Warm Wonen. VRIJDAG 4 MAART 1977 Stuurgroep en alleenstaanden Advertentiei Klassestrijd: moet dat zo blijven? Arbeidsonrust is bij ons een zeldzaam verschijnsel. Het afsluiten van nieuwe cao's (collectieve arbeidsovereenkom sten) verliep soms met enige strubbe lingen, maar meestal wist men elkaar toch te vinden. Deze keer is het niet ge lukt en wer aan de gestelde éisen kracht bij gezet door stakinsacties. Daarover wordt verschillend gedacht, ook onder christenen We belijden met elkaar te leven op de adem van Gods stem, maar onze heidense afkomst speelt ons nog parten, We waren name lijk al religieus, vóórdat het evangelie van Gods genade in Jezus Christus tot ons doordrong. In onze oorspronkelijke religie was er geen twijfel aan het bestaan van een op perwezen, maar dat had praktisch niet zo veel te betekenen. Praktisch gold het recht van de sterkste, religie was gericht op berusting in je lot, met uitzicht op een zalig hiernamaals Toen kwam de opgestane Heer op onze levensweg, en te beginnen bij Mozes en de profeten en de psalmen opende Hij ons verstand, zodat wij de Schriften begrepen (Lukas24 44 v.) In de Schriften (het zgn. 'Oude Tes tament'! ontdekten we een hemelsbreed verschil met de ons van-huis-uit zo ver trouwde religie. Die religie berustte in het recht van de sterkste, was dus gebaseerd op klassen strijd. Het marxisme sluit daarop aan: marxisten ervaren in de geschiedenis (de gebeurtenissen) een anonieme, on persoonlijke kracht-aan-het-werk. In die 'kracht' strijden zij voor het ideaal van de klassenloze maatschappij zon der opperwezen. Ons geloof in de God en Vader van Jezus Christus vindt geen aanknopingspunt in de religie waarmee wij vanouds ver trouwd waren: wij worden daaruit wèg- geroepen, net als Abraham destijds. En we worden in-gelijfd in de totaal-andere geschiedenis, die met Abraham in deze wereld op gang gekomen is In die ge beurtenissen, tot ons komend uit het ge tuigenis van héél de Schrift (hetondeel- bare 'Oude' en 'Nieuwe' Testament) er varen wij een persoonlijke krachtraan- hetrwerk. doelbewust werkzaam in mensen: Hij aie met-ons-is. maakt door Zijn bevrijdende daden Naam in de ge schiedenis. die Hij richt op Zijn toe komst Die toekomst is geen vaag ideaal, maar nieuwe hemelen en aarde, eindelijk gerechtigheid! Wie de samenleving opsplitst in klassen en van daaruit opereert met het recht van de sterkste, zoekt tevergeefs Gods' aangezicht, voluit verschenen in Jezus Christus (Joh. 14:9): „Van de Heer is de aarde en al wat haar vervult, de aardbo dem en haar bewoners" (Psalm 24vs. 1, om geen moment'te vergeten voor allen die Gods aangezicht zoeken: vs. 6) Het wordt voor christenen zo langza merhand hoog tijd, om zich te ontdoen van hun oude religieuze naweeën en als nieuw-geboren mensen herkenbaar te zijn in de samenleving: opsplitsing in klassen 'werkgevers' en 'werknemers' is voor hen principieel en dus praktisch onbestaanbaar. Samen zijn wij als men sen geroepen om bij de gratie Gods ('de vrucht van Zijn werken verzadigt de aarde' Ps. 104 -13) deze aarde (Zijn aar de!) te bewerken en te bewaren (Gen. 2 15) opdat zij haar vruchten en produk- ten geve tot welzijn van allen, onderweg naar Zijn komende heerschappij: 'één is uw Heer, en gij zjjt allen broeders' (Matth. 23 8-12). Het zich tegenover elkaar opstellen van christenen in verschillende machts blokken in het veld der geschiedenis - maakt het evangelie ongeloofwaardig voor mensen, die snakken naar een hoopvol perspectief. Christen- 'werkgevers' en christen-'Werknemers' kunnen zich prakytisch onmogelijk identificeren met alle doelstellingen van 'neutrale' bonden. Zij zullen elkaar moeten vinden, want heel de schepping kreunt in barensnood naar het open baar worden van hen. die God hun Va der noemen (Rom. S 18 v.). De Goese buldozer schuift verder... Ach, het zal in Goes ook wel in de win kels te koop zijn. het grote platenboek van Jörg Muller. Voor zo'n twintig gul den ben je een aantal prachtige kleu- renprenten rijker. Je eerste reaktie is misschien: 'hel is erg overdreven', maar als je eens goed je ogen gebruikt, dan zie je dat het keiharde, droevige realiteit is. Je hebt ruim tien jaar in Goes gewoond, je gaat studeren en zodoende kom je maar een handjevol weekends naar huis, Door je studie, architektuur. heb je wat meer kijk op ruimtelijke problemen gekregen dan vroeger. Langzaam zie je Goes veranderen- een sloophamertje hier een buldozertje daar. De HE MA breidt uit op zich een begrij pelijke zaak maar plots is daar een schaalvergrotend element, waar invali den niet eens normaal boven kunnen komen Op de hoek van de Oost-singel verschijnt een modieus bouwsel, een ding, wat to taal geen verwantschap vertoont met z'n omgeving. En dat op zo'n wezenlijk punt in de stad. Dit had nooit zo mogen gebeuren Maar wie schetst je verbazing als je ook nog de wethouder de eerst pal ervoor ziet slaan en als je hoort dat er en bouw onderneming in huist! Bejaarden zijn helemaal wel goed af de laatste jaren Men kan zich of ergens in Goe&Noord hoog en droog laten opber gen in de Erasmusflat (juist?), waar inderdaad de lof der Zotheid wel iets mee uitstaande heeft, of men kan zich verschansen achter grauwe etemitpla- ten in de buurt van de Kievitlaan. Je gaat er kijken naar laatstgenoemd ge bouw en concludeert dit is excusez le mot-godvergeten armoede, het regen water en de triestheid druipen ervan af. Hier is werkelijk alles gedaan om het gebouw er zo rot mogelijk uit te laten zien. Bovendien ishetgehele stadsbeeld bedorven, iedere relatie met de omge ving is zoek. Vanellendebenjeweeresverdergefietst. Wat nu? Ineensziejeeen kale plek, waar het asfalt al beat van heeft genomen. Vroeger kon je zo toch naar het station? Wat daar in de bocht van de rijksweg gebeurt is ronduit schandalig! Gegeven: een stuk grond tussen station en binnenstad. Kortom, een situatie, waarbij iedere architekt en of stede bouwer z'n vingers zou aflikken, om er vervolgens een goed stuk woningbouw te maken. Maar wat gebeurt er? Er ko men een aantal grote kolossen voor au to's en brommers de laatste kolos is wel de druppel, die enz..: het grote VW-droompaleis, een betonnen uitstal kast voor auto's met een bikkelharde glazen curtain-wall er voor. Goes op z'n smalst. Lekker wandelen kun je er niet meer, je mag er alleen met de auto omheen njden Dit geheel is werkelijk een super-blunder van de Goese bovenbazen. Natuurlijk gebeuren er ook best aardige dingen in Goes, maar missers zoals 'hierboven een aantal beschreven, kun je binnen een tijdsbestek van zo'n 50 jaar niet meer herstellen. LaatheerHuberen kornuiten dus eens een fisse neus gaan halen. Kijk eens verder in het land en zie dat het heus wel kan! Kees Rouw Maashaven 30b Rotterdam Blijft de 'klasse-tegenstelling' ook onder christenen praktisch ongestoord ge handhaafd, dan zullen de verdrukten in toenemende mate geen andere uitweg meer zien dan de marxistische ideolo gie. Het CNV-rapport over de situatie In Zuid-Amerika ('De Gids' 16-2-77) is daarvan een duidelijk teken aan de wand. Ook hierover gaat het gesprek a.s. za terdag 5 maart in 'Bos en Duin' te oost- kapelle, 's morgens 10.00-13.00 uur, op initiatief van het CNV. Hopelijk zijn de Zeeuwse kerken daarbij goed vertegen woordigd. Y. van der Schoot secr. Raad van Kerken te Vlissingen Als trouwe lezer van de PZC heb ik in de courant gelezen dat er in Middel burg een structuurgroep of commissie opgericht zal worden, waarin dan vele groperingen uil de beoordeling van Middelburg inspraak zullen hebben. Het doel en werk van deze op te richten stuurgroep zal zijn, het aantal alleen staanden te weten te komen en ver volgens uitzoeken wie van die alleen staanden een woning willen hebben, als er eventueel een aantal woningen voor alleenstaanden of eventueel voor twee personen zal worden gebouwd. Nu zal naar mijn gedachten het werk hieraan verbonden niet zo gemakke lijk zijn voor die mensen van de stuur groep, die dit moeten uitzoeken. Want wie is een alleenstaand mens. En ver der over een tweepersoonswoning ge sproken, moet die dan door man en vrouw bewoond worden of broers of zusters of twee heren die zogenaamd samen wonen. Nu is er een spreekwoord dat zegt: 'Begeren is vooruitzien', of'bezint eer gij begint'. Dit gezegde wil ik gaarne aan de raad van Middelburg overdra gen. Dus, laten we aannemen dat het zover komt. dat die stuurgroep haar werk na verloop van tijd volbracht heeft, dat dan de raad van Middelburg over kan gaan om een complex wonin gen te bouwen voor alleenstaanden. Dan kom ter een dag dat die woningen toegewezen zullen worden om te be wonen. Bij mij rijst dan de vraag hoe hij vele alleenstaanden die bewoning zal zijn. Ten eerste vraag ik mij af, hoe veel van de toekomstige alleenstaan den als bewoner zu llen op eigen kosten hun woning kunnen meubileren of be hoorlijk inrichten. Ik denk. en mis schien wel vele lezers met mij, dat dan de qbijstand of maatschappelijk werk er ook nog wel eens aan te pas zal moe ten komen. Verder denk ik. als er geen behoorlijk toezicht op de bewoning is, dat er de kans in zit, dat het een krotbuurt of een hokbuurt wordt. Vooral als er jon gelui in toegelaten worden, die het ou derlijk huis verlaten omdat ze niet met vader of moeder over weg kunnen. De jeugd van tegenwoordig denkt al gauw op eigen benen te kunnen staan, wat daarom nog niet altijd waar is. De jeugd krijgt wel vlug een uitkering als zij werkloos zijn. maar daarom zijn ze lang nog niet altijd groot of zelfstan dig. Dus burgemeester met de raad. bekijkt alles eerst goed. P. Polderman "middelburg Het valse eenheidsstreven Er zijn vele manieren om uw huis te verwarmen. Centraal of per kamer. Met radiatoren, warme lucht, of convector. Wij adviseren u graag en objectief, ook over de kosten. Uw Gas- of Energiebedrijf (ook voor advies en documentatie) Protest Als ik iets kan doen om dat afzichtelijke woud van parkeermeters - van Duitse makelij nog wel - in het met zorg geres taureerde nieuw- en oud-Middelburg te doen verdwijnen, dan doe ik dat bij de ze! Zonde, zonde zonde.... Wil Abeleter-Labberton Veere Opleiding Pedicure Naar aanleiding van het artikel in de P-Z.C. van woensdag 23 februari jl. over 'Konsumentenkontakt: veel beunhaze rij in pedicurewereld' het volgende: Ei wordt gesuggereerd of er nauwelijks bo nafide pedicure's zija Er is natuurlijk beunhazerij, zoals in zovele branches, maar of dit troef is, zal Konsumenten kontakt met cijfers waar moeten ma ken. Het is KK blijkbaar niet bekend dat er enige te goede naam en faam bekend staande opleidingen zijn, waarvan het diploma goed genoeg is om tot de Ka mervan Koophandel te worden toegela ten. Verder is het onduidelijk wat er met be scherming van kursist en patiënt be doeld wordt. Overigens is er al enige ja ren een staatskommissie aan het werk voor een regeling tot wettelijke erken ning van het beroep pedicure. Dit jaar zal dit zijn beslag knjgen. Namens de Landelijke Organisatie Voetverzorging, afd.Zeeland, J.J.Bekenes, voorzitter, Koudekerke H.I. Hamelink-Roukema. sekretaresse. Schumanstede 14-23. Goes. Kerncentrales Nu de ministers Lubbers en Gruytersde mogelijke vestigingsplaatsen voor toe komstige kerncentrales hebben bekend gemaakt meent de PPR Zeeland hierbij een paar voorlopige kanttekeningen te moeten plaatsen. De PPR is zoals bekend een tegenstan der van het opwekken van kernenergie, een tegenstand die echt niet gebaseerd is op twijfel aan technisch kunnen Onze bezwaren zijn inhoudelijk en ko men voort uit ons program le macht. Het is een lelt dat die landen, die in slaat zijn zelf kernenergie op te wekken, in de wereld nun machtspositie versterken waardoor de armere landen achterblijven. Ook is bekend dat voor de opwekkingsbedrijven (centrales) sterke en streng geslecteerde veilig heidsdiensten nodig zullen zijn om deze te beschermen tegen terreurdaden, als sabotage, diefstal, chantage e d. Dit be tekent een macht in de staat die nooit democratisch te beheersen is. 2e milieu. Door voor dit proces te kiezen wordt een zware claim op het milieu ge legd. De enorme hoeveelheden koelwa ter zullen voor opwarming van het om gevingswater zorgen. Voor het radioac tieve afval is nog steeds geen goede op- lossing gevonden. De werkers in die cen trales staan ondanks de uitgebreide voorzorgsmaatregelen aan hoeveelhe den straling bloot. Chantage, sabotage of gewoon menselijke fouten kunnen leiden tot grote milieurampen. 3e vrede. Kennis van de kemenrgie- technologie kan nooit geheim gehouden worden In het verlengde van kennis voor vreedzaam gebruik ligt kennis en ontwikkeling voor militair gebruik. Wie de kennis en het materiaal heeft voor het vreedzame gebruik heeft ook de kennis en het materiaal voor kernbom men. Studenten hebben dit bewezen. Een dergelijke ontwikkeling voert de spanningen in de wereld op en komt de vrede niet ten goede. 4e welzijn. Kernenergie-technologie is erg specialistisch voor velen niet te doorzien of te begrijpen. Het doet ge heimzinnig aan en geeft daardoor het gevoel van afhankelijk zijn van die spe cialisten. Dit kan beangstigend zijn. Welzijn is geborgenheid, samenleven, samen delen, samen zijn. met en voor elkaar. Welzijn is nooit athankefijk. angstig, spanning e.d. Als we deze punten gaan toetsen aan de kernbeslissing voor toekomstige vesti gingsplaatsen in Zeeland (maar ook op overige plaatsen in hetlandi dan komen we al tot een aantal conclusies. - De argumenten voorde keuze van deze plaatsen zijn gebaseerd op gunstige eco logische en economische gronden. - De tekenpasser heeft in de beslissing een grote rol gespeeld. (20 km van be- woningsconcen tra ties) - De Oosterschelde zal een zware tol moeten betalen. - De aanwezige hoogspannmgsstraat telt mogelijk zwaarder dan de risico's verbonden aan een drukke scheepvaar troute. - Landschappelijk worden de bezwaren simpelweg als gering gekwalificeerd. - Het lijkt op uitbreiding van het Ant werpse atoompark in Doel - In de gehele discussie is het punt van Bijstandsbond In uw edittie vqn 2 febr, zag ik een arti kel: Terneuzenaar wil bond voor so- claalzwakken. Ik zal de eerste zijn die dit streven zeer begrijpelijk vind. maar het bevreemdde mij wel. Er is namelijk al zo'n boncf: d'e bijstandsbond, (postbus 18. Hilversum) die de belangen behartigt van al diege nen. die moeten leven van een uitke ring volgens een sociale wet. dus bij stand. wao, ww, aaw. rww. enz. enz. Deze bond is 8 mei 1976opgerichtop initiatief van VARA's ombudsman. Ik ben daar secretaris van. Het is ook mogelijk, dat deze heer een bond wil die alleen bij standstrekkers helpt, zoals de BBS in Rotterdam, een plaatselijke belangen groep die meermalen in de krant kwam naar aanleiding van hun demonstraties. De bijstandsbond pleegt geen acties, waarbij de politie paraat moet zijn. Wij weten dat er een aantal knelpunten in de wetten en in de uitvoering zijn, die slechts op hoog niveau op gelost kunnen worden. Een van de eerste dingen die het bestuur van de bijstandsbond in 1976 deed, was een eisenpakket samen stellen en dit uitgewerkt aanbieden aan de vaste kamercommissie van crm. Hierna volgde een hoorzitting van een uur met de commissie. Het eisenpakket- betrof het bijstansbeleid. Het bestuur bracht contact tot stand met het GSD- kader van de Nederlandse Vereniging van Maatschappelijke Werkers. Omdat we hulp aan de medemens centraal hebben staan, leek ons deze samenwer king zinvoL Het bestuur heeft bij mr. Andriessen fel geprotesteerd, half no vember. wegens zijn pleidooi tot ont koppeling van bijstand-minimumloon. Wij vinden het volkomen onaanvaard baar de laagste uitkering in Nederland te bevriezen. De bond protesteerde per telegram bij min. Boersma in november en op 4 febr. tegen de voorgenomen verlaging van de wao. Momenteel heeft de bijstandsbond een 35 contactadressen in Nederland en reeds een aantal functionerende afde lingen, zoals Dordrecht. Kennemerland, Smallingerland. Heerenveen, Arnhem, Kerkrade, Breda, Weesp, Weert en bin nenkort Alkmaar, Zwolle en Amsterdam-Oost. De bond werkt onge subsidieerd, al is er wel een start subsidie aangevraagd bij crm. De slag zin, die de bijstandbond hanteert is: Samen-Sterk! A. de GrootrRitsema secr. bijstandsbond Busken Huetpleïn 11. Hilversum. ae nooazaKelijnneid naar onze mening met voldoende uitgediept. Betere benutting van de energie en be perken van verliezen door isolatie beffen de noodzaak op. Ieder die de discussie Frontaal gp zondag 6 februari jl gezien beeft, heeft gehoord dat zelfs de geeste lijke vader van het UCN prof. Kistema- ker moest toegeven dat de noodzaak met aangetoond is. In de regio's zullen voorlichtingsbijeen komsten worden belegd, die voor ieder toegankelijk zijn. Wij hopen dat vele in stanties maar vooral ook particulieren van hun recht gebruik zullen maken om tussen 15 maart en 15 mei bun mening kenbaar te maken. A. Harwijne PPR Zeeland Hugeo de Grootlaan 81 Middelburg 01180-29728. De verkiezingen komen naderbij, de kaarten worden of zijn reeds geschud over wie en welke partijen de komende regering zullen uitmaken. Zal het weer het C.D.A. en de P.v.d.A. zijn en zal het C.D.A. uiteindelijk weer dejokerzijn die men naar believen overal voor kan ge bruiken. Wij vrezen van weL Waarom? Omdat het C.D.A. geen rug- gegraat heeft, het voert het christelijk vaandel hoog in top. maar volgt de ware christelijke politiek niet. Hetnoemtzich christelijk, maar het is een christendom zonder de erkenning van de Christus der schriften als de enige, ware weg tot het christen zijn. Als wij dan stellen- wat dunkt u van de Christus der schriften, dan is veelal het antwoord: de Christus was een uitnemend voorbeeld der so ciale gerechtigheid. Wij kunnen op geen enkel terrein een eenheid aanvaarden, die wordt tot stand gebracht ten koste van de waar heid, hetwelk zomaar geen onzeker iets is, maar een duidelijk concrete gege venheid ons van God geopenbaard. Als een licht in de menselijke duisternis, als een richtsnoer, een norma Normans. een normerende norm voor alle terreinen des levens. Dat kunnen wij ln het C. D. A. niet vinden, het ontbreekt ten enenma le En waar nu het Goddelijke woord, het gezag wordt prijsgegeven, vinden wij een aaneenschakeling van dwalingen, hoe schoon de leuzen van een evangelie in Christus Jezus ook mogen zijn. Want ongetwijfeld roept het een het an der op. en is niet los van elkander te zien. Juist met het oog op de geweldige gees telijke en revolutionaire worsteling, zeggen wij dat het C.D.A. onbijbels en daarom onwaarachtig is. Het is noodza kelijk voor de christen het hem toever trouwde pand zuiver en rem te bewaren Want alles is tegenwoordig godsdienstig en christelijk. Wel dienstig maar dan zonder God, meer naar de dialektische theologie zonder God en Christus, een verwaterde theologie, wat niets meer is dan de menselijke wijsbegeerte, van marchanderen, plooien en rekken. Dit heeft de ware fundamenten van de staat omgewoeld, want men vergeet maar al te zeer wat de diepste oorzaak is dat ons volk zo rijp geworden is voor de revolu tie. De theorie van elk wat wils Waar om. omdat de christelijke principiële staatskunde is prijs gegeven. Maar de filosofie van nu zal de vloedgolf der vernietiging van onze zedelijke wet geving niet kunnen keren. Het C.D.A. staat mijlen ver van Dordt en van het Calvinisme. Het tracht het werk onzer vaderen te liquideren, het weigert prin cipieel te zijn de vlag van het Barthia- nisme voerend, want zij weigeren met de vlag van het geloof ln God, de schepper des hemels en der aarde, tegen de mod derschuit van de revolutie op te trek ken. Wij zien toch in deze zeer duidelijk dat met het C.D.A. niet de wereld verker- stent, dat is zij al, maar met het C.D.A. wordt de kerk verwereldlijkt. Alleen al hieraan kunt u de waarde der nieuwmo dische theologie kennen. Wij denken hier aan het woord van StahL Tegen woordig is in menig land de protes tantse kerk grotendeels niets anders dan een protest (niet tegen de leer der revolutie of Rome) maar tegen het Christendom. C.H.U. let toch op deze zaak. Want welk een kracht kan er van zulk een C.D.A. nu uitgaan ten goede van het volk. De vraag stellen is tijden komen in zicht, door de valse oecumene, het valse beantwoorden. Apocalypti sche eenheidsstreven dreigt de onder gang van onze christelijke cultuur te worden, zo ver die nog niet aanwezig is. Deze cultuur die in alle zijden reeds tot in zijn diepten is en wordt geschonden, een iqnerlijk geeslijke geschondenheid, die zeer intens is en beangstigend werkt. Men weet met de abortus geen raad, de euthanasie staat voor de deur, het drug sprobleem stijgtboven ons hoofd, enz. Is dat geestelijke geschondenheid of niet (mede door de gedogers). Is herstel van onze beschaving nog mo gelijk wanneer het socialisme zal zege- Kort geding Story In uw blad van 2 februari jl. komt e bericht voor over het kort geding dat de weduwe van Godfried Bomans tegen het weekblad Story heeft aangespan nen. Dit bericht is onjuist waar gesteld wordt dat mevrouw Bomans tegenover onze verslaggever André Parijs uitdrukkelijk zou hebben bedongen haar het artikel ter goedkeuring voor te leggen. Mevrouw Bomans heeft nooit iets be dongen: integendeel, zij heeft tot vier maal toe het verzoek van de heer Parijs om de hem ter geschikkmg staande ge gevens te bekijken en te verifiëren ge weigerd en te kennen gegeven er niets mee te maken te willen hebben, hetgeen op de zitting van de Haarlemse Rechtr bank werd gestaafd. Inmiddels heeft mevrouw Bomans het kort geding inge trokken. B. van Dijk, hoofdredacteur Story. Boete voor de 'gewone man' Nu ook de gewone werkman het wat be ter krijgt en van zijn spaargeld zich voor zijn vakantiegenot een klein motorple- zierbootje kan aanschaffen, wordt het natuurlijk wel wat drukker op het water. Dit overigens zeer tot ongenoegen van de vroegere rijke waterrecreanten. Vandaar dat minister Duisenberg - no- tabene een 'rooie' - er wat op gevonden heeft. Gelooft deze minister nu werkelijk, dat deze kleine pleziermotorbootjes schade toebrengen aan oevers en landschap pen? Om je 'rot' te lachen als het niet zo erge- lijk was. Verder lees ik nog nergens of ook de Duitsers en Belgen deze belas ting moeten betalen. Al met al, om minister Duisenberg te vragen of het zijn bedoeling soms is om de gewone man zijn bootje af te nemen. Zo ja, dan raakt het tijd dat deze minis ter zo vlug mogelijk verdwijnt. J. v. d. Borgt Schore vieren en het C.D.A. hen de hand zal reiken. Wij vrezen dan dat het afgelopen zal zijn met de christelijke beschaving, die reeds nu diep en ernstig is aangetast, reeds zo verworden (verwereldlijkt) door de heidense machten. Daar komtnog bij het verval van onze parlementaire de mocratie. Het syndicaat heeft de macht in handen, ons volk wordt hortend en stotend als een versleten kar bestuurd door een dronken chauffeur, hobbelend over een politieke weg vol kuilen en bul ten, de verkiezingen ingeleid, gedreven door eenheidsmaniakken. Is er dan nog een grondslag aanwezig om de grote idealen van het rechte christendom tot ontwikkeling te brengen. Verwacht u dit van .het C.D.A., biedt het dan de posi tieve grondslag van onze zedelijke wet-, geving, hoe is er niet gemarchandeerd. Het is voor de christen beslist volstrekt onmogelijk van zulk een samenbunde ling deel uit te maken. Wij kunnen op geen enkel terrein nog in de staat een eenheid accepteren, die wordt tot stand gebracht ten koste van de waarheid. J. Meulmeester. Amemuiden JUNIORENVOETBAL MIDDELBURG - Het programma van de hoofdklas van de Zeeuwse juniorencompetitie. met mogelijk het beslissende duel tussenTemeuzenAl en Middelburg Al isals volgt Temeuzen Al - Middelburg Al (15.001. Kloetlnge Al - Zeeland Sport Al <14 30). Steen Al - Vlissingen Al 115.00». Amemuiden Al - HW Al (14 30). Axel Al - Breskens Al (14 30.' ZATERDAGVOETBAL (afdeling) MIDDELBURG - Het programma in de eerste klas vair, de Zeeuwse zaterdagcompetitie luidt leklas- Colpl. Boysl - WIK I.GPC J -Brouwershaven 1.Meeuwen 2-SKNWK 1. Nieuwdorp 1 - Veere 1. Wemeidinge 1 - Amemuiden2 2e klas A Duiveland - SSV l. Mevo 1 - Kloeünge2. Oostkapelle 1 - Amemuiden 3. SKNWK2 -Heinkenszand 1. Wissenkerke 1 - ZSC1. le klas B: ApoUo 1 - Hoedekenskerke 1. AZW 2 - Yerseke 2. Krab- sendijke 2 - Bevelanders 1, SVD 1 - Tem. Boys 2.3e klas A, Cort- ;ene 1 - DFS 3, Kloetinge 4 - Nieuwdorp 3. SSV 2 - Duiveland 2 WIK 2 - Heinkenszand 2, Wissenkerke 2 - Colpl Boys 2 3e klas B: vl eeuwen 3 - VCK 3, Middelburg 2 - GPC 2, Serooskerke 2- Cadzand Sluis 2 -Dauwendaele 1Vcere 3- Vlissingen 1. 3e klas C: GPC 6 - Jostkaplle 2, Oostkapelle 4 - Meeuwen 5, VCK 4 - Serooskerke 4.4e :las D. Hoedekenskerke 2 - Heinkenszand 3, Nieuwdorp 4- Wol aartsdijk 2, SSV 4 - SVD 3 4e klas E: 's-H-Arcndskerke 2 - Hoede- :enskerke 3. Heinkenszand 4 Beveianders3 4e klas F: Kapellc4 - ichore 1. Kloeünge 6 - Wemeidinge 3. Kruimngen 3- SSV 3 4e klas 3: Wemeidinge 4-Rillandui :t. Ycrspke4 - Krabbendijke3 4eklas ICadzand 2 - Racing White 2 Dauwendaele 3 - AZW 4. Oostburg -Tem.Boys S.Spui'J X:iiunslog3.4eklasI; Racing White 1 -Com 3ovs I. Tern. Boys S Koewacht 1. ZATERDAGVOETBAL (knvb) MIDDELBURG - Ir dc 1 woed fkiasA van het landelijk zaterdag voetbal luid? het pmgrarr.ma KEO 25 - Volendam. Rijnsburgse Boys Meeuwen, ZCFFC - IJmuiden. De Z-werver - De Geuzen. Actief Amstelveen - Jodan Boys. Dinteloord - Ter Leede Amemuiden speelt weer thuis in de tweede klas B, tegen 's- Gravenzar.dse SV Programma: Lyra - Rijsoord. GWV - SIZO. DOSC - Nieuw Lekkc-rtind, Katwijk - PPSC. Amemuiden - 's- Gravenzandse SV 14.30), AS WH - WHS. In de derde klas B weer een Zeeuws Vlaamse derby: Zaamslag - Hoek (14O0). Bovendien Srnendek - Krabbendijke (15.30), Wit Zwart - Zwaluwse Boys. PIT - Kloetinge. Programma vierde klas B Hruse Boys - Nleuwland (14.30), Wol- faartsdijk - Sluis (14.30), BWR - Tholense Boys. Kapelle - Seroos kerke (14.30). Programma reserve derde klas: JPS 2 - Dinteloord 2, Tholense Boys 2- Veen 2, WN 2 - Roda Boys 2, Haaften 2 - NEO 2, Good Luck 2 - Smerdiek 2. ZONDAGVOETBAL (afdeling) MIDDELBURG - Leider Aardenburg krijgt het erg moeilijk in de eerste klas van het zondagaldelingsvoetbaL uit naar Corn Boyys. Programma. le klas: Com Boys 1 - Aardenburg 1. Lewed. Boys 1 - DFS 1Robur 1 - Sluiskil 1, SDO 1 - Graauw 1. Res. le klas: Axel 3 - Clinge 21 Breskens 2 - Jong Ambon 2, ZLd Sport 3 - Domburg 2, Walcheren 2 - Zierikzee 2, HW 3 - Com Boys 2.2e klas A: Philippine 2 - Biervliet 2. Hansw. Boys 1 - Oostburg 2. Schoondijke 2 - Aardenburg 2, Terhole 1 - IJzendijke 1, Hoofdplaat 2 - Breskens 3 2e klas B' Drieschor 1 - Luctor 2, Volharding 1 - Luctor 1, Middelburg 4 - Noormannen 2, Walcheren 3 - Vlissingen 5, SVOWK 1 - Kwaden- damme 1. 3e klas A: Hulsterloo 2 HW 4, Axel 5 - Temeuzen 6, Clinge3-Hontcnisse4.3eklasB: Sluiskil 2-Koewacht 2. Graauw2 Ria W.2, IJzendijke2 - Axel 4, Com. Boys 3 - Philippine 3,3e klas C: Aardenburg 3 - Temeuzen 5, Hoofdplaat 3 - Breskens 4. Oostburg 3 Schoondijke 3, Groede 2 - Com Boys 4. Biervliet 3 - IJzendijke 3.3e klasD- Jong Ambon 3 -Zld. Sport 5. Zld. Sport 4 - Noormannen 3, Vlissingen 6 - Zeelandia 3. RCS 3 - Middelburg 5.3e klas E. Vlissin gen? -Zld Sport6, RCS6-Noormannen4, Lewed. Boys3 - RCS5. Luctor 4 - Vlissingen 8, Patrijzen 4 - Zeelandia 5. Middelburg 6 - Domburg4. 3e klas F: Volharding 2 -Zeelandia 4, Hansw. Boys2 - Patrijzen 3. Luctor 3 - Kwadendamme 2, Goes 3 - RCS 4.3e klas G: DFS 2 - Goes 5. Goes 4 - Robur 3, Drieschor 3 - Cortgene 3. ZONDAGVOETBAL (knvb) VLISSINGEN - Het programma van het zondagamateurvoetbal ziet er als volgt uit. EERSTE KLASSE E DESK- TSC, RKTW- Sparta '25. De Valk - Middelburg; VOAB- NOAD. Schijndel-Veerse Boys: Baronie- Geldrop; TWEEDE KLASSE B RAC- BSC: Cluzona- SC Gastel. Temeuzen- Sprundel: Vlissingen- Madese Boys; Rood Wit W- Berkdijk, Dongen- Axel; DERDE KLASSE D: ODIO- Steen, Steenbergen- Zierikzee; Koewacht- Goes; Jong Ambon- NSV; DOSKO- METO, HW'24- Moerse Boys, VIERDE KLASSE G: Vosmeer- DIVO, Hoeven- MOC'17, Oudemolen- Zee land Sport; RSV- DIOZ, Halsteren- SC Kruisland, AUiance- Kaaise Boys; VIERDE KLASSE H: De Noormannen- Vogelwaarde; Hoofdplaat RCS; Zeelandia- Domburg, Hontenisse- RIA W; Philippine- Breskens. 1RESERVES Res. le klas: Temeuzen 2 - Veerse Boys 2. TOP 2 - PSV 3. RBC 2 - Wilhelmina2, Vlissingen 2 - BW 2, UNA 2 - DESK 2. TSC 2 - RKC 2. Res. 2e klas B Reusel Sport 2 - Roosendaal 2, NOAD 2 - Rood Wit 3. Longa 2 - Vlissingen 3, Middelburg 2 - Steenbergen 2. Internos 2 - Baronie 2. Gastel 2 - Axel 2. Res 3e klas D* Zeelandia 2 - MOC 2. Hontenisse 2 - Vlissingen 4. Middelburg 3 - Goes 2. DOSKO 2 - Temeuzen 3. HW 2 - Zeeland Sport 2. BETAALD VOETBAL Het programma van het betaald voetbal ziet er als volgt uit: EREDIVISIE Ajax- NAC. FC Den Haag- FC Twente. PSV - FC Utrecht (5/3). Haarlem- Telstar. AZ'67 - Go Ahead Eagles; De Graafschap- Fe yenoord; NEC - FC Amsterdam; Roda JC - Eindhoven EERSTE DIVISIE Vitesse - PEQ Zwolle; SW SC Cambuur; Excelsior- Veendam; FC Dordrecht Volendam, FQ Vlaardingen- Fortuna SQ, MW- FQ Den tfosch; Heracles- SC Amersfoort; Heerenveen- Wagerüngen. VOLLEYBAL Het programma voor de landelijke volleybalcompetitie voor za terdag luidt: 2e divisie C dames. Marathon - Dynamiek (14.45 uur sporthal Vlissingen). Oikos - Brevok; Goudse Verzekeringen - Chi- copee/AEC 3. Gerard De Lange - Terra Nova, Antares - Shot; Geevers/P en P - Mulders Rapid. 2e divisie C heren: VC Maastrict - SDO; Hovoc - Bouwlust/O 2; Valus/VCT - 2 - V. Tartwijk/VCH; Torpesdos - VC Rooy ApoUo - Odulphus; V Udenhout, - Herstaco/EWC 3e divisie F dames Ardlto - Bouwlust/O 2 (16.00 sportraad Van Duyvenvoorde); Smash '75 - IZI-Bermi/VIG; Target - Brevok 2. 3edivisieFheren. Delta -Libanon '50. Samsh'75 - IZI-Bermi/VIG2; Target - Hajraa; Sic Pugno - Set Up; VC Atak '55 - Roelofe/Schel- desport. KOUDEKERKE- In de eerste klasheren volleybal staathetgrote klapstuk tussen Herstaco/EEVC 2 en Blok'73 op het programma met als inzet de boenste plaats. Dames 1Morres - Blok, Ovisa - Even Kijken, Herstaco - Roelofe, PZEM - Marathon 2. Heren 1: Morres - IJVC, Ardito - Kikkers, Herstaco 2 - Blok, de Lange - Ovisa, Verdegem - Even Kijken. Dames 2A: Wiska 2 - Ardito 2, De Lange - MaraUion 4 Dames 2B- Athanatos 1 - Voorwaarts. Athanatos 2-Sterre. Dames2C: Roelfos 2 - IJVC, SSV - Kikkers Wik - Verdegem. Heren 2A. Wiska - Ardito 2; Ovisa 2 - Blok 2; Blok 3 - Ovisa 4. Heren 2B: Savok - Voorwaarts. WIK- SSV. Nivoc - Kikkers 2, Roelofe2 - De Sterre 2. Dourleyn - De Sterre 1. Heren 3B. Verdegem 2 - Athanatos 2; IJVC 2- Voorwaarts 2. TAFELTENNIS MIDDELBURG - Het tafeltennisprogramma ziet er als volgt uit: Landelijke competitie: Prom. Ereklas: NMB/VDO 1 - Hooge Huys 1, JCV1 - St. Aloy 1. Phoenix 1 - Scylla 1; hoofdklas. ScyUa 2 - Hia Panels 2. Irene 1 - SKF 1, NOAD 1 - MZ 1; Prom Hoofdklas ScyUa 3 - TTCV 1. Wilno 1 - R Molenaar 1; Phoenix 2 - Sela 1; Prom. Overg klas: MZ 2 - TOGB 1; Laurens 1 - Vice Versa 1; SI, Aloy 2 - Victoria 1, hoofd klas dames: Megacles 1- Irene 1; Hooge Huijs 1 - Gispen 1; Sl Aloy 1 -Avanti2; Overgangsklas: Salamanders 1 -R. enR 1; Paly Fair 1- Koningslust 1; Belerum 1 - MZ 1Meisjes A klas: Vice Versa 1 - Phoenix 1, Avanti 1 - MZ 1, Jongens A-klas; Noad 2 - Avanti; Docos - MZ 1, Wilno - MZ 2; B-klas. R. Molenaar - Zand; TTVN 1 - Hotak; St Aloy - Shot; C-klas. Effect - TTVN 2; BOK - Sliedrecht; Elan - Dordrecht; Afdelingscompetitie senioren le klas: Wilno 2 - Effect 2; Zand 1 - Effect 1; B. Smash 1 -MZ3,2e kl. ONA - MZ 5; Goes 1 - Laurens2; Answest 1 - Aloy 4, SAR 1 - RWS; Aooy 3 - MZ 4, Laurens 3 - Zand 2; 3e klas; MZ 6 - Wilno 3; Zand 4 - MZ 9, B. Smash 3 - Amem 1; Goes2 - MZ 10; Veere 1 - Zand 3; MZ 7 - Westerz. 1MZ 11 - B. Smash 2; Zand 5 -MZ 8; Laur. 4 - PNL1; SAR 2 Effect 4; 4e klas; PNL 2 - MZ 12; Batavo 1 - Zand 6; Scaldina 2 - Kapelle 2. MZ 13 - Laruens 5; Kapelle 3 - Marath 1; Marath 2 - Scaldina 1. MZ 14 - NAPM, Westerz. 2 - Batavo 2; Amem 3 - MZ 15, K.apeUe 1 - Goes 3, PNL 3 - ZMZ 16; Pzem 1 - AKF 2; 5e klas: Laurens 6 - MZ 17: Kapelle 5 - Veere 2, Batavo 3 - KapeUe 4 Jeugd: leklas:MZ5-MZ4;Laurens 1-Westerz. 1.Alov2-Ameml: 2eklas: Scaldina 1 - MZ 6, Wilno4 - Wilno 2, ONA - Effêct2; Zand 2 - Laurens 2: Wilno 3 - SAR 13e kl: MZ 7 - MZ 10; Laurens 3 - Zand 5; Kats 1 - Marath 1, MZ 11 - MZ 8: Westerz. 3 - B. Smash 1, SAR 2 - Narath2, MZ 9 - Scaldina 2; Zand 4 - Westeiz 2; Amem 2 - Marath 3; 4e kl.- Marath 5 - MZ 14. Laurens 6 - Zand 8; Amem 3 - Wilno 6; MZ 15 -Kats 2; Zand 7 - Laurens4. Amem 5 pKapelle 2, Effect 3 - MZ 12; B. Smash 2 - Marath 4: Wilno7 - Amem 5; MZ 13 - Laurens 5; Kats3 - Zand 6; Wilno 5 - SAR 3. HOCKEY middelburg - Na een lange winterstop gaan zondag de competi tieontmoetingen bij dc senioren weer van start. Het programma ziet er als volgt uit: Heren 3e klas D: Pelikaan - Rapüde. Middelburg - Tempo, Oude Maas - Olympia en Voome - Zwart Wit. Heren 4e klas F Prinsen beek - Teteringen, Etten-Leur - Goes en Cadetten - HSD. Heren reserve le klas A: Push IV - Middelburg n, Pelikaan Hl - Breda VL Rapide II - Olympia II en Tempo II - Zwart Wit IV. Zuidelijk district afdeling H: Vlissingen 3 - Olympia 3. Breda 8 -Etten Leur 2. Push 5 - Warande 5 en Middelburg 3 - Vlissingden 2. Veteranen afdeling T: Vlissingen - Zwart Wit B. Prinsenbeek - Middelburg, Tempo - Pelikaan en Push B - Olympia. Dames 4e klas A. Vlissin gen - Teteringen. Middelburg - Rapide, Etten Leur - HSD, Prinsen beek - Pelikaan en Olympia - Zwart Wit. De volgende jeugdteam komen tegenover elkaar te staan Jongens afdeling 116: Vlissingen Al - Breda A2, Middelburg Al - Olympia Al, Push A2-Warande A2 en Tempo A2-Goes Al.Jongens B afde- ling218: Tempo BI - Prinsenbeek BI, Breda B2 - Rapide BI, Etten Leur BI - Pelikaan BI, Zwart BI - Middelburg 1 en Olympia Bi - Vlissingen B1Jongens C afdeling 216: Vlissingen C1 - Middelburg C2, Rapide Cl - Olympia Cl, Middelburg Cl - Vlissingen B2. Jon gens D- Olympia D - Middelburg D. Meisjes A afdeling 612: Wa rande Al - Breda A2, Push A2 - Pelikaan Al. Middelburg Al - Tempo A2. Vlissingen Al - Etten Leur Al en Olympia Al- Zwart Wit A2. Afdeling 613: Pelikaan A2 - Zwart Wit A3. Goes Al - Tempo A4 en Tempo A3 - Push A3. Meiejs B afdeling 713: Zwart Wit B2 - Bred a B2. Zwart Wit B1 - Tetringen BI, Vlissingen BI - Rapide BI. Pelikaan BI - Push B2 en Prinsenbeek BI - Tempo BI. Meisjes C afdeling 812: Vlissingen Cl - Rapide B2. Miesjes D: Vlissingen D - Middelburg D. RUGBY Zowel Oemoemer.oe I als Oemoemenoe n spelen zondag uitwed strijden. Het eerste vijftiental trekt naar Apeldoorn voor de wed strijd tegen Rams. Het reserveteam reist naar Oisterwijk. waarin het veld getreden wordt tegen de nieuwe al zeer spelende vereni ging Oysters. BASKETBAL OOST-SOUBURG - Na enkele weken met weinig eerste klas wed strijden in de Zeeuwse basketbalcompetitie nu drie dames I en drie heren I wedstrijden, met bij de heren als inzet de tweede en derde plaats en bij dc dames dc vraag wie van de koploopsters een misstap zal maken. PROGRAMMA: Vlissingen, sporthal Baskenburg. 18.00 Mkad Scheldemond - BV Souburg, Jasp Matador 2 - BV Souburg, Jasp Scheldemond 2 - Matador; 19 00 Djun Scheldemond 2 - BV Souburg; Jkad Schel demond - BV Souburg; Djun Matador - Srrüth Dynamo. 20.00 Hjun Scheldemond 2 - Smith Dynamo, H2-a MTS - ZOF 2, D2-a Mara thon 2 - Karrewiel Vlakenisse 2; 21.00 Dl ZOF - BV Souburg; D2-a Scheldemond - Volharding, Hl Matador 2 - ZOF; 22 00 H2-a HTS Karrewiel Valkenisse. Hl Van Belle Marathon - Volharding. H2-a Matador 5 - Matador 3. Middelburg, sporthal Nassaulaan. 18.30 Masp Smith Dynamo - Scheldemond 2, Jasp Schim - Marathon. Mkad Schim - Schelde mond 2. 19 30 Dhun Karrewiel Valkenisse - Scheldemond; D2-a Karrewiel Valkenjsse 3 - Marathon 3, Hjun Smith Dynamo 2 - Scheldemond. 2030 D2-a Smith Dynamo 2 - ZOF 3. HI Smith Dynamo - BV Souburg. Dl Smith Dynamo - Matador. 21.30 Dl Karrewiel Valkenisse - Marathon, H2-a BV Souburg 2 - Marathon 3, H2-a Karrewiel Valkenisse 2 - Smith Dynamo 2. MICROKORFBAL OOST-SOUBURG - Het micro-korfbal programma luidt: District 2 (Zuid-west). IB. Swift - Terheyden (16,00 uur, Voor- borch); Kinderdijk - Rozenburg. 2C: Tjoba - Vitesse (15.30 uur. Goes), Albatros - KOAG, DES - Bolnes, 3B: Snel - AU Ready, Merwede - RWR, Seolto - Stormvogels (18,10 uur, VUssingen). 3D: Phoenix - DBGC, Animo - Overkanters (17.00 uur. Vlissingen) res. 2A; Excelsior 2 - DKC 2, res. 2C; HKC 2 - Thoba 2. Jun B: Swift - GKV :14.50uur, Voorborch). AfdeUng Zuid-West. IA: Blauw Wit 1 - Wwift 3 i20.30uur. Goes), Togo 1 -Ondo 1 (21.30 uur. Goes). Animo3 Tjoba 3 (20.10 uur, Vlissingen). 2A: Atlas 1 - TOP 1 (18.05 uur. Voorborch); Zuidwesters 2 - Olympia 1(21.05 uur. Vlissingen). Luc tor 1 - Seolto 2 (14.30 uur. Temeuzen). 2B: NOAD 1 - Swift 4 (16.00 uur. Zierikzee). Togo 2 - Stormvogels 2 (19.30 uur. Goes). BKC 1 - Tjoba 4 (16.00 uur, Oostburg). 2F; Kinderdijk 3 - AU Ready 2 17.30 uur. Albalsserdam); Good Luck 1 - DBGC 2. 3A- Blauw Wit 1 - Zaamslag 1 (14.30 uur. Goes), BKC 2 - Luctor 2 (15.00 uur Oost burg). 3B: Ondo 2 - Stormvogels 3 (14.00 uur, Nassaulaan), Animo 4 Zuidwesters 3 (17.00 uur, Nassaulaan). 4A: Ondo 3 - Animo 5 (15.00 uur, Nassaulaan), Atlas 2-Luctor 3 (17 10 uur, Voorborch), Seolto 3 - Stormvogels 4 <19.15 uur, Vlissingen). 4B: Zaamslag 2 - TOP 2 (16.30uur, Temeuzen). 4C: NOAD2-Tjoba5 (15.00uur, Zierikzee). 4D: Emergo 1 -Spido4 (17.00 uur, Halsteren), Voltreffers 3 - Kievi ten 2, ACKC 2 - VIOS 2,4F; Eemrgo 2 -BKC6 (16.00 uur, Halsteren), Voltreffers 2 - Keep Fit 4. JUN IA: Animo Jl -Seolto J (16.00 uur, Nassaulaan), Swift J2-All Ready Jl (13 50 uur, Voorborch), Tjoba Jl - Blauw Wit U (17.35, Goes). JUN 2A: Animo J2 - Ondo J (12 50 uur, Voorborch), Togo Jl - Stormvogel Jl (18 30 uur, Goes). JUN 2B: Zaamslag J - Swift J3 (15.30 uur, Temeuzen). JUN 2C: All Ready J2 -Tjoba J2 (14.00 uur. Zierikzee); Volharding J - SVOWK J <16.40 uur, Goes). ZAALHANDBAL GOES - Het programma van het zaalhandbal voor aanstaande zondag luidt ais volgt: Hoofdklasse: Dames: Idem/Hellas - Swift; Atilla - AMCiNiloc; 14.00 uur Mora/Swift - EMM te Roermond. DVO - SW/HMS; v. d. V/Quintus - PSV. Landelijke leklas dames; 13.00 uur Idem/Hellas 2 - Walcheren te Voorborch: SVM - Slttardia. Ancora - Bax/Fore- holte; Fortuna -Zonnebloem, EBHV - Athene. Landelijke le klasB heren: Idem/Hellas - Dongen; Atilla - V en L: 14.40 uur Ancora - EMM te Rotterdam; DumpH/Bl. Wit - Achilles. Internos - Animo, Landelijke 2e klas D heren; 14.00 uur Groene Ster - Olympus te Zevenbergen; Were Di - GHV; 14.30 uur Tachos - Volharding te Waalwijk; Fortuna - Volt. AfdeUng Zeeland Sporthal VUssingen; 9.00 uur MP Olympus - Zld. Sport; 9.50 uur MP I Marathon I - EMM I; 10.40 uur MA IH Walche ren IH - EMM IV; 11.30 urn- MA I Olympus - EMM I; 12.00 uur JA Walcheren - Operaüe'71; 13.10 uur MA I Marathon - GSCI; 14.00 uur MP II Walcheren n -p GSC; 14.50 uur DH Zld. Sport - EMM IV; 15.50uurDIIOlympusin-EMMin; 10.5OuurHIIOlympusIII EMM II; 18.00 uur H H Olympus IV - Marathon. Sporthal Middelburg: 10.00 uur JP Olympus - GSC 10.50 uur JA Olympus - GSC; 11.40 uur DJ H Marathon H - GSC H: 12.30uur JP Walcheren - Delta Sport; 13 20 uur MP II EMM H - Delta Sport. 14.10 uur DJ H Walcheren - Delta Sport; 15.00 uur MP II DHC - Hontenisse I; 15.50 uur MA m EMM III - Hontenisse H; 16.40 uur MA II Walcheren H-Hontenisse I; 17.30 uur Dl DHC - Hontenisse I. Sporthal Temeuzen: 13.00 uur JP Utopia - EMM; 13 50 uur JA Utopia - EMM 114.40 uur MA H Utopia H - Zld. Sport H, 15 30 uur MA I Utopia I - Zld. Sport I; 16.20 uur MP IH Utopia n - Operatie, 17 10 uur MP 111 Sluiskil 11 - Hontenisse U; 18.00 uur Utopia - Hontenisse IL Sporthal Hulst: 12.30 uur JP Hontenisse-Operatie: 13 20 uur DJ 1 Hontenisse - Utopia. Sporthal Goes; Voorronden juniorenkampioenschappen zaal handbal Groep C: 10.00 uur Dl Olympus - UVG: 10 35 uur H I Olympus-Gewa/ Ancora; 11.20uurDII Avanti-Idem/Hellas; 11.55 uur H H Moutain St -DW/Hermes; 12.40 uur D IH Winnaar D I - Verliezer DII) 13.15 uur HIII WinnaarsH I - Verliezer H n; 14.00 uur D IV Winnaar D II - Verliezer DI; 14.35 uur H IV Winnaar HII Verliezer HI; 15.20 uur D V Verliezer Dl - Verliezer D U; 15.55 uur H V Verliezer HI - Verliezer H H; 16.40 uur D VI Witmaar DI - Winnaar DU; 17.15uurH VI WinnaarHI-Winnaar HII: 18.00uur Eventuele beslissingswedstrijd(en).

Provinciale Zeeuwse Courant | 1977 | | pagina 14