Koude oorlog tussen Twente en AZ [ZIERIKZEE VOOR HET GESCHIEDENIS NAAR EERST IN 2e KLAS Harm Wiersma Van der Borst niet meer in te halen; na verlies vierde Zeeuwse atleten sterk in laatste finale Ahoy PZC/s Meest produktieve club met 44 doelpunten Vurige trainer Gerard Olijhoek leidde Schouwse formatie naar kampioenschap Oplossing schaak eindspelstudie Van Beveren nog niet in doel BROUWER BEGON MET NEDERLAAG PFR0MMER COACH ZONDER PLOEG azvv-seroOSkerke ncroT i/iij ifi Tm TV-beelden bewijs tegen Clarke zaterdag 9 april 1977 sport 11 niet uit eigen kracht trouw aan het beginsel ALKMAAR - FC Twente heeft bij de KNVB een protest inge diend tegen het spelen van een vriendschappelijke wedstrijd tan FC Den Bosch en AZ'67 op 19 apnl. De club van Spitz Kohn heeft zich namelijk op het standpunt gesteld, dat wan neer het Bossche publiek de Noordhollanders eenmaal heeft zien spelen in stadion De Vliert zij niet nog eens op 27 april zullen terugkeren voor de halve eindstrijd van de knvb- beker. AZ'67-directeur Henk Burgwal is van dat protest niet ge schrokken. „Ik denk", zo meende hij donderdagmiddag, „dat wanneer het publiek ons eenmaal heeft zien spelen het graag wil terugkomen. Wy doen het uitsluitend om vertrouwd te raken met de lichtinstallatie van de Vliert omdat Alkmaar nog steeds, jammer genoeg, geen eigen lichtinstallatie heeft' Het is een van de onderdelen die de koude oorlog tussen Twente en Noord-Holland benadrukt, en dat allemaal omdat AZ'67 en FC Twente elkaar op 27 april in Den Bosch ontmoe ten en zullen uitmaken wie er eind mei in het Feyenoordsta- dion in Rotterdam mag aantreden tegen de andere finalist van de KNVB- bekercompetitie Inmiddels heeft AZ'67 zo'n 150 bussen gecharterd voor het. treffen in Den Bosch omdat de Nederlandse Spoorwegen niet bereid waren om op woensdagavond extra treinen te laten rijden. AZ '67 - de ploeg die dit jaar niet zal deelnemen aan de intertotocompetitie - maakt zich overigens op dit moment niet zo druk rond de opvolging van trainer Hans Kraay. die eerder deze week bekend maakte dat hij zijn contract aan het eind van het seizoen wil belndigen HenkBrugwal „Erzijnop dit moment echt nog geen gegadigden voor een functie als oefenmeester by ons. Namen als Michels, Kessler en Kohn zijn niet afkomstig uit onze kring. Wat dat aangaat doen we het bijzonder rustig dit jaar" 's-HEERENHOEK - Met het kampioenschap van Zierik- zee heeft de competitie van de derde klas D in feite een sen sationele ontknoping gekregen! Want al heeft de Schouwse ploeg deze competitie vrijwel steeds aan de leiding ge staan, toch behoorde Zierikzee voor de start van dit sei zoen allerminst tot de favorieten. Twee grote kanshebbers voor de titel en voor de promotie naar de tweede klas waren er: Jong Ambon, dat vorig seizoen als tweede eindigde achter kam pioen Axel, en Goes. Met Zierikzee hield in feite niemand reke ning. Ten onrechte! Want met uitzondering van de tweede compe titiezondag heeft de Schouwse formatie steeds de ranglijst van de derde klas aangevoerd en in de afgelopen weken was het vrijwel zeker dat Zierikzee de titel niet meer kon ontgaan. VoorSchouwen-Duiveland was dat een opmerkelijke gebeurtenis, want voor het eerst in de 58-jarige geschiedenis van de voetbalvereniging Zierikzee promoveerde deze club naar de tweede klas. Na Vlissingen, Axel en Temeuzen is Zierikzee nu de vierde tweedeklasser indeprovincie Zeeland. Trainer Gerard j Olijhoek (36) uit 's-Heerenhoek is te recht een bejubeld man in Zierikzee. want met zijn vakmanschap, inzet en enthousiasme droeg hij veel bij aan het kampioenschap van de Schouwse for- nhrilfet» Tooi is de spanning van ditseizoen voor -Gerard-Okjhoek nog niet voorbij „Het aai inderdaad vier tweedekiassèrs'lgend seizoen inderdaad vier.tweede klassers hééft en daarom hoop ik. dat Vlissingen ofTemeuzen. die nog in gevaar zijn, niet zullen degraderen naar de derde klas. Wanthetliefstspeel ik volgend jaar met Zierikzee tegen Axel. Vlissingen en Ter- neuzen". laat de succesvolle trainer van Zierikzee weten. Daarom ook zal hij vanavond (zaterdag) behoren tot. de toe schouwers bij de wedstrijd Vlissingen- Temeuzen: „Nu we naar de tweede klas zijn gepromoveerd ben ik wel verplicht om die wedstrijd te gaan zien". Derde maal Voorde derde maal in zijn trainersloop baan heeft Gerard Olijhoek een voet balteam naar het kampioenschap en de promotie geleid. In het prille begin van zijn trainerscarrière werd hij met We- meldinge kampioen van de le klas van de afdeling Zeeland en promoveerde naar de landelijke vierde klas (dat was in het seizoen 1965/1966). En met Ame- muidën promoveerde hij in het seizoen 1973/1974 naar de hoogste klas van het landelijk zaterdagvoetbal. „Met bonje ging ik bij beide verenigingen weg", zegt hij nu glimlachend. Steeds was de oor zaak van het meningsverschil niet bij Gerard Olijhoek te zoeken: zowel bij Wemeldinge als bij Amemuiden wilden bestuursleden zich met de opstelling van het eerste elftal bemoeien en die inmenging stond de vakman Olijhoek terecht niet toe. De trainer van Zierikzee laat zelfbewust weten: „In dat opzicht ben ik nog mets veranderd. Het bestuur van iedere club heeft een uiterst belangrijke taak. De bestuursleden moeten zorgen voor een redelijke organisatie, voor een redelijke accommodatie. Zij moeten de gasten ontvangen. Daarmee bemoei ik me niet. Maar de taak van de trainer is dat hij zich volledig inzet voor het elftal of de elftallen, die hij onder zijn hoede heeft. Dat doe ik dan ook. Ik weet dat ik me voor 100 procent geef Graag heb ik het er voor over om voor iedere trannng 80 km te rijden En op zondag ga ik-ook als we bijvoorbeeld een uitwedstrijd spelen tegen Goes - eerst naar Zierikzee Dan ga ik samen met de jongens met de bus naar de tegenstander en na de wedstnjd ga ik ook eerst weer mee terug naar Zie rikzee. Dan pas ga ik weer naar huis in "s-Heerenhoek. Maar inmenging in de opstelling en andere tactische zaken duld ik niet". Impulsief praat Gerard Olijhoek over deze zaak: „De kan me het ook niet voor stellen, dat ik als trainer bij Vlissingen zou werken. Voor trainer Jaap van Mans van Vlissingen heb ik alle respect, maar Ik begrijp niet, dat hij het tolereert dat voorzitter Piet Koster van Vlissingen zich zo met het eerste elftal bemoeit. Als mij dat. zou overkomen, zou ik na één week al opstappen Ik zou tegen Koster zeggen twee mogelijkheden zijn er. of ik blijf alleen trainer, of ik word voorzitter en jij trainer". Dat is Olijhoek ten voelen uit- Ook bij Amemuiden gaf hij niet toe. toen bestuursleden een andere opstel ling wensten. Hij werd daar tenslotte de laan uitgestuurd. Olijhoek „Ik geloof nietdat ik hetnuzoverzou laten komen. Dan stap ik bever zelf op Maar nadruk kelijk wil ik wel zeggen, dat ik die moei lijkheden m Zierikzee niet zie. Daar is nog nooit op die maniereen trainer aan dedyk gezet. Bovendien ïser bij Zienk- zee een groot wederzijds respect, dat niet snel verstoord zal worden door mindere prestaties". Nuchter Gerard Olijhoek heeft niet alleen de glorie, maar ook de ontgoocheling bij Zierikzee beleefd. Al eerder was hij trainer van de/.e Schouwse club en in het seizoen 1968/1969 degradeerde hij met Zierikzee van de derde naar de vierde klas. Olijhoek daarover: „Dat is voor een trainer een grote desillusie, maar je moet nuchter zijn. Lange tijd was Zierikzee, net als bijvoorbeeld ROS, te stérk voorde vierde klas, maar net iets te zw-ak voor de derde klas. Dan behoort degradatie uit de derde klas en het kampioenschap van de vierde klas steeds tot de mogelijkheden. Maar nu is Zierikzee meer een eenheid gew orden. Daarom ben ik niet bang voor de toe komst in de tweede klas, al ben ik rea list genoeg om te beseffen dat we vol gend seizoen voor zwaardere proble men gesteld zullen worden. Maar mijn uitgangspunt is: we doen ons best zon der voorlopig op het resultaat te let ten". Waar ligt het. geheim van zijn succes bij Zierikzee? Oüjhoek wil zichzelf niet wegcijferen, maar stelt wel voorop, dat toch vooral de enorme inzet en motiva tie van het hele eerste team doorslagge vend is geweest: „Het moet natuurlijk klikken tussen een trainingsgroep en de trainer. Toen dat het geval bleek te zijn, was het alleen zaak om te komen tot een juiste samenbundeling van de krachten. Ook dat is goed gelukt Met nadruk moet ik ook zeggen, dat dit kampioen schap behaald is door 15 spelers, die steeds beschikbaar waren voor het eer ste en niet alleen door de 11 spelers, die in het veld stonden. Nooit is er een wan klank gehoord van spelers, die niet in de basisopstelling stonden"./ Gerard Olijhoek wil ook wel kwijt, dat hij bij Zierikzee eerst is begonnen met "te selecteren op kwaliteit" „De ga er van uit dat ik een speler van 20 jaar het voetballen niet meer hoef te leren. Na tuurlijk kun je er als trainer wel wat aan bijschaven. Maar ik heb eerst gelet op kwaliteit. Niet op karakter. Want als trainer kun je van veel meer invloed zijn op het karakter van een speler dan op zijn kwaliteiten. Karakter is aan te le ren". Nieuwe spelers als Cor Stoutjes- dijk, Jaap Stoutjesdijk, Wim Overweel, Jan Lievense (overgekomen van Brou wershaven), Toon Tiggelhoven en Ar nold Vercouteren (ex-HW) gaf hij met succes een kans. Opvallende spelers in Zienkzee zijn vooral de linkerspits Adrie Koster (13 doelpunten tot nu toe dit seizoen) en middenvelder Kees Verkaat (12 tref fers). „Maar", zegt Olijhoek onmiddel lijk. „als er namen genoemd worden, dan ook de namen van de anderen, want dit kampioenschap was vooral het re sultaat van het collectief. Daarom moet ik die anderen ook noemen: Adrie Stoutjesdijk, Han van de Zande, Kees Struik, aanvoerder Kees Lodewijk, Pe ter Goedegebuure, Hans Verkaat en Eddy Kiezenberg Dan heb je precies vijftien namen. Meer spelers hebben we in het afgelopen seizoen niet voor het eerste elftal nodig gehad". Aanvallend Bij na meer nog dan het kampioenschap doet het Gerard Olijhoek plezier, dat Zierikzee steeds met aanvallend voet bal de tegenstanders heeft bestreden: „Met 44 doelpunten in 20 wedstrijd® zijn we de meest produktieve ploeg van ide KNVB-klassen in Zeeland. Dat aan vallende spel houdt ook risico's in. Zo hebben we bijvoorbeeld in een schitte rende wedstrijd met 5-3 van Jong Am- bon verloren. Maar we hebben ook wed strijden met grote cijfers gewonnen. Onze concurrent Goes heeft vaak veel te angstig gespeeld: vanuit een versterkte defensie op de counter. Maar als Goes net zo aanvallend gespeeld had als wij, zou die club meer punten gepakt heb ben. Daar ben ik van overtuigd". Toch is Gerard Olijhoek er van over tuigd, dat Zierikzee zijn laatste ploeg is: „Het is goed mogelijk, dat ik nog vijfjaar bij Zierikzee blijf, maar als men mij na één j aar niet meer nodig heeft, stop ik er mee. Zo intensief als ik het voetbal be leef, is wel slopend. Het grijpt me steeds weer aan. Het hele elftal moet bewegen en als ik iemand stil zie staan, kom ik de dug-out uit". Zijn vrouw Ria laat la chend weten: „Ja. dat doet hij soms wel erg impulsief en heftig. Ontelbare keren heeft hij zijn hoofd al gestoten in de dug-out" Olijhoek (vader van drie dochters: Ingrid, Yvette en Sandra): „Dat is mijn instelling Ik kan niet an ders. Als ik dat enthousiasme niet meer op kan brengen, stop ik". Voor Zienkzee is te hopen, dat Olijhoek nog lang en thousiast blijft Gerard olijhoek geef acht Uw stem ZIERIKZEE - Voorzitter J. J. v. d. Ende van de schaakvereniging Zierikzee stuurde ons de oplossing van de eind spelstudie, die wij vorige week van hem meenamen. 1. Pe4! Het is duidelijk, dat zwart het paard op e4 niet mag nemen. Na dame halen op c8 en hl wint wit de dame op hl. 1 Kf3: 2 c7. h2; 3. c8D. hlD: 4. Dc3*. Kxe4. 6. De5-. Kf3; 7. Dd5- met winst. Tot zover de hoordvariant. Zwart heeft bij de eerste zet enkele andere moge lijkheden: a 1 Pg5^-: 2. Pxg5. h2.3. c7, hlD. 4. c8D. Dh6 -5 Kf5 en wint b 1 h2. 2. Pg3 Kf3: 3. Phl. Kg2: 4 c7. Kxhl. 5 C8D. Pg5-6. Ke7. Pf3: 7. Dh3, Pgl. 8. Dg4 en wint. Er zijn nog enkele 'tussendoor- mogelijkheden met schaak van het zwarte paard op g5. doch ook dan wint wit Het voorgaande is wel het voor naamste. EINDHOVEN - Jan van Beveren moet nog steeds het bed houden wegens de hersenschudding die hij afgelopen zon dag opliep bij een botsing met Nico Jan- sen van Feyenoord. Hij kan dus van avond het doel van PSV niet verdedigen in de thuiswedstrijd tegen FC Amster dam Zijn vervanger is Van Engelen. Behalve opnieuw Ralf Edstroem. die nog steeds geblesseerd is, moet PSV vanavond ook Willy van de Kerkhof missen, die last heeft van zijn lies. ROTTERDAM - De zeeeuwse jeugd- schaker Eric Brouwer is de strijd om het nationaal jeugdkampioenschap (junioren) begonnen met een nederlaag tegen John v. d. Wiel. Boersma (Heerenveen-Ter Haar (Am sterdam i remise. Stehouwer (Rotter- dam-Ludden (Enschede) 1-0. Van der Poel iHuizenLLicher (Ermelot 1-0; De Roode IJmuideni-Douven i Si ttard) 1-0. Van de Scheer (Drouwenerveem-Mul- der (Den Haag) remise; Brouwer (Vlis- singen)-Van der Wiel (Leiden) 0-1: De Boer (Castricum)-Van Mil (Eindhoven) remise. Hauwert (Bergen-)-Douma (Amsterdam) remise; Janssen (Hoens- broeki-Nagtegaal (Baam) 1-0, Bosch (Leiden)-Baart (Oegstgeest) 1-0 AMERSFOORT - Leen Pfrommer, de meest succesvolle coach in de Neder landse schaatshistorie, mag zijn tienja rig dienstverband bij de KNSB afma ken. maar hij moet het voorlopig wel zonder kernploeg stellen. In een drie en een half uur durend gesprek, donder dagavond in Amersfoort, bleven Pfrommer en zijn rijders onwrikbaar tegenover elkaar zitten, waarna de KNSB slechts éen mogelijkheid zag: voor de voorbereiding op het komende schaatsseizoen wordt er geen selectie geformeerd. Pas na de Nederlandse kampioenschappen van 1978 zullen de rijders worden aangewezen voor de grote internationale toernooien. De KNSB, dat met het dagelijks bestuur en de landelijke technische commissie bij de bespreking aanwezig was, hield het na afloop bij een officieel communi qué. Ook Leen Pfrommer bleek weinig mededeelzaam Dat hij in het verleden meermalen heeft verkondigd meteen te zuilen opstappen zodra de schaatsers op hem uitgekeken zijn. wilde de coach wel bevestigen „Maar de situatie Is nu an ders. er is immers geen kernploeg meer", was zijn ontwijkende reactie. Na zijn rij ders vluchtig de hand te hebben ge drukt. verdween Pfrommer om van een korte paasvakantie met zijn gezin te ge nieten. De schaatsofficials hebben nog wel ge probeerd de rijders op andere gedach ten te brengen om toch de zijde van Pfrommer te kiezen. De groep weigerde echter en bloc, waarna het dagelijks be stuur in feite de weg van de minste weer stand koos De bondscoach, die nog een contract heeft tot aan het eind van het volgend seizoen, bleef in functie, terwijl de rijders zich op eigen houtje moeten zien voor te bereiden op de komende winter. De kernploeg van de all-rounders blijft overigens bij elkaar. Via Hans van Hel- dedn heeft Bioform Heerenveen zich be reid verklaard als sponsor op te treden voor de alternatieve kernploeg, terwijl ook de Kaasunie te Haarlem zich bereid heeft verklaard de ex-kemploegleden te blijven steunen. Hieruit trekken Hans van Helden, Plet Kleine. Jan Derksen. Klaas Vriend, joop Pasman en Jan de Vries de conclu sie dat ook de sponsor van de all- rounders zich voorlopig niet kan con formeren aan het besluit van de KNSB Overleg tussen deze partijen vindt dinsdagavond plaats AXEL - De Axelse voetbalclub AZVV, kandidaat voor de titel in de 3e klas za terdagvoetbal. speelt vanmiddag (za terdag) een. vriendschappelijke wed strijd tegen de kampioen van de vierde klas. Serooskerke. De wedstrijd begint om 1430 uur. Advertentie i ROTTERDAM - Meerdere Zeeuwse at leten hebben tijdens de laatste atletie kwedstrijd dit seizoen van de NCRV- voetbalshow in Ahoy Rotterdam voortreffelijke prestaties geleverd- Tijdens een gemengde koppelrace leg den Zeeuwse middenafstandlopers en hun partners beslag op drie van de eer ste vijf plaatsen. Nadat de eerste serie was gewonnen door Wieger van den Bremen en Ina Blaauw legden J an Jansma van Zeeland Sport Vlissingen en Kann de Ntjs van RKHAV Hulst beslag op de eerste posi tie in de tweede serie Ze wonnen voor Jan Eversdijk van AV '56. die gekoppeld was aan Etndhovense Tineke van der Kluft Jo Schout van RKHAV en Brigit de Nijs eveneens van RKHAV, legden beslag op de tweede plaats in de eerste serie, waarbij Brigitte de Nijs Olga Commandeur (overigens gekoppeld aan een zwakke loper) uit de finale wipte. In die finale kwamen ook de beste derden, te weten ex AV '56-atleet Rene van Zee en Elly van der Hulst uit Rotterdam De finale werd gewonnen door Wieger van de Bremen en Ina Blaauw. vóór Jan Jansma en Kann de Nijs. Derde werden Jan Eversdijk en Tineke van der Kluft. Rene van Zee en Elly van der Hulst wer den vierde en de vijfde positie was voor Jo Schout en Brigitte de Nijs,die toch wel merkte, dat te veel had gegeven om Olga Commandeur uit de finale te lo pen. De zingende Dolfijnen van Brugge In net overdekte Dolfinarium van Brugge/St Michiels geven dolfijnen en zeeleeuwen een show die alles slaat Ze springen en zingen Zeeleeuwen stelen visjes en kusjes. Dolfijnen spelen blindemannetje. Dat alles en nog veel meer Zesmaal dagelijks Speciaal v Dolfinarium Brugge/St. Michiels 050/316968 Tegenover hel Boudewijnpark ZEVENAAR (ANP) - Harm Wiersma is voor de vijfde keer nationaal damkam- pioen. De Friese grootmeester werd vrijdag in de tiende en voorlaatste ronde van het toernooi te Zevenaar on bereikbaar voor zijn concurrenten door winst op Geert van Aaltcn. De tweede plaats wordt bezet door Hans Jansen, die zelf won van Van Tiiborg, terwijl zijn concurrenten Clerc en Van der Borst punten verspeelden. Van der Borst viel door zijn nederlaag tegen Hermelink terug naar de vierde plaats, die hij moet delen met zijn overwin naar en met Drost. Wiersma. kandidaat voor de boerenpar tij bij de komende verkiezingen en Van Aalten kregen na zeer scherp openmgs- spel een positie in de Roozenburg- spelkarakteristiek. die door Wiersma lot normaal flankspel werd terugge bracht De Friese dammer speelde enorm sterk in deze fase van de strijd en Van Aalten werd, om direct verlies te ontgaan, gedwongen een dam- combinatie te nemen Wiersma nam de dam, zoals berekend, weer terug en het overblijvende positionele voordeel was genoeg voor de winst en tevens voor verlenging van zijn kampioenschap, dat hij vnjdagvoor de vierde keer in succes sie behaalde Hans Jansen kwam in zijn partij tegen Van Tiiborg als snel een schijf voor door een openingscombinatie, die Van Tiiborg niet in alle finesses doorzag. Met een stuk meer gaf Jansen zijn tegenstander geen kans meer op her stel. Clerc en Van der Wal speelden een bl- zarrepartij Het sterke centrum van Van der Wal werd door Clerc omsingeld met later nog een opsluiting aan de korte vleugel. De Amsterdammer mocht op een bepaald moment zelf cüep doordrin gen. naar veld 18. maar wonder boven wonder bleef de beslissing uit. Drost beheerste het hart van het bord tegen De Ruiter, die gedwongen wrd een opsluiting op de korte vleugel te aan vaarden De man uit Deventer zag daarna kans af te wikkelen naar een licht-voordelig eindspel met elk een dam op het bord In tijdnood nam Drost een remisecombinatie. waarin hij onder andere een verkeerde schijf sloeg De partij zou remise zijn geworden, wan neer De Ruiter kort daarop met had ge blunderd John van der Borst had weinig in te brengen tegen het scherpe aanvalsspel in het centrum van Frans Hermelink. Langzaam maar zeker kwam Herme link in het voordeel. Hij breidde zijn voordeel deskundig uit tot winst. Door deze nederlaag loopt de jonge Limbur ger Van der Borst het gevaar, na een sterk begonnen toernooi, niet bij de eerste vier te eindigen. De uitslagen van de partijen uit de tiendé en voorlaatste ronde van het toernooi om het Nederlands damkampioenschap zijn: Clerc-Van der Wal 1-1 Van der Meerendonk Visser 0-2 Van Tilborg-Jansen 0-2, De Ruiter-Drost 0-2. Van der Borst-Hermelink 0-2. Van Aalten-Wiersma 0-2 De stand is Wiersma 16 pnL 2 Jansen 13 pnt.3 Clerc 12 pnt: 4 Van der Borst. Drost en Hermelink 11 pnt7 Van Tiiborg. Visser en Van der Wal 9 pnt. 10 Van Aalten en De Rui ter 7 pnt12 Van der Meerendonk 5 pnt. In de strijd om denationalejeugdtitelte Lent kwam Tjeerd Harmsma alleen op de eerste plaats in de achtste ronde. Harmsma won van Ruesink, en Erik Dusseldorp, die met een gelijk aantal punten aan deze ronde begon, speelde Dijkstra-Vermin 0-2: Brouwers-Stokkel 2-0: remise met Theo Schippers De uitsla- Van Dusseldorp-Schippers 1-1: Grotenhuls- gen van de partijen uit de achtste ronde Knoops 0-2 zijn De stand in de kopgroep is na acht ronden: 1 Harmsna 12 pnt2 Van Dusseldorp en Ver- Kuljl-Bies 0-2; Harmsma-Ruesink 2-0; min 11 pnt.; 4 Brouwers en Knoops 10 pnt. De jonge Geert t ■chtsi feliciteert Harm Wiersma met zijn overwinning én met zijn vijfde nationale damtitel AMSTERDAM (ANP) - De commis sie van beroep van de KNVB heeft het appel van Ray Clarke (Spartal afgewezen. Clarke wasop 27 januari door de tuchtcomraissie geschorst voor drie wedstrijden wegen 'het toebrengen van een kopstoot aan een tegenspeler, dan wel een kopsto- tende beweging in de richting van een tegenspeler maken'. Na het uitspreken van de schorsing, Clarke kreeg ook nog een boete van 250 gulden en Sparta moest de kos ten van de mondelinge behandeling dragen, is beroep aangetekend. In afwachting van de behandeling daarvan vroeg de raadsman van Clarke opschorting van de straf. Dat verzoek werd afgewezen, waardoor de straf, waar het de schorijslng be treft. al is ondergaan. Niettemin gaat de uitspraak van de commissie van beroep, die werd voortgezeten door mr. W. S. daCosta. veel verder dan de beslissing dat Clarke alsnog zijn boete van 250 guP den moet voldoen. De commissie verklaarde namelijk dat naar haar mening de bij de strafzaak gebruikte televisiebeelden wel degelijk als be wijsmateriaal kunnen dienen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1977 | | pagina 11