„Boetes verkeersovertredingen niet aangepast aan de inflatie" DREU CO B.V. PZC/s Noormannen stelde toenemende agressie voetbal aan de kaak WEINIG SCHADE BIJ BRAND IN VLISSINGSE GARAGE lezers schrijven Bezoek ooze tenoiskleiing- SliOW en demonstratie Eigenaar was verzekerd Rijden door rood licht van 75,- dit jaar op f 100,- MIDDELBURG - Boets voor verkeers overtredingen zijn laag en gedurende delaatsle drie jaar niet meer aangepast aan de inflatie. Tot deze uitspraak kwam woensdagmorgen de Middel burgse kantonrechter mr. A. Veenho- ven bij de behandeling van de zaak van een Goesenaar, die bij Kloetinge met zijn auto te snel had gereden. Op een weg waar maximaal 80 kilometer per B. en w. Vlissingen willen ruim 2 ton voor nieuwe riolering Baskenburg VLISSINGEN - De commissie voor openbare werken en volkshuisvesting in Vlissingen zal zich maandagavond 14 maart buigen overliet voorstel van b en w een aanvullend krediet van 247.000 gulden te verstrekken voor de aanleg van de riolering voor het indus trieterrein Baskenburg. Begin april 1974 werd reeds een bedrag van ruim 880.000 gulden beschikbaar gesteld zo dat de totale kosten van deze werk zaamheden ruim 1.070.000 gulden zul len bedragen. De werkzaamheden omvatten onder andere de aanleg van een bergingsriool in de middenberm van de President Rooseveltlaan. de aanleg van een be rgingsriool in de westelijke poot van de Gildeweg, de realisering van een nood- uitlaat aan de noordzijde van de Gilde weg, de aanleg van een afvoerleiding van af de nood uitlaat in westelijke rich ting naar open water ten zuiden van Westerzicht en aansluiting vande af voerleiding van de Nieuwe Vlissings- eweg op de nooduitlaat. Tijdens de uit voering zullen de nodige verkeersmaat regelen worden genomen. In overleg met de daar gevestigde bedrijven zal worden gezocht naar en ontsluitings- weg gedurende de werkzaamheden. Tijdens de commissievergadering zal verder de verkoop van grond aan de Gildeweg aan het Automobielbedrijf Dijkwel BV. in Middelburg ter sprake worden gebracht. De oppervlakte van de grond bedraagt plus mmus 2500 vier kante meter. De grondprijs is 55 gulden per vierkanter meter zodat de totale koopprijs 137.500 gulden bedraagt. Het college van b en w vraagt de com missie tevens een krediet van 16.500 be- schikbaar te stellen voor de aankoop van het pand Groenewoud 33. Zoals be kend is de Woningbouwvereniging Goed Wonen hier bezig met de rehabili tatie van de woningen. In het kader van dit plan zullen de panden Groenewoud 31 en 33 gerestaureerd worden. Dit plan voorziet tevens in het aanbrengen van een doorgang in het pand 31. In verband met de dan gennge woonruimte is aan koop van het pand Groenewoud 33 (bo venwoning) noodzakelijk De eigenaar van het pand gaat akkoord met de plannen. Verder wordt de commissie nog ge vraagd een krediet van ruim 14.000 gul den beschikbaar te stellen voor de bouw van een poort aan het Groenewoud en een krediet van 10.000 gulden voor de sloop van het pand Molenstraat 9. Dit pand is reeds gesloopt omdat onbe voegden reeds gedeeltelijk begonnen waren het pand af te breken. Aangezien de bestaande situatie gevaar voor de omgeving opleverde, liet het college op dracht geven tot sloop over te gaan. De benarde toestand van de boeren 'E Het is vooral voor de kleine boeren een heel slechte tijd. Eerst die natte en toen die droge zomer en dan ben ik als leek niet zo op de hoogte met de E.E.G. enz. De boeren moeten duur zetgoed kopen, spuiten en ook moderne machines aan schaffen, want spitten met de spa kan natuurlijk niet meer. Daar moet de rege ring spoedig eens wat aan doen. Geluk kig zijn de stakingen zo goed als voorbij op het moment dat ik dit schrijf. Laten we hopen dat er vrede komt tussen de werkgevers en werknemers en dat het wat beter wordt voor de werknemers en de werklozen. Maar ook voor de boeren moet gevochten worden, die hebben ook recht op een menswaardig bestaan. Ge lukkig gaan ze waarschijnlijk spoedig aan de vaste verbinding over en onder de Westerschelde beginnen Dat geeft weer werk en dan kunnen ook de werk nemers weer belasting betalen en de kapitalen die het moet kosten, komen er later door het heffen van tolgeld wel weer uit. Wat die mr. Gerard W. Schmal- legange schrijft, daar ben ik het niet he lemaal mee eens. Hij zal zelf ook wel een auto hebben Er is gelukkig die klasse- strijd van vroeger niet meer en die moet er ook niet meer komen. En nu Lanser en Roolvink. Die hebben nogal een ge makkelijk geweten, vind ik. Natuurlijk kan ik niet, en datzou ik ook niet graag willen, over hun geweten oordelen, daar zullen ze zelf verantwoording voor moe ten doen. Ik geloof wel, dat Lanser's standpunt goed bedoeld was. Maar ter wijl de leden van de bond staken en veel minder geld krijgen waarmee de vrou wen moeten proberen rond te komen, krijgt hij zijn gewone salaris en krijgt dan nog bijverdiensten. Dat wat Lanser wil en wat ze vroeger wilden, komt toch niet Liberale of christelijke werkgevers is het alleen te doen om zoveel mogelijk winst te maken met zo goedkoop moge lijke arbeidskrachten, enkele goede niet te na gesproken. Tenslotte nog dit: in mijn vorige stuk stond de zegeningen van de werknemers, dat moest zijn de zegeningen van de werkgevers. Q.Sinke, Middelburg. streek als speciale aanbieding: FORD ESCORT Bordeaux met gratis automaat DONDERDAG 10 MAART 1977 KANTONRECHTER MIDDELBURG: „Wij moeten duidelijk realiseren, dat het betaald voetbal, een bedrijf gewor den,de sportieve inslag vaak het loodje laat leggen. Wij, volbloed-amateurs, moeten trachten er verandering in te brengen. Wij moeten het echte, eerlijke voetbal bewaren", liet de heer Steen bakker weten, verder beklemtonend,, dat de verenigingsbesturen, elftallei ders, trainers, spelers en zeker ook de met zorg gekozen aanvoerders zich be wust moeten zijn van hun verantwoor delijkheid. Niet de scheidsrechters achtte de straf- commissievoorzitter de schuldigen van de toegenomen agressie.,.Maar wel zij. Bijeenkomst geref. mannenvereniging MELISKERKE - De gereformeerde mannenvereniging te Meliskerke hield haar maandelijkse vergadering in het jeugdgebouw van de gereformeerde kerk te Meüskerke. De heer J. Wisse hield tijdens deze vergadering een inlei ding over Elk geslacht ervaart zijn trouw'. Men besloot de volgende verga deringen te houden op 4 en 25 april. Zeehengeleit WESTKAPELLE - De hengelsportver eniging 'Westkapelle' hield de eerste viswedstrijd in zee in het seizoen 1977. De 53 deelnemers vingen 122 vissen, 65 bovenmaats en 57 ondermaats De uitslag luidt: 1 J. Lous 12 vissen 862 punten, 2 A. Lous 8 en 693.3 Piel v. Sig- hem6.666.4 Jan de Witte P.Z 3.563 5 J. v. d Wart3.553.6 W Toutenhoofd 3.483. 7 K v. Sighem 4.464.8 J. Peene6.421.9 B v. Vaardighem 6, 414.10 Pim. v. Sig hem 3. 398. De volgende wedstrijd wordt 20 maart gehouden. uur was toegestaan constateerde men in een achter hem rijdende politieauto dat de man - M M. - op z'n minst 110 km had gereden. De politie betrachtte daarbij uiterste coulance door de met de eigen wagen gemeten snelheid van 135 km per uur te reduceren tot 120 en daarvan nog eens 10 km per uur af te trekken. Toen M. het bedrag van de boete hoorde (tachtig gulden) die hij zal moeten betalen Jongerendienst Westkapelle WESTKAPELLE - Zondag wordt er in de hervormde kerk te Westkapelle on der het thema 'Zien wij het lijden' een oecumenische jongerendienst gehou den. Voorganger is ds Hofland. Mede werking wordt verder verleend door het jongerenkoor uit Serooskerke. De cfienst begint om 19.00 Jeugddiensl Domburg zondagavond 13 maart wordt om 7 uur een interkerkelijke jeugd dienst gehouden in de Gereformeerde Kerk te Domburg. Deze dienst wordt gehouden in samenwerking met Youth For ChnsL Het thema van de dienst is 'Evangeliseren' durf jij? Spreker is Ad Driesprong uit Middelburg. Een mu ziekgroep van Youth For Christ - Tur ning Tide - verleent zijn medewerking. Ledenstop bij ttv Arnemuiden ARNEMUIDEN - De tafeltennisvereni ging Arnemuiden heeft opnieuw een ledenstop moeten afkondigen. Gebrek aan accommodatie is er de oorzaak van dat men niet meer dan de thans aanwe zige (110) leden kan toelaten. De spelende leden moeten nusoms ruim een uur wachten voordat ze aan de tafel kunnen. De ttv Arnemuiden is plannen aan het ontwikkelen voor een eigen ge bouw. Er wordt een wekelijkse tombola actie gehouden en verder heeft de club een „kwartjes- actie" gestart, die inhoud dat bij ieder gewonnen competitie- duel een kwartje wordt afgestaan. toonde hij zich nogal geschrokken van de hoogte van dit bedrag, waarop de kantonrechter er aan herinnerde dat de boetes de laatste jaren niet meer zijn 'opgetrokken' als correctie op de geld ontwaarding. Officier van justitie mr J Kolkman (die in deze zaak een boete van 90 had geëist) kon overigens bij de behandeling van een andere zaak ontvouwen, dat het normbedrag voor rijden door een rood licht met een auto dit jaar op honderd gulden is gebracht. Vorigjaar werd voor een dergelijke overtreding nog 75 geëist en daarom wilde de officier tegen mej. M. H. uit Souburg, die in september in Vlissingen door een rood licht reed. nog volstaan met een eis van 75. Mej. H. kwam met haar auto op de foto. toen ze op de President Rooseveltlaan nog juist voor het op rood springen van het licht wilde doorrijden, een poging die mislukte. De kantonrechter wilde wel rekening houden met de omstandig heid, dat de Souburgse dame angst had dat een achteropkomende wagen haar auto zou rammen en bepaalde de boete op 50 De 'normbedragen' voor rijden door een rood lichtzijn thans 100 voor de auto en 20 voor een fiets, zo bleek nog uit het requisitoir van de officier. Klacht Over een minder coulante houding van de politie kwam zich de Middelburger F. S. beklagen, die met een korte tijd verlopen rijbewijs had gereden. De Middelburger toonde de kantonrechter zijn nieuwe - verlengde - rijbewijs en verklaarde zich 'in het ootje genomen' te voelen, omdat de politieman, die hem aanhield, hem de verzekering had gegeven dat hij de zaak nog 'even wilde aanzien' tot S. zijn rijbewijs had laten verlengen. Het ging S. duidelijk om het principe van 'het gegeven woord', wat ook bleek uit de hoogte van de eis, vijf tien gulden, voor welk bedrag de jon geman ook had kunnen schikken. De kantonrechter deed daar nog iets af en bepaalde de boete op de formele hoogte van tien gulden. Over de mentaliteit van handelaren in bromfietsonderdelen had de jongeman J. W. uit Wemeldinge zich verwonderd Toen hij in Goes met zijn bromfiets werd aangehouden constateerde de politie onder meer een ondeugdelij ke ui tlaat en een niet aan de eisen voldoend stuur. 'Frappant' zo verklaarde W voor de kantonrechter, 'toen ik om een ander stuur ging bevalen ze me precies het zelfde stuur aan als daags tevoren in be slag was genomen De ondeugdelijke onderdelen werden verbeurd ver klaarde en W. zal verder nog een boete bedrag van totaal 60 moeten betalen. Gevaar Als 'een gevaar op de weg* moest de auto worden omschreven, waarmee J. B. uit Vlissingen zich op 18 augustus van het vorigjaar doorzijn woonplaats had voortbewogen. De waarde van de auto, die allerlei mankementen ver toonde, werd op honderd gulden ge schat. B.had er 250 voor betaald. Voor de slechte staat van de auto en niet- verzekerd rijden zal B. een boetebedrag van in totaal 150 moeten betalen. De auto werd 'onttrokken aan het ver keer'. Voor twee parkeerovertredingen zal de Goese mevrouw H B. tweemaal een boete van ƒ15 moeten betalen. In sep tember had mevrouw B. op de Bierkaai in strijd met een stopverbod geparkeerd en op de Vlasmarkt had zij de auto neer gezet zonder parkeerschijf. Na een eis van tweemaal 25 hield de kantonrechter er rekening mee. dat me vrouw B. tijdens de Goese braderie weinig mogelijkheden had om de auto voor het lossen van goederen voor haar bedrijf op een geschikte plaats te parke ren. De Goese wielrenner J. K. zag een eis van ƒ75 aanzienlijk gereduceerd (de boete werd 30) voor het feit dat hij op 20 januari bij Ovezande op een autoweg had gefietst Bij de training had K. en kele loslopende honden - bouviers - wil len 'omzeilen' en was daarom een stukje op de autoweg gaan rijden. Voor rijden zonder aangegespte veiligheidsgordel van een twaalfjarige, bij hem in de auto zittende jongen werd J. B. uit Kruinin- gen een boete van 30 opgelegd en voor fietsen in de Middelburgse Lange Delft - voetgangersgebied - zal A. W. ui t Nieuw- land een boete van vijf gulden moeten betalen. W. reed daar in de nog wat 'ver warde' tijd (20 januari) toen fietsen op sommige uren was toegestaan. Uit deze discussie kwam vooral naar vo ren dat de 'Rooie Vrouwen' bij pensio nering van hun echtgenoot hun eigen zelfstandigheid wilden besaren. Na de discussie bezocht men onder lei- ADVERTEREN ding van de heer J. Mondeel. voorlich tingsambtenaar van de gemeente Mid- delburg, het stadhuis. Na een gezamen- DOET lijke warme maaltijd in lunchroom 'Het stadhuis vertoonde de heer Gerard urnirnDCii Bayens dia's van Hongarije. Bulgarije: VERKOPEN Joegoslavië en Portugal. De voorzitster, mevr. J. van der Wel- Beye sloot de bijeenkomst. Hoge score in tennismode (voor dames en heren) Dinsdag 15 maart 20.00 in de sporthal van de zeevaartschool Chopin- laan Vlissingen Toegangsprijs 1,- Kaarten verkrijgbaar: Mw. IM. VUondergem, bt. Maartenlaan 15, Vlissingen RQQWE&S WU&SÊNGEN Walstraat 80-82 - Tel. 01184-13361 Pinguin Sport 's-Gravenhage. VLISSINGEN- Bij een brand in een ga rage, achter slagerij Oosterom in de Walstraat te Vlissingen, zijn vemielin- Bijeenkomst 'Rooie Vrouwen' MIDDELBURG - Dinsdagmiddag hield de afdeling Middelburg van de 'Rooie Vrouwen' in de PvdA een studiemiddag met als onderwerp 'pensionering, op welke leeftijd?" Uit Dishoek. Domburg en Kortgene waren eveneens 'Rooie Vrouwen' aanwezig. De heer D. Boogerd, directeur van het gewestelijk arbeidsbureau, hield een in leiding over' de gevolgen bij vervroegde pensionering op de arbeidsmarkt'. De heer A. v. Aalst, oud-bestuurder van de ABVA sprak over 'De financiële ge volgen bij vervroegde pensionering'. De heer L. P. Westhoff. hoofdbureau personeelszaken van de griffiE sprak over 'de voorbereiding bij pensionering'. Vervolgens werd onder leiding van mevr. C. de Dreu-Koster in kleine groep jes gediscussieerd over deze onderwer pen. gen ontstaan aan een rookoven voor vleeswaren en aan de garage. Dit ge beurde toen men woensdagmiddag om streeks vijf uur de rookoven, die in de garage stond wilde aanmaken. Collectes WESTKAPELLE - De collecten in de hervormde kerk te Westkapelle hebben in januari en februari de volgende be dragen opgebracht: collecten tijdens de eredienst ƒ788,97 over januan en 232,35 over februari; fruit en bloemen: 250.76. werelddiaconaat: ƒ543.63. zending: ƒ365.10, gift voor de zending: 50.-. De collecten voor de kerkvoogdij brach ten op: eredienst 742.92, zitplaatsen: 199,25 en kerkverwarming: 240.64. Vergadering Commissie oudheidkundige verzameling Vlissingen VLISSINGEN - De vergadering van de commissie van advies en bijstand voor de oudheidkundige verzameling in het Stedelijk Museum te Vlissingen wordt, m tegenstelling tot wat er in het bericht hierover in de krant van zaterdag stond woensdag gehouden. De bijeenkomst is woensdag 16 maart, eveneens in het Stedelijk Museum Aanvang 19.30 uur. Bij het aanmaken van de oven ontstond door onverklaarbare oorzaak brand, waarbij de vlam over sloeg naar het pla fond van de garage. De vernielingen vie len volgens de Vlissingse brandweer erg mee. Het juiste bedrag van de schade was woensdagavond nog niet precies bekend. De eigenaar was tegen brand verzekerd. Foto: De Vlissingse brandweer in actie bij het bestrijden van de brand in de ga rage achter de slagerij. Op de voor grond derde van rechts) de eigenaar van de slagerij. (Foto PZC.) Hekken rond zandbak van kleuterschool De Kwikstaart VLISSINGEN-Tijdens de op woensdag 16 maart te houden commissieverga dering voor onderwijszaken vraagt het Vlissingse college de leden medewer king te verlenen aan het aanschaffen en plaatsen van hekken rond de zandbak ken van de rooms katholieke kleuter school de Kwikstaart in Oost-Souburg. Deze werkzaamheden zijn volgens het college noodzakelijk om vervuiling door honden en katten tegen te gaan.In het verleden is gebleken.zo stelt het college in het voorstel.dat een dergelijke maat regel afdoende bescherming biedt tegen bevuiling. Wie foiU rekent koopt FORD!!! OFF. FORD-DEALER Vlissingen, Industrieweg 1,Tel. (01184) 14632 WESTKAPELLE - „Wij hebben als voetbalclubs de plicht om aan de ver betering van de mentaliteit op de vel den mee te werken". Deze opmerking maakte de heer Cees Steenbakker, voorzitter van de strafcommissie van de KNVB-afdeling Zeeland, gistera vond tijdens een forum- en discussie avond, waarop de voetbalvereniging Noormannen uit Westkapelle de toe nemende agressie en onsportiviteiten aan de kaak stelde. Vanzelfsprekend was het een lofwaardig initiatief: de voetbalclub achter de machtige zeedijk toonde hiermee aan er van overtuigd te zijn, dat het beter kan en dat is uiter aard een enorm pluspunt. Evenals Lewedorpse Boys enkele weken geleden had de clubclub uit Westka pelle het doel om binnen de eigen ver eniging te komen tot een vermindering van het aantal strafeaken. Evenals in Lewedorp was er in het Koffiehuis in Westkapelle een forum, waarin zitting hadden (behalve de heer Steenbakker) de heren Henrue Klein (lid van het afde lingsbestuur, gedelegeerde in de straf commissie), interim-voorzitter Js. Ce- vaal van de KNVB-afdeling Zeeland en administrateur Wim Jagt. De heer Steenbakker legde er in een wat somber gestemd betoog de nadruk op, dat volgens zijn mening het professio nele voetbal dat wekelijks op de tv wordt vertoond, een negatieve invloed uitvloed op het amateurvoetbal heeft Ook betreurde hij het, dat de schrij vende pers vaak te veel en op te sensa tionele wijze aandacht besteedt aan de negatieve aspecten van het amateur voetbal. die hun sport niet beleven zoals ze be leefd moet worden, zij die het elftal on mogelijke opdrachten meegeven en zij, die ongeoorloofde middelen propage ren", betoogde de heer Steenbakker, die ook aanhaalde, dat de spelers vaak schromelijk tekort schieten in het aan vaarden van leiding Hij vroeg de leden van Noormannen met alleen kritiek te leveren, maar ook kritisch tegenover zichzelf te staan, daarbij het aloude motto lancerend: „Verbeter de sportwe reld, begin bij uzelf'. Tijdens de discussie werd gewezen op het verschil in strafmaat, die afdeling en district van de KNVB toepassen. De heer Steenbakker liet weten, dat uitge gaan wordt van door de voetbalbond vastgestelde nonnen. „De afdeling gaat zeker niet boven het maximum van die normen uit", beklemtoonde de straf- com missie voorzit ter, die nog liet weten, dat vorige strafzaken niet bepalend hoeven te zijn. maar dat wel kunnen zijn. De heer Steenbakker kwam tot een opvallende bekentenis: „Ik weet, dat er zaken zijn, die de strafcommissie voor honderd procent verkeerd beoordeelt, maar dan is er altijd nog de commissie vam beroep om ons te corrigeren". Wim Jagt vulde aan. dat er een mondelinge behandeling komt als de meningen erg ver uit elkaar liggen. De heer Klein liet desgevraagd weten, dat er steeds naar gestreefd wordt om scheidsrechters, zodra ze van de oplei dingscursus afkomen, begeleiding mee te geven „Maarerzijnnietaltijd genoeg begeleiders", maakte hij duide duide lijk. Dat niet alle kandidaten goed wor den bevonden bleek uit de opmerking, dat kort geleden zelfs enkele arbiters zijn afgevoerd. Overigens is er altijd nog de mogelijkheid van een applicatiecur sus. Aan het eind van de bijeenkomst liet Zeeuws interim-voorzitter Cevaal weten, dat volgens zijn mening -in tegenstelling tot die van Steenbakker- de spel verruwing niet onder invloed van tv en pers verergerd is. „U moet bij uzelf te rade gaan", liet de heer Cevaal weten, waarna Noormannenvoorzitter Diele- man, die de leiding van de bijeenkomst had. verzekerde, dat zijn vereniging zal proberen voor zo weinig mogelijk straf zaken te zorgen. Achter slagerij in Walstraat Op vrijdag 11 maart a.s. van 15.00 - 18.00 uur Op zaterdag 12 maart a.s. van 9.00 - 18.00 uur IN ONS BEDRIJF TE VLISSINGEN, INDUSTRIEWEG 1 Tevens te zien de ESCORT, TAUNUS, CAPRI, GRANADA, FIËSTA

Provinciale Zeeuwse Courant | 1977 | | pagina 18