSSEL - Pim van de Meent, trainer van de voetbalclub FC Amsterdam, wordt mogelijk volgend seizoen de op volger van Han Grijzenhout bij Cercle Brugge. Eerder werd aangenomen dat de gewezen Belgische international Pol van Himst de grootste kanshebber was voor deze functie. Pim van de Meent werd eerder genoemd' als kandidaat-trainer voor het Belgi sche Lierse SK Deze post kreeg hij uit- ïindeüjk echter niet. Marja Crucq. Thea Kaaystekeren Marja Kouijzer vormen de kogelstootploeg terwijl Brigit, de Nijs Marja Kouijzer en Maja de Jonge zullen moeten uitmaken wie het verst springt De Gentse ploeg wordt samengesteld uit leden van Ajax Gent - St. Gent - Ra cing Gent en K.A.A. Gent, De ontmoeting Zeeland - Gent begint zaterdag om drie uur. Om twaalf uur be gint het atletiekfestijn in Terneuzen reeds met pupillenwedstnjden DEN HAAG (ANP) - De gelukkige, die in de lotto van de afgelopen week zes goede cijfers aankruiste, ontvangt voor deze daad ruim zeshonderdduizend gulden bruto De zes winnaars van de tweede prijs komen er aanmerkelijk minder goed. maar toch nog met ieder bijna dertig duizend gulden bruto af. De elf winnaars in de toto ontvangen ieder twaalf en een half duizend gulden, al weer bruto. Lotto nummer 15: inleg: ƒ3.588.705,-. prijzengeld: 1 838 999.45. eerste prijs- één winnaar, die 666.666.67 ontvangt; tweede pnjs: zes winnaars, die elk. 28 410,50 krijgen: derde pnjs: 167 win naars. goed voor elk 1 531.10; vierde prijs; 8187 winnaars, die ieder ƒ41.60 ontvangen; vijfde prijs: 11360 winnaars, die elk 30.- knjgen. AMSTERDAM - Enith Brigitha is door de Koninklijke Nederlandse Zwem Bond geschrapt van dc deelnemerslijst voorde zeslandenuedstrijd zaterdag en zondag in Rotterdam. Een besluit dat dc nodige opschudding heeft veroorzaakt binnen de zwembond. met de nodige consequenties. Bert Sitters, de huidige trainer van de nbond. heeft tegen de gang van zaken protest aangetekend, terwijl Wil Storm hel z illen fungeren. - 'de moeder chef d'equipe te De Amsterdamse vrije-slagzwemster heeft dezer dagen een brief ontvangen van de zwembond waarin de oorspron kelijke uitnodiging voor de zeslanden- wedstrijd in Rotterdam weer wordt in getrokken Dat is gebeurd omdat Enith - de zwembond heeft laten weten niet n r als merveer en Amsterdam toonden echter aan dat het badpak rimpels ging verto nen wanneer het nat werd. Toch blijft de Amsterdamse vrije- slagzwemster die dit weekeinde 22 wordt, bij haar bezwaren tegen het bad- nog steeds met van plan is de bij grote pak. die zij ook al vóór de Olympische wedstrijden verplicht gestelde badpak ken van de ofïïciéle KNZB-sponsor (Speedoi te dragen. Hoewel de Australi sche firma de laatste maanden alles in het werk heeft gesteld om de Neder landse vedette van het ideale badpak te deelnemen aan de zeslandenwedstrijd voorzien, bleef Enith Brigitha bezwaren in Rotterdam. Spelen in Montreal had geuit. De Aus tralische firma stelde vervolgens voor om alsnog een nieuw badpak te ver vaardigen dat vandaag ivrydag) klaar zou zijn en waarin Enith dan zou kunnen BARCELONA (AFP) - De algemene vergadering van Barcelona heeft donderdag het bestuursbesluit goedgekeurd om de contracten met Johan Cru.vff en trainer Rinus Michels met een jaar te verlengen. Cruyffs' handtekening onder de contract verlenging heeft naar verluidt een waarde van 48 miljoen peseta's 1.750.000,-). Michels kan rekenen op een half miljoen gulden netto. Tijdens de algemene vergadering heeft de voorzitter van Barcelona Augustin Mon- tal. die de avond tevoren aankondigde per 1 december a.s. te zullen aftreden, een scherpe aanval gedaan op het Spaanse scheidsrechterkorps. Volgens hem heeft een scheidsrechter uit de eerste divisie verklaard: „Barcelona wordt geen kampioen van Spanje, zolang José Plaza voorzitter is van de Spaanse scheidsrechterscom- missie". Barcelona was lijstaanvoerder in de Spaanse competitie totdat in de wedstrijd tegen Malaga Johan Cruyff uit het veld werd gestuurd. De daarop volgende serie schorsingen en blessures maakten de club uit Cataloniè in feite kansloos in de stnjd om het kampioenschap. aantekenen, bezwaren die de zwem bond nu m het verkeerde keelgat zijn geschoten. De badpakken-affaire tussen Enith Brigtha en de KNZB dateert al van eind vorig jaar. toen de zwembond met voor bij gaan aan de zwemsters en zwemmers een overeenkomst voor vier jaar sloot Maar Enith is het zat. Ze voelt zich in de En die ontwikkeling schoot de Amster damse in het verkeerde keelgat. Daar door wees zij alsnog een compromis af dat haar trainster Wil Storm had bereikt met de zwembond. waarbij haar nog twee weken gelegenheid zou worden ge geven om te passen en te z met een fabrikant voor badpakken, waarbij leden van de nationale verte genwoordigingen verplicht werden ge steld badpakken van een bepaald merk te dragen. Uiteindelijk kwam een ontwerp-compromisregeling tot stand maling genomen omdat Speedo nu pas met een geweven in plaats van een ge breid badpak aankomt. Haar geduld is op Daarom heeft ze de laatste weken niets meer van zich laten horen. Ver haaltjes van voorzitter Jaap van der waarbij de KNZB-sponsor zich bereid Krol dat ze een badpak tien dagen in de verklaarde aan alle wensen van de vrije kast heeft laten liggen, wijst ze eveneens slagzwemster te voldoen Als resultaat hiervan vlogen ontwerpers van de Speedo uit Engeland enkele malen heen en weer. paste Enith verschillende mo dellen en werden er de nodige correcties aangebracht. Proefwedstrijden in Wor- van de hand omdat haar trainster Wil Storm haar tenslotte zelf had geadvi seerd te wachten tot na de winterkam- pioenschappen omdat een eerder pas sen tot vervelende consequenties zou kunnen leiden tijdens die wedstrijden. I Advertentie) Dit jaar lukt*!. I weer hr\p r (JOOt crarpn IC oxn JAMBES - De Belg Walter Planckaert heeft donderdag de ronde van Belgie gewonnen. De laatste etappe, een rit over 213 kilometer van Fleron naar Jambes, leverde een zege op voor de Ita liaan Vittorio Algeri, die meer dan 10 minuten voor het peloton over de aan- komstlijn kwam. Vittorio Algeri en Walter Pollni, twee jonge Italiaanse beroepsrenners, heb ben donderdag loon naar zeer hard wer ken gekregen. Zij leverden een gewel dige prestatie in de solorit van de 61e editie van de Ronde van België want na een solo van ruim 100 kilometer onder uitermate barre weersomstandigheden - ijs, sneeuw en regenvlagen - finishten zij als respectievelijk eerste en tweede in de 213 kilometer lange rit van Fleron naar Jambes. Meer dan de helft van de overgebleven peloton staakte de strijd en na 88 kilometer waren reeds 20 man in de bezemwagens gekropen. Op de hel ling van de Baraque Frilure waren de twee Italianen in de aanval gegaan waarbij zij assistentie kregen van Fedor den Hertog. Aling en Scheers. Aling moest als eerste lossen en op de lange helling van de Baraque werden ook Den Hertog en Scheers uit de wielen gere den Met nog 115 kilometer harde kilo meter voor de boeg gingen de Italianen door en vergrootten met de regelmaat van een goed geolied uurwerk hun voor sprong Zij kregen daarvoor alle kans omdat zij voor de favorieten geen werke lijk gevaar betekenden. Algeri had een achterstand van 49 en Polini zELFS VAN 58 MINUTEN OP LEIDER Walter Planckaert Fanatiek zetten de mannen van ploegleider Dino Zandegu door en zij finishten uiteindelijk met een voor sprong van ruim tien minuten In de eindsprint toonde Algeri zich de snelste. Walter Planckaert werd in deze slotrit nauwelijks verontrust en hield zich schuil tussen de wielen van het peloton, dat nog enkele vluchtpogingen van overmoedigen aanschouwde, maar de zware sneeuwstormen en de venijnige wind die de renners teisterde lokte weinig ontsnappingen meer uil Fedor den Hertog probeerde het nog eens tweemaal, maar hij kreeg te weinig steun om succes te hebben Dc uitslag van dt- laatste etappe is: I Vittorio Algeri (It) 213 km ln 5 57,22 (met bonificatie 5.57,17); 2 Waiter Polini (It) zt, 3 Jacques Martin (Bel) op 10 minuten. 4 Freddy Maertens (Bel) op 10.31. 5 Piet van Katwijk (Ncd); 6 Walter Planckaert (Bel), 7 WUfried Wesemael (Bel), 8 Ludo van Stayen (Bel); 9 Fous van Katwijk (Ncd); 10 Ronald de Witte <Bel), 11 Van Roosbroeck (Bel); 12 Cces Priem (Ned); 13 Swerts (Bel); 14 Harit? (W Did), 15 Verbeeck (Bel) allen dezelfde tijd als Maer tens; 26 Aling (Ned) zt: 33 Fedor den Hertog (Ned) op 13.37. Eindklassement: 1 Walter Planckaert 21 39.08,2 Van Sweevelt (Bel) op 13 seconden. SCees Priem (Ned l op 16 sec: 4 Maertens op 25 sec. 5 Rosiers (Bel) op 33 sec, 6 Van Stayen (Beliop3 30.7 De Beule (Bel) zt; 8 Verbeeck zt, 9 Swerts op 6 54. 10 Pollentter (Bel) op 14 58. II Aling (Ned) op 15.38: 12 Piet van Katwijk (Ned) op 15.40; 13 Dc Witte op 15.56.14 Martin (Bel) op 16 00, 15 Minlhens (Bel) op 16.36. 20 Fons van Katwijk (Nedi op 23.12: 27 Fedor den Hertog (Ned) op 47.08. L* weet hoe 't gaat, sparen is een kwestie van regelmaat. Elke maand iets kunnen missen. Voor een apart potje. De Amro helpt u daarbij. Door dat bedrag dan ook elke maand in zo'n „potje" te stoppen. Oftewel, op een Amro Spaarrekening naar keuze. Eén keertje afspreken en 't gaat voortaan vanzelf. Zo houdt u de regelmaat d'r in. En u kunt 't niet meer „per ongeluk" uitgeven, terwijl uw spaargeld toch meteen opvraagbaar kan blijven. Dit noemen we het AmrOmaat spaarsysteem. Probeer het. Door eerst 'ns met een bescheiden bedrag te beginnen. U kunt nog altijd hoger. Maar ook lager. En stoppen natuurlijk. En moer u 'ns een maandje overslaan, dat kan ook. Stap 'ns bij ons binnen, dan kijken we samen naar uw mogelijkheden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1977 | | pagina 17