Spectaculaire inbraak bij Goese juwelier Recreatie-ondernemers in Zeeland voor te hoge exploitatielasten PZC/P Vlissinger (17) gewond bij massale ruzie ALUMINIUMBEDRIJF ALGA IN FINANCIËLE MOEILIJKHEDEN INBREKERS - ZONDER BUIT - ONTKOMEN Verspringer kiest Hella Partij hasj gevonden bij haven Breskens Jongetje uit Biervliet gewond bij spel met kogel Terneuzenaar overleden aan gevolgen van ongeluk Surcéance van betaling aangevraagd almanak Russische oud-strijders bezoeken Deltawerken Man overleden bij ongeval rijksweg 58 MAANDAG 14 MAART 1976 GOES - In de nacht van zater dag op zondag is op een vrij spectaculaire manier ingebro ken in een juwelierszaak aan de Korte Kerkstraat in Goes. De daders moesten echter -zonder buit - hals over kop de wijk ne men, toen de alarminstallatie in werking trad. De inbrekers probeerden de juwelierszaak binnen te komen, nadat ze van uit een aangrenzend pand een gat met een doorsnee van bijna vijftig centimeter in de twintig centimeter dikke muur hadden gehakt. Dc daders hadden ook al de nodige ar beid moeten verzetten om in dat aan grenzend pand (een antiekzaakje) bin nen te dringen. Ze waren daar binnen gekomen door in het dak een gat te ma ken. De hele operatie moet toch wel en kele uren in beslag hebben genomen. Op het moment, dat de inbrekers zich via het gat in de muur van de juweliers- zaak naar binnen probeerden te wur men, ging de alarminstallatie over. Het was tien minuten over vijf.Een paar minuten later stond de politie voor de deur. De inbrekers hadden echter de benen al genomen. Ze hadden hun ge reedschap achter moeten laten. De daders zijn vermoedelijk ontkomen met een auto. Volgens de Goese recher che zijn de daders professionele jon gens". Brigadier A. L. Aerts: Dit is be slist geen peuterwerk' Vorig jaar is op een soortgelijke manier ingebroken in de juwelierszaak aan de Korte Kerkstraat. Toen kwamen de da ders via een gat in het plafond de winkel binnen. Bij die inbraak werd een groot aantal sieraden en horloges buit ge maakt, ter waarde van ongeveer 115.000 guldea Die sieraden zijn nooit terug ge vonden. Wel werd een arrestatie ver richt Deze verdachte kreeg in verband met enkele andere misdrijven gevange nisstraf, maar voor de inbraak in de ju welierszaak werd hij nooit veroordeeld. De verdachte ontkende daarbij betrok ken te zijn geweest en er was niet vol doende bewijs om het tegendeel aan te tonen. Volgens de Goese recherche is het niet uitgesloten, dat er verband be staat tussen de beide inbraken. Maar daarover bestaan nog heel wat twijfels. Brigadier Aerts: Er is wel ontzettend veel gelijkenis. Maar voor inbraken in juweherszaken is het een nogal bekende methode. Er kan wel verband bestaan. provincie POLITIE HOUDT JONGELUI AAN 'Hoe verder hoe beter' rede neert hij. Ook als hij autorijdt bij nacht. Daarom laat hij natuurlijk Hella halpgeeri vèrstralers monteren Vraag om gratis produkten folder en cartoon-sticker Siuytorb v Franciscusdreef 40 Utrecht (uc I 1 Q tel 030 61.41.41. V - c «-t-Ft (fsr 2s\ Dertig jongens bij vechtpartij betrokken BRESKENS- Tussen een partij ijzer, die lag opgeslagen op de kade van de Handelshaven in Breskens zijn in de afgelopen week enkele tientallen kilo's hasj gevonden. Op dezelfde plaats zou verder zendapparatuur zijn aangetrof fen. Een werknemer van een Breskense machinefabriek, die de vondst deed, heeft daarover de politie ingelicht. De recherche van de rijkspolitie in het dis trict Middelburg probeert op het ogen blik naarstig in de herkomst van de verdovende middelen en de zendappa ratuur te achtehalen. Volgens luitenant D. Schooneveld staat men echter "voor een groot raadsel". In verband met deze zaak is tot nu toe dan ook nog niemand aangehouden. Omdat het onderzoek nog volop gaande is wilde de politie zondag geen nadere medede lingen doen. Dat bij de Breskense haven bij toeval een partij hasj is gevonden, werd nietontkend. Breskens is al eerder aangemerkt als schakel in de aanvoer lijn van hasj. In november vorig jaar nog legde men beslag op een grote partij toen een aantal mensen in Breskens op heterdaad betrapt werden bij het over laden van de hasj. VLISSINGEN- Bij een massale vecht partij in de Walk In sociëteit aan de Minister Lelystraat in Vlissingen is vrijdagavond de zeventienjarige Vlis singer Th. A. R. licht gewond geraakt. Hij liep kleine steekwonden op, die werden toegebracht door de zeventien jarige J. B. L. uit Koudekerke. Bij de vechtpartij waren dertig jongens be trokken. De rel was he t m t vtoeisel van een ruzie die een week eerder in de sociëteit ont stond tussen enkele bezoekers van de sociëteit. Toen vielen er wat klappen. De betrokkenen besloten hun ruzie een week later, met behulp van versterking verwondingen, die R. had opgelopen. R, werd in het ziekenhuis Sint Joseph- Betehesda behandeld en kon daarna naar huis, De politie hield in de loop van de vrijda gavond veertien jongelui aan: van hen bleken er elf bij de vechtpartij betrok ken te zijn. Bij de aanhouding werd ge bruik gemaakt van twee surveillance honden. De elf jongens die bij de rel be trokken waren werden in de nacht van vrijdag op zaterdag op hetpolitiebureau vastgehouden. Nadat tegen hen proces-verbaal was opgemaakt, werden ze zaterdag in vrijheid gesteld. Zaterdag werden nog twee jongens aan gehouden. Eén van hen was de Koude- kerker L.die de messteken had toege bracht. Hij is in verzekerde bewaring ge steld en zal aan de officier van justitie worden voorgeleid. Het onderzoek z; k later, met benuip van versterking worden voortgezet. De politie moet nog beide kanten, uit te vechten. Tegen een aantai betrokkenen horen, half tien begon vrijdagavond de vecht partij die slechts kort duurde. Toen de politie arriveerde was de rust weergekeerd, waarschijnlijk omdat de jongelui geschrokken waren van de BIERVLIET - Een exploderende ko gel heeft zaterdagavond de zeven jarige Patrick Sterkman uit Bier vliet verwond aan het voorhoofd. De jongen had het projectiel gevonden in een brandgang. De kogel - voor en flobert-geweer - is waarschijnlijk ontploft toenhet jon- getjeer een klap op gaf Nadat dokter Lievens uit IJzendijke eerste hulp had verleend, werd het jeugdige slachtoffer overgebracht naar het Antonius-ziekenhuis in Oostburg. Daar bleken de verwondingen nog mee te vallen. TERNEUZEN - De 30-jarige Willem vu der Veer uit Temeuzen is zaterdag in het Juliana-ziekenhuis in Temeuzen bezweken aan de verwondingen die hij eerder vorige week opliep bij een een zijdig ongeval op de Axelsestraat in Temeuzen. Het slachtoffer zat donderdagavond laat in een auto die bij het inrijden van de Leeuwenlaan in een slip raakte. Bij de botsing die daarvan het gevolg was raakte hij zwaar gewond. INBRAAK IN TERNEUZEN TERNEUZEN - In de nacht van vrijdag op zaterdag hebben inbrekers hun slag geslagen bij R. de V. aan de Beuken- straat in Temeuzen. Uit de schuur werti een boormachine en wat kleiner mate riaal vermist, uit de tuin was onder meet een ouderwets karrewiel meegenomen Hel gat in de muur van de juweUerswinkel. Maar om nu te zeggen: sjonge, dit is zo uniek, dat er wel verband in moét zitten, dat is beslist niet het geval". 'BEDREIGDE' MINNAAR SCHIET MET ALARMPISTOOL TERNEUZEN - Liefdesperikelen hebben zaterdagnacht voor op schudding gezorgd in het Debussy- hof in Temeuzen. De Terneuzenaar E. de P. schoot daar rond vier uur enkele malen een alarmpistool af, toen hij zich bedreigd voelde door de huidige vriend van zijn ex-vriendin, D. V. uit Terneuzen. V. belde daarop de politie met de mededeling dat haar vroegere vnend een alarm-vuurwapen had gebruikt. De P die werd overgebracht naar hetpolitiebureau en wiens alarmpis tool in beslag werd genomen, ver klaarde dat hij herhaaldelijk was las tig gevallen door de nieuwe vriend van V. en dat hij zich daarom een alarmpistool had aangeschaft. De meningsverschillen waren zondag morgen vroeg tot een heftige uitbar sting gekomen. ZEEUWSE Zomertijd Nog een paar weekjes, en dan hebben we zomertijd. Dat moet een geweldige ervaring zijn. De klok wordt dan een uur vooruitgezet en als de zomer vergan gen is, ook weer een uur teruggezet. Zomertijd. De oude tijden komen weerom. Sommige mensen verheugen zich er nu al op. Zoals onze collega, die zich gistera vond te zeven uur ter redactie had moeten melden voor het verrichten van zijn arbeid in het algemeen be lang. Hij heeft een uitgesproken zwak voor Engeland en zijn bewo ners en stemt derhalve 's zondags gaarne af op de radio-uitzendingen van de BBC. Zoals bekend, is er nu al een uur tijdsverschil tussen Enge land en ons land. Toen de omroeper van de BBC aankondigde dat het kwart voor zeven ivas hees onze col lega zich in zijn jas, ervan uitgaand dat hij ruim op tijd zou zijn.voor zijn dienst. Helaas was het - omgerekend in Ne derlandse tijd - toen al kwart voor acht. welke schokkende ervaring hij opdeed toen hij keek op de kiok van een neringdoende in de Wolstraat en vervolgens buiten adem de redactie- perceredactieburelen kwam binnen rennen. Zomertijd, we kunnen er nog leuke dingen mee beleven. Vernielingen auto's ZIERIKZEE- Bij de rijkspolitie te Zie- rikzee zijn zondag een achttal aangiften binnengekomen van vernielingen aan auto's. In de Mulockstraat, de De Brauwstraat, de Caustraat en de Kaer- semakersstraat werden antennes en spiegeltjes van auto's gerukt. Van de daders ontbreekt tot nu toe elk spoor. MIDDELBURG- Aluminium- fabriek Alga BV verkeert in fi nanciële moeilijkheden. Het vo rig jaar op het Middelburgse in dustrieterrein geopende bedrijf heeft surséance van betaling gevraagd. De rechtbank heeft dit voorlopig verleend. Aan staande dinsdag volgt een be spreking tussen directie, de fi nanciers en vertegenwoordigers van het ministerie van econo mische zaken. Men wil al het mogelijke doen om het milieu vriendelijke bedrijf, waarin thans zo'n tachtig mensen wer ken, voor de werkgelegenheid te behouden. Bij Alga worden aluminium profielen Automobilist reed tientallen meters door sloot: aanzienlijke schade SCHOONDLJKE- Een onbeken de automobilist heeft zondagmorgen omstreeks half zes enkel tientallen me ters door een sloot tussen Schoondijke en Oostburg gereden Aan het eind van de rit kwam de automobilist weer op de weg De onbekende ramde bij zijn vreemde tocht ook nog een lantaarn paal en een verkeersbord. verwekrt tot allerlei gebruiksvoor- aanvragen toen de belangrijkste lever- werpen zoals trappen en ladders. Het anciers liet krediet verkortten van een bedrijf moest surséance van betaling half jaar tot drie maanden. OP 5 mei als onderdeel van tegenbezoek MIDDELBURG - Donderdag 5 mei zal een delegatie van de Russische Bond van Oud-strijders een bezoek brengen aan Zeeland, onder meer voor een be zichtiging van de Deltawerken. Het ■gaat hier om een onderdeel van een tegenbezoek. Vorig jaar zijn vertegen- ;woordigers van de Bond van Neder landse Militaire Oorlogsslachtoffers (BNMO) op bezoek geweest in Rusland. De heer E. H.Van Eeghenvertelde dit zaterdagochtend tijdens de jaarverga dering van de afdeling in de Generaal- Majoor Berghuyskazerne in Middel burg. De heer Van Eeghen, vice- president van de Bond, stond voorts stil bij de 'vergrijzing' van de bond en de weduwenproblematiek. Eregasten op deze drukbezochte bij eenkomst waren commissaris der ko ningin dr.C.Boertien en zijn echtgenote, die door afdelingsvoorzitter de heer P. Paree met bloemen werd verwelkomd. De bijeenkomst werd geopend door de Provinciaal Militair Commandant in Zeeland, overste P .van Splunter. die at tendeerde op de gastvrijheid die d ling beurtelingsgeniet in de kazernes van marine en landmacht in Zeeland. De heer Van Splunter noemde het 'een recht' dat de leden van de BNMO jaar lijks in de kazernes hun vergaderingen mogen houden. Nadat de in het afgelopen j aar overleden leden staande waren herdacht reikte dr.Boertien onderscheidingen uit voor het 25-jarig üdmaatschap. De onder scheidingen vielen ten deel aan de heren A.C.van Unen, J.J.Dorst, C.Franken, C.Goedegebuure, R.van Domburg en J.Hoek en de dames (weduwen van leden)A.Spa-Schets, E.C.de Vriesvan Eewijck en L.A.de Ruyter-Meertens. De heren J.Staal uit Kapelle en P.de Hullu uit Groede ontvingen de bronzen bond- spenning voor bijzondere verdiensten. Na de lunch volgde nog een korte huis houdelijke vergadering. De heer Paree werd als voorzitter herkozen. In het be stuur werden voorts herkozen mevrouw J.PleyteKoolwijk te Vlissingen en de heren M.de Drue uit 's-Heer Hendriks kinderen en M.W.Rooze uit Oosterland. Een ander oorzaak is het produktiever- lies, dat het bedrijf ondervond bij de verplaatsing van Gapinge naar de nieuwe vestiging in Middelburg vorig jaar. Het bedrijf was verplicht om te "verhuizen" omdat het in Gapingen geen toestemming kreeg tot verdere uitbreiding. De liquiditeitsmoeilijkhe- den begonnen dit voorjaar, toen de Ne derlandse staat, die reeds met een groot bedrag -circa drie miljoen gulden- in het bedrijf zit en weigerde een extra krediet toe te staan. Tegen dinsdag 14 juni heeft de recht bank de schuldeisers opgeroepen. Tot bewindvoerder is benoemd mr. E Bruin, advocaat te Middelburg. 'PRIJZEN WE ONS UIT DE MARKT?' KAMPEREN WORDT - BIJ MINDER EENHEDEN PER HA - TE DUUR MIDDELBURG - Hel diliicl Zeeland van Recron, de organisatie van recreatie-ondernemers in Zeeland heelt in hel jaarverslag over 197C de vraag opgeworpen of Zeeland zich op liet gebied van het kamperen niet uit de markt gaat prijzen'ten opzichte van het buitenland. Het bestuur van hel Zeeuwse district is van mening dat de hoge exploitatiekosten voor een re- creatiebedrijf de perken te buitengaan. Zijn we net wal gewend aan de hoge piekbelastingen van elektra en water", zo leest men in het jaarverslag. dan komt er wel weer een onroerend goed belasting of een verdubbeling van de ztiiveringslasten tevoren wurui er in net jaarverslag op geattendeerd dat verschillende ge meenten in Zeeland al doen of de nieuwe kampeerwet in werking is", waardoor di verse problemen optreden. Een van die problemen is een sterke vermindering van het aantal toegestane eenheden per ha - hetgeen de ondernemer plotseling voor zijn voeten krijgtgeworpen, zonder dat hij er in gekend is. Waarom niet eens eerst overleg tussen de gemeenten (en kele uitgezonderd die dit wel doen) met de betrokken ondernemers? Het districtsbestuur stelt vast. dat ver mindering van het aantal eenheden be tekent dat deprijzen voor het kamperen hoog worden en minder bereikbaar voor de lagere inkomensklasse. Hierbij komt het sociaal toerisme in het geding, aldus het jaarstuk, waarbij men voorts denkt aan het verdwijnen van recreatieve voorzieningen als kampwinkels, kanti nes en zwembad, die dan moeilijker te exploiteren worden. Gesteld wordt ver der. dat door de hoge lasten kampeer terreinen zullen verdwijnen, het toeris tisch kamperen hierdoor nog meer in de verdrukking komt en dat bij verminder ing van het aantal eenheden per ha. nieuwe kampeerterreinen moeten wor den gesticht, wat dan weer ten koste gaat van landschaps- en natuurschoon. Het bestuur spreekt zich in het jaarver slag vierkantuit tegen concurrentie vervalsing door noodcampings en het boerderij kamperen, waarbij men met veer geringer lasten kan werken. Dat er op de camping geen plaats is", zo leest men in het jaarverslag,en dat daarom toch plaats gecreëerd moet worden op een boerderij of noodcamping ging voor 1976 - ondanks de warme zomer - niet op. want op de in het achterland gelegen campings (8 km van de kusti was steeds voldoende plaats". Het jaarverslag gaat over dit onderwerp verder:De mening van het Recronbestuur is. dat wanneer er in een gemeente nog plaats is voor kampeergelegenheid het gemeentebes tuur eerst moet bekijken of er nog uit breidingsmogelijkheden zijn bij de be staande recreatiebedrijven, voordat zo'n gemeente her en der het boerderij kamperen toelaat. Ditzou landschappe lijk en planologisch een begrijpelijker vorm van beleid zijn in een gemeente". Uit het jaarverslag blijkt, dat het aan tal leden in Zeeland in 1976 met 11 is gestegen tot 91 en dat thans ongeveer tachtig procent van de professioneel geleide recreatiebedrijven in Zeeland lid van de Recron is. Er is thans in on derzoek of het mogelijk is in Zeeland een rccreaticconsulent aan te stellen. Het j aarverslag komt aan de orde in een vrijdagavond 18 maartin hotel Kam perduin "te Kamperland te houden ver gadering van het Zeeuwse Recrondis- trict. In deze bijeenkomst zal de heer J. P. de Regt. directeur van de Provinciale Zeeuwse VVV spreken over het onder werp Moeten we nog reclame maken voor Zeeland". Mr. J. Oggel lid ran Gewestelijke Raad van het Landbouwschap GOES- Het bestuur van het Landbouw schap heeft mr J.Oggel te Goes be noemd tot lid van de Gewestelijke Raad voorZeeland, in de plaats van de heerR J. van de Zande te Nieuwerkerk. Tot plaatsvervangend lid werd wederom benoemd de heer C. J. Almekinders te Retranchement. MIDDELBURG- Bij een frontale bot sing op Rijksweg 58 tussen Souburg et Nieuwland is zaterdagmorgen de IS- jarige heer J. de Hont uit Eindhoven om het leven gekomen. De heer De Hooi kwam met zijn personenauto in botsing met een tegemoetkomend VW-busjfc t oen hi j in een poging een andere wagen te passeren op de linker weghelft kwam. Hij reed toen in de richting Vlis singen. Uit tegenovergestelde richting naderde, het door D. P. H. uit Vlissingen bestuur de, busje. De Eindhovense automobilist heeft nogdoor krachtig te remmen, gé tracht een botsing te voorkomen eo raakte in een slip. De wagen kwam ver volgens toch frontaal in botsing met het busje. De heer H. moest met niet ernstige ver wondingen ter observatie worden opge nomen in het ziekenhuis te Middelburg De bestuurders waren de enige inzit tenden van de beide auto's. Bij de bot sing werd de personenauto volledig ver nield, het busje werd aan de voorzijde zwaar beschadigd. Diefstal bij supermarkt in Terneuzen TERNEUZEN - Uit een supermarkt aan de Noordstraat in Terneuzen is zater dagmiddag een geldbedrag van 900 gul den gestolen. Dat het geld spoorloos was werd ontdekt, nadat een winke lende mevrouw twee personen ócb vreemd had zien gedragen". Het geld zat in een kist die in een kantoortje naastde winkel stond. Door het maken van een gal in het dak kregen de inbrekers toegang tot de antiekwinkel. Barbezoeker met bierglas bewerkt GOES - Zaterdagavond rond half twaalf is Arnemuiden inL. D. uit een bar aan de Oude Vismarkt in Goes bij een vechtpartij gewond geraakt. Het voorhoofd van de man werd met een kapot geslagen bierglas bewerkt. De verwondingen zouden zijn toegebracht dour twee Marokkanen. Het slachtoffer werd met een politieauto naar een huisarts gebracht. Later moest hij naar het ziekenhuisDe Bevelanden". Na daar te zijn behandeld kon de man naar huis. Aan de hand van een signalement, dat door getuigen was opgegeven, heeft dc gemeentepolitie van Goes twee Marokkanen aangehou den. Het waren B. S. en M. b. A Y. uithet Belgische Borgerhout. De aanleiding tot de vechtpartij is niet bekend. Politie Zierikzee pakte twee lammerendieven ZIERIKZEE- De rijkspolitie te Zierik zee heeft zondag twee mannen aange houden op verdenking van diefstal van enkele lammeren. De dieren waren in de nacht van dinsdag op woensdag verdwenen uit do wei van D.van de IV. te Zierikzee. De daders hadden de dieren verkocht en Jat bracht de politie op het spoor van de 33-jarige J L F de V en de 17-jarige J E P.beiden woonachtig op het woonwa genkamp te Renesse. Zondag werd het tweetal gearresteerd en ingesloten in het groepsbureau van de rijkspolitie te Zierikzee Ook de lammeren konden worden achterhaald en zijn aan de eige naar teruggeven

Provinciale Zeeuwse Courant | 1977 | | pagina 2