ESTENDE J Winkelcentrum Lammerenburg zal eind 1978 gereed zijn Vlissingse hockeyclub mag geen toernooi houden in naseizoen PZC/s Peuterspeelzaal Nassaulaan Middelburg in nieuwe behuizing DONDERDAG 10 MAART 1977 BOUW BEGINT EIND 1977-BEGIN 1978 VLISSINGEN-Begin volgend jaar zal - centraal in het Vlissingse plan Lamme renburg - worden begonnen met de bouw van het winkelcentrum voor die wijk. Het gaat om de eerste fase, die tien winkels en een kruisgebou w en een bibliotheek zal omvatten. De verwach ting is, dat dit eerste deel van het cen trum eind 1978in gebruik is te nemen. Bij de gemeente gaat men er van uit, dat in de periode 1984-1985 het zaak is de tweede fase van het plan te bouwen: dan gaat het om negen winkels. Er wordt mee gerekend, dat het rond die tijd ook nodig zal zijn een wijkcentrum voor Lammerenburg te hebben; daar voor is in de tWeede fase van het plan ruimte opgenomen. Het totaal van ongeveer twintig winkels is berekend op het „verzorgingsgebied" WestSouburg, Westerzicht, Bossen- burgh en Papegaaienburg. Daar komen in totaal rond 3750 woningen, goed voor ongeveer elfduizend consumenten. Voor eind volgend jaar gaat men er van uit, dat er in het gebied - uitgezonderd Pa pegaaienburg - ruim 2100 woningen staan, een inwonertal van 6500. Bij de planning is echter rekening gehouden met een zekere zuigkracht van het dichtbij gelegen winkelcentrum op het industrieterrein Baskenburg, zodat bij de opzet van de eerste fase wordt gemikt op een winkelomvang om onge- veer800mensen te bedienen. Voor de eerste fase zijn in het plan glo baal ingevuld een supermarkt, een brood-banketbakkerij, een slagerij of een winkel voor groenten en fruit, een drogisterij, een doe-het>zelf-zaak, een textielwinkel of een fotozaak, een ban kinstelling en een horecabedrijf. Daar naast zijn twee eenheden bestemd voor het kruiswerk; als er in de tweede fase een wijkcentrum komt, kunnen deze ruimten worden toegevoegd aan de winkeloppervlakte, zo is de bedoeling. Voor de tweede etappe van het winkel centrum staan een tweede supermarkt en acht andere - nog niet nader aange duide branches - op het programma. In totaal komen bij het centrum 104 par keerplaatsen. Daarvan worden er tach tig aangelegd tegen de tijd, dat de eerste fase van het centrum klaar is, zo is de bedoeling. Met de bouw van dit winkelcentrum voor de wij Lammerenburg keert de ge meente terug tot de oorspronkrlijke plannen. Aan vankelijk werd gedacht aan de bouw van twee buurtcentra met winkelvoorzieningen. Later werden die gedachten doorkruist door de opzet van een groot winkelgebied van regionale betekenis in Lammerenburg, mede in gegeven door de plannen van bedrijven als V en D en C en A.Zoals bekend zijn deze plannen niet doorgegaan en begon de gemeente Vlissingen aan een beleid ter versterking van de binnenstad. De bouw van het centrum voor Lammeren burg is een zaak van de stichting Vlis singse winkelcentra.l Detailhandel Inde commissie voordedetailhandel is tijdens de vergadering van woensda gavond met instemming gereageerd op de plannen. Wethouder Adan liet we ten, dat men de commissie in een vroeg stadium bij het geheel wilde betrekken om zo eventuele wijzigingen nog tijdig te kunnen meenemen. Die waren er overigens in de commissie niet.lDe heer Adan verklaarde dat men de opzet van het centrum ook niet te klein heeft willen houden om het voor de nering doenden zelf eveneens aantrekkelijk te houden als geheel. De opzet is voorzie ningen als een. bibliotheek en een kruis- gebouw te integreren in het complex. Boven de winkels - behalve bij de twee supermarkts - komen woningen. Hij liet weten, dat er in de omgeving van het centrum ruimte is gereserveerd voor „openbare gebouwen", waarbij met name aan een kleuter- en een basis school wordt gedacht De Vlissingse commissie voor de detail handel stelde zie woensdagavond zon der veel discussie achter het voorstel van b en w om grond te verkopen aan de Gildeweg om daar een handel in bouw materialen te laten vestigen. Wel beandrukte de heer Adan, dat het nu uitsluitend om de bereidheid ging de grond voor dat doel te verkopen.De vraag of die bouwmaterialenhandel er ook mag komen, kan pas worden beantwoord als een wijziging van het bestemmingsplan zowel door de raad als door hogere instanties - gs - wordt goedgekeurd. Als er geen bezwaren tegen een dergelijke wijziging zouden worden ingebracht, zou de zaak vrij snel bekeken kunnen zijn, verwachtte de heer Adan. De commissie was verder be reid toe te staan, dat er op de vrijdag markt in een proefperiode van een half jaar vis wordt gebakken. Dat kon tot nu toe niet in Vlissingen. Er moet wel aan een aantal voorwaarden worden vol daan, zo liet hij op vragen weten. Van de hei r W. Jansen kwamen kritische op merkingen over de nieuwe opstelling van de kramen op de Oude Markt.De Hi] College Vlissingen wil subsidie voor Watertoerisme Schelde VLISSINGEN - Het Vlissingse college van b en w wil tijdens de vergadering van de commissie voor sport-, culturele- en jeugdzaken en recreatie op dinsdag 15 maart een positief advies uitbrengen over een subsidievoorstel van 13.330 gulden voor de vereniging voor Watertoerisme Schelde. De ver eniging heeft een verzoek in die rich ting gedaan in verband met de ver bouwingvan het clubhuis,waarvan de" kosten worden geraamd op 40.000 gul den. B en w willen tevens een renteloze lening van 13.330 verstrekken aan de vereniging. De verbouwing van het clubhuis omvat het uitbreiden van het aantal toilet- ten.douches en wasgelegenheid en de vergroting van de conversatieruimte met een meldings- en administratieve hoek. Tijdens de commissievergadering zal tevens het voorstel van b en w om 5100 gulden beschikbaar te stellen voor de aanschaf van negentig strandstoelen en veertig zonnekappen worden behan deld.De helft van de stoelen en zonne kappen zal worden doorverkocht aan twee daghuisexploitanten op het Nolle- strand. J. C. de Boo van Uijen eerste bi] landelijk solistenconcours VLISSIN GEN - In de zaal van het Victo ria Vesta-gebouw in Ede werd een door de K.N.F. georganiseerd topsolisten- concours gehouden. De heer J.C. de Boo van Uijen, dirigent van de koninklijke harmonie 'Ons Ge noegen' uit Vlissingen en O.K.K. uit Wemeldinge, behaalde een prijs met het klannetconcert 'Introductie. Thema en Variaties' van Carl M. von Weber. verwachtte, dat de nieuwe opzet onple- vreesde dat niet, hij meende, dat slechts zieriger zal zijn voor de aldaar geves- in een enkele geval het zicht van de win- tïgde neringdoenden. De wethouder keiiers ter plekke achteruit zal gaan.l BESLISSING BESTUUR VAN STICHTING SPORTBELANGEN VLISSINGEN - „Ik m. ..et het be stuur van de hockeyclub kwalijk dat zij onze beslissing naast zich neer heeft gelegd en weer met verzoek is gekomen om in het gesloten seizoen een toernooi te mogen organiseren. Zoals bekend mag geen enkele vereniging na 13 juni nog een toernooi houden, dus ook de hockeyvereniging niet". Dit zei we thouder Ch. J. Gillisen Vcrschage tij dens de woensdagavond gehouden ver gadering van de Stichting Sportbelan- gen Vlissingen. Het bestuur van de hockeyvereniging» had de Stichting Sportbelangen ge vraagd in dit geval een uitzondering te maken, aangezien het hier een toernooi betreft dat ook in voorgaande jaren mocht worden gehouden. Een verte genwoordigster van het wedstrijdsecre tariaat, mevrouw S. Banga-Tammes, trachtte de leden van de Stichting tij dens de vergadering, alsnog van mening te doen veranderen. Mevrouw Banga- „Het is bij het bestuur van de hockeyvereniging niet overge komen dat bij het laatste toernooi, dat overigens moest worden afgelast, be paald was dat er voor 1977 niet op gere kend hoefde te worden dat er toestem ming zou worden verleend. Ik zou u toch willen vragen of er geen ombuiging in uw beleid ten aanzien van het hockey mogelijk is. Temeer daaar het hier een toernooi voor huisvrouwen betreft, dat midden in de week zal worden gehou den." De stichting Sportbelangen bleef ech ter bij het ingenomen standpunt dat na het gesloten seizoen geen toernooien worden gehouden. Als reden gaf de heer P. Ventevogel. lid van de veldencom- missie. dat het voor het herstel van de velden belangrijk is dat er juist in het begin van het seizoen met te intensief gebruik wordt gemaakt van de velden. „Overigens lijkt het mij uitgesloten dat het bestuur niet op de hoogte zou zijn geweest van de bepaling van de Stich ting. Elke vereniging heeft een schrijven ontvangen, ook de hockeyvereniging". aldus de heer Ventevogel. Voorafgaand aan deze discussie ging de Stichting Sportbelangen Vlissingen unaniem akkoord met het aanschaffen van materiaal ten behoeve van de Vlis singse sportaccommodaties voor een bedrag van ruim 47.000 gulden. Tijdens de vergadering werd meege deeld dat de voorbereidingen voor de, uitwisseling met de Engelse plaats Deal in een verder gevorderd stadium zijn. Volgens de heer A. A. C. Vael staan reeds vier sporten op het programma. „Dat zijn basketbal, voetbal, judo en model vliegen. We zijn nog bezig met onder handelen over badminton, tafeltennis, bridge en handboogschieten. Het zo wie zo niet mogelijk om hockey, paardrijden ZATERDAG OFFICIËLE OPENING VERHUISD NAAR DE PRINS HENDRIKSTRAAT MIDDELBURG - ZATERDAG WORDT DE NIEUWE PEUTERSPEELZAAL AAN DE Prins Hendrikstraat in Nieuw-Middelburg officieel geopend. De nieuwe zaal betekent de voortzetting van de al bestaande zaal aan de Nassau laan, die werd opgegeven, omdat men een 'eigen verblijf wilde. Men vond dit eigen gebouw uiteindelijk in de niet meer gebruikte werkplaats van de Wo ningbouwvereniging Middelburg, tus sen de Prins Hendrikstraat en de Prin ses Irenestraat. Na vele uren van hard werken van de ouders en leidsters van de peuters, die hun vrije tijd gaven aan het inrichten van de zaal, kan nu het resultaat beke ken worden. De peuterspeelzaal is ge verfd in vrolijke tinten en het geheel is verdeeld in een hal en een L-vormige speelruimte, waar de kleintjes rijkelijk uit de voeten kunnen. De openingsfestivviteiten beginnen om half elf met een optocht van de ongeveer 20 peuters, die van het oude naar het nieuwe gebouw zullen lopen. De heer J. Tevel, directeur van de woningbouw vereniging Middelburg, zal daarna de opening verrichten. De totale inrich tingskosten bedroegen 6350 en het ei gen gebouw kon gerealiseerd worden door een subsidie van het Koningin Ju li anafonds. NCVB Grijpskerke GRIJPSKERKE - De afdeling Grijps kerke van de NCVB hield jaarvergader ing Na de opening van de presidente mevrouw De Schipper v.d. Heide hield mevrouw Franke Roelse de meditatie over 'Onze kerkgang'. Enkele leden de clameerden en deden een zaalspel. Een koort]ezonger onder leiding van de heer Dronkers. Na de pauze werd het toneel stukje 'De aantrekkelijke schoorsteen veger' opgevoerd. De presidente besloot de avond met dankgebed. De volgende vergadering is op 24 maart. D» Bruyn zal dan een lijdensmeditatie houden. en volleybal bij de uitwisseling te be trekken. Wat zwemmen betreft zal men in Deal, dat geen eigen zwemploeg heeft, trachten een ploeg uit Dover bereid te vinden in Vlissingen deel te nemen aan de stedenuitwisseling". aldus de heer Vael. De uitwisseling is op 3 en 4 juni. Zaterdag cross msv De Uitlaat VLISSINGEN - De Vlissingse motor- sportvereniging De Uitlaat opent za terdag het cross-seizoen 1977 met de eerste clubwedstrijd om de vereni- gingstitel. De wedstrijd wordt gehou den op het crossterrein aan de Sloeweg te Vlissingen- Oost. De training begint om 11.00 uur, de wedstrijden vangen aan om 13.00 uur. Er wordt gereden in de klassen 50 cc standaard. 250 cc standaard50 cc origi neel. 125 cc origineel. 250 cc origineel 500 cc origineel en zijspannen. Iedere wedstrijd bestaat uit twee manches. Opbrengst bazaar in Middelburg bijna 11 mille MIDDELBURG - De grote rommel markt, die de hervormde gemeente in Middelburg vrijdagavond en zaterdag in de Wandelkerk en Kloostergangen van de Abdij hield, heeft een bedrag van 10.900 gulden opgeleverd. Aan gif ten kwam daarnaast nog eens 1300 gul den binnen. De organisatoren zijn zeer tevreden met deze opbrengst. Door dit resultaat is de geluidsinstallatie voorde Nieuwe Kerk. waarvoor de bazar werd gehouden, bin nen bereik gekomen. Behalve de op brengst van de bazar beschikt men na melijk ook nog over een papierfonds dat inmiddels 3500 gulden bedraagt. streek Vlissingen wil meewerken aan Garantie Instituut Woningbouw VLISSINGEN -De gemeente Viissi»Bvii wil met ingang van 1 januari 1978 me dewerking verlenen aan de Stichting Garantie Instituut Woningbouw.Deze medewerkinghoudt in dat de gemeente alleen grond zal verkopen of uitgeven aan die bouwondernemers die zijn aangesloten bij het GlW.Ook zal Vlis singen alleen garant staan voor kopers van woningen.die worden gebouwd onder garantie. B en w van Vlissingen zeggen dit in een voorstel, dat de commissie voor open bare werken en volkshuisvesting, die op maandag 14 maart om half acht in het stadhuis bijeenkomst zal behandelen. Reeds in eerder gehouden commissie vergaderingen deden ben whetvoorstel om eventueel mee te werken aan het GIW.Op verzoek van onder meer de commissieleden van de commissie voor openbare werken werd als invoerings datum 1 januari 1978 genoemd./L De Stichting Garantie Intsituut Woning bouw biedt.zo stelt het college in het voorstel aan de commissie.een goede garantie- en waarborgregeling aan de toekomstige eigen woningbezitter.Tij- dens de bouw van de woningen zullen onder andere door inspecteurs van het GIW controles worden uitgeoefend op de kwaliteit van de woningen,zorgt het GIW bij faillissement van de bouwon dernemer dat de woning wordt afge bouwd of in ieder geval de kosten zo laag mogelijk worden gehouden en zal de ga rantieperiode op de woning over het al- geMeen zes jaar bedragen. In het Voorstel wil het college op grond van gebleken bijzondere omstandighe den wel de mogelijkheid openhouden om in uitzonderingsgevallen af te zien van het eisen van inschrijving van de bouwondernemer. Deze mogelijkheid dient volgens b en w eveneens gescha pen te worden bij de goedkeuring van het bouwplan van de betreffende bou wondernemer door het Garantie Insti tuut 'Luctor' verloor van Roosendaal MIDDELBURG - eerste thuiswed strijd van de rijkspolitiesportvereniging 'Luctor", district Middelburg, in de tweede helft van de landelijke competi tie Zuid van de Nederlandse Politie Sportbond is op een nederlaag uitgelo pen. Tegen het elftal van de Gemeentepolitie Roosendaal werd met 2-1 verloren. Op 15 maart speelt 'Luctor* weer een thuiswedstrijd, dan is de tegenstander het elftal van de Philips Bewaking uit Eindhoven. Deze wedstrijd wordt gespeeld op het Gemeentelijke sportpark 'HetSchenge' te Goes en begint om 14.30 uur I MIDDELBURG markt 73 VLISSINGEN walstraat 4 I 01180-12587 01184-12814

Provinciale Zeeuwse Courant | 1977 | | pagina 23